UEFA Nations League 2018/19 Divisie B

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

De Divisie B van de UEFA Nations League 2018/19 was de tweede divisie van de UEFA Nations League. Het toernooi, dat de vriendschappelijke wedstrijden tussen landen vervangt, begon in september 2018 en eindigde in november 2018. De winnaars van de vier groepen van divisie B promoveerden naar divisie A, de hoogste divisie. Aan het toernooi deden 12 landen mee.

Het was eerst de bedoeling dat de landen die als derde in hun groep eindigden zouden degraderen naar divisie C, maar dit werd later door de UEFA teruggedraaid om zo het aantal landen in divisie B te verhogen van 12 naar 16 bij de UEFA Nations League 2020/21.

Beslissingscriteria

Wanneer er twee of meer landen in een groep gelijk eindigden met evenveel punten, dan werd er gekeken naar onderstaande criteria om te bepalen welk land hoger eindigde dan de ander op de ranglijst:

  1. Het hoogste aantal punten bij de onderlinge wedstrijden tussen de landen
  2. Het doelsaldo bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
  3. Meeste aantal doelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
  4. Meeste aantal uitdoelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)

Als er na criteria 1 tot en met 4 nog steeds landen gelijk staan wordt gekeken naar onderstaande criteria:

  1. Het doelsaldo in alle groepswedstrijden
  2. Aantal gescoorde doelpunten in alle groepswedstrijden
  3. Aantal gescoorde uitdoelpunten in alle groepswedstrijden
  4. Het aantal gewonnen groepswedstrijden
  5. Het aantal gewonnen groepswedstrijden in uitwedstrijden
  6. Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een gele kaart, 3 punten voor een rode kaart bij twee gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart)
  7. De positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst

Deelnemende landen

De loting voor de groepen vond op 28 januari 2018 plaats in Lausanne, Zwitserland. Vanwege politieke spanningen tussen Oekraïne en Rusland mogen deze twee landen niet tegen elkaar loten.

Pot 1
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
Oostenrijk Oostenrijk 29,418 13
Wales Wales 29,269 14
Rusland Rusland 29,258 15
Slowakije Slowakije (PO) 28,555 16
Pot 2
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
Zweden Zweden 28,487 17
Oekraïne Oekraïne 28,286 18
Ierland Ierland (PO) 28,249 19
Bosnië en Herzegovina Bosnië en Herzegovina (PO) 28,200 20
Pot 3
Team UEFA-coëfficiënt Ranking
Noord-Ierland Noord-Ierland (PO) 27,127 21
Denemarken Denemarken 27,052 22
Tsjechië Tsjechië 27,028 23
Turkije Turkije 26,538 24

Legenda

Promotie naar divisie A.
PO Promotie naar divisie A en kwalificatie voor play-offs voor het EK 2020.
PO Gekwalificeerd voor play-offs voor het EK 2020.

Groepen en wedstrijden

Groep 1

Pos. Land Wed W G V PT DV DT DS
1 Vlag van Oekraïne Oekraïne 4 3 0 1 9 5 5 0
2 Vlag van Tsjechië Tsjechië 4 2 0 2 6 4 4 0
3 Vlag van Slowakije Slowakije 4 1 0 3 3 5 5 0
Thuis ╲ Uit Oekraïne Slowakije Tsjechië
Oekraïne Vlag van Oekraïne 1 - 0 1 - 0
Slowakije Vlag van Slowakije 4 - 1 1 - 2
Tsjechië Vlag van Tsjechië 1 - 2 1 - 0
Legenda

 Promotie naar divisie A


6 september 2018
«onderlinge duels»
21:00 (UTC+2)
Tsjechië Vlag van Tsjechië 1 − 2 Vlag van Oekraïne Oekraïne Stadion: Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
Toeschouwers: 7.974
Scheidsrechter: Engeland Anthony Taylor
Schick Goal 4' Verslag Goal 45+1' Konopljanka
Goal 90+3' Zintsjenko

De wedstrijd tussen Oekraïne en Tsjechië stond gepland voor 20:45, maar werd uitgesteld naar 21:00 door problemen met de verlichting in het stadion.


9 september 2018
«onderlinge duels»
16:00 (UTC+3)
Oekraïne Vlag van Oekraïne 1 − 0 Vlag van Slowakije Slowakije Stadion: Arena Lviv, Lviv
Toeschouwers: 0
Scheidsrechter: Griekenland Anastasios Sidiropoulos
Jarmolenko Goal 80' (pen.) Verslag

13 oktober 2018
«onderlinge duels»
15:00 (UTC+1)
Slowakije Vlag van Slowakije 1 − 2 Vlag van Tsjechië Tsjechië Stadion: Štadión Antona Malatinského, Trnava
Toeschouwers: 17.111
Scheidsrechter: Slovenië Slavko Vinčić
Hamšík Goal 62' Verslag Goal 52' Krmenčík
Goal 76' Schick

16 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+3)
Oekraïne Vlag van Oekraïne 1 − 0 Vlag van Tsjechië Tsjechië Stadion: Metaliststadion, Charkov
Toeschouwers: 38.100
Scheidsrechter: Litouwen Gediminas Mažeika
Malinovski Goal 43' Verslag

16 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Slowakije Vlag van Slowakije 4 − 1 Vlag van Oekraïne Oekraïne Stadion: Štadión Antona Malatinského, Trnava
Toeschouwers: 9.764
Scheidsrechter: Montenegro Nikola Dabanović
Rusnák Goal 6'
Kucka Goal 26'
Zreľák Goal 52'
Mak Goal 61'
Verslag Goal 47' Konopljanka

19 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Tsjechië Vlag van Tsjechië 1 − 0 Vlag van Slowakije Slowakije Stadion: Eden Aréna, Praag
Toeschouwers: 16.623
Scheidsrechter: Spanje Alejandro Hernández
Schick Goal 32' Verslag

Groep 2

Pos. Land Wed W G V PT DV DT DS
1 Vlag van Zweden Zweden 4 2 1 1 7 5 3 +2
2 Vlag van Rusland Rusland 4 2 1 1 7 4 3 +1
3 Vlag van Turkije Turkije 4 1 0 3 3 4 7 −3
Thuis ╲ Uit Rusland Turkije Zweden
Rusland Vlag van Rusland 2 - 0 0 - 0
Turkije Vlag van Turkije 1 - 2 0 - 1
Zweden Vlag van Zweden 2 - 0 2 - 3
Legenda

 Promotie naar divisie A


7 september 2018
«onderlinge duels»
21:45 (UTC+3)
Turkije Vlag van Turkije 1 − 2 Vlag van Rusland Rusland Stadion: Şenol Güneşstadion, Trabzon
Toeschouwers: 29.702
Scheidsrechter: Portugal Artur Soares Dias
Aziz Goal 41' Verslag Goal 13' Tsjerysjev
Goal 49' Dzjoeba

10 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Zweden Vlag van Zweden 2 − 3 Vlag van Turkije Turkije Stadion: Friends Arena, Solna
Toeschouwers: 21.832
Scheidsrechter: Spanje Jesús Gil Manzano
Thelin Goal 35'
Claesson Goal 49'
Verslag Goal 51' Çalhanoğlu
Goal 88'Goal 90+2' Akbaba

11 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Rusland Vlag van Rusland 0 − 0 Vlag van Zweden Zweden Stadion: Stadion Kaliningrad, Kaliningrad
Toeschouwers: 31.698
Scheidsrechter: Italië Luca Banti
Verslag

14 oktober 2018
«onderlinge duels»
19:00 (UTC+3)
Rusland Vlag van Rusland 2 − 0 Vlag van Turkije Turkije Stadion: Olympisch Stadion Fisjt, Sotsji
Toeschouwers: 38.288
Scheidsrechter: Polen Paweł Raczkowski
Neustädter Goal 20'
Tsjerysjev Goal 78'
Verslag

17 november 2018
«onderlinge duels»
20:00 (UTC+3)
Turkije Vlag van Turkije 0 − 1 Vlag van Zweden Zweden Stadion: Eskişehir Atatürkstadion, Eskişehir
Toeschouwers: 37.425
Scheidsrechter: Roemenië István Kovács
Verslag Goal 71' (pen.) Granqvist

20 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Zweden Vlag van Zweden 2 − 0 Vlag van Rusland Rusland Stadion: Friends Arena, Solna
Toeschouwers: 20.223
Scheidsrechter: Frankrijk Benoît Bastien
Lindelöf Goal 41'
Berg Goal 72'
Verslag

