UEFA Nations League 2018/19 Divisie C

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

De Divisie C van de UEFA Nations League 2018/19 was de derde divisie van de UEFA Nations League. Het toernooi, dat de vriendschappelijke wedstrijden tussen landen vervangt, begon in september 2018 en eindigde in november 2018. Aan het toernooi deden 15 landen mee.

Het was eerst de bedoeling dat de landen die als vierde in hun groep eindigden en de slechtste nummer drie zouden degraderen naar divisie D, maar dit werd later door de UEFA teruggedraaid om zo het aantal landen in divisie C te verhogen van 15 naar 16 bij de UEFA Nations League 2020/21. Daardoor promoveerden ook de nummers twee van alle vier de groepen naar divisie B.

Beslissingscriteria

Wanneer er twee of meer landen in een groep gelijk eindigden met evenveel punten, dan werd er gekeken naar onderstaande criteria om te bepalen welk land hoger eindigde dan de ander op de ranglijst:

  1. Het hoogste aantal punten bij de onderlinge wedstrijden tussen de landen
  2. Het doelsaldo bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
  3. Meeste aantal doelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
  4. Meeste aantal uitdoelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)

Als er na criteria 1 tot en met 4 nog steeds landen gelijk staan wordt gekeken naar onderstaande criteria:

  1. Het doelsaldo in alle groepswedstrijden
  2. Aantal gescoorde doelpunten in alle groepswedstrijden
  3. Aantal gescoorde uitdoelpunten in alle groepswedstrijden
  4. Het aantal gewonnen groepswedstrijden
  5. Het aantal gewonnen groepswedstrijden in uitwedstrijden
  6. Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een gele kaart, 3 punten voor een rode kaart bij twee gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart)
  7. De positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst

Voor de bepaling van de slechtste nummer drie in divisie C tellen de resultaten tegen de nummer vier niet mee. Dat komt omdat er in divisie C één groep is dat een land minder heeft dan de rest van de groepen. Hierbij gelden onderstaande criteria:

  1. Het hoogste aantal punten
  2. Doelsaldo
  3. Aantal gescoorde doelpunten
  4. Aantal gescoorde uitdoelpunten
  5. Het aantal overwinningen
  6. Het aantal uitoverwinningen
  7. Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een gele kaart, 3 punten voor een rode kaart bij twee gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart)
  8. De positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst

Deelnemende landen

De loting voor de groepen vond op 28 januari 2018 plaats in Lausanne, Zwitserland. Vanwege de winter en de daarbij behorende (reis)beperkingen kunnen maximaal twee van deze landen bij elkaar geloot worden: Noorwegen, Finland, Litouwen en Estland.

Pot 1
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
Hongarije Hongarije 26,486 25
Roemenië Roemenië (PO) 26,057 26
Schotland Schotland (PO) 25,662 27
Slovenië Slovenië 25,148 28
Pot 2
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
Griekenland Griekenland 24,931 29
Servië Servië (PO) 24,847 30
Albanië Albanië 24,430 31
Noorwegen Noorwegen (PO) 24,208 32
Pot 3
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
Montenegro Montenegro 23,912 33
Israël Israël (PO) 22,792 34
Bulgarije Bulgarije (PO) 22,091 35
Finland Finland 20,501 36
Pot 4
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
Cyprus Cyprus 19,491 37
Estland Estland 19,441 38
Litouwen Litouwen 18,101 39

Legenda

Promotie naar divisie B.
PO Promotie naar divisie B en kwalificatie voor play-offs voor het EK 2020.

Groepen en wedstrijden

Groep 1

Pos. Land Wed W G V PT DV DT DS
1 Vlag van Schotland Schotland 4 3 0 1 9 10 4 +6
2 Vlag van Israël Israël 4 2 0 2 6 6 5 +1
3 Vlag van Albanië Albanië 4 1 0 3 3 1 8 −7
Thuis ╲ Uit Albanië Israël Schotland
Albanië Vlag van Albanië 1 - 0 0 - 4
Israël Vlag van Israël 2 - 0 2 - 1
Schotland Vlag van Schotland 2 - 0 3 - 2
Legenda

 Promotie naar divisie B


7 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Albanië Vlag van Albanië 1 − 0 Vlag van Israël Israël Stadion: Elbasan Arena, Elbasan
Toeschouwers: 4.126
Scheidsrechter: Hongarije Viktor Kassai
Xhaka Goal 55' Verslag

10 september 2018
«onderlinge duels»
19:45 (UTC+1)
Schotland Vlag van Schotland 2 − 0 Vlag van Albanië Albanië Stadion: Hampden Park, Glasgow
Toeschouwers: 17.455
Scheidsrechter: Slovenië Matej Jug
Djimsiti Goal 47' (e.d.)
Naismith Goal 68'
Verslag

11 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Israël Vlag van Israël 2 − 1 Vlag van Schotland Schotland Stadion: Sammy Oferstadion, Haifa
Toeschouwers: 10.234
Scheidsrechter: Polen Daniel Stefański
Peretz Goal 52'
Tierney Goal 75' (e.d.)
Verslag Goal 25' (pen.) Mulgrew
Kreeg geel in de 29e minuut Kreeg opnieuw geel in de 62e minuutWeggestuurd in de 62e minuut 29', 62' Souttar

14 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Israël Vlag van Israël 2 − 0 Vlag van Albanië Albanië Stadion: Turnerstadion, Beër Sjeva
Toeschouwers: 14.950
Scheidsrechter: Italië Paolo Mazzoleni
Hemed Goal 8'
Saba Goal 83'
Verslag

17 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Albanië Vlag van Albanië 0 − 4 Vlag van Schotland Schotland Stadion: Loro Boriçistadion, Shkodër
Toeschouwers: 8.632
Scheidsrechter: Rusland Vladislav Bezborodov
Mavraj Kreeg geel in de 22e minuut Weggestuurd in de 22e minuut 22', 22' Verslag Goal 14' Fraser
Goal 45+2' (pen.) Fletcher
Goal 55'Goal 67' Forrest

20 november 2018
«onderlinge duels»
19:45 (UTC+0)
Schotland Vlag van Schotland 3 − 2 Vlag van Israël Israël Stadion: Hampden Park, Glasgow
Toeschouwers: 21.281
Scheidsrechter: Duitsland Tobias Welz
Forrest Goal 34'Goal 43'Goal 64' Verslag Goal 9' Kayal
Goal 75' Zahavi

Groep 2

Pos. Land Wed W G V PT DV DT DS
1 Vlag van Finland Finland 6 4 0 2 12 5 3 +2
2 Vlag van Hongarije Hongarije 6 3 1 2 10 9 6 +3
3 Vlag van Griekenland Griekenland 6 3 0 3 9 4 5 −1
4 Vlag van Estland Estland 6 1 1 4 4 4 8 −4
Thuis ╲ Uit Estland Finland Griekenland Hongarije
Estland Vlag van Estland 0 - 1 0 - 1 3 - 3
Finland Vlag van Finland 1 - 0 2 - 0 1 - 0
Griekenland Vlag van Griekenland 0 - 1 1 - 0 1 - 0
Hongarije Vlag van Hongarije 2 - 0 2 - 0 2 - 1
Legenda

 Promotie naar divisie B


8 september 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC+3)
Finland Vlag van Finland 1 − 0 Vlag van Hongarije Hongarije Stadion: Ratina Stadion, Tampere
Toeschouwers: 10.220
Scheidsrechter: Litouwen Gediminas Mažeika
Pukki Goal 7' Verslag

8 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Estland Vlag van Estland 0 − 1 Vlag van Griekenland Griekenland Stadion: A. Le Coq Arena, Tallinn
Toeschouwers: 5.567
Scheidsrechter: Nederland Serdar Gözübüyük
Verslag Goal 14' Fortounis

11 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Hongarije Vlag van Hongarije 2 − 1 Vlag van Griekenland Griekenland Stadion: Groupama Arena, Boedapest
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Wit-Rusland Aleksej Koelbakov
Sallai Goal 15'
Kleinheisler Goal 43'
Verslag Goal 18' Manolas

11 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Finland Vlag van Finland 1 − 0 Vlag van Estland Estland Stadion: Veritasstadion, Turku
Toeschouwers: 4.632
Scheidsrechter: Israël Orel Grinfeeld
Pukki Goal 12' Verslag

