Wereldkampioenschap voetbal vrouwen 2019: verschil tussen versies
Regel 17: | Regel 17: | ||
| winnaar_club = |
| winnaar_club = |
||
| aantal_titels = |
| aantal_titels = |
||
− | | wedstrijden = |
+ | | wedstrijden = 5 |
− | | doelpunten = |
+ | | doelpunten = 15 |
| toeschouwers = 86602 |
| toeschouwers = 86602 |
||
− | | topscorer = {{Vlag|FRA}} [[Wendie Renard]]<br />{{Vlag|SPA}} [[Jennifer Hermoso]] ( |
+ | | topscorer = {{Vlag|FRA}} [[Wendie Renard]]<br />{{Vlag|ITA}} [[Barbara Bonansea]]<br />{{Vlag|SPA}} [[Jennifer Hermoso]] (2 doelpunten) |
| beste speler = |
| beste speler = |
||
| vorige editie = Wereldkampioenschap voetbal vrouwen 2015 |
| vorige editie = Wereldkampioenschap voetbal vrouwen 2015 |
Versie van 9 jun 2019 15:01
Werk in uitvoering! Aan dit artikel wordt de komende uren of dagen nog gewerkt. Belangrijk: Laat dit sjabloon niet langer staan dan nodig is, anders ontmoedig je anderen om het artikel te verbeteren. De maximale houdbaarheid van dit sjabloon is twee weken na de laatste bewerking aan het artikel. Kijk in de geschiedenis of je het artikel kunt bewerken zonder een bewerkingsconflict te veroorzaken. |
Dit artikel is nog niet af. |
Wereldkampioenschap voetbal vrouwen 2019 | |
Geen afbeelding
beschikbaar | |
Informatie | |
---|---|
Editie | 8 |
Datum | 7 juni – 7 juli 2019 |
Teams | 24 (van 6 confederaties) |
Stadions | 12 (in 12 steden) |
Statistieken | |
Wedstrijden | 5 |
Doelpunten | 15 (3 per wedstrijd) |
Toeschouwers | 86.602 (17.320 per wedstrijd) |
Topscorer(s) | Wendie Renard Barbara Bonansea Jennifer Hermoso (2 doelpunten) |
Navigatie | |
◄ Vorige | Volgende ► |
Portaal Sport |
Het wereldkampioenschap voetbal vrouwen 2019 is de achtste editie van het wereldkampioenschap voetbal vrouwen. Het wordt van 7 juni t/m 7 juli 2019 gehouden in Frankrijk. Er doen 24 landen mee aan het eindtoernooi. De drie beste Europese landen kwalificeren zich voor het Olympisch voetbaltoernooi op de Olympische Zomerspelen 2020.
Toewijzing gastland
Kwalificatie
Team | Gekwalificeerd als | Datum | Aantal keer gekwalificeerd |
Aantal keer achter elkaar |
Beste prestatie | FIFA- classificatie |
---|---|---|---|---|---|---|
Frankrijk | Thuisland | 19 maart 2015 | 4 | 3 | Vierde plaats (2011) | 4 |
China | Aziatisch kampioenschap 2018 | 9 april 2018 | 7 | 2 | Tweede plaats (1999) | 7 |
Thailand | Aziatisch kampioenschap 2018 | 12 april 2018 | 2 | 2 | Eerste ronde (2015) | 12 |
Australië | Aziatisch kampioenschap 2018 | 13 april 2018 | 7 | 7 | Kwartfinale (2007, 2011, 2015) | 7 |
Japan | Aziatisch kampioenschap 2018 | 13 april 2018 | 8 | 8 | Kampioen (2011) | 12 |
Zuid-Korea | Aziatisch kampioenschap 2018 | 16 april 2018 | 3 | 2 | Achtste finale (2015) | 16 |
Brazilië | Zuid-Amerikaans kampioenschap 2018 | 20 april 2018 | 8 | 8 | Tweede plaats (2017) | 8 |
Chili | Zuid-Amerikaans kampioenschap 2018 | 22 april 2018 | 1 | 1 | Eerste deelname | 40 |
Spanje | Kwalificatie Europese | 8 juni 2018 | 2 | 2 | Eerste ronde (2015) | 12 |
Italië | Kwalificatie Europese | 8 juni 2018 | 3 | 1 | Kwartfinale (1991) | 15 |
Engeland | Kwalificatie Europese | 31 augustus 2018 | 5 | 4 | Kwartfinale (1995, 2007, 2015) | 4 |
Schotland | Kwalificatie Europese | 4 september 2018 | 1 | 1 | Eerste deelname | 21 |
Noorwegen | Kwalificatie Europese | 4 september 2018 | 8 | 8 | Kampioen (1995) | 14 |
Zweden | Kwalificatie Europese | 4 september 2018 | 8 | 8 | Tweede plaats (2003) | 11 |
Duitsland | Kwalificatie Europese | 4 september 2018 | 8 | 8 | Kampioen (2003, 2007) | 2 |
Canada | Top 3 Noord-Amerikaans kampioenschap voetbal vrouwen 2018 | 14 oktober 2018 | 7 | 7 | Vierde plaats (2003) | 5 |
Verenigde Staten | Top 3 Noord-Amerikaans kampioenschap voetbal vrouwen 2018 | 14 oktober 2018 | 8 | 8 | Kampioen (1991, 1999, 2015) | 1 |
Jamaica | Top 3 Noord-Amerikaans kampioenschap voetbal vrouwen 2018 | 17 oktober 2018 | 1 | 1 | Eerste deelname | 64 |
Nederland | Kwalificatie Europese | 13 november 2018 | 2 | 2 | Laatste 16 (2015) | 10 |
Argentinië | Winnaar Play-off CONCACAF/CONMEBOL | 13 november 2018 | 3 | 1 | Eerste ronde | 36 |
Zuid-Afrika | Top 3 Afrikaans kampioenschap voetbal vrouwen 2018 | 27 november 2018 | 1 | 1 | Eerste deelname | 50 |
Nigeria | Top 3 Afrikaans kampioenschap voetbal vrouwen 2018 | 27 november 2018 | 8 | 8 | Eerste Ronde | 30 |
Kameroen | Top 3 Afrikaans kampioenschap voetbal vrouwen 2018 | 30 november 2018 | 2 | 2 | Laatste 16 (2015) | 49 |
Nieuw-Zeeland | Winnaar OFC Nations Cup Women 2018 | 1 december 2018 | 5 | 4 | Eerste Ronde | 20 |
Speelsteden
Twaalf steden hadden zich kandidaat gesteld voor de organisatie van het toernooi. Er vielen na de selecties drie steden af, dit waren Auxerre, Nancy en Nantes. Op 7 juni 2019 werd de openingswedstrijd gespeeld in het Parc des Princes in Parijs. De twee halve finales en de finale worden gespeeld in het Parc Olympique Lyonnais in Lyon, dat een capaciteit heeft van 58.000 toeschouwers.
Lyon | Grenoble | Montpellier |
---|---|---|
Capaciteit: 58.000 |
Capaciteit: 20.068 |
Capaciteit: 32.950 |
Le Havre | Parijs | Reims |
Capaciteit: 25.178 |
Capaciteit: 47.428 |
Capaciteit: 21.628 |
Rennes | Valenciennes | Nice |
Capaciteit: 29.778 |
Capaciteit: 25.172 |
Capaciteit: 35.624 |
Loting
Groepsfase
Groep A
Pos. | Team | Wed | W | G | V | PT | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Frankrijk | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 4 | 0 | +4 |
2. | Noorwegen | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 3 | 0 | +3 |
3. | Nigeria | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 3 | −3 |
4. | Zuid-Korea | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 4 | −4 |
| ||||
7 juni 2019 21:00 uur |
Frankrijk | 4 – 0 | Zuid-Korea | Stadion: Parc des Princes, Parijs Toeschouwers: 45.261 Scheidsrechter: Claudia Umpiérrez |
Le Sommer 9' Renard 35', 45+2' Henry 85' |
||||
| ||||
8 juni 2019 21:00 uur |
Noorwegen | 3 – 0 | Nigeria | Stadion: Stade Auguste-Delaune, Reims Toeschouwers: 11.058 Scheidsrechter: Kate Jacewicz |
Reiten 17' Utland 34' Ohale 37' (e.d.) |
||||
| ||||
12 juni 2019 15:00 |
Nigeria | – | Zuid-Korea | Stadion: Stade des Alpes, Grenoble |
| ||||
12 juni 2019 21:00 |
Frankrijk | – | Noorwegen | Stadion: Allianz Riviera, Nice |
| ||||
17 juni 2019 21:00 |
Nigeria | – | Frankrijk | Stadion: Roazhon Park, Rennes |
| ||||
17 juni 2019 21:00 |
Zuid-Korea | – | Noorwegen | Stadion: Stade Auguste-Delaune, Reims |
Groep B
Pos. | Team | Wed | W | G | V | PT | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Spanje | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 3 | 1 | +2 |
2. | Duitsland | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 1 | 0 | +1 |
3. | China | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | −1 |
4. | Zuid-Afrika | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | −2 |
| ||||
8 juni 2019 15:00 uur |
Duitsland | 1 – 0 | China | Stadion: Roazhon Park, Rennes Toeschouwers: 15.283 Scheidsrechter: Marie-Soleil Beaudoin |
Gwinn 66' | ||||
| ||||
8 juni 2019 18:00 uur |
Spanje | 3 – 1 | Zuid-Afrika | Stadion: Stade Océane, Le Havre Toeschouwers: 15.000 Scheidsrechter: María Carvajal |
Hermoso 69' (pen), 82' (pen.) L. García 88' |
25' Kgatlana 59', 81' Vilakazi | |||
| ||||
12 juni 2019 18:00 |
Duitsland | – | Spanje | Stadion: Stade du Hainaut, Valenciennes |
| ||||
13 juni 2019 21:00 |
Zuid-Afrika | – | China | Stadion: Parc des Princes, Parijs |
| ||||
17 juni 2019 18:00 |
Zuid-Afrika | – | Duitsland | Stadion: Stade de la Mosson, Montpellier |
| ||||
17 juni 2019 18:00 |
China | – | Spanje | Stadion: Stade Océane, Le Havre |
–=== Groep C ===
Pos. | Team | Wed | W | G | V | PT | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Italië | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 2 | 1 | +1 |
2. | Brazilië | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. | Jamaica | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4. | Australië | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | –1 |
| ||||
9 juni 2019 13:00 uur |
Australië | 1 – 2 | Italië | Stadion: Stade du Hainaut, Valenciennes Scheidsrechter: Melissa Borjas |
Kerr 22' | 56', 90+5' Bonansea | |||
| ||||
9 juni 2019 15:30 uur |
Brazilië | – | Jamaica | Stadion: Stade des Alpes, Grenoble Scheidsrechter: Riem Hussein |
| ||||
13 juni 2019 18:00 |
Australië | – | Brazilië | Stadion: Stade de la Mosson, Montpellier |
| ||||
14 juni 2019 18:00 |
Jamaica | – | Italië | Stadion: Stade Auguste-Delaune, Reims |
| ||||
18 juni 2019 21:00 |
Jamaica | – | Australië | Stadion: Stade des Alpes, Grenoble |
| ||||
18 juni 2019 21:00 |
Italië | – | Brazilië | Stadion: Stade du Hainaut, Valenciennes |
Groep D
Pos. | Team | Wed | W | G | V | PT | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Engeland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. | Schotland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. | Argentinië | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4. | Japan | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| ||||
9 juni 2019 18:00 uur |
Engeland | – | Schotland | Stadion: Allianz Riviera, Nice |
| ||||
10 juni 2019 18:00 uur |
Argentinië | – | Japan | Stadion: Parc des Princes, Parijs |
| ||||
14 juni 2019 15:00 |
Japan | – | Schotland | Stadion: Roazhon Park, Rennes |
| ||||
14 juni 2019 21:00 |
Engeland | – | Argentinië | Stadion: Stade Océane, Le Havre |
| ||||
19 juni 2019 21:00 |
Japan | – | Engeland | Stadion: Allianz Riviera, Nice |
| ||||
19 juni 2019 21:00 |
Schotland | – | Argentinië | Stadion: Parc des Princes, Parijs |
Groep E
Pos. | Team | Wed | W | G | V | PT | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Canada | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. | Kameroen | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. | Nieuw-Zeeland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4. | Nederland | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| ||||
10 juni 2019 21:00 uur |
Canada | – | Kameroen | Stadion: Stade de la Mosson, Montpellier |
| ||||
11 juni 2019 15:00 uur |
Nieuw-Zeeland | – | Nederland | Stadion: Stade Océane, Le Havre |
| ||||
15 juni 2019 15:00 |
Nederland | – | Kameroen | Stadion: Stade du Hainaut, Valenciennes |
| ||||
15 juni 2019 21:00 |
Canada | – | Nieuw-Zeeland | Stadion: Stade des Alpes, Grenoble |
| ||||
20 juni 2019 18:00 |
Nederland | – | Canada | Stadion: Stade Auguste-Delaune, Reims |
| ||||
20 juni 2019 18:00 |
Kameroen | – | Nieuw-Zeeland | Stadion: Stade de la Mosson, Montpellier |
Groep F
Pos. | Team | Wed | W | G | V | PT | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Verenigde Staten | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
2. | Thailand | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
3. | Chili | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
4. | Zweden | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| ||||
11 juni 2019 18:00 uur |
Chili | – | Zweden | Stadion: Roazhon Park, Rennes |
| ||||
11 juni 2019 21:00 uur |
Verenigde Staten | – | Thailand | Stadion: Stade Auguste-Delaune, Reims |
| ||||
16 juni 2019 15:00 |
Verenigde Staten | – | Chili | Stadion: Parc des Princes, Parijs |
| ||||
16 juni 2019 18:00 |
Zweden | – | Thailand | Stadion: Allianz Riviera, Nice |
| ||||
20 juni 2019 21:00 |
Zweden | – | Verenigde Staten | Stadion: Stade Océane, Le Havre |
| ||||
20 juni 2019 21:00 |
Thailand | – | Chili | Stadion: Roazhon Park, Rennes |
Stand derde geplaatste teams
De vier beste derde geplaatste teams gaan door naar de volgende ronde.
Grp | Land | GW | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/− | Pnt | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | ||||||||||
2 | ||||||||||
3 | ||||||||||
4 | ||||||||||
5 | ||||||||||
6 |
Knock-outfase
Achtste finale | Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||
22 juni – Nice | ||||||||||||||
Tweede Groep A | ||||||||||||||
27 juni – Le Havre | ||||||||||||||
Tweede Groep C | ||||||||||||||
Winnaar Match 37 | ||||||||||||||
23 juni – Valenciennes | ||||||||||||||
Winnaar Match 39 | ||||||||||||||
Winnaar Groep D | ||||||||||||||
2 juli – Lyon | ||||||||||||||
Derde Groep B/E/F | ||||||||||||||
Winnaar Match 45 | ||||||||||||||
23 juni – Le Havre | ||||||||||||||
Winnaar Match 46 | ||||||||||||||
Winnaar Groep A | ||||||||||||||
28 juni – Parijs | ||||||||||||||
Derde Groep C/D/E | ||||||||||||||
Winnaar Match 40 | ||||||||||||||
24 juni – Reims | ||||||||||||||
Winnaar Match 41 | ||||||||||||||
Tweede Groep B | ||||||||||||||
7 juli – Lyon | ||||||||||||||
Winnaar Groep F | ||||||||||||||
Winnaar Match 49 | ||||||||||||||
25 juni – Montpellier | ||||||||||||||
Winnaar Match 50 | ||||||||||||||
Winnaar Groep C | ||||||||||||||
29 juni – Valenciennes | ||||||||||||||
Derde Groep A/B/F | ||||||||||||||
Winnaar Match 43 | ||||||||||||||
25 juni – Rennes | ||||||||||||||
Winnaar Match 44 | ||||||||||||||
Winnaar Groep E | ||||||||||||||
3 juli – Lyon | ||||||||||||||
Tweede Groep D | ||||||||||||||
Winnaar Match 47 | ||||||||||||||
22 juni – Grenoble | ||||||||||||||
Winnaar Match 48 | Troostfinale | |||||||||||||
Winnaar Groep B | ||||||||||||||
29 juni – Rennes | 6 juli – Nice | |||||||||||||
Derde Groep A/C/D | ||||||||||||||
Winnaar Match 38 | Verliezer Match 49 | |||||||||||||
24 juni – Parijs | ||||||||||||||
Winnaar Match 42 | Verliezer Match 50 | |||||||||||||
Tweede Groep F | ||||||||||||||
Tweede Groep E | ||||||||||||||
Achtste finales
| ||||
22 juni 2019 17:30 (UTC+2) |
Winnaar Groep B | Match 38 | Derde Groep A/C/D | Stadion: Stade des Alpes, Grenoble |
| ||||
22 juni 2019 21:00 (UTC+2) |
Tweede Groep A | Match 37 | Tweede Groep C | Stadion: Allianz Riviera, Nice |
| ||||
23 juni 2019 17:30 (UTC+2) |
Winnaar Groep D | Match 39 | Derde Groep B/D/F | Stadion: Stade du Hainaut, Valenciennes |
| ||||
23 juni 2019 21:00 (UTC+2) |
Winnaar Groep A | Match 40 | Derde Groep C/D/E | Stadion: Stade Océane, Le Havre |
| ||||
24 juni 2019 18:00 (UTC+2) |
Tweede Groep B | Match 41 | Winnaar Groep F | Stadion: Stade Auguste-Delaune, Reims |
| ||||
24 juni 2019 21:00 (UTC+2) |
Tweede Groep F | Match 42 | Tweede Groep E | Stadion: Parc des Princes, Parijs |
| ||||
25 juni 2019 18:00 (UTC+2) |
Winnaar Groep C | Match 43 | Derde Groep A/B/F | Stadion: Stade de la Mosson, Montpellier |
| ||||
25 juni 2019 21:00 (UTC+2) |
Winnaar Groep E | Match 44 | Tweede Groep D | Stadion: Roazhon Park, Rennes |
Kwartfinales
| ||||
27 juni 2019 21:00 (UTC+2) |
Winnaar Match 37 | Match 45 | Winnaar Match 39 | Stadion: Stade Océane, Le Havre |
| ||||
28 juni 2019 21:00 (UTC+2) |
Winnaar Match 40 | Match 46 | Winnaar Match 41 | Stadion: Parc des Princes, Parijs |
| ||||
29 juni 2019 15:00 (UTC+2) |
Winnaar Match 43 | Match 47 | Winnaar Match 44 | Stadion: Stade du Hainaut, Valenciennes |
| ||||
29 juni 2019 18:30 (UTC+2) |
Winnaar Match 38 | Match 48 | Winnaar Match 42 | Stadion: Roazhon Park, Rennes |
Halve finales
| ||||
2 juli 2019 21:00 (UTC+2) |
Winnaar Match 45 | Match 49 | Winnaar Match 46 | Stadion: Parc Olympique Lyonnais, Lyon |
| ||||
3 juli 2019 21:00 (UTC+2) |
Winnaar Match 48 | Match 50 | Winnaar Match 47 | Stadion: Parc Olympique Lyonnais, Lyon |
Troostfinale
| ||||
6 juli 2019 17:00 (UTC+2) |
Verliezer Match 49 | Match 51 | Verliezer Match 50 | Stadion: Allianz Riviera, Nice |
Finale
| ||||
7 juli 2019 17:00 (UTC+2) |
Winnaar Match 49 | Match 51 | Winnaar Match 50 | Stadion: Parc Olympique Lyonnais, Lyon |
Kwalificatie Olympische Spelen
Via dit toernooi kunnen de drie beste Europese landen zich kwalificeren voor de Olympische Zomerspelen 2020. Mochten er meerdere teams gelijk eindigen kan de UEFA begin 2020 speciale kwalificaties opzetten, door middel van play-offs of een kwalificatietoernooi. Als Engeland bij de eerste drie gekwalificeerde Europese landen eindigt zal het Britse vrouwenelftal naar de Olympische Spelen worden gestuurd.
Statistieken
Doelpuntenmakers
- 2 doelpunten
- 1 doelpunt
- Eigen doelpunt
Wereldkampioenschap voetbal vrouwen | |||
---|---|---|---|
1991 · 1995 · 1999 · 2003 · 2007 · 2011 · 2015 · 2019 · 2023 · 2027 |