Groep 3

Pos. Land Wed W G V PT DV DT DS
1 Vlag van Bosnië en Herzegovina Bosnië en Herzegovina 4 3 1 0 10 5 1 +4
2 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk 4 2 1 1 7 3 2 +1
3 Vlag van Noord-Ierland Noord-Ierland 4 0 0 4 0 2 7 −5
Thuis ╲ Uit Bosnië en Herzegovina Noord-Ierland Oostenrijk
Bosnië en Herzegovina Vlag van Bosnië en Herzegovina 2 - 0 1 - 0
Noord-Ierland Vlag van Noord-Ierland 1 - 2 1 - 2
Oostenrijk Vlag van Oostenrijk 0 - 0 1 - 0
Legenda

 Promotie naar divisie A


8 september 2018
«onderlinge duels»
14:00 (UTC+1)
Noord-Ierland Vlag van Noord-Ierland 1 − 2 Vlag van Bosnië en Herzegovina Bosnië en Herzegovina Stadion: Windsor Park, Belfast
Toeschouwers: 16.942
Scheidsrechter: Tsjechië Pavel Královec
Grigg Goal 90+3' Verslag Goal 36' Duljević
Goal 64' Sarić

11 september 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+2)
Bosnië en Herzegovina Vlag van Bosnië en Herzegovina 1 − 0 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk Stadion: Bilino Polje, Zenica
Toeschouwers: 9.100
Scheidsrechter: Frankrijk Ruddy Buquet
Džeko Goal 78' Verslag

12 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Oostenrijk Vlag van Oostenrijk 1 − 0 Vlag van Noord-Ierland Noord-Ierland Stadion: Ernst Happelstadion, Wenen
Toeschouwers: 22.300
Scheidsrechter: Bulgarije Georgi Kabakov
Arnautović Goal 71' Verslag

15 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Bosnië en Herzegovina Vlag van Bosnië en Herzegovina 2 − 0 Vlag van Noord-Ierland Noord-Ierland Stadion: Stadion Grbavica, Sarajevo
Toeschouwers: 11.050
Scheidsrechter: Finland Mattias Gestranius
Džeko Goal 27'Goal 73' Verslag

15 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Oostenrijk Vlag van Oostenrijk 0 − 0 Vlag van Bosnië en Herzegovina Bosnië en Herzegovina Stadion: Ernst Happelstadion, Wenen
Toeschouwers: 37.200
Scheidsrechter: Schotland Andrew Dallas
Verslag

18 november 2018
«onderlinge duels»
17:00 (UTC+0)
Noord-Ierland Vlag van Noord-Ierland 1 − 2 Vlag van Oostenrijk Oostenrijk Stadion: Windsor Park, Belfast
Toeschouwers: 17.895
Scheidsrechter: België Jonathan Lardot
Evans Goal 57' Verslag Goal 49' Schlager
Goal 90' Lazaro

Groep 4

Pos. Land Wed W G V PT DV DT DS
1 Vlag van Denemarken Denemarken 4 2 2 0 8 4 1 +3
2 Vlag van Wales Wales 4 2 0 2 6 6 5 +1
3 Vlag van Ierland Ierland 4 0 2 2 2 1 5 −4
Thuis ╲ Uit Denemarken Ierland Wales
Denemarken Vlag van Denemarken 0 - 0 2 - 0
Ierland Vlag van Ierland 0 - 0 0 - 1
Wales Vlag van Wales 1 - 2 4 - 1
Legenda

 Promotie naar divisie A


6 september 2018
«onderlinge duels»
19:45 (UTC+1)
Wales Vlag van Wales 4 − 1 Vlag van Ierland Ierland Stadion: Cardiff City Stadium, Cardiff
Toeschouwers: 25.657
Scheidsrechter: Frankrijk Clément Turpin
Lawrence Goal 6'
Bale Goal 18'
Ramsey Goal 37'
Roberts Goal 55'
Verslag Goal 66' Williams

9 september 2018
«onderlinge duels»
18:00 (UTC+2)
Denemarken Vlag van Denemarken 2 − 0 Vlag van Wales Wales Stadion: NRGi Park, Aarhus
Toeschouwers: 17.506
Scheidsrechter: Duitsland Deniz Aytekin
Eriksen Goal 32'Goal 63' (pen.) Verslag

13 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+0)
Ierland Vlag van Ierland 0 − 0 Vlag van Denemarken Denemarken Stadion: Avivastadion, Dublin
Toeschouwers: 41.220
Scheidsrechter: Spanje Xavier Estrada
Verslag

16 oktober 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+0)
Ierland Vlag van Ierland 0 − 1 Vlag van Wales Wales Stadion: Avivastadion, Dublin
Toeschouwers: 38.321
Scheidsrechter: Nederland Björn Kuipers
Verslag Goal 58' Wilson

16 november 2018
«onderlinge duels»
19:45 (UTC+0)
Wales Vlag van Wales 1 − 2 Vlag van Denemarken Denemarken Stadion: Cardiff City Stadium, Cardiff
Toeschouwers: 32.354
Scheidsrechter: Slowakije Ivan Kružliak
Bale Goal 89' Verslag Goal 42' N. Jørgensen
Goal 88' Braithwaite

19 november 2018
«onderlinge duels»
20:45 (UTC+1)
Denemarken Vlag van Denemarken 0 − 0 Vlag van Ierland Ierland Stadion: NRGi Park, Aarhus
Toeschouwers: 11.130
Scheidsrechter: Azerbeidzjan Aliyar Ağayev
Verslag

Eindstand

De eindstand werd bepaald op basis van de door de UEFA opgestelde regels. Onderstaande tabel begint bij nummer 13 omdat de nummers 1 t/m 12 in divisie A zijn ingedeeld.

Pos Land Grp. Wed W G V Pnt Doelsaldo
DV DT +/−
13. Bosnië en Herzegovina Bosnië en Herzegovina PO 3 4 3 1 0 10 5 1 +4
14. Oekraïne Oekraïne 1 4 3 0 1 9 5 5 0
15. Denemarken Denemarken 4 4 2 2 0 8 4 1 +3
16. Zweden Zweden 2 4 2 1 1 7 5 3 +2
17. Rusland Rusland 2 4 2 1 1 7 4 3 +1
18. Oostenrijk Oostenrijk 3 4 2 1 1 7 3 2 +1
19. Wales Wales 4 4 2 0 2 6 6 5 +1
20. Tsjechië Tsjechië 1 4 2 0 2 6 4 4 0
21. Slowakije Slowakije PO 1 4 1 0 3 3 5 5 0
22. Turkije Turkije 2 4 1 0 3 3 4 7 −3
23. Ierland Ierland PO 4 4 0 2 2 2 1 5 −4
24. Noord-Ierland Noord-Ierland PO 3 4 0 0 4 0 2 7 −5

Legenda

Rechtstreeks geplaatst voor het EK 2020
PO Gekwalificeerd voor play-offs voor het EK 2020.

Doelpuntenmakers

3 doelpunten


2 doelpunten


1 doelpunt


Play-offs EK 2020

Farm-Fresh bullet go.png Zie Europees kampioenschap voetbal 2020 (kwalificatie)#Divisie B voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Uit iedere divisie (A, B, C en D) spelen vier landen die zich niet via de reguliere kwalificatiewedstrijden hebben weten te plaatsen voor het EK 2020. Via het kwalificatietoernooi plaatsen 20 landen zich direct voor het EK en daarbij komen de vier winnaars van de play-offs, waarmee er zich in totaal 24 landen plaatsen voor het EK. Normaal gesproken spreken de groepswinnaars van elke divisie in de play-offs, maar omdat deze landen zich allemaal wisten te plaatsen voor het EK, vond er op 22 november 2019 een loting plaats om de open plekken in te vullen. Ook werd er bij de loting bepaald dat de winnaar van de play-off wedstrijd tussen Bosnië en Herzegovina en Noord-Ierland het thuisspelende land zal zijn in de finale.

Wedstrijdschema

  Halve finale Finale
             
8 oktober 2020
 Vlag van Bosnië en Herzegovina Bosnië en Herzegovina 1 (3)  
 Vlag van Noord-Ierland Noord-Ierland w.n.s. 1 (4)   12 november 2020
     Vlag van Noord-Ierland Noord-Ierland 1
8 oktober 2020    Vlag van Slowakije Slowakije w.n.v. 2
 Vlag van Slowakije Slowakije w.n.s. 0 (4)
 Vlag van Ierland Ierland 0 (2)  


Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=UEFA_Nations_League_2018/19_Divisie_B&oldid=634831"