UEFA Nations League 2018/19 Divisie B
De Divisie B van de UEFA Nations League 2018/19 was de tweede divisie van de UEFA Nations League. Het toernooi, dat de vriendschappelijke wedstrijden tussen landen vervangt, begon in september 2018 en eindigde in november 2018. De winnaars van de vier groepen van divisie B promoveerden naar divisie A, de hoogste divisie. Aan het toernooi deden 12 landen mee.
Het was eerst de bedoeling dat de landen die als derde in hun groep eindigden zouden degraderen naar divisie C, maar dit werd later door de UEFA teruggedraaid om zo het aantal landen in divisie B te verhogen van 12 naar 16 bij de UEFA Nations League 2020/21.
Beslissingscriteria
Wanneer er twee of meer landen in een groep gelijk eindigden met evenveel punten, dan werd er gekeken naar onderstaande criteria om te bepalen welk land hoger eindigde dan de ander op de ranglijst:
- Het hoogste aantal punten bij de onderlinge wedstrijden tussen de landen
- Het doelsaldo bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
- Meeste aantal doelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
- Meeste aantal uitdoelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
Als er na criteria 1 tot en met 4 nog steeds landen gelijk staan wordt gekeken naar onderstaande criteria:
- Het doelsaldo in alle groepswedstrijden
- Aantal gescoorde doelpunten in alle groepswedstrijden
- Aantal gescoorde uitdoelpunten in alle groepswedstrijden
- Het aantal gewonnen groepswedstrijden
- Het aantal gewonnen groepswedstrijden in uitwedstrijden
- Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een gele kaart, 3 punten voor een rode kaart bij twee gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart)
- De positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst
Deelnemende landen
De loting voor de groepen vond op 28 januari 2018 plaats in Lausanne, Zwitserland. Vanwege politieke spanningen tussen Oekraïne en Rusland mogen deze twee landen niet tegen elkaar loten.
|
|
|
Legenda | |
Promotie naar divisie A. | |
PO | Promotie naar divisie A en kwalificatie voor play-offs voor het EK 2020. |
PO | Gekwalificeerd voor play-offs voor het EK 2020. |
Groepen en wedstrijden
Groep 1
|
|
- Legenda
Promotie naar divisie A
| ||||
6 september 2018 «onderlinge duels» 21:00 (UTC+2) |
Tsjechië | 1 − 2 | Oekraïne | Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště Toeschouwers: 7.974 Scheidsrechter: Anthony Taylor |
Schick 4' | Verslag | 45+1' Konopljanka 90+3' Zintsjenko | ||
De wedstrijd tussen Oekraïne en Tsjechië stond gepland voor 20:45, maar werd uitgesteld naar 21:00 door problemen met de verlichting in het stadion.
| ||||
9 september 2018 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+3) |
Oekraïne | 1 − 0 | Slowakije | Stadion: Arena Lviv, Lviv Toeschouwers: 0 Scheidsrechter: Anastasios Sidiropoulos |
Jarmolenko 80' (pen.) | Verslag | |||
| ||||
13 oktober 2018 «onderlinge duels» 15:00 (UTC+1) |
Slowakije | 1 − 2 | Tsjechië | Stadion: Štadión Antona Malatinského, Trnava Toeschouwers: 17.111 Scheidsrechter: Slavko Vinčić |
Hamšík 62' | Verslag | 52' Krmenčík 76' Schick | ||
| ||||
16 oktober 2018 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+3) |
Oekraïne | 1 − 0 | Tsjechië | Stadion: Metaliststadion, Charkov Toeschouwers: 38.100 Scheidsrechter: Gediminas Mažeika |
Malinovski 43' | Verslag | |||
| ||||
16 november 2018 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Slowakije | 4 − 1 | Oekraïne | Stadion: Štadión Antona Malatinského, Trnava Toeschouwers: 9.764 Scheidsrechter: Nikola Dabanović |
Rusnák 6' Kucka 26' Zreľák 52' Mak 61' |
Verslag | 47' Konopljanka | ||
| ||||
19 november 2018 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Tsjechië | 1 − 0 | Slowakije | Stadion: Eden Aréna, Praag Toeschouwers: 16.623 Scheidsrechter: Alejandro Hernández |
Schick 32' | Verslag | |||
Groep 2
|
|
- Legenda
Promotie naar divisie A
| ||||
7 september 2018 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Turkije | 1 − 2 | Rusland | Stadion: Şenol Güneşstadion, Trabzon Toeschouwers: 29.702 Scheidsrechter: Artur Soares Dias |
Aziz 41' | Verslag | 13' Tsjerysjev 49' Dzjoeba | ||
| ||||
10 september 2018 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Zweden | 2 − 3 | Turkije | Stadion: Friends Arena, Solna Toeschouwers: 21.832 Scheidsrechter: Jesús Gil Manzano |
Thelin 35' Claesson 49' |
Verslag | 51' Çalhanoğlu 88', 90+2' Akbaba | ||
| ||||
11 oktober 2018 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Rusland | 0 − 0 | Zweden | Stadion: Stadion Kaliningrad, Kaliningrad Toeschouwers: 31.698 Scheidsrechter: Luca Banti |
Verslag | ||||
| ||||
14 oktober 2018 «onderlinge duels» 19:00 (UTC+3) |
Rusland | 2 − 0 | Turkije | Stadion: Olympisch Stadion Fisjt, Sotsji Toeschouwers: 38.288 Scheidsrechter: Paweł Raczkowski |
Neustädter 20' Tsjerysjev 78' |
Verslag | |||
| ||||
17 november 2018 «onderlinge duels» 20:00 (UTC+3) |
Turkije | 0 − 1 | Zweden | Stadion: Eskişehir Atatürkstadion, Eskişehir Toeschouwers: 37.425 Scheidsrechter: István Kovács |
Verslag | 71' (pen.) Granqvist | |||
| ||||
20 november 2018 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Zweden | 2 − 0 | Rusland | Stadion: Friends Arena, Solna Toeschouwers: 20.223 Scheidsrechter: Benoît Bastien |
Lindelöf 41' Berg 72' |
Verslag | |||
Groep 3
|
|
- Legenda
Promotie naar divisie A
| ||||
8 september 2018 «onderlinge duels» 14:00 (UTC+1) |
Noord-Ierland | 1 − 2 | Bosnië en Herzegovina | Stadion: Windsor Park, Belfast Toeschouwers: 16.942 Scheidsrechter: Pavel Královec |
Grigg 90+3' | Verslag | 36' Duljević 64' Sarić | ||
| ||||
11 september 2018 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | 1 − 0 | Oostenrijk | Stadion: Bilino Polje, Zenica Toeschouwers: 9.100 Scheidsrechter: Ruddy Buquet |
Džeko 78' | Verslag | |||
| ||||
12 oktober 2018 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Oostenrijk | 1 − 0 | Noord-Ierland | Stadion: Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 22.300 Scheidsrechter: Georgi Kabakov |
Arnautović 71' | Verslag | |||
| ||||
15 oktober 2018 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Bosnië en Herzegovina | 2 − 0 | Noord-Ierland | Stadion: Stadion Grbavica, Sarajevo Toeschouwers: 11.050 Scheidsrechter: Mattias Gestranius |
Džeko 27', 73' | Verslag | |||
| ||||
15 november 2018 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Oostenrijk | 0 − 0 | Bosnië en Herzegovina | Stadion: Ernst Happelstadion, Wenen Toeschouwers: 37.200 Scheidsrechter: Andrew Dallas |
Verslag | ||||
| ||||
18 november 2018 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+0) |
Noord-Ierland | 1 − 2 | Oostenrijk | Stadion: Windsor Park, Belfast Toeschouwers: 17.895 Scheidsrechter: Jonathan Lardot |
Evans 57' | Verslag | 49' Schlager 90' Lazaro | ||
Groep 4
|
|
- Legenda
Promotie naar divisie A
| ||||
6 september 2018 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Wales | 4 − 1 | Ierland | Stadion: Cardiff City Stadium, Cardiff Toeschouwers: 25.657 Scheidsrechter: Clément Turpin |
Lawrence 6' Bale 18' Ramsey 37' Roberts 55' |
Verslag | 66' Williams | ||
| ||||
9 september 2018 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+2) |
Denemarken | 2 − 0 | Wales | Stadion: NRGi Park, Aarhus Toeschouwers: 17.506 Scheidsrechter: Deniz Aytekin |
Eriksen 32', 63' (pen.) | Verslag | |||
| ||||
13 oktober 2018 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+0) |
Ierland | 0 − 0 | Denemarken | Stadion: Avivastadion, Dublin Toeschouwers: 41.220 Scheidsrechter: Xavier Estrada |
Verslag | ||||
| ||||
16 oktober 2018 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+0) |
Ierland | 0 − 1 | Wales | Stadion: Avivastadion, Dublin Toeschouwers: 38.321 Scheidsrechter: Björn Kuipers |
Verslag | 58' Wilson | |||
| ||||
16 november 2018 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+0) |
Wales | 1 − 2 | Denemarken | Stadion: Cardiff City Stadium, Cardiff Toeschouwers: 32.354 Scheidsrechter: Ivan Kružliak |
Bale 89' | Verslag | 42' N. Jørgensen 88' Braithwaite | ||
| ||||
19 november 2018 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Denemarken | 0 − 0 | Ierland | Stadion: NRGi Park, Aarhus Toeschouwers: 11.130 Scheidsrechter: Aliyar Ağayev |
Verslag | ||||
Eindstand
De eindstand werd bepaald op basis van de door de UEFA opgestelde regels. Onderstaande tabel begint bij nummer 13 omdat de nummers 1 t/m 12 in divisie A zijn ingedeeld.
Pos | Land | Grp. | Wed | W | G | V | Pnt | Doelsaldo | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DV | DT | +/− | ||||||||
13. | Bosnië en Herzegovina PO | 3 | 4 | 3 | 1 | 0 | 10 | 5 | 1 | +4 |
14. | Oekraïne | 1 | 4 | 3 | 0 | 1 | 9 | 5 | 5 | 0 |
15. | Denemarken | 4 | 4 | 2 | 2 | 0 | 8 | 4 | 1 | +3 |
16. | Zweden | 2 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 5 | 3 | +2 |
17. | Rusland | 2 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 4 | 3 | +1 |
18. | Oostenrijk | 3 | 4 | 2 | 1 | 1 | 7 | 3 | 2 | +1 |
19. | Wales | 4 | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 | 6 | 5 | +1 |
20. | Tsjechië | 1 | 4 | 2 | 0 | 2 | 6 | 4 | 4 | 0 |
21. | Slowakije PO | 1 | 4 | 1 | 0 | 3 | 3 | 5 | 5 | 0 |
22. | Turkije | 2 | 4 | 1 | 0 | 3 | 3 | 4 | 7 | −3 |
23. | Ierland PO | 4 | 4 | 0 | 2 | 2 | 2 | 1 | 5 | −4 |
24. | Noord-Ierland PO | 3 | 4 | 0 | 0 | 4 | 0 | 2 | 7 | −5 |
Legenda | |
Rechtstreeks geplaatst voor het EK 2020 | |
PO | Gekwalificeerd voor play-offs voor het EK 2020. |
Doelpuntenmakers
3 doelpunten
2 doelpunten
1 doelpunt
Play-offs EK 2020
Uit iedere divisie (A, B, C en D) spelen vier landen die zich niet via de reguliere kwalificatiewedstrijden hebben weten te plaatsen voor het EK 2020. Via het kwalificatietoernooi plaatsen 20 landen zich direct voor het EK en daarbij komen de vier winnaars van de play-offs, waarmee er zich in totaal 24 landen plaatsen voor het EK. Normaal gesproken spreken de groepswinnaars van elke divisie in de play-offs, maar omdat deze landen zich allemaal wisten te plaatsen voor het EK, vond er op 22 november 2019 een loting plaats om de open plekken in te vullen. Ook werd er bij de loting bepaald dat de winnaar van de play-off wedstrijd tussen Bosnië en Herzegovina en Noord-Ierland het thuisspelende land zal zijn in de finale.
Wedstrijdschema
Halve finale | Finale | |||||
8 oktober 2020 | ||||||
Bosnië en Herzegovina | 1 (3) | |||||
Noord-Ierland w.n.s. | 1 (4) | 12 november 2020 | ||||
Noord-Ierland | 1 | |||||
8 oktober 2020 | Slowakije w.n.v. | 2 | ||||
Slowakije w.n.s. | 0 (4) | |||||
Ierland | 0 (2) |
UEFA Nations League | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
|