Eerste divisie 2017/18

Uit Wikikids
Naar navigatie springenNaar zoeken springen
Eerste divisie
Flag of the Netherlands.svg
Regio
Confederatie
Land Flag of the Netherlands.svg Nederland
Bond KNVB
Competitie Eerste divisie
Seizoen 2017/18
Kampioen Jong Ajax
Koploper
Topscorer Mart Lieder (30x)
Aantal clubs 20
Promotie naar Eredivisie
Gepromoveerd FC Emmen
Fortuna Sittard
De Graafschap
Degradatie naar Geen degradatie
Gedegradeerd
Europese kwalificatie
Europese kwalificatie
Algemeen
Opgericht 1956
Recordtitelhouder FC Volendam (6x)
Website Keukenkampioendivisie.nl
Actueel
Actueel Eerste divisie 2019/20
Portaal Portal.svg Sport

Het seizoen 2017/18 van de Eerste divisie begon op 18 augustus 2017. Er namen dit seizoen 20 teams deel aan de competitie, die op 28 april 2018 eindigde na de reguliere 38 speelronden.

Jong Ajax werd kampioen met 79 punten, maar mocht als belofteteam zijnde niet promoveren naar de Eredivisie. Fortuna Sittard, dat als tweede eindigde met 78 punten, was daarom de club die rechtstreeks promoveerde. Tevens was het voor Fortuna Sittard tot dit seizoen 16 jaar geleden dat ze voor het laatst meespeelden op het hoogste niveau. N.E.C. eindigde als derde met 74 punten.

Hoewel Jong FC Utrecht als de nummer 20 eindigde op de ranglijst degradeerde het beloftenteam niet naar de Tweede divisie. Dit komt doordat er op 2 oktober 2017 tijdens een algemene bondsvergadering van de KNVB door de vertegenwoordigers van het betaald voetbal en het amateurvoetbal werd besloten om de komende jaren de voetbalpiramide te vernieuwen en dit seizoen geen team te laten degraderen naar de Tweede divisie en andersom ook geen team te laten promoveren naar de Eerste divisie.

Tevens was dit het laatste seizoen dat de Eerste divisie de Jupiler League heette, vernoemd naar de hoofdsponsor Jupiler die eerder bekend maakte om aan het einde van dit seizoen na 12 jaar te stoppen als hoofdsponsor van de competitie.

N.E.C. (winnaar periode 1), De Graafschap, Telstar en FC Emmen stroomden in de play-offs om promotie naar de Eredivisie bij de halve finale in. SC Cambuur, Almere City FC, MVV Maastricht en FC Dodrecht (winnaar periode 3) moesten eerst de kwartfinales spelen. In de play-offs wisten FC Emmen en De Graafschap te promoveren naar de Eredivisie, terwijl Sparta Rotterdam en Roda JC Kerkrade hierin degradeerden.

Vorig seizoen

In het vorige seizoen werd VVV-Venlo kampioen en namen ze plaats in van Go Ahead Eagles, dat rechtstreeks degradeerde uit de Eredivisie. Achilles '29 degradeerde naar de Tweede Divisie, waarvoor Jong AZ in de plaats kwam.

Roda JC, dat op plaats 16 in de Eredivisie stond, wist zich te handhaven na winst op MVV. NAC Breda wist echter te winnen van N.E.C., waardoor NAC Breda na drie seizoenen weer terugkeert in de Eredivisie en NEC na twee seizoenen Eredivisie weer terug is in de Eerste divisie.

Teams

Club Plaats Stadion Capaciteit Trainer(s) Kledingsponsor Hoofdsponsor
Almere City FC Almere Yanmar Stadion 3.000 Nederland Jack de Gier Adidas Main Energy
SC Cambuur Leeuwarden Cambuurstadion 10.250 Nederland René Hake Quick Bouwgroep Dijkstra Draisma
FC Den Bosch 's-Hertogenbosch Stadion De Vliert 8.713 Nederland Wil Boessen Masita Van Der Ven
FC Dordrecht Dordrecht Riwal Hoogwerkers Stadion 4.235 Nederland Gérard de Nooijer Macron Riwal Hoogwerkers
FC Eindhoven Eindhoven Jan Louwers Stadion 4.600 Portugal David Nascimento Joma VDL Groep
FC Emmen Emmen De Oude Meerdijk 8.600 Nederland Dick Lukkien Beltona Noordlease
Fortuna Sittard Sittard Fortuna Sittard Stadion 10.300 Portugal Claudio Braga (a.i.) Masita City Resort
Go Ahead Eagles Deventer De Adelaarshorst 10.000 Nederland Jan van Staa Hummel Thermen Bussloo
De Graafschap Doetinchem De Vijverberg 12.600 Nederland Henk de Jong Nike Flexfactory
Helmond Sport Helmond Lavans Stadion 4.174 Nederland Roy Hendriksen Hummel Vescom
Jong Ajax Ouder-Amstel Sportpark De Toekomst 2.050 Nederland Michael Reiziger Adidas Ziggo
Jong AZ Wijdewormer
Alkmaar
AFAS Trainingscomplex
AFAS Stadion
200 *
17.023
Nederland Martin Haar
Nederland Denny Landzaat
Under Armour AFAS Software
Jong PSV Eindhoven De Herdgang 2.500 Nederland Dennis Haar Umbro Energiedirect.nl
Jong FC Utrecht Utrecht
Spakenburg
Stadion Galgenwaard
Sportpark De Westmaat
23.750
8.000
Nederland Robin Pronk Hummel Zorg van de Zaak
MVV Maastricht Maastricht Geusselt 8.800 Nederland Ron Elsen Masita Drink Water
N.E.C. Nijmegen Goffertstadion 12.500 Nederland Pepijn Lijnders Legea Ouwehands Dierenpark
FC Oss Oss Frans Heesenstadion 4.560 Nederland Klaas Wels Erima Martin Glas
RKC Waalwijk Waalwijk Mandemakers Stadion 7.508 Nederland Hans de Koning Stanno Mandemakers Keukens
Telstar Velsen Rabobank IJmond Stadion 3.060 Nederland Mike Snoei Kelme pay2d
FC Volendam Volendam Kras Stadion 7.384 Nederland Misha Salden Jako HSB

* Het AFAS Trainingscomplex (Jong AZ) heeft een capaciteit van 200 toeschouwers, exclusief staanplaatsen.

Trainerswijzigingen

Club Vertrekkende trainer Wijze van vertrek Vertrekdatum Positie op ranglijst Vervangende trainer Begindatum
SC Cambuur Nederland Sipke Hulshoff
Nederland Arne Slot
Einde interim-periode 30 juni 2017 Voorbereiding Nederland Marinus Dijkhuizen 1 juli 2017
FC Den Bosch Nederland Wiljan Vloet Einde contract 30 juni 2017 Nederland Wil Boessen 1 juli 2017
FC Eindhoven Nederland Ricardo Moniz Einde contract 30 juni 2017 Nederland Wilfred van Leeuwen 5 juli 2017
Go Ahead Eagles Nederland Robert Maaskant Einde contract 30 juni 2017 Nederland Leon Vlemmings 1 juli 2017
Jong Ajax Nederland Marcel Keizer Naar Ajax 30 juni 2017 Nederland Michael Reiziger 1 juli 2017
Jong PSV Nederland Pascal Jansen Einde contract 30 juni 2017 Nederland Dennis Haar 1 juli 2017
N.E.C. Nederland Ron de Groot Einde interim-periode 30 juni 2017 Nederland Adrie Bogers 11 juli 2017
Telstar Nederland Michel Vonk Einde contract 30 juni 2017 Nederland Mike Snoei 1 juli 2017
FC Volendam Nederland Berry Smit
Nederland Johan Steur
Einde interim-periode 30 juni 2017 Nederland Misha Salden 1 juli 2017
SC Cambuur Nederland Marinus Dijkhuizen Ontslagen 28 november 2017 17e Nederland Jan Bruin (a.i.)
Nederland Sipke Hulshoff (a.i.)
28 november 2017
Go Ahead Eagles Nederland Leon Vlemmings Ontslagen 3 december 2017 14e Nederland Jan van Staa 5 december 2017
RKC Waalwijk Nederland Peter van den Berg Ontslagen 23 december 2017 15e Nederland Hans de Koning 8 januari 2018
N.E.C. Nederland Adrie Bogers Assistent-trainer 2 januari 2018 2e Nederland Pepijn Lijnders 2 januari 2018
FC Eindhoven Nederland Wilfred van Leeuwen Opgestapt 20 januari 2018 11e Portugal David Nascimento 22 januari 2018
SC Cambuur Nederland Jan Bruin (a.i.)
Nederland Sipke Hulshoff (a.i.)
Opgevolgd 31 januari 2018 11e Nederland René Hake 31 januari 2018
Fortuna Sittard Nigeria Sunday Oliseh Ontslagen 14 februari 2018 3e Portugal Claudio Braga (a.i.) 14 februari 2018

Ranglijst

Eindstand

pos club gs w g v pnt dv dt ds
1. Jong Ajax * 38 25 4 9 79 89 54 +35
2. Fortuna Sittard + 38 24 6 8 78 81 41 +40
3. N.E.C. + 38 22 8 8 74 82 46 +36
4. De Graafschap 38 18 11 9 65 78 47 +31
5. Jong PSV * 38 19 7 12 64 76 54 +22
6. Telstar 38 16 13 9 61 66 63 +3
7. FC Emmen 38 14 16 8 58 58 50 +8
8. SC Cambuur 38 16 10 12 58 58 53 +5
9. Almere City FC 38 15 7 16 52 70 76 -6
10. MVV Maastricht 38 14 8 16 50 57 56 +1
11. FC Den Bosch 38 12 11 15 47 59 55 +4
12. FC Eindhoven 38 14 5 19 47 61 83 -22
13. FC Dordrecht + 38 14 5 19 47 57 81 -24
14. FC Volendam 38 13 7 18 46 59 67 -8
15. FC Oss 38 12 10 16 46 53 65 -12
16. Jong AZ * 38 14 4 20 46 57 70 -13
17. Go Ahead Eagles 38 9 10 19 37 48 68 -20
18. RKC Waalwijk 38 8 13 17 37 37 61 -24
19. Helmond Sport 38 9 9 20 36 50 67 -17
20. Jong FC Utrecht * 38 7 6 25 27 37 76 -39

Legenda

Kleur Kwalificatie voor
Kampioen, maar zonder promotie
Promotie naar de Eredivisie
Play-offs voor promotie naar de Eredivisie, 2e ronde
Play-offs voor promotie naar de Eredivisie, 1e ronde
+ Periodekampioen
* Uitgesloten van promotie of deelname aan de play-offs

Periodestanden

Eindstand Periode 1

Pos. Club GS W G V PT DV DT DS
1. Jong Ajax 9 6 2 1 20 21 10 +11
2. N.E.C. + 9 6 2 1 20 19 11 +8
3. Telstar 9 5 3 1 18 22 18 +4
4. Fortuna Sittard 9 5 2 2 17 19 9 +10
5. Go Ahead Eagles 9 4 4 1 16 18 10 +8
6. FC Den Bosch 9 4 3 2 15 16 10 +6
7. De Graafschap 9 3 5 1 14 13 7 +6
8. FC Oss 9 3 4 2 13 16 19 -3
9. FC Emmen 9 2 6 1 12 12 9 +3
10. MVV Maastricht 9 3 2 4 11 13 14 -1
11. Jong PSV 9 3 2 4 11 11 19 -8
12. FC Eindhoven 9 3 1 5 10 13 15 -2
13. SC Cambuur 9 2 4 3 10 10 12 -2
14. FC Dordrecht 9 2 4 3 10 13 17 -4
15. Jong FC Utrecht 9 2 3 4 9 10 15 -5
16. Almere City FC 9 2 3 4 9 12 18 -6
17. RKC Waalwijk 9 1 5 3 8 8 11 -3
18. Jong AZ 9 2 1 6 7 11 19 -8
19. Helmond Sport 9 1 3 5 6 10 17 -7
20. FC Volendam 9 0 3 6 3 7 14 -7

Eindstand Periode 2

Pos. Club GS W G V PT DV DT DS
1. Fortuna Sittard + 9 8 0 1 24 27 9 +18
2. Almere City FC 9 6 2 1 20 25 15 +10
3. N.E.C. + 9 6 1 2 19 29 13 +16
4. Jong PSV 9 5 1 3 16 21 11 +10
5. SC Cambuur 9 5 1 3 16 14 13 +1
6. FC Volendam 9 5 1 3 16 15 17 -2
7. FC Eindhoven 9 5 1 3 16 14 19 -5
8. RKC Waalwijk 9 4 2 3 14 11 14 -3
9. Telstar 9 4 2 3 14 12 17 -5
10. Jong Ajax 9 4 1 4 13 21 15 +6
11. FC Emmen 9 3 4 2 13 15 15 0
12. FC Den Bosch 9 3 3 3 12 17 14 +3
13. Helmond Sport 9 3 3 3 12 11 10 +1
14. De Graafschap 9 3 2 4 11 18 13 +5
15. MVV Maastricht 9 3 2 4 11 13 13 0
16. FC Oss 9 3 2 4 11 10 14 -4
17. FC Dordrecht 9 3 0 6 9 12 24 -12
18. Jong AZ 9 1 0 8 3 10 23 -13
19. Go Ahead Eagles 9 0 3 6 3 6 20 -14
20. Jong FC Utrecht 9 0 1 8 1 6 18 -12

Eindstand Periode 3

Pos. Club GS W G V PT DV DT DS
1. FC Dordrecht + 9 7 0 2 21 16 10 +6
2. FC Emmen 9 6 2 1 20 16 10 +6
3. Jong Ajax 9 6 1 2 19 21 12 +9
4. Telstar 9 5 2 2 17 25 18 +7
5. Jong AZ 9 5 2 2 17 14 9 +5
6. De Graafschap 9 5 1 3 16 22 12 +10
7. N.E.C. + 9 5 1 3 16 14 9 +5
8. FC Volendam 9 5 1 3 16 22 19 +3
9. Jong PSV 9 4 2 3 14 15 13 +2
10. MVV Maastricht 9 4 1 4 13 16 14 +2
11. Helmond Sport 9 4 0 5 12 15 15 0
12. SC Cambuur 9 3 3 3 12 12 12 0
13. FC Den Bosch 9 2 4 3 10 11 10 +1
14. FC Oss 9 3 1 5 10 13 14 -1
15. Go Ahead Eagles 9 3 1 5 10 11 15 -4
16. Fortuna Sittard + 9 2 3 4 9 10 13 -3
17. Almere City FC 9 3 0 6 9 13 20 -7
18. Jong FC Utrecht 9 2 1 6 7 10 23 -13
19. RKC Waalwijk 9 1 2 6 5 9 19 -10
20. FC Eindhoven 9 1 0 8 3 9 27 -18

Eindstand Periode 4

Pos. Club GS W G V PT DV DT DS
1. Fortuna Sittard + 9 8 1 0 25 18 5 +13
2. Jong Ajax 9 7 0 2 21 20 14 +6
3. SC Cambuur 9 6 2 1 20 21 12 +9
4. De Graafschap 9 6 2 1 20 21 13 +8
5. Jong PSV 9 6 1 2 19 25 8 +17
6. FC Eindhoven 9 5 1 3 16 22 19 +3
7. N.E.C. + 9 4 3 2 15 16 11 +5
8. Jong AZ 9 4 1 4 13 17 17 0
9. Almere City FC 9 4 1 4 13 18 19 -1
10. MVV Maastricht 9 3 2 4 11 11 12 -1
11. FC Volendam 9 3 1 5 10 13 14 -1
12. Telstar 9 2 4 3 10 5 8 -3
13. Jong FC Utrecht 9 3 1 5 10 10 15 -5
14. RKC Waalwijk 9 2 4 3 10 8 13 -5
15. FC Emmen 9 2 3 4 9 12 15 -3
16. FC Den Bosch 9 3 0 6 9 13 17 -4
17. Go Ahead Eagles 9 2 1 6 7 9 18 -9
18. FC Oss 9 1 3 5 6 10 18 -8
19. Helmond Sport 9 1 2 6 5 11 21 -10
20. FC Dordrecht + 9 1 1 7 4 13 24 -11

Play-offs

Farm-Fresh bullet go.png Zie Play-offs Nederlands voetbal 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

In de play-offs om promotie en degradatie spelen tien teams mee om de twee beschikbare plaatsen in de Eredivisie 2018/19. Die teams bestaan uit de nummers 16 en 17 uit de Eredivisie, vier periodekampioenen (of vervangende periodekampioenen) uit de Eerste divisie en de vier hoogst geklasseerde teams op de eindranglijst van de Eerste divisie zonder periodetitel.

Als eerste nemen de vier laagst geëindigde teams uit de Eerste divisie het tegen elkaar op in de kwartfinales. De twee winnaars hiervan gaan door naar de halve finale en spelen vervolgens tegen de nummers 16 en 17 uit de Eredivisie. De vier hoogstgeplaatste teams uit de Eerste divisie spelen onderling om de finaleplaatsen. Vanuit deze ronde gaan er vier teams door naar de derde en laatste ronde, de finale. Hierin wordt definitief gespeeld om de twee beschikbare plaatsen in de Eredivisie. Als de kampioen een periodetitel heeft gewonnen neemt het volgende team van het eindklassement die plaats in.

Periodekampioenen

Elke 9 speelronden wordt er één periode gespeeld, in totaal zijn er 4 periodes. Speelronden 1 en 2 van de Eerste Divisie telden niet mee voor de eerste periodetitel. Het team dat na 9 speelronden op nummer 1 staat, wint de periodetitel en in verzekerd van deelname aan de play-offs voor promotie naar de Eredivisie.

Als een team al een eerdere periodetitel heeft behaald en weer het beste team van de periode is, schuift de periodetitel op naar het volgende best geklasseerde team in de eindstand.

  • Periode 1: Jong Ajax (N.E.C. naar de play-offs omdat Jong Ajax niet mag promoveren)
  • Periode 2: Fortuna Sittard
  • Periode 3: FC Dordrecht
  • Periode 4: Fortuna Sittard. Het ticket voor de play-offs werd aan het best geklasseerde team in de eindstand van de reguliere competitie gegeven omdat Jong Ajax, die als tweede eindigde in de periode, niet mag promoveren en Fortuna Sittard, al zeker was van promotie.

Wedstrijdstatistieken

Programma/Uitslagen

Farm-Fresh bullet go.png Zie Eerste divisie 2017/18/Wedstrijden voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
ALM CAM BOS DOR EIN EMM FOR GAE GRA HEL JAJ JAZ JPS JUT MVV NEC OSS RKC TEL VOL
Almere City FC 1 - 1 1 - 1 1 - 2 5 - 1 2 - 2 1 - 4 2 - 0 2 - 1 3 - 1 1 - 2 3 - 2 2 - 1 2 - 1 3 - 2 3 - 2 2 - 2 3 - 2 2 - 3 2 - 0
SC Cambuur 2 - 1 2 - 2 3 - 0 3 - 2 1 - 1 1 - 0 2 - 1 3 - 2 4 - 1 1 - 2 3 - 2 0 - 1 2 - 2 0 - 2 1 - 1 1 - 3 1 - 1 2 - 1 2 - 2
FC Den Bosch 1 - 3 1 - 2 4 - 1 4 - 0 1 - 2 2 - 4 3 - 0 1 - 1 2 - 2 2 - 5 1 - 3 5 - 0 1 - 0 2 - 1 3 - 0 0 - 0 0 - 0 3 - 2 3 - 1
FC Dordrecht 1 - 1 0 - 3 0 - 3 4 - 3 2 - 2 3 - 0 1 - 2 1 - 1 3 - 2 2 - 3 3 - 2 2 - 3 2 - 1 2 - 4 3 - 3 2 - 0 1 - 0 2 - 3 2 - 2
FC Eindhoven 3 - 2 2 - 1 0 - 1 0 - 1 2 - 1 1 - 3 3 - 2 2 - 4 3 - 2 2 - 3 1 - 3 1 - 2 5 - 2 3 - 2 3 - 2 1 - 3 3 - 1 2 - 2 1 - 0
FC Emmen 2 - 2 2 - 0 2 - 2 1 - 3 1 - 1 0 - 0 0 - 0 5 - 2 0 - 0 2 - 2 0 - 2 3 - 1 0 - 0 2 - 1 1 - 0 1 - 1 2 - 1 2 - 3 2 - 3
Fortuna Sittard 2 - 1 3 - 2 2 - 0 5 - 1 2 - 2 1 - 2 2 - 1 1 - 1 3 - 0 2 - 1 5 - 1 1 - 0 3 - 1 3 - 0 1 - 2 4 - 0 6 - 0 1 - 1 1 - 0
Go Ahead Eagles 2 - 1 1 - 3 1 - 2 0 - 3 1 - 3 0 - 1 0 - 1 0 - 4 3 - 1 4 - 1 2 - 1 1 - 1 0 - 0 3 - 1 1 - 1 2 - 1 0 - 0 1 - 1 1 - 1
De Graafschap 4 - 2 2 - 0 2 - 1 0 - 1 4 - 0 2 - 2 2 - 0 1 - 1 1 - 0 2 - 4 1 - 0 2 - 3 7 - 0 1 - 2 1 - 3 1 - 1 1 - 0 1 - 0 2 - 1
Helmond Sport 1 - 2 3 - 0 3 - 1 1 - 2 0 - 0 3 - 1 1 - 3 1 - 1 0 - 2 1 - 4 3 - 0 1 - 2 2 - 0 2 - 3 1 - 2 2 - 1 2 - 2 1 - 2 1 - 4
Jong Ajax 3 - 0 3 - 2 1 - 0 3 - 0 4 - 0 3 - 2 4 - 2 0 - 2 0 - 5 2 - 0 0 - 1 0 - 3 2 - 1 2 - 1 1 - 0 2 - 0 1 - 1 1 - 1 7 - 0
Jong AZ 4 - 1 0 - 1 1 - 1 3 - 1 1 - 2 2 - 1 2 - 0 0 - 0 2 - 2 1 - 3 4 - 2 2 - 1 1 - 3 3 - 1 2 - 7 3 - 1 2 - 1 2 - 2 0 - 2
Jong PSV 3 - 2 1 - 1 2 - 1 4 - 2 4 - 1 1 - 1 2 - 3 6 - 0 2 - 2 1 - 2 0 - 3 1 - 2 2 - 0 1 - 0 3 - 3 5 - 1 3 - 2 6 - 0 2 - 1
Jong FC Utrecht 2 - 4 1 - 3 1 - 1 0 - 2 1 - 2 1 - 2 0 - 1 1 - 0 1 - 4 0 - 0 2 - 1 1 - 0 1 - 4 2 - 1 0 - 2 0 - 3 5 - 2 0 - 1 2 - 1
MVV Maastricht 3 - 0 1 - 1 3 - 0 1 - 0 2 - 0 0 - 1 1 - 2 4 - 3 1 - 3 3 - 1 0 - 4 3 - 0 0 - 0 3 - 1 4 - 1 1 - 1 0 - 0 0 - 0 2 - 1
N.E.C. 3 - 1 3 - 1 1 - 0 6 - 0 2 - 1 1 - 1 1 - 1 5 - 1 1 - 1 1 - 1 2 - 1 2 - 0 2 - 0 3 - 1 4 - 1 2 - 1 2 - 0 3 - 0 3 - 0
FC Oss 5 - 1 2 - 1 1 - 1 3 - 1 1 - 1 2 - 3 1 - 2 1 - 6 1 - 4 0 - 0 0 - 3 2 - 1 0 - 3 2 - 0 1 - 0 3 - 0 3 - 1 0 - 0 1 - 0
RKC Waalwijk 0 - 4 0 - 0 1 - 1 1 - 0 0 - 1 0 - 2 1 - 1 2 - 1 0 - 0 1 - 0 2 - 4 1 - 0 3 - 2 2 - 2 1 - 1 0 - 2 2 - 1 4 - 1 1 - 3
Telstar 4 - 0 0 - 1 3 - 2 3 - 0 4 - 1 0 - 0 0 - 6 3 - 1 3 - 2 2 - 3 3 - 3 2 - 1 0 - 0 1 - 0 0 - 0 3 - 2 3 - 3 0 - 0 5 - 2
FC Volendam 1 - 1 0 - 1 1 - 0 4 - 1 3 - 2 2 - 3 2 - 0 4 - 3 0 - 0 2 - 2 1 - 2 4 - 1 1 - 0 2 - 1 2 - 2 0 - 2 3 - 1 0 - 1 3 - 4

Positieverloop per club

Speelronde /
Club
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38

Almere City FC 16 16 18 11 12 14 16 13 14 15 16 14 15 14 10 10 10 12 10 6 6 6 7 8 7 8 8 10 11 13 12 14 13 11 11 10 10 9
SC Cambuur 15 19 12 13 11 10 9 14 15 16 15 17 16 17 17 16 13 13 13 13 13 11 11 12 12 13 14 13 13 12 13 12 12 10 9 8 8 8
FC Den Bosch 17 17 20 12 15 12 7 9 7 8 9 6 5 5 6 5 5 8 9 10 10 10 10 10 10 10 10 11 12 9 10 9 9 13 13 14 16 11
FC Dordrecht 20 10 10 15 14 11 10 8 10 11 13 15 14 11 13 13 15 15 16 15 14 13 13 11 11 9 11 9 8 8 9 8 8 12 12 12 13 13
FC Eindhoven 9 11 15 17 13 15 12 16 12 13 14 11 8 12 9 11 12 11 12 11 11 12 12 13 15 15 15 16 17 16 18 17 17 17 16 16 12 12
FC Emmen 5 6 7 8 8 8 8 6 5 7 8 9 10 8 8 6 6 6 8 9 8 7 6 4 4 4 5 5 5 5 5 6 5 7 7 7 7 7
Fortuna Sittard 1 9 5 4 4 3 2 2 2 3 3 3 3 2 2 2 2 1 1 1 1 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 1 1 1 2 2 2 2
Go Ahead Eagles 14 13 14 16 17 17 14 11 11 9 7 8 11 13 14 14 14 14 14 16 15 16 16 16 17 17 17 17 18 18 17 16 16 16 17 17 17 17
De Graafschap 8 4 8 9 5 5 6 5 6 6 6 5 6 4 5 4 4 5 7 8 9 9 8 7 8 7 6 6 6 7 7 7 7 5 5 4 4 4
Helmond Sport 11 14 16 19 20 20 20 20 17 18 19 16 18 18 18 19 19 19 18 18 18 18 19 19 19 19 18 18 16 17 16 18 18 18 18 18 19 19
Jong Ajax 7 2 1 2 1 1 1 1 1 1 1 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 2 1 2 1 1 1 2 2 1 2 3 3 2 1 1 1 1
Jong AZ 3 3 6 5 10 13 15 12 13 10 12 13 13 15 15 17 17 18 19 19 19 19 18 17 16 16 16 15 15 15 15 15 15 15 15 13 15 16
Jong PSV 12 7 9 7 7 7 11 15 16 14 11 12 9 7 7 8 9 7 5 5 5 5 4 6 5 6 7 7 7 6 6 4 4 4 4 5 5 5
Jong FC Utrecht 19 20 13 14 16 16 17 17 18 17 17 19 19 19 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20
MVV Maastricht 6 8 3 3 3 4 5 7 9 12 10 10 12 10 12 12 11 10 11 12 12 14 15 14 13 12 12 12 10 10 8 10 10 8 8 9 9 10
N.E.C. 4 5 4 6 6 6 4 3 3 2 2 1 1 1 1 1 1 2 2 2 2 1 2 1 2 2 2 1 1 2 1 2 2 3 3 3 3 3
FC Oss 2 1 2 1 2 2 3 4 4 4 5 7 7 9 11 9 8 9 6 7 7 8 9 9 9 11 9 8 9 11 11 11 14 14 14 15 14 15
RKC Waalwijk 18 18 19 20 19 19 19 18 19 19 18 18 17 16 16 15 16 16 15 14 17 17 17 18 18 18 19 19 19 19 19 19 19 19 19 19 18 18
Telstar 13 12 11 10 9 9 13 10 8 5 4 4 4 6 4 7 7 4 4 4 4 4 5 5 6 5 4 4 4 4 4 5 6 6 6 6 6 6
FC Volendam 10 15 17 18 18 18 18 19 20 20 20 20 20 20 19 18 18 17 17 17 16 15 14 15 14 14 13 14 14 14 14 13 11 9 10 11 11 14


Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Eerste_divisie_2017/18&oldid=572069"