UEFA Nations League 2018/19 Divisie D

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

De Divisie D van de UEFA Nations League 2018/19 was de vierde en laagste divisie van de UEFA Nations League. Het toernooi, dat de vriendschappelijke wedstrijden tussen landen vervangt, begon in september 2018 en eindigde in november 2018. Aan het toernooi deden 16 landen mee.

Het was eerst de bedoeling dat alleen de winnaars van de vier groepen zouden promoveren naar divisie C, maar dit werd later door de UEFA teruggedraaid om zo het aantal landen in divisie D te verhogen van 16 naar 7 bij de UEFA Nations League 2020/21. Daardoor promoveerden ook de nummers twee van alle vier de groepen en de beste nummer drie naar divisie C.

Beslissingscriteria

Wanneer er twee of meer landen in een groep gelijk eindigden met evenveel punten, dan werd er gekeken naar onderstaande criteria om te bepalen welk land hoger eindigde dan de ander op de ranglijst:

  1. Het hoogste aantal punten bij de onderlinge wedstrijden tussen de landen
  2. Het doelsaldo bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
  3. Meeste aantal doelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
  4. Meeste aantal uitdoelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)

Als er na criteria 1 tot en met 4 nog steeds landen gelijk staan wordt gekeken naar onderstaande criteria:

  1. Het doelsaldo in alle groepswedstrijden
  2. Aantal gescoorde doelpunten in alle groepswedstrijden
  3. Aantal gescoorde uitdoelpunten in alle groepswedstrijden
  4. Het aantal gewonnen groepswedstrijden
  5. Het aantal gewonnen groepswedstrijden in uitwedstrijden
  6. Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een gele kaart, 3 punten voor een rode kaart bij twee gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart)
  7. De positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst

Deelnemende landen

De loting voor de groepen vond op 28 januari 2018 plaats in Lausanne, Zwitserland. Vanwege politieke redenen mogen Armenië en Azerbeidzjan niet tegen elkaar loten. Daarnaast zijn er ook beperkingen in het aantal wedstrijden tussen de afgelegen landen vanwege de grote afstanden. Daarbij gaat het om deze combinaties: Andorra en Kazachstan, de Faeröer en Kazachstan, Gibraltar en Kazachstan en Gibraltar en Azerbeidzjan. Van de hiervoor genoemde combinaties mag er maximaal één per groep voorkomen, wat in dit seizoen in groep 1 voorkwam (Andorra en Kazachstan).

Pot 1
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
Azerbeidzjan Azerbeidzjan 17,761 40
Noord-Macedonië Macedonië (PO) 17,071 41
Wit-Rusland Wit-Rusland (PO) 16,868 42
Georgië Georgië (PO) 16,523 43
Pot 2
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
Armenië Armenië 15,846 44
Letland Letland 15,821 45
Faeröer Faeröer 15,490 46
Luxemburg (land) Luxemburg 14,231 47
Pot 3
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
Kazachstan Kazachstan 13,431 48
Moldavië Moldavië 13,130 49
Liechtenstein Liechtenstein 10,950 50
Malta Malta 10,870 51
Pot 4
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
Andorra Andorra 10,240 52
Kosovo Kosovo (PO) 9,950 53
San Marino San Marino 8,190 54
Gibraltar Gibraltar 7,550 55

Legenda

Promotie naar divisie C.
PO Promotie naar divisie C en kwalificatie voor play-offs voor het EK 2020.

Groepen en wedstrijden

Groep 1

Pos. Land Wed W G V PT DV DT DS
1 Vlag van Georgië Georgië 6 5 1 0 16 12 2 +10
2 Vlag van Kazachstan Kazachstan 6 1 3 2 6 8 7 +1
3 Vlag van Letland Letland 6 0 4 2 4 2 6 −4
4 Vlag van Andorra Andorra 6 0 4 2 4 2 9 −7
Thuis ╲ Uit Andorra Georgië Kazachstan Letland
Andorra Vlag van Andorra 1 - 1 1 - 1 0 - 0
Georgië Vlag van Georgië 3 - 0 2 - 1 1 - 0
Kazachstan Vlag van Kazachstan 4 - 0 0 - 2 1 - 1
Letland Vlag van Letland 0 - 0 0 - 3 1 - 1
Legenda

