Wikikids:Clubhuis: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
 
(952 tussenliggende versies door 22 gebruikers niet weergegeven)
Regel 1: Regel 1:
 
{{Clubhuis}}
 
{{Clubhuis}}
 +
[[Bestand:Bericht ondertekenen.gif|500px|center|link=]]
 
<!-- Stel hieronder je vraag -->
 
<!-- Stel hieronder je vraag -->
  
== Referenties<small><sup>[1]</sup></small> ==
+
== Nieuwe sterren  ==
Dag allemaal, in een tijd van opkomend nepnieuws lijkt het me een goed idee om langzaam maar zeker bronnen te verplichten bij sterke, impactvolle of onwaarlijkende uitspraken die gedaan worden op WikiKids. Op deze manier kunnen kinderen zelf bronnen checken en weten waar de informatie vandaan komt. Mij lijkt het een goed idee om het sowieso mogelijk te maken om referenties toe te voegen aan artikelen, op eenzelfde wijze als op Wikipedia. Op https://nl.wikipedia.org/wiki/Help:Referenties_en_voetnoten kun je meer informatie lezen over referenties op Wikipedia. Zelf weet ik niet goed hoe je zoiets kunt implementeren in WikiKids, maar het lijkt me in ieder geval wel erg waardevol. Zouden jullie mij willen helpen met nadenken over de vormgeving van een dergelijk sjabloon en over de implementatie van dat sjabloon op WikiKids? Ik ben benieuwd naar jullie ideeën! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 8 sep 2024 05:05 (CEST)
+
Ik heb laats een ster van Sander gekregen maar tot mijn verbazing stond hij niet in de [[Wikikids:Sterren]] Ik keek toen naar mijn minecraft ster en die stond er ook niet tussen kunnen die er bij gezet worden? MVG  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 4 aug 2025 14:46 (CEST)
:Mijn idee is om één sjabloon te maken, voor zowel webpagina's, boeken als tijdschriften, om het eenvoudig te maken voor kinderen. Het zou uit de volgende informatie kunnen bestaan:
+
:Hey Thijmen4, er zijn duizenden mogelijke sterren die gegeven zouden kunnen worden. De Minecraftster had ik zelf gemaakt en de betekenis van de verwelkomingsster had ik er zelf aan gegeven. De sterren op [[Wikikids:Sterren]] zijn slechts een selectie van de sterren die gegeven kunnen worden, dus dat zijn zeg maar de standaard sterren. Zelf zou ik er niets aan veranderen, omdat er al best veel sterren in staan. Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 4 aug 2025 15:46 (CEST)
:*Url: wat is de link naar de bron?
+
:: Ok! Als nog bedankt!  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 4 aug 2025 17:14 (CEST)
:*Titel: wat is de titel van het artikel of het boek?
+
:::Je kan als voorbeeld ook de handtekeningenster doen. Die staat er niet bij maar is wel uitgereikt aan S.Perquin en zozo. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 5 aug 2025 08:01 (CEST)
:*Auteur: wie heeft de informatie geschreven?
 
:*Uitgever: onder welke naam of organisatie is de informatie geschreven?
 
:*Datum: op welke datum is de informatie gepubliceerd?
 
:Met deze vijf gegevens komen we al een heel eind en is te achterhalen waar informatie vandaan komt. Wat mij betreft hoeft het niet per se in APA-stijl of iets dergelijks - dat leren kinderen later nog wel. Als maar een beetje duidelijk is waar de informatie vandaan komt. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 8 sep 2024 05:12 (CEST)
 
::Een opzetje is te vinden op [[Sjabloon:Citeer bron]]. Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 8 sep 2024 05:39 (CEST)
 
:::Zelf zou ik het handiger vinden dat we ervoor zorgen dat <code><nowiki><ref></nowiki></code> kan worden gebruikt op WikiKids, zodat referenties op dezelfde manier kunnen worden ingevoegd als op Wikipedia. Tevens heeft de tekstbewerker (voor de VE weet ik niet zeker) nog een knop die dit ook invoegt (die uiteraard nu niks doet). Zelf weet ik alleen niet op wat voor manier dit is uitgeschakeld op WikiKids. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 9 sep 2024 10:57 (CEST)
 
::::Hoi DeGroteEmojii, ja precies, dat was ik nog vergeten te benoemen. Dus dat alles gewoon werkt zoals het op Wikipedia werkt, en dat onderaan de pagina de bronnen automatisch komen te staan. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 9 sep 2024 11:01 (CEST)
 
:Bronnen verplichten lijkt me niet handig. <nowiki><ref></nowiki> gaan toestaan wel. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 9 sep 2024 17:54 (CEST)
 
::Ik sluit me aan bij Rots61. Om het schrijven van artikelen toegankelijk te houden voor jongere kinderen ben ik geen voorstander van het verplichten van het gebruiken van een bronvermelding. Dit wordt (afhankelijk van de school) vaak pas in groep 7 of 8 redelijk aangeleerd. Om toch ervoor te zorgen dat informatie klopt, lopen moderatoren en vaste gebruikers nieuwe artikelen vaak al na. Het is uiteraard wel goed om bronnen te vermelden en daarom lijkt het toestaan van <nowiki><ref></nowiki> me ook een goed idee. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 10 sep 2024 17:54 (CEST)
 
:::Jullie hebben op zich wel gelijk met bronnen niet gaan verplichten. Maar hoe kan ervoor gezorgd worden dat <code><nowiki><ref></nowiki></code> toegestaan wordt? Moet er dan iets ingeschakeld worden? Zou een van jullie dat kunnen regelen? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 10 sep 2024 18:08 (CEST)
 
:<nowiki><ref></ref></nowiki> kan vanaf nu gebruikt worden in artikels. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 18 sep 2024 11:41 (CEST)
 
  
== Spamaccounts ==
+
== Wikikids:Richtlijnen voor (bekende) personen ==
 +
Laatst kwam ik weer op [[Wikikids:Richtlijnen voor (bekende) personen]], en man, wat mij betreft kan dit veel korter, en minder omslachtig beschreven worden. Daarnaast valt me op dat de richtlijnen voor YT, Twitch en TikTok redelijk mild zijn t.o.v. de andere richtlijnen. Ik snap dat het is overgenomen van Wikipedia, maar wat mij betreft is dit niet (geheel) representatief voor het beleid van WikiKids. Het kan vervangen worden door bijv. "als het een artikel heeft op Wikipedia, mag het hier ook een artikel hebben. " + locale voetbalclubs + YT/Twitch/TikTok + etc. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 5 aug 2025 00:52 (CEST)
 +
: Dag Rots, Ik snap je argument, maar dan krijg je dat er minder artikelen komen over YouTubers en Tiktokkers. Neem bijvoorbeeld Walnut: hij heeft wel een artikel op WikiKids, maar niet op Wikipedia. Hetzelfde geldt ook voor veel andere YouTubers. Daarom denk ik dat het goed zou zijn om duidelijke regels op te stellen voor YouTubers, TikTokkers en Twitch-streamers. Bijvoorbeeld: Nederlandse streamers minstens 500.000 abonnees volgers. Buitenlandse streamers minstens 1.000.000 abonnees/volgers. Ik hoop je een beeld gegeven waarom ik tegen het idee van staat het op wikipedia dan mag het ook op wikikids.Met vriendelijke groet,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 5 aug 2025 08:04 (CEST)
 +
:: Als ik het bericht van Rots goed lees, begrijp ik juist hij de huidige richtlijnen voor YouTube, TikTok en Instagram wil behouden (WikiKids heeft naar mijn weten geen richtlijnen voor [[Twitch]]). Het gaat hem juist om de andere richtlijnen die van Wikipedia zijn overgenomen (kopjes "politici" t/m "slachtoffers van misdrijven"). Off-topic: Mij lijkt het wel handig om richtlijnen voor Twitch op te stellen. Zo zitten veel (professionele) gamers en politieke commentatoren op Twitch. Helaas ben ik zelf niet actief op Twitch (ik kijk meestal de fragmenten op YouTube), dus zou iemand een beeld kunnen schetsen wanneer een streamer "encyclopediewaardig" is? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 5 aug 2025 12:40 (CEST)
 +
:::Dat bedoelde ik inderdaad. De regels voor YT, TikTok en Instagram (ipv Twitch) zijn wat mij betreft goed. Maar de regels voor andere zaken zijn zomaar van Wikipedia overgenomen, natuurlijk wel aangepast voor WikiKids, alleen er is naast [[Wikikids:Clubhuis/archief/44#Discussie:_verwijderingsbeleid_onbekende_personen|dit topic]] niet over gesproken. Extra regels voor Twitch zijn inderdaad wel handig, zoals Mike zegt. Ik heb daar geen kaas van gegeten, dus dat mag iemand anders doen. Wat ik daarnaast bedoelde was: als een artikel op Wikipedia erover mag bestaan, dan mag het ook op WikiKids. Daarnaast mogen ook locale voetbalclubs, Twitchers met x subscribers, Nederlandstalige YouTubers met 100.000 subscribers, etc. Dus naast artikels van Wikipedia mogen ook specifieke zaken op WikiKids. (Kinderboeken, kinderboekenschrijvers, Roblox-spellen, bekende mobiele spellen, etc. zouden ook erbij kunnen) {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 5 aug 2025 20:31 (CEST)
 +
::::Ik zal even een nieuw (sub)kopje aanmaken voor de Twitch-discussie, zodat deze draad verder kan gaan over de richtlijnen zelf. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 5 aug 2025 22:33 (CEST)
  
Beste moderatoren, het valt me op dat er sinds kort accounts worden aangemaakt met een steeds terugkomende normale naam plus drie willekeurige letters erachter. Tot nu toe gaat het om de volgende accounts:
+
===Richtlijnen voor Twitch-streamers===
* Davidlkr
+
Zelf ben ik niet actief op Twitch, maar Twitch is een populair platform voor streamers (voornamelijk gamers). Hierdoor sluit het platform aan bij onze doelgroep. Daarom lijkt het me slim om een richtlijn op te stellen voor wanneer een Twitch-streamer "encyclopediewaardig" is. Misschien kunnen een minimum aantal volgers/abonnees in stellen als richtlijn? Ik heb de kwestie voorgelegd aan ChatGPT (dat niet goed is op het gebied van cijfers). Die stelde dat een internationaal bekende Twitch-streamer een minimum van 1.000.000 abonnees heeft. Nederlandstalige accounts zitten hier meestal onder (Nederlands heeft immers een veel kleiner taalgebied). Ik zou zeggen (als leek zijnde) dat een encyclopedisch Nederlandstalige Twitch-streamer minimaal 100.000 volgers heeft. Misschien is dat een oplossing? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 5 aug 2025 22:33 (CEST)
* Davidfjz
+
:De drempel kan volgens mij wel lager, als je kijkt naar de [[c:en:List_of_most-followed_Twitch_channels|meest gevolgde Twitch-streamers]], dan ligt dat aantal lager dan bijv. YT. Als je kijkt naar de Nederlandstalige Twitch-streamers, dan zijn er [https://www.twitchmetrics.net/channels/follower?lang=nl 12] relevant (uitgaande van 100.000). Als we die grens verlagen naar, 50.000 of 30.000, heb je wat meer Twitch-streamers. Het vereiste op de internationalen zou ik dan ook op 500.000 of 300.000 zetten. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 6 aug 2025 13:42 (CEST)
* Davidblt
+
::Ah ja, dat lijkt me een mooie richtlijn die meer ruimte overlaat. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 6 aug 2025 22:05 (CEST)
* Davidijj
+
:::Ik zou 30.000 voor Nederlandstalige streamers aanhouden en 300.000 voor anderstaligen streamers. Ik laat dit even een week rusten, zodat mensen voldoende tijd hebben om te reageren. Dan kan de richtlijn op de pagina gezet worden, lijkt me. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 aug 2025 10:28 (CEST)
* Davidryi
 
* Davidyee
 
* Davidovr
 
* Davidara
 
* Eldarqoj
 
* Eldarrws
 
* Eldarqen
 
* Eldarqhw
 
* Eldarkzw
 
* Eldarrqu
 
* Eldariou
 
* Irinwyc
 
* Irinaxu
 
* Irinnpq
 
* Irinweu
 
* Irinbbb
 
* Irinlqz
 
* Ivanbjv
 
* Ivanawl
 
* Ivantry
 
* Julifpk
 
* Julihpm
 
* Julibln
 
* Julifpk
 
* Julimpn
 
* Julicdx
 
* Leonhcn
 
* Leonoxw
 
* Leonkek
 
* Leonnyd
 
* Veronanra
 
* Veronahaz
 
* Veronacrd
 
* Veronadhx
 
* Veronazpa
 
* Veronaytl
 
Ik heb ook al een [[Wikikids:CUVerzoek|CUVerzoek]] ingediend. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 16 sep 2024 18:49 (CEST)
 
:Sorry dat ik ongeduldig ben maar.. {{@|Rots61}} {{@|Wouter15}} {{@|Hippogryph}} {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 16 sep 2024 19:05 (CEST)
 
::Ik heb ernaar gekeken. Door me te pingen, krijg je trouwens niet sneller een reactie. Als ik op WikiKids kijk, kijk ik automatisch in het Clubhuis, de Boomhut en op verschillende overlegpagina's van andere actieve gebruikers. Als ik niet online ben, krijg ik ook geen notificaties van WikiKids. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 16 sep 2024 23:18 (CEST)
 
:::Oh, oké. {{Afz|Zozo7077}}
 
  
== [[:Categorie:Portalen]] van [[Wikikids:Beeldbank]] weghalen ==
+
== Storing? ==
 +
Ben ik de enige of konden jullie ook net niet in wikikids? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 5 aug 2025 10:03 (CEST)
 +
: Dag Wezoom, er was 2 minuten een storing waarschijnlijk waren ze de software aan het updaten MVG,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 5 aug 2025 10:26 (CEST)
 +
::Had er ook last van. Gebeurd af en toe. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 5 aug 2025 11:48 (CEST)
 +
:::Bedant voor de antwoorden! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 6 aug 2025 08:26 (CEST)
  
Beste moderatoren, ik ben even bezig met het ordenen van de [[:Categorie:Portalen]] en ik zie dat [[Wikikids:Beeldbank]] en [[Wikikids:Beeldbank/Categoriestelsel]] hier ook tussen staan. Zou deze categorie gewijzigd kunnen worden in [[:Categorie:Wikikids:Beeldbank]] (een nog aan te maken categorie) of anders [[:Categorie:Wikikids]]? Aangezien de eerste pagina beveiligd is, kan ik dit niet zelf doen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2024 00:08 (CEST)
+
== Nieuwe Infobox voor Staten==
 +
''Onderstaand overleg naar Clubhuis verplaatst:''<br>
 +
Dag Hanssain, Ik was laatst aan het zoeken naar een infobox voor een staat in india. Maar die was er nog niet dus, ik dacht wat vind je er van als ik of jij er een zou maken? Laat weten wat jij van het idee vindt! MVG  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 6 aug 2025 12:19 (CEST)
 +
:Hoi Thijmen, ik heb eens gekeken bij de Verenigde staten. Bijvoorbeeld het sjabloon [[Sjabloon:Alabama]]. Ik denk dat je zoiets bedoeld. Dit is nog een sjabloon uit de begintijd van WikiKids (overigens niets mis mee). Er is idd geen algemeen sjabloon voor een staat bij mijn weten. Die kunnen we maken ongeveer als een soort mix tussen sjabloon Alabama en die van [[sjabloon:Infobox plaats (NL)]]. Dan heb ik wel de velden nodig die er in moeten. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 aug 2025 14:08 (CEST)
 +
:: Dat lijkt me een goed idee Hanssain we kunnen dan kijken of [[Sjabloon:Texas]] ook nog toevoegingen heeft. MVG  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 6 aug 2025 16:34 (CEST)
 +
:::Ik kopieer dit ff naar het clubhuis. Dan kunnen de anderen meedenken en kunnen we een gezamenlijke beslissing nemen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 aug 2025 21:48 (CEST)
 +
::::Kijk voor een voorbeeld van zo'n sjabloon op [[:nl:sjabloon:infobox bestuurlijk gebied India]] met als voorbeeld [[:nl:Gujarat]]. De naam is ook beter, bestuurlijk gebied omdat India naast deelstaten ook unieterritoria heeft. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 6 aug 2025 21:56 (CEST)
 +
:::::Eens met Groemp. Ik denk dat een infobox voor de staten en territoria beter is. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 6 aug 2025 22:04 (CEST)
 +
::::::Had ik ook gezien. [[Lijst van staten en territoria van India]] reeds aangemaakt als vertrekpunt. We hebben voor de Oekraïense en Russische oblasten iets vergelijkbaars gemaakt. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 aug 2025 22:10 (CEST)
 +
Ik heb een aanzet gemaakt voor het [[Sjabloon:Infobox bestuurlijk gebied India]]. Er zitten volgens mij nog fouten in en heb Rots61 gevraagd 'm na te willen kijken. Dus nog even wachten met gebruiken tot nader bericht. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 7 aug 2025 12:25 (CEST)
 +
: Het ziet er goed uit ik ben nog wel bezig met India zou jij het misschien eens een keer doorkijken! MVG  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 7 aug 2025 12:27 (CEST)
 +
:: Voorbeeld (met fouten) bij [[Andhra Pradesh (India)]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 7 aug 2025 12:37 (CEST)
 +
::: Gezien ziet er goed uit buiten de fouten. MVG  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 7 aug 2025 12:39 (CEST)
 +
::::kleine aanpassing gedaan. Beter zo? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 7 aug 2025 12:59 (CEST)
 +
:::::Ik zag dat het beter ging. Volgens mij is ie (bijna) OK. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 7 aug 2025 13:01 (CEST)
  
== [[Portaal:Dictatuur]] ==
+
== Brawl Stars  ==
Dag allemaal, ik zag daarnet dat er een [[Portaal:Monarchie]] en [[Portaal:Republiek]] bestaat, naast [[Portaal:Politiek]]. Mij lijkt het heel interessant om ook een [[Portaal:Dictatuur]] aan te maken. Het doel van dit portaal is dan om kinderen een inzicht te geven over hoe een dictatuur ontstaat en wat de gevolgen en kenmerken ervan zijn (bijvoorbeeld [[indoctrinatie]], [[censuur]] en [[onderdrukking]]). Ook wil ik kinderen laten ervaren hoe het zou zijn om in een dictatuur te leven en wil ik hun meegeven dat vrijheid niet vanzelfsprekend is. Hoe denken jullie hierover? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2024 00:35 (CEST)
+
Ik ben naar de licenties van Brawl stars gegaan maar ik snap niet of ik foto's mag uploaden van de game? Kan iemand me dat uitleggen of het mag voor het nieuwe artikel veel foto's zijn verouderd dus die gaan weg. MVG  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 7 aug 2025 08:33 (CEST)
:Ik heb al een aantal superleuke ideeën bedacht, al zeg ik het zelf. Het lijkt me gaaf als het [[Portaal:Dictatuur]] het eerste interactieve portaal wordt. Ik heb dus een aantal ideeën:
+
:Kan je er geen van commons gebruiken? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 7 aug 2025 09:50 (CEST)
:* Het hele portaal staat in het teken van de smurfen, die [[superieur]] zijn aan de mens. Ik wil kinderen laten ervaren hoe het is om geïndoctrineerd te worden over iets onschuldigs.
+
::Die zijn niet beter want er is laatst een update geweest! MVG {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 7 aug 2025 09:53 (CEST)
:* Het portaal zal volstaan met (zelfgemaakte) posters met [[propaganda]] over de superieure smurf, omdat deze beter zijn dan de mens (ik zal ook precies uitleggen waarom smurfen beter zijn).
+
:::Op basis van https://supercell.com/en/fan-content-policy/, kunnen we plaatjes van Brawl Stars gebruiken. Dus je mag een screenshot maken in game, en die gebruiken. Of een plaatje uit de [https://fankit.supercell.com/ fankit]. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 7 aug 2025 18:12 (CEST)
:* Enkele stukken die negatief praten over de smurfen, bijvoorbeeld een neppe plek waar mensen reacties zouden kunnen geven, worden gecensureerd met dikke zwarte balken. (Als je de tekst selecteert, kun je nog lezen wat er voor negatiefs staat over de smurfen).
+
::::Wel oppassen, met uploaden moet je {{tl|Supercell}} neerzetten bij het plaatje. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 7 aug 2025 18:29 (CEST)
:* Op het portaal zullen ook "regels" komen te staan waar je je aan moet houden op het portaal. Er zal bijvoorbeeld ook een plek komen wij "niet in kunnen" omdat alleen smurfen daar mogen komen.
+
::::: Bedankt voor het Uitzoeken Rots! MVG  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 7 aug 2025 18:59 (CEST)
:Op deze manier wil ik op een interessante, en ook enigszins grappige, manier kinderen kennis laten maken met een dictatuur. Laat maar weten wat jullie ideeën hierover zijn en of jullie nog leuke aanvullende ideeën hebben! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2024 01:14 (CEST)
 
::Om het toch wat serieuzer te houden, kunnen we ook een fictief land bedenken als dictatuur met een fictieve dictator. Dan laten we de smurfen weg. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 sep 2024 01:29 (CEST)
 
:::Ik weet niet of de Smurfen auteursrechtelijk beschermd zijn (lijkt me wel) en dus niet te gebruiken voor zoiets. Mij lijkt het goed om juist een interactief portaal te maken aan de hand van dictaturen van vroeger en van nu. Er zijn helaas voorbeelden genoeg. Een dictatuur is trouwens heel vaak een republiek, aangezien er geen monarch op de troon zit. Dan is een land automatisch een republiek, dus een dictatuur staat niet volledig los van dat portaal. Een apart portaal kan daarentegen wel handig zijn. Succes! {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 17 sep 2024 16:37 (CEST)
 
::::Dat ook nog, inderdaad. Een fictief land als voorbeeld nemen in het portaal lijkt me beter! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} 18 sep 2024 14:38 (CEST)
 
  
== spelling ==
+
== Verdwaalde artikelen ==
hallo ik heb een vraag. mijn zoontje kan niet goed typen en ik heb ook geen zin om steeds zijn woorden goed te spellen. Ik kan ook niet zelf dingen typen want hij word dan boos omdat hij het zelf wil doen. Sil is natuurlijk nog maar 7 jaar oud maar hebben jullie soms een ideetje hoe ik dit kan oplossen? alvast bedankt! namens de moeder van Sildekrokodil
+
Hallo allen, ik kom nog regelmatig (min of meer toevallig) artikelen tegen die nergens aan gekoppeld blijken te zijn. In veel gevallen ontbreekt er dan ook een overzicht- of instap-artikel. Zo bleken de regio's en departementen van Frankrijk al wel te bestaan, maar deze stonden ook niet met het portaal gekoppeld. Ze hadden beide wel een navigatie sjabloon, maar ook hier ontbraken de overzicht artikelen. Het zou mooi zijn als dit de komende tijd opgespeurd en verbeterd kan worden. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 9 aug 2025 16:32 (CEST)
:Hmmm, goede vraag! Waar zou hij graag over willen schrijven? Sowieso proberen wij (vrijwilligers van WikiKids) alle bewerkingen van nieuwe gebruikers te controleren. Als uw zoon dus artikelen aanmaakt of aanpast, zullen deze gecontroleerd worden. Hij kan trouwens ook altijd nieuwe pagina's aanmaken in zijn [[Wikikids:Gebruikersnaamruimte|gebruikersnaamruimte]], waarop het niet zoveel uitmaakt als er spelfouten in staan. Die maak je door in de zoekbalk <code>Gebruiker:SilDeKROKODIL/</code> in te typen met een woord erachter, zoals hij ook heeft gedaan met [[Gebruiker:SilDeKROKODIL/mij]]. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 sep 2024 16:03 (CEST)
+
:Je kunt de [[Speciaal:Weespaginas|Weespaginas]] bekijken. Daar staan ~2800 artikels die niet gekoppeld zijn. :) Er zijn wel artikels die verwijderd kunnen worden, of samengevoegd worden. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 9 aug 2025 17:14 (CEST)
::Hartelijk bedankt! ik moet soms ook werken dus het is fijn dat jullie hem ook kunnen helpen met controleren. M.v.g. moeder van Sil
+
::Bedankt voor de tip. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 9 aug 2025 17:37 (CEST)
:::Geen probleem! 😄 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 sep 2024 16:37 (CEST)
 
  
== Portaal:Uiterlijk in de maak ==
+
== Naamgeving steden en gemeenten en losse artikelen voor steden en gemeenten ==
 +
Goedemiddag iedereen. Ik was zojuist bezig met het aanpassen van [[Bergen op Zoom]] toen ik er achter kwam dat de gemeente en hoofdplaats beiden op hetzelfde artikel zijn geplaatst. Ik heb deze gesplitst in Bergen op Zoom en het reeds als redirect bestaande artikel [[Bergen op Zoom (gemeente)]], net als op Wikipedia. Het viel me echter op dat hier geen uniformiteit in zit op WikiKids. Roosendaal heeft het bijvoorbeeld wel, Tilburg weer niet. Boekel wel, Den Bosch niet. Dit zijn zomaar een paar voorbeelden. Mijn voorkeur heeft het om de artikelen uit te splitsen in stad, zonder toevoeging (behalve als het voorkomt in meerdere delen van het land, dan met provincie) en gemeente, met dat erachter (tussen haakjes, zoals dit). Op Wikipedia is dit ook op deze manier gedaan en dit zorgt voor herkenbaarheid en het is ook beter zoekbaar, naar mijn mening. Bovendien hebben hoofdplaatsen van een gemeente die een naam heeft die niet refereert aan een hoofdplaats zowiezo een eigen artikel, en de gemeentes dus ook. Denk bijv. aan Reimerswaal, Sudwest-Fryslan en Halderberge. Ook zijn er combigemeentes, daarbij hetzelfde verhaal. Denk aan Rijssen-Holten en Gilze-Rijen. Dus daarom mijn voorstel om het uniform te splitsen op dezelfde wijze als Wikipedia doet. Hanssain heeft al flink wat werk verzet met de plaatsen en gemeentes en Rots heeft eea geautomatiseerd, dus in principe kunnen we hier, als jullie het ermee eens zijn, een begin mee maken. Ik weet overigens niet hoe dit zit op het gebied van België. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 10 aug 2025 15:48 (CEST)
 +
:Ik snap je punt. Ik heb vooral gekeken naar de grootte (qua inwoneraantal) van de stad/dorp t.o.v. die van de gemeente (zie BAG kaart per gemeente). Is deze nagenoeg gelijk (de gehuchten maken nauwelijks het verschil) dan heb ik het samengevoegd of zo gelaten (was bij Wikipedia ook vaak het geval). Scheelde ook werk. Overigens waren in het verleden gemeente en plaats al samengevoegd en heb ik er iig voor gezorgd dat ze het nieuwe sjabloon kregen en heb ik er ook heel wat 'uit elkaar' gehaald. Maar het let je niets om dat alsnog aan te passen. Je moet er overigens op letten dat 'gemeente' niet ingevuld hoeft te worden als het een gemeente betreft. Bij een plaats (stad, dorp of gehucht) vul je die wel in, aangevuld met 'gemeentelink' en een <nowiki><br></nowiki>achter de gemeentenaam. Zie [[Bergen op Zoom]]. Vergeet bij een splitsing ook niet het sjabloon aan te passen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 10 aug 2025 15:55 (CEST)
 +
::Misschien is het dan wel slim om de pagina [[Wikikids:Nederlandse gemeenten en steden met dezelfde naam]] te verwijderen/aan te passen om verwarring te voorkomen? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 aug 2025 10:32 (CEST)
  
Hallo allen, bij het PIM-systeem ontbreken nog twee portalen. Portaal:Uiterlijk en Portaal:Gedichten en versjes. Aan Portaal:Uiterlijk wordt nu gewerkt. Suggesties zijn welkom. Zie: [[Gebruiker:Hanssain/portaal aanmaak]]. Penny heeft ook een Portaal:subculturen in de maak. Deze wil ik graag koppelen, maar deze staat nog niet in de wikiruimte. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 sep 2024 12:22 (CEST)
+
== 1.000.000 ==
:Hoi Hanssain, over mijn portaal: ik ga in de komende uren / dagen de laatste dingen zetten bij het portaal en als ik toestemming heb kan het in de wikiruimte. Portaal uiterlijk ziet er tot nu toe er goed uit. Groetjes van [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 20 sep 2024 12:42 (CEST)
+
Dag iedereen, we hebben 1 miljoen bewerkingen gehaald. Dat is een groot moment voor wikikids iedereen bedankt namens mij ik hoop dat kinderen er blij mee zijn met deze Coole wiki! Mvg,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 13 aug 2025 18:24 (CEST)
::Hoi Penny, ik wacht je seintje af. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 20 sep 2024 13:19 (CEST)
+
:Leuk! Nu nog de 50.000 artikelen! Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 13 aug 2025 19:24 (CEST)
 +
::Das cool! Op naar de 50 dus! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 14 aug 2025 09:26 (CEST)
 +
:: Op naar de 50k! En voor mij ook Naar de 10k bewerkingen nog 30 ongeveer. Gr,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 14 aug 2025 10:27 (CEST)
  
== Subculturen portaal af! ==
+
== Project Infobox? ==
 +
Hoi allen, ik heb een opzetje gemaakt voor een Project Infobox op [[Gebruiker:Groempdebeer/Project Infobox]]. Heeft als doel het standaardiseren van de infoboxen. Vinden jullie het iets om eventueel ergens in het komende (school)jaar te houden of denken jullie dat het niet nodig is? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 18 aug 2025 10:15 (CEST)
 +
:Hoi Groemp, ik heb daar eerder ook aan gedacht en ben in principe voor. Er zitten wel wat haken en ogen aan. Bestaande artikelen met een bepaald sjabloon veranderen zeg maar niet zo maar mee. Die zul je allemaal na moeten lopen. Invoer van afbeeldingen overal hetzelfde zou wel fijn zijn. Overleg verder op je projectpagina? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 18 aug 2025 12:05 (CEST)
 +
Hoi allen, Hanssain en ik zijn er mee verder gegaan. Er is nu een basisinfobox in wording. Ook is Hanssain bezig met een afstreeplijst voor de infoboxen en ben ik geleidelijk aan een pagina aan het maken met een overzicht van statische infoboxen en een vervanger. Het project krijgt dus steeds meer vorm. Mochten jullie willen meedenken/-helpen kan dat altijd. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 20 aug 2025 17:41 (CEST)
 +
::Dit kan wat mij betreft een Wikiproject worden. Te zijner tijd kan dit in de WikiKids-ruimte (WikiKids:Wikiproject/Infobox) worden gezet. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 26 aug 2025 17:29 (CEST)
  
Hoi iedereen, Penny weer. Ik heb zojuist mijn portaal van subculturen af gekregen en zou nu toestemming willen krijgen om dit in de wikiruimte te plaatsen van de moderators. Of mocht ik dit eigenlijk al? Ik hoor het snel! Groetjes van [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 21 sep 2024 14:26 (CEST)
+
== Interview met iemand van rond de 11 jaar voor het NOS Jeugdjournaal ==
:Goed werk Penny! Had al ff gekeken op [[Gebruiker:DeHelpendePenny/Subculturen]]. Persoonlijk zou ik de afbeeldingen boven de tekst zetten in de box (geeft meer uniformiteit met de andere portalen), maar voor de rest mag je trots zijn op je werk. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 sep 2024 15:02 (CEST)
+
Dag allemaal, op 24 juli 2025 stuurde ik het NOS Jeugdjournaal een enthousiaste e-mail over het bijna bereiken van de 50.000 artikelen op WikiKids. Nu kreeg ik vandaag de volgende e-mail, die ik op WikiKids mocht publiceren: {{Citaat|20 augustus komt dichterbij. Hoe gaat het met de mijlpaal die eraan komt, heb je inmiddels nog duidelijker wanneer jullie de 50 duizend aantikken? Ik wil onderzoeken of het in het Jeugdjournaal kan komen. Het mooiste vinden we altijd om met een betrokken kind (rond de 11 jaar) te spreken. Ken jij een kind dat al heel wat artikelen heeft gemaakt? En zich ook betrokken voelt bij de community? Ik zou dan graag met hem of haar bellen, vaak via een van de ouders. Afhankelijk van dat gesprek bepaal ik dan of het in het Jeugdjournaal kan komen of niet. [...]}} Dus vandaar de vraag: is er iemand van ±11 jaar oud (kan ook wel 4 jaar ouder zijn) die veel heeft gedaan op WikiKids, die geïnterviewd zou willen worden door het NOS Jeugdjournaal? Ik had ook gebeld naar de redactie om even te sparren, en het is dan wel de bedoeling dat je met je gezicht op televisie verschijnt. Dus dat ze echt langskomen bij je thuis of op school ofzo. Ik ben benieuwd of iemand dit ziet zitten? Overleg het natuurlijk wel eerst met je ouders! Ik hoor graag van iemand! 😄📷 Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 aug 2025 13:40 (CEST)
::Ik ga dan even kijken of dat er goed uit ziet en eventueel de foto's kleiner maken of weglaten (scheelt voor mensen die op slome apparaten zitten). [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 21 sep 2024 15:05 (CEST)
+
:Geen interesse. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 18 aug 2025 14:00 (CEST)
:De bovenste foto is wat mij betreft aan de grote kant, daarnaast mist de afbeelding sowieso linkjes naar de foto's die je hebt gebruikt. Er zitten nog een paar doorverwijspagina's in, die moeten ook opgelost worden. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 21 sep 2024 17:38 (CEST)
+
::Behoor niet tot de doelgroep. Wellicht dat #Gerard Dummer iets kan betekenen. Hij is immers ook de oprichter van WikiKids en werkt op de PABO. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 18 aug 2025 14:04 (CEST)
::De doorverwijspagina's kan ik wel oplossen. Formaat van de bovenste foto ook nog, maar de linkjes weet ik zo niet meer. Foto is 3 maanden geleden gemaakt. Ik zou eventueel een nieuwe kunnen maken als het echt nodig is. [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 21 sep 2024 18:15 (CEST)
+
:::Ik heb Gerard Dümmer vanmiddag een berichtje via LinkedIn gestuurd! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 aug 2025 18:32 (CEST)
:::[[Fandom]] is veregeten.. {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 21 sep 2024 18:57 (CEST)
+
::Hoi, ik ben 11 (zoals jullie weten). Ik zou het welgeteld interview willen schrijven maar niet met m’n gezicht op de tv willen komen. Gr. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 18 aug 2025 15:03 (CEST)
::Dat kan ik nog wel toevoegen. Wel straks pas want ik moet nu gewoon huiswerk maken ;). [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 21 sep 2024 19:21 (CEST)
+
:::Dat snap ik heel goed! Ik zou dat ook niet echt willen als ik 11 jaar zou zijn. Er bestaat nog een alternatief: NOS Stories of een artikel op de website van het NOS Jeugdjournaal. NOS Stories is meer voor tieners en jongeren, dus van rond de 19 jaar. Dus dat is mijn vraag: is er iemand van ±19 jaar oud die op NOS Stories zou willen verschijnen? En anders wordt het misschien dus een artikel op de website en komt het niet op de televisie! Ik hoor graag van jullie! 😄 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 aug 2025 15:09 (CEST)
:::Nog over de portaalbanner, die is, vooral op de mobiel nog een beetje aan de grote kant. Daarnaast zou het ook interessant zijn als de wat oudere bewerkers termen binnen het portaal aanpassen, want misschien missen die ook termen bij bepaalde tijden. Er moet ook nog een TVB van gemaakt worden. Daarna kan hij wat mij betreft in de wikiruimte gezet worden. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 23 sep 2024 22:17 (CEST)
+
::::Wat bedoel je met een artikel? Is dat alleen tekst of komt daar dan ook een filmpje bij? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 18 aug 2025 15:23 (CEST)
::::Ik kan me vinden in het bovenstaande. Het zou wel fijn zijn als je de linkjes van de portaalbanner kunt vinden, zodat zeker is dat er geen sprake is van een auteursrechtenschending. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 23 sep 2024 22:27 (CEST)
+
:::::Nee, dan echt alleen een artikel erover, zonder filmpje! Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 aug 2025 16:04 (CEST)
:::::Ik kan anders wel een nieuwe banner maken met alle linkjes erin zodat we auteursrecht schendingen kunnen vermijden. Dat van de oudere bewerkers klinkt ook goed want het kan idd zijn dat ik wat ben vergeten etcetera. Groetjes van [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 24 sep 2024 06:26 (CEST)
+
::::::Ik zou op zich ook wel willen meedoen ik ben 13 3/4 is dat jong genoeg? MVG,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 18 aug 2025 18:48 (CEST)
:::Hoi iedereen, ik ben nu aantal dagen verder en ik heb net mijn nieuwe banner met linkjes bij het portaal gezet en de laatste doorverwijzingspagina's die ik kon vinden weggehaald. Zou ik dan nu toestemming kunnen krijgen om het in de wikiruimte te zetten? Ik hoor het snel! [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 2 okt 2024 21:06 (CEST)
+
:::::::Hoi Thijmen, dat is de perfecte leeftijd! Dan is het dus wel de bedoeling dat het NOS Jeugdjournaal thuis bij je langskomt en je daar dan interviewt. Het kan eventueel ook op school ofzo, en dat je dan aan je klasgenoten laat zien hoe het werkt? Ik zeg maar iets! We kunnen altijd nog bespreken hoe en wat! Dan kun je bijvoorbeeld op de computer WikiKids laten zien en waar je allemaal bijvoorbeeld mee bezig bent en wat je allemaal al gedaan hebt! En uitleggen hoe alles werkt ofzo! Ik zou zeggen: bespreek het met je ouders en slaap er ook vooral een aantal nachtjes over! Misschien dat je je nog bedenkt, en misschien ook niet! Mocht je er over uit zijn en het écht leuk vinden en willen, dan zal ik je een e-mail sturen en een e-mailgesprek beginnen met jou en de redactie van het NOS Jeugdjournaal! 😄 Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 aug 2025 20:34 (CEST)
::::Ziet er heel mooi uit. Ik denk dat deze wel in de portaalnaamruimte gezet kan worden. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 2 okt 2024 21:42 (CEST)
+
:::::::: Dag Sander, Vraag het wel eerst aan mijn ouders. MVG,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 18 aug 2025 20:44 (CEST)
:::::Wat mij betreft wel! Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 2 okt 2024 22:37 (CEST)
+
:::::::::Yes, goed idee Thijmen! Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 aug 2025 21:30 (CEST)
::::::Het portaal kan in de portaalnaamruimte worden gezet. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 4 okt 2024 22:10 (CEST)
+
:::::::::: Dag {{@|S.Perquin}}, Ik heb het met mij ouders thuis besproken, ja het mag maar ik moest wel rekening houden met dat ik toch in het examen jaar zit dus geen school kan missen! MVG,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 19 aug 2025 19:12 (CEST)
 +
:::::::::::Hoi Thijmen4, wat leuk!! Heb je er goed over nagedacht? Dan stuur ik morgen een e-mail naar de redactie van het NOS Jeugdournaal. Ik zal jou ook even een e-mail sturen via de e-mailfunctie op WikiKids. Als je daar dan op antwoord (maakt niet uit wat), dan kan ik je e-mailadres zien! En dan stuur ik die door naar de NOS! Leuk!! Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 aug 2025 19:09 (CEST)
 +
:: Doe ik! zou je dan wel mijn achternaam tegen niemand vertellen? MVG,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 20 aug 2025 21:08 (CEST)
 +
::: {{d}} -  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 21 aug 2025 07:17 (CEST)
 +
::::Geen probleem, dat blijft tussen ons en de redactie van het NOS Jeugdjournaal. Ik verwacht dat je alleen met je voornaam op televisie zou komen! Ik stuur later deze dag een e-mail met jouw e-mailadres erin naar de redactie van het NOS Jeugdjournaal! Hopelijk zeggen ze niet dat je per se met je achternaam op det tv moet komen; dat zou ik i.v.m. privacy en in het kader van de AVG (en helemaal van kinderen) in ieder geval wel apart vinden! Dus vandaar dat ik daar niet van uitga! 😄 Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 21 aug 2025 07:43 (CEST)
 +
::::: Nee, je hoeft alleen met je voornaam op tv. Ik bedoelde meer dat jij dat niet door vertelt. Gr,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 21 aug 2025 09:24 (CEST)
 +
::::::Ik zal jouw achternaam met niemand delen! Dat beloof ik! 😊 Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 21 aug 2025 12:54 (CEST)
 +
<p>
 +
Leuk dat jullie dit zo oppakken! Top! Als ik hier nog iets in kan betekenen dan hoor ik het graag! Is het ook mogelijk om het voor het Jeugdjournaal te doen en voor NOS-stories? Denk zeker dat het leuk is als je in de schoolcontext er iets over vertelt. {{Gebruiker:Gerarddummer/Handtekening}} 22 aug 2025 20:22 (CEST)
 +
:Mooi dat dit wordt ingezet. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 25 aug 2025 18:15 (CEST)
 +
::Goed initiatief! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 26 aug 2025 17:29 (CEST)
 +
:::Misschien is het handig om een artikel klaar te hebben, voor de 50.000e, (of een artikel uitroepen als 50.000) voordat we een artikel hebben van Slang2000, of een artikel over de bushalte in ''de Brink van Ons Dorp''. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 26 aug 2025 23:29 (CEST)
 +
::::Dat vind ik een goed plan van Rots. Ik weet niet of er al iets ingepland is of dat je wacht tot de mijlpaal is bereikt (de groei varieert nogal). Afhankelijk daarvan kan je een kwalitatief goed artikel dat het dichtst bij de 50.000 zit aanwijzen als dat artikel, of een awardartikel van dit of vorig jaar aanwijzen als zijnde een zeer goed resultaat van het harde werk van de gebruikers. Een summier beginnetje is namelijk idd niet echt handig. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 27 aug 2025 08:14 (CEST)
 +
:::::Goed idee om alvast een artikel te hebben klaarliggen! Want hoe werkt het trouwens met nummering? Wat als artikel 50.000 gaat over bijvoorbeeld de frikandel, en daarna wordt een ander artikel verwijderd, telt dat artikel over de frikandel dan nog steeds als 50.000e artikel? Op de dag dat we 50.000 artikelen hebben bereikt, zal ik wel, als jullie het goed vinden, een mooi persbericht schrijven en dan eerst naar jullie doorsturen voordat ik het op Facebook en LinkedIn deel! Dan zit ik meer in de sfeer en stemming, en komen de woorden zó uit mijn vingers. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 27 aug 2025 08:23 (CEST)
 +
::::::Op [[Overleg Wikikids:Bereiken van 50.000 artikelen]] kun je je ideeën kwijt over wat er in het persbericht moet komen te staan! Dan zal ik er een mooi bericht van maken! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 27 aug 2025 08:25 (CEST)
 +
Zou het trouwens ook nog een idee kunnen zijn voor Jeugdjournaal dat ze juist gebruikers interviewen over WikiKids? Dus niet de makers (die we dus niet in de leeftijdscategorie hebben die kunnen) maar kinderen op de basisschool? Weet niet of ze dat een leuke invalshoek zouden vinden. Leukste is natuurlijk als iemand van jullie geïnterviewd zou kunnen worden. {{Gebruiker:Gerarddummer/Handtekening}} 3 sep 2025 07:42 (CEST)
 +
:Het zou misschien kunnen dat het Jeugdjournaal langs een basisschool gaat die in de klas veel gebruik maakt van WikiKids, al is het dan lastig om te bepalen welke school hier geschikt voor is omdat ze natuurlijk geen "oh ja wij gebruiken WikiKids wel eens in de klas"-reportage willen (en "WikiKids in de klas" wordt nmi minder gepusht dan in de jongere jaren van de wiki). {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 3 sep 2025 11:00 (CEST)
 +
::Precies. Een oproep lijkt me ook wel handig. Dan zetten we het ergens op het hoofdpagina in de trant van: gebruikt jouw klas wikikids? En dan nog iets. Goed idee? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 3 sep 2025 11:44 (CEST)
  
== Portaal Uiterlijk klaar voor Plaatsen ==
+
== Categorie:Werelderfgoed herindelen  ==
Het Portaal Uiterlijk is zo goed als klaar. Banner volgt nog. Het is een nog weinig ontwikkeld gebied blijkt uit de rode links, maar daar kan iedereen aan meehelpen (en dat gaat makkelijker vanuit de Wikiruimte). Graag toestemming om hem te plaatsen. Zie [[Gebruiker:Hanssain/portaal aanmaak]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 22 sep 2024 14:59 (CEST)
+
Dag Allemaal, Ik zat net te kijken naar het werelderfgoed categorie maar er viel me iets op alle landen stonden daar maar die horen toch in de categorie van hun continent zeg me wat je van het idee vind. MVG, {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 18 aug 2025 20:07 (CEST)
:Banner nu ook aangemaakt en is het geheel klaar voor plaatsing. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 sep 2024 12:21 (CEST)
+
:De lijst zoals die nu is, heeft dezelfde indeling als op Wikipedia. Bovendien heeft de Unesco een andere indeling dan die jij waarschijnlijk bedoelt. Nu staan de landen op alfabetische volgorde in de lijst. Het blijkt overigens wel dat (nog) niet alle werelderfgoed categorieën per land bij elk artikel genoemd staan. Is dat wel het geval, dan verschijnt ook de bijbehorende portaalbalk en evt. het continent wat jij waarschijnlijk bedoelt. Ik zag bijvoorbeeld dat bij [[Jam (Afghanistan)]] de categorie [[:Categorie:Werelderfgoed in Afghanistan]] ontbrak en deze ook nog toegevoegd moest worden in de [[Wikikids:TVB/Portalen/Azië]]. Dan moet deze ook nog door-gekoppeld worden in de zin van Werelderfgoed in Afghanistan > [[:categorie:Afghanistan]]. Dat is op zich wel een secuur werkje. Ik hoop dat mijn uitleg zo duidelijk is. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 aug 2025 12:17 (CEST)
::Ziet er mooi uit! Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 23 sep 2024 14:08 (CEST)
 
:::Dank je Mike. Het wachten is op de moderatoren om het te mogen plaatsen. Geldt ook voor Poraal:Subcultuur van Penny. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 sep 2024 21:47 (CEST)
 
:Het portaal ziet er goed uit, alleen zie ik op de PC duidelijk de pixels van de banner. Voor de rest ziet het er goed uit. Wat mij betreft zou het portaal dan geplaatst kunnen worden. Misschien zouden de 3 zie ooks, naast elkaar gezet kunnen worden, ipv onder elkaar. Maar dat hoeft niet. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 23 sep 2024 22:17 (CEST)
 
::Per Rots61. Het portaal kan wat mij betreft geplaatst worden. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 23 sep 2024 22:27 (CEST)
 
:::Dank jullie wel. Ik heb geëxperimenteerd met verschillende extenties (JPEG, GIF en  PNG) en een andere waarde voor de resolutie bij het exporteren vanuit het tekenprogramma, maar dat geeft geen verbetering. Ook als ik de geëxporteerde afbeelding weer binnenhaal in het tekenprogramma zie ik ook meer ruis. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 23 sep 2024 22:31 (CEST)
 
  
== Onjuiste informatie! ==
+
== Wegsjabloon ==
Sur vikidia grec ΣΥΡΙΖΑ j'aimerais que vous supprimez l'historique des résumé des modification 81.248.177.61 parce que il fait du n'importe quoi merci {{Afz|Alexisalexiscla}}
+
Hoi allen, toen ik het Weg-sjabloon op [[Pandravia]] invulde gaf deze in eerste instantie geen reden. Wat bleek, ik moest er 1= voor zetten. Dit hoefde volgens mij nooit. Hierom dus de vraag, waarom moet dit en kan dit ongedaan worden gemaakt? {{@|Rots61}} voor onze techneut ;) {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 25 aug 2025 16:54 (CEST)
:Bonjour Alexisalexiscla, vous parlez de [https://el.vikidia.org/wiki/%CE%A3%CE%A5%CE%A1%CE%99%CE%96%CE%91 cet article] ? Il est préférable de signaler les informations erronées [https://el.vikidia.org/wiki/Vikidia:%CE%A3%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7 ici]. Et par ailleurs sur la Vikidia française [https://fr.vikidia.org/wiki/Vikidia:Bavardages ici]. En effet, WikiKids ne relève pas de Vikidia et est indépendant. De plus, nous sommes néerlandais. Salutations, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 23 sep 2024 09:18 (CEST)
+
:Het kwam door het gebruik van de =. In de url komt de = voor, daardoor wordt ervoor gezien als de parameternaam. Dus nu was de parameter "Redelijk... ?title" en de waarde "Pandravia...". Dat kun je oplossen door 1= ervoor te zetten, dan is 1 de parameter, en de rest de waarde. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 25 aug 2025 18:14 (CEST)
:Tu peut demander a Vikidia, pasque Wikikids est un wiki neerlandais et pas français, d'accord? {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 24 sep 2024 19:05 (CEST)
+
::Ah, zo. Bedankt voor je reactie! {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 25 aug 2025 18:25 (CEST)
  
== Naamgeving artikelen over buitenlandse politieke partijen ==
+
== Tijdcapsule ter viering van het (bijna) bereiken van de 50.000 artikelen! ==
Hallo allemaal, op WikiKids is er op dit moment geen consequent beleid als het gaat om de naamgeving van buitenlandse politieke partijen.
+
Dag allemaal, zojuist kwam ik op het idee om een tijdcapsule te maken, die dan op 29 januari 2046 wordt geopend, dus over 21 jaar! Dat is precies 40 jaar na de lancering van WikiKids! Ik wil jullie allemaal vragen om een stukje te schrijven op jouw persoonlijke pagina van de tijdcapsule, <code>Wikikids:Tijdcapsule 2046/Inhoud/<jouw gebruikernsaam></code>. Hoe oud ben je bijvoorbeeld in 2046, waar werk je, waar sta je, hoe ziet jouw leven er dan uit? Wat verwacht je hoe de wereld eruit ziet, wat speelt er in de wereld, waar hebben mensen het dan over, hoe is het leven veranderd? En vooral ook: welke wensen heb je voor jezelf, jouw vrienden, jouw familie en de wereld? Dit zijn allemaal vragen waar je antwoord op zou kunnen geven! Ik zie al jullie reacties graag tegemoetkomen! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 27 aug 2025 09:56 (CEST)
 +
:Goed idee! Ga ik zekr doen! Gr. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 27 aug 2025 15:17 (CEST)
  
Zo wordt voor de Amerikaanse [[Democratische Partij]] en [[Republikeinse Partij]] een vertaling gebruikt, terwijl dat niet het geval is bij de [[Conservative Party]] (Conservatieve Partij) en de [[Labour Party]] (Partij van de Arbeid) in het Verenigd Koninkrijk. De Duitse [[Sozialdemokratische Partei Deutschlands]] (Sociaaldemocratische Partij van Duitsland) is ook onvertaald gebleven, terwijl de (eveneens Duitstalige) [[Oostenrijkse Volkspartij]] wel is vertaald. In het geval van Franse politieke partijen hebben de meeste artikelen de Franse naam, maar de [[Franse Communistische Partij]] weer niet.  
+
== Accounts en doorverwijzingen ==
 +
Hoi allen, er zijn vandaag best veel account aangemaakt. Deze maken dan een aantal redirects, stoppen, er wordt een nieuwe aangemaakt, maakt weer een aantal redirects, stopt weer, etc.. Moeten we hier iets mee of niet? Het is wel een bijzondere werkwijze. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 28 aug 2025 20:04 (CEST)
 +
:Valt me ook op dat als de ene stopt met bewerken, dat een andere opeens redirects gaat maken. Tja, een bijzondere werkwijze zou je wel kunenn zeggen. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 29 aug 2025 12:06 (CEST)
 +
::Misschien überhaupt één account toestaan per persoon ofzo (exclusief bots)? Geen idee hoe we dat kunnen realiseren, want er kunnen bijvoorbeeld meerdere personen gebruikmaken hetzelfde IP-adres. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 aug 2025 13:14 (CEST)
 +
:::Goed idee! Moeten wel letten dan op uitzonderingen. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 29 aug 2025 13:24 (CEST)
  
Ik heb zelf de neiging om namen van politieke partijen te vertalen, omdat het voor Nederlandstalige gebruikers lastig kan zijn om de namen van sommige politieke partijen in een andere taal op te zoeken. Tegelijkertijd zijn veel media niet consequent, waardoor de Britse Conservative Party in de volksmond bekend staat als 'de Conservatieven' of 'de Conservatieve Partij', terwijl Labour 'Labour' blijft.
+
== Afsluiting Het Perfecte WikiKids Kiekje en ideeën voor nieuwe schooljaar? ==
 +
Hoi allen, nu de zomervakantie op z'n einde loopt (het laatste deel begint komende maandag) komt ook [[Wikikids:Het Perfecte WikiKids Kiekje]] ten einde. Willen we dit nog op één of andere manier afsluiten of niet? En zijn er al nieuwe ideeën voor het nieuwe schooljaar behoudens het Project Infobox? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 aug 2025 12:18 (CEST)
 +
:Zoals afgesproken kan het Het Perfecte WikiKids Kiekje worden afgerond. Het heeft mooie foto's opgeleverd, maar niet van nieuwe bewerkers. Misschien een volgende keer. Ik speelde wel met de gedachte om te vragen of (m.n. kinderen) iets over hun eigen woonplaats kunnen schrijven of toevoegen aan bestaande plaatsen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 29 aug 2025 12:29 (CEST)
 +
::Hoe gaan we het afronden, dan? Misschien een top 3 van de beste foto's aan het einde? En dat de winnaar een ster krijgt? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 29 aug 2025 13:27 (CEST)
 +
:::Dat is wel een leuke geste. Misschien dat iedereen z'n voorkeur mag uitspreken voor een foto (behalve die van jezelf), en daarna nog een ronde voor de beste 3. Ik zal de foto's die er nu staan ff nummeren. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 29 aug 2025 13:42 (CEST)
 +
::::Goed idee. Maken wij er een soort van awards van. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 29 aug 2025 13:43 (CEST)
 +
:::::Heb de sluitingstijd iets aangepast omdat 24.00 een beetje verwarrend is, want dat bestaat eigenlijk niet. Dat wordt digitaal dan weer 00.00. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 aug 2025 14:24 (CEST)
 +
::::::Dat idee over de woonplaatsen is wel leuk. Ik voeg zo nu en dan ook iets toe over de mijne. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 aug 2025 14:26 (CEST)
  
Mijn vraag aan jullie luidt daarom als volgt: Moeten partijnamen van politieke partijen op WikiKids consequent wel of niet vertaald worden?
+
== Afronden Beste Wikikids-Kiekje ==
 +
Op [[Wikikids:Het_Perfecte_WikiKids_Kiekje|Het Perfecte WikiKids-kiekje]] kun je uit de 25 geselecteerde eregalerij foto's de volgens jou beste foto kiezen. Sluiting 15 september. De winnende foto-maker verdient de foto-ster. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 29 aug 2025 14:08 (CEST)
 +
:Superleuk idee! Ik heb gestemd! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 aug 2025 23:13 (CEST)
  
Ik kijk uit naar jullie reacties.  
+
== Erg veel ==
 +
T viel me op dat er op  een moment heel veel accounts zijn aangemaakt (zie in de recente wijzigingen) en het valt me op dat er dan
 +
twee namen met een c zijn en dan weer met een l etc. Zouden al deze accounts van hetzelfde persoon kunnen zijn? Mischien dat    @[[Gebruiker:Rots61|Rots61]] hier even naar kan kijken? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 30 aug 2025 12:30 (CEST)
 +
:Dat patroon herken ikzelf niet echt. Wel heel veel met Caduceus en spellingsvarianten. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 aug 2025 13:20 (CEST)
 +
::Anders een [[Wikikids:CUVerzoek]] indienen? Dan geef je aan paar namen op waarvan je denkt dat dezelfde persoon erachter zit en kijkt een moderator of hij tot een CheckUser overgaat. Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 aug 2025 13:23 (CEST)
 +
:::Heeft geen kans, doen ze alleen als er sprake is van blokontduiking volgens mij. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 aug 2025 13:54 (CEST)
  
Met vriendelijke groet,  
+
== Update NOS Jeugdjournaal: plan B ==
 +
Dag allemaal, zojuist van de redactie van het NOS Jeugdjournaal reactie gekregen. Vrijdag 29 augustus 2025 is Thijmen uitgebreid gesproken en de redactie vond hem echt een [[pienter]]e jongen! Hoewel het een hartstikke leuk en goed gesprek was, zien ze geen reportage voor zich. Dit is ook vanwege het feit dat Thijmen ietsjes ouder is dan de kijkers dan het NOS Jeugdjournaal. Maar geen reden tot teleurstelling, want er is nog een plan B, zoals ik de vorige keer ook al zei! Er kan wellicht een korte video op [[NOS Stories]] verschijnen, of anders misschien enkel een artikel op de website van het NOS Jeugdjournaal. Ik heb de redactie van het NOS Jeugdjournaal al gevraagd of ze mijn e-mails kunnen doorsturen naar de redactie van die afdelingen van de NOS. Dus ik houd jullie op de hoogte! En {{@|Thijmen4}}, ik ben trots op je dat je het zo goed hebt gedaan! Degene met wie je sprak vond je echt slim en intelligent! Supertop! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 aug 2025 23:05 (CEST)
 +
: Bedankt iedereen dat ik de kans kreeg! Vind het jammer maar het leven bestaat uit UPS en DOWNS dus ik ben er al over heen. GR,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 2 sep 2025 13:12 (CEST)
 +
::Een video op NOS Stories zou leuk zijn, alleen weet ik met ervaring dat er op het vo vrij weinig aandacht is voor WikiKids; nog nooit in die 5 jaren havo (en inmiddels een extra jaar vwo (van de 2)) heb ik een docent gehad die zei van "o en als je het onderwerp op een simpeler manier wilt bekijken of uitgelegd wilt krijgen kan je ook WikiKids gebruiken". De vraag is dus of het wel interessant zou zijn voor de doelgroep van Stories, maar vooral of de redactie een tiktok/short/reel/watdanook zou willen maken om deze zelfde reden. In ieder geval heel goed gedaan Thijmen, ik zou het niet hebben gedurfd op die leeftijd! {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 2 sep 2025 13:26 (CEST)
 +
:::Dat zorgt juist voor aandacht. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 2 sep 2025 13:36 (CEST)
  
{{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 25 sep 2024 16:31 (CEST)
+
== Rode Links ==
:Mijn voorkeur gaat uit naar de originele naam (in de eigen landstaal) met een doorverwijzing vanaf de vertaling. Bij de beschrijving ook beide benoemen: Name (Nederlands: naam). Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 25 sep 2024 16:43 (CEST)
+
In [[Speciaal:GevraagdePaginas]] vind je de lijst van rode links die in de bestaande artikelen genoemd worden, maar het zijn onderwerpen die dus nog niet beschreven zijn op WikiKids. Zou het technisch mogelijk zijn om deze op te splitsen in de PIM-systeem categorieën? Ik merk namelijk al een tijd dat er sprake is van een zekere verzadiging en nieuwkomers niet (meer) weten waarover ze zouden kunnen schrijven. Daarom heb ik het kidsportaal iets aangepast en daar ook gewezen op de mogelijkheid om in deze lijst te kijken. Alleen zou de indeling wat aantrekkelijker mogen zijn. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 31 aug 2025 00:50 (CEST)
::Hmmm, dat is een lastige. Ik zou denk ik toch zeggen: vertaal het naar het Nederlands. Want ik denk dat kinderen eerder via [[hyperlink]]s op WikiKids op artikelen over politieke partijen uitkomen dan dat de naar politieke partijen uit andere landen gaan zoeken via de zoekbalk of Google. Ik denk ook dat Nederlandse namen veel meer aanspreken en duidelijker en kenmerkender zijn voor de partij. Als kind zou ik eerder ''Republikeinse Partij'' opzoeken dan ''Republican Party''. Daarnaast is het denk ik ook interessant voor kinderen om dus te weten wat de vertaling is van die partijen. Door dit bericht (van Hippogryph) realiseer ik me ineens dat de ''Labour Party'' eigenlijk letterlijk ''Partij van de Arbeid'' betekent. Superleuk om te weten! Dan zegt het meer en kan ik het ook iets sneller en beter plaatsen in het politieke spectrum. En stel je voor dat je alles in de originele taal laat, hoe zit dat dan met bijvoorbeeld Russische en Chinese politieke partijen? Geen enkel kind gaat ''中国共产党'' of ''Русская социалистическая партия'' opzoeken. 😉 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 25 sep 2024 17:16 (CEST)
+
:Wat kleur toevoegen ofz zou wel kunnen helpen. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 31 aug 2025 08:15 (CEST)
:::Ik kan mij wel vinden in de naamgeving. In de media wordt vaak bericht over Amerikaanse partijen met Nederlandse namen, terwijl de Engelse partijen met de Engelse naam worden genoemd. Duitse partijen snap ik ook wel, dan zie je gelijk waar de afkorting vandaan komt (denk aan AfD, SPD en CDU). Oostenrijk is wel wat bijzonder, maar kan prima. Vraag me dan wel of we hier een artikel hebben over bijv. de [[Vrijheidspartij van Oostenrijk]] of dat we die gezien de afkorting houden op [[Freiheitliche Partei Österreichs]] (FPÖ). {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 25 sep 2024 17:31 (CEST)
+
::Punt is, dat het een automatisch gegenereerde lijst is. En ja, wat kleur toevoegen zou helpen. Ik ben echter niet technisch genoeg om zoiets voor elkaar te krijgen. Bovendien is de vraag: kun je het systeem sowieso zo maken dat die de rode links op onderwerp kan sorteren (PIM) en presenteren. Vandaar ook dat lijsten en portalen handmatig worden samengesteld. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 31 aug 2025 08:30 (CEST)
::::Wat mij betreft houden we aan wat normaliter wordt gebruikt. Dus de Republikeinse Partij, en de Labour Party, omdat we de nieuwsbronnen aanhouden. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 26 sep 2024 20:47 (CEST)
+
:::Nee, dat gaat niet. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 2 sep 2025 13:38 (CEST)
:::::Ik sluit me aan bij Rots61. De Spaanse partijen "Vox" en "Partido Popular" staan onder hun Spaanse naam in het Nederlands bekend. Na wat kort (en zeker involledig) zoekwerk ben ik niet één keer de vertaalde naam "Stem" en "Volkspartij" tegengekomen. Hetzelfde geldt voor o.a. "Alternative für Deutschland" en alle Belgische Franstalige partijen (Parti Socialiste vertalen als "Socialistische Partij" zou zelf een verwarring opleveren, aangezien dit ook de oude naam van Vooruit is). Andere partijen zijn juist in de media onder hun Nederlandse naam bekend, zoals "Verenigd Rusland" en de "Liberaal-Democratische Partij" (Japan). Voor beide valt inderdaad wat te zeggen. Om in de woorden van Johan Cruijff te spreken "Ieder voordeel heeft zijn nadeel". Ik denk daarom dat je beter per land/regio kan kijken naar de situatie. Duitse en Waalse partijen worden vaak met Duitse of Franse naam in de media aangeduid; voor de Amerikaanse partijen gebruikt men de Nederlandse naam. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 2 okt 2024 21:41 (CEST)
 
:Uit het bovenstaande leid ik af dat de voorkeur uitgaat naar de naam die in de media wordt gebruikt. Dank voor jullie reacties. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 4 okt 2024 22:16 (CEST)
 
  
== [[Sjabloon:Bronvermelding]] en [[Sjabloon:Citeer bron]] ==
+
== 50.000 ==
Dag allemaal, zou iemand die verstand heeft van wikicodes even kunnen kijken naar [[Sjabloon:Bronvermelding]] en [[Sjabloon:Citeer bron]]? Eerst werkte het, maar nu gaat er even iets mis in het artikel ''[[Behaviorisme]]'' dat ik aan het maken ben. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 25 sep 2024 16:51 (CEST)
+
Hoi allen, hoe kan het dat als ik nog niet ingelogd ben de teller op de hoofdpagina op 49.991 staat en als ik inlog op 49.997? Een verschil van 6 dus. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 2 sep 2025 11:33 (CEST)
:Ah, ik zie al wat er fout ging... De beschrijvingen van de sjablonen klopten, maar de inhoud van de sjablonen had ik omgedraaid. Geen wonder dat 'ie het dan niet doet! 😉 De pagina ''[[Behaviorisme]]'' is nu het eerste artikel met een Wikipedia-achtige bronvermelding!! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 25 sep 2024 16:54 (CEST)
+
:Ik denk dat op de een of andere manier de teller voor anoniem minder vaak ververst wordt. Het is een soort Magic Word, maar MediaWiki is niet mijn sterkste punt. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 2 sep 2025 11:47 (CEST)
 +
::Denk dat het met caching (dat je apparaat een kopie van de website opslaat, zodat hij die niet iedere keer opnieuw moet laden) heeft te maken, waardoor hij de pagina dus niet automatisch "ververst". Zelfde probleem als met de sitenotice dus. Ingelogde gebruikers hebben hier geen last van omdat hij je dan altijd de nieuwste versie van de website voorschotelt. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 2 sep 2025 13:09 (CEST)
 +
:::Klopt, als je ingelogd bent, krijg je de correcte getallen te zien, bezoekers krijgen een gecachte versie te zien. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 2 sep 2025 13:33 (CEST)
 +
::::Kijk, weer wat geleerd! 😉 gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 2 sep 2025 14:11 (CEST)
 +
:::::De teller staat nu op 49.999 artikelen!! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 sep 2025 14:15 (CEST)
 +
::::::Voor zover ik het kon zien heeft Mike met [[Gokkersmisvatting]] zojuist het 50.000 artikel aangemaakt! Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 2 sep 2025 14:48 (CEST)
 +
:::::::Mooi dat de mijlpaal bereikt is! {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 2 sep 2025 14:53 (CEST)
 +
::::::::Yes, klopt, [[Gokkersmisvatting]] is het 50.000e artikel! Straks zal ik nog even het NOS Jeugdjournaal bellen om te vragen of ze de e-mail kunnen doorsturen naar NOS Stories (als herinnering). Ik ga aan het einde van deze middag het persbericht opstellen. Vergeten jullie niet om een brief te schrijven aan je toekomstige zelf via [[Wikikids:Tijdcapsule 2046/Inhoud]]? 😄 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 sep 2025 15:19 (CEST)
 +
:::::::::Overigens kan ik het persbericht ook nakijken als je wilt. Tijdens mijn studie heb ik geleerd hoe je die het beste kunt opstellen (en heb dat al enkele keren gedaan voor organisaties). Ik kan er dan vanavond naar kijken. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 2 sep 2025 15:25 (CEST)
 +
:::::::::::Is goed, Mike! Dat zou superfijn zijn! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 sep 2025 16:05 (CEST)
 +
:::::::::Gefeliciteerd iedereen! Ik heb er maar 2.000. Meegemaakt, maar de ‘ogs’ alles! Trouwens, wanneer komt het artikel op NOS stories uit? {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 2 sep 2025 15:34 (CEST)
 +
::::::::::Dag Wezoom, het is even de vraag of de redactie het op NOS Stories wil plaatsen, maar ik ga mijn uiterste best doen om het te regelen! Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 sep 2025 16:06 (CEST)
 +
:: Iedereen gefeliciteerd 50k ik heb 12k meegemaakt! Hoop dat kinderen er nog honderden jaren gebruik van kunnen maken! MVG,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 2 sep 2025 17:05 (CEST)
 +
:::Thijmen, wanneer kregen we de 12k dan? (daar was ik niet bij hoor) {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 3 sep 2025 11:40 (CEST)
  
== [[Wikikids:WikiKids Magazine/3|WikiKids Magazine 3]] ==
+
== Wat vinden jij leuk aan wikikids? ==
 +
Hallo allen/iedereen. Ik was erg blij toen we de 50.000 kregen, en begon na te denken. Wat is nou een vraag die ik aan iedereen op wikikids kan stellen? Uiteindelijk kwam ik op de vraag: wat vind jij leuk aan wikikids? Vooral in het bijzonder 'oude' gebruikers zoals Mike en Hanssain. Wat heeft jullie er toe gedaan dat jullie niet allang gestopt zijn? Waarom niet wikipedia? Als je het aan mij zou vragen zou ik de gemeenschap zeggen. In tegenstelling tot wikipedia zijn we met een stuk of tien, twintig, actieve gebruikers. Dat vind ik leuk omdat je dan wat, tja, hoe zeg ik dat, meer over elkaar weet? En dan vooral de kwaliteiten van iemand, dus wat je aan iemand hebt op wikikids? Sowieso: we zijn  erg aardig tegen elkaar (wat ook hoort) en dat was een van de redenen waarom ik een account aanmaakte. Ik ben erg benieuwd naar jullie antwoorden! Groetjes, {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 3 sep 2025 11:52 (CEST)
 +
:@S.Perquin heeft een tijd terug mij geïnterviewd met dezelfde soort vragen, maar ik weet ff niet waar dat staat. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 3 sep 2025 13:52 (CEST)
 +
::@Hanssain: [[Gebruiker:S.Perquin/Interviews/Hanssain]]. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 3 sep 2025 14:00 (CEST)
 +
::: zelfde als Hanssain geld voor mij ook! MVG,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 3 sep 2025 15:36 (CEST)
 +
::::In het verleden heb (onder diverse accounts) enkele artikelen voor Wikipedia gemaakt. Mijn probleem met Wikipedia is deels de onpersoonlijkheid en de manier waarop sommige gebruikers met elkaar omgaan. Het feit dat daar een ''arbitragecommissie'' nodig is om geschillen op te lossen, is vrij slecht. Ook is de manier van schrijven niet echt mijn ding. Wikipedia gaat uit van een grotere voorkennis dan WikiKids. Ik vind het prettig om een lezer ook context geven. Bijvoorbeeld voor geschiedenisartikelen geef ik meestal enige achtergrondinformatie; bij literatuurartikelen juist een mogelijke interpretatie (thema's, etc.). Hierdoor zie je meer de grotere verbanden in de geschiedenis en waarom een bepaald boek nu zo belangrijk is. Op Wikipedia kan ik vaak eerst vijf andere artikelen lezen voordat ik het artikel waarin geïnteresseerd ergens kan plaatsen. Ook zijn Wikipedianen wel erg doordravend op brongebruik (en dan het liefst zeer wetenschappelijke bronnen). Die wetenschappelijke artikelen kunnen doodsaai zijn (en voor mijn studie lees ik daar al genoeg van). Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 3 sep 2025 15:47 (CEST)
 +
:::::Per Mike. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 3 sep 2025 16:23 (CEST)
  
Dag allemaal, de nieuwe editie van het WikiKids Magazine is nu te lezen, zie [[Wikikids:WikiKids Magazine/3|WikiKids Magazine 3]]! Het was vrij moeilijk om interessante onderwerpen te vinden voor het magazine. Mocht je dus leuke onderwerpen weten voor de volgende editie, bijvoorbeeld artikelen waar je hard aan gewerkt hebt, leuke of grappige dingen die je voorbij hebt zien komen (zoals vragen, opmerkingen, enz.), nieuwe functies op WikiKids waar aandacht besteed aan kan worden of iets anders wat leuk is om te vermelden, dan kun je altijd een bericht achterlaten op [[Overleg Wikikids:WikiKids Magazine/4]]! Echt alles is welkom! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 3 okt 2024 09:45 (CEST)
+
== Ideeën voor andere ontvangers van het persbericht? ==
 +
Dag allemaal, ik heb [[Wikikids:Bereiken van 50.000 artikelen|het persbericht]] zojuist verstuurd naar NOS Stories, Kidsweek, Schooltv, Jeugdbieb en Ketnet! Hebben jullie nog andere ideeën waarnaar ik het persbericht kan versturen? Verder heb ik het eergisteren al gepubliceerd op Facebook en LinkedIn! 😄 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 4 sep 2025 10:57 (CEST)
 +
:Dat zijn denk ik dingen waar kinderen naar kijken. Ik in ieder geval wel. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 4 sep 2025 11:05 (CEST)
 +
::Veel organisaties/bedrijven hebben een speciale pagina met "persberichten/mededelingen/etc.", waar zij persberichten publiceren. Die pagina is vanaf de hoofdpagina makkelijk te vinden. Op die manier kunnen journalisten de berichten makkelijk vinden. Stel je zou een projectmaand/wedstrijd organiseren, kun je een persbericht schrijven. Media nemen dan die berichten over, waardoor je (gratis) media-aandacht krijgt. Qua persbericht kun je ook denken aan magazines/websites gericht op leraren en ouders. Ik denk dat dat ook belangrijke doelgroepen zijn. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 4 sep 2025 11:28 (CEST)
 +
:::Tot nu toe heb ik helaas nog nergens reactie op gekregen... Ook niet van NOS Stories. Volgende week zal ik nog wel een herinneringsmail sturen? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 6 sep 2025 11:05 (CEST)
  
== Roblox ==
+
== Herinnering: tijdcapsule 2025-2046 ==
 +
Dag allemaal, zojuist heb ik vrijwel alle actieve gebruikers geattendeerd of herinnerd aan de tijdcapsule. Ik zou het superleuk vinden als iedereen tenminste íéts zou schrijven voor 2046! De tijdcapsule is te vinden op [[Wikikids:Tijdcapsule 2046/Inhoud]]. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 6 sep 2025 11:07 (CEST)
 +
:Is iedereen overigens tevreden met het uiterlijk van [[Wikikids:Tijdcapsule 2046]]? Ik graag tips en suggesties! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 6 sep 2025 11:08 (CEST)
  
Het TV-programma [https://www.bnnvara.nl/kassa/artikelen/politie-tientallen-zaken-kindermisbruik-via-gameplatform-roblox KASSA] van BNNVARA liet zaterdagavond 5 oktober een verontrustend artikel zien over misbruik en grensoverschrijdend gedrag van volwassenen via Roblox. Ik heb een stukje toegevoegd aan Roblox met die waarschuwing en een link naar het programma. Nu ben ik zelf helemaal niet thuis in dit soort platvormen als Roblox, maar ken dus wel de gevaren. Het lijkt me zinnig dat er een waarschuwingsbox (zoals sjabloon:Arts vragen) komt die kinderen helpt [[mediawijsheid|mediawijs]] te worden. Zijn jullie het daar mee eens? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 5 okt 2024 22:24 (CEST)
+
== Wikikids:Archief ==
:Dat lijkt me eigenlijk niet de taak van WikiKids. Op allerlei online platformen zijn er gevaren (Instagram heeft hetzelfde probleem), ouders (en daarnaast scholen) zijn verantwoordelijk voor de opvoeding van de kinderen, en wat ze online doen. In de tekst waarschuwen is dan goed, maar een waarschuwingsbox erboven niet. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 5 okt 2024 23:05 (CEST)
 
::Ik heb vanavond toevallig ook die uitzending gezien. De potloodventers van weleer zijn tegenwoordig op het internet aan het rotzooien, waardoor een dergelijk sjabloon dan inderdaad op elk internet gerelateerd artikel zou komen te staan. Dat lijkt me niet praktisch. Ik ben het met Rots61 eens dat het beter is om zoiets apart op het artikel te vermelden. De reactie van Roblox tegenover de VARA is juridisch gezien overduidelijk zo ingestoken dat het platform probeert om aansprakelijkheid te vermijden via borstklopperij over de veilige ervaringen van andere gebruikers en via vermelding van de maatregelen die al worden getroffen. Gegeven de tekortkomingen in de bevoegdheden van de Autoriteit Consument en Markt is dat helaas niet verwonderlijk. Het lijkt me goed om in het artikel te vermelden wat er volgens de politie misgaat bij Roblox, hoe KASSA dat journalistiek heeft verslaan, wat het verweer van Roblox is en hoe de ACM heeft gereageerd. Hoewel [https://www.bnnvara.nl/kassa/artikelen/wat-kun-je-doen-om-je-kinderen-te-beschermen-op-roblox dit artikel] gericht is aan ouders, kan het denk ik geen kwaad om dit onderaan het artikel bij externe links te plaatsen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 5 okt 2024 23:58 (CEST)
 
:::Ik weet dat #Gerarddummer er met zijn werk veel doet aan mediawijsheid. Ben dan ook benieuwd naar zijn mening. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 okt 2024 08:55 (CEST)
 
::::Op zich zou ik geen bezwaar hebben tegen zo'n sjabloon. Misschien kan er iets staan zoals "Kijk uit met wie je je persoonlijke gegevens deelt", "Wees alert op anonieme gebruikers die zich mogelijk voordoen als iemand anders" en/of "Ben bewust met de gevaren van het internet"? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 6 okt 2024 09:13 (CEST)
 
Op het artikel van Roblox hoeft geen sjabloon te komen staan, vind ik. Een alinea in het artikel zoals het er nu staat is prima zeker met een verwijzing naar een actualiteit. Omdat we een encyclopedie zijn moeten de feiten in principe zakelijk zijn. Op het mediawijsheidportaal staan al aardig wat waarschuwingen om kinderen veilig met internet te laten omgaan. Daar kan eventueel nog iets komen te staan over digitale kinderlokkers. {{Gebruiker:Gerarddummer/Handtekening}} 6 okt 2024 21:38 (CEST)
 
:::::Helder. Bedankt voor jullie op- en aanmerkingen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 okt 2024 21:56 (CEST)
 
Hi, Roblox speler anno 2016 hier. Het lijkt mij onnodig om hier wat over in te zetten in het artikel. Dit soort shit is altijd al op het platform geweest, maar is met het groeiende aantal spelers (en dan vooral kinderen) steeds meer aan het licht gekomen. Dat dit gebeurt is idd walgelijk, maar dit tegenhouden is iets waar zelfs het beste moderatiesysteem niet goed genoeg voor is (zoals Rots al zei, dit probleem hebben alle andere sociale media ook). Er zijn tientallen manieren om "mag ik je telefoonnummer" te zeggen zonder "mag ik je telefoonnummer" te zeggen en dat dit niet wordt tegengehouden door het filter. Jammer genoeg is Roblox door een enorm aantal jonge gebruikers de perfecte plek voor pedofielen om pedofiel-dingen te doen, maar Roblox is zo groot dat hier op grote schaal weinig aan gedaan kan worden. Zelf zou ik, als je een waarschuwing toevoegt, er een sjabloon van maken en dit op alle artikelen over sociale media zetten. {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}} 7 okt 2024 11:46 (CEST)
 
:Misschien is een algemeen sjabloon met een waarschuwing of de vraag 'Ben jij mediawijs?' , 'Hoe mediawijs ben jij?' of iets dergelijks, met een verwijzing naar het artikel [[mediawijsheid]] dan toch een optie. Zie: [[Sjabloon:Mediawijs]]. Zie ook [https://www.nji.nl/mediaopvoeding/quiz-hoe-mediawijs-ben-jij mediaopvoeding/quiz-hoe-mediawijs-ben-jij]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 7 okt 2024 12:21 (CEST)
 
  
== Grigori Raspoetin ==
+
Hoi allen, ik heb zojuist [[Wikikids:Archief]] aangemaakt met een overzicht van alle archieven. Hopelijk vinden jullie het handig. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 6 sep 2025 11:18 (CEST)
 +
: Fijn ziet er goed uit! Gr,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 8 sep 2025 09:23 (CEST)
 +
::Bedankt voor het maken van dit handige overzicht! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 8 sep 2025 19:17 (CEST)
  
Kan iemand verklaren waarom het artikel [[Grigori Raspoetin]] ineens zo 'populair' is (aldus de statistieken)? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 12 okt 2024 22:58 (CEST)
+
== Banner voor [[Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046/Inhoud|de tijdcapsule]] ==
:waarschijnelijk leerlingen/studenten die dat moeten opzoeken. {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 12 okt 2024 23:07 (CEST)
+
Dag allemaal, deze avond kwam ik op het idee om een soort portaalbanner te maken voor de pagina van de tijdcapsule. Mijn idee is om van zes vierkante collages één lange banner te maken. De collages bestaan dan weer uit vijf à zes foto's. De foto's moeten typische zaken uit 2025 weerspiegelen. Ik heb zes categorieën gemaakt, te weten:
::Zozo, dat lijkt me heel raar dat leerlingen/studenten dat op een zaterdag opeens massaal gaan opzoeken :). Ik keek net ook in de statistieken en ik vind het zelf best apart. Groetjes van [[Gebruiker:DeHelpendePenny|𝙋𝙚𝙣𝙣𝙮𝙮𝙮𝙮]] ([[Overleg gebruiker:DeHelpendePenny|overleg]]) 12 okt 2024 23:42 (CEST)
+
* Wereldleiders
:::Vreemd inderdaad. Misschien dat er iets op tv over hem is geweest? Is ''Anastasia'' soms uitgezonden? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 13 okt 2024 00:11 (CEST)
+
* Technologie
::::Misschien heel ver gezocht, maar misschien heeft het iets te maken met de grote meteoor die door de lucht boven West-Siberië vloog, die de geboorte van een bijzondere baby zou hebben voorspeld (en dat zou dan Raspoetin zijn geweest). Binnenkort is er ook een komeet te zien in de lucht (die 80.000 jaar geleden voor het laatst kon worden gespot). Misschien houdt dit verband met elkaar in een soort bijgeloof? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 13 okt 2024 00:28 (CEST)
+
* Modetrends
:::::I.i.g. merkwaardig en misschien iets voor een stukje in de wikicourant. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 13 okt 2024 09:13 (CEST)
+
* Onderwijs en cultuur
::::::Ik zal het idee bewaren! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 13 okt 2024 10:08 (CEST)
+
* Wetenschap
Ik denk idd dat het met de komeet tsuchinshan te maken heeft die in het nieuws was. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 14 okt 2024 23:34 (CEST)
+
* Problemen en uitdagingen
 +
Voor 'wereldleiders' heb ik al zes plaatjes: van [[Vladimir Poetin]], [[Emmanuel Macron]], [[Kim Jong-un]], [[Narendra Modi]], [[Donald Trump]] en [[Xi Jinping]]. Voor 'technologie' heb ik vijf plaatjes: een VR-bril, Google Home Hubs, een moderne auto, een quadcopter en een moderne smartphone. Voor 'onderwijs en cultuur', 'modetrends', 'problemen en uitdagingen' en 'wetenschap' heb ik nog plaatjes nodig. Nu kan ik zelf wel bedenken wat er in die categorieën thuis zou kunnen horen, maar ik ben ook vooral benieuwd naar jullie ideeën! Welke plaatjes horen nou écht in die vier overige categorieën thuis? Of hebben jullie ideeën voor alternatieve categorieën? Ik hoor graag van jullie! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 7 sep 2025 21:52 (CEST)
 +
:Problemen en uitdagingen: iets met klimaatverandering en immigratie, woningschaarste, veiligheid/defensie e.d.. Mode ben ik niet van. Wetenschap ook niet. Onderwijs kan bijv. lerarentekort, digibord, WikiKids 😉, etc.. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 7 sep 2025 21:58 (CEST)
 +
::Bij 'problemen en uitdagingen' dacht ik ook aan de oorlogen in Oekraïne/Rusland en Israël/Palestina. Bij (mode)trends dacht ik aan ChatGPT, Snapchat en TikTok. En bij 'onderwijs en cultuur' dacht ik aan de LHBTQIA+-beweging, pro-Palestinademonstraties en klimaatdemonstraties op de A12. Waarvoor zou je 'wetenschap' vervangen? Misschien is er nog wel een betere categorie! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 7 sep 2025 22:04 (CEST)
 +
:::Gen-AI is momenteel 'hot' in het onderwijs. Autonomie versus opdringerigheid van de tech-reuzen. In z'n algemeenheid is er sprake van veel verwevenheid. Denk aan fastfasion dat een enorme druk legt op het milieu, Gen-AI dat ook veel energie en drinkwater slurpt, energie nog maar mondjesmaat kunnen opslaan, energietransitie die maar moeilijk van de grond komt, grondstoffen-oorlog als je denkt aan zeldzame metalen en ga zo nog maar even door. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 7 sep 2025 22:13 (CEST)
 +
:::::IK denk dat veel banen ook worden overgenomen door ai omdat het makkelijk is en nooit klaagt over geld etc. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 8 sep 2025 12:11 (CEST)
 +
::::::Voor "modetrends" is misschien ook iets subculturen of "social aesthetics" leuk. Dat heeft natuurlijk wel een overlap met "onderwijs en cultuur". Misschien dat je de categorieën onderwijs en cultuur beter als apart kunt beschouwen? Ik snap niet zo goed wat de link tussen beide is. Ik zou "onderwijs" meer richten op "hoe zien scholen er vandaag de dag uit?" Dat is bijvoorbeeld al anders de jaren 2000 toen er geen tablets/laptops in de klas waren, haast geen digiborden en het gebruik van websites (om bijvoorbeeld woorden te leren) pas net zijn intrede deed. Zo'n verschil zal over 20 jaar ook weer bestaan. Ik denk niet dat er een verschil zijn (het grootste deel zal hetzelfde blijven), maar er zullen wel zichtbare verschillen zijn. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 8 sep 2025 12:33 (CEST)
 +
:::::::Ik dacht aan het [[ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap]], dus vandaar dat ik onderwijs en cultuur had samengevoegd. Maar voor de duidelijkheid: het gaat dus om plaatjes die typisch 2025 zijn. De namen van de categorieën komen nergens te staan ofzo. Mochten jullie afbeeldingen vinden op Wikimedia Commons, dan hoor ik het graag! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 8 sep 2025 14:34 (CEST)
  
== Siavash Shahsavari ==
+
== Vraag mbt auteurs-/portretrecht ==
  
Kan iemand controleren waar de tekst van [[Siavash Shahsavari]] vandaan komt? Het was oorspronkelijk Engelstalig, en lijkt een promotekst te zijn. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 19 okt 2024 11:06 (CEST)
+
[[Bestand:Jerom (Suske en Wiske).jpg|miniatuur|Mag dit?|150px]]
:Vertaling van zijn eigen website, zie [https://siavash.us/]. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 19 okt 2024 11:09 (CEST)
+
Hoi allen, ik heb deze afbeelding geüpload als uitsnede van een afbeelding van een stripmuur. Link via bestandpagina. Is dit toegestaan conform auteurs-/portretrecht of niet? Graag jullie deskundig licht hierover. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 sep 2025 22:18 (CEST)
::Top. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 8 nov 2024 16:01 (CET)
+
:Goeie vraag. Ik weet dat dergelijke objecten in de openbare ruimte al vaker gebruikt zijn. Dus ja, waar ligt de grens? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 sep 2025 22:21 (CEST)
 +
::Dit is het antwoord wat ik van Google Gemini op de vraag of de stripmuren in Brussel auteursrechtelijk beschermd zijn: Ja, de stripmuren in Brussel zijn in principe auteursrechtelijk beschermd, omdat het schilderijen en beelden zijn. De wet staat echter wel de reproductie en mededeling aan het publiek van deze werken toe als ze permanent op openbare plaatsen zijn geplaatst, mits dit geen afbreuk doet aan de normale exploitatie van het werk en de wettige belangen van de auteur niet schaadt, een principe dat bekend staat als "vrijheid van panorama".
 +
Wat betekent dit in de praktijk?
 +
Fotograferen is toegestaan:
 +
Het is in principe toegestaan om foto's te nemen van de stripmuren en deze openbaar te delen, aangezien ze op een openbare plaats staan.
 +
Commercieel gebruik is beperkt:
 +
U mag deze foto's niet commercieel verkopen of verspreiden op een manier die afbreuk doet aan de rechten van de kunstenaar of de oorspronkelijke instelling die de muur heeft laten plaatsen, zoals het Belgisch Stripcentrum.
 +
Uitzonderingen:
 +
Er kunnen specifieke afspraken zijn met de eigenaar van de muur of de kunstenaar zelf, dus in het geval van commercieel gebruik is het altijd goed om navraag te doen.
 +
Kortom, u mag de schoonheid van de stripmuren in Brussel delen, maar doe dit met respect voor het werk van de artiest. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 sep 2025 22:30 (CEST)
 +
::Had ook zoiets gevonden en snap er nog helemaal niks van. 😉 {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 8 sep 2025 22:41 (CEST)
  
== Artikelen van de week 2025 ==
+
== Laatste kans: de tijdcapsule sluit op 30 september 2025 ==
Hallo allen, ik ben op dit moment bezig met het samenstellen van de lijst van artikelen van de week voor 2025 (lijst gaat in op week 1 van 2025). Daar neem ik graag jullie suggesties in mee. Als je vindt dat een of meerdere artikelen niet kunnen ontbreken op de lijst, dan hoor ik dat graag hieronder met een korte motivering (een uitleg van een aantal zinnen waarom een artikel een plek op de lijst verdient) en een vermelding van het onderwerp waaronder het artikel moet komen te staan (onderwerpen kunnen [[Wikikids:Artikel van de week/2025|hier]] worden gevonden). Suggesties kunnen ook naar me [https://wikikids.nl/Speciaal:GebruikerE-mailen/Hippogryph gemaild] worden. Ik hoor graag over uiterlijk twee weken (dinsdag 12 november 2024) wat jullie voorstellen zijn. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 29 okt 2024 14:50 (CET)
 
:Op 15 december 2025 bestaat [[Enschede]] 700 jaar. Een bijzondere gebeurtenis, denk ik. Misschien iets voor in week 51? Of moet het artikel dan echt iets met het openbaar vervoer te maken hebben? Zodra ik hier antwoord op heb, kan ik eens verder denken aan relevante artikelen voor 2025! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 15:18 (CET)
 
:PS Het artikel over Enschede is wel vrij kort. Ik weet niet of dat erg is? Hoe lang moet een artikel ongeveer zijn om in aanmerking te kunnen komen met het artikel van de week? Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 15:19 (CET)
 
::Hallo S.Perquin, idealiter past een artikel wel bij het onderwerp dat in die week staat. Als er echter geen andere artikelen m.b.t. plaatsen in Nederland worden voorgesteld, kan ik best de onderwerpen Nederland en Openbaar vervoer omwisselen. Wat betreft de lengte: dat doet er niet toe. Een artikel moet geen beginnetje zijn, maar hoeft niet heel uitgebreid te zijn. Het doel is vooral om kinderen met een variatie aan onderwerpen kennis te laten maken. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 29 okt 2024 15:35 (CET)
 
:::In de week van 27 oktober in 2025 is er 750 jaar Amsterdam. Kan je miss iets mee doen. En 80 jaar bevrijding natuurlijk. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 29 okt 2024 21:48 (CET)
 
  
== Onjuiste informatie! ==
+
Dag allemaal, op 30 september 2025 zal ik de tijdcapsule sluiten. Wellicht dat een moderator dan alle subpagina's van [[Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046]] volledig kan beveiligen, zodat niemand het meer kan aanpassen? Mocht iemand in de toekomst iets tóch willen verwijderen, dan kan diegene altijd een berichtje of mailtje sturen naar een moderator om dat te verwijderen. '''Mocht je nog iets willen schrijven voor de tijdcapsule, dan kan dat dus nog tot 30 september 2025!''' Maak je eigen pagina aan via <code><nowiki>[[Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046/Inhoud/<Jouw gebruikersnaam>]]</nowiki></code> (vervang ''<Jouw gebruikersnaam>'' door je gebruikersnaam) en vergeet niet om jouw pagina toe te voegen aan [[Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046/Inhoud]]! Je mag het zo uitgebreid maken of juist zo vaag als je wilt! Je kan iets schrijven over de toekomst, maar ook over nu. Als je het hebt over de toekomst, kan het gaan over je verwachtingen of wat je hoopt. Wees creatief en schrijf vooral op wat er in je opkomt en wat je met jezelf en de wereld over 21 jaar wilt delen! Ik zie alle reacties graag tegemoet! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 10 sep 2025 11:39 (CEST)
 +
:Okidoki! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 10 sep 2025 11:44 (CEST)
  
Ik ben nieuw op WikiKids en kwam via het artikel over Puerto Rico binnen. Daar zag ik al direct een lelijke spelfout. Ik heb geregistreerd en zou die waarschijnlijk zo kunnen vervangen. Maar op de instructiepagina's zag ik ook spelfouten die op een educatieve site naar mijn mening niet zouden mogen. Kan ik die ook aanpassen?
+
== Portaal Musea en Collecties ==
Ik heb nu even weinig tijd, maar er komen zeker momenten dat ik wel tijd heb om teksten/artikelen door te lopen op taalfouten of eventuele onjuiste info.
 
Om duidelijk te maken wat ik bedoel een paar voorbeelden:
 
Op de pagina 'Wikikids: Artikel uitbreiden' vind ik de volgende spelfouten:
 
Stap 1
 
"Hier vindt je allemaal korte artikelen die nog uitgebreid moeten worden." (vindt = vind)
 
Stap 2
 
"Er dus een grote kans dat het onderwerp wat je zoekt al bestaat!" (wat = dat)
 
Stap 3
 
"Staat de informatie al vermeldt?" (vermeldt = vermeld)
 
Stap 4
 
"Dit vindt je boven ieder artikel!" (vindt = vind)
 
Op het Moderatorportaal vind ik direct al een spelfout:
 
"Op het ModeratorPortaal vindt je alles over moderatoren." (vindt = vind) {{Afz|Edolijkan}}
 
:Beste Edolijkan, fijn dat je dit even meldt! Ik zie dat die pagina al sinds 2021 bestaat (en voor het laatst gewijzigd in 2022) en ik heb heb het eigenlijk nooit echt goed bekeken. Ik zal die pagina eens helemaal nagaan en verbeteren op spelfouten! Nogmaals bedankt voor het melden! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 16:27 (CET)
 
:PS In het ModeratorPortaal waren inderdaad ook fouten te zien. Veelal dt-fouten. Ik zal de schrijver van de pagina's er in ieder geval even op attenderen! 😊 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 16:43 (CET)
 
::Hallo Edolijkan, ook namens mij bedankt dat je ons hierop attendeert. Als het goed is zijn de betreffende fouten nu verbeterd. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 1 nov 2024 18:42 (CET)
 
  
== De [x aantal] zuilen van WikiKids? ==
+
Hoi allen, ik ben bezig met het maken van een Portaal Musea en Collecties, zie [[gebruiker:Groempdebeer/Portaal Musea en Collecties]]. Vinden jullie dat wat? Bij dit portaal hoort ook een PortaalMuseum, wat je kan vinden op [[gebruiker:Groempdebeer/Portaal Musea en Collecties/PortaalMuseum]]. Mochten jullie tips/suggesties hebben voor het portaal  en/of het PortaalMuseum dan hoor ik het graag. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 11 sep 2025 10:17 (CEST)
Dag allemaal, op Wikipedia bestaan er officiële regels en richtlijnen die samengevat kunnen worden als de 'vijf zuilen' (zie https://nl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Vijf_zuilen). Het lijkt mij mooi om ook op WikiKids zuilen te hebben die samenvatten wat WikiKids is, uiteraard wel anders dan die van Wikipedia. Het lijkt me mooi om daar samen over na te denken. Op [[Wikikids:Zuilen]] zal ik alvast een beginnetje maken (en later kunnen we dit hernoemen naar Wikikids:Vier zuilen, Wikikids:Vijf zuilen, Wikikids:Zes zuilen of een ander aantal waar overeenstemming over is). Ik zal {{@|Gerarddummer}} ook eens een bericht sturen over wat Stichting WikiKids als belangrijkste regels en richtlijnen ziet! Dan kunnen we uiteindelijk een mooi, duidelijk overzicht maken van de zuilen op één pagina! Ik hoor graag jullie suggesties over wat volgens jullie belangrijk is om op te nemen in de zuilen van WikiKids! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 17:17 (CET)
+
:Ziet er goed uit! veel succes ermee! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 11 sep 2025 11:28 (CEST)
:Ik denk dat het mooi zou zijn als je juist unieke zuilen maakt. Dit zijn die van Wikipedia in andere woorden (al weet ik niet of juist dát het verschil maakt). {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 30 okt 2024 20:14 (CET)
 
::Beste Groempdebeer, bedank voor je reactie! Zelf kan ik niet echt andere zuilen bedenken. "Beter goed gejat dan slecht bedacht", zeg ik maar altijd. Alleen die van dat WikiKids een veilige omgeving is, is wel uniek, denk ik. Ik heb hem ook expres op de tweede plek geplaatst, omdat dit op WikiKids, naar mijn idee, extra belangrijk is. Mocht je nog aanvullingen of ideeën hebben, dan kun je het altijd doorgeven op [[Overleg Wikikids:Vijf zuilen|de overlegpagina van de desbetreffende pagina]]! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 okt 2024 22:22 (CET)
 
:::De zuilen formuleren mijns inziens goed welke uitgangspunten er op WikiKids gelden. Het toevoegen van meer zuilen kan ook nadelig zijn, omdat dat juist tegen het idee van een duidelijk overzicht kan ingaan. Ik heb bij de laatste zuil wel een kleine aanvulling geplaatst over betrouwbare bronnen en verkeerde informatie, zodat gebruikers weten dat daarop ook wordt gelet. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 1 nov 2024 18:15 (CET)
 
::::Goede aanvulling, Hippogryph! Bedankt! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 1 nov 2024 18:28 (CET)
 
:wmb niet nodig, want we hebben al genoeg pagina's met regels etc. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 8 nov 2024 16:01 (CET)  
 
  
== [[Sjabloon:Navigatie menu WikiKids]] ==
+
== Hernoemen Sjabloon Leeswaarschuwing-eng ==
 
+
In mijn ogen lijkt me het handiger om het sjabloon leeswaarschuwing-eng te hernoemen naar spannend verhaal, of gewoon eng. Het lijkt me handig voor diegen die net begonnen zijn en niet weten hoe dat sjabloon nou heet maar hem wel wil gebruiken. {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 12 sep 2025 11:53 (CEST)
Dag allemaal, ik heb gemerkt dat er veel pagina's zijn op WikiKids die moeilijk te vinden zijn. Zo wist ik bijvoorbeeld tot vandaag niet dat de pagina's [[Wikikids:Algemeen voorbehoud]] en [[Wikikids:Wanneer is iets encyclopedisch?]] bestonden. Daarom leek het mij een goed idee om een navigatiemenu te hebben met een menu over belangrijke pagina's op WikiKids. Op [[Sjabloon:Navigatie menu WikiKids]] probeer ik een zo mooi en overzichtelijk mogelijke navigatiesjabloon te maken. Op Wikipedia heb ik al een vraag uitgezet over de opmaak van de pagina (zie [https://nl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:De_kroeg#Uitklapbaar_navigatiemenu_met_daarin_weer_uitklapbare_menu's hier]). Wellicht heeft {{@|Rots61}} of iemand anders een antwoord op mijn vraag? Voel je trouwens vrij om dingen toe te voegen aan het navigatiemenu! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 okt 2024 17:01 (CET)
+
:Ik weet niet of je het al eens is uitgelegd, maar er is een soort "gereedschapskist" voor vaste gebruikers. Zie [[Wikikids:Overzicht sjablonen]]. Ook te bereiken door in de kleine zoekbalk Sib in te tikken. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 12 sep 2025 12:43 (CEST)
:Dit is al langer een probleem. Ik denk dat met het [[Wikikids:PIM-systeem]] en de portalen en lijsten al veel is goedgemaakt. Hierdoor is het systeem van de categorieën ook inmiddels verbeterd (in wezen doen ze hetzelfde). Dus kijk uit dat je niet opnieuw het wiel probeert uit te vinden. Ik denk alleen dat kinderen nog niet echt door hebben hoe een [[index]] zoals het PIM werkt en lijken daar ook nog te weinig gebruik van te maken. Kennelijk hebben ze moeite met thematisch denken en associaties maken en denken ze nog teveel in trefwoorden (via de zoekbalk). In mijn werk maakte ik met de kinderen wel eens [[Mindmap]]s. Hierdoor leren ze verbanden te leggen. Op zich is het bij jonge kinderen niet vreemd dat ze dat nog niet zoveel doen. Hun woordenschat moet zich immers nog ontwikkelen. Hoe het komt dat de lijsten vele malen beter scoren dan de portalen is voor mij nog altijd een raadsel. Voordeel van portalen en lijsten ten opzichte van de categorieën is wel dat je er rode links in kwijt kunt, die nog uitgewerkt moeten worden. Dat er nog 'verdwaalde' artikelen zijn, heeft vooral te maken met het onvoldoende koppelen aan de juiste categorie. Wat mij wel hierin opvalt is dat een artikel lang niet altijd gekoppeld wordt aan een containerbegrip dat vaak ook de er bovenliggende categorie aangeeft; bijvoorbeeld "Een '''stoel''' is een soort [[meubel]] waarop je kunt zitten." Het mindmap principe zie je ook goed terug in de  [https://commons.wikimedia.org/wiki/nl:Broodkruimelnavigatie broodkruimelnavigatie van wikimedia]. Kortom ook de speciale wikikids artikelen zijn kennelijk onvoldoende gekoppeld en daardoor slecht vindbaar.  Dat geldt bijvoorbeeld ook voor medische of Latijnse en technische termen. Kinderen zijn daar nog niet aan toe en zullen er ook niet (rechtstreeks) naar zoeken. Als ze niet opgenomen zijn in een bovengenoemd systeem, blijven ze onzichtbaar. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 30 okt 2024 23:05 (CET)
 
::Beste Hanssain, ik denk dat het PIM-systeem, de portalen en lijsten vooral gaan over de inhoud (encyclopedische artikelen) van WikiKids, maar met het navigatiemenu probeer ik meer een overzicht te maken van WikiKids achter de schermen (dus zegmaar van de "beheerpagina's"). Bijvoorbeeld de regels van WikiKids en de principes die belangrijk zijn om te onthouden bij het schrijven van artikelen. Dat was dus meer het idee erachter! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 31 okt 2024 00:14 (CET)
 
:::Hoi Sander, ik snap je punt. Eigenlijk ontbreekt er een kopje "beheerspagina's" (Wikikids:...) in het PIM-systeem en deels ook in [[:categorie:alles]], waardoor dingen onvindbaar zijn, zeker als je de term niet kent. Maar het moet dus op een gelijke manier aangepakt worden. PIM is voor mij ook een beheerspagina, maar tegelijkertijd meer zichtbaar voor de gebruikers en dat moet ze blijven (ik weet dus niet of jouw aanpassing invloed heeft op de vindbaarheid via Google). Neem de vlagcodes en infoboxen. Voor de vaste gebruikers wel handig om te weten hoe die allemaal heten en welke er allemaal zijn. Eerst waren daar nog geen lijsten en een overzicht voor, zodat ze lastig te vinden waren. Dus ja, ook intern moeten dingen logisch vindbaar zijn. Liefst op een eenduidige manier. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 31 okt 2024 07:46 (CET)
 
::::Ah, zo! Zelf weet ik nog niet goed welke pagina's er allemaal beheerpagina's zijn op WikiKids. Veel van zulke pagina's zijn (nog) niet verdeeld in een categorie. Maar ik zal, wanneer ik tijd en zin heb, eens zoeken naar die pagina's! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 31 okt 2024 09:06 (CET)
 
:::::Eigenlijk kun je alle Wikikids:* artikelen al vinden via Speciale pagina's: https://wikikids.nl/Speciaal:SpecialePaginas. Alleen is dan niet direct duidelijk wat, wat is. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 31 okt 2024 11:48 (CET)
 
::::::Klopt! En er zitten ongetwijfeld ook minder belangrijke pagina's tussen die niet per se benoemd hoeven te worden. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 31 okt 2024 11:50 (CET)
 
:Ziet er goed uit. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 8 nov 2024 16:01 (CET)
 
 
 
== Overwinning Trump ==
 
Het is zo goed als zeker dat [[Donald Trump]] de [[Amerikaanse presidentsverkiezingen 2024]] heeft gewonnen. Op [[Overleg Wikikids:WikiKids Magazine/4]] heb ik een aantal punten opgesomd die Trump wil bereiken in de komende vier jaar. Aanvullingen zijn welkom! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 6 nov 2024 09:59 (CET)
 
:Lijkt me goed. Heb de tussenstand ook in het artikel [[Amerikaanse presidentsverkiezingen 2024‎]] toegevoegd en dat de wereldleiders reeds felicitaties aan hem hebben gestuurd. Opmerkelijk is ook het sentiment in Nederland (aldus de NOS / Een vandaag) dat meer dan 60% van de Nederlanders z'n hart vasthoud [https://www.metronieuws.nl/in-het-nieuws/buitenland/2024/11/nederlanders-zorgen-trump-president/ Metronieuws]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 nov 2024 11:36 (CET)
 
::Kleine aanvulling gedaan mbt tarrifs. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 6 nov 2024 20:58 (CET)
 
:::Bedankt {{@|Hanssain}} en {{@|Groempdebeer}}! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 6 nov 2024 22:25 (CET)
 
::::Hallo S.Perquin, dit lijkt me een goede opsomming. De andere hierboven gedane voorstellen zijn ook goed. Bij het klimaatbeleid is het denk ik goed om te vermelden dat dat concreet betekent dat Trump door wil gaan met de winning van [[fossiele brandstof]]fen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 6 nov 2024 23:12 (CET)
 
:::::Goede toevoeging, ga ik ook erbij vermelden! Mvg, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 6 nov 2024 23:32 (CET)
 
 
 
== Nieuw sjabloon: {{tl|opheldering}} ==
 
Dag allemaal, op 6 november 2024 werd om 11.56 uur‎ het artikel over de [[president van de Verenigde Staten]] aangepast door een nieuwe gebruiker. Ze had [[Joe Biden]] als huidige president vervangen door [[Donald Trump]] als huidige president. In de bewerkingsgeschiedenis typte ze: "de nieuwe president van amerika". Zelf denk ik dat veel kinderen denken dat Donald Trump nu al gelijk president is, alleen is dat niet zo. Daarom bedacht ik daarnet: is het niet handig om een sjabloon te hebben waarin opheldering kan worden gegeven over bepaalde zaken waar (mogelijk) veelvoorkomende misverstanden over bestaan? Dit is het sjabloon {{tl|opheldering}} geworden. Als je nu kijkt op de pagina's van [[Donald Trump]], [[President van de Verenigde Staten]] en [[Amerikaanse presidentsverkiezingen 2024]] kijkt, zie je bovenaan het sjabloon staan. Ik heb het gebaseerd op het sjabloon {{tl|nieuws}} (en deels {{tl|weg}} gebruikt). Je kunt het sjabloon gebruiken door bijvoorbeeld te typen: <pre><nowiki>{{opheldering|Ondanks dat Donald Trump de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2024 heeft gewonnen, is hij nu nog geen president van de Verenigde Staten. Pas op 20 januari 2025 zal hij officieel beëdigd worden.}}</nowiki></pre> Dus <code><nowiki>{{opheldering|...}}</nowiki></code> en op de puntjes de opheldering die gegeven moet worden! Ik hoop dat jullie het allemaal ook een goed idee vinden. Ik denk dat het vooral gebruikt kan worden bij sjablonen die in het nieuws zijn gekomen. Maar ook in bijvoorbeeld artikelen over oorlogen of uitvindingen e.d. Ik hoor graag jullie reacties! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 7 nov 2024 12:56 (CET)
 
:Lijkt me zeer verhelderend. 😉👍 Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 7 nov 2024 14:16 (CET)
 
::Dank voor het aanmaken van het sjabloon. Iedere verkiezingen gaat dat verkeerd, omdat het ook vrij verwarrend is. Hoewel Trump nu verkozen is (althans hij heeft genoeg kiesmannen; deze komen pas in december samen om hem daadwerkelijk te verkiezen), wordt hij pas op 20 januari 2025 om 12 uur 's middags officieel beëdigd. Het is ook enigszins vreemd, maar het heeft historische redenen en staat zo beschreven in de grondwet. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 7 nov 2024 14:30 (CET)
 
:::Fijn dat jullie het ook een goed sjabloon vinden! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 7 nov 2024 14:33 (CET)
 
::::Het is idd nogal verwarrend. Hij wordt namelijk gewoon mister President genoemd omdat hij dat al was, en dat is een titel voor altijd. En hij is natuurlijk president-elect. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 7 nov 2024 14:46 (CET)
 
:Ziet er goed uit, kan wel op verschillende pagina's gebruikt worden.  {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 8 nov 2024 16:01 (CET)
 
 
 
== Automatische verandering van het logo van WikiKids tijdens feestdagen ==
 
Dag allemaal, vandaag kwam ik op een idee. Het lijkt me leuk om een pagina aan te maken met een switch-sjabloon, die automatisch het logo van WikiKids verandert tijdens feestdagen, denk aan Sinterklaas, Kerstmis, Halloween, Pasen, enz. Ik weet niet of mijn idee mogelijk is, maar ik zal alvast een aantal ontwerpen maken voor gethematiseerde logo's! Ik hoor graag naar de mogelijkheden! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 16 nov 2024 17:54 (CET)
 
:Ik realiseer me nu dat het logo van WikiKids linksboven in de hoek waarschijnlijk een ander bestand is dan [[:Bestand:Wiki.png]]. Dat zie ik aan o.a. de kleine witte randjes om [[:Bestand:Wiki.png]] heen. Om de gethematiseerde logo's te maken, heb ik wel het originele bestand nodig die ingesteld staat linksboven. {{@|Rots61}}, kan jij me daar wellicht bij helpen? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 16 nov 2024 18:07 (CET)
 
 
 
== Hoe geef ik wikikids sterren? ==
 
 
 
Hoe geef je wikikids sterren? Je kunt dit vinden op [[Wikikids:Sterren]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 19 nov 2024 14:00 (CET)
 

Huidige versie van 12 sep 2025 om 12:45

Welkom in het Clubhuis!
Help-browser.svg

Welkom in het Clubhuis van WikiKids! Hier kun je als (vaste) gebruiker of volwassene overleggen over onderwerpen die over WikiKids gaan. Wil je een nieuw bericht plaatsen? Klik dan op "nieuw bericht" bovenaan de pagina of klik hieronder.

  • Heb jij een vraag over WikiKids? Stel deze dan in de WikiKids Boomhut!
  • Oude onderwerpen vind je in het archief van het Clubhuis.


Klik hier om een vraag te stellen!
Bericht ondertekenen.gif

Nieuwe sterren

Ik heb laats een ster van Sander gekregen maar tot mijn verbazing stond hij niet in de Wikikids:Sterren Ik keek toen naar mijn minecraft ster en die stond er ook niet tussen kunnen die er bij gezet worden? MVG 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 4 aug 2025 14:46 (CEST)

Hey Thijmen4, er zijn duizenden mogelijke sterren die gegeven zouden kunnen worden. De Minecraftster had ik zelf gemaakt en de betekenis van de verwelkomingsster had ik er zelf aan gegeven. De sterren op Wikikids:Sterren zijn slechts een selectie van de sterren die gegeven kunnen worden, dus dat zijn zeg maar de standaard sterren. Zelf zou ik er niets aan veranderen, omdat er al best veel sterren in staan. Groetjes, S.Perquin (overleg) ✯ 4 aug 2025 15:46 (CEST)
Ok! Als nog bedankt! 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 4 aug 2025 17:14 (CEST)
Je kan als voorbeeld ook de handtekeningenster doen. Die staat er niet bij maar is wel uitgereikt aan S.Perquin en zozo. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 5 aug 2025 08:01 (CEST)

Wikikids:Richtlijnen voor (bekende) personen

Laatst kwam ik weer op Wikikids:Richtlijnen voor (bekende) personen, en man, wat mij betreft kan dit veel korter, en minder omslachtig beschreven worden. Daarnaast valt me op dat de richtlijnen voor YT, Twitch en TikTok redelijk mild zijn t.o.v. de andere richtlijnen. Ik snap dat het is overgenomen van Wikipedia, maar wat mij betreft is dit niet (geheel) representatief voor het beleid van WikiKids. Het kan vervangen worden door bijv. "als het een artikel heeft op Wikipedia, mag het hier ook een artikel hebben. " + locale voetbalclubs + YT/Twitch/TikTok + etc. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 5 aug 2025 00:52 (CEST)

Dag Rots, Ik snap je argument, maar dan krijg je dat er minder artikelen komen over YouTubers en Tiktokkers. Neem bijvoorbeeld Walnut: hij heeft wel een artikel op WikiKids, maar niet op Wikipedia. Hetzelfde geldt ook voor veel andere YouTubers. Daarom denk ik dat het goed zou zijn om duidelijke regels op te stellen voor YouTubers, TikTokkers en Twitch-streamers. Bijvoorbeeld: Nederlandse streamers minstens 500.000 abonnees volgers. Buitenlandse streamers minstens 1.000.000 abonnees/volgers. Ik hoop je een beeld gegeven waarom ik tegen het idee van staat het op wikipedia dan mag het ook op wikikids.Met vriendelijke groet, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 5 aug 2025 08:04 (CEST)
Als ik het bericht van Rots goed lees, begrijp ik juist hij de huidige richtlijnen voor YouTube, TikTok en Instagram wil behouden (WikiKids heeft naar mijn weten geen richtlijnen voor Twitch). Het gaat hem juist om de andere richtlijnen die van Wikipedia zijn overgenomen (kopjes "politici" t/m "slachtoffers van misdrijven"). Off-topic: Mij lijkt het wel handig om richtlijnen voor Twitch op te stellen. Zo zitten veel (professionele) gamers en politieke commentatoren op Twitch. Helaas ben ik zelf niet actief op Twitch (ik kijk meestal de fragmenten op YouTube), dus zou iemand een beeld kunnen schetsen wanneer een streamer "encyclopediewaardig" is? Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 5 aug 2025 12:40 (CEST)
Dat bedoelde ik inderdaad. De regels voor YT, TikTok en Instagram (ipv Twitch) zijn wat mij betreft goed. Maar de regels voor andere zaken zijn zomaar van Wikipedia overgenomen, natuurlijk wel aangepast voor WikiKids, alleen er is naast dit topic niet over gesproken. Extra regels voor Twitch zijn inderdaad wel handig, zoals Mike zegt. Ik heb daar geen kaas van gegeten, dus dat mag iemand anders doen. Wat ik daarnaast bedoelde was: als een artikel op Wikipedia erover mag bestaan, dan mag het ook op WikiKids. Daarnaast mogen ook locale voetbalclubs, Twitchers met x subscribers, Nederlandstalige YouTubers met 100.000 subscribers, etc. Dus naast artikels van Wikipedia mogen ook specifieke zaken op WikiKids. (Kinderboeken, kinderboekenschrijvers, Roblox-spellen, bekende mobiele spellen, etc. zouden ook erbij kunnen) Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 5 aug 2025 20:31 (CEST)
Ik zal even een nieuw (sub)kopje aanmaken voor de Twitch-discussie, zodat deze draad verder kan gaan over de richtlijnen zelf. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 5 aug 2025 22:33 (CEST)

Richtlijnen voor Twitch-streamers

Zelf ben ik niet actief op Twitch, maar Twitch is een populair platform voor streamers (voornamelijk gamers). Hierdoor sluit het platform aan bij onze doelgroep. Daarom lijkt het me slim om een richtlijn op te stellen voor wanneer een Twitch-streamer "encyclopediewaardig" is. Misschien kunnen een minimum aantal volgers/abonnees in stellen als richtlijn? Ik heb de kwestie voorgelegd aan ChatGPT (dat niet goed is op het gebied van cijfers). Die stelde dat een internationaal bekende Twitch-streamer een minimum van 1.000.000 abonnees heeft. Nederlandstalige accounts zitten hier meestal onder (Nederlands heeft immers een veel kleiner taalgebied). Ik zou zeggen (als leek zijnde) dat een encyclopedisch Nederlandstalige Twitch-streamer minimaal 100.000 volgers heeft. Misschien is dat een oplossing? Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 5 aug 2025 22:33 (CEST)

De drempel kan volgens mij wel lager, als je kijkt naar de meest gevolgde Twitch-streamers, dan ligt dat aantal lager dan bijv. YT. Als je kijkt naar de Nederlandstalige Twitch-streamers, dan zijn er 12 relevant (uitgaande van 100.000). Als we die grens verlagen naar, 50.000 of 30.000, heb je wat meer Twitch-streamers. Het vereiste op de internationalen zou ik dan ook op 500.000 of 300.000 zetten. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 6 aug 2025 13:42 (CEST)
Ah ja, dat lijkt me een mooie richtlijn die meer ruimte overlaat. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 6 aug 2025 22:05 (CEST)
Ik zou 30.000 voor Nederlandstalige streamers aanhouden en 300.000 voor anderstaligen streamers. Ik laat dit even een week rusten, zodat mensen voldoende tijd hebben om te reageren. Dan kan de richtlijn op de pagina gezet worden, lijkt me. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 18 aug 2025 10:28 (CEST)

Storing?

Ben ik de enige of konden jullie ook net niet in wikikids? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 5 aug 2025 10:03 (CEST)

Dag Wezoom, er was 2 minuten een storing waarschijnlijk waren ze de software aan het updaten MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 5 aug 2025 10:26 (CEST)
Had er ook last van. Gebeurd af en toe. Gr. Hanssain (overleg) 5 aug 2025 11:48 (CEST)
Bedant voor de antwoorden! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 6 aug 2025 08:26 (CEST)

Nieuwe Infobox voor Staten

Onderstaand overleg naar Clubhuis verplaatst:
Dag Hanssain, Ik was laatst aan het zoeken naar een infobox voor een staat in india. Maar die was er nog niet dus, ik dacht wat vind je er van als ik of jij er een zou maken? Laat weten wat jij van het idee vindt! MVG 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 6 aug 2025 12:19 (CEST)

Hoi Thijmen, ik heb eens gekeken bij de Verenigde staten. Bijvoorbeeld het sjabloon Sjabloon:Alabama. Ik denk dat je zoiets bedoeld. Dit is nog een sjabloon uit de begintijd van WikiKids (overigens niets mis mee). Er is idd geen algemeen sjabloon voor een staat bij mijn weten. Die kunnen we maken ongeveer als een soort mix tussen sjabloon Alabama en die van sjabloon:Infobox plaats (NL). Dan heb ik wel de velden nodig die er in moeten. Gr. Hanssain (overleg) 6 aug 2025 14:08 (CEST)
Dat lijkt me een goed idee Hanssain we kunnen dan kijken of Sjabloon:Texas ook nog toevoegingen heeft. MVG 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 6 aug 2025 16:34 (CEST)
Ik kopieer dit ff naar het clubhuis. Dan kunnen de anderen meedenken en kunnen we een gezamenlijke beslissing nemen. Gr. Hanssain (overleg) 6 aug 2025 21:48 (CEST)
Kijk voor een voorbeeld van zo'n sjabloon op nl:sjabloon:infobox bestuurlijk gebied India met als voorbeeld nl:Gujarat. De naam is ook beter, bestuurlijk gebied omdat India naast deelstaten ook unieterritoria heeft. Groempdebeer Vragen? 6 aug 2025 21:56 (CEST)
Eens met Groemp. Ik denk dat een infobox voor de staten en territoria beter is. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 6 aug 2025 22:04 (CEST)
Had ik ook gezien. Lijst van staten en territoria van India reeds aangemaakt als vertrekpunt. We hebben voor de Oekraïense en Russische oblasten iets vergelijkbaars gemaakt. Gr. Hanssain (overleg) 6 aug 2025 22:10 (CEST)

Ik heb een aanzet gemaakt voor het Sjabloon:Infobox bestuurlijk gebied India. Er zitten volgens mij nog fouten in en heb Rots61 gevraagd 'm na te willen kijken. Dus nog even wachten met gebruiken tot nader bericht. Gr. Hanssain (overleg) 7 aug 2025 12:25 (CEST)

Het ziet er goed uit ik ben nog wel bezig met India zou jij het misschien eens een keer doorkijken! MVG 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 7 aug 2025 12:27 (CEST)
Voorbeeld (met fouten) bij Andhra Pradesh (India). Gr. Hanssain (overleg) 7 aug 2025 12:37 (CEST)
Gezien ziet er goed uit buiten de fouten. MVG 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 7 aug 2025 12:39 (CEST)
kleine aanpassing gedaan. Beter zo? Groempdebeer Vragen? 7 aug 2025 12:59 (CEST)
Ik zag dat het beter ging. Volgens mij is ie (bijna) OK. Gr. Hanssain (overleg) 7 aug 2025 13:01 (CEST)

Brawl Stars

Ik ben naar de licenties van Brawl stars gegaan maar ik snap niet of ik foto's mag uploaden van de game? Kan iemand me dat uitleggen of het mag voor het nieuwe artikel veel foto's zijn verouderd dus die gaan weg. MVG 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 7 aug 2025 08:33 (CEST)

Kan je er geen van commons gebruiken? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 7 aug 2025 09:50 (CEST)
Die zijn niet beter want er is laatst een update geweest! MVG 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 7 aug 2025 09:53 (CEST)
Op basis van https://supercell.com/en/fan-content-policy/, kunnen we plaatjes van Brawl Stars gebruiken. Dus je mag een screenshot maken in game, en die gebruiken. Of een plaatje uit de fankit. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 7 aug 2025 18:12 (CEST)
Wel oppassen, met uploaden moet je {{Supercell}} neerzetten bij het plaatje. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 7 aug 2025 18:29 (CEST)
Bedankt voor het Uitzoeken Rots! MVG 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 7 aug 2025 18:59 (CEST)

Verdwaalde artikelen

Hallo allen, ik kom nog regelmatig (min of meer toevallig) artikelen tegen die nergens aan gekoppeld blijken te zijn. In veel gevallen ontbreekt er dan ook een overzicht- of instap-artikel. Zo bleken de regio's en departementen van Frankrijk al wel te bestaan, maar deze stonden ook niet met het portaal gekoppeld. Ze hadden beide wel een navigatie sjabloon, maar ook hier ontbraken de overzicht artikelen. Het zou mooi zijn als dit de komende tijd opgespeurd en verbeterd kan worden. Gr. Hanssain (overleg) 9 aug 2025 16:32 (CEST)

Je kunt de Weespaginas bekijken. Daar staan ~2800 artikels die niet gekoppeld zijn. :) Er zijn wel artikels die verwijderd kunnen worden, of samengevoegd worden. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 9 aug 2025 17:14 (CEST)
Bedankt voor de tip. Gr. Hanssain (overleg) 9 aug 2025 17:37 (CEST)

Naamgeving steden en gemeenten en losse artikelen voor steden en gemeenten

Goedemiddag iedereen. Ik was zojuist bezig met het aanpassen van Bergen op Zoom toen ik er achter kwam dat de gemeente en hoofdplaats beiden op hetzelfde artikel zijn geplaatst. Ik heb deze gesplitst in Bergen op Zoom en het reeds als redirect bestaande artikel Bergen op Zoom (gemeente), net als op Wikipedia. Het viel me echter op dat hier geen uniformiteit in zit op WikiKids. Roosendaal heeft het bijvoorbeeld wel, Tilburg weer niet. Boekel wel, Den Bosch niet. Dit zijn zomaar een paar voorbeelden. Mijn voorkeur heeft het om de artikelen uit te splitsen in stad, zonder toevoeging (behalve als het voorkomt in meerdere delen van het land, dan met provincie) en gemeente, met dat erachter (tussen haakjes, zoals dit). Op Wikipedia is dit ook op deze manier gedaan en dit zorgt voor herkenbaarheid en het is ook beter zoekbaar, naar mijn mening. Bovendien hebben hoofdplaatsen van een gemeente die een naam heeft die niet refereert aan een hoofdplaats zowiezo een eigen artikel, en de gemeentes dus ook. Denk bijv. aan Reimerswaal, Sudwest-Fryslan en Halderberge. Ook zijn er combigemeentes, daarbij hetzelfde verhaal. Denk aan Rijssen-Holten en Gilze-Rijen. Dus daarom mijn voorstel om het uniform te splitsen op dezelfde wijze als Wikipedia doet. Hanssain heeft al flink wat werk verzet met de plaatsen en gemeentes en Rots heeft eea geautomatiseerd, dus in principe kunnen we hier, als jullie het ermee eens zijn, een begin mee maken. Ik weet overigens niet hoe dit zit op het gebied van België. Groempdebeer Vragen? 10 aug 2025 15:48 (CEST)

Ik snap je punt. Ik heb vooral gekeken naar de grootte (qua inwoneraantal) van de stad/dorp t.o.v. die van de gemeente (zie BAG kaart per gemeente). Is deze nagenoeg gelijk (de gehuchten maken nauwelijks het verschil) dan heb ik het samengevoegd of zo gelaten (was bij Wikipedia ook vaak het geval). Scheelde ook werk. Overigens waren in het verleden gemeente en plaats al samengevoegd en heb ik er iig voor gezorgd dat ze het nieuwe sjabloon kregen en heb ik er ook heel wat 'uit elkaar' gehaald. Maar het let je niets om dat alsnog aan te passen. Je moet er overigens op letten dat 'gemeente' niet ingevuld hoeft te worden als het een gemeente betreft. Bij een plaats (stad, dorp of gehucht) vul je die wel in, aangevuld met 'gemeentelink' en een <br>achter de gemeentenaam. Zie Bergen op Zoom. Vergeet bij een splitsing ook niet het sjabloon aan te passen. Gr. Hanssain (overleg) 10 aug 2025 15:55 (CEST)
Misschien is het dan wel slim om de pagina Wikikids:Nederlandse gemeenten en steden met dezelfde naam te verwijderen/aan te passen om verwarring te voorkomen? Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 18 aug 2025 10:32 (CEST)

1.000.000

Dag iedereen, we hebben 1 miljoen bewerkingen gehaald. Dat is een groot moment voor wikikids iedereen bedankt namens mij ik hoop dat kinderen er blij mee zijn met deze Coole wiki! Mvg, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 13 aug 2025 18:24 (CEST)

Leuk! Nu nog de 50.000 artikelen! Groetjes, S.Perquin (overleg) ✯ 13 aug 2025 19:24 (CEST)
Das cool! Op naar de 50 dus! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 14 aug 2025 09:26 (CEST)
Op naar de 50k! En voor mij ook Naar de 10k bewerkingen nog 30 ongeveer. Gr, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 14 aug 2025 10:27 (CEST)

Project Infobox?

Hoi allen, ik heb een opzetje gemaakt voor een Project Infobox op Gebruiker:Groempdebeer/Project Infobox. Heeft als doel het standaardiseren van de infoboxen. Vinden jullie het iets om eventueel ergens in het komende (school)jaar te houden of denken jullie dat het niet nodig is? Groempdebeer Vragen? 18 aug 2025 10:15 (CEST)

Hoi Groemp, ik heb daar eerder ook aan gedacht en ben in principe voor. Er zitten wel wat haken en ogen aan. Bestaande artikelen met een bepaald sjabloon veranderen zeg maar niet zo maar mee. Die zul je allemaal na moeten lopen. Invoer van afbeeldingen overal hetzelfde zou wel fijn zijn. Overleg verder op je projectpagina? Gr. Hanssain (overleg) 18 aug 2025 12:05 (CEST)

Hoi allen, Hanssain en ik zijn er mee verder gegaan. Er is nu een basisinfobox in wording. Ook is Hanssain bezig met een afstreeplijst voor de infoboxen en ben ik geleidelijk aan een pagina aan het maken met een overzicht van statische infoboxen en een vervanger. Het project krijgt dus steeds meer vorm. Mochten jullie willen meedenken/-helpen kan dat altijd. Groempdebeer Vragen? 20 aug 2025 17:41 (CEST)

Dit kan wat mij betreft een Wikiproject worden. Te zijner tijd kan dit in de WikiKids-ruimte (WikiKids:Wikiproject/Infobox) worden gezet. Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 26 aug 2025 17:29 (CEST)

Interview met iemand van rond de 11 jaar voor het NOS Jeugdjournaal

Dag allemaal, op 24 juli 2025 stuurde ik het NOS Jeugdjournaal een enthousiaste e-mail over het bijna bereiken van de 50.000 artikelen op WikiKids. Nu kreeg ik vandaag de volgende e-mail, die ik op WikiKids mocht publiceren:

Aanhalingsteken openen

20 augustus komt dichterbij. Hoe gaat het met de mijlpaal die eraan komt, heb je inmiddels nog duidelijker wanneer jullie de 50 duizend aantikken? Ik wil onderzoeken of het in het Jeugdjournaal kan komen. Het mooiste vinden we altijd om met een betrokken kind (rond de 11 jaar) te spreken. Ken jij een kind dat al heel wat artikelen heeft gemaakt? En zich ook betrokken voelt bij de community? Ik zou dan graag met hem of haar bellen, vaak via een van de ouders. Afhankelijk van dat gesprek bepaal ik dan of het in het Jeugdjournaal kan komen of niet. [...]

Aanhalingsteken sluiten

Dus vandaar de vraag: is er iemand van ±11 jaar oud (kan ook wel 4 jaar ouder zijn) die veel heeft gedaan op WikiKids, die geïnterviewd zou willen worden door het NOS Jeugdjournaal? Ik had ook gebeld naar de redactie om even te sparren, en het is dan wel de bedoeling dat je met je gezicht op televisie verschijnt. Dus dat ze echt langskomen bij je thuis of op school ofzo. Ik ben benieuwd of iemand dit ziet zitten? Overleg het natuurlijk wel eerst met je ouders! Ik hoor graag van iemand! 😄📷 Groetjes, S.Perquin (overleg) ✯ 18 aug 2025 13:40 (CEST)

Geen interesse. Groempdebeer Vragen? 18 aug 2025 14:00 (CEST)
Behoor niet tot de doelgroep. Wellicht dat #Gerard Dummer iets kan betekenen. Hij is immers ook de oprichter van WikiKids en werkt op de PABO. Gr. Hanssain (overleg) 18 aug 2025 14:04 (CEST)
Ik heb Gerard Dümmer vanmiddag een berichtje via LinkedIn gestuurd! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 18 aug 2025 18:32 (CEST)
Hoi, ik ben 11 (zoals jullie weten). Ik zou het welgeteld interview willen schrijven maar niet met m’n gezicht op de tv willen komen. Gr. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 18 aug 2025 15:03 (CEST)
Dat snap ik heel goed! Ik zou dat ook niet echt willen als ik 11 jaar zou zijn. Er bestaat nog een alternatief: NOS Stories of een artikel op de website van het NOS Jeugdjournaal. NOS Stories is meer voor tieners en jongeren, dus van rond de 19 jaar. Dus dat is mijn vraag: is er iemand van ±19 jaar oud die op NOS Stories zou willen verschijnen? En anders wordt het misschien dus een artikel op de website en komt het niet op de televisie! Ik hoor graag van jullie! 😄 Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 18 aug 2025 15:09 (CEST)
Wat bedoel je met een artikel? Is dat alleen tekst of komt daar dan ook een filmpje bij? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 18 aug 2025 15:23 (CEST)
Nee, dan echt alleen een artikel erover, zonder filmpje! Groetjes, S.Perquin (overleg) ✯ 18 aug 2025 16:04 (CEST)
Ik zou op zich ook wel willen meedoen ik ben 13 3/4 is dat jong genoeg? MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 18 aug 2025 18:48 (CEST)
Hoi Thijmen, dat is de perfecte leeftijd! Dan is het dus wel de bedoeling dat het NOS Jeugdjournaal thuis bij je langskomt en je daar dan interviewt. Het kan eventueel ook op school ofzo, en dat je dan aan je klasgenoten laat zien hoe het werkt? Ik zeg maar iets! We kunnen altijd nog bespreken hoe en wat! Dan kun je bijvoorbeeld op de computer WikiKids laten zien en waar je allemaal bijvoorbeeld mee bezig bent en wat je allemaal al gedaan hebt! En uitleggen hoe alles werkt ofzo! Ik zou zeggen: bespreek het met je ouders en slaap er ook vooral een aantal nachtjes over! Misschien dat je je nog bedenkt, en misschien ook niet! Mocht je er over uit zijn en het écht leuk vinden en willen, dan zal ik je een e-mail sturen en een e-mailgesprek beginnen met jou en de redactie van het NOS Jeugdjournaal! 😄 Groetjes, S.Perquin (overleg) ✯ 18 aug 2025 20:34 (CEST)
Dag Sander, Vraag het wel eerst aan mijn ouders. MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 18 aug 2025 20:44 (CEST)
Yes, goed idee Thijmen! Groetjes, S.Perquin (overleg) ✯ 18 aug 2025 21:30 (CEST)
Dag @S.Perquin, Ik heb het met mij ouders thuis besproken, ja het mag maar ik moest wel rekening houden met dat ik toch in het examen jaar zit dus geen school kan missen! MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 19 aug 2025 19:12 (CEST)
Hoi Thijmen4, wat leuk!! Heb je er goed over nagedacht? Dan stuur ik morgen een e-mail naar de redactie van het NOS Jeugdournaal. Ik zal jou ook even een e-mail sturen via de e-mailfunctie op WikiKids. Als je daar dan op antwoord (maakt niet uit wat), dan kan ik je e-mailadres zien! En dan stuur ik die door naar de NOS! Leuk!! Groetjes, S.Perquin (overleg) ✯ 20 aug 2025 19:09 (CEST)
Doe ik! zou je dan wel mijn achternaam tegen niemand vertellen? MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 20 aug 2025 21:08 (CEST)
CrystalClearActionApply.svg Uitgevoerd - 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 21 aug 2025 07:17 (CEST)
Geen probleem, dat blijft tussen ons en de redactie van het NOS Jeugdjournaal. Ik verwacht dat je alleen met je voornaam op televisie zou komen! Ik stuur later deze dag een e-mail met jouw e-mailadres erin naar de redactie van het NOS Jeugdjournaal! Hopelijk zeggen ze niet dat je per se met je achternaam op det tv moet komen; dat zou ik i.v.m. privacy en in het kader van de AVG (en helemaal van kinderen) in ieder geval wel apart vinden! Dus vandaar dat ik daar niet van uitga! 😄 Groetjes, S.Perquin (overleg) ✯ 21 aug 2025 07:43 (CEST)
Nee, je hoeft alleen met je voornaam op tv. Ik bedoelde meer dat jij dat niet door vertelt. Gr, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 21 aug 2025 09:24 (CEST)
Ik zal jouw achternaam met niemand delen! Dat beloof ik! 😊 Groetjes, S.Perquin (overleg) ✯ 21 aug 2025 12:54 (CEST)

Leuk dat jullie dit zo oppakken! Top! Als ik hier nog iets in kan betekenen dan hoor ik het graag! Is het ook mogelijk om het voor het Jeugdjournaal te doen en voor NOS-stories? Denk zeker dat het leuk is als je in de schoolcontext er iets over vertelt. Gerard Dummer_overleg Wikipop.PNG · (MOD) 22 aug 2025 20:22 (CEST)

Mooi dat dit wordt ingezet. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 25 aug 2025 18:15 (CEST)
Goed initiatief! Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 26 aug 2025 17:29 (CEST)
Misschien is het handig om een artikel klaar te hebben, voor de 50.000e, (of een artikel uitroepen als 50.000) voordat we een artikel hebben van Slang2000, of een artikel over de bushalte in de Brink van Ons Dorp. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 26 aug 2025 23:29 (CEST)
Dat vind ik een goed plan van Rots. Ik weet niet of er al iets ingepland is of dat je wacht tot de mijlpaal is bereikt (de groei varieert nogal). Afhankelijk daarvan kan je een kwalitatief goed artikel dat het dichtst bij de 50.000 zit aanwijzen als dat artikel, of een awardartikel van dit of vorig jaar aanwijzen als zijnde een zeer goed resultaat van het harde werk van de gebruikers. Een summier beginnetje is namelijk idd niet echt handig. Groempdebeer Vragen? 27 aug 2025 08:14 (CEST)
Goed idee om alvast een artikel te hebben klaarliggen! Want hoe werkt het trouwens met nummering? Wat als artikel 50.000 gaat over bijvoorbeeld de frikandel, en daarna wordt een ander artikel verwijderd, telt dat artikel over de frikandel dan nog steeds als 50.000e artikel? Op de dag dat we 50.000 artikelen hebben bereikt, zal ik wel, als jullie het goed vinden, een mooi persbericht schrijven en dan eerst naar jullie doorsturen voordat ik het op Facebook en LinkedIn deel! Dan zit ik meer in de sfeer en stemming, en komen de woorden zó uit mijn vingers. Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 27 aug 2025 08:23 (CEST)
Op Overleg Wikikids:Bereiken van 50.000 artikelen kun je je ideeën kwijt over wat er in het persbericht moet komen te staan! Dan zal ik er een mooi bericht van maken! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 27 aug 2025 08:25 (CEST)

Zou het trouwens ook nog een idee kunnen zijn voor Jeugdjournaal dat ze juist gebruikers interviewen over WikiKids? Dus niet de makers (die we dus niet in de leeftijdscategorie hebben die kunnen) maar kinderen op de basisschool? Weet niet of ze dat een leuke invalshoek zouden vinden. Leukste is natuurlijk als iemand van jullie geïnterviewd zou kunnen worden. Gerard Dummer_overleg Wikipop.PNG · (MOD) 3 sep 2025 07:42 (CEST)

Het zou misschien kunnen dat het Jeugdjournaal langs een basisschool gaat die in de klas veel gebruik maakt van WikiKids, al is het dan lastig om te bepalen welke school hier geschikt voor is omdat ze natuurlijk geen "oh ja wij gebruiken WikiKids wel eens in de klas"-reportage willen (en "WikiKids in de klas" wordt nmi minder gepusht dan in de jongere jaren van de wiki). Face-sad.svgDeGroteEmojii 3 sep 2025 11:00 (CEST)
Precies. Een oproep lijkt me ook wel handig. Dan zetten we het ergens op het hoofdpagina in de trant van: gebruikt jouw klas wikikids? En dan nog iets. Goed idee? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 3 sep 2025 11:44 (CEST)

Categorie:Werelderfgoed herindelen

Dag Allemaal, Ik zat net te kijken naar het werelderfgoed categorie maar er viel me iets op alle landen stonden daar maar die horen toch in de categorie van hun continent zeg me wat je van het idee vind. MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 18 aug 2025 20:07 (CEST)

De lijst zoals die nu is, heeft dezelfde indeling als op Wikipedia. Bovendien heeft de Unesco een andere indeling dan die jij waarschijnlijk bedoelt. Nu staan de landen op alfabetische volgorde in de lijst. Het blijkt overigens wel dat (nog) niet alle werelderfgoed categorieën per land bij elk artikel genoemd staan. Is dat wel het geval, dan verschijnt ook de bijbehorende portaalbalk en evt. het continent wat jij waarschijnlijk bedoelt. Ik zag bijvoorbeeld dat bij Jam (Afghanistan) de categorie Categorie:Werelderfgoed in Afghanistan ontbrak en deze ook nog toegevoegd moest worden in de Wikikids:TVB/Portalen/Azië. Dan moet deze ook nog door-gekoppeld worden in de zin van Werelderfgoed in Afghanistan > categorie:Afghanistan. Dat is op zich wel een secuur werkje. Ik hoop dat mijn uitleg zo duidelijk is. Gr. Hanssain (overleg) 21 aug 2025 12:17 (CEST)

Wegsjabloon

Hoi allen, toen ik het Weg-sjabloon op Pandravia invulde gaf deze in eerste instantie geen reden. Wat bleek, ik moest er 1= voor zetten. Dit hoefde volgens mij nooit. Hierom dus de vraag, waarom moet dit en kan dit ongedaan worden gemaakt? @Rots61 voor onze techneut ;) Groempdebeer Vragen? 25 aug 2025 16:54 (CEST)

Het kwam door het gebruik van de =. In de url komt de = voor, daardoor wordt ervoor gezien als de parameternaam. Dus nu was de parameter "Redelijk... ?title" en de waarde "Pandravia...". Dat kun je oplossen door 1= ervoor te zetten, dan is 1 de parameter, en de rest de waarde. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 25 aug 2025 18:14 (CEST)
Ah, zo. Bedankt voor je reactie! Groempdebeer Vragen? 25 aug 2025 18:25 (CEST)

Tijdcapsule ter viering van het (bijna) bereiken van de 50.000 artikelen!

Dag allemaal, zojuist kwam ik op het idee om een tijdcapsule te maken, die dan op 29 januari 2046 wordt geopend, dus over 21 jaar! Dat is precies 40 jaar na de lancering van WikiKids! Ik wil jullie allemaal vragen om een stukje te schrijven op jouw persoonlijke pagina van de tijdcapsule, Wikikids:Tijdcapsule 2046/Inhoud/<jouw gebruikernsaam>. Hoe oud ben je bijvoorbeeld in 2046, waar werk je, waar sta je, hoe ziet jouw leven er dan uit? Wat verwacht je hoe de wereld eruit ziet, wat speelt er in de wereld, waar hebben mensen het dan over, hoe is het leven veranderd? En vooral ook: welke wensen heb je voor jezelf, jouw vrienden, jouw familie en de wereld? Dit zijn allemaal vragen waar je antwoord op zou kunnen geven! Ik zie al jullie reacties graag tegemoetkomen! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 27 aug 2025 09:56 (CEST)

Goed idee! Ga ik zekr doen! Gr. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 27 aug 2025 15:17 (CEST)

Accounts en doorverwijzingen

Hoi allen, er zijn vandaag best veel account aangemaakt. Deze maken dan een aantal redirects, stoppen, er wordt een nieuwe aangemaakt, maakt weer een aantal redirects, stopt weer, etc.. Moeten we hier iets mee of niet? Het is wel een bijzondere werkwijze. Groempdebeer Vragen? 28 aug 2025 20:04 (CEST)

Valt me ook op dat als de ene stopt met bewerken, dat een andere opeens redirects gaat maken. Tja, een bijzondere werkwijze zou je wel kunenn zeggen. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 29 aug 2025 12:06 (CEST)
Misschien überhaupt één account toestaan per persoon ofzo (exclusief bots)? Geen idee hoe we dat kunnen realiseren, want er kunnen bijvoorbeeld meerdere personen gebruikmaken hetzelfde IP-adres. Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 29 aug 2025 13:14 (CEST)
Goed idee! Moeten wel letten dan op uitzonderingen. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 29 aug 2025 13:24 (CEST)

Afsluiting Het Perfecte WikiKids Kiekje en ideeën voor nieuwe schooljaar?

Hoi allen, nu de zomervakantie op z'n einde loopt (het laatste deel begint komende maandag) komt ook Wikikids:Het Perfecte WikiKids Kiekje ten einde. Willen we dit nog op één of andere manier afsluiten of niet? En zijn er al nieuwe ideeën voor het nieuwe schooljaar behoudens het Project Infobox? Groempdebeer Vragen? 29 aug 2025 12:18 (CEST)

Zoals afgesproken kan het Het Perfecte WikiKids Kiekje worden afgerond. Het heeft mooie foto's opgeleverd, maar niet van nieuwe bewerkers. Misschien een volgende keer. Ik speelde wel met de gedachte om te vragen of (m.n. kinderen) iets over hun eigen woonplaats kunnen schrijven of toevoegen aan bestaande plaatsen. Gr. Hanssain (overleg) 29 aug 2025 12:29 (CEST)
Hoe gaan we het afronden, dan? Misschien een top 3 van de beste foto's aan het einde? En dat de winnaar een ster krijgt? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 29 aug 2025 13:27 (CEST)
Dat is wel een leuke geste. Misschien dat iedereen z'n voorkeur mag uitspreken voor een foto (behalve die van jezelf), en daarna nog een ronde voor de beste 3. Ik zal de foto's die er nu staan ff nummeren. Gr. Hanssain (overleg) 29 aug 2025 13:42 (CEST)
Goed idee. Maken wij er een soort van awards van. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 29 aug 2025 13:43 (CEST)
Heb de sluitingstijd iets aangepast omdat 24.00 een beetje verwarrend is, want dat bestaat eigenlijk niet. Dat wordt digitaal dan weer 00.00. Groempdebeer Vragen? 29 aug 2025 14:24 (CEST)
Dat idee over de woonplaatsen is wel leuk. Ik voeg zo nu en dan ook iets toe over de mijne. Groempdebeer Vragen? 29 aug 2025 14:26 (CEST)

Afronden Beste Wikikids-Kiekje

Op Het Perfecte WikiKids-kiekje kun je uit de 25 geselecteerde eregalerij foto's de volgens jou beste foto kiezen. Sluiting 15 september. De winnende foto-maker verdient de foto-ster. Gr. Hanssain (overleg) 29 aug 2025 14:08 (CEST)

Superleuk idee! Ik heb gestemd! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 30 aug 2025 23:13 (CEST)

Erg veel

T viel me op dat er op een moment heel veel accounts zijn aangemaakt (zie in de recente wijzigingen) en het valt me op dat er dan twee namen met een c zijn en dan weer met een l etc. Zouden al deze accounts van hetzelfde persoon kunnen zijn? Mischien dat @Rots61 hier even naar kan kijken? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 30 aug 2025 12:30 (CEST)

Dat patroon herken ikzelf niet echt. Wel heel veel met Caduceus en spellingsvarianten. Groempdebeer Vragen? 30 aug 2025 13:20 (CEST)
Anders een Wikikids:CUVerzoek indienen? Dan geef je aan paar namen op waarvan je denkt dat dezelfde persoon erachter zit en kijkt een moderator of hij tot een CheckUser overgaat. Groetjes, S.Perquin (overleg) ✯ 30 aug 2025 13:23 (CEST)
Heeft geen kans, doen ze alleen als er sprake is van blokontduiking volgens mij. Groempdebeer Vragen? 30 aug 2025 13:54 (CEST)

Update NOS Jeugdjournaal: plan B

Dag allemaal, zojuist van de redactie van het NOS Jeugdjournaal reactie gekregen. Vrijdag 29 augustus 2025 is Thijmen uitgebreid gesproken en de redactie vond hem echt een pientere jongen! Hoewel het een hartstikke leuk en goed gesprek was, zien ze geen reportage voor zich. Dit is ook vanwege het feit dat Thijmen ietsjes ouder is dan de kijkers dan het NOS Jeugdjournaal. Maar geen reden tot teleurstelling, want er is nog een plan B, zoals ik de vorige keer ook al zei! Er kan wellicht een korte video op NOS Stories verschijnen, of anders misschien enkel een artikel op de website van het NOS Jeugdjournaal. Ik heb de redactie van het NOS Jeugdjournaal al gevraagd of ze mijn e-mails kunnen doorsturen naar de redactie van die afdelingen van de NOS. Dus ik houd jullie op de hoogte! En @Thijmen4, ik ben trots op je dat je het zo goed hebt gedaan! Degene met wie je sprak vond je echt slim en intelligent! Supertop! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 30 aug 2025 23:05 (CEST)

Bedankt iedereen dat ik de kans kreeg! Vind het jammer maar het leven bestaat uit UPS en DOWNS dus ik ben er al over heen. GR, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 2 sep 2025 13:12 (CEST)
Een video op NOS Stories zou leuk zijn, alleen weet ik met ervaring dat er op het vo vrij weinig aandacht is voor WikiKids; nog nooit in die 5 jaren havo (en inmiddels een extra jaar vwo (van de 2)) heb ik een docent gehad die zei van "o en als je het onderwerp op een simpeler manier wilt bekijken of uitgelegd wilt krijgen kan je ook WikiKids gebruiken". De vraag is dus of het wel interessant zou zijn voor de doelgroep van Stories, maar vooral of de redactie een tiktok/short/reel/watdanook zou willen maken om deze zelfde reden. In ieder geval heel goed gedaan Thijmen, ik zou het niet hebben gedurfd op die leeftijd! Face-sad.svgDeGroteEmojii 2 sep 2025 13:26 (CEST)
Dat zorgt juist voor aandacht. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 2 sep 2025 13:36 (CEST)

Rode Links

In Speciaal:GevraagdePaginas vind je de lijst van rode links die in de bestaande artikelen genoemd worden, maar het zijn onderwerpen die dus nog niet beschreven zijn op WikiKids. Zou het technisch mogelijk zijn om deze op te splitsen in de PIM-systeem categorieën? Ik merk namelijk al een tijd dat er sprake is van een zekere verzadiging en nieuwkomers niet (meer) weten waarover ze zouden kunnen schrijven. Daarom heb ik het kidsportaal iets aangepast en daar ook gewezen op de mogelijkheid om in deze lijst te kijken. Alleen zou de indeling wat aantrekkelijker mogen zijn. Gr. Hanssain (overleg) 31 aug 2025 00:50 (CEST)

Wat kleur toevoegen ofz zou wel kunnen helpen. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 31 aug 2025 08:15 (CEST)
Punt is, dat het een automatisch gegenereerde lijst is. En ja, wat kleur toevoegen zou helpen. Ik ben echter niet technisch genoeg om zoiets voor elkaar te krijgen. Bovendien is de vraag: kun je het systeem sowieso zo maken dat die de rode links op onderwerp kan sorteren (PIM) en presenteren. Vandaar ook dat lijsten en portalen handmatig worden samengesteld. Gr. Hanssain (overleg) 31 aug 2025 08:30 (CEST)
Nee, dat gaat niet. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 2 sep 2025 13:38 (CEST)

50.000

Hoi allen, hoe kan het dat als ik nog niet ingelogd ben de teller op de hoofdpagina op 49.991 staat en als ik inlog op 49.997? Een verschil van 6 dus. Gr. Hanssain (overleg) 2 sep 2025 11:33 (CEST)

Ik denk dat op de een of andere manier de teller voor anoniem minder vaak ververst wordt. Het is een soort Magic Word, maar MediaWiki is niet mijn sterkste punt. Groempdebeer Vragen? 2 sep 2025 11:47 (CEST)
Denk dat het met caching (dat je apparaat een kopie van de website opslaat, zodat hij die niet iedere keer opnieuw moet laden) heeft te maken, waardoor hij de pagina dus niet automatisch "ververst". Zelfde probleem als met de sitenotice dus. Ingelogde gebruikers hebben hier geen last van omdat hij je dan altijd de nieuwste versie van de website voorschotelt. Face-sad.svgDeGroteEmojii 2 sep 2025 13:09 (CEST)
Klopt, als je ingelogd bent, krijg je de correcte getallen te zien, bezoekers krijgen een gecachte versie te zien. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 2 sep 2025 13:33 (CEST)
Kijk, weer wat geleerd! 😉 gr. Hanssain (overleg) 2 sep 2025 14:11 (CEST)
De teller staat nu op 49.999 artikelen!! S.Perquin (overleg) ✯ 2 sep 2025 14:15 (CEST)
Voor zover ik het kon zien heeft Mike met Gokkersmisvatting zojuist het 50.000 artikel aangemaakt! Gr. Hanssain (overleg) 2 sep 2025 14:48 (CEST)
Mooi dat de mijlpaal bereikt is! Groempdebeer Vragen? 2 sep 2025 14:53 (CEST)
Yes, klopt, Gokkersmisvatting is het 50.000e artikel! Straks zal ik nog even het NOS Jeugdjournaal bellen om te vragen of ze de e-mail kunnen doorsturen naar NOS Stories (als herinnering). Ik ga aan het einde van deze middag het persbericht opstellen. Vergeten jullie niet om een brief te schrijven aan je toekomstige zelf via Wikikids:Tijdcapsule 2046/Inhoud? 😄 Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 2 sep 2025 15:19 (CEST)
Overigens kan ik het persbericht ook nakijken als je wilt. Tijdens mijn studie heb ik geleerd hoe je die het beste kunt opstellen (en heb dat al enkele keren gedaan voor organisaties). Ik kan er dan vanavond naar kijken. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 2 sep 2025 15:25 (CEST)
Is goed, Mike! Dat zou superfijn zijn! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 2 sep 2025 16:05 (CEST)
Gefeliciteerd iedereen! Ik heb er maar 2.000. Meegemaakt, maar de ‘ogs’ alles! Trouwens, wanneer komt het artikel op NOS stories uit? Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 2 sep 2025 15:34 (CEST)
Dag Wezoom, het is even de vraag of de redactie het op NOS Stories wil plaatsen, maar ik ga mijn uiterste best doen om het te regelen! Groetjes, S.Perquin (overleg) ✯ 2 sep 2025 16:06 (CEST)
Iedereen gefeliciteerd 50k ik heb 12k meegemaakt! Hoop dat kinderen er nog honderden jaren gebruik van kunnen maken! MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 2 sep 2025 17:05 (CEST)
Thijmen, wanneer kregen we de 12k dan? (daar was ik niet bij hoor) Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 3 sep 2025 11:40 (CEST)

Wat vinden jij leuk aan wikikids?

Hallo allen/iedereen. Ik was erg blij toen we de 50.000 kregen, en begon na te denken. Wat is nou een vraag die ik aan iedereen op wikikids kan stellen? Uiteindelijk kwam ik op de vraag: wat vind jij leuk aan wikikids? Vooral in het bijzonder 'oude' gebruikers zoals Mike en Hanssain. Wat heeft jullie er toe gedaan dat jullie niet allang gestopt zijn? Waarom niet wikipedia? Als je het aan mij zou vragen zou ik de gemeenschap zeggen. In tegenstelling tot wikipedia zijn we met een stuk of tien, twintig, actieve gebruikers. Dat vind ik leuk omdat je dan wat, tja, hoe zeg ik dat, meer over elkaar weet? En dan vooral de kwaliteiten van iemand, dus wat je aan iemand hebt op wikikids? Sowieso: we zijn erg aardig tegen elkaar (wat ook hoort) en dat was een van de redenen waarom ik een account aanmaakte. Ik ben erg benieuwd naar jullie antwoorden! Groetjes, Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 3 sep 2025 11:52 (CEST)

@S.Perquin heeft een tijd terug mij geïnterviewd met dezelfde soort vragen, maar ik weet ff niet waar dat staat. Gr. Hanssain (overleg) 3 sep 2025 13:52 (CEST)
@Hanssain: Gebruiker:S.Perquin/Interviews/Hanssain. Groempdebeer Vragen? 3 sep 2025 14:00 (CEST)
zelfde als Hanssain geld voor mij ook! MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 3 sep 2025 15:36 (CEST)
In het verleden heb (onder diverse accounts) enkele artikelen voor Wikipedia gemaakt. Mijn probleem met Wikipedia is deels de onpersoonlijkheid en de manier waarop sommige gebruikers met elkaar omgaan. Het feit dat daar een arbitragecommissie nodig is om geschillen op te lossen, is vrij slecht. Ook is de manier van schrijven niet echt mijn ding. Wikipedia gaat uit van een grotere voorkennis dan WikiKids. Ik vind het prettig om een lezer ook context geven. Bijvoorbeeld voor geschiedenisartikelen geef ik meestal enige achtergrondinformatie; bij literatuurartikelen juist een mogelijke interpretatie (thema's, etc.). Hierdoor zie je meer de grotere verbanden in de geschiedenis en waarom een bepaald boek nu zo belangrijk is. Op Wikipedia kan ik vaak eerst vijf andere artikelen lezen voordat ik het artikel waarin geïnteresseerd ergens kan plaatsen. Ook zijn Wikipedianen wel erg doordravend op brongebruik (en dan het liefst zeer wetenschappelijke bronnen). Die wetenschappelijke artikelen kunnen doodsaai zijn (en voor mijn studie lees ik daar al genoeg van). Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 3 sep 2025 15:47 (CEST)
Per Mike. Groempdebeer Vragen? 3 sep 2025 16:23 (CEST)

Ideeën voor andere ontvangers van het persbericht?

Dag allemaal, ik heb het persbericht zojuist verstuurd naar NOS Stories, Kidsweek, Schooltv, Jeugdbieb en Ketnet! Hebben jullie nog andere ideeën waarnaar ik het persbericht kan versturen? Verder heb ik het eergisteren al gepubliceerd op Facebook en LinkedIn! 😄 Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 4 sep 2025 10:57 (CEST)

Dat zijn denk ik dingen waar kinderen naar kijken. Ik in ieder geval wel. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 4 sep 2025 11:05 (CEST)
Veel organisaties/bedrijven hebben een speciale pagina met "persberichten/mededelingen/etc.", waar zij persberichten publiceren. Die pagina is vanaf de hoofdpagina makkelijk te vinden. Op die manier kunnen journalisten de berichten makkelijk vinden. Stel je zou een projectmaand/wedstrijd organiseren, kun je een persbericht schrijven. Media nemen dan die berichten over, waardoor je (gratis) media-aandacht krijgt. Qua persbericht kun je ook denken aan magazines/websites gericht op leraren en ouders. Ik denk dat dat ook belangrijke doelgroepen zijn. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 4 sep 2025 11:28 (CEST)
Tot nu toe heb ik helaas nog nergens reactie op gekregen... Ook niet van NOS Stories. Volgende week zal ik nog wel een herinneringsmail sturen? Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 6 sep 2025 11:05 (CEST)

Herinnering: tijdcapsule 2025-2046

Dag allemaal, zojuist heb ik vrijwel alle actieve gebruikers geattendeerd of herinnerd aan de tijdcapsule. Ik zou het superleuk vinden als iedereen tenminste íéts zou schrijven voor 2046! De tijdcapsule is te vinden op Wikikids:Tijdcapsule 2046/Inhoud. Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 6 sep 2025 11:07 (CEST)

Is iedereen overigens tevreden met het uiterlijk van Wikikids:Tijdcapsule 2046? Ik graag tips en suggesties! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 6 sep 2025 11:08 (CEST)

Wikikids:Archief

Hoi allen, ik heb zojuist Wikikids:Archief aangemaakt met een overzicht van alle archieven. Hopelijk vinden jullie het handig. Groempdebeer Vragen? 6 sep 2025 11:18 (CEST)

Fijn ziet er goed uit! Gr, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 8 sep 2025 09:23 (CEST)
Bedankt voor het maken van dit handige overzicht! Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 8 sep 2025 19:17 (CEST)

Dag allemaal, deze avond kwam ik op het idee om een soort portaalbanner te maken voor de pagina van de tijdcapsule. Mijn idee is om van zes vierkante collages één lange banner te maken. De collages bestaan dan weer uit vijf à zes foto's. De foto's moeten typische zaken uit 2025 weerspiegelen. Ik heb zes categorieën gemaakt, te weten:

  • Wereldleiders
  • Technologie
  • Modetrends
  • Onderwijs en cultuur
  • Wetenschap
  • Problemen en uitdagingen

Voor 'wereldleiders' heb ik al zes plaatjes: van Vladimir Poetin, Emmanuel Macron, Kim Jong-un, Narendra Modi, Donald Trump en Xi Jinping. Voor 'technologie' heb ik vijf plaatjes: een VR-bril, Google Home Hubs, een moderne auto, een quadcopter en een moderne smartphone. Voor 'onderwijs en cultuur', 'modetrends', 'problemen en uitdagingen' en 'wetenschap' heb ik nog plaatjes nodig. Nu kan ik zelf wel bedenken wat er in die categorieën thuis zou kunnen horen, maar ik ben ook vooral benieuwd naar jullie ideeën! Welke plaatjes horen nou écht in die vier overige categorieën thuis? Of hebben jullie ideeën voor alternatieve categorieën? Ik hoor graag van jullie! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 7 sep 2025 21:52 (CEST)

Problemen en uitdagingen: iets met klimaatverandering en immigratie, woningschaarste, veiligheid/defensie e.d.. Mode ben ik niet van. Wetenschap ook niet. Onderwijs kan bijv. lerarentekort, digibord, WikiKids 😉, etc.. Groempdebeer Vragen? 7 sep 2025 21:58 (CEST)
Bij 'problemen en uitdagingen' dacht ik ook aan de oorlogen in Oekraïne/Rusland en Israël/Palestina. Bij (mode)trends dacht ik aan ChatGPT, Snapchat en TikTok. En bij 'onderwijs en cultuur' dacht ik aan de LHBTQIA+-beweging, pro-Palestinademonstraties en klimaatdemonstraties op de A12. Waarvoor zou je 'wetenschap' vervangen? Misschien is er nog wel een betere categorie! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 7 sep 2025 22:04 (CEST)
Gen-AI is momenteel 'hot' in het onderwijs. Autonomie versus opdringerigheid van de tech-reuzen. In z'n algemeenheid is er sprake van veel verwevenheid. Denk aan fastfasion dat een enorme druk legt op het milieu, Gen-AI dat ook veel energie en drinkwater slurpt, energie nog maar mondjesmaat kunnen opslaan, energietransitie die maar moeilijk van de grond komt, grondstoffen-oorlog als je denkt aan zeldzame metalen en ga zo nog maar even door. Gr. Hanssain (overleg) 7 sep 2025 22:13 (CEST)
IK denk dat veel banen ook worden overgenomen door ai omdat het makkelijk is en nooit klaagt over geld etc. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 8 sep 2025 12:11 (CEST)
Voor "modetrends" is misschien ook iets subculturen of "social aesthetics" leuk. Dat heeft natuurlijk wel een overlap met "onderwijs en cultuur". Misschien dat je de categorieën onderwijs en cultuur beter als apart kunt beschouwen? Ik snap niet zo goed wat de link tussen beide is. Ik zou "onderwijs" meer richten op "hoe zien scholen er vandaag de dag uit?" Dat is bijvoorbeeld al anders de jaren 2000 toen er geen tablets/laptops in de klas waren, haast geen digiborden en het gebruik van websites (om bijvoorbeeld woorden te leren) pas net zijn intrede deed. Zo'n verschil zal over 20 jaar ook weer bestaan. Ik denk niet dat er een verschil zijn (het grootste deel zal hetzelfde blijven), maar er zullen wel zichtbare verschillen zijn. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 8 sep 2025 12:33 (CEST)
Ik dacht aan het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, dus vandaar dat ik onderwijs en cultuur had samengevoegd. Maar voor de duidelijkheid: het gaat dus om plaatjes die typisch 2025 zijn. De namen van de categorieën komen nergens te staan ofzo. Mochten jullie afbeeldingen vinden op Wikimedia Commons, dan hoor ik het graag! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 8 sep 2025 14:34 (CEST)

Vraag mbt auteurs-/portretrecht

Mag dit?

Hoi allen, ik heb deze afbeelding geüpload als uitsnede van een afbeelding van een stripmuur. Link via bestandpagina. Is dit toegestaan conform auteurs-/portretrecht of niet? Graag jullie deskundig licht hierover. Groempdebeer Vragen? 8 sep 2025 22:18 (CEST)

Goeie vraag. Ik weet dat dergelijke objecten in de openbare ruimte al vaker gebruikt zijn. Dus ja, waar ligt de grens? Gr. Hanssain (overleg) 8 sep 2025 22:21 (CEST)
Dit is het antwoord wat ik van Google Gemini op de vraag of de stripmuren in Brussel auteursrechtelijk beschermd zijn: Ja, de stripmuren in Brussel zijn in principe auteursrechtelijk beschermd, omdat het schilderijen en beelden zijn. De wet staat echter wel de reproductie en mededeling aan het publiek van deze werken toe als ze permanent op openbare plaatsen zijn geplaatst, mits dit geen afbreuk doet aan de normale exploitatie van het werk en de wettige belangen van de auteur niet schaadt, een principe dat bekend staat als "vrijheid van panorama".

Wat betekent dit in de praktijk? Fotograferen is toegestaan: Het is in principe toegestaan om foto's te nemen van de stripmuren en deze openbaar te delen, aangezien ze op een openbare plaats staan. Commercieel gebruik is beperkt: U mag deze foto's niet commercieel verkopen of verspreiden op een manier die afbreuk doet aan de rechten van de kunstenaar of de oorspronkelijke instelling die de muur heeft laten plaatsen, zoals het Belgisch Stripcentrum. Uitzonderingen: Er kunnen specifieke afspraken zijn met de eigenaar van de muur of de kunstenaar zelf, dus in het geval van commercieel gebruik is het altijd goed om navraag te doen. Kortom, u mag de schoonheid van de stripmuren in Brussel delen, maar doe dit met respect voor het werk van de artiest. Gr. Hanssain (overleg) 8 sep 2025 22:30 (CEST)

Had ook zoiets gevonden en snap er nog helemaal niks van. 😉 Groempdebeer Vragen? 8 sep 2025 22:41 (CEST)

Laatste kans: de tijdcapsule sluit op 30 september 2025

Dag allemaal, op 30 september 2025 zal ik de tijdcapsule sluiten. Wellicht dat een moderator dan alle subpagina's van Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046 volledig kan beveiligen, zodat niemand het meer kan aanpassen? Mocht iemand in de toekomst iets tóch willen verwijderen, dan kan diegene altijd een berichtje of mailtje sturen naar een moderator om dat te verwijderen. Mocht je nog iets willen schrijven voor de tijdcapsule, dan kan dat dus nog tot 30 september 2025! Maak je eigen pagina aan via [[Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046/Inhoud/<Jouw gebruikersnaam>]] (vervang <Jouw gebruikersnaam> door je gebruikersnaam) en vergeet niet om jouw pagina toe te voegen aan Wikikids:Tijdcapsule 2025–2046/Inhoud! Je mag het zo uitgebreid maken of juist zo vaag als je wilt! Je kan iets schrijven over de toekomst, maar ook over nu. Als je het hebt over de toekomst, kan het gaan over je verwachtingen of wat je hoopt. Wees creatief en schrijf vooral op wat er in je opkomt en wat je met jezelf en de wereld over 21 jaar wilt delen! Ik zie alle reacties graag tegemoet! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 10 sep 2025 11:39 (CEST)

Okidoki! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 10 sep 2025 11:44 (CEST)

Portaal Musea en Collecties

Hoi allen, ik ben bezig met het maken van een Portaal Musea en Collecties, zie gebruiker:Groempdebeer/Portaal Musea en Collecties. Vinden jullie dat wat? Bij dit portaal hoort ook een PortaalMuseum, wat je kan vinden op gebruiker:Groempdebeer/Portaal Musea en Collecties/PortaalMuseum. Mochten jullie tips/suggesties hebben voor het portaal en/of het PortaalMuseum dan hoor ik het graag. Groempdebeer Vragen? 11 sep 2025 10:17 (CEST)

Ziet er goed uit! veel succes ermee! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 11 sep 2025 11:28 (CEST)

Hernoemen Sjabloon Leeswaarschuwing-eng

In mijn ogen lijkt me het handiger om het sjabloon leeswaarschuwing-eng te hernoemen naar spannend verhaal, of gewoon eng. Het lijkt me handig voor diegen die net begonnen zijn en niet weten hoe dat sjabloon nou heet maar hem wel wil gebruiken. Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 12 sep 2025 11:53 (CEST)

Ik weet niet of je het al eens is uitgelegd, maar er is een soort "gereedschapskist" voor vaste gebruikers. Zie Wikikids:Overzicht sjablonen. Ook te bereiken door in de kleine zoekbalk Sib in te tikken. Gr. Hanssain (overleg) 12 sep 2025 12:43 (CEST)
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Wikikids:Clubhuis&oldid=971658"