UEFA Nations League 2020/21 Divisie A: verschil tussen versies
k (nieuwe sleutel voor Categorie:UEFA Nations League: "A" met HotCat) |
|||
Regel 1.163: | Regel 1.163: | ||
{{Navigatie UEFA Nations League}} |
{{Navigatie UEFA Nations League}} |
||
− | [[Categorie:UEFA Nations League]] |
+ | [[Categorie:UEFA Nations League|A]] |
Versie van 21 jun 2020 11:09
De Divisie A van de UEFA Nations League 2020/21 is de hoogste divisie van de UEFA Nations League. Het toernooi, dat de vriendschappelijke wedstrijden tussen landen vervangt, begint in september 2020 en eindigt in juni 2021 met de finale, waarin de winnaars van alle vier de groepen van divisie A tegen elkaar spelen om de winst van het toernooi. Aan het toernooi doen de 16 landen mee die op basis van de eindstand van het seizoen 2018/19 zijn ingedeeld. Bij die eindstand werden de landen die oorspronkelijk zouden degraderen onder de gepromoveerde landen geplaatst.
Beslissingscriteria
Wanneer er twee of meer landen in een groep gelijk eindigen met evenveel punten, dan wordt er gekeken naar onderstaande criteria om te bepalen welk land hoger eindigt dan de ander op de ranglijst:
- Het hoogste aantal punten bij de onderlinge wedstrijden tussen de landen
- Het doelsaldo bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
- Meeste aantal doelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
- Meeste aantal uitdoelpunten gescoord bij de onderlinge wedstrijden tussen de gelijk geëindigde landen (als er meer dan twee teams gelijk eindigen)
Als er na criteria 1 tot en met 4 nog steeds landen gelijk staan wordt gekeken naar onderstaande criteria:
- Het doelsaldo in alle groepswedstrijden
- Aantal gescoorde doelpunten in alle groepswedstrijden
- Aantal gescoorde uitdoelpunten in alle groepswedstrijden
- Het aantal gewonnen groepswedstrijden
- Het aantal gewonnen groepswedstrijden in uitwedstrijden
- Fair-Playklassement van het toernooi (1 punt voor een gele kaart, 3 punten voor een rode kaart bij twee gele kaarten, 3 punten voor een directe rode kaart, 4 punten voor een gele kaart gevolgd door een directe rode kaart)
- De positie op de UEFA-coëfficiëntenranglijst
Deelnemende landen
De loting voor de groepen vond op 3 maart 2020 plaats in Amsterdam, Nederland.
|
|
|
|
Legenda | |
Gepromoveerd naar hogere divisie. | |
† | In dezelfde divisie gebleven na degradatie na wijzigingen. |
Geplaatst voor volgende ronde (halve finale). | |
PO | Gekwalificeerd voor play-offs voor het WK 2022. |
Gedegradeerd naar divisie B. |
Groepen en wedstrijden
Groep 1
|
|
- Legenda
Door naar de volgende ronde (halve finale)
Degradatie naar divisie B
| ||||
4 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Italië | – | Bosnië en Herzegovina | |
Verslag | ||||
| ||||
4 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Nederland | – | Polen | |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | – | Polen | |
Verslag | ||||
| ||||
7 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Nederland | – | Italië | |
Verslag | ||||
| ||||
8 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Bosnië en Herzegovina | – | Nederland | |
Verslag | ||||
| ||||
8 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Polen | – | Italië | |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Italië | – | Nederland | |
Verslag | ||||
| ||||
11 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Polen | – | Bosnië en Herzegovina | |
Verslag | ||||
| ||||
14 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Italië | – | Polen | |
Verslag | ||||
| ||||
14 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Nederland | – | Bosnië en Herzegovina | |
Verslag | ||||
| ||||
17 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Bosnië en Herzegovina | – | Italië | |
Verslag | ||||
| ||||
17 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Polen | – | Nederland | |
Verslag | ||||
Groep 2
|
|
- Legenda
Door naar de volgende ronde (halve finale)
Degradatie naar divisie B
| ||||
5 september 2020 «onderlinge duels» 16:00 (UTC+0) |
IJsland | – | Engeland | |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Denemarken | – | België | Stadion: Parken, Kopenhagen |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
België | – | IJsland | |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Denemarken | – | Engeland | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Engeland | – | België | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2020 «onderlinge duels» 18:45 (UTC+0) |
IJsland | – | Denemarken | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Engeland | – | Denemarken | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2020 «onderlinge duels» 18:45 (UTC+0) |
IJsland | – | België | |
Verslag | ||||
| ||||
12 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
België | – | Engeland | |
Verslag | ||||
| ||||
12 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Denemarken | – | IJsland | |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 17:00 (UTC+0) |
Engeland | – | IJsland | |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 18:00 (UTC+1) |
België | – | Denemarken | |
Verslag | ||||
Groep 3
|
|
- Legenda
Door naar de volgende ronde (halve finale)
Degradatie naar divisie B
| ||||
5 september 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Portugal | – | Kroatië | |
Verslag | ||||
| ||||
5 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Zweden | – | Frankrijk | |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Frankrijk | – | Kroatië | |
Verslag | ||||
| ||||
8 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Zweden | – | Portugal | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Frankrijk | – | Portugal | |
Verslag | ||||
| ||||
9 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Kroatië | – | Zweden | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Kroatië | – | Frankrijk | |
Verslag | ||||
| ||||
12 oktober 2020 «onderlinge duels» 19:45 (UTC+1) |
Portugal | – | Zweden | |
Verslag | ||||
| ||||
12 november 2020 «onderlinge duels» 18:45 (UTC+0) |
Portugal | – | Frankrijk | |
Verslag | ||||
| ||||
12 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Zweden | – | Kroatië | |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Frankrijk | – | Zweden | |
Verslag | ||||
| ||||
15 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Kroatië | – | Portugal | |
Verslag | ||||
Groep 4
|
|
- Legenda
Door naar de volgende ronde (halve finale)
Degradatie naar divisie B
| ||||
3 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Duitsland | – | Spanje | |
Verslag | ||||
| ||||
3 september 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Oekraïne | – | Zwitserland | |
Verslag | ||||
| ||||
6 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Spanje | – | Oekraïne | |
Verslag | ||||
| ||||
6 september 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Zwitserland | – | Duitsland | |
Verslag | ||||
| ||||
10 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Spanje | – | Zwitserland | |
Verslag | ||||
| ||||
10 oktober 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Oekraïne | – | Duitsland | |
Verslag | ||||
| ||||
13 oktober 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+2) |
Duitsland | – | Zwitserland | |
Verslag | ||||
| ||||
13 oktober 2020 «onderlinge duels» 21:45 (UTC+3) |
Oekraïne | – | Spanje | |
Verslag | ||||
| ||||
13 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Duitsland | – | Oekraïne | |
Verslag | ||||
| ||||
13 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Zwitserland | – | Spanje | |
Verslag | ||||
| ||||
16 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Spanje | – | Duitsland | |
Verslag | ||||
| ||||
16 november 2020 «onderlinge duels» 20:45 (UTC+1) |
Zwitserland | – | Oekraïne | |
Verslag | ||||
Halve finale/finale
Wedstrijdschema
Halve finale | Finale | |||||
?? juni 2021 — | ||||||
?? juni 2021 — | ||||||
Troostfinale | ||||||
?? juni 2021 — | ?? juni 2021 — | |||||
Halve finales
| ||||
?? juni 2021 |
– | |||
| ||||
?? juni 2021 |
– | |||
Troostfinale
| ||||
?? juni 2021 |
– | |||
Finale
| ||||
?? juni 2021 |
– | |||
Eindstand
De eindstand wordt bepaald op basis van de regels die de UEFA opstelde.
Pos | Land | Grp | Wed | W | G | V | Pnt | Doelsaldo | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
DV | DT | +/− | ||||||||
N N B |
Finale 1e plaats | |||||||||
Finale 2e plaats | ||||||||||
Finale 3e plaats | ||||||||||
Finale 4e plaats | ||||||||||
5. | Beste nummer 2 in de groep | |||||||||
6. | Tweede nummer 2 in de groep | |||||||||
7. | Derde nummer 2 in de groep | |||||||||
8. | Vierde nummer 2 in de groep | |||||||||
9. | Beste nummer 3 in de groep | |||||||||
10. | Tweede nummer 3 in de groep | |||||||||
11. | Derde nummer 3 in de groep | |||||||||
12. | Vierde nummer 3 in de groep | |||||||||
13. | Beste nummer 4 in de groep | |||||||||
14. | Tweede nummer 4 in de groep | |||||||||
15. | Derde nummer 4 in de groep | |||||||||
16. | Vierde nummer 4 in de groep |
Doelpuntenmakers
Play-offs WK 2022
UEFA Nations League | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
|