Play-offs Nederlands voetbal 2018: verschil tussen versies
(22 tussenliggende versies door 2 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
+ | De '''play-offs van het [[Nederland]]s voetbal in [[2018]]''' werden na afloop van de reguliere competitie gespeeld. In de play-offs streden vier teams uit de [[Eredivisie 2017/18|Eredivisie]] voor deelname aan de [[Play-offs Nederlands voetbal 2018#Play-offs voor de UEFA Europa League|Europa League]] en speelden tien teams mee in de strijd om [[Play-offs Nederlands voetbal 2018#Play-offs om promotie/degradatie|promotie naar de Eredivisie en degradatie naar de Eerste divisie]]. |
||
− | {{actueel}} |
||
+ | |||
− | De '''play-offs van het [[Nederland]]s voetbal in [[2018]]''' worden na afloop van de reguliere competitie gespeeld. In de play-offs strijden vier teams uit de [[Eredivisie 2017/18|Eredivisie]] voor deelname aan de [[Play-offs_Nederlands_voetbal_2018#Play-offs_voor_de_UEFA_Europa_League|Europa League]]. Ook spelen tien teams mee in de strijd om [[Play-offs_Nederlands_voetbal_2018#Play-offs_om_promotie/degradatie|promotie naar de Eredivisie en degradatie naar de Eerste divisie]], spelen er acht teams mee in de strijd om [[Play-offs_Nederlands_voetbal_2018#Play-offs_om_promotie/degradatie_Tweede/Derde_divisie|handhaving in en promotie naar de Tweede divisie]] en spelen er tot slot zestien teams mee in de strijd om [[Play-offs_Nederlands_voetbal_2018#Play-offs_om_promotie/degradatie_Derde_divisie/Hoofdklasse|handhaving in en promotie naar de Derde divisie]]. |
||
+ | In de lagere divisies werd er door acht teams gespeeld om [[Play-offs Nederlands voetbal 2018#Play-offs om promotie/degradatie Tweede/Derde divisie|handhaving in en promotie naar de Tweede divisie]] en streden zestien teams mee om [[Play-offs Nederlands voetbal 2018#Play-offs om promotie/degradatie Derde divisie/Hoofdklasse|handhaving in en promotie naar de Derde divisie]]. |
||
== Play-offs voor de UEFA Europa League == |
== Play-offs voor de UEFA Europa League == |
||
− | Hierin |
+ | Hierin speelden de nummers 5 t/m 8 uit de [[Eredivisie 2017/18|Eredivisie]] mee om het ticket voor deelname aan de tweede voorronde van de [[UEFA Europa League|Europa League]]. Dit seizoen kende deze play-offs een andere opzet dan [[Play-offs Nederlands voetbal 2017|in 2017]]. Aan het einde van het seizoen werden de beschikbare Europese tickets verloot aan de volgende teams uit de Eredivisie: |
− | * Eredivisie #1: |
+ | * Eredivisie #1: Play-off voorronde Champions League |
* Eredivisie #2: Tweede voorronde Champions League |
* Eredivisie #2: Tweede voorronde Champions League |
||
* Eredivisie #3: Tweede voorronde Europa League |
* Eredivisie #3: Tweede voorronde Europa League |
||
Regel 11: | Regel 12: | ||
* Bekerwinnaar: Derde voorronde Europa League <sup>'''1'''</sup> |
* Bekerwinnaar: Derde voorronde Europa League <sup>'''1'''</sup> |
||
− | <sup>'''1'''</sup> Normaal |
+ | <sup>'''1'''</sup> Normaal zouden de nummers 4 t/m 7 in de play-offs spelen voor deelname aan de tweede voorronde van de Europa League, respectievelijk zouden dit dan Feyenoord (4e), FC Utrecht (5e), sc Heerenveen (6e) en Vitesse (7e) zijn geweest. Omdat Feyenoord dit seizoen de [[KNVB beker|TOTO KNVB beker]] won, plaatste Feyenoord zich direct voor de derde voorronde van de Europa League. Hierdoor kwam er één plaats vrij en kreeg sc Heerenveen, de nummer 8 uit de Eredivisie, het laatste ticket voor deelname aan de play-offs. |
=== Wedstrijdschema === |
=== Wedstrijdschema === |
||
Regel 20: | Regel 21: | ||
15 en 19 mei''' |
15 en 19 mei''' |
||
| RD1-header01 = '''Wedstrijd A''' |
| RD1-header01 = '''Wedstrijd A''' |
||
− | | RD1-team01 = [[ |
+ | | RD1-team01 = [[ADO Den Haag]] |
− | | RD1-score01-1 = |
+ | | RD1-score01-1 = 2 |
− | | RD1-score01-2 = |
+ | | RD1-score01-2 = 1 |
− | | RD1-score01-agg = |
+ | | RD1-score01-agg = 3 |
− | | RD1-team02 = '''[[ |
+ | | RD1-team02 = '''[[SBV Vitesse|Vitesse]]''' |
− | | RD1-score02-1 = |
+ | | RD1-score02-1 = 5 |
− | | RD1-score02-2 = |
+ | | RD1-score02-2 = 2 |
− | | RD1-score02-agg = |
+ | | RD1-score02-agg = 7 |
| RD1-header02 = '''Wedstrijd B''' |
| RD1-header02 = '''Wedstrijd B''' |
||
− | | RD1-team03 = [[ |
+ | | RD1-team03 = [[sc Heerenveen]] |
− | | RD1-score03-1 = |
+ | | RD1-score03-1 = 4 |
− | | RD1-score03-2 = |
+ | | RD1-score03-2 = 1 |
− | | RD1-score03-agg = |
+ | | RD1-score03-agg = 5 |
− | | RD1-team04 = '''[[ |
+ | | RD1-team04 = '''[[FC Utrecht]]''' ([[Uitdoelpunt]]) |
− | | RD1-score04-1 = |
+ | | RD1-score04-1 = 3 |
− | | RD1-score04-2 = |
+ | | RD1-score04-2 = 2 |
− | | RD1-score04-agg = |
+ | | RD1-score04-agg = 5 |
| RD2-header01 = '''Wedstrijd C''' |
| RD2-header01 = '''Wedstrijd C''' |
||
| RD2-team01 = '''[[SBV Vitesse|Vitesse]]''' |
| RD2-team01 = '''[[SBV Vitesse|Vitesse]]''' |
||
− | | RD2-score01-1 = |
+ | | RD2-score01-1 = 3 |
− | | RD2-score01-2 = |
+ | | RD2-score01-2 = 2 |
− | | RD2-score01-agg = |
+ | | RD2-score01-agg = 5 |
| RD2-team02 = [[FC Utrecht]] |
| RD2-team02 = [[FC Utrecht]] |
||
− | | RD2-score02-1 = |
+ | | RD2-score02-1 = 2 |
− | | RD2-score02-2 = |
+ | | RD2-score02-2 = 1 |
− | | RD2-score02-agg = |
+ | | RD2-score02-agg = 3 |
}} |
}} |
||
=== Eerste ronde === |
=== Eerste ronde === |
||
==== Wedstrijd A ==== |
==== Wedstrijd A ==== |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=9 mei 2018 |
+ | |date = 9 mei 2018 |
− | |time= |
+ | |time = 18:30 uur |
− | |team1= |
+ | |team1 = [[ADO Den Haag]] |
− | |score= |
+ | |score = 2 – 5 |
− | |team2=[[ |
+ | |team2 = '''[[SBV Vitesse|Vitesse]]''' |
⚫ | |||
⚫ | |||
− | |goals2={{goal| |
+ | |goals2 = {{goal|14}} [[Tim Matavž|Matavž]]<br />{{goal|34||37||72}} [[Mason Mount|Mount]]<br />{{goal|44}} [[Bryan Linssen|Linssen]] |
− | |stadium=[[ |
+ | |stadium = [[Cars Jeans Stadion]], [[Den Haag]] |
− | |attendance= |
+ | |attendance = 11.930 |
− | |referee=[[ |
+ | |referee = [[Danny Makkelie]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/ |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2231140-vitesse-op-rozen-na-ruime-uitzege-op-ado.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=12 mei 2018 |
+ | |date = 12 mei 2018 |
− | |time= |
+ | |time = 18:30 uur |
− | |team1='''[[ |
+ | |team1 = '''[[SBV Vitesse|Vitesse]]''' |
− | |score= 2 – 1 |
+ | |score = 2 – 1 |
− | |team2=[[ |
+ | |team2 = [[ADO Den Haag]] |
− | |goals1=[[ |
+ | |goals1 = [[Tim Matavž|Matavž]] {{goal|32}}<br />[[Mason Mount|Mount]] {{goal|53}} |
− | |goals2={{goal| |
+ | |goals2 = {{goal|55}} [[Abdenasser El Khayati|El Khayati]] |
− | |stadium=[[ |
+ | |stadium = [[GelreDome]], [[Arnhem]] |
− | |attendance= |
+ | |attendance = 13.715 |
− | |referee=[[ |
+ | |referee = [[Kevin Blom]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/ |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2231556-vitesse-naar-finale-play-offs-na-tweede-zege-op-ado.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | * [[ |
+ | * [[SBV Vitesse|Vitesse]] gaat door naar de finale. |
− | + | ---- |
|
==== Wedstrijd B ==== |
==== Wedstrijd B ==== |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=9 mei 2018 |
+ | |date = 9 mei 2018 |
− | |time= |
+ | |time = 20:45 uur |
− | |team1=[[ |
+ | |team1 = '''[[sc Heerenveen]]''' |
− | |score= |
+ | |score = 4 – 3 |
− | |team2= |
+ | |team2 = [[FC Utrecht]] |
⚫ | |||
⚫ | |||
− | |goals2={{goal| |
+ | |goals2 = {{goal|50||63}} [[Zakaria Labyad|Labyad]]<br />{{rode kaart|2|51|51}} [[Yassin Ayoub|Ayoub]]<br />{{goal|65|e.d.}} [[Dave Bulthuis|Bulthuis]] |
− | |stadium=[[ |
+ | |stadium = [[Abe Lenstra Stadion]], [[Heerenveen]] |
− | |attendance= |
+ | |attendance = 17.225 |
− | |referee=[[ |
+ | |referee = [[Ed Janssen]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/ |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2231158-heerenveen-winnaar-van-spektakelstuk-tegen-utrecht.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=12 mei 2018 |
+ | |date = 12 mei 2018 |
− | |time= |
+ | |time = 20:45 uur |
− | |team1='''[[ |
+ | |team1 = '''[[FC Utrecht]]''' |
− | |score= 2 – 1 |
+ | |score = 2 – 1 |
− | |team2=[[ |
+ | |team2 = [[sc Heerenveen]] |
− | |goals1=[[ |
+ | |goals1 = [[Rico Strieder|Strieder]] {{goal|39}}<br />[[Mark van der Maarel|Van der Maarel]] {{goal|58}} |
− | |goals2={{goal| |
+ | |goals2 = {{goal|78}} [[Marco Rojas|Rojas]] |
− | |stadium=[[ |
+ | |stadium = [[Stadion Galgenwaard]], [[Utrecht (stad)|Utrecht]] |
− | |attendance= |
+ | |attendance = 14.632 |
− | |referee=[[ |
+ | |referee = [[Serdar Gözübüyük]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/ |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2231572-fc-utrecht-wankelt-tegen-heerenveen-maar-bereikt-finale-play-offs.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | * [[ |
+ | * [[FC Utrecht]] gaat door naar de finale. |
− | + | ---- |
|
=== Tweede ronde === |
=== Tweede ronde === |
||
− | Deze ronde |
+ | Deze ronde werd er tijdens beide wedstrijden gebruik gemaakt van een videoscheidsrechter. |
− | |||
==== Wedstrijd C ==== |
==== Wedstrijd C ==== |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=15 mei 2018 |
+ | |date = 15 mei 2018 |
− | |time=20:45 uur |
+ | |time = 20:45 uur |
− | |team1='''[[SBV Vitesse|Vitesse]]''' |
+ | |team1 = '''[[SBV Vitesse|Vitesse]]''' |
− | |score= 3 – 2 |
+ | |score = 3 – 2 |
− | |team2=[[FC Utrecht]] |
+ | |team2 = [[FC Utrecht]] |
− | |goals1=[[Mason Mount|Mount]] {{goal|42}}<br />[[Bryan Linssen|Linssen]] {{goal|78}}<br />[[Goeram Kasjia|Kasjia]] {{goal|90+1}} |
+ | |goals1 = [[Mason Mount|Mount]] {{goal|42}}<br />[[Bryan Linssen|Linssen]] {{goal|78}}<br />[[Goeram Kasjia|Kasjia]] {{goal|90+1}} |
− | |goals2={{goal|62}} [[Ramon Leeuwin|Leeuwin]]<br />{{goal|86}} [[Zakaria Labyad|Labyad]] |
+ | |goals2 = {{goal|62}} [[Ramon Leeuwin|Leeuwin]]<br />{{goal|86}} [[Zakaria Labyad|Labyad]] |
− | |stadium=[[GelreDome]], [[Arnhem]] |
+ | |stadium = [[GelreDome]], [[Arnhem]] |
− | |attendance=14.236 |
+ | |attendance = 14.236 |
− | |referee=[[Jochem Kamphuis]] |
+ | |referee = [[Jochem Kamphuis]] |
− | |videoreferee=[[Kevin Blom]] |
+ | |videoreferee = [[Kevin Blom]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/2232011-gelukkig-vitesse-in-blessuretijd-langs-fc-utrecht.html Verslag] |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2232011-gelukkig-vitesse-in-blessuretijd-langs-fc-utrecht.html Verslag] |
}} |
}} |
||
+ | {{Footballbox 2 |
||
− | |||
+ | |date= 19 mei 2018 |
||
− | {{footballbox 2 |
||
− | | |
+ | |time= 20:45 uur |
⚫ | |||
− | |time=20:45 uur |
||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
+ | |referee = [[Bas Nijhuis]] |
||
⚫ | |||
− | | |
+ | |videoreferee = [[Danny Makkelie]] |
⚫ | |||
− | |videoreferee=[[Danny Makkelie]] |
||
⚫ | |||
}} |
}} |
||
− | *[[SBV Vitesse|Vitesse]] plaatst zich voor de tweede voorronde van de [[UEFA Europa League 2018/19|Europa League]]. |
+ | * [[SBV Vitesse|Vitesse]] plaatst zich voor de tweede voorronde van de [[UEFA Europa League 2018/19|Europa League]]. |
− | + | ---- |
|
== Play-offs om promotie/degradatie == |
== Play-offs om promotie/degradatie == |
||
− | In de periode van 1 t/m 20 mei |
+ | In de periode van 1 t/m 20 mei werden de play-offs om promotie en degradatie tussen de [[Eerste divisie (voetbal Nederland)|Eerste divisie]] en de [[Eredivisie (voetbal)|Eredivisie]] gespeeld. In de play-offs speelden de nummers 16 en 17 uit de Eredivisie om handhaving in de Eredivisie, terwijl acht andere teams uit de [[Eerste divisie 2017/18]] speelden om promotie naar het hogere niveau. De nummer 18 uit de Eredivisie, [[FC Twente]], degradeerde direct naar de Eerste divisie. De kampioen uit de Eerste divisie, [[Jong Ajax]], mocht als belofteteam zijnde niet direct promoveren naar de Eredivisie, daardoor was [[Fortuna Sittard]] dat als tweede eindigde, het team dat direct naar de Eredivisie promoveerde. Doordat Fortuna Sittard ook een periodetitel had behaald, zijn de acht andere meespelende teams uit de Eerste divisie de overige periodekampioenen aangevuld met de zeven hoogst geëindigde teams op de ranglijst zonder periodetitel. |
+ | |||
+ | Van de acht meespelende teams uit de Eerste divisie 2017/18 hadden vier teams het recht van deelname aan de play-offs vanwege de resultaten in de perioden, dit waren de volgende teams (de teams die mee mochten doen zijn vetgedrukt): |
||
− | + | * Periode 1: [[Jong Ajax]], maar uitgesloten van deelname aan de play-offs. Het ticket voor deelname aan de play-offs ging naar '''[[N.E.C.]]''' (dat als tweede eindigde in de periode). |
|
+ | * Periode 2: [[Fortuna Sittard]], vanwege directe promotie naar de Eredivisie geen deelname aan de play-offs. Hiervoor kwam het hoogst geklasseerde team op de eindranglijst, dat nog niet een ticket voor deelname aan de play-offs had, in de plaats. Dit was '''[[BV De Graafschap|De Graafschap]]'''. |
||
+ | * Periode 3: '''[[FC Dordrecht]]''', winnaar van de derde periode. Tevens als dertiende geëindigd op de ranglijst. |
||
+ | * Periode 4: Gewonnen door [[Fortuna Sittard]], maar omdat ze in de tweede periode al een ticket voor deelname aan de play-offs hadden gekregen zou deze plaats normaal gesproken moeten zijn doorgeschoven naar het als tweede geëindigde team in de periode, dus [[Jong Ajax]] had in dat geval het ticket moeten krijgen. Omdat Jong Ajax als belofteteam zijnde is uitgesloten van deelname aan de play-offs schoof deze plaats door naar het hoogst geëindigde team op de eindranglijst, dat eveneens nog geen ticket voor deelname had gekregen. In dit geval ging het laatste ticket naar '''[[Telstar (voetbalclub)|Telstar]]''', dat als zesde was geëindigd op de eindranglijst. |
||
− | De nummers 3, 4 en 6 t/m 10 uit de Eerste divisie, respectievelijk [[N.E.C. |
+ | De nummers 3, 4 en 6 t/m 10 uit de Eerste divisie, respectievelijk [[N.E.C.]] (3e), [[BV De Graafschap|De Graafschap]] (4e), [[Telstar (voetbalclub)|Telstar]] (6e), [[FC Emmen]] (7e), [[SC Cambuur]] (8e), [[Almere City FC]] (9e) en [[MVV Maastricht]] (10e), waren de andere deelnemende teams uit de Eerste divisie. De nummers 1 en 5, Jong Ajax (1e) en [[Jong PSV]] (5e), waren uitgesloten van deelname aan de play-offs omdat een belofteteam niet mag promoveren en/of deelnemen aan de play-offs. De deelnemende teams uit de Eredivisie waren [[Roda JC Kerkrade]] (16e) en [[Sparta Rotterdam]] (17e). |
− | De teams uit de Eerste divisie zijn in onderstaand wedstrijdschema aangeduid met de positie op de ranglijst na afloop van de reguliere competitie. Het team dat als derde is geëindigd, in dit geval |
+ | De teams uit de Eerste divisie zijn in onderstaand wedstrijdschema aangeduid met de positie op de ranglijst na afloop van de reguliere competitie. Het team dat als derde is geëindigd, in dit geval N.E.C., wordt aangeduid met JL3 (JL staat voor Jupiler League, vernoemd naar de hoofdsponsor van de Eerste divisie), de nummer 4 wordt aangeduid als JL4 en de nummers 6 t/m 10 als JL6 t/m JL10 en JL13 voor de nummer 13. JL8, JL9, JL10 en JL13 zullen eerst de eerste ronde, oftewel de kwartfinales, spelen. De deelnemende teams uit de Eredivisie, aangeduid met E16 en E17, en JL3, JL4, JL6 en JL7 stromen vanaf de tweede ronde (de halve finales) in. |
− | + | De promotie, degradatie of handhaving van de deelnemende teams werd door middel van het spelen in een [[knock-outsysteem]] bepaald, hierin bepaalde het resultaat over twee wedstrijden (uit en thuis) welk team doorging naar de volgende ronde. Als dit resultaat in een gelijkspel was geëindigd ging het team met de meeste gescoorde uitdoelpunten door naar de volgende ronde. Indien dit na twee wedstrijden (2 keer 90 minuten) spelen ook gelijk was volgde er een verlenging. Als er dan nog steeds een gelijke stand overbleef werden er strafschoppen genomen. Het team dat als hoogste was geëindigd op de eindranglijst van de Eerste divisie speelde de tweede wedstrijd thuis. Zo speelde bijvoorbeeld De Graafschap, dat in de tweede ronde tegen Telstar aantrad, de tweede wedstrijd thuis omdat zij hoger waren geëindigd op de ranglijst dan Telstar (De Graafschap werd 4e, Telstar 6e). |
|
=== Wedstrijdschema === |
=== Wedstrijdschema === |
||
Regel 172: | Regel 176: | ||
| RD1-score02-2 = |
| RD1-score02-2 = |
||
| RD1-score02-agg = |
| RD1-score02-agg = |
||
− | | RD1- |
+ | | RD1-seed03 = |
− | | RD1- |
+ | | RD1-team03 = |
⚫ | |||
⚫ | |||
− | | RD1-score03- |
+ | | RD1-score03-2 = |
− | | RD1-score03- |
+ | | RD1-score03-agg = |
− | | RD1- |
+ | | RD1-seed04 = |
− | | RD1- |
+ | | RD1-team04 = |
− | | RD1- |
+ | | RD1-score04-1 = |
− | | RD1-score04- |
+ | | RD1-score04-2 = |
− | | RD1-score04- |
+ | | RD1-score04-agg = |
− | | RD1- |
+ | | RD1-seed05 = '''JL13''' |
⚫ | |||
− | | RD1-seed05 = |
||
− | | RD1- |
+ | | RD1-score05-1 = 1 |
− | | RD1-score05- |
+ | | RD1-score05-2 = 4 |
− | | RD1-score05- |
+ | | RD1-score05-agg = 5 |
− | | RD1- |
+ | | RD1-seed06 = '''JL8''' |
− | | RD1- |
+ | | RD1-team06 = [[SC Cambuur]] |
− | | RD1- |
+ | | RD1-score06-1 = 4 |
− | | RD1-score06- |
+ | | RD1-score06-2 = 1 |
− | | RD1-score06- |
+ | | RD1-score06-agg = 5 |
− | | RD1-score06-agg = |
||
| RD1-seed07 = |
| RD1-seed07 = |
||
| RD1-team07 = |
| RD1-team07 = |
||
Regel 203: | Regel 206: | ||
| RD1-score08-2 = |
| RD1-score08-2 = |
||
| RD1-score08-agg = |
| RD1-score08-agg = |
||
− | | RD2- |
+ | | RD2-seed01 = '''JL7''' |
− | | RD2- |
+ | | RD2-team01 = '''[[FC Emmen]]''' |
− | | RD2- |
+ | | RD2-score01-1 = 4 |
− | | RD2-score01- |
+ | | RD2-score01-2 = 1 |
− | | RD2-score01- |
+ | | RD2-score01-agg = 5 |
− | | RD2- |
+ | | RD2-seed02 = '''JL3''' |
− | | RD2- |
+ | | RD2-team02 = [[N.E.C.]] |
− | | RD2- |
+ | | RD2-score02-1 = 0 |
− | | RD2- |
+ | | RD2-score02-2 = 4 |
− | | RD2-score02- |
+ | | RD2-score02-agg = 4 |
− | | RD2- |
+ | | RD2-seed03 = '''A''' |
− | | RD2- |
+ | | RD2-team03 = [[FC Dordrecht]] |
− | | RD2- |
+ | | RD2-score03-1 = 1 |
− | | RD2- |
+ | | RD2-score03-2 = 2 |
− | | RD2-score03- |
+ | | RD2-score03-agg = 3 |
− | | RD2- |
+ | | RD2-seed04 = '''E17''' |
+ | | RD2-team04 = '''[[Sparta Rotterdam]]''' |
||
⚫ | |||
− | | RD2- |
+ | | RD2-score04-1 = 2 |
− | | RD2- |
+ | | RD2-score04-2 = 2 |
− | | RD2-score04- |
+ | | RD2-score04-agg = 4 |
− | | |
+ | | RD3-seed01 = '''C''' |
⚫ | |||
− | | RD3-header01 = '''Wedstrijd G''' |
||
− | | RD3-seed01 = '''D''' |
||
