Overleg gebruiker:Mike1023: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
 
(156 tussenliggende versies door 10 gebruikers niet weergegeven)
Regel 4: Regel 4:
 
__TOC__
 
__TOC__
  
== Koppelen in portaal ==
+
== Reactie op: Gefeliciteerd!  ==
  
Hoi Mike. Ik lees graag je historische en literaire verhalen. Echter, vergeet je ze niet in het desbetreffende Portaal toe te voegen? Zeker nu de portalen rechtstreeks toegang bieden aan zo'n 20.000 artikelen en ze steeds beter gevonden worden (zie clubhuis). Gr.[[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 31 aug 2023 22:30 (CEST)
+
Nog veel succes met je architectuur artikelen en natuurlijk gewoon alle andere artikelen! Moge er nog vele komen! Groetjes, {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 16 jun 2025 11:38 (CEST)
:Dag Hanssain, ik zal het zoveel mogelijk proberen te doen. Qua literaire onderwerpen staan veel belangrijke schrijvers op [[Portaal:Literatuur]] vermeld. Door middel van tabellen over het oeuvre (zie [[Victor Hugo]]) probeer ik ze naar de artikelen over de literaire werken te verwijzen. Qua historische onderwerpen ga ik ze vermelden op de tijdlijnportalen (zoals Commune van Parijs op [[Portaal:Industriële Revolutie]]) en waar mogelijk op de landenportalen (in het eerder genoemde geval [[Portaal:Frankrijk]]). Ik ben van plan enkele landenportalen erbij te maken (zoals voor Portugal, Roemenië en Noorwegen), maar wachtte daar eventjes mee i.v.m. het nieuwe portaalsysteem en het nieuwe uiterlijk voor portalen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 1 sep 2023 16:03 (CEST)
 
  
== Succes ==
+
== 10.000 ARTIKELEN !!! ==
 +
Hoi Mike, gefeliciteerd met het maken van je 10.000ste artikel! Hierbij overhandig ik je de enig-echte 10K artikel ster! [[Bestand:Barnster10K.png|200px]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 16 jun 2025 21:43 (CEST)
 +
:Heel erg bedankt! Ik wist niet dat het er zoveel waren. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 16 jun 2025 21:46 (CEST)
 +
::Het is echt waar! Kijk maar: {{Editcount|Mike1023|Artikel=X}}. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 16 jun 2025 21:51 (CEST)
 +
::: W-A-U-W. Gefeliciflapstaart man! Dit betekent dat ongeveer 20% van alle artikelen van jou zijn! Daar mag je hééééééél trots op zijn Mike! Je hebt hier denk ik heel lang over gedaan, en ik geniet van je artikelen! Ze zijn mooi geschreven, en over dingen waar ik niet eens de naam van weet. Je bent een van de grootste bijdragers aan deze website, denk ik. Wat ik net ook zei: weest trots op jezelf met deze prestatie, en ga zo door! (Was dit te overdreven? Ik weet niet.) Groetjes, {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 17 jun 2025 12:05 (CEST)
 +
::::Bedankt. Dat klopt, maar het is ook over een zeer lange periode. Ik maakte mijn account aan in februari 2013 toen ik nog de eerste klas van de middelbare school zat. Voornamelijk tijdens de middelbare school heb ik een groot aantal artikelen aangemaakt, vaak ook over dingen waarover ik toetsen en examens had. Als je de leerstof aan iemand anders kan uitleggen dan weet je zeker dat je het voor een examen weet. Zo kwamen we bijvoorbeeld aan de artikelen [[planten]], [[hart en vaatstelsel]] en [[goniometrie]]. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 17 jun 2025 17:26 (CEST)
 +
::::: Gefeliciteerd Jij hebt 20% van alle wikikids pagina's gemaakt MVG  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 19 jun 2025 11:18 (CEST)
 +
::::::Dankjewel. {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 19 jun 2025 13:16 (CEST)
  
Ik vermoed dat je de komende tijd druk bent met je studie. Succes daarmee! Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 11 sep 2023 19:26 (CEST)
+
== Districten Antwerpen ==
:Bedankt! Ik blijf actief voor moderatorenwerk, maar (langere) artikelen zit er voorlopig even niet in. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 11 sep 2023 19:27 (CEST)
 
  
== [[Gebruiker:S.Perquin/Geschiedenis van WikiKids|Geschiedenis van WikiKids]] ==
+
Hoi Mike, ik gok dat jij wel weet hoe de districten in Antwerpen worden aangegeven. Hebben die een eigen bebouwde kom bord? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 24 jun 2025 11:58 (CEST)
 +
:Dat klopt. In principe zijn de districten van Antwerpen gewoon deelgemeenten, maar met eigen raad, districtsburgemeester en verkiezingen. Een plaatsnaambord toont de naam van het district (dus bijv. Wilrijk) met daaronder het woord "Antwerpen" in een kleiner lettertype. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 24 jun 2025 12:48 (CEST)
 +
::Top! Bedankt. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 24 jun 2025 13:18 (CEST)
  
Beste Mike1023, ik ben vandaag weer druk bezig met de geschiedschrijving over WikiKids. Ik bedacht vannacht om een kopje met [[Gebruiker:S.Perquin/Geschiedenis van WikiKids#Vaste gebruikers|vaste gebruikers]] toe te voegen aan mijn project. Ik weet dat jij in een e-mail aangaf dat je ook ooit bezig bent geweest met een "eregalerij", en ik kan me nog herinneren dat jij ook een pagina had met de vaste gebruikers met datums erachter. Ik kan deze echter niet meer vinden als ik naar pagina's zoek in jouw gebruikersruimte. Waar stonden deze ook alweer? Daarnaast vroeg ik me af of je de inhoud van de verwijderde pagina [[Gebruiker:S.Perquin/Project:WikiKidsHistorie/Brief]] naar me zou willen sturen via de e-mail. Alvast bedankt! Ik hoor graag van je! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 16 sep 2023 11:09 (CEST)
+
== Sjabloon:India  ==
:Dag S.Perquin, de eregalerij is te vinden via [[Gebruiker:Mike1023/Kladblok3]] (hoewel deze incompleet is, staan er wel veel namen in). Ik zal de inhoud van de pagina meteen naar je mailen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 sep 2023 21:53 (CEST)
 
::Bedankt! Ik zal die namen ook toevoegen aan het kopje van vaste gebruikers. En bedankt voor de e-mail! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 sep 2023 23:11 (CEST)
 
  
== Kaasdieslimis ==
+
Dag Mike, Ik zag dat je met sjablonen bezig was en ik vroeg me af of jij het sjabloon voor werelderfgoed ook voor india zou kunnen maken? MVG,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 26 jun 2025 20:52 (CEST)
 +
:Dag Thijmen, ik heb het [[Sjabloon:Navigatie werelderfgoed India]] voor je gemaakt. Je kunt deze op artikelen over de werelderfgoederen in India plaatsen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 26 jun 2025 20:55 (CEST)
 +
:: Bedankt ik heb het meteen op alle pagina's neer gezet. MVG,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 26 jun 2025 21:02 (CEST)
  
Hoi Mike, ik snap iets niet. Hoe kan gebruiker:Kaasdieslimis opnieuw ern account aanmaken terwij hij geblokkeerd is? Of zie ik iets over het hoofd? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 19 sep 2023 13:57 (CEST)
+
== Uitslag SuperSchrijfwedstrijd 2025 ==
:Hij is al geblokkeerd, maar Thijmen4 heeft hem alleen verwelkomd. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 sep 2023 14:04 (CEST)
 
::Hij is inderdaad al geblokkeerd en kan ook geen nieuwe accounts aanmaken (en heb het nogmaals gecheckt). Ik denk dat Thijmen hem per ongeluk heeft verwelkomd, aangezien de overlegpagina nog niet was aangemaakt. Ik heb de overlegpagina aangepast zodat er het goede bericht staat. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 19 sep 2023 14:11 (CEST)
 
:::Bedankt voor de uitleg. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 19 sep 2023 14:35 (CEST)
 
  
== Badge voor aantal aangemaakte artikelen ==
+
Beste Mike, mijn suggestie zou zijn om de uitslag van de SuperSchrijfwedstrijd 2025 sowieso te plaatsen op [[Wikikids:SuperSchrijfwedstrijd 2025/uitslag]], net als destijds gedaan is bij [[Wikikids:SuperSchrijfwedstrijd 2013|de wedstrijd in 2013]]. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 30 jun 2025 20:38 (CEST)
 +
:Yes, zal ik doen. Ik zal het zowel in het Clubhuis plaatsen als op die pagina. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 30 jun 2025 20:46 (CEST)
  
Beste Mike, ik zie nu dat ik nooit badges heb ontvangen voor het aantal artikelen dat ik heb aangemaakt. Kan ik deze wellicht alsnog krijgen? Ik weet niet welke badge ik op dit moment zou hebben. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 22 sep 2023 00:09 (CEST)
+
== Deze had je nog niet ==
:Dag S.Perquin, dat klopt. De badges voor aantal nieuwe artikelen zijn de enige badges die niet werken. Zelf kan ik dit niet oplossen; ik heb dit gevraagd aan Rots61, maar deze momenteel ook druk bezet met andere dingen (waardoor het een tijd kan duren, aangezien ook het gehele systeem geüpdated moet worden). Naar mijn weten is er niet een eenvoudige manier om het aantal nieuwe artikelen wat een gebruiker heeft aangemaakt te checken (zoals bij het aantal bewerkingen wél het geval is). Daardoor zou ik alles handmatig moeten tellen, waar ik geen tijd voor heb helaas. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 22 sep 2023 11:03 (CEST)
 
::Ah, oké, helaas! Hopelijk wordt het systeem snel geüpdated! 😄 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 22 sep 2023 11:10 (CEST)
 
  
== Bestand verwijderen ==
+
Hierbij geeft ik je de ster voor het wegwerken van rode links: [[Bestand:Red Link Removal Barnstar Hires.png|50px]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 18 jul 2025 14:26 (CEST)
 +
:Heel erg bedankt. Ik ben momenteel bezig met het aanvullen van de rode links op de [[werelderfgoedlijst]]. Daar ben ik nog wel even zoet mee. Ook omdat ik enkele artikelen daaromheen probeer aan te maken. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 jul 2025 21:11 (CEST)
 +
::En jij bedankt voor het bedenken van de truuk om het probleem van Thijmen op te lossen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 18 jul 2025 22:19 (CEST)
 +
:::Geen probleem. Het schoot me vanmiddag in ene keer te binnen. Als je de inhoud wil verbergen kun je het [[sjabloon:Inhoud verbergen]] gebruiken. Ik wist alleen niet over het [[sjabloon:abc]] dan nog werkte, maar blijkbaar kan dat. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 jul 2025 22:26 (CEST)
  
Beste Mike, <s>zou je voor mij het [[:Bestand:Achtergrond filosofie.jpg]] willen verwijderen?</s> Ik wil graag een nieuwe versie uploaden, maar dit kan blijkbaar niet. "Uploaden kan tijdelijk alleen maar via de Upload Wizard!", "Je kunt geen plaatje uploaden via deze methode", staat er. Weet je trouwens of en wanneer dit opgelost zou worden? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} 22 sep 2023 19:33 (CEST)
+
== Artikelen gerelateerd aan TK-verkiezingen 2025 ==
:Gedaan inmiddels :-) {{Gebruiker:Gerarddummer/Handtekening}} 22 sep 2023 19:35 (CEST)
+
Hallo Mike1023, dank voor de moeite die je hebt gestoken in de artikelen [[Fryske Nasjonale Partij]], [[anarchokapitalisme]] en [[minarchisme]]! De artikelen zien er goed uit. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 29 jul 2025 18:17 (CEST)
::Bedankt, Gerard! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 22 sep 2023 19:36 (CEST)
+
:Geen probleem. Ook bedankt voor het artikel over het [[basisinkomen]]. Nooit geweten wat dat plan inhield precies. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 29 jul 2025 19:58 (CEST)
:::Mooi dat het zo snel is opgelost. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 22 sep 2023 20:28 (CEST)
+
::Overigens: het viel me te binnen dat meer Nederlandse partijen (soort van) pleiten voor een basisinkomen. Ik weet dat [https://www.partijvoordedieren.nl/standpunten/stimuleren-basisinkomen-en-armoede-bestrijden Partij voor de Dieren] verschillende keren het basisinkomen heeft voorgedragen als mogelijk voorstel. In Amsterdam staat het blijkbaar ook als expliciet standpunt op de website ([https://amsterdam.partijvoordedieren.nl/standpunten/basisinkomen zie hier]). Ook zag ik Volt vaak flirten met het idee op Twitter (of X). Ik vond op de website [https://voltnederland.org/standpunten/gelijke-kansen/een-basisinkomen-voor-iedereen deze pagina]. Ik weet niet of dit het vermelden waard is, waardoor ik het even hier vermeld. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 29 jul 2025 22:53 (CEST)
 +
:::Excuses voor de late reactie en bedankt voor het uitzoekwerk. Op de [https://www.partijvoordedieren.nl/standpunten/stimuleren-basisinkomen-en-armoede-bestrijden landelijke website] van de Partij voor de Dieren staat dat de partij graag wil dat er een onderzoek komt naar een basisinkomen, maar ook openstaat voor alternatieven. Voor Volt geldt inderdaad (als ik het goed begrijp) dat zij stapsgewijs willen werken naar een basisinkomen. Verder kwam ik er vandaag achter dat de partij LEF (eerste deelname in 2023) ook pleit voor een basisinkomen. Ik denk dat dit wel het vermelden waard is op het artikel basisinkomen, maar dan met de kanttekeningen dat de PvdD eerst een onderzoek wil en dat Volt stapsgewijs daarnaartoe wil werken door eerst de bijstandsuitkering te verhogen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 7 aug 2025 19:33 (CEST)
 +
::::Bedankt voor de toelichting. Ook een mooi artikel over Tofik Dibi. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 8 aug 2025 17:54 (CEST)
 +
:::::Dank voor het compliment! Ik heb de informatie over de standpunten van LEF, PvdD en Volt toegevoegd aan het artikel over het basisinkomen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 9 aug 2025 17:57 (CEST)
  
== Interview ==
+
== Clear ==
  
Beste Mike1023, vandaag werd ik erop gewezen dat iemand op de Franstalige [[Vikidia]] regelmatig interviews houdt met gebruikers van die wiki.<sup>[https://fr-vikidia-org.translate.goog/wiki/Vikidia:Gazette/archives/2022/Hiver?_x_tr_sl=fr&_x_tr_tl=nl]</sup> Nu leek het me ook leuk om interviews te houden met gebruikers van onze community. Zou je misschien antwoord willen geven op onderstaande vragen? Dan sla ik deze op in mijn gebruikersnaamruimte. Via [[Gebruiker:S.Perquin/Interviews]] kun je dan de interviews bekijken die ik met jou en anderen heb gehouden. Ik heb de volgende tien vragen opgesteld:
+
Hoi Mike, weet jij of er zoiets bestaat als "Clearmiddle"? Ik gebruik de laatste tijd regelmatig Clearleft om de tekst onder een links uitgelijnde afbeelding ook links verder te laten lopen. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 31 jul 2025 11:03 (CEST)
#Wanneer heb je voor het eerst over WikiKids gehoord?
+
:Hoi Hanssain, ik weet of dat bestaat. Misschien dat Rots61 het weet? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 31 jul 2025 11:12 (CEST)
#Wanneer en om welke reden heb je een account aangemaakt op WikiKids?
+
::Je kunt op deze pagina het verschil zien: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/clear. We hebben {{tl|clearleft}}, {{tl|clearboth}} en clear none (standaard). {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 31 jul 2025 17:18 (CEST)
#Wat was je eerste indruk van WikiKids?
+
:::{{tl|clearboth}} gebruik ik dus als "Clearmiddle"? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 31 jul 2025 23:29 (CEST)
#Wat doe je het liefst op WikiKids?
+
::::Ja, {{tl|clearboth}} zorgt daarvoor. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 31 jul 2025 23:45 (CEST)
#Waar schrijf je het liefst artikels over op WikiKids?
 
#Wat vind je leuk aan WikiKids?
 
#Wat zou je liever anders zien op WikiKids?
 
#Wat wil je de komende jaren nog bereiken op WikiKids?
 
#Heb je een speciale wens of boodschap voor gebruikers van WikiKids?
 
#Is er nog iets anders wat je wilt zeggen?
 
Ik ben benieuwd naar je antwoorden en ik lees deze graag! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} 23 sep 2023 22:51 (CEST)
 
  
== Ook een ster! ==
+
== 185! ==
  
[[Bestand:Barnstar Belgium.png|100px|right]]
+
{{Gebruikersbox|#808000|lightcyan|[[bestand:UNESCO_logo_English.svg|center|55px]]|Deze gebruiker heeft meegeholpen met het [[Wikikids:Wikiproject/Werelderfgoed|Wikiproject Werelderfgoed]], en heeft 185 artikelen verbeterd en gemaakt}}
Dag Mike, hoewel het project:Vlaanderen & Wallonië nog bezig is, wil ik je ook de België-ster geven. Dus ik wil gelijk oversteken, want jouw bijdragen zijn ook behoorlijk! Bedankt voor de samenwerking. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 27 sep 2023 11:32 (CEST)
+
Hoi Mike! Jij hebt bij veruit de meeste artikelen gemaakt/verbeterd. 185! Bedankt voor deze geweldige bijdrage aan dit project! {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 1 aug 2025 07:54 (CEST)
:Heel erg bedankt! {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 27 sep 2023 11:57 (CEST)
+
:Bedankt! Het was een leuk project. Ik ben sowieso nog van plan enkele ontbrekende artikelen uit de werelderfgoedlijst aan te vullen/aan te maken. Ik hoop dat alles leuk is op vakantie. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 1 aug 2025 08:55 (CEST)
 +
::Zeker! Ook jij veel succes gewenst met het verbeteren nog! Met Vriendelijke Groet, {{Gebruiker:Wezoom/Handtekening}} 1 aug 2025 09:09 (CEST)
  
== Arabic ==
+
== Werk sjabloon ==
  
Hi :)<br />Vikidia now has a new version, [https://ar.vikidia.org in Arabic]. Could you please add the interwiki and add a link in the main page?--'''[[User:AjejeBrazorf|<span style="font-family:Bookman Old Style,Palatino Linotype,Times New Roman;color:#000000">ANGELO</span>]]''' <sup><small>[[User talk:AjejeBrazorf|<span style = "color:#4B0082">(aka AjejeBrazorf)</span>]]</small></sup>  18 okt 2023 10:40 (CEST)
+
Dag Mike, ik heb het werk sjabloon op de pagina [[Lijst van doges van Venetië]] verwijdert. Dit komt omdat er 1 week lang niks is gewijzigd. Mvg  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 13 aug 2025 09:09 (CEST)
:Hi AjejeBrazorf, thank you for informing me. I added the possibility to add interwikis and shall add a link to the main page (after finishing this message). I wish the Arabic Vikidians good luck with their new wiki and I hope it provides information to many more children. Kind regards, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 okt 2023 13:15 (CEST)
+
:De houdbaarheidsdatum van het sjabloon is twee weken Thijmen, staat gewoon in het sjabloon. Ik zal het terug zetten, dan kan Mike zelf bepalen of hij al klaar was. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 13 aug 2025 09:24 (CEST)
 +
::Klopt, de houdbaarheidsdatum is niet één maar twee weken. Het is dus belangrijk om het sjabloon goed te lezen. Voor nieuwe gebruikers zou zoiets namelijk verwarring kunnen veroorzaken. Ik ben waarschijnlijk nog een paar dagen bezig met het artikel. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 13 aug 2025 11:15 (CEST)
 +
::: Ik had de houdbaarheidsdatum niet gelezen sorry daarvoor MVG,  {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 13 aug 2025 18:19 (CEST)
  
== Literatuurkritiek ==
+
== 50.000e  ==
Hallo Mike1023, ik heb zojuist het artikel [[literatuurkritiek]] afgerond. Ik kan me het goed voorstellen als je er geen tijd voor hebt, maar als je er tijd voor hebt zou ik willen vragen of je een kijkje kunt nemen op het artikel en het zou kunnen nalopen op eventuele misverstanden/fouten die ik heb gemaakt, aangezien je taal- en letterkunde studeert. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 3 nov 2023 21:32 (CET)
 
:Ik heb het doorgelezen en vrijwel alles klopte (ik heb alleen wat kleinere dingetjes toegevoegd). Het enige wat ik heb aangepast was het woord "eerdere werken" bij oeuvre. In principe kun je een boek ook met latere werken van de auteur vergelijken. Een voorbeeld hiervan is de rol en invloed van de werken van Johann Wolfgang van Goethe in Thomas Manns ''De toverberg'' (1924). In latere werken van Mann is deze invloed ook zichtbaar, waarvan de bekende voorbeelden "Lotte in Weimar" (1942/44) en "Doctor Faustus" (ergens in de jaren 1950 uitgegeven). Het gaat in principe beide kanten op. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 3 nov 2023 21:54 (CET)
 
::Dank voor de moeite om het artikel door te nemen en de verbeteringen. Ik twijfelde zelf al een beetje aan de manier waarop ik oeuvre definieerde, maar kon bij het schrijven niet zo goed aanvoelen waar ik de plank missloeg. Het voorbeeld van Goethe en Mann kende ik niet, maar is zeker verhelderend, dus dank daarvoor. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 4 nov 2023 13:47 (CET)
 
  
== Enquête ==
+
Hoi Mike, zo te zien heb jij zojuist met [[Gokkersmisvatting]] het 50.000 artikel van WikiKids aangemaakt! Gefeliciteerd. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 2 sep 2025 14:39 (CEST)
 +
:Ah wow, ik dacht dat de teller nog een stuk lager stond. In ieder geval ben ik blij dat de bekendste misvatting uit de kansberekening het 50.000e artikel geworden is! Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 2 sep 2025 14:46 (CEST)
  
Hoi Mike, heb de enquête verder ingevuld. Hoewel sommige vragen niet helemaal van toepassingen lijken te zijn, kun je er toch over nadenken. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 4 nov 2023 18:01 (CET)
+
== Persbericht nakijken en eventueel verbeteren ==
:Fantastisch. Ik zal de vragen vandaag of morgen in Google Formulieren zetten. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 4 nov 2023 18:21 (CET)
 
::Dag Hanssain, ik heb de vragen in de enquête gezet en ze gecontroleerd. [https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfv68oYGR1SmBr2dxIgbqmrO-vCqBpg5CdVnCB3MBt-nIzg3Q/viewform?usp=sf_link Hier is een link naar de enquête]. Ik heb de functie om alle velden verplicht in te vullen (voordat je je antwoorden kunt verzenden) uitgezet. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 5 nov 2023 19:49 (CET)
 
:::Wat denk je, zullen we de vaste gebruikers persoonlijk uitnodigen voor de enquête (ook omdat mijn email er bij staat)? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 5 nov 2023 21:08 (CET)
 
::::Ja, lijkt me een goed plan. De resultaten worden automatisch verzameld en verwerkt in grafieken. Zodra we genoeg antwoorden hebben ontvangen (in één of twee weken) kan ik de resultaten bekendmaken. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 5 nov 2023 21:15 (CET)
 
  
== Enquête ==
+
Beste Mike, zie [[Wikikids:Bereiken van 50.000 artikelen]]. In het Clubhuis zei je: "Overigens kan ik het persbericht ook nakijken als je wilt. Tijdens mijn studie heb ik geleerd hoe je die het beste kunt opstellen (en heb dat al enkele keren gedaan voor organisaties). Ik kan er dan vanavond naar kijken." Zou je dit willen doen? Dan publiceer ik het persbericht vanavond nog op Facebook en LinkedIn! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 sep 2025 18:29 (CEST)
 +
:Dag S.Perquin, ik heb het persbericht nagekeken. Ten eerste een aantal goede dingen: je bent direct ter zake gekomen in de inleiding en je maakt een mooi bruggetje van het verleden naar toekomst (zowel voor WikiKids als de wereld ansich) en benadrukt daarbij de kracht van WikiKids. Ook is het goed dat je een korte titel hebt gekozen. Aangeraden wordt bij persberichten vaak een titel van maximaal zeven woorden te kiezen. Ik heb wel enkele veranderingen doorgevoerd:
 +
:* Het persbericht was in de we-vorm geschreven. Ik heb dat veranderd naar de derde persoon. Hierdoor lijkt het meer op een krantenartikel. Waarom? Persberichten zijn bedoeld voor journalisten om over te nemen. Hierbij moet je het ze zo makkelijk mogelijk maken. Het liefste zo makkelijk dat ze het kunnen copy-pasten in hun krant of op hun website. (Overigens is dat de reden waarom je soms dezelfde artikelen ziet op meerdere platforms).
 +
:* Ik heb sommige zinnen iets ingekort of opgesplitst. De combinatie van lange en korte zinnen leest voor de meeste mensen het prettigst. Ook moeten mensen veel inspanning doen voor moeilijke zinsconstructies en langere zinnen. Ik heb ook mijn eigen naam weggehaald. Buiten privacy-redenen is dat ook niet relevant voor journalisten. In principe zijn namen enkel interessant als het gaat om een bekend persoon (bijv. "Pommelien Thijs maakt samen met HEMA zomercollectie") of het gezicht van een organisatie (zoals Gerard Dümmer).
 +
:* Ik heb de structuur iets veranderd, zodat er een betere afsluiting was.
 +
:* Onderaan het bericht staat ook een korte beschrijving met contactgegevens (onder de streep). Voor journalisten kan dat relevant zijn als zij meer willen weten. Ook hierbij gaat het erom om het voor journalisten zo makkelijk mogelijk te maken. Je kunt dat eventueel weglaten voor sociale media. Bedrijven en organisaties hebben vaak een persberichtenpagina (bereikbaar vanuit de hoofdpagina), waar dat meestal wel staat (in some form). WikiKids heeft dat niet, maar misschien is het slim hierop den duur naar te kijken. Dan kunnen ook persberichten gepubliceerd voor zaken als projecten en wedstrijden. Stel je zou een wikiproject doen over Gelderland (als voorbeeld), zullen Gelderse media en misschien zelfs de website van de provincie Gelderland dat kunnen overnemen.
 +
:Een ander iets waar ik nog aanzat te denken is dat veel persberichten een citaat hebben van de baas/voorzitter van het bedrijf/de organisatie. In dit geval zou het leuk zijn als Gerard Dümmer in twee á drie zinnen zou zeggen wat de kracht van WikiKids is. Bij veel persberichten zijn dat zelfbedachte citaten door de opsteller van het persbericht (die met toestemming het citaat publiceert). Ironisch genoeg zijn dat dus dingen die nooit door de persoon gezegd zijn, maar het maakt een bericht meer levendig en zorgt voor een "gezicht". Lange uitleg, maar ik hoop dat je er iets meekan. Ik heb het artikel nagelezen op typfouten en zelfs ChatGPT gevraagd het nog eens na te kijken. S.v.p. lees het nog een keer na voordat ik iets over het hoofd zie. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 2 sep 2025 20:01 (CEST)
 +
::Dag Mike, supergoede tips en verbeteringen! Heel erg bedankt! Gerard Dümmer zei via een privébericht naar mij op LinkedIn het volgende: "Al bijna 20 jaar lang maken vrijwilligers WikiKids elke dag iets mooier! Inmiddels hebben we daardoor de 50.000 artikelen bereikt. Een mooie mijlpaal waar elk jaar miljoenen gebruikers van profiteren. Ik ben hier echt supertrots op!" Waar zou dit citaat het beste geplaatst kunnen worden? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 3 sep 2025 07:37 (CEST)
 +
:::Update: Ik heb het tussen het persbericht en "Over WikiKids" geplaatst, tussen horizontale strepen. Is dat goed zo? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 3 sep 2025 07:52 (CEST)
 +
::::Ik heb het in de tekst verwerkt op de plek die me het meest logisch lijkt. Voor journalisten is dat het handigst om over te nemen. Bedankt voor het regelen van een citaat. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 3 sep 2025 10:09 (CEST)
 +
:::::Super, dankjewel! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 4 sep 2025 13:26 (CEST)
  
Hallo Mike. Dit is het verzoek dat ik de actieve gebruikers met eigen gebruikerspagina heb gestuurd: In het kader van de zelfscan (zelfonderzoek) in hoeverre WikiKids voldoet aan de eisen van een digitaal leermiddel, wil ik je vragen (mede namens Mike1023) deze enquête in te vullen. Je kunt antwoorden met eens, oneens of neutraal/n.v.t. De antwoorden zullen automatisch verwerkt worden. [https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfv68oYGR1SmBr2dxIgbqmrO-vCqBpg5CdVnCB3MBt-nIzg3Q/viewform?usp=sf_link Volg deze link] om bij de enquête te komen. Bij voorbaat dank. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 nov 2023 13:40 (CET)
+
== Het Perfecte WikiKids Kiekje ==
:Heel erg bedankt. Ik zal hem later deze week zelf invullen. Ik heb trouwens al bij de antwoorden gekeken en er staan zeker interessante dingen tussen (zeker bij de laatste open vraag). Al vijf mensen hebben de enquête ingevuld. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 6 nov 2023 17:10 (CET)
 
  
== Reactie op je e-mail ==
+
Hoi Mike, je kan nog tot 15 september stemmen op een foto van [[Wikikids:Het Perfecte WikiKids Kiekje]]. Hierna zal een tweede ronde volgen. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 7 sep 2025 14:56 (CEST)
Hallo Mike1023, als het goed is heb ik op je mail gereageerd, maar omdat mijn mails om de een of andere reden wel eens in een spambox terecht willen komen, schrijf ik dit bericht om te vragen of mijn mail goed is aangekomen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 13 nov 2023 14:39 (CET)
+
:Bedankt voor het berichtje. Net gedaan. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 7 sep 2025 20:00 (CEST)
:Dag Hippogryph, ik heb de e-mail ontvangen en gelezen een paar dagen terug. Helaas waren er in mijn gebouw sinds vrijdagavond enkele problemen met de wifi wat vanwege Wapenstilstandsdag (wat op zaterdag gevierd werd) en de zondagsrust (in tegenstelling tot een groot deel van Nederland zijn vrijwel alle diensten in België op zondag gesloten) deze middag kon worden opgelost. Ik zal meteen even reageren op de e-mail (nu de reactie van Rots61 ook binnen is), dus die ontvang je zo dadelijk. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 13 nov 2023 14:48 (CET)
 
::Reactie is verstuurd. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 13 nov 2023 15:30 (CET)
 
:::Dank voor je reactie. Vervelend dat er problemen waren met het internet, maar fijn dat ze zijn opgelost. Ik wist niet dat de zondagsrust nog zo belangrijk was in België, maar begrijpelijk dat het daarom eventjes duurde voordat je reageerde. Naar aanleiding van jouw mail en die van Rots61 heb ik een mail teruggeschreven. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 13 nov 2023 15:58 (CET)
 
::::Bedankt voor je reactie. Ik denk er paar dagen over na (en ik neem aan dat Rots misschien nog wil reageren), maar het lukt sowieso om deze week een beslissing te nemen. In principe wordt de zondagsrust in België meestal strikter behouden dan in de meeste Nederlandse gemeenten. Bijvoorbeeld in Antwerpen (wat vrij vergelijkbaar met Rotterdam is) zijn slechts een paar supermarkten en winkels open op zondag, zoals Delhaize, Carrefour en Panos. Zelfs grote winkelketens als Lidl, Aldi, Action, Hema en Zeeman zijn op zondag gesloten. De beheerder van mijn gebouw is enkel op zondag en feestdagen voor essentiële zaken beschikbaar; het uitvallen van de wifi viel daar helaas niet onder. Toch ben ik blij dat weer gelukt is, aangezien nu weer online bronnen kan raadplegen voor papers. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 13 nov 2023 18:19 (CET)
 
 
 
== Bedankt project ==
 
 
 
door jouw zijn er ongeveer 25 artikel extra artikelen over Vlaanderen Wallonië bedankt hier voor :)
 
{{Gebruikersbox|Red|yellow|[[File:Vlag-belgie-kroon-075m-x-100m.jpg|center|55px]]|Deze gebruiker heeft meegeholpen met het project België en heeft 25 artikelen verbeterd.}} {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}} 14 nov 2023 09:35 (CET)
 
:Heel erg bedankt voor de gebruikersbox! Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 14 nov 2023 12:43 (CET)
 
 
 
== Check je artikelen s.v.p. ==
 
 
 
Hoi Mike,
 
 
 
Ik heb enkele van je artikelen nagelopen, en daar zitten toch nog wel niet helemaal lekker lopende zinnen in. Deze heb ik waar mogelijk verbeterd. Heb je sommige (over Naji bijvoorbeeld) vertaald (vanwege "heeft geboren")? {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 25 nov 2023 21:55 (CET)
 
:Dag Groemp, dat zal ik voortaan doen, aangezien dat inderdaad erg slordig is. Om je vraag te beantwoorden: Nee, ik heb enkel Nederlandstalige bronnen gebruikt. Ik denk dat de niet lopende zinnen komen doordat ik mijn scriptie in het Engels schrijf (en Spaans via Duolingo probeer te leren in mijn vrije tijd). Beide talen hebben andere zinsstructuren dan het Nederlands. Ik heb daarom ook idee waar "heeft geboren" vandaan is gekomen, maar dit kan komen doordat ik soms zinnen overnieuw typ of later aanpas (en dus niet goed check of de zin dan nog klopt). Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 25 nov 2023 22:44 (CET)
 
::Bedankt voor de toelichting. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 26 nov 2023 09:21 (CET)
 
 
 
== Henkengeert ==
 
 
 
Hoi Mike, zou je ff willen kijken naar [[gebruiker:Henkengeert]]. Wellicht is er iets mis gegaan. Jullie als moderator hebben daar meer kijk op. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 1 dec 2023 13:40 (CET)
 
:Dag Hanssain, excuses voor de late reactie. Ik heb het gecheckt en een bericht op de overlegpagina geplaatst. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 2 dec 2023 23:52 (CET)
 
 
 
== Bedankt, Mike! ==
 
 
 
<div style="text-align: center;"><font face="Georgia"><div style="padding:25px; width:1000px; font-size: 12pt; margin:20px; border:#223C75 6px solid; background-image:linear-gradient(135deg,gold,goldenrod,gold,goldenrod);">[[Bestand:Wikikids-Ster.png|90px|left]]
 
Beste Mike1023,<br/>
 
Na ruim 10 jaar trouwe dienst als moderator heb je besloten te stoppen. We vinden het allemaal erg jammer dat je vertrekt, maar we snappen je keuze volledig. Je hebt in al die jaren veel betekend voor WikiKids. Bedankt voor je bijdragen en al het werk dat je als moderator voor WikiKids hebt verricht! We wensen je veel succes met je masterstudie en met alles wat je nog in je verdere leven gaat doen. We gaan je missen! Hopelijk kom je nog eens een kijkje nemen op WikiKids! 😄 Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}}, {{Gebruiker:DeGroteEmojii/Handtekening}}, {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}}, [[Gebruiker:FreekKraak|FreekKraak]], [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]], {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} en {{Gebruiker:Thijmen4/Handtekening}}
 
</div></font></div>
 
:Hartstikke bedankt voor het cadeautje. Ook heel erg bedankt allemaal voor jullie bijdragen en aanwezigheid. Zonder jullie is WikiKids enorm stil en enorm ongezellig. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 6 dec 2023 00:44 (CET)
 
 
 
== Tot ziens ==
 
 
 
Hoi Mike,
 
 
 
Ik wens je veel succes bij het afronden van je bachelor, en je latere vervolgstappen. We konden (over het algemeen) goed met elkaar overweg op WikiKids, en mede dankzij jou kan ik een stuk beter de weg vinden op WikiKids dan een jaar geleden. Dank daarvoor. Hopelijk neem je ooit nog eens een kijkje hier op WikiKids. Groet, {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 6 dec 2023 15:48 (CET)
 
:Heel erg bedankt! Ik vind het mooi om te horen dat ik je daarbij geholpen heb. Je bent een goede aanwinst voor WikiKids; zeker in het opzicht van meedenken en kennis over geschiedenis. Wanneer ik tijd/zin heb, zal ik af en toe nog een kijkje nemen (zoals vandaag, aangezien ik nog op de feedback op de kladversie van mijn scriptie wacht). Ik wens je veel succes op WikiKids en in het echte leven. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 6 dec 2023 16:33 (CET)
 
 
 
== Fijne feestdagen! ==
 
 
 
{{Gebruiker:Groempdebeer/Kerst23|Nogmaals bedankt voor je geweldige inzet voor WikiKids de afgelopen jaren, en veel succes in het verdere leven!}}20 dec 2023 16:46 (CET)
 
:Heel erg bedankt voor je kaartje. Alvast fijne kerstdagen en een gelukkig nieuwjaar. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 21 dec 2023 11:39 (CET)
 
 
 
== Fijne feestdagen ==
 
 
 
Beste Mike1023, ik wens je fijne kerstdagen en een gelukkig 2024! Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 23 dec 2023 14:24 (CET)
 
:Heel erg bedankt. Ik wens jou ook fijne feestdagen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 23 dec 2023 17:05 (CET)
 
 
 
== Solarpunk ==
 
 
 
Beste Mike1023, ik zag dat je fan bent van [[solarpunk]]! Zelf vind ik al die [[Retrofuturisme|retrofuturistische]] subgenres ook supergaaf! Ik heb er vandaag heel toevallig een navigatiesjabloon op Wikipedia van gemaakt (zie [https://nl.wikipedia.org/wiki/Sjabloon:Navigatie_retrofuturisme hier]). Groetjes, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 7 jan 2024 22:50 (CET)
 
:Interessant lijstje! Ik wist van enkele retrofuturistische stromingen niet dat ze überhaupt bestonden. Persoonlijk ben vrijwel alleen echt fan van solarpunk, vooral vanwege kernwaarden (zoals ecologisme, hergebruik, inclusiviteit en gemeenschappelijkheid) die het best passen bij mijn eigen levensbeschouwing en politieke ideologie en natuurlijk het positieve toekomstbeeld. Daarom acht ik (met een behoorlijke korrel zout) dat solarpunk ook nog vrij goed uitvoerbaar in het echte leven is. Ik hoop ooit een eco-village-achtig iets te leven. Overigens is steampunk ook mooie esthetiek. Als iemand die erg houdt van 19e eeuwse literatuur (zoals Jules Verne en H.G. Wells) en vroege 20e eeuwse films (''Metropolis'' is werkelijk geweldig), is het gaaf materiaal voor films, boeken of attractieparken (zoals de originele plannen voor Discoveryland in Disneyland Paris). De andere subgenres zouden me minder aanspreken; dingen als nanopunk, biopunk en cyberpunk hebben voor mij een dystopische, haast Orwelliaanse connotatie. Maar goed bezig! Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 8 jan 2024 00:26 (CET)
 
::Interessant hè? Zelf heb ik daarnet ook een beginnetje gemaakt van een essay op Wikisage over mijn eigen subgenre: [https://nl.wikisage.org/wiki/Essay:Gravitonpunk gravitonpunk]! Lees maar eens als je benieuwd bent! 😉 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 8 jan 2024 01:10 (CET)
 
 
 
== Mod-sjabloon van je GP gehaald ==
 
 
 
Hoi Mike, aangezien je geen mod meer bent heb ik (tegen elke ongeschreven regel in) het sjabloon van je GP gehaald. Kan voor sommige gebruikers namelijk verwarrend zijn. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 14 jan 2024 11:32 (CET)
 
:Dag Groemp, dankjewel voor je oplettende oog. Het is helemaal terecht dat je het sjabloon verwijderd hebt. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 14 jan 2024 18:03 (CET)
 
 
 
== Beheer Facebookpagina ==
 
 
 
Beste Mike, zie [[Wikikids:Clubhuis#Beheer Facebookpagina]]. Ik hoor graag van je! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 5 feb 2024 20:39 (CET)
 
 
 
== Een ster voor jou! ==
 
 
 
[[Bestand:Book Barnstar.svg|thumb|200px|De enige echte boekenster!]]
 
Beste Mike1023, ik zie dat je al geruime tijd goed bezig bent met het toevoegen van artikelen over literatuur! Gisteren en vandaag bijvoorbeeld schreef je een artikel over ''[[De geheime tuin]]''. Daarom krijg je van mij de boekenster! Blijf zo doorgaan! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 17 feb 2024 22:29 (CET)
 
:Dankjewel voor de ster. ''De geheime tuin'' is een van zijn mijn favoriete boeken, dus die verdiende sowieso een artikel. Als ik tijd of zin heb, wil ik meer over klassieke (jeugd)literatuur en hun auteurs schrijven. Overigens erg leuk dat je je eigen kinderboek gaat uitbrengen! Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 feb 2024 12:23 (CET)
 
::Leuk dat je meer over klassieke (jeugd)literatuur en hun auteurs wilt schrijven! Ik ben trouwens van plan om in de toekomst meer kinderboeken te schrijven! Nu ben ik bezig over een verhaal waarin de [[simulatiehypothese]] centraal staat. Dat wordt meer een dun tienerboek. Ik weet niet of ik dit mag, kan en ga uitgeven, maar misschien wel! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 feb 2024 12:43 (CET)
 
:::Dat klinkt als een interessant idee. Ik wens je veel succes met het schrijfproject en mogelijke uitgave. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 feb 2024 14:58 (CET)
 
 
 
== Pagina terugzetten ==
 
 
 
Beste Mike1023, ik kwam daarnet op het idee om de lijsten van gebruikers naar expertise te verzamelen op jaartal. Dat is leuk voor later, vind ik. Nu weet ik dat jij vóór 2022 zo'n lijst had gemaakt op [[Gebruiker:Mike1023/Gebruikers naar expertise]]. Zou je het goed vinden als ik aan een moderator vraag of hij de brontekst van deze pagina naar mij wil sturen? Dan zet ik hem onder <code><nowiki>[[Wikikids:Gebruikers naar expertise <het jaartal>]]</nowiki></code>. Ik hoor graag van je! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 feb 2024 00:54 (CET)
 
:Is goed. Daar geef ik toestemming voor. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 19 feb 2024 07:37 (CET)
 
::{{@|Hippogryph}}, {{@|Rots61}} of {{@|Wouter15}}, zou een van jullie dit kunnen doen? {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 feb 2024 12:57 (CET)
 
:::Inmiddels opgelost door [[Gebruiker:Hippogryph|Hippogryph]]. {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 22 feb 2024 23:33 (CET)
 
 
 
== Gebruikers naar expertise 2024 ==
 
 
 
Beste Mike1023, als opvolger van de [[Wikikids:Gebruikers naar expertise 2022]] heb ik daarnet [[Wikikids:Gebruikers naar expertise 2024]] aangemaakt. Zou je, als je wil, onder jouw naam willen zetten wat jouw expertises op dit moment zijn? Eén van de voordelen van het plaatsen van de expertises onder iedere gebruiker in plaats van gebruikers in te delen op expertise, is dat je vrijer bent in wat je opschrijft als expertises! Ook is het, vind ik, wat overzichtelijker! 😄 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 19 feb 2024 01:14 (CET)
 
:Prima. Daar zal ik naar kijken. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 19 feb 2024 07:37 (CET)
 
 
 
== Van Disney naar literatuur ==
 
 
 
Hoi Mike, kom bij de populaire Disneyfilms aardig wat klassieke stukken en schrijvers tegen die ik ook meteen doorlink naar de door jou gemaakte artikelen. Ik ben heel benieuwd of men via deze weg de literatuur ook gaat vinden. Zag overigens wel dat er nog geen artikel is over Oliver Twist. Iets voor jou? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 22 feb 2024 21:54 (CET)
 
:Dag Hanssain, erg goed bezig met de artikelen over Disney-films en mooi dat er gelinkt wordt. Ik probeer deze ook op de verwijzen in mijn artikelen over klassieke literatuur. Het is immers interessant om films en boeken met elkaar te vergelijken. Tot begin volgende maand ben ik waarschijnlijk nog bezig met het uitbreiden van [[Lewis Carroll]], enkele toevoegingen op het boek ''[[Alice in Wonderland]]'' en enkele artikelen daarom heen. Ja, het lijkt me enorm leuk om een artikel te schrijven over ''Oliver Twist'' van Charles Dickens (ook omdat het boek al een een lange tijd om mijn "to-read-list" staat). Ik ga waarschijnlijk a.s. weekend beginnen met lezen, maar het duurt wel een tijdje voordat ik er een artikel over kan schrijven. Het boek is immers zo'n 600 bladzijden, wat een paar weken gaat duren. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 22 feb 2024 23:26 (CET)
 
 
 
== Belgische federale verkiezingen ==
 
Hallo Mike1023, zoals je misschien al gezien had heb ik peilingen toegevoegd aan het artikel [[Belgische federale verkiezingen 2024]]. Ik was benieuwd of je je kon vinden in de keuze voor politieke families i.p.v. partijen. Als ik het goed heb gaan Vooruit/PS en MR/Open Vld namelijk vrijwel altijd samen een coalitie in en is het waarschijnlijk dat Vivaldi doorgaat na de verkiezingen vanwege het cordon sanitaire t.a.v. het Vlaams Belang, terwijl die partij – als je alle partijen los neemt – de grootste is, waardoor er een vertekend beeld zou kunnen ontstaan. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 7 mrt 2024 18:50 (CET)
 
:Dag Hippogryph, mij lijkt het een goede indeling. Deze indeling wordt aanhouden wegens door historische en ideologische redenen. Het is naar mening vreemd dat Les Engagés en CD&V nog apart worden gepeild voor de federale verkiezingen, maar voor de Brusselse verkiezingen weer als één groep gepeild worden. Ik vermoed dat de peilers voor de federale peilingen kijken naar de bereidheid van zusterpartijen om in de huidige federale regering samen te werken. Ik stel daarom ook voor om de peilers aan te houden. Het geeft een wat vertekend beeld, aangezien Vlaams Belang, N-VA en DéFI geen zusterpartijen hebben en PVDA-PTB een tweetalige, unionistische partijen is. Ook kunnen de banden tussen de zusterpartijen verschillen. Zo zijn Groen en Ecolo vrijwel hetzelfde (en vormen zelfs één groep in het federaal parlement), maar bestaat er een aardig groot verschil tussen MR en Open Vld. Kort om, het kan gesplitst worden (als daar cijfers van zijn) maar creëert weer een omgekeerd vertekend beeld. Dus ik zou de indeling als deze er nu staat aanhouden. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 7 mrt 2024 19:51 (CET)
 
::Hallo Mike1023, dank voor je antwoord. De peilers peilen alle partijen apart, maar ik heb zelf de scores opgeteld omdat ik dacht dat dat beter was aangezien PS/Vooruit en MR/Open Vld de laatste jaren volgens mij altijd met de zusterpartij in een coalitie zitten. Les Engagées heb ik los van CD&V gezet, omdat CD&V regelmatig zonder LE/cdH in een coalitie zit en omdat LE nu niet meer christendemocratisch is. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 7 mrt 2024 23:50 (CET)
 
:::Ah, dat wist ik niet. Ik dacht dat de indeling was overgenomen van [https://twitter.com/EuropeElects/status/1667435704685588480 Europe Elects] op Twitter. Maar in ieder geval lijkt het me een goede indeling. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 8 mrt 2024 12:27 (CET)
 
::::Ah, ik wist niet dat Europe Elects ook die indeling aanhield, maar goed om te weten dat de huidige indeling in orde is. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 8 mrt 2024 22:39 (CET)
 
 
 
== Blokkeren Snipsnap ==
 
 
 
Hoi Mike, Kun jij, nu je niet meer een moderator bent, toch nog kliederaars blokkeren? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 26 mrt 2024 12:19 (CET)
 
:Hoi Hanssain, ik kan dat helaas niet meer. Ik heb geen moderatorrechten meer, waardoor ik niet kan blokkeren, verwijderen, etc. Volgens de regels leveren moderatoren hun rechten weer in zodra zij stoppen als moderator. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 27 mrt 2024 18:41 (CET)
 
::OK, helder! Bedankt. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 27 mrt 2024 21:55 (CET)
 
 
 
== Artikel van de week ==
 
Hallo Mike1023, voor week 14 van 2024 is er nog geen artikel van de week. In het Clubhuis staat een bericht met daarin een aantal voorstellen. Daar kun je laten weten welk artikel/welke artikelen je voorkeur hebben en of je nog eigen voorstellen hebt. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 31 mrt 2024 15:12 (CEST)
 
:Dag Hippogryph, dankjewel voor je bericht en ik heb mijn voorkeur doorgegeven. Mooi dat het op een democratische manier wordt besloten. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 31 mrt 2024 20:27 (CEST)
 
 
 
== Profielen bij vakkenpakket? ==
 
 
 
Hoi Mike, zelf ben ik van ver voor de tijd van de profielen, maar misschien is het goed om ook de profielen te noemen bij het vakkenpakket. [[Profiel cultuur en maatschappij]] Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 17 apr 2024 11:54 (CEST)
 
:Ah ja, dat lijkt me een goed idee. Ik zal ze meteen toevoegen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 17 apr 2024 11:56 (CEST)
 
 
 
== Teambuilding: ontdek elkaars wikipersoonlijkheidstype! ==
 
 
 
Beste Mike1023, mij leek het leuk om een soort [[teambuilding]] met elkaar te doen. Ik nodig je van harte uit om mijn zelfbedachte "wikipersoonlijkheidstypetest" te doen (zie [[Gebruiker:S.Perquin/Wikipersoonlijkheidstype]]). Er zijn 12 stellingen waarbij je "eens", "oneens" of "neutraal" kan antwoorden, en het neemt ongeveer 10 tot 15 minuten in beslag. Door het beantwoorden van de vragen leren we elkaars visies op WikiKids beter te kennen en te begrijpen! Ik hoop dat je mee wilt doen! Ik hoor graag van je! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 27 apr 2024 08:06 (CEST)
 
:Dag S.Perquin, ik heb de vragenlijsttest ingevuld. Het zijn interessante stellingen. Over sommigen had ik nooit nagedacht eigenlijk. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 28 apr 2024 14:04 (CEST)
 
::Bedankt! Leuke stellingen hè? Als je meer over dit onderwerp wilt lezen, kun je de twee Wikipediapagina's die helemaal onderaan staan raadplegen! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 28 apr 2024 17:11 (CEST)
 
 
 
== Politiek ==
 
Hoi Mike, je duikt behoorlijk in de geschiedenis van de Belgische politieke partijen. Best interessant.  Nou bestaat er ook zoiets als het politieke landschap, voor zover ik begrijp de wisselende kleuring door de dan aanwezige (aan de macht zijnde) politieke partijen. Momenteel is er een verschuiving naar (extreem) rechts gaande in meerdere landen. Iets wat voor de Tweede Wereldoorlog ook gebeurde. Hierbij lijkt het er sterk op dat het gewone volk onvoldoende gehoord is in de voorafgaande periode (armoede, problemen op de woningmarkt etc). Zijn er voor zover jij weet illustraties die dat duiden? Ik heb bijvoorbeeld wel eens een filmpje gezien hoe het ooit sterk versnipperde Duitsland langzaamaan één werd, maar dat is meer staatkundig. Ik krijg namelijk het vermoeden dat er een soort van wetmatigheid zit in deze 'politieke golfbeweging'. Kan jij of Hippogryph daar misschien iets mee en is dat interessant genoeg voor een artikel? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 2 mei 2024 22:13 (CEST)
 
:Gesproken over wetmatigheden - ik heb ooit een artikel op Wikipedia geschreven over de theorie over systeemoorlogen van de Nederlandse ex-marinier [[Ingo Piepers]]. Helaas verwijderd, maar wel overgenomen door [[Wikisage]] (zie [https://nl.wikisage.org/wiki/Systeemoorlog_(theorie) hier]). Ook erg interessant. In zijn theorie geeft Piepers aan dat in de komende oorlog (die volgens de vermeende wetmatigheden rond 2020 zou moeten zijn begonnen) bevolkingsgroei, armoede en klimaatverandering centraal zullen staan. Ik dacht dat je dit misschien ook wel interessant zou vinden! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 2 mei 2024 22:35 (CEST)
 
::Dag Hanssain, dat klopt. Een aantal maanden geleden had ik het boek "Politieke geschiedenis van België: 1830 tot heden" van Els Witte, Jan Craeybeckx en Alain Meynen gevonden bij de kringwinkel voor klein bedrag. Ik probeer me wat meer te verdiepen in de politiek en politieke geschiedenis van België o.a. vanwege de aankomende verkiezingen in juni. Om je vraag te beantwoorden: Momenteel is er inderdaad in veel Europese landen (o.a. Nederland, België, Frankrijk, Italië, etc.) een verschuiving naar (extreem-)rechts aan de gang. Hier zijn verschillende oorzaken voor, zoals inderdaad de toenemende armoede en het woningtekort, die allemaal bijdragen aan de onvrede over en het wantrouwen in de huidige politiek onder een (groeiend) gedeelte van de bevolking. Ook heb je een steeds groter gedeelte van de bevolking die niet geloofd dat de politiek in staat is problemen (zoals stikstof, woningcrisis, klimaatcrisis) op te lossen. Ik denk dat de opkomst van (radicaal-)rechtse partijen ook meer een proteststem is. In Vlaanderen is Vlaams Belang bijvoorbeeld de klassieke proteststem, net als de PVV in Nederland. In veel Europese landen zie je juist ook (radicaal-)linkse proteststemmen (weliswaar in mindere mate), zoals de PVDA-PTB in België, Bündnis Sahra Wagenknecht in Duitsland en de KPÖ in Oostenrijk. In Nederland gebeurde dit bijvoorbeeld tijdens de Tweede Kamerverkiezingen van 2006 voor, toen de SP 25 zetels behaalde. Volgens mij heeft het periode-effect hiermee te maken. Oftewel, bepaalde maatschappelijke gebeurtenissen hebben invloed op de maatschappelijke meningen, zoals de vaccinatie-scepticisme na de COVID-pandemie of angst voor terrorisme na 9/11. Daarnaast bestaat er iets als het "generational effect": een generatie heeft gedeelde ervaringen waardoor zij bepaalde voorkeuren hebben. Tijdens de verzuiling zag je dat veel jongeren wilden losbreken van hun ouders, de kerk en conservatieve waarden, waardoor een groot deel van hen op progressieve partijen stemden (zoals PPR, PSP en D66). Nu zie je bijvoorbeeld dat veel jongeren (onder wie ikzelf) problemen hebben door het leenstelsel en geen huis kunnen vinden, hierdoor zie je dat enerzijds de PVV (de klassieke oppositie) erg populair is en anderzijds PvdA-GL. In Vlaanderen zie je hetzelfde met Vlaams Belang en Groen, in Frankrijk heb je het met RN (partij van Le Pen) en NUPES (alliantie van linkse partijen, waaronder PS, LFI en PCF). Je ziet dus eigenlijk een leegloop onder jongeren bij centrum tot centrumrechtse partijen, zoals CDA, NSC en VVD. Deze partijen hebben een tamelijk oud electoraat. Ik weet niet of je dit bedoelt met "politieke golfbeweging"? Je ziet wel door de decennia heen dat bepaalde ideologieën groot worden (de Keynesiaanse economie in de jaren 1950 en 1960 en het neoliberalisme van de jaren 1980 en 1990) en dat partijen zich aan de hand daarvan opnieuw uitvinden (zo is de PvdA van Drees een totaal andere partij dan de PvdA van Kok). Ik weet alleen niet of daar specifieke theorieën of terminologie voor zijn. Misschien heeft @Hippogryph hier een antwoord op. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 2 mei 2024 23:32 (CEST)
 
:::Ik sluit me aan bij wat Mike zegt. Ik heb op dit moment helaas geen tijd om hier volledig te duiken. Het is erg moeilijk om deze ontwikkeling in een illustratie te vatten. Onderzoek wijst op een op een combinatie van verlies van identiteit, economische onzekerheid en politici die daarop inspelen door die problemen te koppelen of te framen als makkelijk oplosbaar.
 
 
 
:::In Nederland kun je daarbij inderdaad denken aan de ontzuiling in combinatie met de herleving van het vrijemarkt- en dereguleringsdenken en mondialisering, die in de jaren 80 en jaren 90 ertoe hebben geleid dat de grote drie (CDA, PvdA en de VVD) op economisch gebied min of meer dezelfde denkbeelden kregen. Dit uitte zich bij het CDA in de afscheid van het Rijnlandse model en de katholieke sociale leer en de introductie van het liberaal-conservatisme, bij de PvdA in het inwisselen van het democratisch socialisme (gelijke spreiding van kennis, inkomen en macht) met de Derde Weg en bij de VVD in een terugkeer naar de meer klassiek-liberale idealen (uitgezonderd kinderarbeid en censuskiesrecht).
 
 
 
:::Het is moeilijk om hier een term op te plakken, maar ik denk dat 'vervreemding' en 'atomisering' hier het beste op aansluiten. De ontwikkelingen uit de vorige alinea hebben min of meer ertoe geleid dat kiezers verveemd raakten van hun partijen. Gecomineerd met het individualisme krijg je hierdoor een vrij beweeglijk electoraat dat zijn hoop steeds plakt op een nieuwe 'redder' (Fortuyn, Marijnissen, Baudet, Van der Plas en nu Wilders). De gemene deler is hier dat deze politici zich afkeren van wat zij de 'elite', het 'partijkartel' de 'gevestigde orde' of de 'oude bestuurscultuur' en daartegenover relatief eenvoudige oplossingen presenteren. Voor rechts-populisten leidt dat tot herleiden van alle problemen tot immigratie, voor links-populisten leidt dat tot herleiden van alle problemen tot het bedrijfsleven.
 
 
 
:::Hoewel het klopt dat de immigratie en de vermogensongelijkheid zijn toegenomen, zijn de oplossingen voor deze problemen vaak een stuk complexer dan het dichtdoen van de grenzen of het onteigenen van het grootkapitaal. Na een dergelijke revolutie moet er immers vanuit het niets een nieuw systeem worden opgebouwd.
 
 
 
:::Ik zal als ik meer tijd heb proberen om hierbij illustraties en de exacte literatuur te vinden. Veel filosofen en historici trekken parallellen tussen het boek ''Totalitarisme'' van Hannah Arendt en de huidige tijd. Daaruit zou een golfbeweging af te leiden kunnen zijn. Arendt beschrijft de neergang van het 19e-eeuwse klassenstelsel en de opkomst van het communisme en nazisme/fascisme. Ik besef echter ook dat dat lastige materie is om in een filmpje of illustratie te vatten.
 
 
 
:::Met vriendelijke groet,
 
 
 
:::{{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 2 mei 2024 23:50 (CEST)
 
::::Heel erg bedankt voor je snelle reactie. Inderdaad vervreemding was het woord dat ik zocht. De complexiteitsreductie (complexe problemen met verschillende oorzaken verwijten aan een klein onderdeel en een simpele oplossing bieden) was toevallig iets wat ik een paar weken terug voor een portfolio moest definiëren aan de hand van het woningtekort. De golfbeweging is inderdaad lastig en er zullen een hoop verschillende meningen en theorieën over zijn. Ik lees eigenlijk te weinig moderne politieke theorie en opinies (wat ik lees zijn meestal historische werken, biografieën en oudere theorie) om hier een gedetailleerd beeld van te hebben. Ik ieder geval hoop ik dat we zo dicht mogelijk bij een antwoord zijn gekomen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 3 mei 2024 00:33 (CEST)
 
:Ook van mijn kant veel dank voor de antwoorden en uitleg. Moeilijke materie idd. De trend 'vervreemding' lijkt het wel samen te vatten. Misschien te moeilijk voor een artikel, maar ik kan me voorstellen dat een soortgelijke vraag speelt bij jongeren en misschien ook wel kinderen. Ik had zelf al moeite om het in een vraag te vatten, dus het bedenken van de juiste titel/zoekterm zal niet eenvoudig zijn. Ik vraag me af of de zeg maar politieke geografie kaartjes van de afgelopen jaren van NL en BE nog te vinden zijn. Daar zou dan een overvloei van gemaakt kunnen worden. Maar ook dat is een beste klus. Iig nogmaals bedankt! Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 3 mei 2024 08:55 (CEST)
 
::Dat is inderdaad lastig. Ik denk dat jongeren/kinderen het inderdaad vreemd vinden dat bijv. het CDA onder Balkenende nog de grootste partij van Nederland was en nu slechts 5 zetels heeft. Deze partijspecifieke situaties kunnen op de artikelen over deze artikelen worden uitgelegd (wat waarschijnlijk al het geval is). Wat we eventueel kunnen doen is een overzicht van de zetelverdeling sinds -/+ 1945 maken, waarbij de verkiezingsuitslagen vanaf 1945 steeds weergeven kunnen worden. Deze verkiezingsuitslagen zijn zeer goed gedocumenteerd en informatie is makkelijk te verkrijgen. Ik denk dat zo'n overzicht een systematisch weergave kan geven. Het nadeel is dat de onderliggende trends (vervreemding, opkomst van het populisme) onzichtbaar blijven. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 3 mei 2024 09:28 (CEST)
 
:::Moeten maar ff zien hoe we dat aanvliegen. Zou wel mooi passen bij de Europese Verkiezingen, maar first things first. Zat aan een titel te denken als 'Verschuivingen in het politieke landschap'. Het idee ontstond ook bij mij door een oud boekje dat ik heb: Sesam; Atlas bij de Wereldgeschiedenis deel 2 van 1975. Misschien biedt het CBS ook uitkomst. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 3 mei 2024 11:13 (CEST)
 
::::Ik heb een aanzet gemaakt door simpelweg de uitslagen vanaf 1933 eens achter elkaar te zetten. Dat geeft toch een interessant beeld van de [[Verschuivingen in het politieke landschap]] van Nederland
 
:::::Inderdaad een goed overzicht van de politieke verschuivingen op geografisch terrein. Zo zie je dat Groningen en Rotterdam vroeger door de PvdA gedomineerd werden, maar dit tegenwoordig niet meer het geval is. Ik had ooit ergens een tabel gezien, waarbij je de verschuivingen ook per parlementsperiode ziet. Ik ga eens zoeken of ik die kan vinden/kan uploaden. Het blijft een zeer lastig onderwerp, mede door de complexiteit van het onderwerp (er spelen veel oorzaken een rol, partijen verschuiven zelf door de jaren heen, etc.), waar veel verschillende meningen en theorieën over zijn. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 3 mei 2024 15:29 (CEST)
 
 
 
== Structuur Europese unie ==
 
 
 
Hoi Mike, onlangs was er een item op TV over de onbekendheid van Europese parlementsleden. Op wie kun je binnenkort kiezen? Ik heb binnen WikiKids gezocht naar zoiets als Instellingen van de Europese Unie op Wikipedia. Ik zie wel dat er een navigatiebox is. Ook daar mis ik een grafische weergave hoe de Europese Unie in elkaar zit. Kunnen we hier iets mee? Ik vond een engelstalig infogram op https://nl.dreamstime.com/europese-unie-structuurpolitiek-image106443578 . Als deze klopt wil ik er wel een NL afbeelding aan de hand hiervan maken. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 10 mei 2024 08:07 (CEST)
 
[[File:Organs_of_the_European_Union.svg|right|300px]]
 
:Dag Hanssain, het klopt inderdaad dat er (helaas) veel onduidelijkheid is over de Europese Unie, terwijl het een redelijk groot aantal bevoegdheden heeft. Een schematisch overzicht lijkt me daarom handig. De Engelstalige infogram van bovenstaande link is correct, maar laat ook een aantal (belangrijke) instellingen weg. De "Council of Ministers" is bijvoorbeeld de [[Raad van de Europese Unie]], maar er bestaat ook nog de [[Europese Raad]] (waar de regeringsleiders/gekozen staatshoofden inzitten). Ondanks de verwarrende namen zijn het twee verschillende instellingen. Ik zou zelfs zeggen dat de Europese Raad belangrijker is, aangezien het een rechtstreeks overleg tussen lidstaten is. Ik stel daarom voor om het schema rechts te vertalen. Het is afkomstig van de [https://en.wikipedia.org/wiki/Institutions_of_the_European_Union Engelstalige Wikipedia] en vermeldt ook o.a. de Europese Centrale Bank (die redelijk vaak in het nieuws komt). Naar mijn weten is deze tabel volledig en kloppend. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 10 mei 2024 12:00 (CEST)
 
::Ik zag dit zo voorbijkomen. Er bestaat op YouTube een kanaal die redelijk duidelijk uit kan leggen hoe de Unie werkt. Dat kanaal heet [https://www.youtube.com/@EUMadeSIMPLE EU Made Simple]. Mocht je meer informatie willen hebben over een bepaald aspect kan je het daar redelijk makkelijk vinden. {{Gebruiker:Groempdebeer/Handtekening}} 10 mei 2024 12:05 (CEST)
 
:::Dankjewel voor de toevoeging. Ik heb eigenlijk nooit een video van hen gezien, maar scrollend door hun playlist ziet het er interessant uit. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 10 mei 2024 12:12 (CEST)
 
::::Ik heb het overzicht in het Nederlands gemaakt en toegevoegd aan [[Europese_Unie#Structuur_en_werking]]. Ik miste jouw aanvulling, maar kan altijd nog aangepast worden. Maak desnoods een aantekening in huidige infographic. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 10 mei 2024 12:22 (CEST)
 
:::::Als dat mogelijk is, graag. De door jouw gemaakte infogram ziet erg mooi en professioneel uit. Het wel mooi zijn als de bovengenoemde toevoegingen toegevoegd kunnen worden, zodat er een totaal overzicht is. Kun je ook de woorden "Raad van Ministers" veranderen in "[[Raad van de Europese Unie]]" met desnoods daaronder tussen haakjes "(raad van ministers)"? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 10 mei 2024 13:04 (CEST)
 
 
 
== Succes ==
 
 
 
Succes met je examens. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 25 mei 2024 21:46 (CEST)
 
:Ook succes gewenst van mij! {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 25 mei 2024 23:49 (CEST)
 
::Heel erg bedankt! {{smiley|:-D}} {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 26 mei 2024 14:19 (CEST)
 
:::Sorry voor mijn late wens; heb het bericht pas vandaag gezien. Veel succes met je tentamens! {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 26 mei 2024 14:23 (CEST)
 
::::Thanks! {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 26 mei 2024 14:47 (CEST)
 
 
 
== Complimenten ==
 
Hallo Mike1023, mijn complimenten voor hoe je de verkiezingsartikelen hebt bijgehouden. Het artikel over de regeringsformaties laat ook mooi overzichtelijk zien welke combinaties er mogelijk zijn en hoe het verloop er verder uit zal zien. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 11 jun 2024 19:57 (CEST)
 
:Dag Hippogryph, graag gedaan. Ik heb de meest genoemde en voor de hand liggende opties opgenoemd. Bij de Brusselse en Duitstalige regering ontstonden enkel wat moeilijkheden: Voor de Brusselse Hoofdstedelijke Regering is dit lastiger door de unieke structuur (meerderheid in beide taalgroepen) en de grote verschillen in de uitslag. Voor de Duitstalige Gemeenschap heb ik de huidige regering-Paasch II en de besprekingen tussen ProDG en CSP getoond. In ieder geval houdt ik de ontwikkelingen in de gaten (en hoop dat het geen twee jaar duurt, zoals de vorige keer). Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 11 jun 2024 21:27 (CEST)
 
::De formatie van de Brusselse Hoofdstedelijke Regering ziet er inderdaad ingewikkeld uit. Ook bijzonder dat Fouad Ahidar in zulke korte tijd zo groot is geworden. Van wat ik begrijp uit de media kwam dat vooral door een sterke onlinecampagne op het onderwerp ritueel slachten, maar beschuldigt Vooruit hem ook van een desinformatiecampagne. Ik ben ook benieuwd hoe de regeringsformaties in België zullen uitpakken en kijk uit naar je bewerkingen als je tentamens klaar zijn en je weer terug van Wikantie bent. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 11 jun 2024 22:39 (CEST)
 
:::Ja, het was enigszins bijzonder, aangezien de peilingen dit ook niet aangaven. Nu is het niet helemaal onverwacht. Brussel is een erg diverse stad met een heleboel minderheden. Deze minderheden stemden voorheen grotendeels op Vooruit (maar ook PS, Groen en Ecolo), maar door de verrechtsing op migratie zijn deze weggejaagd. Het moet gezegd worden dat Ahidar een bekend gezicht was in Brussel en binnen Vooruit. Het ritueel slachten speelt daarbij inderdaad een rol. Een andere reden waarom Ahidar (mogelijk) won, heeft te maken met het kiesstelsel. Hoewel Brusselse kiezers moeten kiezen tussen Nederlandse en Franse lijsten, staan deze beide op het stembiljet. Een Franstalige kiezer kan dus op een Nederlandse lijst stemmen (en omgekeerd). Volgens Vooruit-fractievoorzitter Ans Persoons is dit waarschijnlijk gebeurd (ik heb niet gecontroleerd of het ook waar is). In ieder geval ga ik proberen zo nu en dan info toe te voegen, maar de komende twee weken in veel mindere mate. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 11 jun 2024 23:06 (CEST)
 
::::Dank voor de uitleg, dat verklaart al een hoop. Ik kan me ook voorstellen dat de partij van Ahidar lastig te peilen was als Franstalige peilbureaus hem niet meenamen als optie in de peilingen voor de Franstalige zetels van het Brussels Hoofdstedelijk Parlement. In Wallonië lijkt de formatie in ieder geval wel voorspoedig te gaan: ik zie net via een fragment van VRT NWS op YouTube dat MR en Les Engagés aankondigen dat ze samen zullen optrekken bij de vorming van de Waalse, Brusselse en federale regering. {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 11 jun 2024 23:17 (CEST)
 
:::::Dat scheelt in ieder geval de helft. Het probleem ontstaat enkel de Vlaamse kant: N-VA en Vooruit zijn tegenpolen, maar Vooruit is wel op sommige vlakken naar de N-VA toegegaan. In het verleden heeft Bart De Wever zich veelvuldig negatief over Vooruit uitgelaten ("Het is allemaal de schuld van de sossen"), maar is nu voorzichtig gematigder en staat open voor gesprekken. Voor De Wever staat dit maal ook de zevende staatshervorming (de vorige zes waren blijkbaar niet genoeg) op het spel, wat iets beter gaat als je ook in een regering zit. Daardoor zal het vormen van de regering dit maal waarschijnlijk vlotter gaan en geen record breken. De zevende staatshervorming komt daarvoor in de plaats. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 11 jun 2024 23:36 (CEST)
 
 
 
== Zij-Navigatie-balk Arabische letters ==
 
 
 
Hoi Mike! Ik zag dat je goed bezig was zou een can ons 2 een zijbalk maken (lieven jou want wikicodes op een Mobiel uitvoeren zou moeilijk zijn.). Dus wat vind je ervan? {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 24 jul 2024 22:57 (CEST)
 
: Dag Zozo, erg bedankt voor je compliment! Mij lijkt het inderdaad slim om iets van een zijbalk of navigatiesjabloon aan de artikelen over Arabische letters toe te voegen. Persoonlijk gaat mijn voorkeur uit naar een navigatiesjabloon (omdat je anders zit met de afbeelding van de letter). Ik weet niet of dat een oplossing is? Ik zou het graag willen maken en toevoegen morgen. Groetjes, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 24 jul 2024 23:04 (CEST)
 
::Vraagje: Bij de letters die we in Nederland gebruiken is er een onderscheid in naam en klank van de letter. Dus de A heet 'aa', maar kan de klank 'à' hebben. Is dat bij de Arabische letters ook zo? En wat is het equivalent van elke Arabische letter t.o.v. onze letters (of zetten jullie dat in de navigatiebox)? {{Afz|Hanssain}}
 
:::Dag Hanssain, dat klopt. De Arabische letters hebben - net als Hebreeuwse en Griekse letters - zowel een naam als een uitspraak. De "alif" heeft dus de naam "alif", maar wordt uitgesproken als /a/. De letters hebben dus zowel een naam als een uitspraak. Op het artikel [[Arabisch]] staat een tabel die iedere letter nader verklaard (met een klein foutje, wat ik zodra ga aanpassen). Om je tweede vraag te beantwoorden: Dit ligt iets ingewikkelder. De Arabische, Hebreeuwse, Cyrillische, Latijnse en Griekse letters kunnen (in veel gevallen) met elkaar vergeleken worden. Ze zijn allemaal afgeleid (soms met tussenstappen) van het alfabet van de Feniciërs. Hierdoor zijn de letters Alif (Arabisch), Alef (Hebreeuws), Alfa (Grieks) en A (Latijn) in principe equivalenten van elkaar. De Alif, Alfa en A hebben zelfs min of meer dezelfde uitspraak. Het is wel zo dat dit niet voor alle letters geldt. De alfabetten hebben zich door de eeuwen heen (zelfstandig) verder ontwikkeld, waardoor nieuwe letters zijn ontstaan en de uitspraak van letters veranderd zijn. Zo is de letter "W" een vrij moderne uitvinding uit de 7e eeuw en bestond dus niet in de tijd van de Romeinen. Daarnaast kunnen letters tussen talen met hetzelfde alfabet (denk aan Nederlands en Engels of Duits) anders uitgesproken worden. Zo worden de Arabisch letters ook in het Perzisch gebruikt, maar er zijn verschillen in uitspraak en in het Perzisch zijn er enkele letters meer. Kortom, niet iedere letters heeft een equivalent en er zijn verschillen tussen de equivalenten. Waar mogelijk kan de equivalent echter worden toegevoegd. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 25 jul 2024 09:23 (CEST)
 
::::Ik heb de zijbalk inmiddels aangemaakt (misschien handiger dan een navigatiesjabloon in dit geval) en toegevoegd aan de artikelen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 25 jul 2024 10:33 (CEST)
 
:::::Bedankt voor je verhelderende uitleg. Het lijkt erop dat ze in het Arabisch niet echt klinkers hebben. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 25 jul 2024 11:48 (CEST)
 
 
 
== Dark academia ==
 
 
 
Hoi Mike,
 
 
 
Toen ik het boek "Mijn Frankrijk" van Bart Van Loo las, beschreef hij in het deel over Seks, erotiek en literatuur de verborgen, verboden bibliotheken (Librorum Prohiborum) die al in de 16e eeuw bestonden. Het werd ook wel de Hel van de bibliotheek genoemd. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 1 aug 2024 11:55 (CEST)
 
:Dag Hanssain, dat is zeker een interessant onderwerp. Er stonden veel Franstalige schrijvers op de lijst, zoals Gustave Flaubert, Émile Zola, Victor Hugo, Alexandre Dumas (zowel de vader als de zoon), George Sand, Stendhal, Honoré de Balzac, Henri Bergson, Jean-Paul Sartre en Simone de Beauvoir. Het is ook wel interessant dat ''Paradise Lost'' van John Milton op de lijst stond, maar ik heb het werk zelf niet gelezen. Ik ga eens zien of ik er een artikel van kan maken. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 1 aug 2024 20:25 (CEST)
 
::In hetzelfde boek beschrijft van Loo de Franse literatuur met al die Franse schrijvers die je noemt. Bijzondere types. Voor jou als literatuur minner wellicht een aanrader. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 1 aug 2024 21:38 (CEST)
 
:::Ik heb net het artikel [[Index librorum prohibitorum]]. Dat heb je echt knap gedaan. Mijn complimenten!! Van Loo beschreef ook dat de "Hel" een geheime bibliotheek in een bibliotheek was. Zo is een schat aan denkwijzen zoals jij ze beschrijft bewaard gebleven. Een wonderlijke ontwikkeling door de eeuwen heen en een censuur van hier tot Tokio door de kerk. Als je dit soort dingen leest, snap je steeds beter waarom men op de katholieke kerk afknapt. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 1 aug 2024 21:51 (CEST)
 
::::Erg bedankt. Ik wist van het bestaan van de lijst, maar de organisatie van de Rooms-Katholieke Kerk is soms wat een zoekwerk (zeker aangezien ik daar niet vertrouwd mee ben). Overigens was de Index niet enorm bijzonder. Veel landen en deelstaten hadden lijst van verboden boeken (ook veel liberale democratieën, zoals Australië of Nieuw-Zeeland). Een goed voorbeeld was de rechtszaak tussen Penguin Books en de Britse censuurdienst over het boek ''Lady Chatterly's Lover'' van D.H. Lawrence (het verbaasde me enigszins dat dat boek niet in de Index stond). Het boek werd in 1928 geschreven, maar werd als te choquerend en controversieel gezien. Pas in 1960 mocht Penguin het boek publiceren in het Verenigd Koninkrijk, wat overigens ook min of meer het einde van de strenge censuur betekende. "Mijn Frankrijk" van Bart de Loo lijkt me zeker een interessant boek; Frankrijk is immers een interessant land en heeft veel invloed gehad op de Europese literatuur. Ik heb het toegevoegd aan mijn To be read-list op Goodreads, maar het zal een tijdje duren voordat ik het kan aanschaffen. Ik ga eerst eens wat ruimte in mijn boekenkast maken en wat boeken weggeven naar de openbare boekenkasten. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 1 aug 2024 22:27 (CEST)
 
:::::Veel leesplezier t.z.t. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 1 aug 2024 22:37 (CEST)
 
 
 
== Rellen in het Verenigd Koninkrijk in 2024 ==
 
Hallo Mike, bedankt voor je verbeteringen en het compliment! Ik heb het artikel nog niet verder aangevuld, omdat er uit de berichtgeving nog geen duidelijk motief blijkt voor de mesaanval. Als er verbeterpunten zijn of bijkomende informatie is, dan hoor ik dat graag. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 10 aug 2024 02:16 (CEST)
 
:Hoi Hippogryph, ik had het artikel eerder doorgelezen om meer te leren over de rellen. Het was erg verhelderend en informatief. Ik weet zelf weinig van de rellen af (mede doordat ik geen tijd heb gehad om ze te volgen), waardoor ik geen verbeterpunten heb. In ieder geval ben je de afgelopen tijd goed bezig met gebeurtenissen uit nieuws (zoals de situatie in Bangladesh). Ook een goed artikel overigens! Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 10 aug 2024 20:08 (CEST)
 
 
 
== Artikel van de week - week 34 ==
 
Hallo Mike1023, voor week 34 is er nog geen artikel van de week. In het Clubhuis staat een bericht met daarin een aantal voorstellen. Daar kun je laten weten welk artikel/welke artikelen je voorkeur hebben en of je nog eigen voorstellen hebt. De stemming sluit vandaag om 23.59 uur. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 18 aug 2024 18:03 (CEST)
 
:Ik heb het ingevuld. Het was even twijfelen, maar het onderwerp filosofie stond er volgens mij nog niet zo vaak in. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 aug 2024 18:42 (CEST)
 
::Het onderwerp filosofie is inderdaad nog niet zo vaak aan bod gekomen. Dat was ook mijn reden om Nietzsche op één te plaatsen. Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:Hippogryph/Handtekening}} 18 aug 2024 23:43 (CEST)
 
 
 
== Leeftijd t.a.v. boeken ==
 
Hoi Mike, bij de kinderboekenweek heb je leeftijdsklassen. Is het een idee om dat bij de boeken in de infobox op te nemen? Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 aug 2024 17:55 (CEST)
 
:Dag Hanssain, ik neem aan dat je [https://leesbevorderingindeklas.nl/algemeen/indeling-van-boeken/ deze indeling met A, B, C, D bedoeld] (het is de enige die ik momenteel snel kan vinden). Ik lees ook in bovenstaand artikel dat er meerdere van dit soort indelingen zijn. Ik weet ook niet welke leeftijdsklassen op de pabo worden aangeleerd (ik heb weliswaar een lerarenopleiding Duits gedaan, maar dat richt ze op middelbare scholieren). Ja, naar mijn mening kunnen zulke leeftijdsklassen een handig hulpmiddel zijn. Jeugdliteratuur is natuurlijk enorm veelzijdig, waardoor zulke klassen kunnen helpen met beoordelen (als ze als ze richtlijn gebruikt worden). Ik ben alleen wel twee vragen: Is er een manier om de leeftijdsklasse makkelijk op te zoeken (in een database of website)? Ook wil je dit enkel voor kinder- en jeugdboeken of voor alle boeken (inclusief volwassenenliteratuur). Een nadeel is namelijk dat sommige boeken (denk aan ''[[Robinson Crusoe]]'' en ''[[Gullivers Reizen]]'') oorspronkelijk als volwassenenliteratuur zijn uitgegeven, maar tegenwoordig ook als kinderboek (soms in aangepaste versie) bekendstaan. Maar deze laatste categorie gaat om uitzonderingen, waarbij het vermeldt kan worden. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 21 aug 2024 21:24 (CEST)
 
:Ik bedoelde idd die indeling.  Bibliotheken (in NL) hanteren die  indeling ook: AB: BoekStartboekjes voor de allerjongste tot 2 jaar
 
AP: Prentenboeken tot 4 jaar
 
AK: Prentenboeken vanaf 4 jaar
 
E: Eerste leesboekjes voor beginnende lezers
 
A: Tot 9 jaar
 
B: Van 9 tot 12 jaar
 
C: Voor 12 jaar en ouder
 
D: Voor 15 jaar en ouder
 
AJ: Informatieve boeken tot 9 jaar
 
J: Informatieve boeken vanaf 9 jaar
 
A-, B-, C- en D-boeken staan op alfabet in de kast. Vaak staat er wel een leeftijd in of achterop boeken aangegeven. Ook het AVI niveau is soms aangegeven. Ik kan me voorstellen dat het voor de oudere boeken lastiger is. Heb het in mijn PABO opleiding niet echt gehad. Bol.com geeft bij de specificatie vaak de leeftijd aan. Bij Robinson Crusoe geven ze vanaf 9 jaar aan (B). Gullivers Reizen is denk ik C of D. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 21 aug 2024 22:02 (CEST)
 
:Oké, ik denk dat we in ieder geval deze categorieën kunnen gebruiken voor modernere kinderboeken. Oudere kinderboeken zijn natuurlijk een relatief kleine categorie. Lijkt me een mooie toevoeging aan de infobox. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 22 aug 2024 17:07 (CEST)
 
 
 
== Triviale boeken ==
 
 
 
Hoi Mike, ik waardeer het zeer dat je artikelen schrijft over de literaire (kinder)boeken. Maar moet er ook niet een artikel komen over de zogeheten triviale boeken? Vroeger las ik graag de series over de Kameleon en Pietje Bell van Kluitman. Tegenwoordig heb je de serie van Geranimo Stilton. '''Leesplezier''' wordt tegenwoordig toch ook meer gewaardeerd, terwijl er vroeger wat laatdunkend werd gedaan over de triviale boeken (ook nog tijdens mijn PABO opleiding). Kinderen die echt van lezen houden maken vanzelf de overstap naar literaire boeken. Ik ben benieuwd naar je reactie. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 7 sep 2024 14:06 (CEST)
 
:Hoi Hanssain, in de literatuur wordt (soms) een tweedeling gemaakt tussen zogeheten ''hogere literatuur'' (de typische boeken die je voor de leeslijst leest) en ''lagere literatuur'' (triviale boeken of lectuur). Het probleem met deze tweescheiding is dat de grens nooit echt duidelijk is. Iedereen heeft er zelfs een andere mening over. Het doet me denken aan de vraag die de professor Engelse literatuurgeschiedenis stelde in de allereerste les: "Is Harry Potter literatuur (doelend op hogere literatuur)?" De klas was hier heel verdeeld over. Dezelfde vraag kun je stellen met Stephen King en veel Young adult-series (zoals De Hongerspelen). Ook met kinder- en jeugdliteratuur vind ik dit verschil zeer moeilijk te maken. Ik heb destijds een stukje toegevoegd aan het artikel [[literatuur]] hierover. Uit eigen ervaring wordt met triviale literatuur op de basisschool een stuk soepeler omgegaan dan vroeger (en dan spreken we over de jaren 2000). Het belangrijkste op de basisschool is dat kinderen goed leren lezen. Ik denk ook dat boeken als ''Pietje Bell'' en ''De broeders van de Kameleon'' inmiddels als gecanoniseerde kinderliteratuur worden gezien, net als Roald Dahl, Thea Beckman, Jan Terlouw, etc. Het verschil tussen hogere en lagere literatuur speelt pas echt op de middelbare school een rol met de leeslijsten. Toch kunnen scholen hier soms heel soepel mee omgaan (wat deels bepaald is door niveau en klas). In 4/5 havo moesten ik vijf boeken voor Engels lezen voor de eindtermen. De school rekende ook (lagere literaire) boeken, zoals ''Looking for Alaska'' van John Green en ''The Last Song'' van Nicolas Sparks goed. Eenzelfde trend zie je in de literatuurwetenschap. Naast Shakespeare, Homerus en Goethe worden ook werken van populaire schrijvers en fenomenen als fanfictie en creepypasta's onderzocht. Kortom, ik denk dat het stukje op het artikel [[literatuur]] hierover voldoende is (mocht je nog aanvullingen hebben hoor ik het graag), aangezien iedereen een andere indeling hanteert (en sommige critici vinden de termen zelfs ouderwets). Het spijt me voor het lange antwoord, maar het is een vrij filosofische discussie die terugkomt op de vraag: "Wat is literatuur? En niet?". Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 7 sep 2024 14:53 (CEST)
 
::Ik vind je antwoord juist zeer verhelderend. Misschien is het dan beter om een artikel ''Leesplezier'' te maken, waarin we een stukje van deze inmiddels historische discussie kunnen meenemen. Belangrijkste is dat kinderen plezier in lezen hebben en dat daarbij een (fantasie)wereld voor ze open gaat. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 7 sep 2024 16:38 (CEST)
 
:::Lijkt me een goed plan. Leesplezier schijnt ook een begrip te zijn dat echt in het onderwijs gebruikt wordt. Ik heb zojuist een begin gemaakt in eigen naamruimte en een folder voor leesmotivatie gevonden (hoe beleef je meer leesplezier). Ze raden bijvoorbeeld aan om voor te lezen of luisterboeken te gebruiken (het laatste raad ikzelf ook aan). Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 8 sep 2024 00:15 (CEST)
 
::::Top!. Had het ook al genoemd bij artikel [[Rian Visser]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 8 sep 2024 09:05 (CEST)
 
 
 
== ''Sjabloon:Geschiedenis van [...]'' ==
 
Dag Mike, ik zie dat je in het verleden een aantal sjablonen hebt gemaakt van de geschiedenis van landen, zoals [[Sjabloon:Geschiedenis van Oostenrijk]] en [[Sjabloon:Geschiedenis van Portugal]]. Omdat deze zijbalken nogal veel ruimte innemen in artikelen, bestond er al een [[Sjabloon:Navigatie Geschiedenis van Nederland]]. Deze wordt gebruikt ter vervanging van [[Sjabloon:Zijbalk geschiedenis Nederland]]. Ook heb ik nu een [[Sjabloon:Navigatie Geschiedenis van België]] gemaakt, ter vervanging van [[Sjabloon:Geschiedenis van België]]. Mijn vraag aan jou is: heb je zin om die andere zijbalksjablonen van de geschiedenis van landen om te vormen tot een navigatiesjabloon en dit ook in artikelen te vervangen? Ik hoor graag van je! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 sep 2024 13:39 (CEST)
 
:Dag S.Perquin, ik ben het helemaal met je eens. Ik gebruik deze zijbalken dan ook eigenlijk alleen nog voor lange artikelen als beknopt overzicht. Zo staat de zijbalk voor Amerikaanse geschiedenis alleen op het artikel [[geschiedenis van de Verenigde Staten]], aangezien de VS een andere historische indeling hebben dan Europa (zo hebben de VS bijvoorbeeld geen middeleeuwen gekend, maar bijvoorbeeld wel de Progressive Era en de Gilded Age). Op deze overzichtsartikelen kan zo'n zijbalk van dienst zijn. Ik ben het wel met je eens dat je beter een navigatiesjabloon kan gebruiken voor links naar andere artikelen. Momenteel heb ik het te druk om hier iets aan te doen. Mede door mijn master ben ik ook de komende tijd veel minder actief. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 18 sep 2024 16:01 (CEST)
 
::Ah, oké! Ik zal er nog weleens naar kijken wanneer ik zin heb! Heel veel succes met jouw master! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 18 sep 2024 16:11 (CEST)
 
 
 
== Literatuurster ==
 
 
 
Hoi Mike, als er iemand op Wikikids is die Literatuur een warm hart toedraagt, dan ben jij het wel. Tot mijn verbazing bleek dat je de literatuurster nog niet had. Bij deze: [[Bestand:Library_barnstar.svg|100px]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 18 sep 2024 22:23 (CEST)
 
:Heel erg bedankt! Ik ga zeker nog meer bijdragen aan artikelen over literatuur in de toekomst, maar wel minder dan in de afgelopen periode. Het is af en toe een ''challenge'' om thema's op een begrijpelijke manier samen te vatten. Ik ben wel van mening dat thema's je helpen om na te denken over een boek. Wat wilde de schrijver met dit boek? En nog belangrijker: Wat betekent dit boek voor mij? Het is daarom jammer dat veel mondelingen Nederlands/Engels/andere vreemde taal eerder een kruisverhoor zijn, waarin de leerling ieder detail van het verhaal moeten herinneren. De onderliggende boodschap gaat daardoor vaak verloren. Ik hoop daarom ook dat mijn artikelen handig zijn voor jongeren; of dit nu voor een schoolopdracht is of voor zichzelf. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 19 sep 2024 17:40 (CEST)
 
 
 
== Wie ben jij ==
 
 
 
Wie ben jij? Ik vraag dit aan iedereen. [[Gebruiker:KwaL1te1t|KwaL1te1t]] ([[Overleg gebruiker:KwaL1te1t|overleg]]) 21 sep 2024 14:49 (CEST)
 
:Hoi KwaL1te1t, ik ben Mike1023. Aangenaam kennis te maken. Ik ben een gebruiker en voormalig moderator op WikiKids. Ik schrijf momenteel vooral artikelen over literatuur en theater, zoals over toneelstukken, schrijvers en boeken. Wil jij jezelf ook voorstellen? Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 21 sep 2024 22:39 (CEST)
 
 
 
== Een aantal dt-fouten (twee jaar geleden) ==
 
Beste Mike1023, ik wil even aan je doorgeven dat {{@|Edolijkan}} op een aantal belangrijke hulppagina's die je hebt geschreven (waaronder [[Wikikids:Artikel uitbreiden]] en [[Portaal:Moderator]]) spelfouten te vinden waren. Voornamelijk dt-fouten. Een foutieve zin was bijvoorbeeld: "Op het ModeratorPortaal '''vindt''' je alles over moderatoren." Aangezien dit twee jaar geleden is, denk ik dat het niet zoveel nut heeft om te zeggen, maar ik dacht: ik laat het je toch even weten! Zelf lees ik als ezelsbruggetje automatisch het woord "hoor(t)" als ik een woord zie dat eindigt met dt. Maar ik denk dat je uiteraard ook zelf zo'n trucje gebruikt! 😄 Heb je misschien een idee waar nog meer van zulke spelfouten kunnen staan op pagina's die jij bent begonnen of hebt herschreven in die tijd? Dan zouden we die misschien nog eens kunnen nagaan! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 16:54 (CET)
 
:Heel erg bedankt dat je me hierop wijst. Ik moet voor mijn master regelmatig professionele teksten opstellen (zoals e-mails, folders, etc.). Ik probeer daarom mijn vaardigheden in het Nederlands (waar nodig) te verbeteren, waardoor ik weet waarop ik moet moet letten (mede doordat ik soms het idee heb dyslexie te hebben). Om antwoord te geven op je vraag: Mogelijke pagina's zijn [[WikiKids:Bronnen]] en [[WikiKids:Hoofdletters]] (en verwante pagina's in de zijbalk). Ik kan hier later deze week naar kijken eventueel. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 29 okt 2024 19:03 (CET)
 
::Beste Mike, bedankt voor je reactie! Interessant! Zelf heb ik regelmatig het idee dat ik [[dyscalculie]] heb, ook al is dit nog nooit onderzocht of gediagnosticeerd. Ik zal die pagina's eens doorkijken! Bedankt voor de tip! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 19:06 (CET)
 
::PS Ik heb daarnet eens gezocht op WikiKids, en ik zag dat er ook zoiets bestaat als [[dysorthografie]]. Als je dat zo leest, denk je dat je dan [[dyslexie]] hebt of eerder dysorthografie? Ik ben benieuwd naar je antwoord! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 19:37 (CET)
 
:::Ik heb mezelf ook nooit op dyslexie laten testen. Voor een cursus moest ik testen voorlezen om mijn uitspraak in het Standaardnederlands te oefenen. De docent ontdekte echter dat ik veel dezelfde fouten maak als mensen met dyslexie. Overigens zou dat wel veel verklaren. In het Duits heb ik bijvoorbeeld veel minder moeite met spellen (Duits is een vrij fonetische taal), terwijl dat in het Engels rampzalig is. Ik moet zeggen dat artikelen schrijven voor WikiKids mijn taalvaardigheden zeker goed heeft gedaan. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 29 okt 2024 21:29 (CET)
 
::::Dat is fijn! WikiKids heeft mij ook erg geholpen met mijn taalvaardigheid, al was ik hier altijd op zich wel goed in! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 29 okt 2024 21:37 (CET)
 
 
 
== Namen staten v America Native Americans ==
 
 
 
Hoi Mike, mocht je het gemist hebben, ik heb bij [[Indianen]] een lijst toegevoegd van Native American namen van de huidige staten. Desgewenst kun je dat bij elke staat toevoege. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 15 nov 2024 13:10 (CET)
 
:Bedankt voor het toevoegen. Dat is inderdaad erg handig. Ik zal ze later vandaag/morgen aan alle staten toevoegen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 15 nov 2024 13:36 (CET)
 
 
 
== Uitbreiden musicals ==
 
 
 
Hoi Mike, mooi artikel over [[Wicked (musical)]]. Als ik de [[groente]]s af heb, wil ik meehelpen aan het opvullen van de [[lijst van musicals]]. Er wordt daar regelmatig op gezocht. Mooi projectje voor de komende tijd. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 19 nov 2024 12:29 (CET)
 
:Hoi Hanssain, dankjewel. Ik had het artikel gemaakt, aangezien de verfilming over enkele weken uitkomt (en er vrij veel aandacht op het internet voor is). Ik kan wel een paar artikelen uit de lijst aanmaken, maar over een tijdje pas. Ik heb redelijk veel opdrachten nu en ben ook nog bezig met de laatste artikelen over Amerikaanse staten en afgelopen verkiezingen in de VS. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 19 nov 2024 17:21 (CET)
 
 
 
== Gabriele D'Annunzio: een onvolledig artikel ==
 
Beste Mike, ik zag dat [[Gebruiker:Wouter15|Wouter15]] vandaag het {{tl|werk}}-sjabloon van jouw artikel [[Gabriele D'Annunzio]] had weggehaald, aangezien het artikel meer dan 2 weken niet bewerkt is. Mijn vraag aan jou was: ga je het artikel nog afmaken? Of kan het tijdelijk beter in jouw gebruikersruimte staan? Of kunnen de kopjes zonder tekst eronder weg? Alleen dan is het artikel wel onvolledig, omdat er alleen maar ingegaan wordt op zijn jeugd en schrijverschap. Ik hoor graag van je! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 nov 2024 19:29 (CET)
 
:Dank voor het aangeven. Ik heb de meeste kopjes aangevuld en de overige kopjes verwijderd. De biografie is tenminste compleet. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 20 nov 2024 20:09 (CET)
 
::Helemaal goed! Bedankt! 😄 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 20 nov 2024 20:14 (CET)
 
 
 
== Overzicht literatuur ==
 
 
 
Hoi Mike, je hebt al vele literaire werken beschreven. Chapeau hiervoor. Ik vroeg me echter af of daar al een overzicht / lijst van bestaat. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 5 dec 2024 22:44 (CET)
 
:Hoi Hanssain, bedankt. Volgens mij bestaat er nog geen overzichtslijst hierover. We hebben wel een aantal kleine lijstjes, zoals [[Great American Novel]]s en de [[vier klassieke romans]] (uit de Chinese literatuur). We hebben echter geen grote lijsten, wat enigszins onmogelijk is aangezien er ontzettend veel boeken zijn. Als we kijken buiten WikiKids om: Er bestaan wel lijsten met boeken die "je ooit in leven gelezen moet hebben". Een lijst die ik zelf gebruik is ''1001 Books You Must Read Before You Die'', die ik ooit probeer helemaal af te vinken. Er bestaan veel van dat soort lijsten: [https://nl.wikipedia.org/wiki/Lijst_van_beste_Nederlandstalige_boeken Lijst van beste Nederlandstalige boeken], [https://en.wikipedia.org/wiki/Le_Monde%27s_100_Books_of_the_Century Le Monde's Books of the Century] en [https://en.wikipedia.org/wiki/The_Big_Read The Big Read]. Dus ja, momenteel bestaat er geen overzicht op WikiKids zelf. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 6 dec 2024 00:04 (CET)
 
::Misschien kunnen we wel een overzicht maken die verwijst naar de verschillende categorieën (landen) die er op dit gebied nu bestaan. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 6 dec 2024 14:06 (CET)
 
:::Dat lijkt mee een goede oplossing. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 6 dec 2024 15:19 (CET)
 
::::Ik heb een aanzet gemaakt. Zie [[Lijst van literatuur]]. Gr. [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 7 dec 2024 09:01 (CET)
 
:::::Heel erg bedankt. Als ik nieuwe categorieën maak, zal ik ze hier aan toevoegen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 7 dec 2024 12:48 (CET)
 
 
 
== Dienstregeling ==
 
 
 
Hoi Mike, je hebt eind 2018 op veel stations-pagina's de dienstregeling toegevoegd. Een gedeelte daarvan is in de loop der tijd veranderd. Wat zullen we daar nu mee doen? Weghalen, updaten, of erbij zetten dat de informatie uit 2018 komt. MVG, {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 dec 2024 19:45 (CET)
 
:Dag Rots, in principe kan de informatie worden weggehaald als die niet meer klopt. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 20 dec 2024 19:49 (CET)
 
::Dat is juist het probleem, een groot gedeelte van de trajecten klopt nog, terwijl een ander gedeelte is opgeheven en/of aangepast. {{Gebruiker:Rots61/Handtekening}} 20 dec 2024 20:01 (CET)
 
:::Oké, dat is inderdaad lastig. Logisch gezien veranderen grote stations vaker kleine stations. De NS verandert jaarlijks ergens rond deze tijd de dienstregeling. Het probleem is dat er jaarlijks vrij grote wijzigingen zijn en ik die niet bij heb gehouden. In 2018 pakte ik nog dagelijks de trein om op school te geraken. Momenteel woon ik al zo'n vijf jaar in België, waardoor ik het niet weet. Je zou ervoor kunnen kiezen om alle informatie standaard weg te halen (ik denk dat de meeste mensen de NS-app gebruiken) of een updatesjabloon plaatsen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 20 dec 2024 23:25 (CET)
 
 
 
== [[Lijst van dictators]] ==
 
Dag Mike, zou je eens kunnen kijken naar de [[lijst van dictators]]? Aangezien ik het heb gebaseerd op [https://nl.wikisage.org/wiki/Lijst_van_dictaturen deze lijst van Wikisage], weet ik niet of alle informatie klopt. Zie jij misschien nog gekke of opmerkelijke dingen erin staan? Ik twijfel bijvoorbeeld of je [[Erdogan]] van [[Turkije]] wel écht een dictator kan noemen. Dus ik hoor graag van je! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 21 dec 2024 12:01 (CET)
 
:Yes, ik zal er naar kijken. Persoonlijk zou ik Erdogan niet als dictator zien. Erdogan heeft zeker dictatoriale neigingen (zoals beperking van de vrije pers of het naar zich toetrekken van de macht). Ik zie Poetin niet in de lijst staan, wat in principe ook een twijfelgeval is. Toch zou ik Poetin eerder een dictator noemen dan Erdogan. Turkije onder Erdogan heeft bijvoorbeeld een vrij grote oppositie, tamelijk eerlijke verkiezingen en een vrijere pers dan Rusland. Ik stel daarom voor om Erdogan uit de lijst te verwijderen. Btw, als ik toevoegingen zal ik ze toevoegen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 21 dec 2024 12:13 (CET)
 
::Bedankt voor jouw antwoord! Erdogan zal ik uit de lijst verwijderen! En ik ben benieuwd naar jouw eventuele toevoegingen en aanpassingen! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 21 dec 2024 12:15 (CET)
 
:::Ik heb net Napoleon III en Atatürk toegevoegd. Ik denk de komende dagen nog even na over personen die in mij opkomen. Overigens: Een interessante term is misschien ''benevolent dictator'': een dictator waar juist relatief goed over wordt gedacht. