Wikikids:Clubhuis: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
 
Regel 1: Regel 1:
 
{{Clubhuis}}
 
{{Clubhuis}}
 +
[[Bestand:Bericht ondertekenen.gif|500px|center|link=]]
 
<!-- Stel hieronder je vraag -->
 
<!-- Stel hieronder je vraag -->
  
 +
== Vraag mbt auteurs-/portretrecht ==
  
== Wikiproject voor november ==
+
[[Bestand:Jerom (Suske en Wiske).jpg|miniatuur|Mag dit?|150px]]
[[Bestand:Plato, Aristoteles en Socrates.jpg|thumb|V.l.n.r. [[Plato]], [[Aristoteles]] en [[Socrates (filosoof)|Socrates]]]]
+
Hoi allen, ik heb deze afbeelding geüpload als uitsnede van een afbeelding van een stripmuur. Link via bestandpagina. Is dit toegestaan conform auteurs-/portretrecht of niet? Graag jullie deskundig licht hierover. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 sep 2025 22:18 (CEST)
Beste allen, mij lijkt het leuk om in november een wikiproject te houden over [[Socrates (filosoof)|Socrates]], [[Plato]] en [[Aristoteles]]. Deze drie oude Griekse filosofen hebben erg veel invloed gehad op de westerse filosofie en geschiedenis, en we hebben veel aan hen te danken. Op [[Gebruiker:S.Perquin/Project:Socrates, Plato en Aristoteles]] heb ik alvast een opzetje gemaakt voor de artikelen die gewenst zijn. Ik ben benieuwd wat jullie van dit wikiproject vinden! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 23 sep 2023 10:53 (CEST)
+
:Goeie vraag. Ik weet dat dergelijke objecten in de openbare ruimte al vaker gebruikt zijn. Dus ja, waar ligt de grens? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 sep 2025 22:21 (CEST)
:Volgens mij stond Luxemburg dan op de planning. En eind van het jaar/begin volgend jaar economie. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 23 sep 2023 11:10 (CEST)
+
::Dit is het antwoord wat ik van Google Gemini op de vraag of de stripmuren in Brussel auteursrechtelijk beschermd zijn: Ja, de stripmuren in Brussel zijn in principe auteursrechtelijk beschermd, omdat het schilderijen en beelden zijn. De wet staat echter wel de reproductie en mededeling aan het publiek van deze werken toe als ze permanent op openbare plaatsen zijn geplaatst, mits dit geen afbreuk doet aan de normale exploitatie van het werk en de wettige belangen van de auteur niet schaadt, een principe dat bekend staat als "vrijheid van panorama".
::Oh, dat wist ik niet! Misschien daarna? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 23 sep 2023 11:13 (CEST)
+
Wat betekent dit in de praktijk?
:::Dat kan (voor het project:Economie moet er nog een maand geprikt worden, waarna we een maand voor dit project kunnen prikken). Ik vraag me wel af of dit project niet te moeilijk voor de meeste gebruikers/lezers is om aan deel te nemen. Ik denk dat weinig gebruikers iets van Plato, Aristoteles of Socrates gelezen hebben, wat het misschien bemoeilijkt. Ik hoor graag reacties van anderen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 23 sep 2023 11:20 (CEST)
+
Fotograferen is toegestaan:
::::Je kunt ontzettend veel informatie vinden op internet en het valt eigenlijk wel mee hoe moeilijk alles is! Het is niet moeilijker dan [[literatuur]] of [[politiek]], vind ik zelf! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 23 sep 2023 12:47 (CEST)
+
Het is in principe toegestaan om foto's te nemen van de stripmuren en deze openbaar te delen, aangezien ze op een openbare plaats staan.  
 +
Commercieel gebruik is beperkt:
 +
U mag deze foto's niet commercieel verkopen of verspreiden op een manier die afbreuk doet aan de rechten van de kunstenaar of de oorspronkelijke instelling die de muur heeft laten plaatsen, zoals het Belgisch Stripcentrum.
 +
Uitzonderingen:
 +
Er kunnen specifieke afspraken zijn met de eigenaar van de muur of de kunstenaar zelf, dus in het geval van commercieel gebruik is het altijd goed om navraag te doen.  
 +
Kortom, u mag de schoonheid van de stripmuren in Brussel delen, maar doe dit met respect voor het werk van de artiest. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 sep 2025 22:30 (CEST)
 +
::Had ook zoiets gevonden en snap er nog helemaal niks van. 😉 {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 sep 2025 22:41 (CEST)
  
== Verzoek verbouwing Portaal:Muziek ==
+
== Laatste kans: de tijdcapsule sluit op 30 september 2025 ==
Hierbij het verzoek om toestemming voor de verbouwing van het [[Portaal:Muziek]]. Enkele redenen:
 
# Het staat in de "oude variant" i.p.v. in de "tabelvariant" van Hanssain (betere zichtbaarheid op alle schermen)
 
# De uitstraling komt m.i. niet helemaal overeen met het PIM-systeem (PIM is rood, portaal is blauw)
 
# Het portaal is ietwat gesloten en compact. Het biedt m.i. weinig ruimte voor uitbreiding
 
# De projectpagina (iets wat zo goed als uitgestorven is) staat er nog in
 
# Redelijk onoverzichtelijke lijsten voor de lengte.
 
Ik kijk uit naar jullie reacties. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 23 sep 2023 11:15 (CEST)
 
::Dat is een goed idee. {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 23 sep 2023 11:17 (CEST)
 
:::Lijkt mij ook een goed plan! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 23 sep 2023 11:19 (CEST)
 
::::Goed idee, dat ene plaatje van die muziekboom kan er ook wel uit, dat is bijna niet te lezen en te begrijpen, er kunnen wel meer andere plaatjes in. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 23 sep 2023 13:23 (CEST)
 
:::::De muziekboom kan in een apart artikel over de geschiedenis van de muziek. Jammer dat je binnen een wiki de pijltjes niet apart kunt activeren als zijnde een link. Verder prima idee om het portaal aan te passen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 sep 2023 13:49 (CEST)
 
::::::Welke pijltjes, Hanssain? Die in het plaatje? Volgens mij is zoiets mogelijk, maar dit is techniek die ik niet begrijp. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 23 sep 2023 13:55 (CEST)
 
:::::::[https://nl.wikipedia.org/wiki/Sjabloon:Zijbalk_provincies_Nederland Voorbeeldje op wikipedia]. Als je in brontekst de juiste code toevoegt en "poly" met een getallenreeks komt daar een aanklikbare afbeelding uit. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 23 sep 2023 13:58 (CEST)
 
Zoiets bedoel ik idd. In de HTML en opmaakprogramma's als Dreamweaver werkte dat met een soort van 'maskers' die als een tweede touchscreen laag over de afbeelding lag. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 sep 2023 14:03 (CEST)
 
:[https://www.handleidinghtml.nl/html/afbeeldingen/afbeeldingen10.html Ingewikkelde uitleg]. Misschien kan {{@|Rots61}} hier iets mee, als die tijd heeft. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 23 sep 2023 14:11 (CEST)
 
::Ik vermoed dat met "poly" een polygram wordt bedoeld, uitgedrukt in een soort coördinaten die de grenzen van elke provincie volgen. Best ingewikkeld en bewerkelijk. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 sep 2023 21:46 (CEST)
 
:::Veel te veel gedoe voor een afbeelding. Het bestaat wel op Commons, dus misschien kun je het gebruiken op WikiKids, maar waarschijnlijk kan dat niet. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 26 sep 2023 23:49 (CEST)
 
Hoi iedereen, mocht iemand een leuk idee hebben wat op het vernieuwde portaal moet staan, kun je dat [[Overleg gebruiker:Groempdebeer/Portaal Muziek|hier]] laten weten. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 sep 2023 13:59 (CEST)
 
:Het opzetje van alles wat erin moet komen volgens mij staat er nu. Het moet alleen nog verder ingevuld worden. Hebben jullie nog ideeën? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 1 okt 2023 10:17 (CEST)
 
Hallo allen. Hanssain en ik hebben de laatste tijd gewerkt aan het maken van artikelen over muziek in het kader van de verbouwing van het portaal. Wij hebben dan ook het verzoek om het [[Gebruiker:Groempdebeer/Portaal Muziek|vernieuwde portaal]] alvast te verplaatsen en vanuit hier verder te werken. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 9 okt 2023 17:58 (CEST)
 
:Is goed. Als dat voor jullie handiger is om te bewerken, vind ik het prima. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 9 okt 2023 18:09 (CEST)
 
  
== Portaal:Nederlandse politiek ==
+
Dag allemaal, op 30 september 2025 zal ik de tijdcapsule sluiten. Wellicht dat een moderator dan alle subpagina's van [[Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046]] volledig kan beveiligen, zodat niemand het meer kan aanpassen? Mocht iemand in de toekomst iets tóch willen verwijderen, dan kan diegene altijd een berichtje of mailtje sturen naar een moderator om dat te verwijderen. '''Mocht je nog iets willen schrijven voor de tijdcapsule, dan kan dat dus nog tot 30 september 2025!''' Maak je eigen pagina aan via <code><nowiki>[[Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046/Inhoud/<Jouw gebruikersnaam>]]</nowiki></code> (vervang ''<Jouw gebruikersnaam>'' door je gebruikersnaam) en vergeet niet om jouw pagina toe te voegen aan [[Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046/Inhoud]]! Je mag het zo uitgebreid maken of juist zo vaag als je wilt! Je kan iets schrijven over de toekomst, maar ook over nu. Als je het hebt over de toekomst, kan het gaan over je verwachtingen of wat je hoopt. Wees creatief en schrijf vooral op wat er in je opkomt en wat je met jezelf en de wereld over 21 jaar wilt delen! Ik zie alle reacties graag tegemoet! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 10 sep 2025 11:39 (CEST)
Zou ik een portaal over enkel de Nederlandse politiek mogen maken? Er is al een [[Portaal:Politiek]], maar deze gaat over politiek in het algemeen. Ik denk dat het goed is om ook een [[Portaal:Nederlandse politiek]] te hebben, omdat je dan veel meer onderwerpen kan behandelen die niet in [[Portaal:Politiek]] staan. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 23 sep 2023 13:06 (CEST)
+
:Okidoki! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 10 sep 2025 11:44 (CEST)
:Zelf zou ik meer voor een overzichtsartikel zijn over de Nederlandse politiek. Met daarin de nodige verwijzingen naar de artikels. Zo'n artikel geeft veel meer de mogelijkheid om dingen uit te leggen. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 23 sep 2023 13:20 (CEST)
 
::Ik denk juist dat zo'n portaal handig is om het overzicht te bewaren. Ik ga sowieso alle partijen opsommen die er ooit zijn geweest. Ook kan je een "Politicus van de maand" als maandelijks artikel instellen, wat erg leuk is. Een portaal biedt veel meer overzicht dan een overzichtsartikel, denk ik. En een portaal is toch eigenlijk een soort overzichtsartikel? Op [[Gebruiker:S.Perquin/Portaal:Nederlandse politiek]] kun je mijn concept zien. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 23 sep 2023 13:27 (CEST)
 
:::Een goed instapartikel, genoemd vanuit een portaal lijkt me idd beter. Anders gaat het overzichtelijke van de portalen verloren. Nadeel van zoiets als 'politicus van de maand' moet telkens bijgehouden worden, zeker als je dat aan de actualiteit wilt koppelen, anders heeft dat geen meerwaarde (merk dat ook bij voetballers, terwijl dat helemaal niet mijn ding is en een ander pakt het niet op). Het eerste jaar gaat dat misschien nog wel, maar een garantie voor de lange termijn heb je niet. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 sep 2023 13:58 (CEST)
 
::::NL-politiek kan [[Portaal:Nederland|in het portaal NL]] er nog makkelijk bij. En waarom staat daar nog uitgelicht in... {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 23 sep 2023 14:01 (CEST)
 
:::::Hmmm... Ik zal anders wel een navigatiesjabloon maken met [[Commissiezaal|commissiezalen]] van de [[Tweede Kamer]]. Dan kan mijn concept-portaal zometeen weg. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 23 sep 2023 14:11 (CEST)
 
  
:[[Portaal:Nederland]] toont op dit moment wat betreft het onderwerp politiek alleen de demissionaire premier Rutte (onder een nietszeggende kop "Uitgelicht"). Verder geen woord over iets anders of iemand anders uit de politiek, terwijl daar op dit moment toch best een en ander over te vertellen valt. Dit gedeelte van het portaal opfrissen (en de rest trouwens misschien ook wel) lijkt mij dan ook zeker een goed idee. Rutte mag van mij eigenlijk wel helemaal weg daar (die heeft z'n politieke loopbaan nu immers toch echt wel zo'n beetje gehad...).
+
== Portaal Musea en Collecties ==
:En een eigen artikel over de Nederlandse politiek (als dat er nog niet is) moet er natuurlijk beslist óók komen. [[Gebruiker:De Wikischim|De Wikischim]] ([[Overleg gebruiker:De Wikischim|overleg]]) 25 sep 2023 00:04 (CEST)
 
::De artikelen over de Nederlandse Politiek zijn er op zich genoeg, maar er is geen overzichts- of hoofdpagina. Deze nieuw te maken pagina zou zowel vanuit Portaal:Nederland als Portaal:Politiek gelinkt kunnen worden. Dat geldt in principe voor alle landen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 25 sep 2023 08:50 (CEST)
 
:::Hoe bedoel je, een overzichts- of hoofdpagina? Wat zou ik me daarbij moeten voorstellen? Heb je misschien een voorbeeld van zo'n overzichts- of hoofdpagina betreffende een ander onderwerp? Ik hoor het graag! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 25 sep 2023 09:00 (CEST)
 
::::Zie uitleg hieronder bij onderwerp Hoofdstructuur. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 25 sep 2023 12:36 (CEST)
 
  
== Trots op onze wiki! ==
+
Hoi allen, ik ben bezig met het maken van een Portaal Musea en Collecties, zie [[gebruiker:Groempdebeer/Portaal Musea en Collecties]]. Vinden jullie dat wat? Bij dit portaal hoort ook een PortaalMuseum, wat je kan vinden op [[gebruiker:Groempdebeer/Portaal Musea en Collecties/PortaalMuseum]]. Mochten jullie tips/suggesties hebben voor het portaal  en/of het PortaalMuseum dan hoor ik het graag. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 11 sep 2025 10:17 (CEST)
Dag allemaal, vandaag heb ik wat rondgesnuffeld op de Franstalige [[Vikidia]] en ik moet zeggen dat ik onze wiki stiekem wel veel mooier vind eigenlijk! Zowel de huisstijl als de overzichtelijkheid (van bijvoorbeeld hulppagina's zoals de [[Wikikids:Boomhut|Boomhut]] en het Clubhuis) vind ik stukken beter hier. Leuk om ook de verschillen te zien tussen WikiKids en de Franstalige Vikidia! De gemeenschap op de Franstalige Vikidia is wat groter en er zijn wat meer gebruikers/bewerkers. Pagina's worden daar sneller genomineerd voor beoordeling/verwijdering. Op de Franstalige Vikidia kun je verder maar 10(!) bewerkingen per dag doen op je gebruikerspagina/in je gebruikersruimte, want de gemeenschap merkte dat gebruikers te veel bezig waren hun gebruikerspagina in plaats van met het schrijven van artikelen. Ook merk ik dat op de Franstalige Vikidia handtekeningen (bijna) niet gemaakt worden met <code><nowiki>{{Gebruiker:<gebruikersnaam>/Handtekening}}</nowiki></code>, maar voluit worden geschreven in één lange code. Ik vind de Franstalige Vikidia over het algemeen wat meer weg hebben van Wikipedia. WikiKids is wat dat betreft authentieker! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 24 sep 2023 15:49 (CEST)
+
:Ziet er goed uit! veel succes ermee! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 11 sep 2025 11:28 (CEST)
:Wat wel leuk is dat sommige artikelen een quiz hebben. Kijk maar eens bij [[:fr:Paris|Paris]]. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 24 sep 2023 18:28 (CEST)
+
Het is alweer een tijdje in opbouw. De lijst van Nederlandse musea gaat ook goed, en vandaag heeft het Portaal een banner gekregen. Hoe vinden jullie het gaan? In principe zijn de kopjes compleet, dus als daar iets mist hoor ik het graag. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 19 sep 2025 13:58 (CEST)
::[[:fr:Quiz:Paris|Ik zie het inderdaad!]] Zou zoiets ook bij ons mogelijk zijn? Misschien weet @[[Gebruiker:Rots61|Rots61]] dat? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 24 sep 2023 18:35 (CEST)
 
:::Dat is een kwestie van de parameter <nowiki><quiz></nowiki> invoeren. Of dat kan weet ik niet.
 
::::Kunnen wij dat door gewoon een pagina aan te maken met een tekst? Of is dat niet zo simpel als dat het lijkt? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 24 sep 2023 18:48 (CEST)
 
:::::Dat laatste. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 24 sep 2023 18:53 (CEST)
 
::::::Hmmm oké. Lijkt me wel leuk als zoiets ingevoerd zou worden. [[Quiz:Test]] werkt inderdaad nog niet, nee. 😜 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 24 sep 2023 19:03 (CEST)
 
:::::::Dat is gedaan met een extensie, maar dat is veel gedoe. En ik schat in dat we het niet consistent gaan gebruiken. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 26 sep 2023 23:51 (CEST)
 
::::::::Hoe bedoel je dat we het niet consistent zouden gebruiken? We zouden er een aantal regels of voorwaarden aan kunnen binden en het na laten kijken door iemand die alles in dezelfde stijl maakt? Die taak zou ik bijvoorbeeld wel op me willen nemen. Ik heb al veel ideeën voor leuke onderwerpen en vragen! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 27 sep 2023 10:22 (CEST)
 
:Op Vikidia heb ik nu ook de [[:fr:Utilisateur:S.Perquin/Histoire de Vikidia|geschiedenis van Vikidia]] (in het Engels) beschreven, op dezelfde manier als dat ik de [[Gebruiker:S.Perquin/Geschiedenis van WikiKids|geschiedenis van WikiKids]] heb beschreven. Dus mocht iemand het leuk vinden om dat te lezen, dan kan dat daar! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 25 sep 2023 08:52 (CEST)
 
  
== Hoofdstructuur ==
+
== Twintig jaar WikiKids? ==
Om WikiKids overzichtelijk te houden moet er een hoofd- of boomstructuur worden aangehouden, in de volgende niveaus:
 
* 10 '''Hoofdportalen''' op startpagina
 
** Hoofd- en subportalen op '''[[PIM-systeem]]''' en '''[[Portaal:Portaaloverzicht]]'''. Van enkele onderwerpen moet nog een portaal worden gemaakt zoals Theater en sprookjes. TVB's bij de artikelen verwijzen terug naar de portalen. Verdere uitbreiding van portalen is daarom niet gewenst omdat het overzicht dan verdwijnt. Deze portalen verwijzen naar;
 
*** '''Hoofdartikelen''' of '''instapartikelen''' met daarin een overzicht naar onderliggende artikelen en in de tekst het onderling verband van die artikelen, evt. met lijsten of een verwijzing naar een lijstpagina
 
*** '''Lijsten''', met daarin links naar onderliggend artikelen van hetzelfde hoofdonderwerp
 
**** '''Onderliggende artikelen'''. Deze kunnen aan meerdere portalen en/of hoofdartikelen en/of lijsten gekoppeld zijn. Deze artikelen gaan verder in op een bepaald onderwerp.
 
***** '''Nevenartikelen''', artikelen die een verdere uitleg geven of een soort 'zijsprong' maken.
 
Bij veel artikelen is er behalve de TVB ook een Infobox aanwezig met onderaan een terugverwijzing naar het portaal. Het is mogelijk om naar twee portalen te verwijzen.
 
Mede door deze indeling is ook het categoriestelsel al voor een deel verbeterd, maar het blijkt dat er nog veel 'verdwaalde' artikelen zijn, die (nog) niet in bovenstaande structuur verwerkt zijn. Rots61 heeft het bij de TVB's zo gemaakt dat categorieën verplaatst kunnen worden. Ook zijn er in de loop van de tijd onnodige verfijningen weggehaald of zijn categorieën her gegroepeerd. Bijkomend voordeel van deze opzet is dat ontbrekende artikelen alsvast wel genoteerd kunnen worden (rode links). Dat kan niet in het categoriesysteem.
 
Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 25 sep 2023 09:05 (CEST)
 
:Hoe kunnen we zoiets realiseren? En hoe kan ik meehelpen hieraan? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 25 sep 2023 10:01 (CEST)
 
::De hoofdstructuur ligt er nu. Een voorbeeld. We werken nu aan België middels een project. Er is een [[Wikikids:Wikiproject/Vlaanderen_%26_Walloni%C3%AB|werklijst]] gemaakt waarin bestaande en nog ontbrekende artikelen zijn geplaatst. Deze zijn gesorteerd op portaal België, subportaal Vlaanderen en subportaal Wallonië en worden straks verder ingevoegd in de desbetreffende portalen. Het hoofdartikel [[Geschiedenis van Vlaanderen]] benoemd, geeft de samenhang en verwijst naar artikelen die dieper op een onderwerp in gaan en die ook in de [[canon van Vlaanderen]] staan. Door te kijken naar de bestaande categorieën komen er soms nog artikelen tevoorschijn die verder nog nergens gekoppeld zijn in bovenstaande structuur. Het is dus 'de kunst' om die 'verdwaalde' of 'weesartikelen' op te sporen via de categorieën en heel soms blijken ze zelfs geen categorie te hebben en die kom je per ongeluk tegen of staan in de lijst [[Speciaal:NietGecategoriseerdePaginas|Niet-gecategoriseerde pagina's]]. Via de TVB België, Vlaanderen en Wallonië bleken een aantal van die verdwaalde artikelen te staan in de categorieën die gekoppeld staan aan de desbetreffende TVB's. Die moeten nog nagelopen worden en alsnog ingevoegd. Ook is er een pagina [[Speciaal:GevraagdePaginas|Niet-bestaande pagina's met koppelingen]] die je mee kunt nemen tijdens een project. Zoals je hebt kunnen lezen heb ik laatst alle artikelen geteld die in de portalen gelinkt staan. Dat is nu ongeveer de helft van alle artikelen. Voor de lijsten heb ik dat nog niet gedaan, maar ik schat dat dat nog eens een kwart tot één derde van de artikelen zijn. Dan ontbreken er dus nog een aantal. Via [[Speciaal:SpecialePaginas|Speciale pagina's]] valt er dus ook nog het e.e.a. op te sporen. Je wilde kijken naar de Nederlandse politiek. Daar kun je een vergelijkbare werkwijze toepassen. Bij België is er nu het hoofd- of instapartikel [[Bestuurlijke_indeling_van_Belgi%C3%AB]]. Daar wordt vanuit het portaal naar verwezen. Ook het artikel [[Staatsinrichting]] geeft aan hoe dat in Nederland en België zit. Op het Portaal Nederland ontbreekt dus een box politiek, waarin naar zoiets verwezen kan worden. Het lijkt me dan ook een goede zaak om de landenportalen op een uniforme manier in te (gaan) richten met dezelfde soort hoofdonderwerpen: Welkom - Politiek (staatsinrichting/koningshuis/presidenten) - Geschiedenis - Aardrijkskundige zaken als rivieren en kanalen, verkeer en vervoer (autowegen, OV, Luchthavens) - Natuur en Cultuur (incl. bezienswaardigheden, eten en drinken, taal, sport) - Bekende personen - Diversen. Hierover kunnen we nog verder overleggen. Met dat lijstje kunnen de bestaande landenportalen nagelopen worden. Bij biologie is de hiërarchie van planten en dieren aangehouden, waarbij je een verfijning van artikelen hebt gekregen op grond van die hiërarchie. Iets soortgelijks is gebeurd met de scheikunde waarbij het periodiek systeem is aangehouden. Echter moet daar nog een aanvulling komen van bekende chemische stoffen als zuren e.d. Kortom er is nog genoeg werk te verzetten. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 25 sep 2023 12:32 (CEST)
 
:::Dank voor de moeite om dit uit te zoeken. Binnenkort zal ik weer verder werken aan het categoriseren van artikelen onder kerndoelen op basis van de kerndoelen die het SLO vermeldt op haar website. Zal dan ook zoeken naar verweesde artikelen en die onder bestaande categorieën/portalen onderbrengen. Ben voorts een groot voorstander van de uniformering van landenportalen. Over de gedetailleerde uitwerking kan nog verder worden overlegd, maar getuige de eerdere discussies over andere portalen tekent zich er denk ik een behoorlijke meerderheid af voor het hervormen van de portalen zoals door jou voorgesteld. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 26 sep 2023 12:35 (CEST)
 
::::Dag Hippogryph, er verschijnen over een tijd nieuwe kerndoelen voor het funderend onderwijs. Zie [https://www.actualisatiekerndoelen.nl/ actualisatie kerndoelen] {{Gebruiker:Gerarddummer/Handtekening}} 26 sep 2023 16:08 (CEST)
 
  
== Natura 2000 infobox ==
+
Hoi allen, over een paar maanden wordt WikiKids 20 jaar. Op 29 januari 2026 om precies te zijn. Ik weet het, ik ben er vroeg bij, maar dan hebben we wel tijd om te kijken of en hoe we deze mijlpaal willen vieren. 😉 Ik ping {{@|Gerarddummer}} hier ook even, wie weet heeft hij nog ideeën. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 14 sep 2025 11:40 (CEST)
Er is een nieuw sjabloon beschikbaar: [[Sjabloon:Infobox Natura 2000-gebied]]. Reeds gebruikt bij [[Voerstreek]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 25 sep 2023 17:34 (CEST)
+
:Ik denk dat het op zich niet verkeerd is om dergelijke mijlpalen ergens te benoemen, en evt. tijdelijk op de voorpagina kenbaar te maken. Wel lijkt het me goed om af en toe terug te blikken of we nog op de goede weg zijn. Tijden veranderen en WikiKids ook. Ik ben benieuwd of WikiKids zeg maar  bestand is tegen het 'gen-AI geweld' of dat we er zelfs een rol in kunnen spelen. In tegenstelling tot Kennisnet zelf is WK gebaseerd op vrijwilligerswerk, maar de vraag is welke impact het heeft? Hoe serieus worden we genomen, en welke status hebben we zeg maar. Misschien iets voor een bijeenkomst of zo? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 14 sep 2025 14:14 (CEST)
:Dank voor de moeite, zeker ook omdat Natura 2000-gebieden de afgelopen 3-4 jaar steeds vaker in het nieuws komen. De infobox ziet er goed uit. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 26 sep 2023 12:32 (CEST)
 
  
== Vikidia & WikiKids ==
+
== Tweede ronde Het Perfecte WikiKids Kiekje  ==
Hoi allen,  
+
 
 +
Je kan nu stemmen op [[Wikikids:Het Perfecte WikiKids Kiekje]] voor ronde twee. Deze loopt tot 29 september 23.59. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 16 sep 2025 08:58 (CEST)
 +
: Ik snap niet hoe je moet stemmen kan iemand me uitleggen Gr,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 16 sep 2025 10:43 (CEST)
 +
::Er staan al twee voorbeelden. In feite maak je gewoon een ranglijst. De mooiste foto zet je op 1, de minst mooie op 5. Broncode staat beschreven en die zie je ook als je erop stemt. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 16 sep 2025 10:51 (CEST)
 +
 
 +
== Stortvloed aan vandalisme richting mij ==
 +
Hoi allen, moderatoren in het bijzonder, <br>de laatste tijd is er zeer veel vandalisme gericht op mij, eerst op mijn GP en toen op mijn OP, en nu ook op een overlegpagina van een nieuwe gebruiker zelf. Ik ben hier, zoals jullie misschien kunnen begrijpen, helemaal klaar mee. Daarom wil ik ook graag van de moderatoren weten of er, naast de blokkades en IP-blokkades die inmiddels verricht zijn, aanvullende maatregelen genomen kunnen worden tegen dit soort onacceptabel gedrag. Bijv. als er een locatie gekoppeld kan worden aan het IP-adres een brief sturen of anderszins de voogd van deze vandaal (ik ga ervan uit dat het er een is, ik zou niet weten waarom het er meer zouden zijn die dit doen) contacteren, het gedeeltelijk blokkeren van mijn gebruikerspagina en misschien zelfs overlegpagina (dat laatste dan wel echt gedeeltelijk, andere gebruikers moeten wel gewoon constructieve berichten moeten kunnen sturen) en het langdurig (minimaal 6 maanden) dan wel permanent blokkeren van accounts en IP-adressen die dit soort gedrag vertonen. Ik word hier namelijk nogal moedeloos van. Ik hoor graag van jullie. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 sep 2025 20:35 (CEST)
 +
:Hoewel ook ik machteloos sta, deel ik je zorgen en snap ik je frustratie. Dergelijk gedrag is niet alleen op Wikikids te zien, maar op het hele web. Ik denk dat het zaak is dat hier het hoofd aan wordt geboden, anders zijn straks sites als deze mikpunt voor nog veel meer verbale agressie. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 17 sep 2025 21:48 (CEST)
 +
::Heel irritant, inderdaad. Vooral die laatste reacties van [[Gebruiker:Dalgona]] gaan wel heel ver. Is er een manier om uit te vinden wie deze persoon is? Ik heb weleens gehoord van een link waar je op moet klikken, waardoor je automatisch de locatie van die persoon te weten krijgt. Kunnen we zoiets niet doen? En anders bekijken welk e-mailadres is gekoppeld aan al deze accounts? Ik heb ook nog een idee wat betreft aanmelden met e-mailadressen. Zie ook mijn volgende bericht in hert Clubhuis. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2025 22:04 (CEST)
 +
:::Ik heb ondertussen ook advies gevraagd op Wikipedia: [https://nl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:De_kroeg#Gegevens_verkrijgen_van_een_gebruiker_die_ernstige_uitspraken_doet]. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2025 23:02 (CEST)
 +
:Het idee met de brief gaat lastig, aangezien je IP-adres enkel te koppelen is aan je woonplaats, en niet je exacte locatie (m.u.v. adres van sommige scholen of als je natuurlijk in een heel klein dorp woont). Daarnaast zijn veel IP-adressen verkeerd ingesteld (het netwerk van mijn school staat ingesteld op Meppel, ver van de echte locatie vandaan) en zijn VPN's/proxies tegenwoordig heel envoudig om aan te komen en te gebruiken. Het idee van Sander om de website te verplichten je locatie te delen zal wss in strijd gaan met een of andere wet ofzo, dus dat is ook lastig. Het kunnen achterhalen van het e-mail addres is op zich geen slecht idee, al is dat mogelijk ook juridisch moeilijk en (uit ervaring) weet ik dat veel van dit soort e-mails wegwerp-accounts zijn. De enige oplossing lijkt mij om te voorkomen dat dit soort bewerkingen überhaupt kunnen worden gemaakt. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 18 sep 2025 11:45 (CEST)
 +
:: Ik ben er net zoals Rots61 tegen het idee. Want dan was ik ook niet begonnen aan wikikids. MVG,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 18 sep 2025 17:25 (CEST)
 +
:::Mag dat juridisch gezien uberhaupt? Iemand Email achterhalen zonder toestemmlng van die gebruiker? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 18 sep 2025 17:32 (CEST)
 +
::::Meestal niet. Als een gebruiker geen toestemming geeft, mag je een e-mailadres meestal niet achterhalen. E-mailadressen vallen onder de AVG en zijn daarom beschermde persoonsgegevens. Er bestaan uitzonderingen daarop, maar die gelden alleen in zeer uitzonderlijke situaties (bijv. levensbedreigende situaties). Juridisch gezien is dat zeer moeilijk om te bepalen en kan problemen opleveren. Om op de laatste zin van de reactie van DeGroteEmojii te reageren: Je ziet dat de cyberpest-accounts vaak pagina's leeghalen en vervangen door cyberpest-teksten. Is dat geval wordt een account automatisch geblokkeerd als het die specifieke bewerking doet. Dat interfereert niet tot nauwelijks met serieuze bewerkingen. Is het niet mogelijk om de moderatorbot zo in te stellen om dat te voorkomen? Of is dat technisch niet haalbaar? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 sep 2025 18:00 (CEST)
 +
Hoi allen, bedankt voor het meedenken. Verder nog dank aan Gerard voor het beveiligen van mijn GP en OP en Rots voor het blokkeren van een paar IP-ranges. Ik hoop dat hiermee het ergste achter de rug is. Verder denk ik dat we vooral niet een enorme drempel moeten creëren voor nieuwe gebruikers, omdat er eentje knettergek is geworden. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 18 sep 2025 18:40 (CEST)
 +
 
 +
=== Filter instellen ===
 +
Wat we zouden kunnen instellen op het filter, is dat hij niet-autobevestigde gebruikers tegenhoudt om andermans gebruikerspagina te bewerken (of wellicht zelfs overlegpagina's te beveiligen voor gebruikers met onder de 5-10 edits ofzo), met de reden ''dit doen we om spam te voorkomen'' zoals met het plaatsen van links op artikelen. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 19 sep 2025 11:08 (CEST)
 +
:Misschien kan dit ook een goeie zijn. Dus dat gebruikers worden doorverwezen naar de Boomhut om vragen te stellen. Alleen, dan kunnen gebruikers dus niet een andere gebruiker aanspreken op iets. Lastig! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 sep 2025 11:12 (CEST)
 +
::Dat vind ik een beter idee dan een verplichte Email. Het idee met de OP ook beveiligen lijkt me prima, maar het kan ook zijn dat een gebruiker een paar 'kleine edits' (punt weghalen, dan weer punt erbij) doet, een bevestigde gebruiker wordt en daarna gaat kliederen. Daar zit ik ook wel mee. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 19 sep 2025 11:39 (CEST)
 +
 
 +
== E-mailadres verplicht moeten valideren voordat je WikiKids kunt bewerken? ==
 +
 
 +
Dag allemaal, vanwege de stortvloed aan berichten richting Groempdebeer kwam ik gisteren op hert volgende. Is het een idee om, voordat gebruikers een wijziging aan WikiKids kunnen toebrengen, ze hun e-mailadres per se moeten bevestigen? Volgens mij is het nu zo dat je een account kan aanmaken met een random e-mailadres en dat je gewoon met dat e-mailaccount kan inloggen zonder dat het e-mailadres daadwerkelijk bevestigd is. En mocht dit mogelijk zijn, is het dan ook een idee om gebruikers maximaal 2 tot 5 accounts te laten mogen aanmaken met één e-mailadres? Eén account kan dan een hoofdaccount zijn en een ander account eventueel een botaccount. En de andere accounts kunnen eventueel aangemaakt worden zodra het wachtwoord vergeten is van een eerder account. Maar dat eerste lijkt me sowieso een goed plan. En dat het opgegeven e-mailadres eventueel ook achterhaald kan worden door beheerders. Zoiets lijkt me wel een geschikte oplossing. Zo voorkom je ook het feit dat 95% van alle accounts aangemaakt worden en daarna gewoon niet meer gebruikt worden, wat nu dus het geval is. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2025 22:12 (CEST)
 +
:Tot op zekere hoogte steun ik je voorstel. Echter is en blijft het een wiki, en een wiki heeft als doel dat iedereen snel en gemakkelijk informatie kan toevoegen. Hier wordt zo wel een flinke beperking opgelegd, ook kijkend naar Wikipedia en onze Franse tegenhanger Vikidia, waar je niet eens een account voor nodig hebt om te bewerken. Ik ben er niet helemaal over uit in hoeverre je de basisprincipes van een wiki moet ondermijnen omdat een relatief kleine groep, zo niet een enkeling, zeer fanatiek vandalisme hanteert. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 sep 2025 22:18 (CEST)
 +
::Daar heb je gelijk in. Maar aan de andere kant denk ik wel: als iemand écht serieuze bewerkingen wil doen, dan zal diegene ook moeite willen doen om een extra actie te doen (in dit geval de bevestigingsmail openen en simpelweg op een knop drukken om het account te bevestigen). Ik heb verder echt het idee dat slechts 5% van alle aangemaakte accounts een of meer serieuze bewerkingen doet, en de rest óf na accountaanmaak niets doet (zo'n 70%) óf vandalen zijn (zo'n 25%). Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2025 22:36 (CEST)
 +
:::Ik denk dat je de bereidheid om een positieve bijdrage te doen overschat en de motivatie en technisch talent van een vandaal onderschat. Maar goed, misschien ben ik te wantrouwend. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 sep 2025 22:52 (CEST)
 +
::::Misschien heb je wel gelijk! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2025 23:03 (CEST)
 +
:::::Mischien hebben jonge kinderen geen e-mail of weten niet wat dat is, daarom twijfel ik. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 18 sep 2025 08:14 (CEST)
 +
::::::Gerard is op de hoogte gebracht en hij heeft iig enkele gebruikerspagina's beveiligd (zie logboek). Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 18 sep 2025 08:39 (CEST)
 +
:E-mails verplichten maakt de drempel nog veel hoger. Als een mailadres verplicht was, was ik waarschijnlijk nooit begonnen aan WikiKids, daarom ben ik ook niet voor deze maatregel. Er is nu een IP-range geheel geblokkeerd, hopelijk is het daarmee nu afgelopen. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 18 sep 2025 15:18 (CEST)
 +
 
 +
== archief :D ==
 +
Hallo allen, ik heb de laatste twee vragen opengehouden en de rest naar het archief gestuurd. Groetjes, {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 19 sep 2025 10:09 (CEST)
 +
:Goed gedaan, Wezoom! Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 sep 2025 10:14 (CEST)
 +
 
 +
== Weer een Grote Schoonmaak? ==
 +
Hoi iedereen, in 2023 is een soort Grote Schoonmaak gehouden. Mij lijkt het goed om in het kader van 20 jaar WikiKids na te gaan in hoeverre bepaalde dingen nog kloppen. Zo zijn er in de loop der tijd bepaalde dingen vernieuwd, zoals sommige sjablonen, maar andere weer niet. Daarom ook het Project Infobox waar Hanssain en ik mee bezig zijn. Een ander voorbeeld zijn pagina's in de WikiKids naamruimte. Wat vinden jullie? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 sep 2025 19:23 (CEST)
 +
:Goed idee! Mij lijkt het ook een goed idee om een nieuw uiterlijk vast te stellen voor de TVB's onderaan artikelen, want ik vind ze zelf nogal dominant en eruit springen, terwijl ik zeker weet dat het was subtieler en minder aanwezig kan qua stijl en kleuren. Het kan veel mooier! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 sep 2025 19:36 (CEST)
 +
::Heb een tijdje geleden een opzetje gemaakt voor een uniform WikiKids. Kan je vinden via mijn GP. Ik zat dan eraan te denken om een standaard te maken adhv de hoofdpagina qua lay-out. Die is toch nieuw 😉 Is alleen zo ontiegelijk veel werk. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 sep 2025 21:48 (CEST)
 +
:::Eerst maar eens zorgen dat de kaders in orde zijn en alles naar behoren werkt. De opmaak is wat mij betreft van later zorg. De eenduidigheid die in de infoboxen wordt gelegd begint al z'n vruchten af te werpen. Naar de categorieën indeling moet ook nog gekeken worden. Het wegwerken van rode links in met name de portalen begint op te schieten, maar vergt ook veel tijd. Wel zijn de onderlinge verbanden steeds duidelijker, mede door het sorteren en groeperen van de TVB lijsten. Ook de inhoud van de artikelen blijft een belangrijk punt. Zo zijn er nog erg veel beginnetjes. Dus first things first. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 sep 2025 22:14 (CEST)
 +
::::Hoi Hanssain, ik snap je punt. Ik denk wel dat een homogenere structuur, ook qua opmaak, bijdraagt aan herkenbaarheid. Maar, zoals je zelf ook al aangeeft, je kan niet alles tegelijk. Dan is bij de basis beginnen zeer wenselijk. Wat denk ik wel goed is binnen die basis, is het nalopen van de pagina's binnen de WikiKids naamruimte. Die zijn soms echt verouderd, en kloppen soms niet meer. En sommige hebben uitbreiding nodig. Het maken van portalen bijvoorbeeld gaat tegenwoordig anders dan beschreven wordt. Ook denk ik dat we inmiddels toe zijn aan een Portaal WikiKids, om de pagina's binnen de naamruimte makkelijker te kunnen vinden. Het overzicht is voor mij niet altijd even handig. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 sep 2025 22:23 (CEST)
 +
:::::In principe is het PIM-systeem dat wat jij met Portaal Wikikids bedoelt. Dat begint nu een beetje 'in te burgeren'. Je moet me eens uitleggen wat je lastig vindt. Wellicht is het een idee om de categorie:nakijken in te voeren als je een artikel tegenkomt dat aandacht behoeft. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 sep 2025 09:06 (CEST)
 +
::::::Hoi Hanssain, we praten een beetje langs elkaar heen denk ik. Ik bedoel met een portaal WikiKids een soort overkoepelend instapportaal voor o.a. het KidsPortaal, het KidsPortaal2, het HulpPortaal, het ModeratorPortaal, het WikiKids Overzicht en de Categorie WikiKids, alsook het navigatiesjabloon WikiKids. De lay-out van het KidsPortaal bijvoorbeeld is gebaseerd op de oude hoofdpagina. Dat heeft op termijn een update nodig om een bepaalde huisstijl uit te dragen. [[Wikikids:Tabellen maken]] is verouderd, andere pagina's voldoen niet aan de opmaakcriteria van een artikel. [[Wikikids:Filmpjes plaatsen]] is ook verouderd. [[Wikikids:Portaal]] en de handleiding is ook verouderd. [[Wikikids:Handleiding-wiki]] is ook gedateerd. Dat geldt ook voor [[Wikikids:Aan het werk]]. Etc. etc. Daarom ben ik er voorstander van deze artikelen na te lopen en vindbaarder te maken. En wellicht ook het een en ander te centreren. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 21 sep 2025 16:51 (CEST)
 +
:::::::Oh bedoelde je dat! Ja dat zou wat meer gecentraliseerd en geactualiseerd kunnen worden. Hij lijkt me goed als een jonger iemand als jij er met frisse ogen naar kijkt. Wellicht is het een idee om net als bij de infoboxen per pagina een opmerkingenlijstje te maken waarin je aangeeft hoe je het anders ziet (doel/visie). Ik denk dat het goed is als jonge gebruikers als Wezoom ook meekijken. Ik houd me voorlopig nog even bij de Infoboxen en de andere portalen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 sep 2025 17:19 (CEST)
 +
::::::::Fijn dat we elkaar weer gevonden hebben. Ondertussen heb ik op [[Gebruiker:Groempdebeer/Portaal ontwerpen]] een soort handleiding gemaakt voor de bouw van een portaal. Mocht deze als goed worden bevonden kan deze de huidige incomplete en gedateerde handleiding vervangen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 21 sep 2025 20:51 (CEST)
 +
Ik zag 'm al langskomen. Ziet er zo op het eerste gezicht goed uit. Ik ben benieuwd of een nieuwkomer het snapt. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 sep 2025 22:25 (CEST)
 +
:Dat vraag ik me ook af, maar het is sowieso complexere materie geworden. En een portaal bouwen is ook niet het eerste wat je doet ;) Ik heb op [[Gebruiker:Groempdebeer/KidsPortaal V2]] een schets gemaakt hoe een KidsPortaal eruit ziet als je de hoofdpagina als uitgangspunt neemt voor lay-out. Vergelijk hem maar eens met [[Portaal:Kids]]. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 22 sep 2025 09:22 (CEST)
 +
::De stijl zo doortrekken, gaat al aardig op een [[huisstijl]] lijken. Goed werk! Die regel over alarmknop zou anders kunnen (in geval van vandalisme/misbruik meld het met de alarmknop bijvoorbeeld). Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 22 sep 2025 11:37 (CEST)
 +
 
 +
== Antizionisme  ==
 +
 
 +
Hoi allen,
 +
Ik heb vandaag een toevoeging gedaan op het artikel [[antizionisme]], zie [https://wikikids.nl/index.php?title=Antizionisme&curid=144298&diff=974801&oldid=947835 deze link] voor de toevoeging, maar gezien het feit dat het onderwerp gevoelig kan liggen graag de vraag of jullie mee kunnen kijken of ik enigszins een balans heb weten te vinden in het aansnijden van het onderwerp, het tot op zekere hoogte behapbaar maken voor jongeren en een neutrale en feitelijke beschrijving zonder dat het al te afstandelijk en kil overkomt. Dat is een forse uitdaging namelijk.  {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 sep 2025 20:51 (CEST)
 +
:Wat mij betreft goed geschreven! Het is erg duidelijk! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 sep 2025 21:25 (CEST)
 +
::Het is en blijft een moeilijke en zeer beladen materie. Het feit dat definities verschuiven maakt het nog onduidelijker. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 sep 2025 22:04 (CEST)
 +
:::De toevoeging ziet er goed uit. Ben het verder ermee eens dat het ingewikkeld is om dit onderwerp eenvoudig en neutraal te beschrijven, zonder dat het erg afstandelijk overkomt of zonder dat het onderwerp juist te veel wordt versimpeld. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 29 sep 2025 17:38 (CEST)
 +
 
 +
== Artikelen over scholen ==
 +
 
 +
Hallo allen, waarom zou een artikel over een school niet encyclopedisch zijn? Bedrijven, universiteiten en zelfs supermarkt(ketens) hebben immers ook artikelen. Ik meen me te herinneren dat er ooit wel plek voor scholen was, maar ik weet niet waar. Een tussenoplossing zou kunnen zijn dat bij de desbetreffende gemeente een kopje wordt toegevoegd. Maar dan nog zouden scholen een eigen artikel kunnen krijgen. Wat zouden dan de criteria moeten zijn? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 22 sep 2025 22:14 (CEST)
 +
:Hoe het mij ooit is uitgelegd is als volgt: Middelbare scholen (secundair onderwijs) en tertiaire onderwijsinstellingen (denk aan mbo's, hogescholen, universiteiten, etc.) zijn sowieso encyclopedisch en verdienen een artikel. Artikelen voor basisscholen worden (voor de een of andere reden) in de WikiKids-naamruimte gezet (zie [[:Categorie:Scholenlijst]]). Ik heb geen idee waarom dit ooit zo besloten is. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 22 sep 2025 22:23 (CEST)
 +
::Dat slaat m.i. nergens op. Op Wikipedia kan ik een aantal artikelen van basisscholen vinden, en ik denk dat we hier op WikiKids juist losser mee moeten omgaan. [[:Categorie:Scholenlijst]] behoort tot dezelfde verouderde infrastructuur als het geheel dat ik hierboven uiteen heb gezet. Ik denk dat het tijd is om de regels hieromtrent aan te passen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 22 sep 2025 22:33 (CEST)
 +
:::Ik meen me te herinneren dat scholen in het begin van Wikikids zijn aangeschreven om mee te doen. Vandaar ook de indeling zoals op [[:Categorie:Scholenlijst]]. Aan de hand van hun schoolgids zouden ze makkelijk een artikel over de school zelf kunnen maken. Ook zou er een infobox gemaakt kunnen worden:
 +
*Naam school
 +
*Afbeelding/logo
 +
*Onderschrift
 +
*Plaats, provincie
 +
*Directeur
 +
*Bestuur
 +
*Type (bijzonder, speciaal, PO, VO)
 +
*Onderscheid (waar onderscheid de school zich in)
 +
*Aantal leerlingen / aantal klassen
 +
*Website
 +
Mocht je aanvullingen hebben, zet ze er bij. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 sep 2025 08:57 (CEST)
 +
::::Goede opzet. Sommige scholen zijn lid van een koepel. Sommige scholen hebben bijv. Dalton of montessori onderwijs. Dit soort dingen kunnen er ook bij. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 23 sep 2025 09:16 (CEST)
 +
:::::Dalton is [[bijzonder onderwijs]], dus dat kan onder type. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 sep 2025 09:43 (CEST)
 +
 
 +
== sjabloon:Hoofdpagina ==
 +
 
 +
Dag allemaal wat zijn de regels voor [[Sjabloon:Hoofdpagina/Nieuw]] wanneer je het mag gebruiken en wanneer niet? MVG,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 24 sep 2025 16:11 (CEST)
 +
:Een nieuw artikel of uitbreiding aan een bestaand artikel moet minstens 2.000 bytes hebben (in de recente wijzigingen zijn dat die rode en groene cijfertjes). Dat aantal mag over meerdere bewerkingen. Bijvoorbeeld: Stel ik breid [[Lesotho]] uit. Mijn eerste bewerking is 1.500 bytes en mijn tweede bewerking een uur later is 1.000 bytes. In dat geval kun je de twee aantallen bij elkaar optellen. Op het sjabloon zit wel een filter om het te kunnen bewerken. Op die manier voorkomen we namelijk vandalisme aan de hoofdpagina. Ik weet niet of je al in dat filter zit. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 24 sep 2025 16:16 (CEST)
 +
::Je moet deze nieuwe artikelen er wel handmatig bij zetten. Iets wat ik nooit doe... Vergeet dat steeds. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 24 sep 2025 16:30 (CEST)
 +
::: Bedankt voor de uitleg Mike1023 Gr,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 24 sep 2025 20:24 (CEST)
 +
::::  Je mag hem er gewoon bijzetten, zonder eerst te vragen? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 25 sep 2025 09:06 (CEST)
 +
:::::Als het een nieuw artikel van 2000+ bytes is kan je hem er bij zetten. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 25 sep 2025 09:18 (CEST)
 +
::::::Top! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 25 sep 2025 09:37 (CEST)
 +
:::::::Ik weet alleen niet of je in het filter zit, anders kan je hem niet bewerken. Dan moet je even aan een moderator vragen om je toe te voegen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 25 sep 2025 09:42 (CEST)
 +
::::::::Filter zit erop. Heb mike gevraagd, maar vraag hippogryph wel ff. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 25 sep 2025 10:14 (CEST)
 +
 
 +
== Nieuw sjabloon: Infobox monument ==
 +
 
 +
Hoi allen,
  
S.Perquin en ik hebben contact gehad over een samenwerkingsproject tussen WikiKids en Vikidia. Ik maak hier nog een opzetje voor. Vinden jullie dit een goed plan? De details volgen nog. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 26 sep 2023 20:13 (CEST)
+
Ik wil jullie graag mededelen dat er sinds vandaag ook een sjabloon is voor duiding van monumenten: {{tl|Infobox monument}}. Deze kan je invullen voor je monument in kwestie. Ik heb ervoor gezorgd dat de monumentnummers voor Nederland automatisch doorverwijzen naar de database (slechts 30 min. frustratie...), maar voor België kon ik zoiets niet vinden. Mocht dit toch bestaan, dan hoor ik het graag. Mocht ik nog wat parameters hebben gemist, dan hoor ik het graag. Hopelijk vinden jullie hem handig. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 26 sep 2025 10:30 (CEST)
:Op Vikidia heb ik al een opzetje gemaakt met vragen die we over elkaars wiki's hebben. Zie [[:fr:Vikidia:Coopération avec WikiKids]]. Zo kunnen we elkaars wiki's beter leren kennen! De tekst is in het Frans, maar je kunt het makkelijk vertalen met bijvoorbeeld Google Vertalen of DeepL. Ik ben benieuwd of jullie nog vragen hebben over Vikidia! Bijvoorbeeld over hoe zij daar dingen aanpakken. Dan zal ik de vragen daar neerzetten en vragen of iemand ze wil beantwoorden. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 27 sep 2023 10:28 (CEST)
+
:Ziet er goed uit. Suggesties voor parameters zie overleg aldaar. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 26 sep 2025 12:30 (CEST)
::Ik ben benieuwd waar jullie project over gaat. Gaat het om ideeën van de Franse Vikidia die voorgesteld worden om over te nemen? Of gaat het om samenwerking tussen gebruikers van Vikidia en WikiKids. Dit laatste kan namelijk eventueel interessant zijn voor het vreemdetalenonderwijs. Een vreemde taal leer je immers door blootstelling aan de taal (bijv. door lezen) en het zelf te produceren (bijv. door schrijven). Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 27 sep 2023 11:07 (CEST)
+
:: Misschien nog een stukje overige informatie snel ingekort? 4 woorden kleine uitleg hoe de staat is ofzo? ziet er goed uit Mvg, {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 26 sep 2025 21:48 (CEST)
:::Op [[:fr:Vikidia:Coopération avec WikiKids]] heb ik nu de volgende vier doelen opgesteld:
+
:::Dat kan, wat mij betreft, gewoon in het artikel. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 26 sep 2025 21:50 (CEST)
:::* Elkaars wiki's beter leren kennen;
 
:::* Ideeën uitwisselen om onze wiki's te verbeteren;
 
:::* Samen projecten organiseren om ontbrekende artikelen van WikiKids naar Vikidia te brengen en andersom;
 
:::* Taalkoppelingen maken.
 
:::Misschien hebben jullie nog meer ideeën over wat de doelen van het project kunnen zijn? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 27 sep 2023 11:47 (CEST)
 
::::Zoals S.Perquin al zegt gaat het om beide. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 27 sep 2023 14:00 (CEST)
 
:::::Mochten jullie dit een goed plan vinden zet ik de pagina's in de WikiKids-naamruimte. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 27 sep 2023 20:00 (CEST)
 
::::::Is prima. {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 27 sep 2023 20:12 (CEST)
 
:::::::Staat nu [[Wikikids:Wikiproject/Vikidia & WikiKids|hier]]. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 27 sep 2023 20:21 (CEST)
 
In het kader van [[Wikikids:Wikiproject/Vlaanderen & Wallonië|Wikikids:Wikiproject/Vlaanderen & Wallonië]] is het misschien een idee om te kijken of er een uitwisseling mogelijk is voor m.n. de Wallonië artikelen. Daar moet nog het nodige aangevuld worden. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 30 sep 2023 22:03 (CEST)
 
:Bedoel je dan dat Franstaligen op WikiKids in het van Frans naar Nederlands vertaalde artikelen gaan schrijven? Of dat Franstaligen op Vikidia artikelen gaan schrijven over Wallonië? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 1 okt 2023 09:40 (CEST)
 
  
== Discord ==
+
== Israël-Palestina-artikelen  ==
Hello! Do you have a Discord server for Wikikids (like on Vikidia)?--[[Gebruiker:Simon2001|Simon2001]] ([[Overleg gebruiker:Simon2001|overleg]]) 27 sep 2023 22:20 (CEST)
 
:Hi Simon2001! Not that I know of! There was once a chat room, but it was disbanded around 2013. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 27 sep 2023 22:56 (CEST)
 
  
== Stemming: Automatisch nieuwe interwiki's creëren bij het ontstaan van een nieuwe taalversie van Vikidia ==
+
Hoi allen, het viel me op dat er betrekkelijk weinig artikelen te vinden zijn over Israël en Palestina (staat/gebieden). Zo heb ik vandaag het artikel [[Benjamin Netanyahu]] aan kunnen maken, terwijl deze man al wel een politieke veteraan te noemen is. Ook is er geen artikel (kon ik niet vinden althans) over wat ik maar zal beschrijven als ''actuele situatie in de Gazastrook'' (afgezien van het relatief nieuwe [[genocide in de Gazastrook]]). Het [[Israëlisch-Palestijns conflict]] heeft een sjabloon {{tl|verbeteren}}. Ik begrijp het overigens wel, het is een zeer controversieel onderwerp. Gezien de (aanhoudende) actualiteit, welke sowieso populair is op WikiKids, lijkt het mij toch wenselijk het aanbod hiervan uit te breiden. Nu heb ik geen zin/tijd dit alleen te doen. Het is veel werk waarbij je halsbrekende toeren moet doen om er een bepaalde balans in te houden. En je werk zorgt gegarandeerd voor opschudding bij een of meerdere mensen. Mijn voorstel is dan ook om dit ergens in de komende paar maanden (kan ook volgend jaar) met bijvoorbeeld een wikiproject op te pakken. Ik hoor graag jullie mening over het al dan niet houden van een wikiproject mbt dit onderwerp. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 28 sep 2025 22:00 (CEST)
Dag allemaal, voor de zomervakantie was ik bezig met een gids voor moderatoren, waarin alle besluiten makkelijk te vinden zijn. Ik had stemmingen aangekondigd over besluiten met een onduidelijke oorsprong. Nu de zomervakantie is afgelopen en we allemaal weer gewend zijn aan het schoolritme, leek het me een goed plan om deze stemmingen een voor een te behandelen. {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 28 sep 2023 10:48 (CEST)
+
:Ik snap je punt, maar je moet van goede huize komen om deze kwestie neutraal en feitelijk uit te leggen. Misschien kan iemand hier iets mee: [https://www.uu.nl/achtergrond/het-israelisch-palestijns-conflict-uitgelegd-dit-ging-aan-de-gaza-oorlog-vooraf Universiteit van Utrecht, achtergrond Gaza conflict] Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 28 sep 2025 22:36 (CEST)
 +
::Ja, het onderwerp is ook erg lastig. Enerzijds moet je veel af weten van de geschiedenis, ideologieën, standpunten, etc. en dat op neutrale wijze weten te formuleren. Anderzijds moet een schrijver bewust zijn/haar eigen bias en bereidt zijn buiten zijn/haar eigen standpunten te kijken. De reden waarom ik bijvoorbeeld weinig over dit onderwerp schrijf, is dat ik vind dat ik te weinig voorkennis in de historische achtergrond heb om de informatie juist en zonder bias te weergeven op ook nog eens een manier die voor kinderen begrijpelijk is. Dat maakt het voor veel mensen het lastig. Daarnaast zijn veel bronnen (artikelen, websites, boeken, etc.) beïnvloed zijn door een bias die niet altijd even zichtbaar is voor iemand zonder genoeg voorkennis. Met scholieren bestaat ook nog eens het probleem dat veel scholen het onderwerp volledig vermijden (zoals bij mij op de middelbare school) of een erg eenzijdig (en potentieel foutief) beeld van de situatie schetsen (zoals bij mij op de basisschool). Ik vind een wikiproject ansich geen verkeerd idee. Het is een populair onderwerp waar veel kinderen vragen over hebben. Misschien een oplossing/idee: Je zou bijvoorbeeld kunnen regelen dat iemand met de juiste voorkennis het artikel naleest, verbetert of feedback geeft. In de wetenschap noemen we dat ''peer-reviewed''. Hiermee bedoelen ze dat als een of een paar wetenschappers een artikel geschreven hebben, een andere wetenschapper dat naleest en beoordeeld. Dat geeft bijv. studenten die hun masterscriptie schrijven de zekerheid dat het artikel met bijna 100% zekerheid klopt. Voor controversiële onderwerpen zou dat een oplossing kunnen zijn. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 28 sep 2025 23:14 (CEST)
 +
:::Ik denk dat het artikel [[Israëlisch-Palestijns conflict]] nagelopen kan/moet worden aan de hand van [https://www.uu.nl/achtergrond/het-israelisch-palestijns-conflict-uitgelegd-dit-ging-aan-de-gaza-oorlog-vooraf Universiteit van Utrecht, achtergrond Gaza conflict] met daarbij idd het uitdrukkelijke signaal van poging tot neutraliteit. Dat wat nu nog ontbreekt moet dan aangevuld worden voor een completer beeld, met verwijzingen (net als in artikel van UU) naar bestaande artikelen op Wikikids. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 29 sep 2025 08:27 (CEST)
 +
::::Bedankt voor de reacties. We zouden ook kunnen overwegen een sjabloon te maken voor de artikelen over dit onderwerp waarin staat dat het een zeer gevoelig, beladen en controversieel onderwerp is waarbij we maximale neutraliteit proberen na te streven, waarbij mensen worden doorverwezen naar de OP van het artikel voor vragen/opmerkingen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 sep 2025 08:32 (CEST)
 +
:::::Dag allemaal, artikelen rondom Israël en Gaza/ Joden en Arabieren zijn gevoelige onderwerpen om over te schrijven. In het verleden hebben we hier felle discussies over gehad online en offline over de neutraliteit van deze artikelen. Je moet echt goed de geschiedenis en achtergrond kennen om hier een weldoordacht artikel over te schrijven. Misschien is het een idee om contact op te nemen met de schrijvers van het artikel van de Universiteit Utrecht om te kijken of zij ons hier mee willen helpen. Ik heb ooit mensen gevraagd bij de Hogeschool Utrecht die geschiedenis geven maar daar heb ik nooit meer een reactie op gekregen. Misschien dat de schrijvers van de Universiteit ons hier wel bij kunnen helpen. {{Gebruiker:Gerarddummer/Handtekening}} 29 sep 2025 08:54 (CEST)
 +
::::::Ik heb een opzet voor een sjabloon gemaakt op [[Gebruiker:Groempdebeer/Kladblok]]. Als jullie het iets vinden kan die naar de sjabloonruimte. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 sep 2025 08:56 (CEST)
 +
::::::::Sjabloon ziet er goed uit, zou alleen de woordenschat iets makkelijker maken. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 29 sep 2025 11:52 (CEST)
 +
Bedankt voor de reacties allemaal. {{@|Gerarddummer}}: ik denk dat de huidige "club" bewerkers redelijk goed met elkaar kan omgaan. Ik verwacht dus geen knallende ruzie. Als dat wel het geval is, of als er bij voorbaat wordt verwacht dat dit gebeurt moeten we er niet aan beginnen. {{@|Mike1023}}, {{@|Hanssain}} en {{@|Gerarddummer}}: het is inderdaad een lastig onderwerp om over te schrijven. Dat is ook een van de redenen dat áls we dit doen, ik er het liefst een wikiproject van maak. Dan kunnen we elkaar makkelijker helpen op dit onderwerp. Je kan dan ook bronnen delen, etc.. Dit alles maakt het overigens niet veel makkelijker, en het blijft "glad ijs". {{@|Wezoom}}: ik heb nu drie ontwerpen, waarvan 2 nieuwe, staan. Zit er eentje tussen die jij beter begrijpt? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 sep 2025 12:14 (CEST)
 +
:Ik snapte ze sowieso, maar het gaat meer om wat jongere kinderen. Wikiproject is een goed idee vind ik zelf. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 29 sep 2025 13:00 (CEST)
 +
::De 2de lijkt me het best. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 29 sep 2025 13:02 (CEST)
 +
:::Het israel-palestina is op dit moment erg in het nieuws, en er gebeurt erg veel eromheen. Daarom lijkt het me wel een uitdaging om het bij te houden.  Ik zou wel een doorverwijzing naar de [[Wikikids:regels]] doen, in verband met het neutraal schrijven (ik denk dat de meeste het wel kunnen, maar je weet maar nooit). En misschien zou een pagina als [[Isreal-Palestina oorlog]] ook wel moeten worden gemaakt. Zoals {{@|Mike1023}} al zei, je moet veel kennis hebben enz. Het lijkt mij in pricip handig om het te laten checken door een persoon/wetenschapper die veel van het onderwerp afweet. Daarom lijkt het me handig om niet halsoverkop te gaan beginnen en eerst even goed uitwerkt wat je wilt schrijven en dat te gaan controleren. Gr. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 29 sep 2025 13:16 (CEST)
 +
::::De [[Wikikids:Regels]]-verwijzing is voor mij geen noodzaak. Als we dit wikiproject willen organiseren zullen we dit inderdaad stap voor stap moeten doen. Als de rest ook versie twee het mooiste vindt, kunnen we {{tl|Disclaimer Israëlisch-Palestijns conflict}}, dat in feite maar voor één pagina werkt, updaten naar deze versie. Ik heb het sjabloon op mijn Kladblok ook een aanvullende parameter gegeven om artikelspecifieke informatie kwijt te kunnen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 sep 2025 14:06 (CEST)
 +
:::::Dit lijkt mij ook een geschikt onderwerp voor een Wikiproject. Onder de vaste bewerkers verwacht ik geen lelijke conflicten of bewerkingsoorlogen. Ben het verder ermee eens dat het belangrijk is om goede bronnen te gebruiken en die ook te vermelden, aangezien we in het verleden te maken hebben gehad met gebruikers die gerelateerde artikelen gebruikten om op basis van fora/weblogs hun eigen 'essay' of opiniestuk ervan te maken. Wat betreft het sjabloon gaat mijn voorkeur ook uit naar versie twee en kan de disclaimer worden bijgewerkt. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 29 sep 2025 17:19 (CEST)
 +
::::::Ik heb de Disclaimer geüpdatet. Hij is nu op een aantal pagina's te zien. Is mijn uitleg op [[genocide in de Gazastrook]] acceptabel? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 sep 2025 17:50 (CEST)
 +
:::::::De uitleg op het artikel is mijns inziens goed. Wellicht kan nog vermelding worden gemaakt naar de [https://www.uu.nl/in-de-media/genocide-expert-iva-vukusic-over-de-genocidezaak-tegen-israel tussenuitspraak van het Internationaal Gerechtshof] van januari vorig jaar waarin het Hof vonniste dat Israël er alles aan moest doen om genocide te voorkomen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 29 sep 2025 17:54 (CEST)
 +
De conflicten ontstonden niet tussen de bewerkers van WikiKids zelf maar van externen die stevige meningen hebben over de geschreven artikelen. {{Gebruiker:Gerarddummer/Handtekening}} 29 sep 2025 18:59 (CEST)
 +
:Dat krijg je met elk artikel over dat onderwerp. Je houdt altijd mensen die vanuit hun eigen ideologische visie kijken op het artikel, waarbij zij hun visie als "de ware" hanteren. Dan wijkt het artikel daarvan af, en daar moet dan kritiek op geleverd worden. Daarom heb ik ook de disclaimer gemaakt, om nog duidelijker te maken waar WikiKids op dit onderwerp staat. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 sep 2025 21:00 (CEST)
 +
::Als er een wikiproject gaan houden, welke artikelen willen we dan maken/aanvullen? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 30 sep 2025 07:52 (CEST)
  
===Voorstel===
+
== Decennium ==
Het voorstel van deze stemming is als volgt:
 
{{Citaat|Bij ontstaan van nieuwe taalversies van Vikidia dient WikiKids nieuwe interwiki's en een link op de hoofdpagina te maken. Het staat immers wel zo netjes om ook terug te linken.}}
 
Stel er komt ooit een Vikidia in het Japans dan lijkt me dat een moderator standaard moet zorgen dat de interwiki <nowiki>[[jp:<link>]]</nowiki> werkt en dat er onder het kopje "In andere talen" op de hoofdpagina een linkje komt naar de hoofdpagina van die Japanse Vikidia. Je kunt je afvragen hoeveel Nederlandse kinderen Japans kunnen (of hoeveel Japanse kinderen Nederlands kunnen), maar naar mijn mening doet dit er niet toe. Ik vind het principe belangrijker: Bij nieuwe Vikidia-versies komen er meestal standaard interwiki's naar WikiKids. Op WikiKids hebben in het verleden moderatoren dwarsgelegen over dat ik interwiki's naar de (toen nieuwe) Catalaanse en Baskische Vikidia toevoegde (aangezien deze talen door weinig Nederlandstaligen worden gesproken of dat ze wiki's te klein waren). Daarom deze stemming. {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 28 sep 2023 10:48 (CEST)
 
  
===Stemmen===
+
Omdat er in artikelen nogal eens verwezen wordt naar de '''jaren 'XX''', ben ik bezig een reeks/overzicht aan te maken van de [[decennium|decennia]] vanaf 1900. In elk decennium maak ik een beknopt overzicht van belangrijke gebeurtenissen. Hierbij ook een verwijzing naar elk jaartal (hoewel nog lang niet altijd aanwezig). Kan uiteraard altijd aangevuld worden. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 29 sep 2025 14:43 (CEST)
Gebruik <nowiki>{{voor}}</nowiki>, <nowiki>{{tegen}}</nowiki> en <nowiki>{{neutraal}}</nowiki> met een reden. Deze stemming duurt één week (dus tot '''5 oktober 2023'''.
 
# {{voor}} - Hoewel het mijn eigen voorstel is, lijkt het me vooral netjes om terug te linken. {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 28 sep 2023 10:48 (CEST)
 
# {{voor}} - Zo breng je een intertalenwiki tot stand, en daar ben ik voorstander van! <s>Misschien is het dan wellicht ook handig om in ieder geval artikelen uit [[Wikikids:Basisartikelenlijst]] te linken naar elkaar, al kost dit wel erg veel tijd.</s> {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 28 sep 2023 10:56 (CEST)
 
# {{neutraal}} - Ben er in principe niet op tegen, maar weet er eigenlijk nauwelijks wat vanaf. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 28 sep 2023 11:37 (CEST)
 
# {{voor}} - Het mag zo zijn dat sommige wiki's klein zijn of door weinig Nederlandstalige bezoekers worden bezocht, maar lijkt me een kwestie van fatsoen om netjes terug te linken. {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 28 sep 2023 13:19 (CEST)
 
# {{voor}} - Misschien niet altijd even nuttig, maar wel netjes. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 28 sep 2023 20:11 (CEST)
 
# {{neutraal}} - Interwiki's moeten sowieso wel aangemaakt worden. Het bezwaar van die ene moderator die toen 'dwars lag' ;), was volgens mij voornamelijk dat die Vikidia's te klein waren (minder dan 100 artikels) en op dat moment niet actief. (Geen bewerkingen of in ieder geval heel weinig bewerkingen in de afgelopen 30 dagen) En daar ben ik het nog steeds mee eens. Als er in de afgelopen 30 dagen te weinig bewerkingen zijn gedaan en als de wiki minder dan 100 artikels heeft, dan is hij ten eerste totaal incompleet, en ten tweede, is er niemand bezig om dat enigszins op te lossen, dus dan is het wmb geen plekje waard. Maar het is natuurlijk wel galant om gewoon naar elke Vikidia te linken, dus daarom geen tegenstem. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 28 sep 2023 21:49 (CEST)
 
#...
 
  
=== Opmerkingen ===
+
== Wikikids:Het Perfecte WikiKids Kiekje afgerond ==
* Is het misschien niet handig om zulke stemmingen weer op [[Wikikids:Stemmingen]] te houden? Dan blijven algemene overleggen van het Clubhuis gescheiden van de stemmingen. En ik denk niet dat er conflicten zouden ontstaan over zulke stemmingen. Wellicht zouden de regels bijgeschaafd kunnen worden bij [[Wikikids:Stemmingen]]? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 28 sep 2023 10:56 (CEST)
 
* Is er al een artikel over Vikidia met doel, visie, functie, voorbeelden etc.? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 28 sep 2023 11:37 (CEST)
 
::Er bestaat wel al een artikel over [[Vikidia]] (niet erg uitgebreid), maar nog niet over de [[Vikidia (Frans)|Franstalige Vikidia]]. We zouden wel een artikel kunnen maken over dit laatste? @[[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]], wat zou je bijvoorbeeld willen weten met betrekking tot het doel, visie, functie, voorbeelden, enz.? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 28 sep 2023 12:03 (CEST)
 
:::Precies zoals ik zeg. Wat is de meerwaarde, wat kun je ermee, wat wil Wikikids er mee bereiken (doel), hoe kun je er eventueel aan meewerken en hoe gaat dat? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 28 sep 2023 12:22 (CEST)
 
::::Ik denk dat ik vooral veel kansen zie in het uitwisselen van ideeën en het samen organiseren van projecten (over bijvoorbeeld artikelen die er nog niet zijn op de Franse Vikidida of juist op WikiKids). Als je wilt, zou je een account op de Franse Vikidia kunnen aanmaken via [https://fr.vikidia.org/w/index.php?title=Spécial:Créer_un_compte deze link]. Ik denk dat het ook gewoon leuk is om samen te werken met anderstaligen. Zo leren we misschien nog een beetje Frans, en zij Nederlands! Wie weet kunnen we elkaars bekendheid ook vergroten. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 28 sep 2023 12:32 (CEST)
 
:::::Vikidia is min of meer hetzelfde concept als WikiKids met hetzelfde doel, dezelfde visie en functie, maar dan in andere talen. Er bestaan Vikidia's in o.a. het Frans, Engels, Duits, Italiaans, Spaans, etc. Vikidia en WikiKids hebben een soort van samenwerking. Hierdoor is er geen Nederlandstalige Vikidia, aangezien dit WikiKids is (al hebben Vikidia en WikiKids een gescheiden bestuur). Interwiki's zijn de links tussen de artikelen van de taalversies van Vikidia en WikiKids. Stel je hebt een artikel over [[Frankrijk]] dan staat er in de zijbalk links naar o.a. het artikel ''France'' op de Franstalige Vikidia. Dit is niet alleen handig voor lezers (bijvoorbeeld lezers die Frans op school leren), maar ook voor gebruikers (die bijvoorbeeld het artikel kunnen vertalen naar WikiKids of de info kunnen gebruiken). {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 28 sep 2023 13:40 (CEST)
 
* Misschien een domme vraag, maar waar zie je op WikiKids eigenlijk of een artikel of zo bestaat op een andere taalvariant? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 28 sep 2023 20:13 (CEST)
 
:: Dat zie je links in het menu, helemaal onder, het paarse kopje. Kijk bijvoorbeeld eens op mijn gebruikerspagina. Daar zie je het ook. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 28 sep 2023 20:22 (CEST)
 
:::Maar als ik dan kijk op het artikel [[Bergen op Zoom]], zie ik nergens een link naar het Franse artikel, genaamd [[:fr:Berg-op-Zoom|Berg-op-Zoom]]... {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 28 sep 2023 20:35 (CEST)
 
::::Dan is die link nog niet onderaan de pagina gezet. Dan zou je op fr:Vikidia in het artikel <code><nowiki>[[nl:Bergen op Zoom]]</nowiki></code> moeten plaatsen en op WikiKids in het artikel <code><nowiki>[[fr:Bergen-op-Zoom]]</nowiki></code>. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 28 sep 2023 20:43 (CEST)
 
:::::Aha, werkt dat zo! Weer iets geleerd! {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 28 sep 2023 20:51 (CEST)
 
  
== Wikidata-property ==
+
[[Bestand:Roer bij Monschau.jpg|200px|miniatuur|Het winnende kiekje (toevallig door mij genomen 😉).]]
=== Eens? ===
+
Hoi allen,  
Dag allemaal, daarnet heb ik een ''property proposal'' ingediend bij Wikidata (zie [https://www.wikidata.org/wiki/Wikidata:Property_proposal/WikiKids_ID hier]). De oprichter van Wikidia, [[Mathias Damour]], stuurde de volgende vraag in op ''[[:fr:Vikidia:Coopération avec WikiKids/Questions]]'': "Blijkbaar is er geen Wikikids-eigendom op Wikidata, terwijl er wel een artikel-eigendom is in Vikidia in het Frans, evenals voor andere taalversies van Vikidia. Denk je erover om een Wikikids-eigendom op Wikidata aan te vragen? Dit zou dan gebruikt kunnen worden om interwiki-links te verbeteren. Zie [[:fr:Vikidia:Wikidata]]." Dit betekent niet dat WikiKids eigendom wordt van Wikidata, of iets dergelijks, maar dat WikiKids als het ware wordt erkend als organisatie/stichting/website op Wikidata, zoals ik het heb begrepen. Zijn jullie het hiermee eens? Als Wikikids een Wikidata-property krijgt, kunnen we makkelijker interwiki-links aanbrengen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 sep 2023 13:41 (CEST)
 
:Gerard Dümmer heeft gereageerd: "Ik heb hier zelf ook nog niet naar gekeken eerder. Als de inter-wiki links ermee verbeterd kunnen worden dan lijkt mij dat prima." Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 sep 2023 13:55 (CEST)
 
::Hoe werkt dit dan? Want ik snap hier helemaal niets van... {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 sep 2023 16:37 (CEST)
 
:::Naar mijn weten werkt het als volgt: Momenteel moeten interwiki's per Vikidia/WikiKids-versie worden toegevoegd. Stel je wilt een interwiki naar het Nederlandstalige artikel "Frankrijk" toevoegen op alle artikelen over Frankrijk in andere talen. In dat geval moet je handmatig alle taalversies van Vikidia af (wat iets van 15 zijn op dit moment). Via wikidata is dat een stuk simpeler: Je komt een soort van "linkpagina" per onderwerp op Wikidata, bijvoorbeeld Frankrijk. Hier kun je dan de link naar het Nederlandstalige artikel over Frankrijk toevoegen, waarna het direct verschijnt op alle taalversies van Vikidia (althans die op die Wikidata-pagina zijn gelinkt). Kort gezegd; je doet hetzelfde werk in slechts één bewerking i.p.v. van 15 verschillende. Daarnaast bespaart het je veel tijd en zoekwerk. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 29 sep 2023 17:01 (CEST)
 
::::Ik was ook al antwoord aan het geven op deze vraag, maar Mike1023 heeft het beter verwoord dan ik! Je kunt op twee manieren interwiki-links toevoegen aan artikelen. Het kan door telkens <code><nowiki>[[nl:<artikel>]]</nowiki></code> (op WikiKids) en <code><nowiki>[[fr:<artikel>]]</nowiki></code> (op fr:Vikidia) toe te voegen, maar het kan ook door het te verbinden met data-items van Wikidata, waardoor het wordt verbonden met alle Vikidia's, maar ook met Wikipedia en WikiWoordenboek, bijvoorbeeld. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 sep 2023 17:07 (CEST)
 
:::::Mocht het ertoe komen kijk ik wel wat jullie doen. Ik snap er nog steeds net zo veel van als van Wiskunde (nogal weinig :)). {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 sep 2023 17:16 (CEST)
 
::::::Ik zal een artikel schrijven over [[Wikidata]], zodat het duidelijk wordt wat het is als je het leest. Ik heb net even naar een heleboel artikelen gekeken op de Franse Vikidia, maar volgens mij moet je nog steeds bij elke pagina <code><nowiki>[[fr:<artikelnaam>]]</nowiki></code> schrijven als het een Wikidata-property heeft. Volgens mij is het zo dat alleen Vikidia en WikiKids nu gelinkt zijn naar elkaar, maar WikiKids bijvoorbeeld nog niet naar Wikipedia. Als je straks dan <code><nowiki>[[wp:<artikelnaam>]]</nowiki></code> onderaan een artikel zet, link je door naar Wikipedia. Dat kan nu nog niet. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 sep 2023 17:24 (CEST)
 
:Lijkt me een goed idee, bespaart inderdaad veel werk. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 29 sep 2023 18:33 (CEST)
 
  
=== Stemmen op Wikidata ===
+
De stemming van [[Wikikids:Het Perfecte WikiKids Kiekje]] is tot een eind gekomen. Ik heb de uitslag bepaald aan de hand van de plaats-naar-puntenregeling. Hiernaast het winnende kiekje, toevallig van mijn hand. Tussen de nummer 1 en 3 zat overigens maar 6 punten verschil! Ik wil iedereen bedanken voor het meedoen. Er zaten hele mooie foto's tussen de 25 ingezonden foto's! De hele uitslag is te bekijken op de gelinkte pagina. Groet, {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 sep 2025 08:53 (CEST)
@[[Gebruiker:Mike1023|Mike1023]], @[[Gebruiker:Groempdebeer|Groempdebeer]] en anderen die een account hebben op [[Wikimedia Foundation]], zouden jullie misschien ook nog willen [https://www.wikidata.org/wiki/Wikidata:Property_proposal/WikiKids_ID stemmen op de ''property proposal'' op Wikidata?] [[Gebruiker:Astirmays|Astirmays]] en ik hebben al voor gestemd! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} 30 sep 2023 15:53 (CEST)
+
:Gefeliciteerd met de winnende foto Groemp. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 30 sep 2025 09:09 (CEST)
:Hoi S.Perquin, begrijp ik het goed dat dat soort van domein van WikiKids op Wikidata niet werkt, tenzij er een bot op wordt aangesloten die de connectie met Vikidia doet? P.S.: gebruik voor pings <nowiki>{{@|<gebruikersnaam zonder gebruiker: ervoor>}}</nowiki> {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 sep 2023 17:13 (CEST)
+
::Gefeliciteerd, groemp! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 30 sep 2025 09:10 (CEST)
::{{@|Groempdebeer}}, oh, moest dat zo, haha! Als WikiKids een eigen ''property'' krijg op Wikidata, kan je, naast linken naar Vikidia-artikelen, ook linken naar Wikipedia en elders. Kijk bijvoorbeeld op [https://www.wikidata.org/wiki/Q11788 het Wikidata-item "beer"]. Als je zoekt naar "Vikidia", zie je dat er in vier talen artikelen geschikbaar zijn. Als je vervolgens naar bijvoorbeeld fr:Vikidia gaat, zie je in de brontekst <code><nowiki>[[wp:Ursidae]]</nowiki></code> staan. Maar een bot zou dit automatisch kunnen doen! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} 30 sep 2023 17:32 (CEST)
 
  
=== Bot voor interwikilinks ===
+
== Camera Award  ==
Actually, the interwiki links will not work automatically as it works between two Wikipedia edition (it doesn't between two Vikidia editions). So yes, we will still have to write <code><nowiki>[[fr:<artikel>]]</nowiki></code>... unless a bot works on the Wikidata informations and make it! So it allows to use this database to make or better the interwiki with a bot. And it opens several possibilities, which we can't all know in advance (by the Wikidata "queries"...). I don't really know myself how to make and use queries on Wikidata, yet I know at least how to complete the Wikidata items, and I also sometimes have a look at [https://www.wikidata.org/wiki/Wikidata:Database_reports/Constraint_violations/P7818 Wikidata:Database reports/Constraint violations/P7818], which make surface out some problems such as duplicate articles... I made a (not so long) page on the possible uses of Wikidata here : [[:fr:Vikidia:Wikidata]]. We don't have yet some bot operators right now to complete Wikidata with Vikidia and Vikidia with Wikidata, it was a "one shot" operation if I know well, when someone completed the wikidata items withs the Vikidia articles ID. But if they come some day, they can make a big work very fast. That would mean that if the Wikidata item is properly completed with the Wikikids article, the bot will be able to make the interwikinks on each Wikikids and Vikidia articles when they exist. That would be also an indirect link to the nl.wp article, which can be used to make some checks. {{Gebruiker:Astirmays/Handtekening}} 30 sep 2023 16:25 (CEST)
 
:Maybe @[[Gebruiker:Rots61|Rots61]] knows if we could create such a bot? That would indeed save a lot of work! We should call the bot "Collaboration", just as [[NASA]] also calls its robots "Curiosity" and "Opportunity"! 😉 {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 sep 2023 16:36 (CEST)
 
::The bot operator that made it for Vikidia (and even made the property proposal on Wikidata) is [https://www.wikidata.org/wiki/User:Tinker_Bell User:Tinker Bell] (or [[:fr:Utilisatrice:Rapunzel]] on Wikidata and [[:es:Usuaria:Rapunzel]] on Vikidia in spanish (from Mexico). She is not much active, but I guess you may contact her as well!
 
::By the way, you may add the Wikidata prefix in [[Speciaal:Interwiki]] (see [[:fr:Spécial:Interwiki]]) :-) {{Gebruiker:Astirmays/Handtekening}} 30 sep 2023 17:03 (CEST)
 
:::{{@|Astirmays}}, I will send Tinker Bell a message if she could arrange such a bot for WikiKids or give instructions on how to do it! I myself know nothing about programming language and so on, but I can forward the message to users on WikiKids who do understand this! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 sep 2023 17:39 (CEST)
 
  
=== Gemaakt ===
+
Hoi allen,
Hier is de link naar de property of wat het ook is: [https://www.wikidata.org/wiki/Property:P12086]. Snap er weinig van, dus ik hoop dat jullie er wat meer mee kunnen. Misschien kan er een bot aan gekoppeld worden o.i.d. om dan te linken. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 12 okt 2023 17:36 (CEST)
 
:Hi, I wrote this : [[Wikikids:Vikidia & WikiKids/Bot voor interwikilinks]] on this subject. :-) {{Gebruiker:Astirmays/Handtekening}} 12 okt 2023 23:12 (CEST)
 
::Hi, you may have a look to this example (among many other for sure) of the use of Wikidata : [https://query.wikidata.org/embed.html#%23title%3Alocation%20of%20items%20with%20property%20P7818%20statements%0A%23defaultView%3AMap%7B%22hide%22%3A%5B%22%3Fcoordinates%22%5D%7D%0ASELECT%20DISTINCT%20%3Fsite%20%3FsiteLabel%20%3Fcoordinates%20%3Fimage%20%3Fvalue%0AWHERE%20%0A%7B%0A%20%20%3Fsite%20wdt%3AP7818%20%3Fvalue%3B%20wdt%3AP625%20%3Fcoordinates.%0A%20%20OPTIONAL%20%7B%20%3Fsite%20wdt%3AP18%20%3Fimage%20%7D%0A%20%20SERVICE%20wikibase%3Alabel%20%7B%20bd%3AserviceParam%20wikibase%3Alanguage%20%22%5BAUTO_LANGUAGE%5D%2Cen%22.%20%7D%0A%7D this link] make it possible to see on a map every place that has an article on fr.Vikidia (if it's filed on Wikidata of course) :-).
 
::I found the link on [https://www.wikidata.org/wiki/Property_talk:P7818 Property_talk:P7818]. It does allready exist for Wikikids now, but with just one point right now ;-) [https://query.wikidata.org/embed.html#%23title%3Alocation%20of%20items%20with%20property%20P12086%20statements%0A%23defaultView%3AMap%7B%22hide%22%3A%5B%22%3Fcoordinates%22%5D%7D%0ASELECT%20DISTINCT%20%3Fsite%20%3FsiteLabel%20%3Fcoordinates%20%3Fimage%20%3Fvalue%0AWHERE%20%0A%7B%0A%20%20%3Fsite%20wdt%3AP12086%20%3Fvalue%3B%20wdt%3AP625%20%3Fcoordinates.%0A%20%20OPTIONAL%20%7B%20%3Fsite%20wdt%3AP18%20%3Fimage%20%7D%0A%20%20SERVICE%20wikibase%3Alabel%20%7B%20bd%3AserviceParam%20wikibase%3Alanguage%20%22%5BAUTO_LANGUAGE%5D%2Cen%22.%20%7D%0A%7D]
 
::Then with a bot, one may import the geographics coordinates and insert a link to show where the subject of the article is on a map. Which we had on some articles on Vikidia, but it seems to be broken right now... :-( {{Gebruiker:Astirmays/Handtekening}} 13 okt 2023 15:00 (CEST)
 
:::Sounds good! So what exactly must be done to realize that? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 13 okt 2023 15:38 (CEST)
 
  
== Portaal:Games ==
+
Nu [[Wikikids:Het Perfecte WikiKids Kiekje|Het Perfecte WikiKids Kiekje]] ten einde is gekomen, wil ik het volgende voorstel doen. We kunnen denk ik wel concluderen dat, als foto's een bepaalde mate van waardering krijgen, er meer van gemaakt en geüpload worden. Daarom heb ik een tijdje geleden [[Gebruiker:Groempdebeer/Camera Award]] gemaakt. In principe werkt dit hetzelfde als de [[Wikikids:Awards]], alleen dan met foto's in plaats van artikelen. Vinden jullie dit iets om in te voeren op WikiKids? Ik hoor graag van jullie! {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 sep 2025 09:26 (CEST)
Dag allemaal, is het misschien een idee om een [[Portaal:Games]] te maken? Ik ben nu bezig om het artikel over [[Minecraft]] te verbeteren en mooier te maken, en ik zie dat "Minecraft" (en andere games) nog niet vallen onder een Deus-icoontje van een portaal. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 sep 2023 12:16 (CEST)
+
:Ik stel voor, dat als jullie het iets vinden, de Awards vanaf 1/1/2026 in gebruik worden genomen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 1 okt 2025 12:07 (CEST)
:Er is al een [[Lijst_van_games_en_computerspellen]]. Deze wordt maar beperkt bezocht, terwijl lijsten in het algemeen goed bezocht worden. Deze lijst wordt ook op [[Portaal:Informatietechnologie (IT)]] genoemd. Zoals eerder gezegd en uitgelegd moeten we het aantal portalen beperkt houden. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 30 sep 2023 13:36 (CEST)
+
::Ziet er goed uit! {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 1 okt 2025 13:17 (CEST)
::Eens met Hanssain. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 sep 2023 13:44 (CEST)
 
:::Dat komt misschien ook omdat kinderen eerder een game spelen, zoals ''Roblox''. In plaats van dat ze op zoek gaan naar een lijst met allerlei spellen. We zouden dus wel een losse TVB kunnen maken voor games, en die dan laten linken naar die lijst. (Stappenplan: 1. maak TVB, 2. plaats TVB op [[User:Rots61/TVB]] 3. klaar is kees, Rots61 doet de rest) Een portaal hoeft voor mij niet. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 30 sep 2023 13:45 (CEST)
 
::::Oké, dan kan [[Gebruiker:S.Perquin/Portaal:Games]] in principe verwijderd worden! Ik zal een TVB maken voor games! 😄 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 sep 2023 14:18 (CEST)
 
:::::Nog een stap vergeten, maak [[User:Rots61/Portalen/Games]] aan en zet alle categorieën daarin die die TVB moeten krijgen. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 30 sep 2023 14:24 (CEST)
 
::::::Ik heb zojuist [[Gebruiker:Rots61/Portalen/Videogames]] aangemaakt met daarin de categorieën! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 sep 2023 14:43 (CEST)
 
  
== AI checker ==
+
== WikiKids Magazine 7 ==
Lees net een artikel van RTL nieuws dat er op BOL.com tal van boeken worden aangeboden, geschreven door AI. BNR heeft e.e.a uitgezocht met [https://originality.ai/ https://originality.ai/]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 30 sep 2023 16:05 (CEST)
+
Dag allemaal, ik heb [[Wikikids:Magazine/7|WikiKids Magazine 7]] zojuist in elkaar gezet. Is iedereen er tevreden mee hoe het magazine er nu uit ziet? Feedback wordt altijd gewaardeerd! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 sep 2025 15:53 (CEST)
:Ik heb de link bij een net geschreven stukje over AI op [[Wikikids:Copyright]] gezet, samen met een andere checker die ik op fr:Vikidia tegenkwam. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 sep 2023 17:07 (CEST)
+
:Alleen de rode links zouden trouwens nog blauw gemaakt moeten worden, denk ik. Zou iemand het leuk vinden om dat te doen? {{@|Hanssain}} misschien? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 sep 2025 15:55 (CEST)
::Heel erg bedankt! Die gaat zeker van pas komen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 30 sep 2023 17:09 (CEST)
+
::Ziet er goed uit. Wil je je tijdcapsule er nog in zetten? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 sep 2025 16:19 (CEST)
 +
::: Stond al onder het kopje "50.000 artikelen!", maar ik heb het nu duidelijker gemaakt! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 sep 2025 16:22 (CEST)
 +
::::Prima. De rode links zijn al wat blauwer geworden. Er moeten er nog een paar worden gemaakt. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 sep 2025 17:26 (CEST)
 +
:::::Super!! Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 sep 2025 18:52 (CEST)
 +
::::::Inhoudelijk vind ik het helemaal goed. Wat Hanssain (op de overlegpagina) zei, probeer wel naar de breedte te kijken. Het linkerdeel is namelijk veel smaller dan het rechterdeel, waardoor het rechterdeel steeds een grote lege ruimte heeft. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 1 okt 2025 11:31 (CEST)
 +
:::::::Het zijn flinke artikels ;) Je zou kunnen overwegen de lange, zoals Hanssain aangaf, over twee kolommen te zetten idd. Ik heb er tijdens het schrijven enters in gezet, je kan die als afbreekpunt aanhouden. En het overgrote deel van de links is blauw. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 1 okt 2025 12:07 (CEST)
 +
::::::::{{@|Mike1023}}, dat viel me inderdaad ook op. Het liefst heb ik dat alle magazines even breed zijn. Ik hoopte dat te kunnen bereiken met <code>class="wikitable mobiel100 pc60"</code>, alleen werkt het schijnbaar niet. Misschien dat {{@|Rots61}} of {{@|Hippogryph}} weten hoe dit veranderd kan worden? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 okt 2025 10:35 (CEST)
 +
:::::::::ChatGPT zegt dat je iets met CSS moet doen. Misschien kan Rots dat. Hij gaf als voorbeeldcode:
 +
<pre>
 +
.wikitable.mobiel100.pc60 {
 +
  width: 100%;
 +
  max-width: 100%;
 +
}
  
== Overspoeling van recente wijzigingen met bot ==
+
@media (min-width: 800px) {
Dag allemaal, zojuist heb ik de eerste tests gedaan met mijn bot [[Gebruiker:Synergie|Synergie]] (alle handelingen die ik doe, doe ik handmatig en controleer ik heel erg nauwkeurig). Alleen zie ik nu dat de recente wijzigingen overspoeld worden door de wijzigingen die mijn bot heeft aangebracht. Ik meen ergens gelezen te hebben dat ingesteld kan worden dat de wijzingen van een bot niet automatisch in de recente wijzigingen komen te staan. Kan dit ook bij mijn bot gedaan worden? Er zijn nog zo'n 200 pagina's die ik wil wijzigen om te testen (alle "bijv." naar "bijvoorbeeld", bijvoorbeeld). Ik hoor graag van iemand! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 7 okt 2023 23:44 (CEST)
+
  .wikitable.mobiel100.pc60 {
:Volgens mij moet een bureaucraat (Mike of Gerard) je dan een "botflag" geven. Dan zijn de wijzigingen niet te zien. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 okt 2023 09:01 (CEST)
+
    width: 60%;
::{{done}} {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 8 okt 2023 12:21 (CEST)
+
    margin: auto;
 +
  }
 +
}
 +
</pre>
 +
:::::::::Misschien helpt dit? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 2 okt 2025 11:03 (CEST)
  
== Interwikilink-plugin voor AutoWikiBrowser ==
+
== Vraag voor politieke kenners ==
Op https://github.com/leafnode/AWB-Translate-Plugin heb ik een plugin gevonden voor AutoWikiBrowser om interwikilinks aan te brengen in artikelen, die we mogelijk ook zouden kunnen gebruiken voor WikiKids. Alleen weet ik niet goed hoe dit werkt. Is het de bedoeling dat er een pagina wordt aangemaakt met codetekst, zoals [[Wikikids:AutoWikiBrowser/Typos]], of moet ik de plugin zelf downloaden en op een of andere manier aan mijn AutoWikiBrowser koppelen? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 8 okt 2023 18:05 (CEST)
 
:Code uit 2011, niet onderhouden. Gaat hem niet worden. Als een plugin zou werken, dan zou die op jouw pc geïnstalleerd moeten worden. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 9 okt 2023 09:14 (CEST)
 
::Hmmm, jammer. Weet jij of er een manier is waarop je de namen van artikelen met een bot via een vertaaltool kan vertalen naar bijvoorbeeld het Frans, en dan via die bot <code><nowiki>[[fr.<artikelnaam>]]</nowiki></code> kan aanbrengen onderaan een artikel? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 9 okt 2023 11:50 (CEST)
 
  
== Gazastrook ==
+
Ik vroeg me eens af van welke politieke partij Dick Schoof was. Ik zoek het op, en er staat partijloos. Hoe kan hij dan president worden en in de tweede kamer zitten? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 3 okt 2025 11:32 (CEST)
Uit de statistieken is al eerder gebleken dat bezoekers naar onderwerpen zoeken die actueel zijn. Het artikel [[Gazastrook]] staat momenteel bovenaan in de belangstelling. Ik heb er gisteren de actuele situatie bijgezet, maar realiseer me dat het artikel zelf sumier is. Een verdere uitleg is wellicht gewenst, maar om hierbij echt een neutrale opstelling te houden zal niet eenvoudig zijn, en wat er daadwerkelijk speelt is tamelijk complex. Mijn indruk is wel dat de gewone burgers vooral de dupe (zullen) zijn. Wie kent een beetje de achtergronden en wil deze uitleggen? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2023 22:27 (CEST)
+
:Goede vraag. Normaal is het gebruikelijk dat de minister-president (niet de president, want Nederland heeft die niet) uit een van de regeringspartijen komt. Traditioneel gezien levert de grootste regeringspartij de minister-president. [[Mark Rutte]] was bijvoorbeeld lid van de VVD dat tussen 2010 en 2023 de grootste regeringspartij was. Zijn voorganger, [[Jan Peter Balkenende]], was lid van het CDA dat tussen 2002 en 2010 de grootste partij was. Schoof was tot 2021 lid van de PvdA, maar heeft toen zijn lidmaatschap opgezegd. Hij trad aan in 2023 als minister-president en was toen partijloos. De reden dat Nederland koos voor een partijloze minister-president is voormalig NSC-leider [[Pieter Omtzigt]]. Hij wilde een [[extraparlementair kabinet]] waarin ook partijloze ministers zaten. Dat mislukte grotendeels; Dick Schoof is als enige partijloos. Dick Schoof werd door de regeringspartijen gevraagd om minister-president te worden. Waarschijnlijk is hij gekozen omdat hij al bestuurservaring had (was hoge ambtenaar) en als neutraal gezien werd. Overigens is het al eerder voorgekomen dat Nederland een partijloze minister-president had. Zo'n honderd jaar geleden regeerde minister-president [[Pieter Cort van der Linden]] die ook geen partij had. Schoof is echter geen [[Tweede Kamer]]lid en is nooit gekozen tot de Tweede Kamer. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 3 okt 2025 11:42 (CEST)
:Ik denk dat artikelen rondom het Israëlisch-Palestijns conflict in het algemeen een van de lastigste onderwerpen is om een artikel over te schrijven. Je hebt namelijk veel voorkennis nodig en moet een complex en extreem bewogen onderwerp eenvoudig kunnen uitleggen. Persoonlijk durf ik dat niet aan, aangezien mijn kennis over het conflict niet uitmuntend is. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 8 okt 2023 22:36 (CEST)
+
::Hoi Wezoom, dat is inderdaad raar. Hij is trouwens [[minister-president van Nederland|minister-president]] en geen president want Nederland heeft een koning. Tijdens de [[Kabinetsformatie van het kabinet-Schoof]] vonden de coalitiepartijen [[NSC]], [[VVD]] en [[BBB]] het geen goed idee dat de leider van de grootste regeringspartij, [[Geert Wilders]] van de [[PVV]], premier (ander woord voor minister-president) zou worden. Wilders vond dat goed, maar alleen als de andere [[partijleider]]s ook geen [[minister]] zouden worden. Daarom gingen de partijleiders op zoek naar iemand van buiten de politiek om het kabinet te gaan leiden. Het moest een gedeeltelijk [[extraparlementair kabinet]] worden, dus ook met ministers van buiten de politiek. Uiteindelijk kwamen de leiders bij Schoof uit om het kabinet te gaan leiden. Hij was hiervoor de hoogste [[ambtenaar]] bij het ministerie van Justitie en Veiligheid. Tijdens de formatie was [[Dilan Yeşilgöz]] daar minister. Zij was ook partijleider van de VVD. Het zou dus goed kunnen dat zij Schoof heeft gevraagd, maar zeker weten doen we het niet. Als je nog vragen hebt hoor ik het wel! {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 3 okt 2025 11:45 (CEST)
::Dat is een eerlijk antwoord Mike. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2023 22:56 (CEST)
+
:::Ah, oke! Bedankt! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 4 okt 2025 08:29 (CEST)
:::Ik heb een kleine aanvulling gedaan over de actuele gebeurtenissen. Ik verwacht eigenlijk uiterlijk komende zaterdag een video van NOS op 3 over dit onderwerp, omdat het best groot is. Zij kunnen het meestal wel goed en neutraal brengen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 9 okt 2023 16:09 (CEST)
 
  
== Bot van gebruikersnaam veranderen ==
+
== Decennia en jaartallen ==
Zou mijn bot [[Gebruiker:Synergie|Synergie]] misschien de gebruikersnaam "Synergie 🤖" mogen hebben? Ik wil namelijk duidelijker maken dat het om een bot gaat, zonder per se de naam aan te passen. Als ik mijn bot SynergieBot of BotSynergie zou noemen, lijkt het alsof een gebruiker genaamd Synergie de eigenaar zou zijn. Dus vandaar die robot-[[emoji]] erachter. Ik ben benieuwd of dit mogelijk is en of dit zou mogen! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 10 okt 2023 00:51 (CEST)
 
:Dag S.Perquin, gebruikersnamen met vreemde tekens (waaronder emoji's) zijn niet toegestaan. {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 10 okt 2023 13:14 (CEST)
 
::Ah, oké! Dan laat ik de naam zoals het is! 😄 {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 10 okt 2023 13:15 (CEST)
 
  
== Normale uiterlijk verdwenen? ==
+
Hallo allen, ik heb de [[decennium|decennia]] en jaartallen aan elkaar gekoppeld. Nu is alleen de vraag waar de beschrijving van elk jaar het beste geplaatst kan worden. Vanaf 2001 is dat zeg maar per jaar kwam ik later achter. Graag jullie mening. Zelf denk ik alle jaren zo te maken zoals nu bij [[1900]] met [[sjabloon:Infobox jaartelling]]. Het [[sjabloon:navigatie 20e eeuw]] heb ik aangepast en staat nu telkens onderaan zoals gebruikelijk is. Het lijkt me het beste om bijvoorbeeld vanaf [[1900-1909]] te verwijzen naar elk jaar apart en de belangrijke gebeurtenissen te verplaatsen (in te voegen) naar elk jaar. Het is ff een klus, maar dan heb je wel eenheid. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 3 okt 2025 18:20 (CEST)
Dag allemaal, ik heb een klein vraagje: Kan het zijn dat de skin is verdwenen? WikiKids ziet er sinds deze middag op mijn laptop een beetje uit als Wikipedia. Hebben meer mensen hier last van? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 11 okt 2023 13:06 (CEST)
+
:'''LET OP''' heren moderatoren; van 1900 tot 1979 zijn er per jaar sjablonen geplaatst zodat er op gelijke wijze de jaren ingevuld kunnen worden. De rest volgt. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 4 okt 2025 12:33 (CEST)
:Yep. Sinds vanochtend bij mij. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 11 okt 2023 13:15 (CEST)
+
::Inmiddels alle (actieve) jaartallen van dezelfde '''template''' voorzien. De meeste infoboxen moeten nog ingevuld worden. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 4 okt 2025 12:33 (CEST)
::Ja, zo te zien hebben ze een nieuwe versie van MediaWiki geïnstalleerd. Weet niet of we nu al een mailtje moeten sturen. Zou wel fijn zijn als dit zo snel mogelijk wordt opgelost. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 11 okt 2023 13:17 (CEST)
+
:::Goed bezig Hanssain! Is het wellicht een idee de infobox zo aan te passen dat er een portaal uit de reeksen van geschiedenis variabel kan worden ingevuld (bijv. Van 1945 tot nu), en het sjabloon ook de geschiedeniskleur (olive) krijgt? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 4 okt 2025 12:59 (CEST)
:::Viel mij ook al op! Heb ik al enkele keren eerder meegemaakt! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 11 okt 2023 13:26 (CEST)
+
::::Kleur is zo gepiept. Variabel portaal moet kunnen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 4 okt 2025 13:06 (CEST)
::::Ik ga direct een mailtje sturen. (Niet omdat ik de technici wil opjutten, maar zodat het probleem in ieder geval bekend is). Misschien zijn ze nog bezig met het installeren van de nieuwe versie van MediaWiki of wordt het probleem al opgelost. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 11 okt 2023 13:35 (CEST)
+
:::::{{d}}, moet die extra regel er dan wel overal bij "inschieten". Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 4 okt 2025 13:15 (CEST)
:::::Ik heb het doorgegeven. {{Gebruiker:Gerarddummer/Handtekening}} 11 okt 2023 21:39 (CEST)
+
::::::Heb 1900-1919 en 1939-1969 voorzien van portalen. Resp. Industriële Revolutie en Eerste Wereldoorlog en Tweede Wereldoorlog en Van 1945 tot nu. Voor het gat moet nog iets gevonden worden. Sorry voor de RC spam... {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 4 okt 2025 18:36 (CEST)
 +
::::::::Gat in portalen kan worden opgevuld met [[Gebruiker:Groempdebeer/Portaal:Interbellum]], moet wel dan uitgewerkt worden. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 4 okt 2025 18:39 (CEST)
 +
Ik had laatst interbellum al aan WO1 toegevoegd. Het is de vraag of er genoeg artikelen zijn om een portaal/hoofdartikel toe te voegen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 4 okt 2025 19:59 (CEST)
 +
:Je kan oa de volledige Russische burgeroorlog en dergelijke toevoegen, alsmede het ontstaan van nieuwe landen in oost-europa (uit mijn hoofd Finland, Baltische Staten, Polen en Oekraïne en Wit-Rusland (die 2 kort)), de roaring twenties, Mussolini, opkomst nationalisme e.d., beurskrach en daaruit volgende crises, val van het Ottomaanse Rijk, de val van Oostenrijk-Hongarije... In feite werd heel Oost-Europa hervormd in het interbellum. Er is denk ik wel genoeg stof voor dit gat, als je het breed genoeg trekt en niet alleen focust op de ontwikkelingen rondom Duitsland. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 4 okt 2025 20:50 (CEST)
 +
::We kunnen er ook voor kiezen om [[Portaal:Interbellum]] voorlopig door te verwijzen naar [[Interbellum (1919-1939)]]. De andere jaartallen zijn gekoppeld. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 4 okt 2025 21:25 (CEST)
 +
:::Ik kan me vinden in deze opzet om de jaartallen en decennia te beschrijven. Verder ben ik het ermee eens dat er meer dan genoeg belangrijke geschiedkundige gebeurtenissen zijn voor een Portaal:Interbellum. Voorlopig kan inderdaad worden verwezen naar [[Interbellum (1919-1939)]]. Als het Portaal:Interbellum verder is uitgewerkt, kan het wat mij betreft in de hoofdnaamruimte komen te staan. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 4 okt 2025 22:14 (CEST)
 +
::::Ik zal me voorlopig niet bezighouden met het Portaal Interbellum. Dat is voor een andere keer (of iemand anders). Ik kan niet alles tegelijk 😉 {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 4 okt 2025 22:17 (CEST)
 +
:::::Ok helder. Maar idd een beetje veel tegelijk voor de paar mensen die dit aankunnen. Laten we verder gaan op de ingeslagen weg en de gebeurtenissen per jaar benoemen en verwijzen vanuit decennium zoals ik voorstelde. De infobox kan per jaar mede gevuld worden (Groemp nog bedankt voor de portaalkoppelingen). Ik denk dat voor de jaren '20 en '30 dan ook vanzelf de nodige informatie komt. Dan is het 'slechts' een kwestie van overnemen op het nieuwe portaal. Alleen nog de vraag op welke manier Wikipedia is aan te geven als basisbron. Ikzelf ga verder vanaf [[1835]]. Mocht iemand een deel willen overnemen/uitwerken, laat het hier even weten, zodat we niet dubbel gaan zitten. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 4 okt 2025 22:38 (CEST)
 +
::::::Ik heb de eerder genoemde '''template''' opgeslagen als [[Sjabloon:Jaar]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 5 okt 2025 13:25 (CEST)
  
== Artikel Israëls-Palestijns conflict ==
+
== 1920 ==
Hoi iedereen, ik dacht erover om een artikel te maken over het Israëls-Palestijns conflict, omdat dit elk jaar of om de paar jaar weer oplaait. Het artikel [[Israël]] heeft daar wel een stuk over, maar ik vind dat het wel een eigen artikel verdiend. Dit vanwege de verscheidene artikelen over dit onderwerp. Er is een stuk op [[Gazastrook]], een stuk op [[Israël]], een stuk context op [[Israël en apartheid]] en zo verder. Ik kaart dit hier aan omdat dit ook een best controversieel onderwerp is, wat veel losmaakt bij sommige mensen, en om de titel te bepalen (kan behoorlijk lastig zijn). Ik denk ook dat ik of iemand anders mocht dit artikel er komen een speciale disclaimer (sjabloon) zal maken om uit te leggen dat het zo neutraal mogelijk geschreven is maar best een lastig onderwerp is o.i.d.. Wat vinden jullie? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 11 okt 2023 13:33 (CEST)
 
:Goed idee om daar een artikel over te schrijven! Zo'n sjabloon lijkt me inderdaad ook verstandig! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 11 okt 2023 13:38 (CEST)
 
::Dat lijkt me inderdaad een goed idee, zodat de lezer ook een goed overzicht (en beginartikel) heeft. {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 11 okt 2023 13:42 (CEST)
 
:::Ik kwam erachter dat er zoiets bestaat: [[Arabisch-Israëlisch conflict]]. Zal ik deze informatie invoegen op [[Israëlisch-Palestijns conflict]]? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 11 okt 2023 14:02 (CEST)
 
::::Ik weet niet of dat exact hetzelfde is, hoewel het (sterk) met elkaar verbonden is. Op Wikipedia hebben ze twee aparte artikelen voor de conflicten. De Engelstalige Wikipedia geeft op het artikel [https://en.wikipedia.org/wiki/Israeli%E2%80%93Palestinian_conflict Israeli-Palestinian conflict] aan ''Not to be confused with the Arab–Israeli conflict, the broader conflict between Israel and the Arab world as a whole.''. Op het artikel ''Arab-Israeli conflict'' staat ook ''This article is about the broader conflict between Israel and the Arab world. For the specific conflict between Israel and Palestine, see Israeli–Palestinian conflict''. Ik hoor graag de meningen van gebruikers die hier iets meer verstand van hebben. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 11 okt 2023 14:10 (CEST)
 
:::::Bedankt voor de toelichting. Wat vinden jullie van de disclaimer? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 11 okt 2023 14:24 (CEST)
 
::::::Die ziet er erg goed en duidelijk uit. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 11 okt 2023 21:32 (CEST)
 
Het eerste gedeelte is al klaar. Wat vinden jullie ervan? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 14 okt 2023 11:53 (CEST)
 
:Goed werk Groemp. Geeft tot nu toe een duidelijk beeld. Misschien kun je bij de diaspora het nog hebben over de Sefardische Joden en de Asjkenazische Joden. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 14 okt 2023 15:50 (CEST)
 
::Goed geschreven, Groempdebeer! Soms is het wel een beetje ingewikkeld, maar het is goed te volgen en duidelijk! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 14 okt 2023 16:01 (CEST)
 
:::Ik zal kijken of ik iets kan vinden over deze groepen Hanssain. En S.Perquin, waar vind je het ingewikkeld? Misschien kan ik het daar nog iets vereenvoudigen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 14 okt 2023 16:06 (CEST)
 
:Ziet er goed uit! Bij dit soort onderwerpen is het (denk ik) onvermijdelijk dat de materie wat ingewikkeld is, maar mijns inziens is het artikel zoals S.Perquin aangaf goed te volgen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 14 okt 2023 21:49 (CEST)
 
  
== Artikelen linken naar Wikipedia ==
+
Dag allemaal, Welk portaal gebruiken we na de eerste wereldoorlog? MVG, {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 5 okt 2025 21:13 (CEST)
WikiKids heeft nu een ''property'' op [[Wikidata]] (zie https://www.wikidata.org/wiki/Property:P12086). Daarmee hebben we nu, als het goed is, ook de mogelijkheid om artikelen te linken naar Wikipedia. Alleen, volgens mij moet er nog iets gedaan worden op WikiKids om dit te kunnen doen. We kunnen wel al langer links toebrengen naar Vikidia, zoals <code><nowiki>[[en:Johann Sebastian Bach]]</nowiki></code> en <code><nowiki>[[fr:Johann Sebastian Bach]]</nowiki></code>, maar nog niet naar Wikipedia, door middel van <code><nowiki>[[wp:Johann Sebastian Bach]]</nowiki></code>. Maar dit zou nu, als resultaat van deze ''property'', wel moeten kunnen. Hoe kan dit ingesteld worden? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 12 okt 2023 18:29 (CEST)
+
:Zoals je hierboven misschien gezien hebt zit er in onze huidige portaalindeling een gat tussen WOI en WOII. De planning is om dat op termijn te dichten met een portaal Interbellum. Maar dat is dus op termijn. Voor nu kan je dat wel invullen, [[portaal:Interbellum]] verwijst nu door naar [[Interbellum (1919-1939)]], maar dit moet nog worden ingevoegd in het [[PIM-systeem]] (op dezelfde manier als portaal Gedichten en Versjes). {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 5 okt 2025 21:46 (CEST)
:{{@|Rots61}}, {{@|Mike1023}}, {{@|Hippogryph}} of {{@|Gerarddummer}}, weten jullie hoe dit mogelijk gemaakt kan worden? Moet er misschien een update plaatsvinden op WikiKids? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 16 okt 2023 12:07 (CEST)
 
::Een van ons moet een mailtje sturen naar Stichting WikiKids. Die pakt dat dan op, en voert de juiste wijzigingen uit. Wij kunnen dat zelf niet doen. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 17 okt 2023 10:23 (CEST)
 
:::Een moderator moet daarvoor gewoonweg de link toevoegen op [[Speciaal:Interwiki]]. Daar is geen property op Wikidata voor nodig. Linken naar Wikipedia kan al: [[wikipedia:Johann Sebastian Bach|Johann Sebastian Bach]] {{Gebruiker:Apoo/handtekening2}} 17 okt 2023 14:37 (CEST)
 
::::Ik heb geprobeerd om een interwiki-link (wp:) toe te voegen, maar deze werkt direct hetzelfde als ''wikipedia:''. Ik heb geen idee hoe ik dit kan krijgen als de interwiki's met Vikidia. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 okt 2023 13:29 (CEST)
 
:::::Hmmm apart. Wie zou weten hoe dit opgelost kan worden? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 okt 2023 14:57 (CEST)
 
:Als jullie echt willen dat Wikipedia onder het kopje "In andere talen" dan zal je "nl" als voorvoegsel moeten kiezen (doorverwijzen: ja) in plaats van "wp" en dan de link naar Wikipedia toe moeten voegen. Er kunnen namelijk alleen taalcodes worden gebruikt om te linken. De link naar Wikipedia zal dan als "Nederlands" onder het kopje "In andere talen" verschijnen. {{Gebruiker:Apoo/handtekening2}} 18 okt 2023 16:03 (CEST)
 
::Kan je niet op één of andere manier "Wikipedia" onder het kopje "In andere talen" laten verschijnen? En dan misschien het kopje hernoemen naar "Op andere wiki's"? Op de Franse Vikidia kan het overigens wel op de andere manier! Zie https://fr.vikidia.org/wiki/Spécial:Interwiki. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 okt 2023 16:18 (CEST)
 
:::Ik heb in ieder geval de interwiki-link naar Wikipedia onder ''nl:'' toegevoegd. Ik neem aan dat het woord "Nederlands" makkelijk door "Wikipedia" kan worden vervangen? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 okt 2023 17:05 (CEST)
 
::::<code>document.querySelector('a[lang="nl"][hreflang="nl"].interlanguage-link-target').innerText = "Wikipedia";</code> toevoegen aan [[MediaWiki:Common.js]]. {{Gebruiker:Apoo/handtekening2}} 18 okt 2023 23:03 (CEST)
 
:::::Ah okay, dat zal Rots61 dan moeten doen, aangezien ik niet de rechten voor interfacemoderator heb (of wil hebben; ik kan namelijk geen JavaScript of CCS). Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 okt 2023 23:26 (CEST)
 
::::::Zojuist toegevoegd op common.js. Waar S.Perquin volgens mij op doelt is dat, zodra een artikel is gekoppeld aan Wikidata. Dat er dan automatisch 'Wikipedia' wordt toegevoegd aan de 'In andere talen'. En dat de Vikidia items ook getoond worden. Dus om bij het voorbeeld van de [[Computer]] te blijven. [[c:d:Q68|Computer (op wikidata)]] zorgt ervoor dat op het WikiKids artikel [[computer]] een link komt naar [[wp:Computer|Computer]] (wp), [https://en.vikidia.org/wiki/Computer Computer (en)], [https://fr.vikidia.org/wiki/Ordinateur Ordinateur (fr)], [https://it.vikidia.org/wiki/Computer Computer (it)] en [https://es.vikidia.org/wiki/Computadora Computadora (es)]. Met de wijziging die gedaan is op [[Speciaal:Interwiki]], is het alleen te veranderen vanaf WikiKids, en moeten we het blijvend up to date houden. Door Wikidata te gebruiken, hoeven we WikiKids niet te updaten als ze op Wikipedia het artikel [[wp:Computer|Computer]] hernoemen. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 19 okt 2023 00:12 (CEST)
 
:::::::Dat bedoelde ik inderdaad. Als ik nu bij het artikel over Johann Sebastian Bach onderaan de pagina <code><nowiki>[[wp:Johann Sebastian Bach]]</nowiki></code> zet, komt er [[:wp:Johann Sebastian Bach]] (een blauwe link) achteraan de tekst te staan. Maar hoe kan ervoor gezorgd worden dat het, net als bij de intertaallinks, het links in het menu komt te staan in plaats van in de tekst? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 okt 2023 00:18 (CEST)
 
:{{@|S.Perquin}} je moet het 'nl' voorzetsel gebruiken, bijvoorbeeld: <code><nowiki>[[nl:Johann Sebastian Bach]]</nowiki></code>. Je kan een werkende versie zien op dat artikel.
 
:{{@|Rots61}} zo werkt Wikidata wel, maar alleen binnen de officiële Wikimedia projecten. Voeg jij op Wikidata een link naar het Engelse artikel toe dan zal op alle talen van Wikipedia de link naar het Engelse artikel verschijnen. Het voorbeeld dat jij geeft werkt niet zo. Dan zou je een hele eigen Wikidata op moeten zetten. De WikiKids property op Wikidata zorgt er alleen voor dat er op Wikipedia (en al hun andere projecten) makkelijker verwezen kan worden naar WikiKids, maar niet andersom. {{Gebruiker:Apoo/handtekening2}} 19 okt 2023 12:06 (CEST)
 
  
== Wikikids ==
+
== Portaal:Brazilië ==
  
Waarom lijkt wikikids! weer op wikipedia is dat een fout? MVG  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 13 okt 2023 21:08 (CEST)
+
''Boa noite'' (Goedenavond), voor de zomervakantie was ik begonnen aan het maken van een [[Gebruiker:Mike1023/Portaal:Brazilië|portaal over Brazilië]]. Over dat land valt namelijk een heleboel te vertellen. Ook is Brazilië naast Mexico het belangrijkste land van Latijns-Amerika. Naast zaken als samba, bossanova, het carnaval van Rio de Janeiro, een reeks voetballers en het Amazoneregenwoud heb veel aandacht besteed aan culturele zaken, bekende personen en de geschiedenis. Mijn vragen zijn:
:Zie [[Wikikids:Clubhuis#Normale uiterlijk verdwenen?]]. Ja, het is een fout. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 okt 2023 21:10 (CEST)
+
# Hebben jullie nog toevoegingen/aanpassingen voor het portaal?
 +
# Geven jullie toestemming om het portaal in de portaalnaamruimte te zetten?
 +
De overgebleven rode links worden uiteraard nog aangemaakt, maar de meeste zijn inmiddels gedaan. Ik ben benieuwd naar jullie reacties/verbeterpunten. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 6 okt 2025 22:13 (CEST)
 +
:Inhoudelijk lijkt het prima. Ik wil zelf wel graag dat alle portalen kwa kleursetting overeenkomen met het hoofdportaal. Dat betekent dat hier de WikiKidsAtlasblauwe kleur zo moeten komen ipv het huidige groen. Dit zorgt voor duidelijkheid over het portaal tov de hoofdportalen. Verder merk ik dat dit portaal niet echt de opmaak van Hanssains basisportaal aan houdt, wat wat mij betreft wel wenselijk is voor nieuwe portalen. Dit geeft je ook de gelegenheid om bijv. Cultuur de lightcoralkleur van K&C mee te geven. Zomaar wat ideeën. Verder raad ik aan om eens te kijken naar de portalen [[Portaal:Wallonië|Wallonië]] en [[Portaal:Vlaanderen|Vlaanderen]] voor een beeld wat ik nou precies bedoel. Misschien kan je er wat mee, misschien ook niet. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 6 okt 2025 22:30 (CEST)
 +
::Inhoudelijk prima. Wat 'huisstijl' en referentiekleuren t.o.v. PIM-systeem betreft ben ik het met Groemp eens, maar dat houdt ook in dat de andere landen-portalen er op nagekeken moeten worden. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 okt 2025 22:39 (CEST)
 +
:::Ik zal morgen even kijken naar de opmaak van Hanssains basisportaal, zodat de nieuwe formatering aangehouden kan worden. Ik was daarvan niet op de hoogte. Dat zal ik sowieso aanpassen. Over de kleur verschil ik misschien van mening. Persoonlijk heb ik liever geografische portalen die de nationale kleuren reflecteren. Bijvoorbeeld: [[Portaal:Nederland]] is in het oranje, [[Portaal:Mexico]] is rood, wit en groen en [[Portaal:Zwitserland]] is rood met wit. Ik denk dat het portaal dan meer aansluit met het land waarover het gaat. Blauw is geen kleur van Brazilië; groen wel. Dat was de reden dat ik groen gebruikt heb. Ik weet niet hoe anderen dat zien. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 6 okt 2025 22:40 (CEST)
 +
::::Eigenlijk is bij mijn weten nog nooit een echte uitspraak / beslissing over gedaan. Wellicht is in dit geval een middenweg mogelijk. De nieuwe indeling geeft de minste problemen op de verschillende devices. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 okt 2025 22:45 (CEST)
 +
:::::Ja, misschien is het slim om over dit specifieke deel tot een compromis te komen (ook voor toekomstige portalen over landen). Ik vind het bij de overige portalen helemaal prima dat de kleuren van de hoofdportalen worden aangehouden. Vanuit een marketingperspectief is dat ook echt heel slim. Alleen met landen en geografische regio's is dat in mijn hoofd een beetje vreemd. Ik noem lichtblauw bijvoorbeeld niet een kleur die bij China of Spanje zou passen. Misschien is het een oplossing om de introductiebox bovenaan in de kleur van het hoofdportaal te doen (omdat daar ook naar andere portalen verwezen wordt) en dan de andere boxen in de nationale kleuren? Ik weet niet of dat staat? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 6 okt 2025 22:51 (CEST)
 +
::::::Wellicht kun je de randen AK blauw, 2px geven. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 okt 2025 23:00 (CEST)
 +
:::::::Dat is misschien een betere oplossing. Ik ga morgen in de loop van de dag ff experimenteren en direct jouw basisportaalsjablonen gebruiken. Als het werkt en iedereen het eens is, kunnen we misschien het direct ook met de andere portalen over landen invoeren. Zo staat alles meteen goed. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 6 okt 2025 23:03 (CEST)
 +
::::::::Je hebt een punt wat betreft passende kleuren voor landportalen. Het ziet er esthetisch inderdaad beter uit om de landen een prominente kleur te geven van het land zelf. Een andere mogelijkheid voor een eventuele middenweg tussen herkenbaarheid van het land en herkenbaarheid van het hoofdportaal zou kunnen zijn om de introductiebox ("welkom op portaal xxx") van de landenportalen AK-blauw te geven en de andere boxen de kleur van het land. De introdbox besteedt vaak ook aandacht aan PIM en het hoofdportaal. Zo hou je toch de herkenbaarheid van PIM als van het land zelf. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 7 okt 2025 08:35 (CEST)
 +
:::::::::Nvm, dat had je zelf al bedacht... {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 7 okt 2025 09:36 (CEST)
 +
::::::::::We hadden blijkbaar hetzelfde idee {{smiley|;-)}}. Ik zal vanavond anders twee versies maken: eentje van Hanssains voorstel en eentje van Groemps voorstel. Dan kunnen die twee versies met elkaar vergelijken. Daarna kunnen we een van de versies kiezen. In de marketing noemen ze dat A/B-testing. Dat wordt o.a. gedaan voor brochures, commercials en advertenties. Zodra die versie gekozen is, kunnen we die versie aanhouden voor alle portalen over landen en regio's. Dan is dat probleem ook meteen opgelost. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 7 okt 2025 12:39 (CEST)
 +
Ik heb ook even een versie C gemaakt: [[Gebruiker:Mike1023/Portaal:Brazili%C3%AB/VersieC]]. Daarin zijn zowel de kop als de randen dodgerblue, overgenomen van [[Portaal:WikiKidsAtlas]]. Daarvoor moest ik een kopie maken van [[sjabloon:Portaalbox]] die op slot staat en heb deze [[sjabloon:Portaalbox AK]] genoemd met daarin de rand dodgerblue 2px. Het geeft een subtiel verschil. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2025 08:18 (CEST)
 +
:Hmm, blijkbaar heeft portaal AK een donkerdere kleur blauw dan in het PIM-systeem. Ik vind de lichtere PIM-kleur fijner. Ikzelf heb de voorkeur voor de blauwe introductiebox van B. Ik vind de lijntjes vrij dun, en niet echt mooi met het donkerdere groen. Verder is het denk ik sowieso goed om een standaard portaalindeling af te spreken. En ook wat betreft kleuren. Als dat is gebeurd kunnen we op termijn de bestaande portalen ombouwen in één stijl. Misschien is het ook mogelijk om vanuit Portaal Brazilië te linken naar Portaal Zuid-Amerika? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 okt 2025 08:35 (CEST)
 +
::Ik vind versie B prima. Anyways, ik ga later vandaag nog die laatste portaalbox herindelen, zodat die in lijn is met de twee voorgaande portaalboxen. Zodra het portaal in de juiste ruimte staat, zal ik het ook vanuit Portaal:Zuid-Amerika (en de WikiKidsAtlas) linken. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 8 okt 2025 08:47 (CEST)
 +
:::Ik vind B ook prima. Portaal AK zou idd qua kleur (meer aqua) kunnen worden aangepast. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2025 08:54 (CEST)
 +
::::Portaal AK heeft nu PIM-kleur. De laatste box stond in de een na laatste box, een container was niet gesloten. Heb ik ook gelijk gedaan. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 okt 2025 09:08 (CEST)
 +
:::::Top. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2025 09:33 (CEST)
 +
::::::Mooi, dan pas ik nog ff de laatste portaalbox aan in versie B ([[Gebruiker:Mike1023/Portaal:Brazilië/VersieB|deze versie]]) later vandaag. Ik neem aan dat het portaal dan in de juiste naamruimte kan. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 8 okt 2025 10:31 (CEST)
 +
:::::::Wat mij betreft wel. Heb nog een terugverwijzing naar Zuid-Amerika toegevoegd. Heb je ook een Deusicoon, een TVB en een aan de TVB gekoppelde categorieënlijst? Dan is 'ie helemaal af. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 okt 2025 11:15 (CEST)
 +
::::::::Categorieënlijst heb ik zojuist gemaakt. Is er voor het Deusicoon een basissjabloon? Dan kan die vanavond maken en Rots61 vragen om de TVB te regelen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 8 okt 2025 11:24 (CEST)
 +
:::::::::Deusicoon is zwarte rand om in dit geval [https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Brazilian_Flag_-_round.svg deze afbeelding]. Ongeveer zo dik als [https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Deus_nations de rest]. TVB kan je zo maken: <nowiki>{{TVB/Sjabloon|1={{{1|Brazilië}}}|kleur=paleturquoise|afbeelding=Bestand:Deus flag Brazil KL.png|randkleur=turquoise|tekstkleur=black}}</nowiki>. Als je je Deusicoon tenminste Deus flag Brazil KL.png noemt dan. Zet dat in je Kladblok en zeg tegen Rots dat ie die moet installeren. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 okt 2025 11:35 (CEST)
 +
::::::::::{{Done}} Zie [[Gebruiker:Mike1023/Kladblok5]]. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 8 okt 2025 12:35 (CEST)
 +
Het portaal kan wat mij betreft geplaatst worden. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 okt 2025 13:53 (CEST)
  
== Portaal Israël ==
+
== https://wikikids.nl/Koude_Oorlog ==
Hallo allen,
 
  
Ikzelf twijfel over het portaal Israël in de huidige vorm. Ik denk dat een portaal Historisch Palestina, over het gebied waar nu Israël en de Palestijnse gebieden liggen (en delen van Libanon en Syrië), een betere optie is, en dan het artikel Israël zo te maken dat je gemakkelijk de informatie kan vinden die nu op het portaal staat (indien nodig). Dit omdat het portaal dan beter de lading dekt van het gebied, inclusief de Palestijnse gebieden. Ik hoor graag jullie mening hierover. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 16 okt 2023 08:44 (CEST)
+
Dit artikel begint met de zinnen:
:Als je het helemaal neutraal zou willen houden zou je het [https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Kana%C3%A4n_(gebied) "Kanaän"] kunnen noemen. Dat is de oude benaming van Israël/Palestina. Of je noemt het "Israël-Palestina". Twee vlaggen erbij, misschien een vredessymbool in het midden(?) en klaar is Kees. Ikzelf zou het denk ik niet "Historisch Palestina" noemen, want dan lijkt het misschien alsof je de kant van Palestina kiest. Dus ik zou gaan voor "Kanaän" of "Israël-Palestina". {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 16 okt 2023 09:35 (CEST)
 
:[[Bestand:Israel-Palestine button.svg|thumb|100px]] Hiernaast vind je trouwens een icoontje voor een portaal/categorie over Israël/Palestina! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 16 okt 2023 10:05 (CEST)
 
::Het punt is dat vlaggen controversieel zijn. Wikipedia zegt dit: "In de oudste, breedste, niet-politieke zin wordt hiermee 'het oude Palestina' aangeduid, een landstreek in het oude Kanaän die de huidige staten Israël en Palestina omvat, benevens delen van Jordanië, Syrië en Libanon." op het artikel Geschiedenis van Palestina (regio) maar twee zinnen later dan weer dit: "Het gebied heeft talloze namen gehad in zijn vele millennia lange geschiedenis, waarvan Kanaän de oudst bekende is." Er lijkt dus verschil te zijn tussen Kanaän en Palestina, maar dat verschil is heel klein. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 16 okt 2023 10:15 (CEST)
 
:::Als ik het goed begrijp heet de streek officieel Palestina. Nadat de Hebreeërs (Mozes' club) waren weggetrokken uit het gebied vanwege een hongersnood kwam er een ander volk wonen: de Kanaänieten. Dit waren nakomelingen van Kanaän, een kleinzoon van Noach (die van de ark). Nadat Mozes' club, de Hebreeërs of Israëlieten, terug kwamen in het gebied verdreven ze de de Kanaänieten en werd het gebied Palestina genoemd. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 16 okt 2023 10:23 (CEST)
 
:De naam Portaal:Israël en Palestina is in dezen wenselijker; de term 'historisch Palestina' is weinig bekend is onder kinderen, terwijl Israël en Palestina al bekende namen zijn. Het gebruik van beide vlaggen hoeft dan geen probleem te zijn. Verder kan de opzet van het huidige portaal mijns inziens wel worden uitgebreid. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 16 okt 2023 10:44 (CEST)
 
::Ik begrijp je denkwijze, maar ik stel dit voor om dit portaal te kunnen laten dienen voor de geschiedenis, natuur, steden, infrastructuur, bevolking enz. van het <u>gebied</u>, niet van <u>landen</u>, waarvan Palestina door de volledige westerse wereld volgens mij niet erkent wordt als land. En Hippogryph, heb je het gedoe met die Israëlische vlaggen echt finaal gemist, of denk je dat als je de Palestijnse vlag ernaast zet je dan het als het ware opheft, wat ook begrijpelijk is? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 16 okt 2023 10:54 (CEST)
 
:::Ik begrijp ook jouw denkwijze, maar het is ongebruikelijk om dat te doen. In het kader van de vindbaarheid en de doelgroep is de term 'Portaal:Israël en Palestina' gewenst. We staan als kinderencyclopedie los van welke landen een bepaald land al dan niet erkennen, dus er is geen probleem als we beide landen/gebieden beschrijven, zolang duidelijk wordt gemaakt dat niet alle landen één of beide staten erkennen.
 
  
:::Het oproer over die vlaggen heb ik zeker niet gemist. Belangrijk is om daarbij aan te merken dat het ging om steunbetuigingen/betuigingen van medeleven vanuit overheden en overheidsinstellingen die een bevolking moeten vertegenwoordigen. Daarom werd vanuit een deel van de samenleving als problematisch ervaren dat sommige gemeenten, andere overheden en overheidsstellingen ervoor kozen om alleen de Israëlische vlag te hijsen. Hetzelfde gold voor bijvoorbeeld Aboutalebs keuze om alleen de Rotterdamse vlag halfstok te hangen, wat bij andere groepen weer in het verkeerde keelgat schoot. Wat in deze gevallen centraal staat is dat deze keuzes steunbetuigingen waren vanuit overheden en overheidsinstellingen die een bevolking vertegenwoordigen. Op het moment dat een overheid een keuze maakt, is die altijd politiek. Dat geldt niet voor encyclopedieën zoals WikiKids, tenzij een encyclopedie bewust aan stellingname doet (wat op zichzelf ongebruikelijk is).
+
De kapitalistische landen werden geleid door de Verenigde Staten. Deze landen waren meestal democratieën, maar soms ook dictaturen of absolute monarchieën die met democratieën waren bevriend. Dit waren vaak landen die vroeger een kolonie waren van de Verenigde Staten of de Europese landen in het kapitalistische blok. De kapitalistische landen uit Noord-Amerika en Europa vormden in 1949 de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie (NAVO), een organisatie van landen die elkaar beloofden te gaan verdedigen als een land uit het andere (communistische) blok ze zou aanvallen.  
  
:::WikiKids als zodanig is geen representatief orgaan van welk deel van de bevolking dan ook (de rechtsvorm is immers een stichting en geen vereniging). De keuze die we maken op WikiKids is daarmee geen steunbetuiging, maar een keuze van beschrijving. Het is dan ook geen probleem om beide vlaggen te gebruiken om beide gebieden aan te duiden. Daarbij moet een afweging worden gemaakt tussen vindbaarheid en nauwkeurigheid, in het bijzonder omdat we een jonge doelgroep hebben. De term 'historisch Palestina' is daardoor bij voorbaat al ongeschikt en de term 'Kanaän' is in onbruik geraakt in niet-Bijbelse contexten. Daarom gaat de voorkeur uit naar Portaal:Israël en Palestina, ook al beschrijf je de gebieden en niet per se de politieke entiteiten zelf.
+
Dit lijkt me nou niet bepaald begrijpelijk taal voor kinderen. De tekst bevat verschillende taalkundige elementen die het voor jongere lezers lastig maken. Hier zijn de belangrijkste:
  
:::Als laatste kanttekening maar dit is meer mijn eigen mening – denk ik dat we in algemene zin als encyclopedie ervoor moeten waken dat we niet meegaan in de discussie van de dag en presentisme zo veel mogelijk vermijden. Als we een beslissing nemen is het fijn als die in ieder geval op basis van los van het moment staande kwaliteitsstandaarden worden genomen. Uiteindelijk is het idee van een encyclopedie dat een onderwerp van afstand wordt beschreven en dat de lezer meer te weten komt dan het sentiment du moment. We zijn uiteindelijk een encyclopedie en geen nieuwsorganisatie, opinieblad of belangenorganisatie. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 16 okt 2023 11:46 (CEST)
+
Woordkeuze moeilijke begrippen
::::Bedankt voor de toelichting. In je laatste kanttekening sta je redelijk alleen heb ik het idee, zeker als je kijkt naar de zoekstatistieken. Kinderen zoeken juist op actualiteit. Ik vind inderdaad ook dat er geen nieuwsmedium van gemaakt moet worden, maar de actualiteit aangrijpen om een onderwerp beter te beschrijven vind ik prima, zo niet noodzakelijk. Ik kan alleen geen portaal maken met de lading die de "gewenste" titel heeft, vanwege de lading die dat voor mij persoonlijk meebrengt. Voor mij voelt het namelijk alsof ik het dan alleen over politiek moet gaan hebben, in plaats van ook over aardrijkskunde en natuur in het gebied. Mocht iemand hier wel iets van kunnen maken, ga je gang. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 16 okt 2023 12:02 (CEST)
+
Woorden als planeconomie, invloedsfeer, ideologie, propaganda, satelietstaat, containmentpolitiek zijn moeilijk zonder uitleg.
:::::Voor de goede orde: ik ben niet volledig tegen het beschrijven van de actualiteit en het is goed als er zeker al basale informatie over het huidige conflict beschikbaar is. Ik denk alleen dat de beste artikelen uiteindelijk achteraf worden geschreven op het moment dat alle informatie beschikbaar is. Ik besef terdege dat ik hier wellicht op dit moment alleen in sta, maar uiteindelijk is dat wel de houding die in het achterhoofd genomen werd toen men op het idee kwam om een referentiewerk zoals een encyclopedie te maken.  
+
Veel zinnen zijn lang en bevatten meerdere bijzinnen. Bijvoorbeeld: “De Verenigde Staten en de Sovjet-Unie wilden zo veel mogelijk invloed krijgen in de wereld. Daarom steunden …”
 +
Dit is acceptabel, maar in delen van de tekst zitten zinnen die nóg langer en ingewikkelder zijn.
 +
Er wordt vaak over “landen”, “systemen”, “invloed” gesproken, zonder concrete voorbeelden of beelden.
 +
Te veel nieuwe (vreemde) namen en termen in één alinea
 +
In één alinea worden soms meerdere namen van leiders, landen en verdragen genoemd. Voor jongere lezers is dit overweldigend.
 +
Oplossing: beperk de introductie van nieuwe namen tot 1 of 2 per alinea, of zet sommige namen in een “bijnaam / extra informatie” kader.
  
:::::Wat betreft de lading die het voor jou heeft, kan ik me voorstellen dat je liever geen portaal maakt onder die naam als die voor jou persoonlijk gevoelig is. In dat opzicht sta ik wel open voor een andere naam dan 'Israël en Palestina'; 'historisch Palestina' is op zichzelf misschien de meest nauwkeurige term, maar ik denk dat die term voor kinderen lastig vindbaar is. Als anderen het hier echter niet mee eens zijn, dan zal ik niet 'tegen' dat voorstel stemmen. Ben wel tegen de term 'Kanaän', omdat die niet meer wordt gebruikt en heden ten dage een sterk Bijbelse connotatie heeft. Voorts zou ik het wel jammer vinden als de naam van het portaal je ervan weerhoudt om eraan te werken, maar zulke afwegingen zijn uiteraard persoonlijk en heb ik te respecteren. {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 16 okt 2023 12:18 (CEST)
+
Veel te veel jargon
::::::WikiKids heeft voor vindbaarheid dp's bedacht. Dan kan je wel een dp maken met de door jou voorgestelde titel. En toen men de encyclopedie uitvond was die gemaakt om jarenlang zonder wijzigingen mee te gaan. Inmiddels heeft de mensheid het zover gebracht om encyclopedieën uit te vinden die op elk moment bewerkbaar zijn. En uiteraard kan een artikel pas compleet zijn als iets is afgelopen, zoals een oorlog. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 16 okt 2023 12:28 (CEST)
+
Weinig verhalende of aansprekende toon
:::::::Wat betreft de dp's heb je een goed punt; die dragen inderdaad bij aan de vindbaarheid. In dat kader kan ik me vinden in jouw oplossing, omdat ik het jammer zou vinden als je anders het portaal niet kon opzetten vanwege de persoonlijke lading.
 
  
:::::::Het klopt dat dat de mensheid het zover gebracht heeft om encyclopedieën uit te vinden die op elk moment bewerkbaar zijn, maar daar kleeft dus mijns inziens het nadeel aan dat men soms zoveel mogelijk zo snel mogelijk probeert te schrijven en dan achteraf relatief grote stukken moet corrigeren doordat kortetermijninformatie het manco heeft dat ze onbetrouwbaar is. Tegelijkertijd begrijp ik je punt dat actualiteiten belangrijk zijn en dat mensen vaak op zoek zijn naar de nodige achtergrondinformatie. {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 16 okt 2023 12:39 (CEST)
+
De tekst leest als een encyclopedie — weinig aansprekende inleidingen, retorische vragen of verbinding met de leefwereld van de leerlingen. {{Afz|Jdemmers}}
:Ik heb misschien een ander voorstel: Het eventueel ook mogelijk om een apart ''Portaal:Palestina'' aan te maken, zodat er twee aparte portalen zijn voor de landen. Er zullen dan ook een hoop overeenkomsten zijn (zoals een groot deel van de geschiedenis en actualiteiten), maar misschien ook verschillen op het gebied van cultuur, geografie en politiek. Ik weet niet of dat een optie is? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 16 okt 2023 13:32 (CEST)
+
:Beste Jdemmers, ik begrijp een deel van uw opmerkingen. Er zitten inderdaad moeilijke begrippen in die niet in het artikel zijn uitgelegd. Deze staan echter wel gelinkt. Als kinderen op de blauwe woorden klikken, zien ze vanzelf de uitleg van dat begrip. Ze moeten dan wel weer terug naar de pagina. We kunnen moeilijke begrippen in een opvolgende zin of tussen haakjes verduidelijken. Sommige artikelen hebben dit wel bijvoorbeeld. Verder vond ik uw opmerking "de tekst leest als een encyclopedie" wel enigszins bijzonder. WikiKids ís ten slotte een encyclopedie, voor kinderen. Logisch dat het dus als een encyclopedie leest. Dat neemt niet weg dat het artikel niet overal de kinderen goed meekrijgt. U kunt overwegen {{tl|moeilijk}} op de pagina te zetten, dan wordt er tzt een keer naar gekeken. Ook kunt u zelf begrippen verduidelijken, als u dat wilt. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 7 okt 2025 11:37 (CEST)
::Mike heeft een goed punt. Historisch gezien hebben we al voorbeelden als [[Bourgondische Nederlanden]], [[Romeinse rijk]] e.d. Ook daar heb je te maken met dp's. Vanuit het gedachtegoed van een kind moet je vooral denken in trefwoorden: Palestina, Israël, Gaza etc. WikiKids moet dan zo ingericht zijn dat ze naar de goede plek verwezen worden of binnen de tekst van een artikel aanwijzingen krijgen hoe e.e.a. in elkaar zit of op elkaar aansluit. Zo leren ze op den duur ook verbanden te leggen zowel in regio's als in de tijd. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 16 okt 2023 13:59 (CEST)
+
::Ja, ik vind de opmerking "de tekst leest als een encyclopedie" tamelijk vreemd. WikiKids is juist een encyclopedie. Hierdoor lijkt het me logisch dat het artikel als een encyclopedie leest. Ik ben het wel eens met de overige opmerkingen. Ik eventueel kijken of ik de langere zinnen kan splitsen, moeilijke begrippen kan verklaren met [[sjabloon:wbwoord]] en [[sjabloon:wbbetekenis]], etc. Dat gaat wel pas volgende week worden. In ieder geval ga ik mijn best doen. Ik een paar vragen zodat ik op dezelfde lijn als u zit:
:::Ik vraag me af of jullie doorhebben wat mijn bedoeling was met zo'n portaal. Ik wilde juist een portaal maken dat regiogebonden is, en niet landgebonden, met de daarbij behorende politieke context. Dit neemt niet weg dat als iemand anders een portaal Palestina wil maken ik dat steun. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 16 okt 2023 15:33 (CEST)
+
::* Hoe ziet u de aansprekende inleidingen voor zich? Ik zie weinig verschil met artikelen over vergelijkbare onderwerpen.  
 +
::* Is het gebruik van retorische vragen niet vrij omslachtig en averechts? Een retorische vraag is een stijlfiguur waarbij een vraag gesteld wordt en vervolgens geen antwoord gegeven wordt. Het antwoord zit al in de vraag. Ik denk niet dat dat een tekst perse makkelijker maakt voor kinderen. Bedoelt u een vraag-antwoord-structuur? Want dat zou wel werken.
 +
::* Het gegeven citaat van een zin met bijzinnen bevat (vanuit taalkundig oogpunt) geen bijzinnen. Is dat een voorbeeld van een goede zin? Is daar iets anders aan de hand?
 +
::In ieder geval ga ik mijn best doen om het artikel volgende week na te lopen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 7 okt 2025 12:10 (CEST)
 +
:::Ik heb alvast de begintekst en het kopje "twee kanten" herschreven eenvoudiger gemaakt. [https://wikikids.nl/index.php?title=Koude_Oorlog&curid=31146&diff=978887&oldid=970560 Deze link] toont het verschil tussen de twee versies. Links staat de oude tekst en rechts de nieuwe tekst. Vraag aan Jdemmers: Is de nieuwe tekst zo meer op niveau? Ja, kan ik het volgende week in het gehele artikel doorvoeren. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 7 okt 2025 12:27 (CEST)
  
== Let op: Nieuwe controlegebruiker ==
+
== Richtlijnen Griekse/Romeinse goden ==
  
Dag allemaal, een klein bericht om iedereen op de hoogte te stellen. Vanaf vandaag is Rots61 ook tot [[wikikids:controlegebruiker|controlegebruiker]] (CheckUser) benoemd. Dit betekent dat hij nu ook verzoeken op de pagina [[WikiKids:CUVerzoek]] kan afhandelen. Voorheen was ik de enige dit kon, wat vorige maand enkele vertragingen opleverde (aangezien ik niet actief was). Om dit probleem in de toekomst te voorkomen hebben we (als in het moderatorenteam) deze oplossing bedacht. Mocht ik dus om de een of andere reden een tijdje inactief zijn (bijv. door vakantie of examens), kan het afhandelen van de verzoeken gewoon doorgaan. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 16 okt 2023 22:17 (CEST)
+
Zoals sommige van jullie weten, hou ik erg van griekse mythen, en de goden. Daarom ben ik ze ook aan het aanvullen. Tot hoeverre kan je gaan met de griekse goden? Mag het ook een of andere god van de kiezelsteentjes ofzo (als voorbeeld, dan )? Gr. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 7 okt 2025 11:47 (CEST)
==Sjabloon:Sjablooninfo==
+
:In principe kan je elke god een artikel geven als hij een artikel heeft op de Nederlandse en/of Engelse Wikipedia (of een andere taal, maar dit zijn de meest waarschijnlijke). Mocht je een hele obscure god, zoals die van de kiezelsteentjes of de wortels van de grassprieten ofzo hebben gevonden, en die heeft geen artikel op Wikipedia, kan je dat geval denk ik het best hier aankaarten. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 7 okt 2025 11:56 (CEST)
Zou een moderator de opdracht <nowiki>small</nowiki> eruit kunnen halen. Op een mobiel wordt de tekst zo klein, dat het haast niet te lezen is. Zo ook dus de verwijzingen 'zie ook':{{Zie ook|Zie ook ...}}. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 17 okt 2023 09:04 (CEST)
 
:Hij staat nu als het goed is, op de juiste grootte. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 17 okt 2023 10:18 (CEST)
 
::Bedankt voor het kijken Rots, maar het blijft priegelig op mobiel. Heb liever de normale lettergrootte. Nu komt het als slechts een kwart van de normale lettergrootte. Zou je zelf ook eens via een mobiel willen kijken? Bedankt alvast. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 17 okt 2023 12:39 (CEST)
 
  
== Actualiteiten ==
+
== Graag aandacht voor de Camera Award ==
  
Mocht er ooit behoefte zijn aan een soort verzameling van actualiteiten, dan staat er [[Gebruiker:Groempdebeer/KidsKrant|hier]] een opzetje. Dan heb je toch de connectie naar de actualiteit, en met goede doorverwijzing kan zo'n pagina best goed bezocht worden, zonder gelijk overal een apart artikel voor te moeten maken. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 okt 2023 14:42 (CEST)
+
Hoi allen, een week terug heb hier een voorstel gedaan voor de invoering van de Camera Award, zie [[Wikikids:Clubhuis#Camera Award|hier]]. Afgezien van steun van Mike onder het bericht en Hanssain elders (dank daarvoor) heb ik hier nog geen reacties van jullie op gehad. Daarom ook de vraag of {{@|Rots61}}, {{@|Hippogryph}}, {{@|Gerarddummer}}, {{@|S.Perquin}} en anderen hier nog naar willen kijken. Bij voorbaat dank! {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 okt 2025 08:40 (CEST)
:Is het niet leuk om zoiets weer op de hoofdpagina te zetten? Dan zetten we alleen grote gebeurtenissen erin (zoals inderdaad oorlogen die momenteel gaande zijn), zodat we het niet om de week hoeven bij te werken. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 okt 2023 21:57 (CEST)
+
:Wat mij betreft een leuk idee! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 8 okt 2025 10:09 (CEST)
::In principe we hadden dat ooit op de hoofdpagina staan (het zelfs verschillende keren geprobeerd). Uit ervaring is gebleken dat het na een tijdje niet meer wordt bijgehouden. Het is ook redelijk zwaar om zoiets bij te houden, aangezien we met relatief weinig gebruikers zijn. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 okt 2023 22:06 (CEST)
+
::Bedankt! {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 okt 2025 11:08 (CEST)
:::Hoi Mike, ik weet niet hoe het wel eens is geprobeerd, maar ik wilde nu, zoals S.Perquin zegt, alleen de grote gebeurtenissen, zoals oorlogen, verkiezingen, etc. vermelden. Met een kolom voor nieuws op WikiKids. Mij leek het wel een leuk idee. Je moet inderdaad niet steeds een hele pagina willen maken, maar je maakt een keer een hele pagina, en als er iets nieuws is zet je dat erbij, en als het oud nieuws is haal je het weer weg. En de nieuwtjes zijn heel kort en basic, want we zijn geen nieuwsmedium, maar wel met links die daarmee te maken hebben. Als er iets groots gebeurd (ongeveer 1 keer per week - 1 keer per maand) is dat voor 1 gebruiker max. 5 minuten werk. Als dat al te zwaar is om bij te houden weet ik het niet meer. Veel groter zat ik niet te denken. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 19 okt 2023 12:03 (CEST)
 
:::En als het goed bij wordt gehouden, net als de nieuwtjes op WikiKids, is het echt nauwelijks werk. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 19 okt 2023 12:05 (CEST)
 
  
== Artikel hernoemen naar een titel zonder hoofdletter ==
+
== Infobox oorlog ==
  
Hoe kun je een artikel hernoemen naar een titel zonder hoofdletter? Ik heb daarnet een beginnetje geschreven over [[pH]], maar nu staat het als "PH", wat niet klopt. Dit moet namelijk met een kleine letter. Kan iemand me uitleggen hoe je dat moet doen? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 okt 2023 21:56 (CEST)
+
Hallo allen, ik heb de [[Sjabloon:Infobox oorlog]] aangepast (alleen zat er nog een foutje in de breedte, heeft Groemp opgelost). Daarbij de invoer van een portaal mogelijk gemaakt. Moet bij de artikelen nog nagelopen worden. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2025 12:09 (CEST)
:Dag S.Perquin, je kunt hiervoor het [[sjabloon:Kleine letter]] gebruiken. Plaats dit sjabloon aan de bovenkant van de pagina en de eerste letter van de letter wordt automatisch klein. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 okt 2023 22:04 (CEST)
+
:Zit nog een foutje in de kolommen. Zie [[Colombiaanse Burgeroorlog]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2025 12:22 (CEST)
::Ah, werkt dat dus zo! Bedankt Mike! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 okt 2023 22:08 (CEST)
+
::Denk dat ik de fout eruit heb gehaald. Colspan stond op 2, terwijl er 3 kolommen zijn. Heb colspan gewijzigd naar 3, en nu lijkt hij wel normaal te werken. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 okt 2025 13:29 (CEST)
 +
:::Klopt. Had ik in eerste instantie van 3 op 2 gezet. Heeft Groemp teruggezet. Heb portalen ingevuld. Alles werkt correct. Rots moet alleen de afbeeldingen bij de artikelen nog aanpassen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 okt 2025 14:04 (CEST)

Huidige versie van 8 okt 2025 om 14:04

Welkom in het Clubhuis!
Help-browser.svg

Welkom in het Clubhuis van WikiKids! Hier kun je als (vaste) gebruiker of volwassene overleggen over onderwerpen die over WikiKids gaan. Wil je een nieuw bericht plaatsen? Klik dan op "nieuw bericht" bovenaan de pagina of klik hieronder.

  • Heb jij een vraag over WikiKids? Stel deze dan in de WikiKids Boomhut!
  • Oude onderwerpen vind je in het archief van het Clubhuis.


Klik hier om een vraag te stellen!
Bericht ondertekenen.gif

Vraag mbt auteurs-/portretrecht

Mag dit?

Hoi allen, ik heb deze afbeelding geüpload als uitsnede van een afbeelding van een stripmuur. Link via bestandpagina. Is dit toegestaan conform auteurs-/portretrecht of niet? Graag jullie deskundig licht hierover. GroempdebeerOverlegpagina 8 sep 2025 22:18 (CEST)

Goeie vraag. Ik weet dat dergelijke objecten in de openbare ruimte al vaker gebruikt zijn. Dus ja, waar ligt de grens? Gr. Hanssain (overleg) 8 sep 2025 22:21 (CEST)
Dit is het antwoord wat ik van Google Gemini op de vraag of de stripmuren in Brussel auteursrechtelijk beschermd zijn: Ja, de stripmuren in Brussel zijn in principe auteursrechtelijk beschermd, omdat het schilderijen en beelden zijn. De wet staat echter wel de reproductie en mededeling aan het publiek van deze werken toe als ze permanent op openbare plaatsen zijn geplaatst, mits dit geen afbreuk doet aan de normale exploitatie van het werk en de wettige belangen van de auteur niet schaadt, een principe dat bekend staat als "vrijheid van panorama".

Wat betekent dit in de praktijk? Fotograferen is toegestaan: Het is in principe toegestaan om foto's te nemen van de stripmuren en deze openbaar te delen, aangezien ze op een openbare plaats staan. Commercieel gebruik is beperkt: U mag deze foto's niet commercieel verkopen of verspreiden op een manier die afbreuk doet aan de rechten van de kunstenaar of de oorspronkelijke instelling die de muur heeft laten plaatsen, zoals het Belgisch Stripcentrum. Uitzonderingen: Er kunnen specifieke afspraken zijn met de eigenaar van de muur of de kunstenaar zelf, dus in het geval van commercieel gebruik is het altijd goed om navraag te doen. Kortom, u mag de schoonheid van de stripmuren in Brussel delen, maar doe dit met respect voor het werk van de artiest. Gr. Hanssain (overleg) 8 sep 2025 22:30 (CEST)

Had ook zoiets gevonden en snap er nog helemaal niks van. 😉 GroempdebeerOverlegpagina 8 sep 2025 22:41 (CEST)

Laatste kans: de tijdcapsule sluit op 30 september 2025

Dag allemaal, op 30 september 2025 zal ik de tijdcapsule sluiten. Wellicht dat een moderator dan alle subpagina's van Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046 volledig kan beveiligen, zodat niemand het meer kan aanpassen? Mocht iemand in de toekomst iets tóch willen verwijderen, dan kan diegene altijd een berichtje of mailtje sturen naar een moderator om dat te verwijderen. Mocht je nog iets willen schrijven voor de tijdcapsule, dan kan dat dus nog tot 30 september 2025! Maak je eigen pagina aan via [[Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046/Inhoud/<Jouw gebruikersnaam>]] (vervang <Jouw gebruikersnaam> door je gebruikersnaam) en vergeet niet om jouw pagina toe te voegen aan Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046/Inhoud! Je mag het zo uitgebreid maken of juist zo vaag als je wilt! Je kan iets schrijven over de toekomst, maar ook over nu. Als je het hebt over de toekomst, kan het gaan over je verwachtingen of wat je hoopt. Wees creatief en schrijf vooral op wat er in je opkomt en wat je met jezelf en de wereld over 21 jaar wilt delen! Ik zie alle reacties graag tegemoet! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 10 sep 2025 11:39 (CEST)

Okidoki! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 10 sep 2025 11:44 (CEST)

Portaal Musea en Collecties

Hoi allen, ik ben bezig met het maken van een Portaal Musea en Collecties, zie gebruiker:Groempdebeer/Portaal Musea en Collecties. Vinden jullie dat wat? Bij dit portaal hoort ook een PortaalMuseum, wat je kan vinden op gebruiker:Groempdebeer/Portaal Musea en Collecties/PortaalMuseum. Mochten jullie tips/suggesties hebben voor het portaal en/of het PortaalMuseum dan hoor ik het graag. GroempdebeerOverlegpagina 11 sep 2025 10:17 (CEST)

Ziet er goed uit! veel succes ermee! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 11 sep 2025 11:28 (CEST)

Het is alweer een tijdje in opbouw. De lijst van Nederlandse musea gaat ook goed, en vandaag heeft het Portaal een banner gekregen. Hoe vinden jullie het gaan? In principe zijn de kopjes compleet, dus als daar iets mist hoor ik het graag. GroempdebeerOverlegpagina 19 sep 2025 13:58 (CEST)

Twintig jaar WikiKids?

Hoi allen, over een paar maanden wordt WikiKids 20 jaar. Op 29 januari 2026 om precies te zijn. Ik weet het, ik ben er vroeg bij, maar dan hebben we wel tijd om te kijken of en hoe we deze mijlpaal willen vieren. 😉 Ik ping @Gerarddummer hier ook even, wie weet heeft hij nog ideeën. GroempdebeerOverlegpagina 14 sep 2025 11:40 (CEST)

Ik denk dat het op zich niet verkeerd is om dergelijke mijlpalen ergens te benoemen, en evt. tijdelijk op de voorpagina kenbaar te maken. Wel lijkt het me goed om af en toe terug te blikken of we nog op de goede weg zijn. Tijden veranderen en WikiKids ook. Ik ben benieuwd of WikiKids zeg maar bestand is tegen het 'gen-AI geweld' of dat we er zelfs een rol in kunnen spelen. In tegenstelling tot Kennisnet zelf is WK gebaseerd op vrijwilligerswerk, maar de vraag is welke impact het heeft? Hoe serieus worden we genomen, en welke status hebben we zeg maar. Misschien iets voor een bijeenkomst of zo? Gr. Hanssain (overleg) 14 sep 2025 14:14 (CEST)

Tweede ronde Het Perfecte WikiKids Kiekje

Je kan nu stemmen op Wikikids:Het Perfecte WikiKids Kiekje voor ronde twee. Deze loopt tot 29 september 23.59. GroempdebeerOverlegpagina 16 sep 2025 08:58 (CEST)

Ik snap niet hoe je moet stemmen kan iemand me uitleggen Gr, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 16 sep 2025 10:43 (CEST)
Er staan al twee voorbeelden. In feite maak je gewoon een ranglijst. De mooiste foto zet je op 1, de minst mooie op 5. Broncode staat beschreven en die zie je ook als je erop stemt. GroempdebeerOverlegpagina 16 sep 2025 10:51 (CEST)

Stortvloed aan vandalisme richting mij

Hoi allen, moderatoren in het bijzonder,
de laatste tijd is er zeer veel vandalisme gericht op mij, eerst op mijn GP en toen op mijn OP, en nu ook op een overlegpagina van een nieuwe gebruiker zelf. Ik ben hier, zoals jullie misschien kunnen begrijpen, helemaal klaar mee. Daarom wil ik ook graag van de moderatoren weten of er, naast de blokkades en IP-blokkades die inmiddels verricht zijn, aanvullende maatregelen genomen kunnen worden tegen dit soort onacceptabel gedrag. Bijv. als er een locatie gekoppeld kan worden aan het IP-adres een brief sturen of anderszins de voogd van deze vandaal (ik ga ervan uit dat het er een is, ik zou niet weten waarom het er meer zouden zijn die dit doen) contacteren, het gedeeltelijk blokkeren van mijn gebruikerspagina en misschien zelfs overlegpagina (dat laatste dan wel echt gedeeltelijk, andere gebruikers moeten wel gewoon constructieve berichten moeten kunnen sturen) en het langdurig (minimaal 6 maanden) dan wel permanent blokkeren van accounts en IP-adressen die dit soort gedrag vertonen. Ik word hier namelijk nogal moedeloos van. Ik hoor graag van jullie. GroempdebeerOverlegpagina 17 sep 2025 20:35 (CEST)

Hoewel ook ik machteloos sta, deel ik je zorgen en snap ik je frustratie. Dergelijk gedrag is niet alleen op Wikikids te zien, maar op het hele web. Ik denk dat het zaak is dat hier het hoofd aan wordt geboden, anders zijn straks sites als deze mikpunt voor nog veel meer verbale agressie. Gr. Hanssain (overleg) 17 sep 2025 21:48 (CEST)
Heel irritant, inderdaad. Vooral die laatste reacties van Gebruiker:Dalgona gaan wel heel ver. Is er een manier om uit te vinden wie deze persoon is? Ik heb weleens gehoord van een link waar je op moet klikken, waardoor je automatisch de locatie van die persoon te weten krijgt. Kunnen we zoiets niet doen? En anders bekijken welk e-mailadres is gekoppeld aan al deze accounts? Ik heb ook nog een idee wat betreft aanmelden met e-mailadressen. Zie ook mijn volgende bericht in hert Clubhuis. Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 17 sep 2025 22:04 (CEST)
Ik heb ondertussen ook advies gevraagd op Wikipedia: [1]. S.Perquin (overleg) ✯ 17 sep 2025 23:02 (CEST)
Het idee met de brief gaat lastig, aangezien je IP-adres enkel te koppelen is aan je woonplaats, en niet je exacte locatie (m.u.v. adres van sommige scholen of als je natuurlijk in een heel klein dorp woont). Daarnaast zijn veel IP-adressen verkeerd ingesteld (het netwerk van mijn school staat ingesteld op Meppel, ver van de echte locatie vandaan) en zijn VPN's/proxies tegenwoordig heel envoudig om aan te komen en te gebruiken. Het idee van Sander om de website te verplichten je locatie te delen zal wss in strijd gaan met een of andere wet ofzo, dus dat is ook lastig. Het kunnen achterhalen van het e-mail addres is op zich geen slecht idee, al is dat mogelijk ook juridisch moeilijk en (uit ervaring) weet ik dat veel van dit soort e-mails wegwerp-accounts zijn. De enige oplossing lijkt mij om te voorkomen dat dit soort bewerkingen überhaupt kunnen worden gemaakt. Face-grin.svgDeGroteEmojii 18 sep 2025 11:45 (CEST)
Ik ben er net zoals Rots61 tegen het idee. Want dan was ik ook niet begonnen aan wikikids. MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 18 sep 2025 17:25 (CEST)
Mag dat juridisch gezien uberhaupt? Iemand Email achterhalen zonder toestemmlng van die gebruiker? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 18 sep 2025 17:32 (CEST)
Meestal niet. Als een gebruiker geen toestemming geeft, mag je een e-mailadres meestal niet achterhalen. E-mailadressen vallen onder de AVG en zijn daarom beschermde persoonsgegevens. Er bestaan uitzonderingen daarop, maar die gelden alleen in zeer uitzonderlijke situaties (bijv. levensbedreigende situaties). Juridisch gezien is dat zeer moeilijk om te bepalen en kan problemen opleveren. Om op de laatste zin van de reactie van DeGroteEmojii te reageren: Je ziet dat de cyberpest-accounts vaak pagina's leeghalen en vervangen door cyberpest-teksten. Is dat geval wordt een account automatisch geblokkeerd als het die specifieke bewerking doet. Dat interfereert niet tot nauwelijks met serieuze bewerkingen. Is het niet mogelijk om de moderatorbot zo in te stellen om dat te voorkomen? Of is dat technisch niet haalbaar? Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 18 sep 2025 18:00 (CEST)

Hoi allen, bedankt voor het meedenken. Verder nog dank aan Gerard voor het beveiligen van mijn GP en OP en Rots voor het blokkeren van een paar IP-ranges. Ik hoop dat hiermee het ergste achter de rug is. Verder denk ik dat we vooral niet een enorme drempel moeten creëren voor nieuwe gebruikers, omdat er eentje knettergek is geworden. GroempdebeerOverlegpagina 18 sep 2025 18:40 (CEST)

Filter instellen

Wat we zouden kunnen instellen op het filter, is dat hij niet-autobevestigde gebruikers tegenhoudt om andermans gebruikerspagina te bewerken (of wellicht zelfs overlegpagina's te beveiligen voor gebruikers met onder de 5-10 edits ofzo), met de reden dit doen we om spam te voorkomen zoals met het plaatsen van links op artikelen. Face-grin.svgDeGroteEmojii 19 sep 2025 11:08 (CEST)

Misschien kan dit ook een goeie zijn. Dus dat gebruikers worden doorverwezen naar de Boomhut om vragen te stellen. Alleen, dan kunnen gebruikers dus niet een andere gebruiker aanspreken op iets. Lastig! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 19 sep 2025 11:12 (CEST)
Dat vind ik een beter idee dan een verplichte Email. Het idee met de OP ook beveiligen lijkt me prima, maar het kan ook zijn dat een gebruiker een paar 'kleine edits' (punt weghalen, dan weer punt erbij) doet, een bevestigde gebruiker wordt en daarna gaat kliederen. Daar zit ik ook wel mee. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 19 sep 2025 11:39 (CEST)

E-mailadres verplicht moeten valideren voordat je WikiKids kunt bewerken?

Dag allemaal, vanwege de stortvloed aan berichten richting Groempdebeer kwam ik gisteren op hert volgende. Is het een idee om, voordat gebruikers een wijziging aan WikiKids kunnen toebrengen, ze hun e-mailadres per se moeten bevestigen? Volgens mij is het nu zo dat je een account kan aanmaken met een random e-mailadres en dat je gewoon met dat e-mailaccount kan inloggen zonder dat het e-mailadres daadwerkelijk bevestigd is. En mocht dit mogelijk zijn, is het dan ook een idee om gebruikers maximaal 2 tot 5 accounts te laten mogen aanmaken met één e-mailadres? Eén account kan dan een hoofdaccount zijn en een ander account eventueel een botaccount. En de andere accounts kunnen eventueel aangemaakt worden zodra het wachtwoord vergeten is van een eerder account. Maar dat eerste lijkt me sowieso een goed plan. En dat het opgegeven e-mailadres eventueel ook achterhaald kan worden door beheerders. Zoiets lijkt me wel een geschikte oplossing. Zo voorkom je ook het feit dat 95% van alle accounts aangemaakt worden en daarna gewoon niet meer gebruikt worden, wat nu dus het geval is. Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 17 sep 2025 22:12 (CEST)

Tot op zekere hoogte steun ik je voorstel. Echter is en blijft het een wiki, en een wiki heeft als doel dat iedereen snel en gemakkelijk informatie kan toevoegen. Hier wordt zo wel een flinke beperking opgelegd, ook kijkend naar Wikipedia en onze Franse tegenhanger Vikidia, waar je niet eens een account voor nodig hebt om te bewerken. Ik ben er niet helemaal over uit in hoeverre je de basisprincipes van een wiki moet ondermijnen omdat een relatief kleine groep, zo niet een enkeling, zeer fanatiek vandalisme hanteert. GroempdebeerOverlegpagina 17 sep 2025 22:18 (CEST)
Daar heb je gelijk in. Maar aan de andere kant denk ik wel: als iemand écht serieuze bewerkingen wil doen, dan zal diegene ook moeite willen doen om een extra actie te doen (in dit geval de bevestigingsmail openen en simpelweg op een knop drukken om het account te bevestigen). Ik heb verder echt het idee dat slechts 5% van alle aangemaakte accounts een of meer serieuze bewerkingen doet, en de rest óf na accountaanmaak niets doet (zo'n 70%) óf vandalen zijn (zo'n 25%). Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 17 sep 2025 22:36 (CEST)
Ik denk dat je de bereidheid om een positieve bijdrage te doen overschat en de motivatie en technisch talent van een vandaal onderschat. Maar goed, misschien ben ik te wantrouwend. GroempdebeerOverlegpagina 17 sep 2025 22:52 (CEST)
Misschien heb je wel gelijk! S.Perquin (overleg) ✯ 17 sep 2025 23:03 (CEST)
Mischien hebben jonge kinderen geen e-mail of weten niet wat dat is, daarom twijfel ik. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 18 sep 2025 08:14 (CEST)
Gerard is op de hoogte gebracht en hij heeft iig enkele gebruikerspagina's beveiligd (zie logboek). Gr. Hanssain (overleg) 18 sep 2025 08:39 (CEST)
E-mails verplichten maakt de drempel nog veel hoger. Als een mailadres verplicht was, was ik waarschijnlijk nooit begonnen aan WikiKids, daarom ben ik ook niet voor deze maatregel. Er is nu een IP-range geheel geblokkeerd, hopelijk is het daarmee nu afgelopen. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 18 sep 2025 15:18 (CEST)

archief :D

Hallo allen, ik heb de laatste twee vragen opengehouden en de rest naar het archief gestuurd. Groetjes, Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 19 sep 2025 10:09 (CEST)

Goed gedaan, Wezoom! Groetjes, S.Perquin (overleg) ✯ 19 sep 2025 10:14 (CEST)

Weer een Grote Schoonmaak?

Hoi iedereen, in 2023 is een soort Grote Schoonmaak gehouden. Mij lijkt het goed om in het kader van 20 jaar WikiKids na te gaan in hoeverre bepaalde dingen nog kloppen. Zo zijn er in de loop der tijd bepaalde dingen vernieuwd, zoals sommige sjablonen, maar andere weer niet. Daarom ook het Project Infobox waar Hanssain en ik mee bezig zijn. Een ander voorbeeld zijn pagina's in de WikiKids naamruimte. Wat vinden jullie? GroempdebeerOverlegpagina 20 sep 2025 19:23 (CEST)

Goed idee! Mij lijkt het ook een goed idee om een nieuw uiterlijk vast te stellen voor de TVB's onderaan artikelen, want ik vind ze zelf nogal dominant en eruit springen, terwijl ik zeker weet dat het was subtieler en minder aanwezig kan qua stijl en kleuren. Het kan veel mooier! S.Perquin (overleg) ✯ 20 sep 2025 19:36 (CEST)
Heb een tijdje geleden een opzetje gemaakt voor een uniform WikiKids. Kan je vinden via mijn GP. Ik zat dan eraan te denken om een standaard te maken adhv de hoofdpagina qua lay-out. Die is toch nieuw 😉 Is alleen zo ontiegelijk veel werk. GroempdebeerOverlegpagina 20 sep 2025 21:48 (CEST)
Eerst maar eens zorgen dat de kaders in orde zijn en alles naar behoren werkt. De opmaak is wat mij betreft van later zorg. De eenduidigheid die in de infoboxen wordt gelegd begint al z'n vruchten af te werpen. Naar de categorieën indeling moet ook nog gekeken worden. Het wegwerken van rode links in met name de portalen begint op te schieten, maar vergt ook veel tijd. Wel zijn de onderlinge verbanden steeds duidelijker, mede door het sorteren en groeperen van de TVB lijsten. Ook de inhoud van de artikelen blijft een belangrijk punt. Zo zijn er nog erg veel beginnetjes. Dus first things first. Gr. Hanssain (overleg) 20 sep 2025 22:14 (CEST)
Hoi Hanssain, ik snap je punt. Ik denk wel dat een homogenere structuur, ook qua opmaak, bijdraagt aan herkenbaarheid. Maar, zoals je zelf ook al aangeeft, je kan niet alles tegelijk. Dan is bij de basis beginnen zeer wenselijk. Wat denk ik wel goed is binnen die basis, is het nalopen van de pagina's binnen de WikiKids naamruimte. Die zijn soms echt verouderd, en kloppen soms niet meer. En sommige hebben uitbreiding nodig. Het maken van portalen bijvoorbeeld gaat tegenwoordig anders dan beschreven wordt. Ook denk ik dat we inmiddels toe zijn aan een Portaal WikiKids, om de pagina's binnen de naamruimte makkelijker te kunnen vinden. Het overzicht is voor mij niet altijd even handig. GroempdebeerOverlegpagina 20 sep 2025 22:23 (CEST)
In principe is het PIM-systeem dat wat jij met Portaal Wikikids bedoelt. Dat begint nu een beetje 'in te burgeren'. Je moet me eens uitleggen wat je lastig vindt. Wellicht is het een idee om de categorie:nakijken in te voeren als je een artikel tegenkomt dat aandacht behoeft. Gr. Hanssain (overleg) 21 sep 2025 09:06 (CEST)
Hoi Hanssain, we praten een beetje langs elkaar heen denk ik. Ik bedoel met een portaal WikiKids een soort overkoepelend instapportaal voor o.a. het KidsPortaal, het KidsPortaal2, het HulpPortaal, het ModeratorPortaal, het WikiKids Overzicht en de Categorie WikiKids, alsook het navigatiesjabloon WikiKids. De lay-out van het KidsPortaal bijvoorbeeld is gebaseerd op de oude hoofdpagina. Dat heeft op termijn een update nodig om een bepaalde huisstijl uit te dragen. Wikikids:Tabellen maken is verouderd, andere pagina's voldoen niet aan de opmaakcriteria van een artikel. Wikikids:Filmpjes plaatsen is ook verouderd. Wikikids:Portaal en de handleiding is ook verouderd. Wikikids:Handleiding-wiki is ook gedateerd. Dat geldt ook voor Wikikids:Aan het werk. Etc. etc. Daarom ben ik er voorstander van deze artikelen na te lopen en vindbaarder te maken. En wellicht ook het een en ander te centreren. GroempdebeerOverlegpagina 21 sep 2025 16:51 (CEST)
Oh bedoelde je dat! Ja dat zou wat meer gecentraliseerd en geactualiseerd kunnen worden. Hij lijkt me goed als een jonger iemand als jij er met frisse ogen naar kijkt. Wellicht is het een idee om net als bij de infoboxen per pagina een opmerkingenlijstje te maken waarin je aangeeft hoe je het anders ziet (doel/visie). Ik denk dat het goed is als jonge gebruikers als Wezoom ook meekijken. Ik houd me voorlopig nog even bij de Infoboxen en de andere portalen. Gr. Hanssain (overleg) 21 sep 2025 17:19 (CEST)
Fijn dat we elkaar weer gevonden hebben. Ondertussen heb ik op Gebruiker:Groempdebeer/Portaal ontwerpen een soort handleiding gemaakt voor de bouw van een portaal. Mocht deze als goed worden bevonden kan deze de huidige incomplete en gedateerde handleiding vervangen. GroempdebeerOverlegpagina 21 sep 2025 20:51 (CEST)

Ik zag 'm al langskomen. Ziet er zo op het eerste gezicht goed uit. Ik ben benieuwd of een nieuwkomer het snapt. Gr. Hanssain (overleg) 21 sep 2025 22:25 (CEST)

Dat vraag ik me ook af, maar het is sowieso complexere materie geworden. En een portaal bouwen is ook niet het eerste wat je doet ;) Ik heb op Gebruiker:Groempdebeer/KidsPortaal V2 een schets gemaakt hoe een KidsPortaal eruit ziet als je de hoofdpagina als uitgangspunt neemt voor lay-out. Vergelijk hem maar eens met Portaal:Kids. GroempdebeerOverlegpagina 22 sep 2025 09:22 (CEST)
De stijl zo doortrekken, gaat al aardig op een huisstijl lijken. Goed werk! Die regel over alarmknop zou anders kunnen (in geval van vandalisme/misbruik meld het met de alarmknop bijvoorbeeld). Gr. Hanssain (overleg) 22 sep 2025 11:37 (CEST)

Antizionisme

Hoi allen, Ik heb vandaag een toevoeging gedaan op het artikel antizionisme, zie deze link voor de toevoeging, maar gezien het feit dat het onderwerp gevoelig kan liggen graag de vraag of jullie mee kunnen kijken of ik enigszins een balans heb weten te vinden in het aansnijden van het onderwerp, het tot op zekere hoogte behapbaar maken voor jongeren en een neutrale en feitelijke beschrijving zonder dat het al te afstandelijk en kil overkomt. Dat is een forse uitdaging namelijk. GroempdebeerOverlegpagina 20 sep 2025 20:51 (CEST)

Wat mij betreft goed geschreven! Het is erg duidelijk! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 20 sep 2025 21:25 (CEST)
Het is en blijft een moeilijke en zeer beladen materie. Het feit dat definities verschuiven maakt het nog onduidelijker. Gr. Hanssain (overleg) 20 sep 2025 22:04 (CEST)
De toevoeging ziet er goed uit. Ben het verder ermee eens dat het ingewikkeld is om dit onderwerp eenvoudig en neutraal te beschrijven, zonder dat het erg afstandelijk overkomt of zonder dat het onderwerp juist te veel wordt versimpeld. Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 29 sep 2025 17:38 (CEST)

Artikelen over scholen

Hallo allen, waarom zou een artikel over een school niet encyclopedisch zijn? Bedrijven, universiteiten en zelfs supermarkt(ketens) hebben immers ook artikelen. Ik meen me te herinneren dat er ooit wel plek voor scholen was, maar ik weet niet waar. Een tussenoplossing zou kunnen zijn dat bij de desbetreffende gemeente een kopje wordt toegevoegd. Maar dan nog zouden scholen een eigen artikel kunnen krijgen. Wat zouden dan de criteria moeten zijn? Gr. Hanssain (overleg) 22 sep 2025 22:14 (CEST)

Hoe het mij ooit is uitgelegd is als volgt: Middelbare scholen (secundair onderwijs) en tertiaire onderwijsinstellingen (denk aan mbo's, hogescholen, universiteiten, etc.) zijn sowieso encyclopedisch en verdienen een artikel. Artikelen voor basisscholen worden (voor de een of andere reden) in de WikiKids-naamruimte gezet (zie Categorie:Scholenlijst). Ik heb geen idee waarom dit ooit zo besloten is. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 22 sep 2025 22:23 (CEST)
Dat slaat m.i. nergens op. Op Wikipedia kan ik een aantal artikelen van basisscholen vinden, en ik denk dat we hier op WikiKids juist losser mee moeten omgaan. Categorie:Scholenlijst behoort tot dezelfde verouderde infrastructuur als het geheel dat ik hierboven uiteen heb gezet. Ik denk dat het tijd is om de regels hieromtrent aan te passen. GroempdebeerOverlegpagina 22 sep 2025 22:33 (CEST)
Ik meen me te herinneren dat scholen in het begin van Wikikids zijn aangeschreven om mee te doen. Vandaar ook de indeling zoals op Categorie:Scholenlijst. Aan de hand van hun schoolgids zouden ze makkelijk een artikel over de school zelf kunnen maken. Ook zou er een infobox gemaakt kunnen worden:
  • Naam school
  • Afbeelding/logo
  • Onderschrift
  • Plaats, provincie
  • Directeur
  • Bestuur
  • Type (bijzonder, speciaal, PO, VO)
  • Onderscheid (waar onderscheid de school zich in)
  • Aantal leerlingen / aantal klassen
  • Website

Mocht je aanvullingen hebben, zet ze er bij. Gr. Hanssain (overleg) 23 sep 2025 08:57 (CEST)

Goede opzet. Sommige scholen zijn lid van een koepel. Sommige scholen hebben bijv. Dalton of montessori onderwijs. Dit soort dingen kunnen er ook bij. GroempdebeerOverlegpagina 23 sep 2025 09:16 (CEST)
Dalton is bijzonder onderwijs, dus dat kan onder type. Gr. Hanssain (overleg) 23 sep 2025 09:43 (CEST)

sjabloon:Hoofdpagina

Dag allemaal wat zijn de regels voor Sjabloon:Hoofdpagina/Nieuw wanneer je het mag gebruiken en wanneer niet? MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 24 sep 2025 16:11 (CEST)

Een nieuw artikel of uitbreiding aan een bestaand artikel moet minstens 2.000 bytes hebben (in de recente wijzigingen zijn dat die rode en groene cijfertjes). Dat aantal mag over meerdere bewerkingen. Bijvoorbeeld: Stel ik breid Lesotho uit. Mijn eerste bewerking is 1.500 bytes en mijn tweede bewerking een uur later is 1.000 bytes. In dat geval kun je de twee aantallen bij elkaar optellen. Op het sjabloon zit wel een filter om het te kunnen bewerken. Op die manier voorkomen we namelijk vandalisme aan de hoofdpagina. Ik weet niet of je al in dat filter zit. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 24 sep 2025 16:16 (CEST)
Je moet deze nieuwe artikelen er wel handmatig bij zetten. Iets wat ik nooit doe... Vergeet dat steeds. GroempdebeerOverlegpagina 24 sep 2025 16:30 (CEST)
Bedankt voor de uitleg Mike1023 Gr, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 24 sep 2025 20:24 (CEST)
Je mag hem er gewoon bijzetten, zonder eerst te vragen? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 25 sep 2025 09:06 (CEST)
Als het een nieuw artikel van 2000+ bytes is kan je hem er bij zetten. GroempdebeerOverlegpagina 25 sep 2025 09:18 (CEST)
Top! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 25 sep 2025 09:37 (CEST)
Ik weet alleen niet of je in het filter zit, anders kan je hem niet bewerken. Dan moet je even aan een moderator vragen om je toe te voegen. GroempdebeerOverlegpagina 25 sep 2025 09:42 (CEST)
Filter zit erop. Heb mike gevraagd, maar vraag hippogryph wel ff. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 25 sep 2025 10:14 (CEST)

Nieuw sjabloon: Infobox monument

Hoi allen,

Ik wil jullie graag mededelen dat er sinds vandaag ook een sjabloon is voor duiding van monumenten: {{Infobox monument}}. Deze kan je invullen voor je monument in kwestie. Ik heb ervoor gezorgd dat de monumentnummers voor Nederland automatisch doorverwijzen naar de database (slechts 30 min. frustratie...), maar voor België kon ik zoiets niet vinden. Mocht dit toch bestaan, dan hoor ik het graag. Mocht ik nog wat parameters hebben gemist, dan hoor ik het graag. Hopelijk vinden jullie hem handig. GroempdebeerOverlegpagina 26 sep 2025 10:30 (CEST)

Ziet er goed uit. Suggesties voor parameters zie overleg aldaar. Gr. Hanssain (overleg) 26 sep 2025 12:30 (CEST)
Misschien nog een stukje overige informatie snel ingekort? 4 woorden kleine uitleg hoe de staat is ofzo? ziet er goed uit Mvg, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 26 sep 2025 21:48 (CEST)
Dat kan, wat mij betreft, gewoon in het artikel. GroempdebeerOverlegpagina 26 sep 2025 21:50 (CEST)

Israël-Palestina-artikelen

Hoi allen, het viel me op dat er betrekkelijk weinig artikelen te vinden zijn over Israël en Palestina (staat/gebieden). Zo heb ik vandaag het artikel Benjamin Netanyahu aan kunnen maken, terwijl deze man al wel een politieke veteraan te noemen is. Ook is er geen artikel (kon ik niet vinden althans) over wat ik maar zal beschrijven als actuele situatie in de Gazastrook (afgezien van het relatief nieuwe genocide in de Gazastrook). Het Israëlisch-Palestijns conflict heeft een sjabloon {{verbeteren}}. Ik begrijp het overigens wel, het is een zeer controversieel onderwerp. Gezien de (aanhoudende) actualiteit, welke sowieso populair is op WikiKids, lijkt het mij toch wenselijk het aanbod hiervan uit te breiden. Nu heb ik geen zin/tijd dit alleen te doen. Het is veel werk waarbij je halsbrekende toeren moet doen om er een bepaalde balans in te houden. En je werk zorgt gegarandeerd voor opschudding bij een of meerdere mensen. Mijn voorstel is dan ook om dit ergens in de komende paar maanden (kan ook volgend jaar) met bijvoorbeeld een wikiproject op te pakken. Ik hoor graag jullie mening over het al dan niet houden van een wikiproject mbt dit onderwerp. GroempdebeerOverlegpagina 28 sep 2025 22:00 (CEST)

Ik snap je punt, maar je moet van goede huize komen om deze kwestie neutraal en feitelijk uit te leggen. Misschien kan iemand hier iets mee: Universiteit van Utrecht, achtergrond Gaza conflict Gr. Hanssain (overleg) 28 sep 2025 22:36 (CEST)
Ja, het onderwerp is ook erg lastig. Enerzijds moet je veel af weten van de geschiedenis, ideologieën, standpunten, etc. en dat op neutrale wijze weten te formuleren. Anderzijds moet een schrijver bewust zijn/haar eigen bias en bereidt zijn buiten zijn/haar eigen standpunten te kijken. De reden waarom ik bijvoorbeeld weinig over dit onderwerp schrijf, is dat ik vind dat ik te weinig voorkennis in de historische achtergrond heb om de informatie juist en zonder bias te weergeven op ook nog eens een manier die voor kinderen begrijpelijk is. Dat maakt het voor veel mensen het lastig. Daarnaast zijn veel bronnen (artikelen, websites, boeken, etc.) beïnvloed zijn door een bias die niet altijd even zichtbaar is voor iemand zonder genoeg voorkennis. Met scholieren bestaat ook nog eens het probleem dat veel scholen het onderwerp volledig vermijden (zoals bij mij op de middelbare school) of een erg eenzijdig (en potentieel foutief) beeld van de situatie schetsen (zoals bij mij op de basisschool). Ik vind een wikiproject ansich geen verkeerd idee. Het is een populair onderwerp waar veel kinderen vragen over hebben. Misschien een oplossing/idee: Je zou bijvoorbeeld kunnen regelen dat iemand met de juiste voorkennis het artikel naleest, verbetert of feedback geeft. In de wetenschap noemen we dat peer-reviewed. Hiermee bedoelen ze dat als een of een paar wetenschappers een artikel geschreven hebben, een andere wetenschapper dat naleest en beoordeeld. Dat geeft bijv. studenten die hun masterscriptie schrijven de zekerheid dat het artikel met bijna 100% zekerheid klopt. Voor controversiële onderwerpen zou dat een oplossing kunnen zijn. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 28 sep 2025 23:14 (CEST)
Ik denk dat het artikel Israëlisch-Palestijns conflict nagelopen kan/moet worden aan de hand van Universiteit van Utrecht, achtergrond Gaza conflict met daarbij idd het uitdrukkelijke signaal van poging tot neutraliteit. Dat wat nu nog ontbreekt moet dan aangevuld worden voor een completer beeld, met verwijzingen (net als in artikel van UU) naar bestaande artikelen op Wikikids. Gr. Hanssain (overleg) 29 sep 2025 08:27 (CEST)
Bedankt voor de reacties. We zouden ook kunnen overwegen een sjabloon te maken voor de artikelen over dit onderwerp waarin staat dat het een zeer gevoelig, beladen en controversieel onderwerp is waarbij we maximale neutraliteit proberen na te streven, waarbij mensen worden doorverwezen naar de OP van het artikel voor vragen/opmerkingen. GroempdebeerOverlegpagina 29 sep 2025 08:32 (CEST)
Dag allemaal, artikelen rondom Israël en Gaza/ Joden en Arabieren zijn gevoelige onderwerpen om over te schrijven. In het verleden hebben we hier felle discussies over gehad online en offline over de neutraliteit van deze artikelen. Je moet echt goed de geschiedenis en achtergrond kennen om hier een weldoordacht artikel over te schrijven. Misschien is het een idee om contact op te nemen met de schrijvers van het artikel van de Universiteit Utrecht om te kijken of zij ons hier mee willen helpen. Ik heb ooit mensen gevraagd bij de Hogeschool Utrecht die geschiedenis geven maar daar heb ik nooit meer een reactie op gekregen. Misschien dat de schrijvers van de Universiteit ons hier wel bij kunnen helpen. Gerard Dummer_overleg Wikipop.PNG · (MOD) 29 sep 2025 08:54 (CEST)
Ik heb een opzet voor een sjabloon gemaakt op Gebruiker:Groempdebeer/Kladblok. Als jullie het iets vinden kan die naar de sjabloonruimte. GroempdebeerOverlegpagina 29 sep 2025 08:56 (CEST)
Sjabloon ziet er goed uit, zou alleen de woordenschat iets makkelijker maken. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 29 sep 2025 11:52 (CEST)

Bedankt voor de reacties allemaal. @Gerarddummer: ik denk dat de huidige "club" bewerkers redelijk goed met elkaar kan omgaan. Ik verwacht dus geen knallende ruzie. Als dat wel het geval is, of als er bij voorbaat wordt verwacht dat dit gebeurt moeten we er niet aan beginnen. @Mike1023, @Hanssain en @Gerarddummer: het is inderdaad een lastig onderwerp om over te schrijven. Dat is ook een van de redenen dat áls we dit doen, ik er het liefst een wikiproject van maak. Dan kunnen we elkaar makkelijker helpen op dit onderwerp. Je kan dan ook bronnen delen, etc.. Dit alles maakt het overigens niet veel makkelijker, en het blijft "glad ijs". @Wezoom: ik heb nu drie ontwerpen, waarvan 2 nieuwe, staan. Zit er eentje tussen die jij beter begrijpt? GroempdebeerOverlegpagina 29 sep 2025 12:14 (CEST)

Ik snapte ze sowieso, maar het gaat meer om wat jongere kinderen. Wikiproject is een goed idee vind ik zelf. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 29 sep 2025 13:00 (CEST)
De 2de lijkt me het best. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 29 sep 2025 13:02 (CEST)
Het israel-palestina is op dit moment erg in het nieuws, en er gebeurt erg veel eromheen. Daarom lijkt het me wel een uitdaging om het bij te houden. Ik zou wel een doorverwijzing naar de Wikikids:regels doen, in verband met het neutraal schrijven (ik denk dat de meeste het wel kunnen, maar je weet maar nooit). En misschien zou een pagina als Isreal-Palestina oorlog ook wel moeten worden gemaakt. Zoals @Mike1023 al zei, je moet veel kennis hebben enz. Het lijkt mij in pricip handig om het te laten checken door een persoon/wetenschapper die veel van het onderwerp afweet. Daarom lijkt het me handig om niet halsoverkop te gaan beginnen en eerst even goed uitwerkt wat je wilt schrijven en dat te gaan controleren. Gr. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 29 sep 2025 13:16 (CEST)
De Wikikids:Regels-verwijzing is voor mij geen noodzaak. Als we dit wikiproject willen organiseren zullen we dit inderdaad stap voor stap moeten doen. Als de rest ook versie twee het mooiste vindt, kunnen we {{Disclaimer Israëlisch-Palestijns conflict}}, dat in feite maar voor één pagina werkt, updaten naar deze versie. Ik heb het sjabloon op mijn Kladblok ook een aanvullende parameter gegeven om artikelspecifieke informatie kwijt te kunnen. GroempdebeerOverlegpagina 29 sep 2025 14:06 (CEST)
Dit lijkt mij ook een geschikt onderwerp voor een Wikiproject. Onder de vaste bewerkers verwacht ik geen lelijke conflicten of bewerkingsoorlogen. Ben het verder ermee eens dat het belangrijk is om goede bronnen te gebruiken en die ook te vermelden, aangezien we in het verleden te maken hebben gehad met gebruikers die gerelateerde artikelen gebruikten om op basis van fora/weblogs hun eigen 'essay' of opiniestuk ervan te maken. Wat betreft het sjabloon gaat mijn voorkeur ook uit naar versie twee en kan de disclaimer worden bijgewerkt. Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 29 sep 2025 17:19 (CEST)
Ik heb de Disclaimer geüpdatet. Hij is nu op een aantal pagina's te zien. Is mijn uitleg op genocide in de Gazastrook acceptabel? GroempdebeerOverlegpagina 29 sep 2025 17:50 (CEST)
De uitleg op het artikel is mijns inziens goed. Wellicht kan nog vermelding worden gemaakt naar de tussenuitspraak van het Internationaal Gerechtshof van januari vorig jaar waarin het Hof vonniste dat Israël er alles aan moest doen om genocide te voorkomen. Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 29 sep 2025 17:54 (CEST)

De conflicten ontstonden niet tussen de bewerkers van WikiKids zelf maar van externen die stevige meningen hebben over de geschreven artikelen. Gerard Dummer_overleg Wikipop.PNG · (MOD) 29 sep 2025 18:59 (CEST)

Dat krijg je met elk artikel over dat onderwerp. Je houdt altijd mensen die vanuit hun eigen ideologische visie kijken op het artikel, waarbij zij hun visie als "de ware" hanteren. Dan wijkt het artikel daarvan af, en daar moet dan kritiek op geleverd worden. Daarom heb ik ook de disclaimer gemaakt, om nog duidelijker te maken waar WikiKids op dit onderwerp staat. GroempdebeerOverlegpagina 29 sep 2025 21:00 (CEST)
Als er een wikiproject gaan houden, welke artikelen willen we dan maken/aanvullen? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 30 sep 2025 07:52 (CEST)

Decennium

Omdat er in artikelen nogal eens verwezen wordt naar de jaren 'XX, ben ik bezig een reeks/overzicht aan te maken van de decennia vanaf 1900. In elk decennium maak ik een beknopt overzicht van belangrijke gebeurtenissen. Hierbij ook een verwijzing naar elk jaartal (hoewel nog lang niet altijd aanwezig). Kan uiteraard altijd aangevuld worden. Gr. Hanssain (overleg) 29 sep 2025 14:43 (CEST)

Wikikids:Het Perfecte WikiKids Kiekje afgerond

Het winnende kiekje (toevallig door mij genomen 😉).

Hoi allen,

De stemming van Wikikids:Het Perfecte WikiKids Kiekje is tot een eind gekomen. Ik heb de uitslag bepaald aan de hand van de plaats-naar-puntenregeling. Hiernaast het winnende kiekje, toevallig van mijn hand. Tussen de nummer 1 en 3 zat overigens maar 6 punten verschil! Ik wil iedereen bedanken voor het meedoen. Er zaten hele mooie foto's tussen de 25 ingezonden foto's! De hele uitslag is te bekijken op de gelinkte pagina. Groet, GroempdebeerOverlegpagina 30 sep 2025 08:53 (CEST)

Gefeliciteerd met de winnende foto Groemp. Gr. Hanssain (overleg) 30 sep 2025 09:09 (CEST)
Gefeliciteerd, groemp! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 30 sep 2025 09:10 (CEST)

Camera Award

Hoi allen,

Nu Het Perfecte WikiKids Kiekje ten einde is gekomen, wil ik het volgende voorstel doen. We kunnen denk ik wel concluderen dat, als foto's een bepaalde mate van waardering krijgen, er meer van gemaakt en geüpload worden. Daarom heb ik een tijdje geleden Gebruiker:Groempdebeer/Camera Award gemaakt. In principe werkt dit hetzelfde als de Wikikids:Awards, alleen dan met foto's in plaats van artikelen. Vinden jullie dit iets om in te voeren op WikiKids? Ik hoor graag van jullie! GroempdebeerOverlegpagina 30 sep 2025 09:26 (CEST)

Ik stel voor, dat als jullie het iets vinden, de Awards vanaf 1/1/2026 in gebruik worden genomen. GroempdebeerOverlegpagina 1 okt 2025 12:07 (CEST)
Ziet er goed uit! Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 1 okt 2025 13:17 (CEST)

WikiKids Magazine 7

Dag allemaal, ik heb WikiKids Magazine 7 zojuist in elkaar gezet. Is iedereen er tevreden mee hoe het magazine er nu uit ziet? Feedback wordt altijd gewaardeerd! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 30 sep 2025 15:53 (CEST)

Alleen de rode links zouden trouwens nog blauw gemaakt moeten worden, denk ik. Zou iemand het leuk vinden om dat te doen? @Hanssain misschien? S.Perquin (overleg) ✯ 30 sep 2025 15:55 (CEST)
Ziet er goed uit. Wil je je tijdcapsule er nog in zetten? GroempdebeerOverlegpagina 30 sep 2025 16:19 (CEST)
Stond al onder het kopje "50.000 artikelen!", maar ik heb het nu duidelijker gemaakt! S.Perquin (overleg) ✯ 30 sep 2025 16:22 (CEST)
Prima. De rode links zijn al wat blauwer geworden. Er moeten er nog een paar worden gemaakt. GroempdebeerOverlegpagina 30 sep 2025 17:26 (CEST)
Super!! Mvg, S.Perquin (overleg) ✯ 30 sep 2025 18:52 (CEST)
Inhoudelijk vind ik het helemaal goed. Wat Hanssain (op de overlegpagina) zei, probeer wel naar de breedte te kijken. Het linkerdeel is namelijk veel smaller dan het rechterdeel, waardoor het rechterdeel steeds een grote lege ruimte heeft. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 1 okt 2025 11:31 (CEST)
Het zijn flinke artikels ;) Je zou kunnen overwegen de lange, zoals Hanssain aangaf, over twee kolommen te zetten idd. Ik heb er tijdens het schrijven enters in gezet, je kan die als afbreekpunt aanhouden. En het overgrote deel van de links is blauw. GroempdebeerOverlegpagina 1 okt 2025 12:07 (CEST)
@Mike1023, dat viel me inderdaad ook op. Het liefst heb ik dat alle magazines even breed zijn. Ik hoopte dat te kunnen bereiken met class="wikitable mobiel100 pc60", alleen werkt het schijnbaar niet. Misschien dat @Rots61 of @Hippogryph weten hoe dit veranderd kan worden? Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 2 okt 2025 10:35 (CEST)
ChatGPT zegt dat je iets met CSS moet doen. Misschien kan Rots dat. Hij gaf als voorbeeldcode:
.wikitable.mobiel100.pc60 {
  width: 100%;
  max-width: 100%;
}

@media (min-width: 800px) {
  .wikitable.mobiel100.pc60 {
    width: 60%;
    margin: auto;
  }
}
Misschien helpt dit? GroempdebeerOverlegpagina 2 okt 2025 11:03 (CEST)

Vraag voor politieke kenners

Ik vroeg me eens af van welke politieke partij Dick Schoof was. Ik zoek het op, en er staat partijloos. Hoe kan hij dan president worden en in de tweede kamer zitten? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 3 okt 2025 11:32 (CEST)

Goede vraag. Normaal is het gebruikelijk dat de minister-president (niet de president, want Nederland heeft die niet) uit een van de regeringspartijen komt. Traditioneel gezien levert de grootste regeringspartij de minister-president. Mark Rutte was bijvoorbeeld lid van de VVD dat tussen 2010 en 2023 de grootste regeringspartij was. Zijn voorganger, Jan Peter Balkenende, was lid van het CDA dat tussen 2002 en 2010 de grootste partij was. Schoof was tot 2021 lid van de PvdA, maar heeft toen zijn lidmaatschap opgezegd. Hij trad aan in 2023 als minister-president en was toen partijloos. De reden dat Nederland koos voor een partijloze minister-president is voormalig NSC-leider Pieter Omtzigt. Hij wilde een extraparlementair kabinet waarin ook partijloze ministers zaten. Dat mislukte grotendeels; Dick Schoof is als enige partijloos. Dick Schoof werd door de regeringspartijen gevraagd om minister-president te worden. Waarschijnlijk is hij gekozen omdat hij al bestuurservaring had (was hoge ambtenaar) en als neutraal gezien werd. Overigens is het al eerder voorgekomen dat Nederland een partijloze minister-president had. Zo'n honderd jaar geleden regeerde minister-president Pieter Cort van der Linden die ook geen partij had. Schoof is echter geen Tweede Kamerlid en is nooit gekozen tot de Tweede Kamer. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 3 okt 2025 11:42 (CEST)
Hoi Wezoom, dat is inderdaad raar. Hij is trouwens minister-president en geen president want Nederland heeft een koning. Tijdens de Kabinetsformatie van het kabinet-Schoof vonden de coalitiepartijen NSC, VVD en BBB het geen goed idee dat de leider van de grootste regeringspartij, Geert Wilders van de PVV, premier (ander woord voor minister-president) zou worden. Wilders vond dat goed, maar alleen als de andere partijleiders ook geen minister zouden worden. Daarom gingen de partijleiders op zoek naar iemand van buiten de politiek om het kabinet te gaan leiden. Het moest een gedeeltelijk extraparlementair kabinet worden, dus ook met ministers van buiten de politiek. Uiteindelijk kwamen de leiders bij Schoof uit om het kabinet te gaan leiden. Hij was hiervoor de hoogste ambtenaar bij het ministerie van Justitie en Veiligheid. Tijdens de formatie was Dilan Yeşilgöz daar minister. Zij was ook partijleider van de VVD. Het zou dus goed kunnen dat zij Schoof heeft gevraagd, maar zeker weten doen we het niet. Als je nog vragen hebt hoor ik het wel! GroempdebeerOverlegpagina 3 okt 2025 11:45 (CEST)
Ah, oke! Bedankt! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 4 okt 2025 08:29 (CEST)

Decennia en jaartallen

Hallo allen, ik heb de decennia en jaartallen aan elkaar gekoppeld. Nu is alleen de vraag waar de beschrijving van elk jaar het beste geplaatst kan worden. Vanaf 2001 is dat zeg maar per jaar kwam ik later achter. Graag jullie mening. Zelf denk ik alle jaren zo te maken zoals nu bij 1900 met sjabloon:Infobox jaartelling. Het sjabloon:navigatie 20e eeuw heb ik aangepast en staat nu telkens onderaan zoals gebruikelijk is. Het lijkt me het beste om bijvoorbeeld vanaf 1900-1909 te verwijzen naar elk jaar apart en de belangrijke gebeurtenissen te verplaatsen (in te voegen) naar elk jaar. Het is ff een klus, maar dan heb je wel eenheid. Gr. Hanssain (overleg) 3 okt 2025 18:20 (CEST)

LET OP heren moderatoren; van 1900 tot 1979 zijn er per jaar sjablonen geplaatst zodat er op gelijke wijze de jaren ingevuld kunnen worden. De rest volgt. Gr. Hanssain (overleg) 4 okt 2025 12:33 (CEST)
Inmiddels alle (actieve) jaartallen van dezelfde template voorzien. De meeste infoboxen moeten nog ingevuld worden. Gr. Hanssain (overleg) 4 okt 2025 12:33 (CEST)
Goed bezig Hanssain! Is het wellicht een idee de infobox zo aan te passen dat er een portaal uit de reeksen van geschiedenis variabel kan worden ingevuld (bijv. Van 1945 tot nu), en het sjabloon ook de geschiedeniskleur (olive) krijgt? GroempdebeerOverlegpagina 4 okt 2025 12:59 (CEST)
Kleur is zo gepiept. Variabel portaal moet kunnen. Gr. Hanssain (overleg) 4 okt 2025 13:06 (CEST)
CrystalClearActionApply.svg Uitgevoerd, moet die extra regel er dan wel overal bij "inschieten". Gr. Hanssain (overleg) 4 okt 2025 13:15 (CEST)
Heb 1900-1919 en 1939-1969 voorzien van portalen. Resp. Industriële Revolutie en Eerste Wereldoorlog en Tweede Wereldoorlog en Van 1945 tot nu. Voor het gat moet nog iets gevonden worden. Sorry voor de RC spam... GroempdebeerOverlegpagina 4 okt 2025 18:36 (CEST)
Gat in portalen kan worden opgevuld met Gebruiker:Groempdebeer/Portaal:Interbellum, moet wel dan uitgewerkt worden. GroempdebeerOverlegpagina 4 okt 2025 18:39 (CEST)

Ik had laatst interbellum al aan WO1 toegevoegd. Het is de vraag of er genoeg artikelen zijn om een portaal/hoofdartikel toe te voegen. Gr. Hanssain (overleg) 4 okt 2025 19:59 (CEST)

Je kan oa de volledige Russische burgeroorlog en dergelijke toevoegen, alsmede het ontstaan van nieuwe landen in oost-europa (uit mijn hoofd Finland, Baltische Staten, Polen en Oekraïne en Wit-Rusland (die 2 kort)), de roaring twenties, Mussolini, opkomst nationalisme e.d., beurskrach en daaruit volgende crises, val van het Ottomaanse Rijk, de val van Oostenrijk-Hongarije... In feite werd heel Oost-Europa hervormd in het interbellum. Er is denk ik wel genoeg stof voor dit gat, als je het breed genoeg trekt en niet alleen focust op de ontwikkelingen rondom Duitsland. GroempdebeerOverlegpagina 4 okt 2025 20:50 (CEST)
We kunnen er ook voor kiezen om Portaal:Interbellum voorlopig door te verwijzen naar Interbellum (1919-1939). De andere jaartallen zijn gekoppeld. GroempdebeerOverlegpagina 4 okt 2025 21:25 (CEST)
Ik kan me vinden in deze opzet om de jaartallen en decennia te beschrijven. Verder ben ik het ermee eens dat er meer dan genoeg belangrijke geschiedkundige gebeurtenissen zijn voor een Portaal:Interbellum. Voorlopig kan inderdaad worden verwezen naar Interbellum (1919-1939). Als het Portaal:Interbellum verder is uitgewerkt, kan het wat mij betreft in de hoofdnaamruimte komen te staan. Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 4 okt 2025 22:14 (CEST)
Ik zal me voorlopig niet bezighouden met het Portaal Interbellum. Dat is voor een andere keer (of iemand anders). Ik kan niet alles tegelijk 😉 GroempdebeerOverlegpagina 4 okt 2025 22:17 (CEST)
Ok helder. Maar idd een beetje veel tegelijk voor de paar mensen die dit aankunnen. Laten we verder gaan op de ingeslagen weg en de gebeurtenissen per jaar benoemen en verwijzen vanuit decennium zoals ik voorstelde. De infobox kan per jaar mede gevuld worden (Groemp nog bedankt voor de portaalkoppelingen). Ik denk dat voor de jaren '20 en '30 dan ook vanzelf de nodige informatie komt. Dan is het 'slechts' een kwestie van overnemen op het nieuwe portaal. Alleen nog de vraag op welke manier Wikipedia is aan te geven als basisbron. Ikzelf ga verder vanaf 1835. Mocht iemand een deel willen overnemen/uitwerken, laat het hier even weten, zodat we niet dubbel gaan zitten. Gr. Hanssain (overleg) 4 okt 2025 22:38 (CEST)
Ik heb de eerder genoemde template opgeslagen als Sjabloon:Jaar. Gr. Hanssain (overleg) 5 okt 2025 13:25 (CEST)

1920

Dag allemaal, Welk portaal gebruiken we na de eerste wereldoorlog? MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 5 okt 2025 21:13 (CEST)

Zoals je hierboven misschien gezien hebt zit er in onze huidige portaalindeling een gat tussen WOI en WOII. De planning is om dat op termijn te dichten met een portaal Interbellum. Maar dat is dus op termijn. Voor nu kan je dat wel invullen, portaal:Interbellum verwijst nu door naar Interbellum (1919-1939), maar dit moet nog worden ingevoegd in het PIM-systeem (op dezelfde manier als portaal Gedichten en Versjes). GroempdebeerOverlegpagina 5 okt 2025 21:46 (CEST)

Portaal:Brazilië

Boa noite (Goedenavond), voor de zomervakantie was ik begonnen aan het maken van een portaal over Brazilië. Over dat land valt namelijk een heleboel te vertellen. Ook is Brazilië naast Mexico het belangrijkste land van Latijns-Amerika. Naast zaken als samba, bossanova, het carnaval van Rio de Janeiro, een reeks voetballers en het Amazoneregenwoud heb veel aandacht besteed aan culturele zaken, bekende personen en de geschiedenis. Mijn vragen zijn:

  1. Hebben jullie nog toevoegingen/aanpassingen voor het portaal?
  2. Geven jullie toestemming om het portaal in de portaalnaamruimte te zetten?

De overgebleven rode links worden uiteraard nog aangemaakt, maar de meeste zijn inmiddels gedaan. Ik ben benieuwd naar jullie reacties/verbeterpunten. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 6 okt 2025 22:13 (CEST)

Inhoudelijk lijkt het prima. Ik wil zelf wel graag dat alle portalen kwa kleursetting overeenkomen met het hoofdportaal. Dat betekent dat hier de WikiKidsAtlasblauwe kleur zo moeten komen ipv het huidige groen. Dit zorgt voor duidelijkheid over het portaal tov de hoofdportalen. Verder merk ik dat dit portaal niet echt de opmaak van Hanssains basisportaal aan houdt, wat wat mij betreft wel wenselijk is voor nieuwe portalen. Dit geeft je ook de gelegenheid om bijv. Cultuur de lightcoralkleur van K&C mee te geven. Zomaar wat ideeën. Verder raad ik aan om eens te kijken naar de portalen Wallonië en Vlaanderen voor een beeld wat ik nou precies bedoel. Misschien kan je er wat mee, misschien ook niet. GroempdebeerOverlegpagina 6 okt 2025 22:30 (CEST)
Inhoudelijk prima. Wat 'huisstijl' en referentiekleuren t.o.v. PIM-systeem betreft ben ik het met Groemp eens, maar dat houdt ook in dat de andere landen-portalen er op nagekeken moeten worden. Gr. Hanssain (overleg) 6 okt 2025 22:39 (CEST)
Ik zal morgen even kijken naar de opmaak van Hanssains basisportaal, zodat de nieuwe formatering aangehouden kan worden. Ik was daarvan niet op de hoogte. Dat zal ik sowieso aanpassen. Over de kleur verschil ik misschien van mening. Persoonlijk heb ik liever geografische portalen die de nationale kleuren reflecteren. Bijvoorbeeld: Portaal:Nederland is in het oranje, Portaal:Mexico is rood, wit en groen en Portaal:Zwitserland is rood met wit. Ik denk dat het portaal dan meer aansluit met het land waarover het gaat. Blauw is geen kleur van Brazilië; groen wel. Dat was de reden dat ik groen gebruikt heb. Ik weet niet hoe anderen dat zien. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 6 okt 2025 22:40 (CEST)
Eigenlijk is bij mijn weten nog nooit een echte uitspraak / beslissing over gedaan. Wellicht is in dit geval een middenweg mogelijk. De nieuwe indeling geeft de minste problemen op de verschillende devices. Gr. Hanssain (overleg) 6 okt 2025 22:45 (CEST)
Ja, misschien is het slim om over dit specifieke deel tot een compromis te komen (ook voor toekomstige portalen over landen). Ik vind het bij de overige portalen helemaal prima dat de kleuren van de hoofdportalen worden aangehouden. Vanuit een marketingperspectief is dat ook echt heel slim. Alleen met landen en geografische regio's is dat in mijn hoofd een beetje vreemd. Ik noem lichtblauw bijvoorbeeld niet een kleur die bij China of Spanje zou passen. Misschien is het een oplossing om de introductiebox bovenaan in de kleur van het hoofdportaal te doen (omdat daar ook naar andere portalen verwezen wordt) en dan de andere boxen in de nationale kleuren? Ik weet niet of dat staat? Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 6 okt 2025 22:51 (CEST)
Wellicht kun je de randen AK blauw, 2px geven. Gr. Hanssain (overleg) 6 okt 2025 23:00 (CEST)
Dat is misschien een betere oplossing. Ik ga morgen in de loop van de dag ff experimenteren en direct jouw basisportaalsjablonen gebruiken. Als het werkt en iedereen het eens is, kunnen we misschien het direct ook met de andere portalen over landen invoeren. Zo staat alles meteen goed. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 6 okt 2025 23:03 (CEST)
Je hebt een punt wat betreft passende kleuren voor landportalen. Het ziet er esthetisch inderdaad beter uit om de landen een prominente kleur te geven van het land zelf. Een andere mogelijkheid voor een eventuele middenweg tussen herkenbaarheid van het land en herkenbaarheid van het hoofdportaal zou kunnen zijn om de introductiebox ("welkom op portaal xxx") van de landenportalen AK-blauw te geven en de andere boxen de kleur van het land. De introdbox besteedt vaak ook aandacht aan PIM en het hoofdportaal. Zo hou je toch de herkenbaarheid van PIM als van het land zelf. GroempdebeerOverlegpagina 7 okt 2025 08:35 (CEST)
Nvm, dat had je zelf al bedacht... GroempdebeerOverlegpagina 7 okt 2025 09:36 (CEST)
We hadden blijkbaar hetzelfde idee Face-wink.svg. Ik zal vanavond anders twee versies maken: eentje van Hanssains voorstel en eentje van Groemps voorstel. Dan kunnen die twee versies met elkaar vergelijken. Daarna kunnen we een van de versies kiezen. In de marketing noemen ze dat A/B-testing. Dat wordt o.a. gedaan voor brochures, commercials en advertenties. Zodra die versie gekozen is, kunnen we die versie aanhouden voor alle portalen over landen en regio's. Dan is dat probleem ook meteen opgelost. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 7 okt 2025 12:39 (CEST)

Ik heb ook even een versie C gemaakt: Gebruiker:Mike1023/Portaal:Brazilië/VersieC. Daarin zijn zowel de kop als de randen dodgerblue, overgenomen van Portaal:WikiKidsAtlas. Daarvoor moest ik een kopie maken van sjabloon:Portaalbox die op slot staat en heb deze sjabloon:Portaalbox AK genoemd met daarin de rand dodgerblue 2px. Het geeft een subtiel verschil. Gr. Hanssain (overleg) 8 okt 2025 08:18 (CEST)

Hmm, blijkbaar heeft portaal AK een donkerdere kleur blauw dan in het PIM-systeem. Ik vind de lichtere PIM-kleur fijner. Ikzelf heb de voorkeur voor de blauwe introductiebox van B. Ik vind de lijntjes vrij dun, en niet echt mooi met het donkerdere groen. Verder is het denk ik sowieso goed om een standaard portaalindeling af te spreken. En ook wat betreft kleuren. Als dat is gebeurd kunnen we op termijn de bestaande portalen ombouwen in één stijl. Misschien is het ook mogelijk om vanuit Portaal Brazilië te linken naar Portaal Zuid-Amerika? GroempdebeerOverlegpagina 8 okt 2025 08:35 (CEST)
Ik vind versie B prima. Anyways, ik ga later vandaag nog die laatste portaalbox herindelen, zodat die in lijn is met de twee voorgaande portaalboxen. Zodra het portaal in de juiste ruimte staat, zal ik het ook vanuit Portaal:Zuid-Amerika (en de WikiKidsAtlas) linken. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 8 okt 2025 08:47 (CEST)
Ik vind B ook prima. Portaal AK zou idd qua kleur (meer aqua) kunnen worden aangepast. Gr. Hanssain (overleg) 8 okt 2025 08:54 (CEST)
Portaal AK heeft nu PIM-kleur. De laatste box stond in de een na laatste box, een container was niet gesloten. Heb ik ook gelijk gedaan. GroempdebeerOverlegpagina 8 okt 2025 09:08 (CEST)
Top. Gr. Hanssain (overleg) 8 okt 2025 09:33 (CEST)
Mooi, dan pas ik nog ff de laatste portaalbox aan in versie B (deze versie) later vandaag. Ik neem aan dat het portaal dan in de juiste naamruimte kan. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 8 okt 2025 10:31 (CEST)
Wat mij betreft wel. Heb nog een terugverwijzing naar Zuid-Amerika toegevoegd. Heb je ook een Deusicoon, een TVB en een aan de TVB gekoppelde categorieënlijst? Dan is 'ie helemaal af. GroempdebeerOverlegpagina 8 okt 2025 11:15 (CEST)
Categorieënlijst heb ik zojuist gemaakt. Is er voor het Deusicoon een basissjabloon? Dan kan die vanavond maken en Rots61 vragen om de TVB te regelen. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 8 okt 2025 11:24 (CEST)
Deusicoon is zwarte rand om in dit geval deze afbeelding. Ongeveer zo dik als de rest. TVB kan je zo maken: {{TVB/Sjabloon|1={{{1|Brazilië}}}|kleur=paleturquoise|afbeelding=Bestand:Deus flag Brazil KL.png|randkleur=turquoise|tekstkleur=black}}. Als je je Deusicoon tenminste Deus flag Brazil KL.png noemt dan. Zet dat in je Kladblok en zeg tegen Rots dat ie die moet installeren. GroempdebeerOverlegpagina 8 okt 2025 11:35 (CEST)
CrystalClearActionApply.svg Uitgevoerd Zie Gebruiker:Mike1023/Kladblok5. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 8 okt 2025 12:35 (CEST)

Het portaal kan wat mij betreft geplaatst worden. GroempdebeerOverlegpagina 8 okt 2025 13:53 (CEST)

https://wikikids.nl/Koude_Oorlog

Dit artikel begint met de zinnen:

De kapitalistische landen werden geleid door de Verenigde Staten. Deze landen waren meestal democratieën, maar soms ook dictaturen of absolute monarchieën die met democratieën waren bevriend. Dit waren vaak landen die vroeger een kolonie waren van de Verenigde Staten of de Europese landen in het kapitalistische blok. De kapitalistische landen uit Noord-Amerika en Europa vormden in 1949 de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie (NAVO), een organisatie van landen die elkaar beloofden te gaan verdedigen als een land uit het andere (communistische) blok ze zou aanvallen.

Dit lijkt me nou niet bepaald begrijpelijk taal voor kinderen. De tekst bevat verschillende taalkundige elementen die het voor jongere lezers lastig maken. Hier zijn de belangrijkste:

Woordkeuze – moeilijke begrippen Woorden als planeconomie, invloedsfeer, ideologie, propaganda, satelietstaat, containmentpolitiek zijn moeilijk zonder uitleg. Veel zinnen zijn lang en bevatten meerdere bijzinnen. Bijvoorbeeld: “De Verenigde Staten en de Sovjet-Unie wilden zo veel mogelijk invloed krijgen in de wereld. Daarom steunden …” Dit is acceptabel, maar in delen van de tekst zitten zinnen die nóg langer en ingewikkelder zijn. Er wordt vaak over “landen”, “systemen”, “invloed” gesproken, zonder concrete voorbeelden of beelden. Te veel nieuwe (vreemde) namen en termen in één alinea In één alinea worden soms meerdere namen van leiders, landen en verdragen genoemd. Voor jongere lezers is dit overweldigend. Oplossing: beperk de introductie van nieuwe namen tot 1 of 2 per alinea, of zet sommige namen in een “bijnaam / extra informatie” kader.

Veel te veel jargon Weinig verhalende of aansprekende toon

De tekst leest als een encyclopedie — weinig aansprekende inleidingen, retorische vragen of verbinding met de leefwereld van de leerlingen. - Deze reactie werd toegevoegd door Jdemmers (overleg | bijdragen)

Beste Jdemmers, ik begrijp een deel van uw opmerkingen. Er zitten inderdaad moeilijke begrippen in die niet in het artikel zijn uitgelegd. Deze staan echter wel gelinkt. Als kinderen op de blauwe woorden klikken, zien ze vanzelf de uitleg van dat begrip. Ze moeten dan wel weer terug naar de pagina. We kunnen moeilijke begrippen in een opvolgende zin of tussen haakjes verduidelijken. Sommige artikelen hebben dit wel bijvoorbeeld. Verder vond ik uw opmerking "de tekst leest als een encyclopedie" wel enigszins bijzonder. WikiKids ís ten slotte een encyclopedie, voor kinderen. Logisch dat het dus als een encyclopedie leest. Dat neemt niet weg dat het artikel niet overal de kinderen goed meekrijgt. U kunt overwegen {{moeilijk}} op de pagina te zetten, dan wordt er tzt een keer naar gekeken. Ook kunt u zelf begrippen verduidelijken, als u dat wilt. GroempdebeerOverlegpagina 7 okt 2025 11:37 (CEST)
Ja, ik vind de opmerking "de tekst leest als een encyclopedie" tamelijk vreemd. WikiKids is juist een encyclopedie. Hierdoor lijkt het me logisch dat het artikel als een encyclopedie leest. Ik ben het wel eens met de overige opmerkingen. Ik eventueel kijken of ik de langere zinnen kan splitsen, moeilijke begrippen kan verklaren met sjabloon:wbwoord en sjabloon:wbbetekenis, etc. Dat gaat wel pas volgende week worden. In ieder geval ga ik mijn best doen. Ik een paar vragen zodat ik op dezelfde lijn als u zit:
  • Hoe ziet u de aansprekende inleidingen voor zich? Ik zie weinig verschil met artikelen over vergelijkbare onderwerpen.
  • Is het gebruik van retorische vragen niet vrij omslachtig en averechts? Een retorische vraag is een stijlfiguur waarbij een vraag gesteld wordt en vervolgens geen antwoord gegeven wordt. Het antwoord zit al in de vraag. Ik denk niet dat dat een tekst perse makkelijker maakt voor kinderen. Bedoelt u een vraag-antwoord-structuur? Want dat zou wel werken.
  • Het gegeven citaat van een zin met bijzinnen bevat (vanuit taalkundig oogpunt) geen bijzinnen. Is dat een voorbeeld van een goede zin? Is daar iets anders aan de hand?
In ieder geval ga ik mijn best doen om het artikel volgende week na te lopen. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 7 okt 2025 12:10 (CEST)
Ik heb alvast de begintekst en het kopje "twee kanten" herschreven eenvoudiger gemaakt. Deze link toont het verschil tussen de twee versies. Links staat de oude tekst en rechts de nieuwe tekst. Vraag aan Jdemmers: Is de nieuwe tekst zo meer op niveau? Ja, kan ik het volgende week in het gehele artikel doorvoeren. Mvg, Noto Emoji Pie 1f383.svg Mike1023 Noto Emoji Pie 1f383.svg 7 okt 2025 12:27 (CEST)

Richtlijnen Griekse/Romeinse goden

Zoals sommige van jullie weten, hou ik erg van griekse mythen, en de goden. Daarom ben ik ze ook aan het aanvullen. Tot hoeverre kan je gaan met de griekse goden? Mag het ook een of andere god van de kiezelsteentjes ofzo (als voorbeeld, dan )? Gr. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 7 okt 2025 11:47 (CEST)

In principe kan je elke god een artikel geven als hij een artikel heeft op de Nederlandse en/of Engelse Wikipedia (of een andere taal, maar dit zijn de meest waarschijnlijke). Mocht je een hele obscure god, zoals die van de kiezelsteentjes of de wortels van de grassprieten ofzo hebben gevonden, en die heeft geen artikel op Wikipedia, kan je dat geval denk ik het best hier aankaarten. GroempdebeerOverlegpagina 7 okt 2025 11:56 (CEST)

Graag aandacht voor de Camera Award

Hoi allen, een week terug heb hier een voorstel gedaan voor de invoering van de Camera Award, zie hier. Afgezien van steun van Mike onder het bericht en Hanssain elders (dank daarvoor) heb ik hier nog geen reacties van jullie op gehad. Daarom ook de vraag of @Rots61, @Hippogryph, @Gerarddummer, @S.Perquin en anderen hier nog naar willen kijken. Bij voorbaat dank! GroempdebeerOverlegpagina 8 okt 2025 08:40 (CEST)

Wat mij betreft een leuk idee! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 8 okt 2025 10:09 (CEST)
Bedankt! GroempdebeerOverlegpagina 8 okt 2025 11:08 (CEST)

Infobox oorlog

Hallo allen, ik heb de Sjabloon:Infobox oorlog aangepast (alleen zat er nog een foutje in de breedte, heeft Groemp opgelost). Daarbij de invoer van een portaal mogelijk gemaakt. Moet bij de artikelen nog nagelopen worden. Gr. Hanssain (overleg) 8 okt 2025 12:09 (CEST)

Zit nog een foutje in de kolommen. Zie Colombiaanse Burgeroorlog. Gr. Hanssain (overleg) 8 okt 2025 12:22 (CEST)
Denk dat ik de fout eruit heb gehaald. Colspan stond op 2, terwijl er 3 kolommen zijn. Heb colspan gewijzigd naar 3, en nu lijkt hij wel normaal te werken. GroempdebeerOverlegpagina 8 okt 2025 13:29 (CEST)
Klopt. Had ik in eerste instantie van 3 op 2 gezet. Heeft Groemp teruggezet. Heb portalen ingevuld. Alles werkt correct. Rots moet alleen de afbeeldingen bij de artikelen nog aanpassen. Gr. Hanssain (overleg) 8 okt 2025 14:04 (CEST)
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Wikikids:Clubhuis&oldid=979192"