 Promotie naar divisie C

 Naar stand beste nummers 3


6 september 2018
«onderlinge duels»
20:00 (UTC+6)
Kazachstan Vlag van Kazachstan 0 − 2 Vlag van Georgië Georgië Stadion: Astana Arena, Astana
Toeschouwers: 28.736
Scheidsrechter: Turkije Halil Umut Meler
Verslag Goal 69' Tsjakvetadze
Goal 74' (e.d.) Malyi

6 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Letland Vlag van Letland 0 − 0 Vlag van Andorra Andorra Stadion: Daugavastadion, Riga
Toeschouwers: 4.803
Scheidsrechter: Noord-Ierland Keith Kennedy
Verslag

9 september 2018
«onderlinge duels»
20:00 (UTC+4)
Georgië Vlag van Georgië 1 − 0 Vlag van Letland Letland Stadion: Boris Pajtsjadzestadion, Tbilisi
Toeschouwers: 45.716
Scheidsrechter: Griekenland Anastasios Papapetrou
Okriasjvili Goal 77' (pen.) Verslag

10 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Andorra Vlag van Andorra 1 − 1 Vlag van Kazachstan Kazachstan Stadion: Estadi Nacional, Andorra la Vella
Toeschouwers: 1.235
Scheidsrechter: IJsland Vilhjálmur Alvar Þórarinsson
Aláez Goal 86' Verslag Goal 68' Logvinenko
Kreeg geel in de 45+4e minuut Kreeg opnieuw geel in de 77e minuutWeggestuurd in de 77e minuut 45+4', 77' Moezjikov

13 oktober 2018
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+4)
Georgië Vlag van Georgië 3 − 0 Vlag van Andorra Andorra Stadion: Boris Pajtsjadzestadion, Tbilisi
Toeschouwers: 35.214
Scheidsrechter: Cyprus Leontios Trattou
Kazaisjvili Goal 33'Goal 84'
Kankava Goal 90+5'
Verslag Weggestuurd in de 90+2e minuut 90+2' Vieira

13 oktober 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC+3)
Letland Vlag van Letland 1 − 1 Vlag van Kazachstan Kazachstan Stadion: Daugavastadion, Riga
Toeschouwers: 4.878
Scheidsrechter: Oostenrijk Harald Lechner
Karašausks Goal 40' Verslag Goal 16' Zajnoetdinov

16 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:00 (UTC+6)
Kazachstan Vlag van Kazachstan 4 − 0 Vlag van Andorra Andorra Stadion: Astana Arena, Astana
Toeschouwers: 19.854
Scheidsrechter: Oekraïne Sergiej Bojko
Seidakhmet Goal 21'
Toerysbek Goal 39'
Gómes Goal 61' (e.d.)
Moertazajev Goal 74'
Verslag Kreeg geel in de 63e minuut Kreeg opnieuw geel in de 64e minuutWeggestuurd in de 64e minuut 63', 64' Alaez

16 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Letland Vlag van Letland 0 − 3 Vlag van Georgië Georgië Stadion: Daugavastadion, Riga
Toeschouwers: 3.185
Scheidsrechter: Tsjechië Petr Ardeleánu
Verslag Goal 8' Kankava
Goal 29' Gvilia
Goal 61' Tsjakvetadze

15 november 2018
«onderlinge duels»
21:00 (UTC+6)
Kazachstan Vlag van Kazachstan 1 − 1 Vlag van Letland Letland Stadion: Astana Arena, Astana
Toeschouwers: 21.463
Scheidsrechter: Denemarken Jens Maae
Soejoembajev Goal 37' Verslag Goal 49' Rakels

15 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Andorra Vlag van Andorra 1 − 1 Vlag van Georgië Georgië Stadion: Estadi Nacional, Andorra la Vella
Toeschouwers: 1.311
Scheidsrechter: Roemenië Radu Petrescu
C. Martínez Goal 63' Verslag Goal 9' Tsjakvetadze

19 november 2018
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+1)
Andorra Vlag van Andorra 0 − 0 Vlag van Letland Letland Stadion: Estadi Nacional, Andorra la Vella
Toeschouwers: 1.021
Scheidsrechter: Turkije Halil Umut Meler
Verslag Weggestuurd in de 38e minuut 38' Šabala

19 november 2018
«onderlinge duels»
21:00 (UTC+4)
Georgië Vlag van Georgië 2 − 1 Vlag van Kazachstan Kazachstan Stadion: Boris Pajtsjadzestadion, Tbilisi
Toeschouwers: 52.220
Scheidsrechter: Portugal Tiago Martins
Merebashvili Goal 59'
Tsjakvetadze Goal 84'
Verslag Goal 90' Omirtajev

Groep 2

Pos. Land Wed W G V PT DV DT DS
1 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 6 4 2 0 14 10 0 +10
2 Vlag van Luxemburg Luxemburg 6 3 1 2 10 11 4 +7
3 Vlag van Moldavië Moldavië 6 2 3 1 9 4 5 −1
4 Vlag van San Marino San Marino 6 0 0 6 0 0 16 −16
Thuis ╲ Uit Luxemburg (land) Moldavië San Marino Wit-Rusland
Luxemburg Vlag van Luxemburg 4 - 0 3 - 0 0 - 2
Moldavië Vlag van Moldavië 1 - 1 2 - 0 0 - 0
San Marino Vlag van San Marino 0 - 3 0 - 1 0 - 2
Wit-Rusland Vlag van Wit-Rusland 1 - 0 0 - 0 5 - 0
Legenda

 Promotie naar divisie C

 Naar stand beste nummers 3


8 september 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC+3)
Wit-Rusland Vlag van Wit-Rusland 5 − 0 Vlag van San Marino San Marino Stadion: Dinamostadion, Minsk
Toeschouwers: 13.634
Scheidsrechter: Zwitserland Sandro Schärer
Stasevitsj Goal 4'
Dragoen Goal 26'Goal 87'
Saroka Goal 67' (pen.)
Kavaljov Goal 90+1'
Verslag

8 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Luxemburg Vlag van Luxemburg 4 − 0 Vlag van Moldavië Moldavië Stadion: Stade Josy Barthel, Luxemburg-Stad
Toeschouwers: 2.956
Scheidsrechter: Ierland Robert Harvey
Malget Goal 34'
O. Thill Goal 60'
Sinani Goal 75'
Martins Goal 83'
Verslag

11 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
San Marino Vlag van San Marino 0 − 3 Vlag van Luxemburg Luxemburg Stadion: Stadio Olimpico, Serravalle
Toeschouwers: 794
Scheidsrechter: Slowakije Filip Glova
Verslag Goal 9' Chanot
Goal 45+1' Joachim
Goal 52' Sinani

11 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Moldavië Vlag van Moldavië 0 − 0 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland Stadion: Stadionul Zimbru, Chisinau
Toeschouwers: 4.942
Scheidsrechter: Kroatië Mario Zebec
Verslag

12 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Moldavië Vlag van Moldavië 2 − 0 Vlag van San Marino San Marino Stadion: Stadionul Zimbru, Chisinau
Toeschouwers: 5.242
Scheidsrechter: Wales Bryn Markham-Jones
Gînsari Goal 31'Goal 67' Verslag

12 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Wit-Rusland Vlag van Wit-Rusland 1 − 0 Vlag van Luxemburg Luxemburg Stadion: Dinamostadion, Minsk
Toeschouwers: 14.122
Scheidsrechter: Turkije Ali Palabıyık
Saroka Goal 43' Verslag

15 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Wit-Rusland Vlag van Wit-Rusland 0 − 0 Vlag van Moldavië Moldavië Stadion: Dinamostadion, Minsk
Toeschouwers: 10.870
Scheidsrechter: Schotland Kevin Clancy
Verslag

15 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Luxemburg Vlag van Luxemburg 3 − 0 Vlag van San Marino San Marino Stadion: Stade Josy Barthel, Luxemburg-Stad
Toeschouwers: 2.876
Scheidsrechter: Letland Aleksandrs Golubevs
Turpel Goal 4'
Sinani Goal 65'
V. Thill Goal 73'
Verslag Kreeg geel in de 42e minuut Kreeg opnieuw geel in de 55e minuutWeggestuurd in de 55e minuut 42', 55' Gasperoni