12 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Estland Vlag van Estland 0 − 1 Vlag van Finland Finland Stadion: A. Le Coq Arena, Tallinn
Toeschouwers: 8.087
Scheidsrechter: Engeland Craig Pawson
Verslag Goal 90+1' Pukki

12 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Griekenland Vlag van Griekenland 1 − 0 Vlag van Hongarije Hongarije Stadion: Olympisch Stadion Spyridon Louis, Athene
Toeschouwers: 9.040
Scheidsrechter: Duitsland Tobias Stieler
Mitroglou Goal 65' Verslag

15 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Estland Vlag van Estland 3 − 3 Vlag van Hongarije Hongarije Stadion: A. Le Coq Arena, Tallinn
Toeschouwers: 3.043
Scheidsrechter: Turkije Halis Özkahya
Luts Goal 20'
Pátkai Goal 70' (e.d.)
Anier Goal 79'
Verslag Goal 24' D. Nagy
Goal 54'Goal 81' Szalai

15 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Finland Vlag van Finland 2 − 0 Vlag van Griekenland Griekenland Stadion: Ratina Stadion, Tampere
Toeschouwers: 10.107
Scheidsrechter: Polen Paweł Gil
Soiri Goal 46'
Kamara Goal 89'
Verslag

15 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Hongarije Vlag van Hongarije 2 − 0 Vlag van Estland Estland Stadion: Groupama Arena, Boedapest
Toeschouwers: 7.775
Scheidsrechter: Albanië Enea Jorgji
Orban Goal 8'
Szalai Goal 69'
Verslag

15 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+2)
Griekenland Vlag van Griekenland 1 − 0 Vlag van Finland Finland Stadion: Olympisch Stadion Spyridon Louis, Athene
Toeschouwers: 6.376
Scheidsrechter: Italië Luca Banti
Granlund Goal 25' (e.d.) Verslag

18 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+2)
Griekenland Vlag van Griekenland 0 − 1 Vlag van Estland Estland Stadion: Olympisch Stadion Spyridon Louis, Athene
Toeschouwers: 5.179
Scheidsrechter: Oekraïne Jevhen Aranovsky
Verslag Goal 44' (e.d.) Lambropoulos

18 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+2)
Hongarije Vlag van Hongarije 2 − 0 Vlag van Finland Finland Stadion: Groupama Arena, Boedapest
Toeschouwers: 9.200
Scheidsrechter: Slovenië Slavko Vinčić
Szalai Goal 29'
Á. Nagy Goal 37'
Verslag

Groep 3

Pos. Land Wed W G V PT DV DT DS
1 Vlag van Noorwegen Noorwegen 6 4 1 1 13 7 2 +5
2 Vlag van Bulgarije Bulgarije 6 3 2 1 11 7 5 +2
3 Vlag van Cyprus Cyprus 6 1 2 3 5 5 9 −4
4 Vlag van Slovenië Slovenië 6 0 3 3 3 5 8 −3
Thuis ╲ Uit Bulgarije Cyprus Noorwegen Slovenië
Bulgarije Vlag van Bulgarije 2 - 1 1 - 0 1 - 1
Cyprus Vlag van Cyprus 1 - 1 0 - 2 2 - 1
Noorwegen Vlag van Noorwegen 1 - 0 2 - 0 1 - 0
Slovenië Vlag van Slovenië 1 - 2 1 - 1 1 - 1
Legenda

 Promotie naar divisie B


6 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Slovenië Vlag van Slovenië 1 − 2 Vlag van Bulgarije Bulgarije Stadion: Stožicestadion, Ljubljana
Toeschouwers: 5.100
Scheidsrechter: Italië Davide Massa
Zajc Goal 40' Verslag Goal 3'Goal 59' Kraev

6 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Noorwegen Vlag van Noorwegen 2 − 0 Vlag van Cyprus Cyprus Stadion: Ullevaalstadion, Oslo
Toeschouwers: 6.572
Scheidsrechter: Roemenië István Kovács
Johansen Goal 21'Goal 43' Verslag

9 september 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC+3)
Bulgarije Vlag van Bulgarije 1 − 0 Vlag van Noorwegen Noorwegen Stadion: Vasil Levski Nationaal Stadion, Sofia
Toeschouwers: 7.100
Scheidsrechter: Polen Daniel Stefański
Vasilev Goal 59' Verslag Kreeg geel in de 80e minuut Kreeg opnieuw geel in de 89e minuutWeggestuurd in de 89e minuut 80', 89' Nordtveit

9 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Cyprus Vlag van Cyprus 2 − 1 Vlag van Slovenië Slovenië Stadion: GSP-stadion, Nicosia
Toeschouwers: 1.115
Scheidsrechter: Letland Andris Treimanis
Sotiriou Goal 70'
Stojanović Goal 90' (e.d.)
Verslag Goal 55' Berić

13 oktober 2018
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+1)
Noorwegen Vlag van Noorwegen 1 − 0 Vlag van Slovenië Slovenië Stadion: Ullevaalstadion, Oslo
Toeschouwers: 14.712
Scheidsrechter: Duitsland Daniel Siebert
Selnæs Goal 45+5' Verslag

13 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Bulgarije Vlag van Bulgarije 2 − 1 Vlag van Cyprus Cyprus Stadion: Vasil Levski Nationaal Stadion, Sofia
Toeschouwers: 10.000
Scheidsrechter: Servië Srđan Jovanović
Despodov Goal 59'
Nedelev Goal 68'
Verslag Goal 41' Kastanos

16 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Noorwegen Vlag van Noorwegen 1 − 0 Vlag van Bulgarije Bulgarije Stadion: Ullevaalstadion, Oslo
Toeschouwers: 9.523
Scheidsrechter: Schotland John Beaton
Elyounoussi Goal 31' Verslag

16 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Slovenië Vlag van Slovenië 1 − 1 Vlag van Cyprus Cyprus Stadion: Stožicestadion, Ljubljana
Toeschouwers: 5.318
Scheidsrechter: Denemarken Mads-Kristoffer Kristoffersen
Skubic Goal 83'
Iličić Kreeg geel in de 1e minuut Kreeg opnieuw geel in de 90+2e minuutWeggestuurd in de 90+2e minuut 1', 90+2'
Verslag Goal 37' Papoulis
Kreeg geel in de 21e minuut Kreeg opnieuw geel in de 66e minuutWeggestuurd in de 66e minuut 21', 66' Kastanos
Weggestuurd in de 90+6e minuut 90+6' Demetriou

16 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Cyprus Vlag van Cyprus 1 − 1 Vlag van Bulgarije Bulgarije Stadion: GSP-stadion, Nicosia
Toeschouwers: 3.844
Scheidsrechter: Zweden Mohammed Al-Hakim
Zachariou Goal 24' Verslag Goal 89' (pen.) Dimitrov

16 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Slovenië Vlag van Slovenië 1 − 1 Vlag van Noorwegen Noorwegen Stadion: Stožicestadion, Ljubljana
Toeschouwers: 10.254
Scheidsrechter: Frankrijk Ruddy Buquet
Verbič Goal 9' Verslag Goal 85' Johnsen

19 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+2)
Bulgarije Vlag van Bulgarije 1 − 1 Vlag van Slovenië Slovenië Stadion: Vasil Levski Nationaal Stadion, Sofia
Toeschouwers: 3.092
Scheidsrechter: Turkije Hüseyin Göçek
Ivanov Goal 68' Verslag Goal 75' Zajc

19 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+2)
Cyprus Vlag van Cyprus 0 − 2 Vlag van Noorwegen Noorwegen Stadion: GSP-stadion, Nicosia
Toeschouwers: 1.513
Scheidsrechter: Hongarije István Vad
Sielis Weggestuurd in de 80e minuut 80' Verslag Goal 36'Goal 48' Kamara
Kreeg geel in de 42e minuut Kreeg opnieuw geel in de 90e minuutWeggestuurd in de 90e minuut 42', 90' M. Elyounoussi