| RD3-team01 = '''[[FC Emmen]]''' |
| RD3-team01 = '''[[FC Emmen]]''' |
||
− | | RD3-score01-1 = |
+ | | RD3-score01-1 = 0 |
− | | RD3-score01-2 = |
+ | | RD3-score01-2 = 3 |
− | | RD3-score01-agg = |
+ | | RD3-score01-agg = 3 |
− | | RD3-seed02 = ''' |
+ | | RD3-seed02 = '''D''' |
| RD3-team02 = [[Sparta Rotterdam]] |
| RD3-team02 = [[Sparta Rotterdam]] |
||
− | | RD3-score02-1 = |
+ | | RD3-score02-1 = 0 |
− | | RD3-score02-2 = |
+ | | RD3-score02-2 = 1 |
− | | RD3-score02-agg = |
+ | | RD3-score02-agg = 1 |
}} |
}} |
||
+ | |||
{{Wedstrijdschema laatste 8 zonder 3 met seeds, bye en agg |
{{Wedstrijdschema laatste 8 zonder 3 met seeds, bye en agg |
||
| RD1 = '''Eerste ronde'''<br />1 en 5 mei |
| RD1 = '''Eerste ronde'''<br />1 en 5 mei |
||
Regel 251: | Regel 252: | ||
| RD1-score02-2 = |
| RD1-score02-2 = |
||
| RD1-score02-agg = |
| RD1-score02-agg = |
||
− | | RD1-seed03 = |
+ | | RD1-seed03 = '''JL10''' |
− | | RD1-team03 = |
+ | | RD1-team03 = [[MVV Maastricht]] |
− | | RD1-score03-1 = |
+ | | RD1-score03-1 = 1 |
− | | RD1-score03-2 = |
+ | | RD1-score03-2 = 2 |
− | | RD1-score03-agg = |
+ | | RD1-score03-agg = 3 |
− | | RD1-seed04 = |
+ | | RD1-seed04 = '''JL9''' |
− | | RD1-team04 = |
+ | | RD1-team04 = '''[[Almere City FC]]''' |
− | | RD1-score04-1 = |
+ | | RD1-score04-1 = 3 |
− | | RD1-score04-2 = |
+ | | RD1-score04-2 = 3 |
− | | RD1-score04-agg = |
+ | | RD1-score04-agg = 6 |
− | | RD1- |
+ | | RD1-seed05 = |
− | | RD1- |
+ | | RD1-team05 = |
− | | RD1- |
+ | | RD1-score05-1 = |
− | | RD1-score05- |
+ | | RD1-score05-2 = |
− | | RD1-score05- |
+ | | RD1-score05-agg = |
− | | RD1- |
+ | | RD1-seed06 = |
− | | RD1- |
+ | | RD1-team06 = |
− | | RD1- |
+ | | RD1-score06-1 = |
− | | RD1-score06- |
+ | | RD1-score06-2 = |
− | | RD1-score06- |
+ | | RD1-score06-agg = |
− | | RD1-score06-agg = 6 |
||
| RD1-seed07 = |
| RD1-seed07 = |
||
| RD1-team07 = |
| RD1-team07 = |
||
Regel 282: | Regel 282: | ||
| RD1-score08-2 = |
| RD1-score08-2 = |
||
| RD1-score08-agg = |
| RD1-score08-agg = |
||
− | | RD2- |
+ | | RD2-seed01 = '''B''' |
− | | RD2- |
+ | | RD2-team01 = '''[[Almere City FC]]''' |
⚫ | |||
⚫ | |||
− | | RD2-score01- |
+ | | RD2-score01-2 = 2 |
− | | RD2-score01- |
+ | | RD2-score01-agg = 2 |
− | | RD2- |
+ | | RD2-seed02 = '''E16''' |
− | | RD2- |
+ | | RD2-team02 = [[Roda JC Kerkrade]] |
⚫ | |||
⚫ | |||
− | | RD2-score02- |
+ | | RD2-score02-2 = 1 |
− | | RD2-score02- |
+ | | RD2-score02-agg = 1 |
− | | RD2- |
+ | | RD2-seed03 = '''JL6''' |
⚫ | |||
− | | RD2-header02 = '''Wedstrijd F''' |
||
− | | RD2- |
+ | | RD2-score03-1 = 3 |
− | | RD2- |
+ | | RD2-score03-2 = 2 |
− | | RD2-score03- |
+ | | RD2-score03-agg = 5 |
− | | RD2- |
+ | | RD2-seed04 = '''JL4''' |
⚫ | |||
− | | RD2-score03-agg =2 |
||
− | | RD2- |
+ | | RD2-score04-1 = 2 |
− | | RD2- |
+ | | RD2-score04-2 = 4 |
− | | RD2-score04- |
+ | | RD2-score04-agg = 6 |
⚫ | |||
− | | RD2-score04-agg =1 |
||
− | | RD3-header01 = '''Wedstrijd H''' |
||
| RD3-seed01 = '''E''' |
| RD3-seed01 = '''E''' |
||
− | | RD3-team01 = |
+ | | RD3-team01 = [[Almere City FC]] |
− | | RD3-score01-1 = |
+ | | RD3-score01-1 = 1 |
− | | RD3-score01-2 = |
+ | | RD3-score01-2 = 1 |
− | | RD3-score01-agg = |
+ | | RD3-score01-agg = 2 |
| RD3-seed02 = '''F''' |
| RD3-seed02 = '''F''' |
||
− | | RD3-team02 = [[ |
+ | | RD3-team02 = '''[[BV De Graafschap|De Graafschap]]''' |
− | | RD3-score02-1 = |
+ | | RD3-score02-1 = 1 |
− | | RD3-score02-2 = |
+ | | RD3-score02-2 = 2 |
− | | RD3-score02-agg = |
+ | | RD3-score02-agg = 3 |
}} |
}} |
||
=== Eerste ronde === |
=== Eerste ronde === |
||
==== Wedstrijd A ==== |
==== Wedstrijd A ==== |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=1 mei 2018 |
+ | |date = 1 mei 2018 |
− | |time=20:45 uur |
+ | |time = 20:45 uur |
− | |team1=[[FC Dordrecht]] |
+ | |team1 = [[FC Dordrecht]] |
− | |score=1 – 4 |
+ | |score = 1 – 4 |
− | |team2='''[[SC Cambuur]]''' |
+ | |team2 = '''[[SC Cambuur]]''' |
− | |goals1=[[Julius Bliek|Bliek]] {{goal|63}} |
+ | |goals1 = [[Julius Bliek|Bliek]] {{goal|63}} |
− | |goals2={{goal|20}} [[Daniel Crowley|Crowley]]<br />{{goal|47}} [[Justin Mathieu|Mathieu]]<br />{{goal|71||83}} [[Martijn Barto|Barto]] |
+ | |goals2 = {{goal|20}} [[Daniel Crowley|Crowley]]<br />{{goal|47}} [[Justin Mathieu|Mathieu]]<br />{{goal|71||83}} [[Martijn Barto|Barto]] |
− | |stadium=[[Riwal Hoogwerkers Stadion]], [[Dordrecht]] |
+ | |stadium = [[Riwal Hoogwerkers Stadion]], [[Dordrecht (Nederland)|Dordrecht]] |
− | |attendance=2.412 |
+ | |attendance = 2.412 |
− | |referee=[[Christiaan Bax]] |
+ | |referee = [[Christiaan Bax]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/2229956-vliegende-start-voor-cambuur-en-almere-city-in-play-offs.html Verslag] |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2229956-vliegende-start-voor-cambuur-en-almere-city-in-play-offs.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=5 mei 2018 |
+ | |date = 5 mei 2018 |
− | |time=20:45 uur |
+ | |time = 20:45 uur |
− | |team1=[[SC Cambuur]] |
+ | |team1 = [[SC Cambuur]] |
− | |score=1 – 4<br />([[Verlenging|nv]]) |
+ | |score = 1 – 4<br />([[Verlenging|nv]]) |
− | |team2='''[[FC Dordrecht]]''' w.n.s. |
+ | |team2 = '''[[FC Dordrecht]]''' w.n.s. |
− | |goals1=[[Issa Kallon|Kallon]] {{goal|30}} |
+ | |goals1 = [[Issa Kallon|Kallon]] {{goal|30}} |
− | |goals2={{goal|48}} [[Jeremy Cijntje|Cijntje]]<br />{{goal|58}} [[Jafar Arias|Arias]]<br />{{goal|71|pen.|73}} [[Denis Mahmudov|Mahmudov]] |
+ | |goals2 = {{goal|48}} [[Jeremy Cijntje|Cijntje]]<br />{{goal|58}} [[Jafar Arias|Arias]]<br />{{goal|71|pen.|73}} [[Denis Mahmudov|Mahmudov]] |
− | |penaltyscore=3 – 5 |
+ | |penaltyscore = 3 – 5 |
− | |penalties1=[[Daniel Crowley|Crowley]] {{penmis|over}}<br />[[Sai van Wermeskerken|Van Wermeskerken]] {{pengoal}}<br />[[Kevin van Kippersluis|Van Kippersluis]] {{pengoal}}<br />[[Jordy van Deelen|Van Deelen]] {{pengoal}} |
+ | |penalties1 = [[Daniel Crowley|Crowley]] {{penmis|over}}<br />[[Sai van Wermeskerken|Van Wermeskerken]] {{pengoal}}<br />[[Kevin van Kippersluis|Van Kippersluis]] {{pengoal}}<br />[[Jordy van Deelen|Van Deelen]] {{pengoal}} |
− | |penalties2={{pengoal}} [[Denis Mahmudov|Mahmudov]]<br />{{pengoal}} [[Antonio Stankov|Stankov]]<br />{{pengoal}} [[Mawouna Amevor|Amevor]]<br />{{pengoal}} [[Erol Erdal Alkan|Alkan]]<br />{{pengoal}} [[Jafar Arias|Arias]] |
+ | |penalties2 = {{pengoal}} [[Denis Mahmudov|Mahmudov]]<br />{{pengoal}} [[Antonio Stankov|Stankov]]<br />{{pengoal}} [[Mawouna Amevor|Amevor]]<br />{{pengoal}} [[Erol Erdal Alkan|Alkan]]<br />{{pengoal}} [[Jafar Arias|Arias]] |
− | |stadium=[[Cambuurstadion]], [[Leeuwarden]] |
+ | |stadium = [[Cambuurstadion]], [[Leeuwarden (stad)|Leeuwarden]] |
− | |attendance=7.542 |
+ | |attendance = 7.542 |
− | |referee=[[Kevin Blom]] |
+ | |referee = [[Kevin Blom]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/2230534-dordrecht-houdt-zicht-op-eredivisie-na-stunt-in-leeuwarden.html Verslag] |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2230534-dordrecht-houdt-zicht-op-eredivisie-na-stunt-in-leeuwarden.html Verslag] |
}} |
}} |
||
* [[SC Cambuur]] blijft in de [[Eerste divisie 2018/19|Eerste divisie]]. |
* [[SC Cambuur]] blijft in de [[Eerste divisie 2018/19|Eerste divisie]]. |
||
− | + | ---- |
|
==== Wedstrijd B ==== |
==== Wedstrijd B ==== |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=1 mei 2018 |
+ | |date = 1 mei 2018 |
− | |time=18:30 uur |
+ | |time = 18:30 uur |
− | |team1=[[MVV Maastricht]] |
+ | |team1 = [[MVV Maastricht]] |
− | |score=1 – 3 |
+ | |score = 1 – 3 |
− | |team2='''[[Almere City FC]]''' |
+ | |team2 = '''[[Almere City FC]]''' |
− | |goals1=[[Alessandro Ciranni|Ciranni]] {{goal|33}} |
+ | |goals1 = [[Alessandro Ciranni|Ciranni]] {{goal|33}} |
− | |goals2={{goal|23||51||62}} [[Damon Mirani|Mirani]] |
+ | |goals2 = {{goal|23||51||62}} [[Damon Mirani|Mirani]] |
− | |stadium=[[Geusselt (stadion)|De Geusselt]], [[Maastricht]] |
+ | |stadium = [[Geusselt (stadion)|De Geusselt]], [[Maastricht]] |
− | |attendance=4.264 |
+ | |attendance = 4.264 |
− | |referee=[[Ed Janssen]] |
+ | |referee = [[Ed Janssen]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/2229956-vliegende-start-voor-cambuur-en-almere-city-in-play-offs.html Verslag] |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2229956-vliegende-start-voor-cambuur-en-almere-city-in-play-offs.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=5 mei 2018 |
+ | |date = 5 mei 2018 |
− | |time=18:30 uur |
+ | |time = 18:30 uur |
− | |team1='''[[Almere City FC]]''' |
+ | |team1 = '''[[Almere City FC]]''' |
− | |score=3 – 2 |
+ | |score = 3 – 2 |
− | |team2=[[MVV Maastricht]] |
+ | |team2 = [[MVV Maastricht]] |
− | |goals1=[[Silvester van der Water|Van der Water]] {{goal|45+1}}<br />[[Sherjill MacDonald|MacDonald]] {{goal|77||85}} |
+ | |goals1 = [[Silvester van der Water|Van der Water]] {{goal|45+1}}<br />[[Sherjill MacDonald|MacDonald]] {{goal|77||85}} |
− | |goals2={{goal|7}} [[Christophe Janssens|Janssens]]<br />{{goal|47}} [[Jonathan Okita|Okita]] |
+ | |goals2 = {{goal|7}} [[Christophe Janssens|Janssens]]<br />{{goal|47}} [[Jonathan Okita|Okita]] |