15 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Luxemburg Vlag van Luxemburg 0 − 2 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland Stadion: Stade Josy Barthel, Luxemburg-Stad
Toeschouwers: 4.533
Scheidsrechter: Nederland Serdar Gözübüyük
Verslag Goal 37'Goal 54' Dragoen

15 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
San Marino Vlag van San Marino 0 − 1 Vlag van Moldavië Moldavië Stadion: Stadio Olimpico, Serravalle
Toeschouwers: 747
Scheidsrechter: Griekenland Georgios Kominis
Verslag Goal 78' Damașcan

18 november 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC+2)
Moldavië Vlag van Moldavië 1 − 1 Vlag van Luxemburg Luxemburg Stadion: Stadionul Zimbru, Chisinau
Toeschouwers: 4.642
Scheidsrechter: Zwitserland Adrien Jaccottet
Gînsari Goal 58' (pen.) Verslag Goal 70' Bensi

18 november 2018
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+1)
San Marino Vlag van San Marino 0 − 2 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland Stadion: Stadio Olimpico, Serravalle
Toeschouwers: 736
Scheidsrechter: Georgië Giorgi Kroeasjvili
Verslag Goal 8' Dragoen
Goal 53' Saroka

Groep 3

Pos. Land Wed W G V PT DV DT DS
1 Vlag van Kosovo Kosovo 6 4 2 0 14 15 2 +13
2 Vlag van Azerbeidzjan Azerbeidzjan 6 2 3 1 9 7 6 +1
3 Vlag van Faeröer Faeröer 6 1 2 3 5 5 10 −5
4 Vlag van Malta Malta 6 0 3 3 3 5 14 −9
Thuis ╲ Uit Azerbeidzjan Faeröer Kosovo Malta
Azerbeidzjan Vlag van Azerbeidzjan 2 - 0 0 - 0 1 - 1
Faeröer Vlag van Faeröer 0 - 3 1 - 1 3 - 1
Kosovo Vlag van Kosovo 4 - 0 2 - 0 3 - 1
Malta Vlag van Malta 1 - 1 1 - 1 0 - 5
Legenda

 Promotie naar divisie C

 Naar stand beste nummers 3


7 september 2018
«onderlinge duels»
20:00 (UTC+4)
Azerbeidzjan Vlag van Azerbeidzjan 0 − 0 Vlag van Kosovo Kosovo Stadion: Olympisch Stadion, Bakoe
Toeschouwers: 19.500
Scheidsrechter: Noorwegen Ola Hobber Nilsen
Verslag

7 september 2018
«onderlinge duels»
19:45 (UTC+1)
Faeröer Vlag van Faeröer 3 − 1 Vlag van Malta Malta Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn
Toeschouwers: 3.234
Scheidsrechter: Finland Ville Nevalainen
Edmundsson Goal 31'
Joensen Goal 38'
Hansson Goal 52'
Verslag Goal 42' Mifsud

10 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Kosovo Vlag van Kosovo 2 − 0 Vlag van Faeröer Faeröer Stadion: Fadil Vokrristadion, Pristina
Toeschouwers: 12.677
Scheidsrechter: België Bart Vertenten
Zeneli Goal 50'
Nuhiu Goal 55'
Verslag

10 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Malta Vlag van Malta 1 − 1 Vlag van Azerbeidzjan Azerbeidzjan Stadion: Ta' Qalistadion, Ta' Qali
Toeschouwers: 4.500
Scheidsrechter: Montenegro Nikola Dabanović
Agius Goal 10' (pen.) Verslag Goal 26' Chalilzade

11 oktober 2018
«onderlinge duels»
19:45 (UTC+1)
Faeröer Vlag van Faeröer 0 − 3 Vlag van Azerbeidzjan Azerbeidzjan Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn
Toeschouwers: 2.820
Scheidsrechter: Rusland Aleksej Jeskov
Verslag Goal 28'Goal 86' (pen.) Richard
Goal 67' Nazarov

11 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Kosovo Vlag van Kosovo 3 − 1 Vlag van Malta Malta Stadion: Fadil Vokrristadion, Pristina
Toeschouwers: 12.365
Scheidsrechter: Hongarije Tamás Bognár
Kololli Goal 30'Goal 81'
Muriqi Goal 68'
Verslag Goal 51' Agius
Kreeg geel in de 65e minuut Kreeg opnieuw geel in de 71e minuutWeggestuurd in de 71e minuut 65', 71' Mifsud

14 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:00 (UTC+4)
Azerbeidzjan Vlag van Azerbeidzjan 1 − 1 Vlag van Malta Malta Stadion: Olympisch Stadion, Bakoe
Toeschouwers: 16.200
Scheidsrechter: Kroatië Ivan Bebek
Abdoellajev Goal 53' Verslag Goal 37' Muscat

14 oktober 2018
«onderlinge duels»
17:00 (UTC+1)
Faeröer Vlag van Faeröer 1 − 1 Vlag van Kosovo Kosovo Stadion: Tórsvøllur, Tórshavn
Toeschouwers: 2.300
Scheidsrechter: Tsjechië Miroslav Zelinka
Joensen Goal 50' Verslag Goal 9' Rashica

17 november 2018
«onderlinge duels»
21:00 (UTC+4)
Azerbeidzjan Vlag van Azerbeidzjan 2 − 0 Vlag van Faeröer Faeröer Stadion: Olympisch Stadion, Bakoe
Toeschouwers: 12.653
Scheidsrechter: Cyprus Demetrios Masias
Nazarov Goal 18'
Madatov Goal 28'
Verslag

17 november 2018
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+1)
Malta Vlag van Malta 0 − 5 Vlag van Kosovo Kosovo Stadion: Ta' Qalistadion, Ta' Qali
Toeschouwers: 2.115
Scheidsrechter: Polen Bartosz Frankowski
Verslag Goal 15' Muriqi
Goal 70' Kololli
Goal 78'Goal 80' Avdijaj
Goal 86' Rashica

20 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Kosovo Vlag van Kosovo 4 − 0 Vlag van Azerbeidzjan Azerbeidzjan Stadion: Fadil Vokrristadion, Pristina
Toeschouwers: 12.532
Scheidsrechter: Frankrijk Benoît Millot
Zeneli Goal 2'Goal 50'Goal 76'
Rrahmani Goal 61'
Verslag

20 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Malta Vlag van Malta 1 − 1 Vlag van Faeröer Faeröer Stadion: Ta' Qalistadion, Ta' Qali
Toeschouwers: 2.152
Scheidsrechter: Rusland Vitali Mesjkov
Corbalan Goal 4' Verslag Goal 3' Joensen

Groep 4

Pos. Land Wed W G V PT DV DT DS
1 Vlag van Macedonië Macedonië 6 5 0 1 15 14 5 +9
2 Vlag van Armenië Armenië 6 3 1 2 10 14 8 +6
3 Vlag van Gibraltar Gibraltar 6 2 0 4 6 5 15 −10
4 Vlag van Liechtenstein Liechtenstein 6 1 1 4 4 7 12 −15
Thuis ╲ Uit Armenië Gibraltar Liechtenstein Noord-Macedonië
Armenië Vlag van Armenië 0 - 1 2 - 1 4 - 0
Gibraltar Vlag van Gibraltar 2 - 6 2 - 1 0 - 2
Liechtenstein Vlag van Liechtenstein 2 - 2 2 - 0 0 - 2
Macedonië Vlag van Macedonië 2 - 0 4 - 0 4 - 1
Legenda

 Promotie naar divisie C

 Naar stand beste nummers 3


6 september 2018
«onderlinge duels»
20:00 (UTC+4)
Armenië Vlag van Armenië 2 − 1 Vlag van Liechtenstein Liechtenstein Stadion: Vazgen Sargsyan Republicanstadion, Jerevan
Toeschouwers: 5.132
Scheidsrechter: Albanië Enea Jorgji
Pizzelli Goal 31'
Barseghyan Goal 77'
Verslag Goal 34' S. Wolfinger
Kreeg geel in de 38e minuut Kreeg opnieuw geel in de 75e minuutWeggestuurd in de 75e minuut 38', 75' Polverino

6 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Gibraltar Vlag van Gibraltar 0 − 2 Vlag van Macedonië Macedonië Stadion: Victoria Stadium, Gibraltar
Toeschouwers: 1.850
Scheidsrechter: Denemarken Jens Maae
Verslag Goal 19' Tričkovski
Goal 35' Alioski

9 september 2018
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+1)
Macedonië Vlag van Macedonië 2 − 0 Vlag van Armenië Armenië Stadion: Philip II Arena, Skopje
Toeschouwers: 4.730
Scheidsrechter: Oostenrijk Manuel Schüttengruber
Alioski Goal 14' (pen.)
Pandev Goal 59'
Verslag

9 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Liechtenstein Vlag van Liechtenstein 2 − 0 Vlag van Gibraltar Gibraltar Stadion: Rheinparkstadion, Vaduz
Toeschouwers: 1.110
Scheidsrechter: Malta Alan Mario Sant
Salanović Goal 32'
Wieser Goal 72'
Verslag

13 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:00 (UTC+4)
Armenië Vlag van Armenië 0 − 1 Vlag van Gibraltar Gibraltar Stadion: Vazgen Sargsyan Republicanstadion, Jerevan
Toeschouwers: 14.986
Scheidsrechter: Zwitserland Fedayi San
Verslag Goal 50' (pen.) J. Chipolina

13 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Macedonië Vlag van Macedonië 4 − 1 Vlag van Liechtenstein Liechtenstein Stadion: Philip II Arena, Skopje
Toeschouwers: 8.100
Scheidsrechter: Israël Roi Reinshreiber
Trajkovski Goal 10'Goal 30'
Pandev Goal 36'
Alioski Goal 67'
Verslag Goal 37' Yildiz

16 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:00 (UTC+4)
Armenië Vlag van Armenië 4 − 0 Vlag van Macedonië Macedonië Stadion: Vazgen Sargsyan Republicanstadion, Jerevan
Toeschouwers: 14.986
Scheidsrechter: Zweden Martin Strömbergsson
Pizzelli Goal 12'
Movsisjan Goal 67'
Ghazaryan Goal 81'
Mchitarjan Goal 90+4'
Verslag Kreeg geel in de 79e minuut Kreeg opnieuw geel in de 90+3e minuutWeggestuurd in de 90+3e minuut 79', 90+3' Elmas

16 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Gibraltar Vlag van Gibraltar 2 − 1 Vlag van Liechtenstein Liechtenstein Stadion: Victoria Stadium, Gibraltar
Toeschouwers: 2.000
Scheidsrechter: Cyprus Vasilis Dimitriou
Cabrera Goal 61'
J. Chipolina Goal 66'
Verslag Goal 15' Salanović

16 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Gibraltar Vlag van Gibraltar 2 − 6 Vlag van Armenië Armenië Stadion: Victoria Stadium, Gibraltar
Toeschouwers: 1.955
Scheidsrechter: Noorwegen Kai Erik Steen
De Barr Goal 10'
Priestley Goal 78'
Verslag Goal 27'Goal 48'Goal 52'Goal 54' Movsisjan
Goal 66' Kartashyan
Goal 90+4' Karapetian

16 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Liechtenstein Vlag van Liechtenstein 0 − 2 Vlag van Macedonië Macedonië Stadion: Rheinparkstadion, Vaduz
Toeschouwers: 2.116
Scheidsrechter: Tsjechië Petr Ardeleánu
Wieser Kreeg geel in de 44e minuut Kreeg opnieuw geel in de 50e minuutWeggestuurd in de 50e minuut 44', 50' Verslag Goal 53' Bardhi
Goal 90+1' Nestorovski

19 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Liechtenstein Vlag van Liechtenstein 2 − 2 Vlag van Armenië Armenië Stadion: Rheinparkstadion, Vaduz
Toeschouwers: 1.166
Scheidsrechter: Luxemburg (land) Alain Durieux
Büchel Goal 44'
Hasler Goal 47'
Verslag Goal 9' Adamyan
Goal 85' Karapetian

19 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Macedonië Vlag van Macedonië 4 − 0 Vlag van Gibraltar Gibraltar Stadion: Philip II Arena, Skopje
Toeschouwers: 2.152
Scheidsrechter: Kazachstan Daniyar Sakhi
Bardhi Goal 27'
Nestorovski Goal 67'Goal 80'
Trajkovski Goal 90+2'
Verslag

Stand beste nummers drie

Pos. Grp. Land Wed W G V PT DV DT DS
1 2 Vlag van Moldavië Moldavië 6 2 3 1 9 4 5 −1
2 4 Vlag van Gibraltar Gibraltar 6 2 0 4 6 5 15 −10
3 3 Vlag van Faeröer Faeröer 6 1 2 3 5 5 10 −5
4 1 Vlag van Letland Letland 6 0 4 2 4 2 6 −4
Legenda

 Beste nummer 3, promotie naar divisie C

Eindstand

De eindstand werd bepaald op basis van de door de UEFA opgestelde regels. Onderstaande tabel begint bij nummer 40 omdat de nummers 1 t/m 39 in divisie A (1-12), B (13-24) en C (25-39) zijn ingedeeld.

Pos Land Grp. Wed W G V Pnt Doelsaldo
DV DT +/−
40. Georgië Georgië PO 1 6 5 1 0 16 12 2 +10
41. Noord-Macedonië Macedonië PO 4 6 5 0 1 15 14 5 +9
42. Kosovo Kosovo PO 3 6 4 2 0 14 15 2 +13
43. Wit-Rusland Wit-Rusland PO 2 6 4 2 0 14 10 0 +10
44. Luxemburg (land) Luxemburg 2 6 3 1 2 10 11 4 +7
45. Armenië Armenië 4 6 3 1 2 10 14 8 +6
46. Azerbeidzjan Azerbeidzjan 3 6 2 3 1 9 7 6 +1
47. Kazachstan Kazachstan 1 6 1 3 2 6 8 7 +1
48. Moldavië Moldavië 2 6 2 3 1 9 4 5 −1
49. Gibraltar Gibraltar 4 6 2 0 4 6 5 15 −10
50. Faeröer Faeröer 3 6 1 2 3 5 5 10 −5
51. Letland Letland 1 6 0 4 2 4 2 6 −4
52. Liechtenstein Liechtenstein 4 6 1 1 4 4 7 12 −5
53. Andorra Andorra 1 6 0 4 2 4 2 9 −7
54. Malta Malta 3 6 0 3 3 3 5 14 −9
55. San Marino San Marino 2 6 0 0 6 0 0 16 −16

Legenda

PO Gekwalificeerd voor play-offs voor het EK 2020.

Doelpuntenmakers

5 doelpunten


4 doelpunten


3 doelpunten


2 doelpunten


1 doelpunt


Eigen doelpunt


Play-offs EK 2020

Farm-Fresh bullet go.png Zie Europees kampioenschap voetbal 2020 (kwalificatie)#Divisie D voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Uit iedere divisie (A, B, C en D) spelen vier landen die zich niet via de reguliere kwalificatiewedstrijden hebben weten te plaatsen voor het EK 2020. Via het kwalificatietoernooi plaatsen 20 landen zich direct voor het EK en daarbij komen de vier winnaars van de play-offs, waarmee er zich in totaal 24 landen plaatsen voor het EK. De vier groepswinnaars uit deze divisie spelen in de play-offs. Bij een loting op 22 november 2019 werd bepaald dat de winnaar van de play-off wedstrijd tussen Georgië en Wit-Rusland het thuisspelende land zal zijn in de finale.

Wedstrijdschema

  Halve finale Finale
             
8 oktober 2020
 Vlag van Georgië Georgië 1  
 Vlag van Wit-Rusland Wit-Rusland 0   12 november 2020
     Vlag van Georgië Georgië 0
8 oktober 2020    Vlag van Noord-Macedonië Noord-Macedonië 1
 Vlag van Noord-Macedonië Noord-Macedonië 2
 Vlag van Kosovo Kosovo 1  


Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=UEFA_Nations_League_2018/19_Divisie_D&oldid=634833"