Groep 4

Pos. Land Wed W G V PT DV DT DS
1 Vlag van Servië Servië 6 4 2 0 14 11 4 +7
2 Vlag van Roemenië Roemenië 6 3 3 0 12 8 3 +5
3 Vlag van Montenegro Montenegro 6 2 1 3 7 7 6 +1
4 Vlag van Litouwen Litouwen 6 0 0 6 0 3 16 −13
Thuis ╲ Uit Litouwen Montenegro Roemenië Servië
Litouwen Vlag van Litouwen 1 - 4 1 - 2 0 - 1
Montenegro Vlag van Montenegro 2 - 0 0 - 1 0 - 2
Roemenië Vlag van Roemenië 3 - 0 0 - 0 0 - 0
Servië Vlag van Servië 4 - 1 2 - 1 2 - 2
Legenda

 Promotie naar divisie B


7 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Litouwen Vlag van Litouwen 0 − 1 Vlag van Servië Servië Stadion: LFF-stadion, Vilnius
Toeschouwers: 4.378
Scheidsrechter: Schotland Robert Madden
Verslag Goal 38' (pen.) Tadić

7 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Roemenië Vlag van Roemenië 0 − 0 Vlag van Montenegro Montenegro Stadion: Ilie Oanăstadion, Ploiești
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Slowakije Ivan Kružliak
Verslag Kreeg geel in de 38e minuut Kreeg opnieuw geel in de 78e minuutWeggestuurd in de 78e minuut 38', 78' Mugoša

10 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Montenegro Vlag van Montenegro 2 − 0 Vlag van Litouwen Litouwen Stadion: Pod Goricomstadion, Podgorica
Toeschouwers: 5.239
Scheidsrechter: Denemarken Jakob Kehlet
Savić Goal 34' (pen.)
Janković Goal 36'
Verslag

10 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Servië Vlag van Servië 2 − 2 Vlag van Roemenië Roemenië Stadion: Rode Sterstadion, Belgrado
Toeschouwers: 15.496
Scheidsrechter: Rusland Vladislav Bezborodov
A. Mitrović Goal 26'Goal 63' Verslag Goal 48' (pen.) Stanciu
Goal 68' Țucudean

11 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Litouwen Vlag van Litouwen 1 − 2 Vlag van Roemenië Roemenië Stadion: LFF-stadion, Vilnius
Toeschouwers: 2.279
Scheidsrechter: Frankrijk François Letexier
Žulpa Goal 90' Verslag Goal 13' Chipciu
Goal 90+4' Maxim

11 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Montenegro Vlag van Montenegro 0 − 2 Vlag van Servië Servië Stadion: Pod Goricomstadion, Podgorica
Toeschouwers: 10.700
Scheidsrechter: Italië Gianluca Rocchi
Verslag Goal 18' (pen.)Goal 81' A. Mitrović

14 oktober 2018
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+3)
Roemenië Vlag van Roemenië 0 − 0 Vlag van Servië Servië Stadion: Arena Națională, Boekarest
Toeschouwers: 48.513
Scheidsrechter: Nederland Kevin Blom
Tamaș Weggestuurd in de 44e minuut 44' Verslag

14 oktober 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Litouwen Vlag van Litouwen 1 − 4 Vlag van Montenegro Montenegro Stadion: LFF-stadion, Vilnius
Toeschouwers: 1.515
Scheidsrechter: Oostenrijk Robert Schörgenhofer
Baravykas Goal 88' Verslag Goal 10'Goal 45+1' (pen.) Mugoša
Goal 35' Kopitović
Goal 86' Zorić

17 november 2018
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+1)
Servië Vlag van Servië 2 − 1 Vlag van Montenegro Montenegro Stadion: Rode Sterstadion, Belgrado
Toeschouwers: 15.416
Scheidsrechter: Spanje Alberto Undiano Mallenco
Ljajić Goal 30'
A. Mitrović Goal 32'
Verslag Goal 70' Mugoša

17 november 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+2)
Roemenië Vlag van Roemenië 3 − 0 Vlag van Litouwen Litouwen Stadion: Ilie Oanăstadion, Ploiești
Toeschouwers: 34
Scheidsrechter: Italië Marco Guida
Pușcaș Goal 7'
Keșerü Goal 47'
Stanciu Goal 65'
Verslag Kreeg geel in de 44e minuut Kreeg opnieuw geel in de 88e minuutWeggestuurd in de 88e minuut 44', 88' Novikovas

20 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Montenegro Vlag van Montenegro 0 − 1 Vlag van Roemenië Roemenië Stadion: Pod Goricomstadion, Podgorica
Toeschouwers: 3.574
Scheidsrechter: Duitsland Felix Zwayer
Verslag Goal 44' Țucudean

20 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Servië Vlag van Servië 4 − 1 Vlag van Litouwen Litouwen Stadion: Partizanstadion, Belgrado
Toeschouwers: 2.088
Scheidsrechter: Estland Kristo Tohver
Žulpa Goal 51' (e.d.)
A. Mitrović Goal 58'
Prijović Goal 71'
Ljajić Goal 74'
Verslag Goal 64' Petravičius

Eindstand

De eindstand werd bepaald op basis van de door de UEFA opgestelde regels. Onderstaande tabel begint bij nummer 25 omdat de nummers 1 t/m 24 in divisie A (1-12) en B (13-24) zijn ingedeeld.

Pos Land Grp. Wed W G V Pnt Doelsaldo
DV DT +/−
25. Schotland Schotland PO 1 4 3 0 1 9 10 4 +6
26. Noorwegen Noorwegen * PO 3 4 3 0 1 9 5 1 +4
27. Servië Servië *** PO 4 4 2 2 0 8 6 3 +3
28. Finland Finland ** 2 4 2 0 2 6 3 3 0
29. Bulgarije Bulgarije * PO 3 4 2 1 1 7 4 3 +1
30. Israël Israël PO 1 4 2 0 2 6 6 5 +1
31. Hongarije Hongarije ** PO 2 4 2 0 2 6 4 3 +1
32. Roemenië Roemenië *** PO 4 4 1 3 0 6 3 2 +1
33. Griekenland Griekenland ** 2 4 2 0 2 6 3 4 −1
34. Albanië Albanië 1 4 1 0 3 3 1 8 −7
35. Montenegro Montenegro *** 4 4 0 1 3 1 1 5 −4
36. Cyprus Cyprus * 3 4 0 1 3 1 2 7 −5
37. Estland Estland 2 6 1 1 4 4 4 8 −4
38. Slovenië Slovenië 3 6 0 3 3 3 5 8 −3
39. Litouwen Litouwen 4 6 0 0 6 0 3 16 −13

* Min de resultaten tegen nummer 4 (Slovenië Slovenië)
** Min de resultaten tegen nummer 4 (Estland Estland)
*** Min de resultaten tegen nummer 4 (Litouwen Litouwen)

Legenda

Rechtstreeks geplaatst voor het EK 2020
PO Gekwalificeerd voor play-offs voor het EK 2020.

Doelpuntenmakers

6 doelpunten

5 doelpunten

4 doelpunten

3 doelpunten


2 doelpunten


1 doelpunt


Eigen doelpunt


Play-offs EK 2020

Farm-Fresh bullet go.png Zie Europees kampioenschap voetbal 2020 (kwalificatie)#Divisie C voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Uit iedere divisie (A, B, C en D) spelen vier landen die zich niet via de reguliere kwalificatiewedstrijden hebben weten te plaatsen voor het EK 2020. Via het kwalificatietoernooi plaatsen 20 landen zich direct voor het EK en daarbij komen de vier winnaars van de play-offs, waarmee er zich in totaal 24 landen plaatsen voor het EK. Normaal gesproken spreken de groepswinnaars van elke divisie in de play-offs, maar omdat alle landen uit divisie A, op IJsland na, vond er op 22 november 2019 een loting plaats om de open plekken in te vullen. In dit geval zijn dat landen uit deze divisie. Ook werd er bij de loting bepaald dat de winnaar van de play-off wedstrijd tussen Noorwegen en Servië het thuisspelende land zal zijn in de finale.

Wedstrijdschema

  Halve finale Finale
             
8 oktober 2020
 Vlag van Noorwegen Noorwegen 1  
 Vlag van Servië Servië w.n.v. 2   12 november 2020
     Vlag van Servië Servië 1 (4)
8 oktober 2020    Vlag van Schotland Schotland w.n.s. 1 (5)
 Vlag van Schotland Schotland w.n.s. 0 (5)
 Vlag van Israël Israël 0 (3)  


Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=UEFA_Nations_League_2018/19_Divisie_C&oldid=634832"