− | |stadium=[[Yanmar Stadion]], [[Almere]] |
+ | |stadium = [[Yanmar Stadion]], [[Almere]] |
− | |attendance=1.792 |
+ | |attendance = 1.792 |
− | |referee=[[Serdar Gözübüyük]] |
+ | |referee = [[Serdar Gözübüyük]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/2230521-almere-city-naar-tweede-ronde-play-offs.html Verslag] |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2230521-almere-city-naar-tweede-ronde-play-offs.html Verslag] |
}} |
}} |
||
* [[MVV Maastricht]] blijft in de [[Eerste divisie 2018/19|Eerste divisie]]. |
* [[MVV Maastricht]] blijft in de [[Eerste divisie 2018/19|Eerste divisie]]. |
||
− | + | ---- |
|
=== Tweede ronde === |
=== Tweede ronde === |
||
==== Wedstrijd C ==== |
==== Wedstrijd C ==== |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=10 mei 2018 |
+ | |date = 10 mei 2018 |
− | |time= |
+ | |time = 14:30 uur |
− | |team1=[[FC |
+ | |team1 = '''[[FC Emmen]]''' |
− | |score= |
+ | |score = 4 – 0 |
− | |team2= |
+ | |team2 = [[N.E.C.]] |
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
− | |stadium=[[ |
+ | |stadium = [[De Oude Meerdijk]], [[Emmen (Drenthe)|Emmen]] |
− | |attendance= |
+ | |attendance = 5.378 |
− | |referee=[[ |
+ | |referee = [[Martin van den Kerkhof]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/ |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2231243-ellende-houdt-aan-voor-nec-grote-nederlaag-bij-emmen.html Verslag] |
}} |
}} |
||
{{footballbox 2 |
{{footballbox 2 |
||
− | |date=13 mei 2018 |
+ | |date = 13 mei 2018 |
− | |time= |
+ | |time = 14:30 uur |
− | |team1= |
+ | |team1 = [[N.E.C.]] |
− | |score= |
+ | |score= 4 – 1 |
− | |team2=[[FC |
+ | |team2 = '''[[FC Emmen]]''' |
− | |goals1=[[ |
+ | |goals1 = [[Anass Achahbar|Achahbar]] {{goal|5||11}}<br />[[Frank Sturing|Sturing]] {{goal|42}}<br />[[Ole Romeny|Ter Haar Romeny]] {{goal|45+7}} |
− | |goals2= |
+ | |goals2 = {{goal|14}} [[Alexander Bannink|Bannink]] |
− | |stadium=[[ |
+ | |stadium = [[Goffertstadion]], [[Nijmegen]] |
− | |attendance= |
+ | |attendance = 5.321 |
− | |referee=[[ |
+ | |referee = [[Bas Nijhuis]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/ |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2231657-fc-emmen-veroordeelt-nec-tot-nog-een-jaar-jupiler-league.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | *[[ |
+ | * [[N.E.C.]] blijft in de [[Eerste divisie 2018/19|Eerste divisie]]. |
− | + | ---- |
|
==== Wedstrijd D ==== |
==== Wedstrijd D ==== |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=10 mei 2018 |
+ | |date = 10 mei 2018 |
− | |time= |
+ | |time = 16:45 uur |
− | |team1= |
+ | |team1 = [[FC Dordrecht]] |
− | |score= |
+ | |score = 1 – 2 |
− | |team2=[[ |
+ | |team2 = '''[[Sparta Rotterdam]]''' |
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
− | |stadium=[[ |
+ | |stadium = [[Riwal Hoogwerkers Stadion]], [[Dordrecht (Nederland)|Dordrecht]] |
− | |attendance= |
+ | |attendance = 4.235 |
− | |referee=[[ |
+ | |referee = [[Siemen Mulder]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/ |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2231267-sparta-slaat-slag-in-dordrecht-ondanks-bizarre-eigen-goal.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=13 mei 2018 |
+ | |date = 13 mei 2018 |
− | |time= |
+ | |time = 16:45 uur |
− | |team1=[[ |
+ | |team1 = '''[[Sparta Rotterdam]]''' |
− | |score= |
+ | |score = 2 – 2 |
− | |team2= |
+ | |team2 = [[FC Dordrecht]] |
− | |goals1= |
+ | |goals1 = [[Deroy Duarte|Duarte]] {{goal|57}}<br />[[Robert Mühren|Mühren]] {{goal|77}} |
− | |goals2={{goal| |
+ | |goals2 = {{goal|7}} [[Denis Mahmudov|Mahmudov]]<br />{{goal|26}} [[Jeremy Cijntje|Cijntje]] |
− | |stadium=[[ |
+ | |stadium = [[Spartastadion Het Kasteel|Het Kasteel]], [[Rotterdam]] |
− | |attendance= |
+ | |attendance = 10.132 |
− | |referee=[[ |
+ | |referee = [[Jeroen Manschot]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/ |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2231678-sparta-ontsnapt-in-thriller-tegen-dordrecht.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | *[[ |
+ | * [[FC Dordrecht]] blijft in de [[Eerste divisie 2018/19|Eerste divisie]]. |
− | + | ---- |
|
==== Wedstrijd E ==== |
==== Wedstrijd E ==== |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=10 mei 2018 |
+ | |date = 10 mei 2018 |
− | |time= |
+ | |time = 20:00 uur |
− | |team1= |
+ | |team1 = [[Almere City FC]] |
− | |score= |
+ | |score = 0 – 0 |
− | |team2=[[ |
+ | |team2 = [[Roda JC Kerkrade]] |
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
− | |stadium=[[ |
+ | |stadium = [[Yanmar Stadion]], [[Almere]] |
− | |attendance= |
+ | |attendance = 2.826 |
− | |referee=[[ |
+ | |referee = [[Bas Nijhuis]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/ |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2231285-almere-city-en-roda-jc-scoren-ondanks-kansenregen-niet.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=13 mei 2018 |
+ | |date = 13 mei 2018 |
− | |time= |
+ | |time = 20:00 uur |
− | |team1= |
+ | |team1 = [[Roda JC Kerkrade]] |
− | |score= |
+ | |score = 1 – 2 |
− | |team2=[[ |
+ | |team2 = '''[[Almere City FC]]''' |
⚫ | |||
⚫ | |||
− | |goals2={{goal| |
+ | |goals2 = {{goal|31}} [[Silvester van der Water|Van der Water]]<br />{{goal|87}} [[Faris Hammouti|Hammouti]] |
− | |stadium=[[ |
+ | |stadium = [[Parkstad Limburg Stadion]], [[Kerkrade]] |
− | |attendance= |
+ | |attendance = 12.489 |
− | |referee=[[ |
+ | |referee = [[Allard Lindhout]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/ |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2231703-doek-valt-voor-roda-jc-in-eredivisie-na-verlies-tegen-almere.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | *[[ |
+ | * [[Roda JC Kerkrade]] degradeert naar de [[Eerste divisie 2018/19|Eerste divisie]]. |
---- |
---- |
||
==== Wedstrijd F ==== |
==== Wedstrijd F ==== |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=10 mei 2018 |
+ | |date = 10 mei 2018 |
− | |time= |
+ | |time = 12:30 uur |
− | |team1=[[ |
+ | |team1 = '''[[Telstar (voetbalclub)|Telstar]]''' |
− | |score= |
+ | |score = 3 – 2 |
− | |team2=[[ |
+ | |team2 = [[BV De Graafschap|De Graafschap]] |
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
⚫ | |||
− | |stadium=[[ |
+ | |stadium = [[Rabobank IJmond Stadion]], [[Velsen]] |
− | |attendance= |
+ | |attendance = 4.663 |
− | |referee=[[ |
+ | |referee = [[Jochem Kamphuis]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/ |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2231229-telstar-verslaat-de-graafschap-in-eerste-halve-finale-play-offs.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=13 mei 2018 |
+ | |date = 13 mei 2018 |
− | |time= |
+ | |time = 12:30 uur |
− | |team1=[[ |
+ | |team1 = '''[[BV De Graafschap|De Graafschap]]''' |
− | |score= |
+ | |score = 4 – 2 |
− | |team2= |
+ | |team2 = [[Telstar (voetbalclub)|Telstar]] |
⚫ | |||
⚫ | |||
− | |goals2={{goal| |
+ | |goals2 = {{goal|57}} [[Mohamed Hamdaoui|Hamdaoui]]<br />{{goal|75|pen.}} [[Andrija Novakovich|Novakovich]] |
− | |stadium=[[ |
+ | |stadium = [[Stadion De Vijverberg|De Vijverberg]], [[Doetinchem]] |
− | |attendance= |
+ | |attendance = 11.083 |
− | |referee=[[ |
+ | |referee = [[Pol van Boekel]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/ |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2231641-de-graafschap-houdt-zicht-op-eredivisie-na-spektakelstuk.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | * [[ |
+ | * [[Telstar (voetbalclub)|Telstar]] blijft in de [[Eerste divisie 2018/19|Eerste divisie]]. |
− | + | ---- |
|
=== Derde ronde === |
=== Derde ronde === |
||
− | In deze ronde |
+ | In deze ronde werd er bij alle wedstrijden gebruik gemaakt van een videoscheidsrechter. |
− | |||
==== Wedstrijd G ==== |
==== Wedstrijd G ==== |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=17 mei 2018 |
+ | |date = 17 mei 2018 |
− | |time=18:30 uur |
+ | |time = 18:30 uur |
− | |team1=[[FC Emmen]] |
+ | |team1 = [[FC Emmen]] |
− | |score= 0 – 0 |
+ | |score = 0 – 0 |
− | |team2=[[Sparta Rotterdam]] |
+ | |team2 = [[Sparta Rotterdam]] |
− | |goals1= |
+ | |goals1 = |
− | |goals2= |
+ | |goals2 = |
− | |stadium=[[De Oude Meerdijk]], [[Emmen (Drenthe)|Emmen]] |
+ | |stadium = [[De Oude Meerdijk]], [[Emmen (Drenthe)|Emmen]] |
− | |attendance=8.301 |
+ | |attendance = 8.301 |
− | |referee=[[Allard Lindhout]] |
+ | |referee = [[Allard Lindhout]] |
− | |videoreferee=[[Jeroen Manschot]] |
+ | |videoreferee = [[Jeroen Manschot]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/2232346-fc-emmen-en-sparta-in-balans.html Verslag] |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2232346-fc-emmen-en-sparta-in-balans.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=20 mei 2018 |
+ | |date = 20 mei 2018 |
− | |time=14:30 uur |
+ | |time = 14:30 uur |
− | |team1=[[Sparta Rotterdam]] |
+ | |team1 = [[Sparta Rotterdam]] |
− | |score= 1 – 3 |
+ | |score = 1 – 3 |
− | |team2='''[[FC Emmen]]''' |
+ | |team2 = '''[[FC Emmen]]''' |
− | |goals1=[[Stijn Spierings|Spierings]] {{goal|28}}<br />[[Kenneth Dougall|Dougall]] {{rode kaart|0|87}} |
+ | |goals1 = [[Stijn Spierings|Spierings]] {{goal|28}}<br />[[Kenneth Dougall|Dougall]] {{rode kaart|0|87}} |
− | |goals2={{goal|38}} [[Michael Chacón|Chacón]]<br />{{goal|59}} [[Anco Jansen|Jansen]]<br />{{goal|66}} [[Alexander Bannink|Bannink]] |
+ | |goals2 = {{goal|38}} [[Michael Chacón|Chacón]]<br />{{goal|59}} [[Anco Jansen|Jansen]]<br />{{goal|66}} [[Alexander Bannink|Bannink]] |
− | |stadium=[[Spartastadion Het Kasteel|Het Kasteel]], [[Rotterdam]] |
+ | |stadium = [[Spartastadion Het Kasteel|Het Kasteel]], [[Rotterdam]] |
− | |attendance=10.606 |
+ | |attendance = 10.606 |
− | |referee=[[ |
+ | |referee = [[Dennis Higler]] |
− | |videoreferee=[[Kevin Blom]] |
+ | |videoreferee = [[Kevin Blom]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/2232766-historische-promotie-emmen-doek-valt-voor-sparta.html Verslag] |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2232766-historische-promotie-emmen-doek-valt-voor-sparta.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | *[[FC Emmen]] promoveert naar de [[Eredivisie 2018/19|Eredivisie]]. |
+ | * [[FC Emmen]] promoveert naar de [[Eredivisie 2018/19|Eredivisie]]. |
− | *[[Sparta Rotterdam]] degradeert naar de [[Eerste divisie 2018/19|Eerste divisie]]. |
+ | * [[Sparta Rotterdam]] degradeert naar de [[Eerste divisie 2018/19|Eerste divisie]]. |
− | + | ---- |
|
==== Wedstrijd H ==== |
==== Wedstrijd H ==== |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=17 mei 2018 |
+ | |date = 17 mei 2018 |
− | |time=20:45 uur |
+ | |time = 20:45 uur |
− | |team1=[[Almere City FC]] |
+ | |team1 = [[Almere City FC]] |
− | |score= 1 – 1 |
+ | |score = 1 – 1 |
− | |team2=[[BV De Graafschap|De Graafschap]] |
+ | |team2 = [[BV De Graafschap|De Graafschap]] |
− | |goals1=[[Silvester van der Water|Van der Water]] {{goal|84}}<br />[[Tom Overtoom|Overtoom]] {{rode kaart|0|90}} |
+ | |goals1 = [[Silvester van der Water|Van der Water]] {{goal|84}}<br />[[Tom Overtoom|Overtoom]] {{rode kaart|0|90}} |
− | |goals2={{goal|90+2|pen.}} [[Fabian Serrarens|Serrarens]] |
+ | |goals2 = {{goal|90+2|pen.}} [[Fabian Serrarens|Serrarens]] |
− | |stadium=[[Yanmar Stadion]], [[Almere]] |
+ | |stadium = [[Yanmar Stadion]], [[Almere]] |
− | |attendance=3.430 |
+ | |attendance = 3.430 |
− | |referee=[[Kevin Blom]] |
+ | |referee = [[Kevin Blom]] |
− | |videoreferee=[[Dennis Higler]] |
+ | |videoreferee = [[Dennis Higler]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/2232370-de-graafschap-in-extra-tijd-naast-almere-city.html Verslag] |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2232370-de-graafschap-in-extra-tijd-naast-almere-city.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | {{ |
+ | {{Footballbox 2 |
− | |date=20 mei 2018 |
+ | |date = 20 mei 2018 |
− | |time=16:45 uur |
+ | |time = 16:45 uur |
− | |team1='''[[BV De Graafschap|De Graafschap]]''' |
+ | |team1 = '''[[BV De Graafschap|De Graafschap]]''' |
− | |score= 2 – 1 |
+ | |score = 2 – 1 |
− | |team2=[[Almere City FC]] |
+ | |team2 = [[Almere City FC]] |
− | |goals1=[[Tarik Tissoudali|Tissoudali]] {{goal|45+2}}<br />[[Fabian Serrarens|Serrarens]] {{goal|68}} |
+ | |goals1 = [[Tarik Tissoudali|Tissoudali]] {{goal|45+2}}<br />[[Fabian Serrarens|Serrarens]] {{goal|68}} |
− | |goals2={{goal|36}} [[Jergé Hoefdraad|Hoefdraad]] |
+ | |goals2 = {{goal|36}} [[Jergé Hoefdraad|Hoefdraad]] |
− | |stadium=[[Stadion De Vijverberg|De Vijverberg]], [[Doetinchem]] |
+ | |stadium = [[Stadion De Vijverberg|De Vijverberg]], [[Doetinchem]] |
− | |attendance=12.600 |
+ | |attendance = 12.600 |
− | |referee=[[Danny Makkelie]] |
+ | |referee = [[Danny Makkelie]] |
− | |videoreferee=[[Jochem Kamphuis]] |
+ | |videoreferee = [[Jochem Kamphuis]] |
− | |report=[https://nos.nl/artikel/2232794-de-graafschap-terug-in-eredivisie-na-winst-op-almere-city.html Verslag] |
+ | |report = [https://nos.nl/artikel/2232794-de-graafschap-terug-in-eredivisie-na-winst-op-almere-city.html Verslag] |
}} |
}} |
||
− | *[[BV De Graafschap|De Graafschap]] promoveert naar de [[Eredivisie 2018/19|Eredivisie]]. |
+ | * [[BV De Graafschap|De Graafschap]] promoveert naar de [[Eredivisie 2018/19|Eredivisie]]. |
− | *[[Almere City FC]] blijft in de [[Eerste divisie 2018/19|Eerste divisie]]. |
+ | * [[Almere City FC]] blijft in de [[Eerste divisie 2018/19|Eerste divisie]]. |
− | + | ---- |
|
== Play-offs om promotie/degradatie Tweede/Derde divisie == |
== Play-offs om promotie/degradatie Tweede/Derde divisie == |
||
− | In de play-offs om promotie en degradatie tussen de [[Tweede divisie (voetbal Nederland)|Tweede]] en [[Derde divisie (voetbal Nederland)|Derde divisie]] |
+ | In de play-offs om promotie en degradatie tussen de [[Tweede divisie (voetbal Nederland)|Tweede]] en [[Derde divisie (voetbal Nederland)|Derde divisie]] speelden de nummers 15 en 16 uit de Tweede divisie en de 6 (plaatsvervangende) periodekampioenen uit de Derde divisie tegen elkaar. Hierbij werden halve finales en finales gespeeld, ieder over twee wedstrijden. Wanneer het resultaat na twee wedstrijden samen een gelijkspel was, ondanks dat een team meer uitdoelpunten had gescoord, werd er een verlenging gespeeld van 2 keer 15 minuten. Indien er na deze verlenging nog geen winnaar was werden er strafschoppen genomen. |
{| class="wikitable" style="text-align:center;" |
{| class="wikitable" style="text-align:center;" |
||
Regel 583: | Regel 579: | ||
! Opmerkingen |
! Opmerkingen |
||
|- |
|- |
||
− | | rowspan="8" |
+ | | rowspan="8"| Halve finale || rowspan="4"| 30 mei 2018<br />Heenwedstrijd || style="text-align:right;"| [[JVC Cuijk]] || 0 - 2 || style="text-align:left;"| [[FC Lisse]] || rowspan="4"| ''Niet van toepassing'' || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" | |
+ | | style="text-align:right;"| [[Almere City FC|Jong Almere City FC]] || 1 - 1 || style="text-align:left;"| [[VV UNA]] || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" | |
+ | | style="text-align:right;"| [[FC Volendam|Jong FC Volendam]] || 1 - 2 || style="text-align:left;"| [[SV TEC]] || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| [[H.V. & C.V. Quick|Quick (H)]] || 1 - 1 || style="text-align:left;"| [[SVV Scheveningen]] || |
|- |
|- |
||
− | | rowspan="4" |
+ | | rowspan="4"| 2 juni 2018<br />Terugwedstrijd || style="text-align:right;"| [[FC Lisse]] || 0 - 3 || style="text-align:left;"| '''[[JVC Cuijk]]''' || '''2 - 3''' || style="text-align:left;"| [[FC Lisse]] is gedegradeerd naar de Derde divisie. |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| [[VV UNA]] || 1 - 1 ([[Verlenging|n.v.]]) || style="text-align:left;"| '''[[Almere City FC|Jong Almere City FC]]''' || '''2 - 2''' || style="text-align:left;"| [[Almere City FC|Jong Almere City FC]] wint na strafschoppen (1 - 3). |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| '''[[SV TEC]]''' || 1 - 0 || style="text-align:left;"| [[FC Volendam|Jong FC Volendam]] || '''3 - 1''' || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| '''[[SVV Scheveningen]]''' || 1 - 0 || style="text-align:left;"| [[H.V. & C.V. Quick|Quick (H)]] || '''2 - 1''' || |
|- |
|- |
||
− | | rowspan="4" |
+ | | rowspan="4"| Finale || rowspan="2"| 6 juni 2018<br />Heenwedstrijd || style="text-align:right;"| [[Almere City FC|Jong Almere City FC]] || 2 - 1 || style="text-align:left;"| [[JVC Cuijk]] || rowspan="2"| ''Niet van toepassing'' || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| [[SVV Scheveningen]] || 2 - 0 || style="text-align:left;"| [[SV TEC]] || |
|- |
|- |
||
− | | rowspan="2" |
+ | | rowspan="2"| 9 juni 2018<br />Terugwedstrijd || style="text-align:right;"| [[JVC Cuijk]] || 1 - 3 || style="text-align:left;"| '''[[Almere City FC|Jong Almere City FC]]''' || '''2 - 5''' || style="text-align:left;"| [[Almere City FC|Jong Almere City FC]] is gepromoveerd naar de Tweede divisie. |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| [[SV TEC]] || 2 - 1 || style="text-align:left;"| '''[[SVV Scheveningen]]''' || '''2 - 3''' || style="text-align:left;"| [[SVV Scheveningen]] promoveert naar de Tweede divisie.<br /> [[SV TEC]] degradeert naar de Derde divisie. |
|} |
|} |
||
== Play-offs om promotie/degradatie Derde divisie/Hoofdklasse == |
== Play-offs om promotie/degradatie Derde divisie/Hoofdklasse == |
||
− | In de play-offs om promotie en degradatie tussen de [[Derde divisie (voetbal Nederland)|Derde divisie]] en de [[Hoofdklasse (Nederlands amateurvoetbal)|Hoofdklasse]] |
+ | In de play-offs om promotie en degradatie tussen de [[Derde divisie (voetbal Nederland)|Derde divisie]] en de [[Hoofdklasse (Nederlands amateurvoetbal)|Hoofdklasse]] speelden de nummers 15 en 16 uit de Derde divisie en de 12 (plaatsvervangende) periodekampioenen uit de vier verschillende Hoofdklasse-competities tegen elkaar. Hierbij speelden de zaterdagteams alleen tegen andere zaterdagteams en spelen de zondagteams tegen andere zondagteams. |
− | + | Ook bij deze play-offs werden er een halve finale en een finale gespeeld, ieder over twee wedstrijden. Wanneer er na twee wedstrijden spelen samen een gelijkspel was, ondanks dat een team meer uitdoelpunten had gescoord, werd er 2 keer 15 minuten verlengd. Indien er na deze verlenging nog geen winnaar was werden er strafschoppen genomen. |
|
+ | |||
+ | Doordat [[Jong FC Twente]] aangaf na dit seizoen niet verder te willen gaan in de voetbalpiramide, maar wel door wilde gaan in de reservecompetitie betaald voetbal, kwam er een plaats vrij in de Derde divisie. Via de nacompetitie werd deze vrijgekomen plaats opgevuld. Om het team te bepalen dat volgend seizoen in de plaats van Jong FC Twente mocht gaan speelden de verliezende finalisten van de nacompetitie tussen de Derde divisie zaterdag en Hoofdklasse zaterdag. Deze extra wedstrijd werd gespeeld op zaterdag 16 juni, er werd dus niet over twee finales gespeeld. De wedstrijd vond plaats op neutraal terrein. |
||
=== Zaterdagteams === |
=== Zaterdagteams === |
||
Regel 624: | Regel 622: | ||
! Opmerkingen |
! Opmerkingen |
||
|- |
|- |
||
− | | rowspan="8" |
+ | | rowspan="8"| Halve finale || rowspan="4"| 29 mei 2018<br />Heenwedstrijd || style="text-align:right;"| [[Excelsior '31]] || 1 - 4 || style="text-align:left;"| [[vv Capelle]] || rowspan="4"| ''Niet van toepassing'' || |
+ | |- |
||
+ | | style="text-align:right;"| [[SteDoCo]] || 1 - 2 || style="text-align:left;"| [[VV Berkum]] || |
||
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| [[HSV Hoek]] || 1 - 0 || style="text-align:left;"| [[VV Spijkenisse]] || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| [[Ajax (amateurs)]] || 2 - 0 || style="text-align:left;"| [[Ter Leede (voetbalclub)|Ter Leede]] || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | rowspan="4"| 2 juni 2018<br />Terugwedstrijd || style="text-align:right;"| '''[[vv Capelle]]''' || 1 - 2 || style="text-align:left;"| [[Excelsior '31]] || '''5 - 3''' || |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | style="text-align:right;"| [[VV Berkum]] || 2 - 3 ([[Verlenging|n.v.]]) || style="text-align:left;"| '''[[SteDoCo]]''' || '''4 - 4''' || style="text-align:left;"| [[SteDoCo]] wint na strafschoppen (7 - 8). |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| [[VV Spijkenisse]] || 2 - 2 || style="text-align:left;"| '''[[HSV Hoek]]''' || '''2 - 3''' || style="text-align:left;"| [[VV Spijkenisse]] is gedegradeerd naar de Hoofdklasse. |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| [[Ter Leede (voetbalclub)|Ter Leede]] || 2 - 0 ([[Verlenging|n.v.]]) || style="text-align:left;"| '''[[Ajax (amateurs)]]''' || '''2 - 2''' || style="text-align:left;"| [[Ajax (amateurs)]] wint na strafschoppen (3 - 4). |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | rowspan="4"| Finale || rowspan="2"| 5 juni 2018<br />Heenwedstrijd || style="text-align:right;"| [[SteDoCo]] || 0 - 1 || style="text-align:left;"| [[vv Capelle]] || rowspan="2"| ''Niet van toepassing'' || |
|- |
|- |
||
− | + | | style="text-align:right;"| [[Ajax (amateurs)]] || 1 - 3 || style="text-align:left;"| [[HSV Hoek]] || |
|
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | rowspan="2"| 9 juni 2018<br />Terugwedstrijd || style="text-align:right;"| [[vv Capelle]] || 0 - 3 || style="text-align:left;"| '''[[SteDoCo]]''' || '''1 - 3''' || style="text-align:left;"| [[SteDoCo]] is gepromoveerd naar de Derde divisie. |
|- |
|- |
||
− | | |
+ | | style="text-align:right;"| '''[[HSV Hoek]]''' || 1 - 2 || style="text-align:left;"| [[Ajax (amateurs)]] || '''4 - 3''' || style="text-align:left;"| [[HSV Hoek]] is gepromoveerd naar de Derde divisie. |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | Om de open<br />plaats in de<br />Derde divisie || rowspan="2"| 16 juni 2018 || style="text-align:right;"| [[vv Capelle]] || 1 - 2 || style="text-align:left;"| '''[[Ajax (amateurs)]]''' || ''Niet van toepassing'' || style="text-align:left;"| [[Ajax (amateurs)]] is gepromoveerd naar de Derde divisie,<br />[[vv Capelle]] is gedegradeerd naar de Hoofdklasse. |
|} |
|} |
||
Regel 660: | Regel 660: | ||
! Opmerkingen |
! Opmerkingen |
||
|- |
|- |
||
− | | rowspan="8" |
+ | | rowspan="8"| Halve finale || rowspan="4"| 31 mei 2018<br />Heenwedstrijd || style="text-align:right;"| [[SP Silvolde]] || 1 – 2 || style="text-align:left;"| [[VV GOES]] || rowspan="4"| ''Niet van toepassing'' || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| [[VV Gemert]] || 2 - 0 || style="text-align:left;"| [[Be Quick 1887]] || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| [[HVV Hollandia]] || 1 - 1 || style="text-align:left;"| [[Quick '20]] || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| [[RKSV Halsteren]] || 1 - 1 || style="text-align:left;"| [[Achilles 1894]] || |
|- |
|- |
||
− | | rowspan="4" |
+ | | rowspan="4"| 3 juni 2018<br />Terugwedstrijd || style="text-align:right;"| '''[[VV GOES]]''' || 1 - 1 || style="text-align:left;"| [[SP Silvolde]] || '''3 - 2''' || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| '''[[Be Quick 1887]]''' || 5 - 0 || style="text-align:left;"| [[VV Gemert]] || '''5 - 2''' || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| '''[[Quick '20]]''' || 2 - 1 || style="text-align:left;"| [[HVV Hollandia]] || '''3 - 2''' || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| [[Achilles 1894]] || 0 - 0 ([[Verlenging|n.v.]]) || style="text-align:left;"| '''[[RKSV Halsteren]]''' || '''1 - 1''' || style="text-align:left;"| [[RKSV Halsteren]] wint na strafschoppen (5 - 6). |
|- |
|- |
||
− | | rowspan="4" |
+ | | rowspan="4"| Finale || rowspan="2"| 7 juni 2018<br />Heenwedstrijd || style="text-align:right;"| [[VV GOES]] || 2 - 2 || style="text-align:left;"| [[Be Quick 1887]] || rowspan="2"| ''Niet van toepassing'' || |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| [[RKSV Halsteren]] || 1 - 0 || style="text-align:left;"| [[Quick '20]] || |
|- |
|- |
||
− | | rowspan="2" |
+ | | rowspan="2"| 10 juni 2018<br />Terugwedstrijd || style="text-align:right;"| [[Be Quick 1887]] || 0 - 2 || style="text-align:left;"| '''[[VV GOES]]''' || '''2 - 4''' || style="text-align:left;"| [[VV GOES]] promoveert naar de Derde divisie,<br />[[Be Quick 1887]] degradeert naar de Hoofdklasse. |
|- |
|- |
||
− | | style="text-align:right;" |
+ | | style="text-align:right;"| '''[[Quick '20]]''' || 4 - 2 ([[Verlenging|n.v.]]) || style="text-align:left;"| [[RKSV Halsteren]] || '''4 - 3''' || style="text-align:left;"| [[Quick '20]] handhaaft zich in de Derde divisie. |
|} |
|} |
||
== Bronnen == |
== Bronnen == |
||
* [https://www.knvb.nl/nieuws/betaald-voetbal/eredivisie/47619/zo-zien-de-virtuele-schemas-voor-de-play-offs-eruit Speelschema Eredivisie play-offs voor Europees ticket 2017/18, Toelichting KNVB] |
* [https://www.knvb.nl/nieuws/betaald-voetbal/eredivisie/47619/zo-zien-de-virtuele-schemas-voor-de-play-offs-eruit Speelschema Eredivisie play-offs voor Europees ticket 2017/18, Toelichting KNVB] |
||
+ | * [https://www.knvb.nl/downloads/bestand/11891/reglement-periodekampioenschappen-eerste-divisie-betaald-voetbal-seizoen-2017-18.pdf KNVB reglement periodekampioenschappen eerste divisie betaald voetbal seizoen 2017-18] |
||
⚫ | |||
− | * [https:// |
+ | * [https://web.archive.org/web/20180429092056/https://www.jupilerleague.nl/alles-jupiler-play-offs/ Speelschema play-offs om promotie/degradatie seizoen 2017/18] |
⚫ | |||
+ | * [https://www.knvb.nl/nieuws/amateurvoetbal/competitiezaken/48367/de-gevolgen-van-vertrek-jong-fc-twente-uit De gevolgen van vertrek Jong FC Twente uit voetbalpiramide], KNVB.nl, 24 mei 2018 |
||
{{Navigatie voetbalseizoenen Nederland play-offs}} |
{{Navigatie voetbalseizoenen Nederland play-offs}} |
||
[[Categorie:Play-offs Nederlands voetbal|2018]] |
[[Categorie:Play-offs Nederlands voetbal|2018]] |
||
− | [[Categorie:Voetbal]] |
+ | [[Categorie:Voetbal in 2018]] |
Huidige versie van 26 sep 2020 om 14:47
De play-offs van het Nederlands voetbal in 2018 werden na afloop van de reguliere competitie gespeeld. In de play-offs streden vier teams uit de Eredivisie voor deelname aan de Europa League en speelden tien teams mee in de strijd om promotie naar de Eredivisie en degradatie naar de Eerste divisie.
In de lagere divisies werd er door acht teams gespeeld om handhaving in en promotie naar de Tweede divisie en streden zestien teams mee om handhaving in en promotie naar de Derde divisie.
Play-offs voor de UEFA Europa League
Hierin speelden de nummers 5 t/m 8 uit de Eredivisie mee om het ticket voor deelname aan de tweede voorronde van de Europa League. Dit seizoen kende deze play-offs een andere opzet dan in 2017. Aan het einde van het seizoen werden de beschikbare Europese tickets verloot aan de volgende teams uit de Eredivisie:
- Eredivisie #1: Play-off voorronde Champions League
- Eredivisie #2: Tweede voorronde Champions League
- Eredivisie #3: Tweede voorronde Europa League
- Eredivisie #5 t/m 8: Play-offs om tweede voorronde Europa League 1
- Bekerwinnaar: Derde voorronde Europa League 1
1 Normaal zouden de nummers 4 t/m 7 in de play-offs spelen voor deelname aan de tweede voorronde van de Europa League, respectievelijk zouden dit dan Feyenoord (4e), FC Utrecht (5e), sc Heerenveen (6e) en Vitesse (7e) zijn geweest. Omdat Feyenoord dit seizoen de TOTO KNVB beker won, plaatste Feyenoord zich direct voor de derde voorronde van de Europa League. Hierdoor kwam er één plaats vrij en kreeg sc Heerenveen, de nummer 8 uit de Eredivisie, het laatste ticket voor deelname aan de play-offs.
