Wereldkampioenschap voetbal 2022 (kwalificatie UEFA)
WK voetbal kwalificatie 2022 | |
Landen van de UEFA | |
Informatie | |
---|---|
Datum | 24 maart 2021 – 29 maart 2022 |
Teams | 55 (van 1 confederatie) |
Statistieken | |
Wedstrijden | 75 |
Doelpunten | 237 (3,16 per wedstrijd) |
Toeschouwers | 58.100 (775 per wedstrijd) |
Topscorer(s) | 5 doelpunten: Aleksandar Mitrović |
Navigatie | |
◄ Vorige | Volgende ► |
Portaal Sport |
Namens de Europese bond UEFA doen er 55 landen mee aan de UEFA kwalificaties voor het wereldkampioenschap voetbal 2022 in Qatar. Er zijn 13 plaatsen beschikbaar op het eindtoernooi. De kwalificatiewedstrijden worden tussen 25 maart 2021 en 29 maart 2022 gespeeld.
Gekwalificeerde landen
Op het Wereldkampioenschap voetbal 2022 in Qatar zijn er 13 plaatsen beschikbaar voor landen van de UEFA. De tien groepswinnaars van elke groep plaatsen zich direct voor het WK 2022. De tien nummers 2 en de twee beste groepswinnaars van de UEFA Nations League 2020/21 spelen in de play-offs om de laatste drie beschikbare plaatsen.
FIFA-lid | Confederatie | Kwalificatie | Kwal. datum |
Aantal dln. (incl. 2022) |
Eerste dln. |
Laatste dln. |
Dln. op rij |
Titels (excl. 2022) |
Beste prestatie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
UEFA | |||||||||
UEFA | |||||||||
UEFA | |||||||||
UEFA | |||||||||
UEFA | |||||||||
UEFA | |||||||||
UEFA | |||||||||
UEFA | |||||||||
UEFA | |||||||||
UEFA | |||||||||
UEFA | |||||||||
UEFA | |||||||||
UEFA |
Deelnemers
Alle 55 landen die bij de UEFA zijn aangesloten kunnen zich kwalificeren.
Op 9 december 2019 legde het World Anti-Doping Agency (WADA) Rusland een vier jaar lange schorsing op voor deelname aan grote sportevenementen, omdat het RUSADA dopingresultaten van sporters had gemanipuleerd. Echter kan het Russisch voetbalelftal zich nog steeds kwalificeren, omdat het verbod alleen geldt voor het eindtoernooi (het WK 2022) om de wereldkampioen te beslissen. Als Rusland zich weet te kwalificeren, zouden Russische voetballers mogelijk nog wel mee kunnen doen aan het WK, in afwachting van wat de FIFA daarover beslist. Een team dat Rusland vertegenwoordigt kan volgens de regels van de WADA echter niet deelnemen onder de eigen vlag en met het eigen volkslied. De beslissing van het WADA werd door Rusland aangevochten bij het Hof van Arbitrage voor Sport (CAS), dat echter oordeelde dat de schorsing van het WADA geldig was. Wel verlaagde het CAS de schorsing van vier naar twee jaar. Ook bepaalde het CAS dat de Russische voetballers 'Rusland' op hun tenue mogen tonen, als de termen 'neutraal team' of 'neutrale sporter' ook aanwezig zijn. Wanneer Rusland zich plaatst voor het WK, dan mogen de spelers niet de naam, vlag en volkslied van hun land gebruiken en tonen op het eindtoernooi. Dit komt omdat de schorsing van Rusland op wereldkampioenschappen en Olympische Spelen tot 16 december 2022 geldig is, wat na het WK 2022 is.
Opzet en loting
De opzet van de kwalificatiewedstrijden werd door het Uitvoerend Comité van de UEFA bevestigd tijdens een vergadering in Nyon, Zwitserland op 4 december 2019, in afwachting van goedkeuring van de FIFA. De kwalificatie voor het toernooi zal deels afhangen van de resultaten in de UEFA Nations League 2020/21 en ook tellen de resultaten in de reguliere kwalificatiewedstrijden mee.
- Groepsfase: De 55 landen worden in tien groepen van 5 of 6 landen (met 4 landen uit de de finale van de Nations League 2020/21 in de kleinere groepen) ingedeeld, waarbij de groepswinnaars zich rechtstreeks plaatsen voor het WK 2022.
- Play-offs: De tien nummers 2 uit alle groepen worden aangevuld met de beste twee Nations League groepswinaars, op basis van de Nations League ranglijst, die buiten de top twee van hun eigen kwalificatiegroep eindigden. Deze 12 teams worden verdeeld over drie play-off paden en spelen twee rondes met single-play play-offs (halve finales en finales, waarbij de thuisteams worden geloot), waarna er drie teams zich plaatsen voor het WK 2022.
Het Uitvoerend Comité van de UEFA keurde ook het gebruik van de videoscheidsrechter (VAR) goed voor de kwalificatiewedstrijden, onder voorbehoud van goedkeuring door de FIFA. Echter werd de VAR uiteindelijk niet ingezet, omdat de logistieke mogelijkheden hiervoor door reisbeperkingen vanwege de coronapandemie werden beperkt.
Oorspronkelijk zou de loting voor de indeling van de groepen op 29 november 2020 plaatsvinden, maar deze werd later verplaatst naar 7 december 2020. Ook zal de loting online plaatsvinden, vanwege de coronapandemie.
Potten
Op 7 december 2020 om 18:00 (UTC+1) vond de loting plaats in het hoofdkantoor van de UEFA in Zürich, Zwitserland. Op dat moment waren 55 landen die bij de UEFA waren aangesloten, lid van de FIFA. Voorafgaand aan de loting werden deze 55 landen op basis van de FIFA-wereldranglijst ingedeeld in zes potten naar sterkte.
|
|
|
|
|
1 Elk land wordt vanuit elke pot in een andere groep ingedeeld. Dat houdt in dat landen uit dezelfde pot dus niet tegen elkaar (kunnen) spelen.
2 Tussen haakjes is de positie op de FIFA-wereldranglijst van december 2020 aangegeven.
3 Om politieke redenen kunnen Azerbeidzjan en Armenië niet in dezelfde groep geloot worden. Omdat deze landen zich in dezelfde pot bevinden is dit sowieso niet mogelijk.
4 In elke groep kunnen maximaal twee teams worden geplaatst waarvan wordt vastgesteld dat de locaties een hoog of gemiddeld risico op strenge winterse omstandigheden hebben: Estland, Faeröer, Finland, IJsland, Letland, Litouwen, Noorwegen, Oekraïne, Rusland en Wit-Rusland. De twee "harde winterlocaties" (Faeröer en IJsland) kunnen over het algemeen geen wedstrijden organiseren in maart of november en kunnen daarom niet samen worden geloot, de anderen spelen in maart en november zo min mogelijk thuiswedstrijden.
5 Maximaal één team met een te grote reisafstand ten opzichte van andere landen kan in elke groep worden geplaatst: Azerbeidzjan met Gibraltar, IJsland en Portugal, IJsland met Armenië, Cyprus, Georgië en Israël, Kazachstan met Andorra, Engeland, Faeröer, Frankrijk, Gibraltar, Ierland, IJsland, Malta, Noord-Ierland, Portugal, Schotland, Spanje en Wales.
Speeldata
Hieronder staat het schema voor de kwalificatiewedstrijden. De wedstrijden die in juni 2021 gespeeld zouden worden, worden verplaatst vanwege het uitstellen van het EK 2020 naar 2021 (in juni en juli) als gevolg van de coronapandemie. Alle wedstrijden vinden plaats van donderdag tot en met dinsdag. Landen spelen op donderdag en zondag, vrijdag en maandag of zaterdag en dinsdag. Wedstrijden uit dezelfde groep vinden plaats op dezelfde dag.
|
|
- De wedstrijden vinden plaats van donderdag tot en met dinsdag. Een team speelt op donderdag en zondag, vrijdag en maandag of zaterdag en dinsdag.
- De wedstrijden uit dezelfde groep vinden plaats op dezelfde dag.
Eerste ronde
Groep A
Qatar, het gastland van het Wereldkampioenschap voetbal 2022, werd gekoppeld aan groep A. Omdat in deze groep vijf landen zitten, is er elke speelronde één land vrij. Dat land speelt dan een vriendschappelijke wedstrijd tegen Qatar, dat als gastland van het WK geen kwalificatiewedstrijden hoeft te spelen. Vanwege reisbeperkingen door de coronapandemie worden de 'thuiswedstrijden' op neutraal terrein in Europa gespeeld.
Stand en uitslagen
|
|
- Legenda
Geplaatst voor het WK 2022
Deelname aan play-offs voor kwalificatie
Niet geplaatst voor het WK 2022
Wedstrijden
| ||||
24 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Portugal | 1 – 0 | Azerbeidzjan | Stadion: Allianz Stadium, Turijn (Italië) Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Daniel Siebert |
Medvedev 36' (e.d.) | Verslag | |||
| ||||
24 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Servië | 3 – 2 | Ierland | Stadion: Rode Sterstadion, Belgrado Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Davide Massa |
Vlahović 40' A. Mitrović 69', 76' |
Verslag | 18' Browne 86' Collins | ||
| ||||
27 maart 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC) |
Ierland | 0 – 1 | Luxemburg | Stadion: Avivastadion, Dublin Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Fran Jović |
Verslag | 85' Rodrigues | |||
| ||||
27 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Servië | 2 – 2 | Portugal | Stadion: Rode Sterstadion, Belgrado Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Danny Makkelie |
A. Mitrović 46' Kostić 60' Milenković 90+2' |
Verslag | 11', 36' Jota | ||
| ||||
30 maart 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+4) |
Azerbeidzjan | 1 – 2 | Servië | Stadion: Olympisch Stadion, Bakoe Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Roi Reinshreiber |
Machmoedov 59' (pen.) | Verslag | 16', 81' A. Mitrović | ||
| ||||
30 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Luxemburg | 1 – 3 | Portugal | Stadion: Stade Josy Barthel, Luxemburg Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Sergej Ivanov |
Rodrigues 30' Chanot 21', 88' |
Verslag | 45+2' Jota 51' Ronaldo 80' Palhinha | ||
| ||||
1 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Luxemburg | – | Azerbeidzjan | Stadion: Stade de Luxembourg, Luxemburg |
Verslag | ||||
| ||||
1 september 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Portugal | – | Ierland | |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2021 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Ierland | – | Azerbeidzjan | Stadion: Avivastadion, Dublin |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2021 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+2) |
Servië | – | Luxemburg | |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+4) |
Azerbeidzjan | – | Portugal | |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Ierland | – | Servië | Stadion: Avivastadion, Dublin |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+4) |
Azerbeidzjan | – | Ierland | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC) |
Luxemburg | – | Servië | Stadion: Stade de Luxembourg, Luxemburg |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Portugal | – | Luxemburg | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Servië | – | Azerbeidzjan | |
Verslag | ||||
| ||||
11 november 2021 «onderlinge duels» 21:00 (UTC+4) |
Azerbeidzjan | – | Luxemburg | |
Verslag | ||||
| ||||
11 november 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC) |
Ierland | – | Portugal | Stadion: Avivastadion, Dublin |
Verslag | ||||
| ||||
14 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Luxemburg | – | Ierland | Stadion: Stade de Luxembourg, Luxemburg |
Verslag | ||||
| ||||
14 november 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC) |
Portugal | – | Servië | |
Verslag | ||||
Groep B
Stand en uitslagen
|
|
- Legenda
Geplaatst voor het WK 2022
Deelname aan play-offs voor kwalificatie
Niet geplaatst voor het WK 2022
Wedstrijden
| ||||
25 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Spanje | 1 – 1 | Griekenland | Stadion: Estadio Nuevo Los Cármenes, Granada Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Marco Guida |
Morata 33' | Verslag | 57' (pen.) Bakasetas | ||
| ||||
25 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Zweden | 1 – 0 | Georgië | Stadion: Friends Arena, Solna Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Benoît Bastien |
Claesson 35' | Verslag | |||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+4) |
Georgië | 1 – 2 | Spanje | Stadion: Boris Pajtsjadzestadion, Tbilisi Toeschouwers: 16.500 Scheidsrechter: Radu Petrescu |
Kvaratschelia 44' Sjengelia 90+4' |
Verslag | 56' Torres 90+2' Olmo | ||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Kosovo | 0 – 3 | Zweden | Stadion: Fadil Vokrristadion, Pristina Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Tamás Bognár |
Berisha 88', 90+2' | Verslag | 12' Augustinsson 35' Isak 70' (pen.) Larsson | ||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Griekenland | 1 – 1 | Georgië | Stadion: Toumbastadion, Thessaloniki Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Szymon Marciniak |
Kakabadze 76' (e.d.) | Verslag | 78' Kvaratskhelia | ||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Spanje | 3 – 1 | Kosovo | Stadion: Estadio de La Cartuja, Sevilla Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Jakob Kehlet |
Olmo 34' Torres 36' Gerard 75' |
Verslag | 70' Halimi | ||
| ||||
2 september 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+4) |
Georgië | – | Kosovo | |
Verslag | ||||
| ||||
2 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Zweden | – | Spanje | |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Kosovo | – | Griekenland | Stadion: Fadil Vokrristadion, Pristina |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Spanje | – | Georgië | |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Griekenland | – | Zweden | |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Kosovo | – | Spanje | Stadion: Fadil Vokrristadion, Pristina |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+4) |
Georgië | – | Griekenland | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+2) |
Zweden | – | Kosovo | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Kosovo | – | Georgië | Stadion: Fadil Vokrristadion, Pristina |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Zweden | – | Griekenland | |
Verslag | ||||
| ||||
11 november 2021 «onderlinge duels» 21:00 (UTC+4) |
Georgië | – | Zweden | |
Verslag | ||||
| ||||
11 november 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+2) |
Griekenland | – | Spanje | |
Verslag | ||||
| ||||
14 november 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+2) |
Griekenland | – | Kosovo | |
Verslag | ||||
| ||||
14 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Spanje | – | Zweden | |
Verslag | ||||
Groep C
Stand en uitslagen
|
|
- Legenda
Geplaatst voor het WK 2022
Deelname aan play-offs voor kwalificatie
Niet geplaatst voor het WK 2022
Wedstrijden
| ||||
25 maart 2021 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+2) |
Bulgarije | 1 – 3 | Zwitserland | Stadion: Vasil Levski Nationaal Stadion, Sofia Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Nikola Dabanović |
Despodov 46' | Verslag | 7' Embolo 10' Seferović 13' Zuber | ||
| ||||
25 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Italië | 2 – 0 | Noord-Ierland | Stadion: Stadio Ennio Tardini, Parma Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Ali Palabıyık |
Berardi 14' Immobile 38' |
Verslag | |||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Bulgarije | 0 – 2 | Italië | Stadion: Vasil Levski Nationaal Stadion, Sofia Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Slavko Vinčić |
Verslag | 43' (pen.) Belotti 83' Locatelli | |||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 21:00 (UTC+2) |
Zwitserland | 1 – 0 | Litouwen | Stadion: Kybunpark, St. Gallen Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Mattias Gestranius |
Shaqiri 2' | Verslag | |||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Litouwen | 0 – 2 | Italië | Stadion: LFF-stadion, Vilnius Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Paweł Raczkowski |
Verslag | 48' Sensi 90+4' (pen.) Immobile | |||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Noord-Ierland | 0 – 0 | Bulgarije | Stadion: Windsor Park, Belfast Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Yigal Frid |
Verslag | ||||
| ||||
2 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Italië | – | Bulgarije | Stadion: Stadio Artemio Franchi, Florence |
Verslag | ||||
| ||||
2 september 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Litouwen | – | Noord-Ierland | |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2021 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+3) |
Bulgarije | – | Litouwen | |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Zwitserland | – | Italië | Stadion: St. Jakob-Park, Bazel |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Italië | – | Litouwen | Stadion: Città del Tricolore, Reggio Emilia |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Noord-Ierland | – | Zwitserland | Stadion: Windsor Park, Belfast |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+3) |
Litouwen | – | Bulgarije | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Zwitserland | – | Noord-Ierland | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Bulgarije | – | Noord-Ierland | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Litouwen | – | Zwitserland | |
Verslag | ||||
| ||||
12 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Italië | – | Zwitserland | |
Verslag | ||||
| ||||
12 november 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC) |
Noord-Ierland | – | Litouwen | Stadion: Windsor Park, Belfast |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC) |
Noord-Ierland | – | Italië | Stadion: Windsor Park, Belfast |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Zwitserland | – | Bulgarije | |
Verslag | ||||
Groep D
Stand en uitslagen
|
|
- Legenda
Geplaatst voor het WK 2022
Deelname aan play-offs voor kwalificatie
Niet geplaatst voor het WK 2022
Wedstrijden
| ||||
24 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+2) |
Finland | 2 – 2 | Bosnië en Herzegovina | Stadion: Olympiastadion, Helsinki Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Anastasios Sidiropoulos |
Pukki 58', 77' | Verslag | 55' Pjanić 84' Stevanović | ||
| ||||
24 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Frankrijk | 1 – 1 | Oekraïne | Stadion: Stade de France, Saint-Denis Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Tobias Stieler |
Griezmann 19' | Verslag | 57' Sydortsjoek | ||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+6) |
Kazachstan | 0 – 2 | Frankrijk | Stadion: Astana Arena, Nur-Sultan Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Aleksej Koelbakov |
Verslag | 19' Dembélé 44' (e.d.) Maliy | |||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Oekraïne | 1 – 1 | Finland | Stadion: NSK Olimpiejsky, Kiev Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: István Kovács |
Júnior Moraes 80' Mykolenko 90' |
Verslag | 89' (pen.) Pukki | ||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | 0 – 1 | Frankrijk | Stadion: Stadion Grbavica, Sarajevo Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Daniele Orsato |
Verslag | 60' Griezmann | |||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Oekraïne | 1 – 1 | Kazachstan | Stadion: NSK Olimpiejsky, Kiev Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Matej Jug |
Jaremtsjoek 20' | Verslag | 59' Moezjikov | ||
| ||||
1 september 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+6) |
Kazachstan | – | Oekraïne | Stadion: Astana Arena, Nur-Sultan |
Verslag | ||||
| ||||
1 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Frankrijk | – | Bosnië en Herzegovina | |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2021 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+3) |
Finland | – | Kazachstan | |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Oekraïne | – | Frankrijk | |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | – | Kazachstan | |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Frankrijk | – | Finland | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+6) |
Kazachstan | – | Bosnië en Herzegovina | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+3) |
Finland | – | Oekraïne | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+6) |
Kazachstan | – | Finland | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Oekraïne | – | Bosnië en Herzegovina | |
Verslag | ||||
| ||||
13 november 2021 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
Bosnië en Herzegovina | – | Finland | |
Verslag | ||||
| ||||
13 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Frankrijk | – | Kazachstan | |
Verslag | ||||
| ||||
16 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Bosnië en Herzegovina | – | Oekraïne | |
Verslag | ||||
| ||||
16 november 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+2) |
Finland | – | Frankrijk | |
Verslag | ||||
Groep E
Stand en uitslagen
|
|
- Legenda
Geplaatst voor het WK 2022
Deelname aan play-offs voor kwalificatie
Niet geplaatst voor het WK 2022
Wedstrijden
| ||||
24 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
België | 3 – 1 | Wales | Stadion: Den Dreef, Leuven Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Cüneyt Çakır |
De Bruyne 22' T. Hazard 28' R. Lukaku 72' (pen.) |
Verslag | 11' Wilson | ||
| ||||
24 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Estland | 2 – 6 | Tsjechië | Stadion: Arena Lublin, Lublin (Polen) Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Anastasios Papapetrou |
Sappinen 12' Anier 86' |
Verslag | 18' Schick 27' Barák 32', 43', 48' Souček 56' Jankto | ||
| ||||
27 maart 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+3) |
Wit-Rusland | 4 – 2 | Estland | Stadion: Dinamostadion, Minsk Toeschouwers: 3.611 Scheidsrechter: Robert Hennessy |
Lisakovitsj 45' (pen.), 83' Kendysj 64' Savitski 81' |
Verslag | 31', 55' Anier 63', 77' Õigus | ||
| ||||
27 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Tsjechië | 1 – 1 | België | Stadion: Sinobo Stadium, Praag Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: William Collum |
Provod 50' | Verslag | 60' R. Lukaku | ||
| ||||
30 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
België | 8 – 0 | Wit-Rusland | Stadion: Den Dreef, Leuven Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Donatas Rumšas |
Batshuayi 14' Vanaken 17', 89' Trossard 38', 74' Doku 42' Praet 49' Benteke 70' |
Verslag | |||
| ||||
30 maart 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Wales | 1 – 0 | Tsjechië | Stadion: Cardiff City Stadium, Cardiff Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Ovidiu Haţegan |
Roberts 49', 77' James 82' |
Verslag | 49' Schick | ||
| ||||
2 september 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Estland | – | België | |
Verslag | ||||
| ||||
2 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Tsjechië | – | Wit-Rusland | |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2021 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+3) |
Wit-Rusland | – | Wales | Stadion: Dinamostadion, Minsk |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
België | – | Tsjechië | |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Wales | – | Estland | |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Wit-Rusland | – | België | Stadion: Dinamostadion, Minsk |
Verslag | ||||
| ||||
8 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Estland | – | Wit-Rusland | |
Verslag | ||||
| ||||
8 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Tsjechië | – | Wales | |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Estland | – | Wales | |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Wit-Rusland | – | Tsjechië | Stadion: Dinamostadion, Minsk |
Verslag | ||||
| ||||
13 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
België | – | Estland | |
Verslag | ||||
| ||||
13 november 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC) |
Wales | – | Wit-Rusland | |
Verslag | ||||
| ||||
16 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Tsjechië | – | Estland | |
Verslag | ||||
| ||||
16 november 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC) |
Wales | – | België | |
Verslag | ||||
Groep F
Stand en uitslagen
|
|
- Legenda
Geplaatst voor het WK 2022
Deelname aan play-offs voor kwalificatie
Niet geplaatst voor het WK 2022
Wedstrijden
| ||||
25 maart 2021 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+2) |
Israël | 0 – 2 | Denemarken | Stadion: Bloomfieldstadion, Tel Aviv Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Craig Pawson |
Verslag | 13' Braithwaite 67' Wind | |||
| ||||
25 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+2) |
Moldavië | 1 – 1 | Faeröer | Stadion: Stadionul Zimbru, Chisinau Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Iwan Griffith |
Nicolaescu 9' | Verslag | 83' M. Olsen | ||
| ||||
25 maart 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC) |
Schotland | 2 – 2 | Oostenrijk | Stadion: Hampden Park, Glasgow Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Carlos del Cerro Grande |
Hanley 71' McGinn 85' |
Verslag | 55', 80' Kalajdžić | ||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+2) |
Denemarken | 8 – 0 | Moldavië | Stadion: MCH Arena, Herning Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Aliyar Ağayev |
Dolberg 19' (pen.), 48' Damsgaard 22', 29' Stryger Larsen 35' Jensen 39' Skov 81' Ingvartsen 89' |
Verslag | |||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Israël | 1 – 1 | Schotland | Stadion: Bloomfieldstadion, Tel Aviv Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Deniz Aytekin |
Peretz 44' | Verslag | 56' Fraser | ||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Oostenrijk | 3 – 1 | Faeröer | Stadion: Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Kateryna Monzoel |
Dragović 30' Baumgartner 37' Kalajdžić 44' |
Verslag | 19' Nattestad | ||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Oostenrijk | 0 – 4 | Denemarken | Stadion: Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Artur Soares Dias |
Verslag | 58', 74' Olsen 63' Mæhle 67' Højbjerg | |||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Moldavië | 1 – 4 | Israël | Stadion: Stadionul Zimbru, Chisinau Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Bojan Pandžić |
Carp 29' Nicolaescu 50' |
Verslag | 45+2' Zahavi 57' Solomon 64' Dabour 66' Natkho | ||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Schotland | 4 – 0 | Faeröer | Stadion: Hampden Park, Glasgow Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Trustin Farrugia Cann |
McGinn 7', 53' Adams 60' Fraser 70' |
Verslag | |||
| ||||
1 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Denemarken | – | Schotland | |
Verslag | ||||
| ||||
1 september 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Faeröer | – | Israël | |
Verslag | ||||
| ||||
1 september 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Moldavië | – | Oostenrijk | |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Faeröer | – | Denemarken | |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Israël | – | Oostenrijk | |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Schotland | – | Moldavië | Stadion: Hampden Park, Glasgow |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Denemarken | – | Israël | |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Faeröer | – | Moldavië | |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Oostenrijk | – | Schotland | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Schotland | – | Israël | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Faeröer | – | Oostenrijk | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Moldavië | – | Denemarken | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Denemarken | – | Oostenrijk | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Faeröer | – | Schotland | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Israël | – | Moldavië | |
Verslag | ||||
| ||||
12 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Denemarken | – | Faeröer | |
Verslag | ||||
| ||||
12 november 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+2) |
Moldavië | – | Schotland | |
Verslag | ||||
| ||||
12 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Oostenrijk | – | Israël | |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+2) |
Israël | – | Faeröer | |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Oostenrijk | – | Moldavië | |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC) |
Schotland | – | Denemarken | |
Verslag | ||||
Groep G
Stand en uitslagen
|
|
- Legenda
Geplaatst voor het WK 2022
Deelname aan play-offs voor kwalificatie
Niet geplaatst voor het WK 2022
Wedstrijden
| ||||
24 maart 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+3) |
Turkije | 4 – 2 | Nederland | Stadion: Atatürk Olympisch Stadion, Istanboel Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Michael Oliver |
Yılmaz 15', 34' (pen.), 81' Çalhanoğlu 46' |
Verslag | 75' Klaassen 77' L. de Jong | ||
| ||||
24 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Gibraltar | 0 – 3 | Noorwegen | Stadion: Victoriastadion, Gibraltar Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Duje Strukan |
Verslag | 43' Sørloth 45' Thorstvedt 57' Svensson | |||
| ||||
24 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+2) |
Letland | 1 – 2 | Montenegro | Stadion: Skontostadion, Riga Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Alain Durieux |
J. Ikaunieks 40' | Verslag | 41', 83' Jovetić | ||
| ||||
27 maart 2021 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
Montenegro | 4 – 1 | Gibraltar | Stadion: Pod Goricomstadion, Podgorica Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Manuel Schüttengruber |
Bećiraj 25' Simić 43' Tomašević 53' Jovetić 80' |
Verslag | 30' (pen.) Styche | ||
| ||||
27 maart 2021 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+1) |
Nederland | 2 – 0 | Letland | Stadion: Johan Cruijff ArenA, Amsterdam Toeschouwers: 5.000 Scheidsrechter: Stéphanie Frappart |
Berghuis 32' L. de Jong 69' |
Verslag | |||
| ||||
27 maart 2021 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+1) |
Noorwegen | 0 – 3 | Turkije | Stadion: Estadio La Rosaleda, Málaga (Spanje) Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Alejandro Hernández |
Thorstvedt 80' | Verslag | 4', 59' Tufan 28' Söyüncü | ||
De wedstrijd tussen Noorwegen en Turkije werd in Málaga (Spanje) gespeeld, vanwege de reisbeperkingen door de coronapandemie. Hierdoor mochten er ook geen toeschouwers aanwezig zijn bij de wedstrijd.
| ||||
30 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Gibraltar | 0 – 7 | Nederland | Stadion: Victoriastadion, Gibraltar Toeschouwers: 335 Scheidsrechter: João Pinheiro |
Verslag | 41' Berghuis 55' L. de Jong 61', 88' Memphis 62' Wijnaldum 64' Malen 85' Van de Beek | |||
| ||||
30 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Montenegro | 0 – 1 | Noorwegen | Stadion: Pod Goricomstadion, Podgorica Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Anthony Taylor |
Verslag | 35' Sørloth | |||
| ||||
30 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Turkije | 3 – 3 | Letland | Stadion: Atatürk Olympisch Stadion, Istanboel Toeschouwers: 223 Scheidsrechter: Daniel Stefański |
Karaman 2' Çalhanoğlu 33' Yılmaz 52' (pen.) |
Verslag | 35' Savaļnieks 58' Uldriķis 79' D. Ikaunieks | ||
| ||||
1 september 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Letland | – | Gibraltar | |
Verslag | ||||
| ||||
1 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Noorwegen | – | Nederland | Stadion: Ullevaalstadion, Oslo |
Verslag | ||||
| ||||
1 september 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Turkije | – | Montenegro | |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2021 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+3) |
Letland | – | Noorwegen | |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Gibraltar | – | Turkije | |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Nederland | – | Montenegro | Stadion: Philips Stadion, Eindhoven |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Montenegro | – | Letland | |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Nederland | – | Turkije | Stadion: Johan Cruijff ArenA, Amsterdam |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Noorwegen | – | Gibraltar | Stadion: Ullevaalstadion, Oslo |
Verslag | ||||
| ||||
8 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Gibraltar | – | Montenegro | |
Verslag | ||||
| ||||
8 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Letland | – | Nederland | Stadion: Daugavastadion, Riga |
Verslag | ||||
| ||||
8 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Turkije | – | Noorwegen | |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Letland | – | Turkije | |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Nederland | – | Gibraltar | Stadion: Stadion Feijenoord, Rotterdam |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Noorwegen | – | Montenegro | Stadion: Ullevaalstadion, Oslo |
Verslag | ||||
| ||||
13 november 2021 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+1) |
Noorwegen | – | Letland | Stadion: Ullevaalstadion, Oslo |
Verslag | ||||
| ||||
13 november 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+3) |
Turkije | – | Gibraltar | |
Verslag | ||||
| ||||
13 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Montenegro | – | Nederland | Stadion: Pod Goricomstadion, Podgorica |
Verslag | ||||
| ||||
16 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Gibraltar | – | Letland | |
Verslag | ||||
| ||||
16 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Montenegro | – | Turkije | |
Verslag | ||||
| ||||
16 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Nederland | – | Noorwegen | Stadion: Stadion Feijenoord, Rotterdam |
Verslag | ||||
Groep H
Stand en uitslagen
|
|
- Legenda
Geplaatst voor het WK 2022
Deelname aan play-offs voor kwalificatie
Niet geplaatst voor het WK 2022
Wedstrijden
| ||||
24 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+2) |
Cyprus | 0 – 0 | Slowakije | Stadion: GSP-stadion, Nicosia Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Aleksandar Stavrev |
Verslag | ||||
| ||||
24 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Malta | 1 – 3 | Rusland | Stadion: Ta' Qalistadion, Ta' Qali Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Peter Kjærsgaard-Andersen |
J. Mbong 56' | Verslag | 23' Dzjoeba 35' Fernandes 90' Sobolev | ||
| ||||
24 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Slovenië | 1 – 0 | Kroatië | Stadion: Stožicestadion, Ljubljana Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Antonio Mateu Lahoz |
Lovrić 16' | Verslag | |||
| ||||
27 maart 2021 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+3) |
Rusland | 2 – 1 | Slovenië | Stadion: Olympisch Stadion Fisjt, Sotsji Toeschouwers: 13.008 Scheidsrechter: Marco Di Bello |
Dzjoeba 26', 35' | Verslag | 36' Iličić | ||
| ||||
27 maart 2021 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+1) |
Kroatië | 1 – 0 | Cyprus | Stadion: Stadion Rujevica, Rijeka Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Kristo Tohver |
Pašalić 40' | Verslag | |||
| ||||
27 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Slowakije | 2 – 2 | Malta | Stadion: Štadión Antona Malatinského, Trnava Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Harald Lechner |
Strelec 49' Škriniar 53' |
Verslag | 16' Gambin 20' Satariano | ||
| ||||
30 maart 2021 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+3) |
Cyprus | 1 – 0 | Slovenië | Stadion: GSP-stadion, Nicosia Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Andreas Ekberg |
Pittas 42' | Verslag | |||
| ||||
30 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Kroatië | 3 – 0 | Malta | Stadion: Stadion Rujevica, Rijeka Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Lionel Tschudi |
Perišić 62' Modrić 76' (pen.) Brekalo 90' |
Verslag | |||
| ||||
30 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Slowakije | 2 – 1 | Rusland | Stadion: Štadión Antona Malatinského, Trnava Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Carlos del Cerro Grande |
Škriniar 38' Mak 74' |
Verslag | 71' Fernandes | ||
| ||||
1 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Malta | – | Cyprus | |
Verslag | ||||
| ||||
1 september 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Rusland | – | Kroatië | |
Verslag | ||||
| ||||
1 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Slovenië | – | Slowakije | |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2021 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+3) |
Cyprus | – | Rusland | |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2021 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+2) |
Slovenië | – | Malta | |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Slowakije | – | Kroatië | |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Kroatië | – | Slovenië | |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Rusland | – | Malta | |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Slowakije | – | Cyprus | |
Verslag | ||||
| ||||
8 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Cyprus | – | Kroatië | |
Verslag | ||||
| ||||
8 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Malta | – | Slovenië | |
Verslag | ||||
| ||||
8 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Rusland | – | Slowakije | |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Cyprus | – | Malta | |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Kroatië | – | Slowakije | |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Slovenië | – | Rusland | |
Verslag | ||||
| ||||
11 november 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+3) |
Rusland | – | Cyprus | |
Verslag | ||||
| ||||
11 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Malta | – | Kroatië | |
Verslag | ||||
| ||||
11 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Slowakije | – | Slovenië | |
Verslag | ||||
| ||||
14 november 2021 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
Kroatië | – | Rusland | |
Verslag | ||||
| ||||
14 november 2021 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
Malta | – | Slowakije | |
Verslag | ||||
| ||||
14 november 2021 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
Slovenië | – | Cyprus | |
Verslag | ||||
Groep I
Stand en uitslagen
|
|
- Legenda
Geplaatst voor het WK 2022
Deelname aan play-offs voor kwalificatie
Niet geplaatst voor het WK 2022
Wedstrijden
| ||||
25 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Andorra | 0 – 1 | Albanië | Stadion: Estadi Nacional, Andorra la Vella Toeschouwers: 285 Scheidsrechter: Volen Tsjinkov |
Verslag | 41' Lenjani | |||
| ||||
25 maart 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC) |
Engeland | 5 – 0 | San Marino | Stadion: Wembley Stadium, Londen Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Kirill Levnikov |
Ward-Prowse 14' Calvert-Lewin 21', 53' Sterling 31' Watkins 83' |
Verslag | |||
| ||||
25 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Hongarije | 3 – 3 | Polen | Stadion: Puskás Aréna, Boedapest Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Felix Brych |
Sallai 6' Ád. Szalai 53' Orban 78' Fiola 8', 90+4' |
Verslag | 60' K. Piątek 61' Jóźwiak 83' Lewandowski | ||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+2) |
Albanië | 0 – 2 | Engeland | Stadion: Air Albania Stadion, Tirana Toeschouwers: 200 Scheidsrechter: Orel Grinfeeld |
Verslag | 38' Kane 63' Mount | |||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Polen | 3 – 0 | Andorra | Stadion: Wojska Polskiegostadion, Warschau Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Erik Lambrechts |
Lewandowski 30', 55' Świderski 88' |
Verslag | |||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
San Marino | 0 – 3 | Hongarije | Stadion: Stadio Olimpico, Serravalle Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Nicholas Walsh |
Verslag | 13' (pen.) Ád. Szalai 71' Sallai 88' (pen.) Nikolić | |||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Andorra | 1 – 4 | Hongarije | Stadion: Estadi Nacional, Andorra la Vella Toeschouwers: 338 Scheidsrechter: Vilhjálmur Alvar Þórarinsson |
Pujol 90+3' (pen.) | Verslag | 45+2' Fiola 51' Gazdag 58' Kleinheisler 90' Négo | ||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Engeland | 2 – 1 | Polen | Stadion: Wembley Stadium, Londen Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Björn Kuipers |
Kane 19' (pen.) Maguire 85' |
Verslag | 58' Moder | ||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
San Marino | 0 – 2 | Albanië | Stadion: Stadio Olimpico, Serravalle Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Kai Erik Steen |
Verslag | 63' Manaj 85' Uzuni | |||
| ||||
2 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Andorra | – | San Marino | |
Verslag | ||||
| ||||
2 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Hongarije | – | Engeland | |
Verslag | ||||
| ||||
2 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Polen | – | Albanië | |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2021 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+2) |
Albanië | – | Hongarije | |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2021 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+1) |
Engeland | – | Andorra | |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
San Marino | – | Polen | Stadion: Stadio Olimpico, Serravalle |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Albanië | – | San Marino | |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Hongarije | – | Andorra | |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Polen | – | Engeland | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Andorra | – | Engeland | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Hongarije | – | Albanië | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Polen | – | San Marino | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Albanië | – | Polen | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Engeland | – | Hongarije | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
San Marino | – | Andorra | Stadion: Stadio Olimpico, Serravalle |
Verslag | ||||
| ||||
12 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Andorra | – | Polen | |
Verslag | ||||
| ||||
12 november 2021 «onderlinge duels» 19:45 (UTC) |
Engeland | – | Albanië | |
Verslag | ||||
| ||||
12 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Hongarije | – | San Marino | |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Albanië | – | Andorra | |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Polen | – | Hongarije | |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
San Marino | – | Engeland | Stadion: Stadio Olimpico, Serravalle |
Verslag | ||||
Groep J
Stand en uitslagen
|
|
- Legenda
Geplaatst voor het WK 2022
Deelname aan play-offs voor kwalificatie
Niet geplaatst voor het WK 2022
Wedstrijden
| ||||
25 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Duitsland | 3 – 0 | IJsland | Stadion: Schauinsland-Reisen-Arena, Duisburg Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Srđan Jovanović |
Goretzka 3' Havertz 7' Gündoğan 56' |
Verslag | |||
| ||||
25 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Liechtenstein | 0 – 1 | Armenië | Stadion: Rheinparkstadion, Vaduz Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Julian Weinberger |
Verslag | 83' (e.d.) Frommelt | |||
| ||||
25 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+2) |
Roemenië | 3 – 2 | Noord-Macedonië | Stadion: Arena Națională, Boekarest Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Fábio Veríssimo |
F. Tănase 28' Mihăilă 50' Hagi 86' |
Verslag | 82' Ademi 83' Trajkovski | ||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+4) |
Armenië | 2 – 0 | IJsland | Stadion: Republikeins Stadion Vazgen Sargsian, Jerevan Toeschouwers: 4.300 Scheidsrechter: Enea Jorgji |
Barsegjan 53' Bajramjan 74' |
Verslag | |||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Noord-Macedonië | 5 – 0 | Liechtenstein | Stadion: Toše Proeskiarena, Skopje Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Mykola Balakin |
Bardhi 7' Trajkovski 51', 54' Elmas 62' Nestorovski 82' (pen.) |
Verslag | |||
| ||||
28 maart 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Roemenië | 0 – 1 | Duitsland | Stadion: Arena Națională, Boekarest Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Clément Turpin |
Verslag | 17' Gnabry | |||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+4) |
Armenië | 3 – 2 | Roemenië | Stadion: Republikeins Stadion Vazgen Sargsian, Jerevan Toeschouwers: 4.300 Scheidsrechter: Andris Treimanis |
Spertsjan 56' Harojan 87' Barsegjan 89' (pen.) |
Verslag | 62', 72' Cicâldău 41', 78' Pușcaș | ||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Duitsland | 1 – 2 | Noord-Macedonië | Stadion: Schauinsland-Reisen-Arena, Duisburg Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Mohammed Al-Hakim |
Gündoğan 63' (pen.) | Verslag | 45+2' Pandev 85' Elmas | ||
| ||||
31 maart 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Liechtenstein | 1 – 4 | IJsland | Stadion: Rheinparkstadion, Vaduz Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Sergej Karasjov |
Y. Frick 79' | Verslag | 12' Sævarsson 45+1' Bjarnason 77' Pálsson 90+4' (pen.) Sigurjónsson | ||
| ||||
2 september 2021 «onderlinge duels» 18:45 (UTC) |
IJsland | – | Roemenië | Stadion: Laugardalsvöllur, Reykjavik |
Verslag | ||||
| ||||
2 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Liechtenstein | – | Duitsland | Stadion: Kybunpark, Sankt Gallen (Zwitserland) |
Verslag | ||||
De wedstrijd tussen Liechtenstein en Duitsland wordt in het Kybunpark, Sankt Gallen (Zwitserland) gespeeld, omdat het Rheinparkstadion in die periode gerenoveerd wordt.
| ||||
2 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Noord-Macedonië | – | Armenië | |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2021 «onderlinge duels» 16:00 (UTC) |
IJsland | – | Noord-Macedonië | Stadion: Laugardalsvöllur, Reykjavik |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Duitsland | – | Armenië | |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Roemenië | – | Liechtenstein | |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2021 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+4) |
Armenië | – | Liechtenstein | |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2021 «onderlinge duels» 18:45 (UTC) |
IJsland | – | Duitsland | Stadion: Laugardalsvöllur, Reykjavik |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Noord-Macedonië | – | Roemenië | |
Verslag | ||||
| ||||
8 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Duitsland | – | Roemenië | |
Verslag | ||||
| ||||
8 oktober 2021 «onderlinge duels» 18:45 (UTC) |
IJsland | – | Armenië | Stadion: Laugardalsvöllur, Reykjavik |
Verslag | ||||
| ||||
8 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Liechtenstein | – | Noord-Macedonië | Stadion: Rheinparkstadion, Vaduz |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2021 «onderlinge duels» 18:45 (UTC) |
IJsland | – | Liechtenstein | Stadion: Laugardalsvöllur, Reykjavik |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Noord-Macedonië | – | Duitsland | |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Roemenië | – | Armenië | |
Verslag | ||||
| ||||
11 november 2021 «onderlinge duels» 21:00 (UTC+4) |
Armenië | – | Noord-Macedonië | |
Verslag | ||||
| ||||
11 november 2021 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Duitsland | – | Liechtenstein | |
Verslag | ||||
| ||||
11 november 2021 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+2) |
Roemenië | – | IJsland | |
Verslag | ||||
| ||||
14 november 2021 «onderlinge duels» 21:00 (UTC+4) |
Armenië | – | Duitsland | |
Verslag | ||||
| ||||
14 november 2021 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+1) |
Liechtenstein | – | Roemenië | Stadion: Rheinparkstadion, Vaduz |
Verslag | ||||
| ||||
14 november 2021 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+1) |
Noord-Macedonië | – | IJsland | |
Verslag | ||||
Play-offs
Aan de play-offs doen de tien nummers 2 uit de groepen en de twee beste groepswinnaars van de UEFA Nations League mee, gebaseerd op de eindstand van de Nations League 2020/21, die buiten de top 2 van hun eigen kwalificatiegroep eindigden. De landen worden verdeeld over drie play-off paden, waarbij elk pad twee halve finales met één wedstrijd en één finale met één wedstrijd heeft. De landen die thuis spelen worden bepaald via een loting. De halve finales worden op 24 en 25 maart gespeeld en de finale op 28 en 29 maart 2022. De winnaars van elk pad kwalificeren zich voor het WK 2022.
Statistieken
Doelpuntenmakers
5 doelpunten
4 doelpunten
3 doelpunten
2 doelpunten
1 doelpunt
Eigen doelpunten
Assists
4 assists
3 assists
2 assists
1 assist
Rode kaarten
Scheidsrechters
Externe links
- (en) Russia banned for four years to include 2020 Olympics and 2022 World Cup, BBC, 9 december 2019
- (en) Can Russia play at the World Cup 2022 and Euro 2020?, BBC, 9 december 2019
- (en) WADA files official request with Court of Arbitration for Sport to resolve RUSADA dispute, World Anti-Doping Agency, 9 januari 2020
- (en) 2022 World Cup qualifying: all you need to know, UEFA.com, 9 december 2020
Wereldkampioenschap voetbal 2022 | |||
---|---|---|---|
Kwalificatie: Afrika (CAF) · Azië (AFC) · Europa (UEFA) · Noord- en Midden-Amerika (CONCACAF) · Oceanië (OFC) · Zuid-Amerika (CONMEBOL) |