Wedstrijdschema
Eerste ronde
9 en 12 mei |
Om ticket UEFA Europa League
15 en 19 mei | |||||||||
Wedstrijd A | ||||||||||
ADO Den Haag | 2 | 1 | 3 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Vitesse | 5 | 2 | 7 | Wedstrijd C | ||||||
Vitesse | 3 | 2 | 5 | |||||||
Wedstrijd B | FC Utrecht | 2 | 1 | 3 | ||||||
sc Heerenveen | 4 | 1 | 5 | |||||||
FC Utrecht (Uitdoelpunt) | 3 | 2 | 5 |
Eerste ronde
Wedstrijd A
| ||||
9 mei 2018 18:30 uur |
ADO Den Haag | 2 – 5 | Vitesse | Stadion: Cars Jeans Stadion, Den Haag Toeschouwers: 11.930 Scheidsrechter: Danny Makkelie |
El Khayati 52' (pen.), 82' | Verslag | 14' Matavž 34', 37', 72' Mount 44' Linssen | ||
| ||||
12 mei 2018 18:30 uur |
Vitesse | 2 – 1 | ADO Den Haag | Stadion: GelreDome, Arnhem Toeschouwers: 13.715 Scheidsrechter: Kevin Blom |
Matavž 32' Mount 53' |
Verslag | 55' El Khayati | ||
- Vitesse gaat door naar de finale.
Wedstrijd B
| ||||
9 mei 2018 20:45 uur |
sc Heerenveen | 4 – 3 | FC Utrecht | Stadion: Abe Lenstra Stadion, Heerenveen Toeschouwers: 17.225 Scheidsrechter: Ed Janssen |
Kobayashi 9' Ghoochannejhad 23' Høegh 48' Dumfries 86' |
Verslag | 50', 63' Labyad 51', 51' Ayoub 65' (e.d.) Bulthuis | ||
| ||||
12 mei 2018 20:45 uur |
FC Utrecht | 2 – 1 | sc Heerenveen | Stadion: Stadion Galgenwaard, Utrecht Toeschouwers: 14.632 Scheidsrechter: Serdar Gözübüyük |
Strieder 39' Van der Maarel 58' |
Verslag | 78' Rojas | ||
- FC Utrecht gaat door naar de finale.
Tweede ronde
Deze ronde werd er tijdens beide wedstrijden gebruik gemaakt van een videoscheidsrechter.
Wedstrijd C
| ||||
15 mei 2018 20:45 uur |
Vitesse | 3 – 2 | FC Utrecht | Stadion: GelreDome, Arnhem Toeschouwers: 14.236 Scheidsrechter: Jochem Kamphuis Video-assistent: Kevin Blom |
Mount 42' Linssen 78' Kasjia 90+1' |
Verslag | 62' Leeuwin 86' Labyad | ||
| ||||
19 mei 2018 20:45 uur |
FC Utrecht | 1 – 2 | Vitesse | Stadion: Stadion Galgenwaard, Utrecht Toeschouwers: 21.353 Scheidsrechter: Bas Nijhuis Video-assistent: Danny Makkelie |
Van der Maarel 46' | Verslag | 18' (e.d.) Leeuwin 38' Miazga | ||
- Vitesse plaatst zich voor de tweede voorronde van de Europa League.
Play-offs om promotie/degradatie
In de periode van 1 t/m 20 mei werden de play-offs om promotie en degradatie tussen de Eerste divisie en de Eredivisie gespeeld. In de play-offs speelden de nummers 16 en 17 uit de Eredivisie om handhaving in de Eredivisie, terwijl acht andere teams uit de Eerste divisie 2017/18 speelden om promotie naar het hogere niveau. De nummer 18 uit de Eredivisie, FC Twente, degradeerde direct naar de Eerste divisie. De kampioen uit de Eerste divisie, Jong Ajax, mocht als belofteteam zijnde niet direct promoveren naar de Eredivisie, daardoor was Fortuna Sittard dat als tweede eindigde, het team dat direct naar de Eredivisie promoveerde. Doordat Fortuna Sittard ook een periodetitel had behaald, zijn de acht andere meespelende teams uit de Eerste divisie de overige periodekampioenen aangevuld met de zeven hoogst geëindigde teams op de ranglijst zonder periodetitel.
Van de acht meespelende teams uit de Eerste divisie 2017/18 hadden vier teams het recht van deelname aan de play-offs vanwege de resultaten in de perioden, dit waren de volgende teams (de teams die mee mochten doen zijn vetgedrukt):
- Periode 1: Jong Ajax, maar uitgesloten van deelname aan de play-offs. Het ticket voor deelname aan de play-offs ging naar N.E.C. (dat als tweede eindigde in de periode).
- Periode 2: Fortuna Sittard, vanwege directe promotie naar de Eredivisie geen deelname aan de play-offs. Hiervoor kwam het hoogst geklasseerde team op de eindranglijst, dat nog niet een ticket voor deelname aan de play-offs had, in de plaats. Dit was De Graafschap.
- Periode 3: FC Dordrecht, winnaar van de derde periode. Tevens als dertiende geëindigd op de ranglijst.
- Periode 4: Gewonnen door Fortuna Sittard, maar omdat ze in de tweede periode al een ticket voor deelname aan de play-offs hadden gekregen zou deze plaats normaal gesproken moeten zijn doorgeschoven naar het als tweede geëindigde team in de periode, dus Jong Ajax had in dat geval het ticket moeten krijgen. Omdat Jong Ajax als belofteteam zijnde is uitgesloten van deelname aan de play-offs schoof deze plaats door naar het hoogst geëindigde team op de eindranglijst, dat eveneens nog geen ticket voor deelname had gekregen. In dit geval ging het laatste ticket naar Telstar, dat als zesde was geëindigd op de eindranglijst.
De nummers 3, 4 en 6 t/m 10 uit de Eerste divisie, respectievelijk N.E.C. (3e), De Graafschap (4e), Telstar (6e), FC Emmen (7e), SC Cambuur (8e), Almere City FC (9e) en MVV Maastricht (10e), waren de andere deelnemende teams uit de Eerste divisie. De nummers 1 en 5, Jong Ajax (1e) en Jong PSV (5e), waren uitgesloten van deelname aan de play-offs omdat een belofteteam niet mag promoveren en/of deelnemen aan de play-offs. De deelnemende teams uit de Eredivisie waren Roda JC Kerkrade (16e) en Sparta Rotterdam (17e).
De teams uit de Eerste divisie zijn in onderstaand wedstrijdschema aangeduid met de positie op de ranglijst na afloop van de reguliere competitie. Het team dat als derde is geëindigd, in dit geval N.E.C., wordt aangeduid met JL3 (JL staat voor Jupiler League, vernoemd naar de hoofdsponsor van de Eerste divisie), de nummer 4 wordt aangeduid als JL4 en de nummers 6 t/m 10 als JL6 t/m JL10 en JL13 voor de nummer 13. JL8, JL9, JL10 en JL13 zullen eerst de eerste ronde, oftewel de kwartfinales, spelen. De deelnemende teams uit de Eredivisie, aangeduid met E16 en E17, en JL3, JL4, JL6 en JL7 stromen vanaf de tweede ronde (de halve finales) in.
De promotie, degradatie of handhaving van de deelnemende teams werd door middel van het spelen in een knock-outsysteem bepaald, hierin bepaalde het resultaat over twee wedstrijden (uit en thuis) welk team doorging naar de volgende ronde. Als dit resultaat in een gelijkspel was geëindigd ging het team met de meeste gescoorde uitdoelpunten door naar de volgende ronde. Indien dit na twee wedstrijden (2 keer 90 minuten) spelen ook gelijk was volgde er een verlenging. Als er dan nog steeds een gelijke stand overbleef werden er strafschoppen genomen. Het team dat als hoogste was geëindigd op de eindranglijst van de Eerste divisie speelde de tweede wedstrijd thuis. Zo speelde bijvoorbeeld De Graafschap, dat in de tweede ronde tegen Telstar aantrad, de tweede wedstrijd thuis omdat zij hoger waren geëindigd op de ranglijst dan Telstar (De Graafschap werd 4e, Telstar 6e).
Wedstrijdschema
Eerste ronde 1 en 5 mei |
Tweede ronde 10 en 13 mei |
Derde ronde 17 en 20 mei | |||||||||||||||||
JL7 | FC Emmen | 4 | 1 | 5 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
JL3 | N.E.C. | 0 | 4 | 4 | |||||||||||||||
C | FC Emmen | 0 | 3 | 3 | |||||||||||||||
D | Sparta Rotterdam | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||
JL13 | FC Dordrecht (w.n.s. 3 – 5) |
1 | 4 | 5 | |||||||||||||||
JL8 | SC Cambuur | 4 | 1 | 5 | |||||||||||||||
A | FC Dordrecht | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||
E17 | Sparta Rotterdam | 2 | 2 | 4 | |||||||||||||||
Eerste ronde 1 en 5 mei |
Tweede ronde 10 en 13 mei |
Derde ronde 17 en 20 mei | |||||||||||||||||
B | Almere City FC | 0 | 2 | 2 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
E16 | Roda JC Kerkrade | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||
JL10 | MVV Maastricht | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||
JL9 | Almere City FC | 3 | 3 | 6 | |||||||||||||||
E | Almere City FC | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||
F | De Graafschap | 1 | 2 | 3 | |||||||||||||||
JL6 | Telstar | 3 | 2 | 5 | |||||||||||||||
JL4 | De Graafschap | 2 | 4 | 6 | |||||||||||||||
Eerste ronde
Wedstrijd A
| ||||
1 mei 2018 20:45 uur |
FC Dordrecht | 1 – 4 | SC Cambuur | Stadion: Riwal Hoogwerkers Stadion, Dordrecht Toeschouwers: 2.412 Scheidsrechter: Christiaan Bax |
Bliek 63' | Verslag | 20' Crowley 47' Mathieu 71', 83' Barto | ||
| ||||
5 mei 2018 20:45 uur |
SC Cambuur | 1 – 4 (nv) (3 – 5 pen)
|
FC Dordrecht w.n.s. | Stadion: Cambuurstadion, Leeuwarden Toeschouwers: 7.542 Scheidsrechter: Kevin Blom |
Kallon 30' | Verslag | 48' Cijntje 58' Arias 71' (pen.), 73' Mahmudov | ||
Strafschoppen | ||||
---|---|---|---|---|
Crowley Van Wermeskerken Van Kippersluis Van Deelen |
Mahmudov Stankov Amevor Alkan Arias |
- SC Cambuur blijft in de Eerste divisie.
Wedstrijd B
| ||||
1 mei 2018 18:30 uur |
MVV Maastricht | 1 – 3 | Almere City FC | Stadion: De Geusselt, Maastricht Toeschouwers: 4.264 Scheidsrechter: Ed Janssen |
Ciranni 33' | Verslag | 23', 51', 62' Mirani | ||
| ||||
5 mei 2018 18:30 uur |
Almere City FC | 3 – 2 | MVV Maastricht | Stadion: Yanmar Stadion, Almere Toeschouwers: 1.792 Scheidsrechter: Serdar Gözübüyük |
Van der Water 45+1' MacDonald 77', 85' |
Verslag | 7' Janssens 47' Okita | ||
- MVV Maastricht blijft in de Eerste divisie.
Tweede ronde
Wedstrijd C
| ||||
10 mei 2018 14:30 uur |
FC Emmen | 4 – 0 | N.E.C. | Stadion: De Oude Meerdijk, Emmen Toeschouwers: 5.378 Scheidsrechter: Martin van den Kerkhof |
Veldmate 5' Bakker 8' Loen 32' Bijl 89' |
Verslag | |||
| ||||
13 mei 2018 14:30 uur |
N.E.C. | 4 – 1 | FC Emmen | Stadion: Goffertstadion, Nijmegen Toeschouwers: 5.321 Scheidsrechter: Bas Nijhuis |
Achahbar 5', 11' Sturing 42' Ter Haar Romeny 45+7' |
Verslag | 14' Bannink | ||
- N.E.C. blijft in de Eerste divisie.
Wedstrijd D
| ||||
10 mei 2018 16:45 uur |
FC Dordrecht | 1 – 2 | Sparta Rotterdam | Stadion: Riwal Hoogwerkers Stadion, Dordrecht Toeschouwers: 4.235 Scheidsrechter: Siemen Mulder |
Spierings 89' (e.d.) | Verslag | 10' Brogno 90' Mühren | ||
| ||||
13 mei 2018 16:45 uur |
Sparta Rotterdam | 2 – 2 | FC Dordrecht | Stadion: Het Kasteel, Rotterdam Toeschouwers: 10.132 Scheidsrechter: Jeroen Manschot |
Duarte 57' Mühren 77' |
Verslag | 7' Mahmudov 26' Cijntje | ||
- FC Dordrecht blijft in de Eerste divisie.
Wedstrijd E
| ||||
10 mei 2018 20:00 uur |
Almere City FC | 0 – 0 | Roda JC Kerkrade | Stadion: Yanmar Stadion, Almere Toeschouwers: 2.826 Scheidsrechter: Bas Nijhuis |
Verslag | ||||
| ||||
13 mei 2018 20:00 uur |
Roda JC Kerkrade | 1 – 2 | Almere City FC | Stadion: Parkstad Limburg Stadion, Kerkrade Toeschouwers: 12.489 Scheidsrechter: Allard Lindhout |
Schahin 53' | Verslag | 31' Van der Water 87' Hammouti | ||
- Roda JC Kerkrade degradeert naar de Eerste divisie.
Wedstrijd F
| ||||
10 mei 2018 12:30 uur |
Telstar | 3 – 2 | De Graafschap | Stadion: Rabobank IJmond Stadion, Velsen Toeschouwers: 4.663 Scheidsrechter: Jochem Kamphuis |
Platje 20' Novakovich 56' Hamdaoui 77' Van Huizen 13', 85' |
Verslag | 40', 44' S. Nieuwpoort 72' Van Mieghem 74' Serrarens | ||
| ||||
13 mei 2018 12:30 uur |
De Graafschap | 4 – 2 | Telstar | Stadion: De Vijverberg, Doetinchem Toeschouwers: 11.083 Scheidsrechter: Pol van Boekel |
L. Nieuwpoort 4' El Jebli 25' Serrarens 66' Van Mieghem 80' |
Verslag | 57' Hamdaoui 75' (pen.) Novakovich | ||
- Telstar blijft in de Eerste divisie.
Derde ronde
In deze ronde werd er bij alle wedstrijden gebruik gemaakt van een videoscheidsrechter.
Wedstrijd G
| ||||
17 mei 2018 18:30 uur |
FC Emmen | 0 – 0 | Sparta Rotterdam | Stadion: De Oude Meerdijk, Emmen Toeschouwers: 8.301 Scheidsrechter: Allard Lindhout Video-assistent: Jeroen Manschot |
Verslag | ||||
| ||||
20 mei 2018 14:30 uur |
Sparta Rotterdam | 1 – 3 | FC Emmen | Stadion: Het Kasteel, Rotterdam Toeschouwers: 10.606 Scheidsrechter: Dennis Higler Video-assistent: Kevin Blom |
Spierings 28' Dougall 87' |
Verslag | 38' Chacón 59' Jansen 66' Bannink | ||
- FC Emmen promoveert naar de Eredivisie.
- Sparta Rotterdam degradeert naar de Eerste divisie.
Wedstrijd H
| ||||
17 mei 2018 20:45 uur |
Almere City FC | 1 – 1 | De Graafschap | Stadion: Yanmar Stadion, Almere Toeschouwers: 3.430 Scheidsrechter: Kevin Blom Video-assistent: Dennis Higler |
Van der Water 84' Overtoom 90' |
Verslag | 90+2' (pen.) Serrarens | ||
| ||||
20 mei 2018 16:45 uur |
De Graafschap | 2 – 1 | Almere City FC | Stadion: De Vijverberg, Doetinchem Toeschouwers: 12.600 Scheidsrechter: Danny Makkelie Video-assistent: Jochem Kamphuis |
Tissoudali 45+2' Serrarens 68' |
Verslag | 36' Hoefdraad | ||
- De Graafschap promoveert naar de Eredivisie.
- Almere City FC blijft in de Eerste divisie.
Play-offs om promotie/degradatie Tweede/Derde divisie
In de play-offs om promotie en degradatie tussen de Tweede en Derde divisie speelden de nummers 15 en 16 uit de Tweede divisie en de 6 (plaatsvervangende) periodekampioenen uit de Derde divisie tegen elkaar. Hierbij werden halve finales en finales gespeeld, ieder over twee wedstrijden. Wanneer het resultaat na twee wedstrijden samen een gelijkspel was, ondanks dat een team meer uitdoelpunten had gescoord, werd er een verlenging gespeeld van 2 keer 15 minuten. Indien er na deze verlenging nog geen winnaar was werden er strafschoppen genomen.
Ronde | Datum & soort wedstrijd |
Thuisteam | Uitslag | Uitteam | Totaalscore over beide wedstrijden |
Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
Halve finale | 30 mei 2018 Heenwedstrijd |
JVC Cuijk | 0 - 2 | FC Lisse | Niet van toepassing | |
Jong Almere City FC | 1 - 1 | VV UNA | ||||
Jong FC Volendam | 1 - 2 | SV TEC | ||||
Quick (H) | 1 - 1 | SVV Scheveningen | ||||
2 juni 2018 Terugwedstrijd |
FC Lisse | 0 - 3 | JVC Cuijk | 2 - 3 | FC Lisse is gedegradeerd naar de Derde divisie. | |
VV UNA | 1 - 1 (n.v.) | Jong Almere City FC | 2 - 2 | Jong Almere City FC wint na strafschoppen (1 - 3). | ||
SV TEC | 1 - 0 | Jong FC Volendam | 3 - 1 | |||
SVV Scheveningen | 1 - 0 | Quick (H) | 2 - 1 | |||
Finale | 6 juni 2018 Heenwedstrijd |
Jong Almere City FC | 2 - 1 | JVC Cuijk | Niet van toepassing | |
SVV Scheveningen | 2 - 0 | SV TEC | ||||
9 juni 2018 Terugwedstrijd |
JVC Cuijk | 1 - 3 | Jong Almere City FC | 2 - 5 | Jong Almere City FC is gepromoveerd naar de Tweede divisie. | |
SV TEC | 2 - 1 | SVV Scheveningen | 2 - 3 | SVV Scheveningen promoveert naar de Tweede divisie. SV TEC degradeert naar de Derde divisie. |
Play-offs om promotie/degradatie Derde divisie/Hoofdklasse
In de play-offs om promotie en degradatie tussen de Derde divisie en de Hoofdklasse speelden de nummers 15 en 16 uit de Derde divisie en de 12 (plaatsvervangende) periodekampioenen uit de vier verschillende Hoofdklasse-competities tegen elkaar. Hierbij speelden de zaterdagteams alleen tegen andere zaterdagteams en spelen de zondagteams tegen andere zondagteams.
Ook bij deze play-offs werden er een halve finale en een finale gespeeld, ieder over twee wedstrijden. Wanneer er na twee wedstrijden spelen samen een gelijkspel was, ondanks dat een team meer uitdoelpunten had gescoord, werd er 2 keer 15 minuten verlengd. Indien er na deze verlenging nog geen winnaar was werden er strafschoppen genomen.
Doordat Jong FC Twente aangaf na dit seizoen niet verder te willen gaan in de voetbalpiramide, maar wel door wilde gaan in de reservecompetitie betaald voetbal, kwam er een plaats vrij in de Derde divisie. Via de nacompetitie werd deze vrijgekomen plaats opgevuld. Om het team te bepalen dat volgend seizoen in de plaats van Jong FC Twente mocht gaan speelden de verliezende finalisten van de nacompetitie tussen de Derde divisie zaterdag en Hoofdklasse zaterdag. Deze extra wedstrijd werd gespeeld op zaterdag 16 juni, er werd dus niet over twee finales gespeeld. De wedstrijd vond plaats op neutraal terrein.
Zaterdagteams
Ronde | Datum & soort wedstrijd |
Thuisteam | Uitslag | Uitteam | Totaalscore over beide wedstrijden |
Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
Halve finale | 29 mei 2018 Heenwedstrijd |
Excelsior '31 | 1 - 4 | vv Capelle | Niet van toepassing | |
SteDoCo | 1 - 2 | VV Berkum | ||||
HSV Hoek | 1 - 0 | VV Spijkenisse | ||||
Ajax (amateurs) | 2 - 0 | Ter Leede | ||||
2 juni 2018 Terugwedstrijd |
vv Capelle | 1 - 2 | Excelsior '31 | 5 - 3 | ||
VV Berkum | 2 - 3 (n.v.) | SteDoCo | 4 - 4 | SteDoCo wint na strafschoppen (7 - 8). | ||
VV Spijkenisse | 2 - 2 | HSV Hoek | 2 - 3 | VV Spijkenisse is gedegradeerd naar de Hoofdklasse. | ||
Ter Leede | 2 - 0 (n.v.) | Ajax (amateurs) | 2 - 2 | Ajax (amateurs) wint na strafschoppen (3 - 4). | ||
Finale | 5 juni 2018 Heenwedstrijd |
SteDoCo | 0 - 1 | vv Capelle | Niet van toepassing | |
Ajax (amateurs) | 1 - 3 | HSV Hoek | ||||
9 juni 2018 Terugwedstrijd |
vv Capelle | 0 - 3 | SteDoCo | 1 - 3 | SteDoCo is gepromoveerd naar de Derde divisie. | |
HSV Hoek | 1 - 2 | Ajax (amateurs) | 4 - 3 | HSV Hoek is gepromoveerd naar de Derde divisie. | ||
Om de open plaats in de Derde divisie |
16 juni 2018 | vv Capelle | 1 - 2 | Ajax (amateurs) | Niet van toepassing | Ajax (amateurs) is gepromoveerd naar de Derde divisie, vv Capelle is gedegradeerd naar de Hoofdklasse. |
Zondagteams
Ronde | Datum & soort wedstrijd |
Thuisteam | Uitslag | Uitteam | Totaalscore over beide wedstrijden |
Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|
Halve finale | 31 mei 2018 Heenwedstrijd |
SP Silvolde | 1 – 2 | VV GOES | Niet van toepassing | |
VV Gemert | 2 - 0 | Be Quick 1887 | ||||
HVV Hollandia | 1 - 1 | Quick '20 | ||||
RKSV Halsteren | 1 - 1 | Achilles 1894 | ||||
3 juni 2018 Terugwedstrijd |
VV GOES | 1 - 1 | SP Silvolde | 3 - 2 | ||
Be Quick 1887 | 5 - 0 | VV Gemert | 5 - 2 | |||
Quick '20 | 2 - 1 | HVV Hollandia | 3 - 2 | |||
Achilles 1894 | 0 - 0 (n.v.) | RKSV Halsteren | 1 - 1 | RKSV Halsteren wint na strafschoppen (5 - 6). | ||
Finale | 7 juni 2018 Heenwedstrijd |
VV GOES | 2 - 2 | Be Quick 1887 | Niet van toepassing | |
RKSV Halsteren | 1 - 0 | Quick '20 | ||||
10 juni 2018 Terugwedstrijd |
Be Quick 1887 | 0 - 2 | VV GOES | 2 - 4 | VV GOES promoveert naar de Derde divisie, Be Quick 1887 degradeert naar de Hoofdklasse. | |
Quick '20 | 4 - 2 (n.v.) | RKSV Halsteren | 4 - 3 | Quick '20 handhaaft zich in de Derde divisie. |
Bronnen
- Speelschema Eredivisie play-offs voor Europees ticket 2017/18, Toelichting KNVB
- KNVB reglement periodekampioenschappen eerste divisie betaald voetbal seizoen 2017-18
- Speelschema play-offs om promotie/degradatie seizoen 2017/18
- Speelschema play-offs om promotie/degradatie seizoen 2017/18, Toelichting KNVB
- De gevolgen van vertrek Jong FC Twente uit voetbalpiramide, KNVB.nl, 24 mei 2018
Seizoenen van de play-offs Eredivisie en Eerste divisie | |||
---|---|---|---|
1960 · 1975 · 1987 · 1988 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · |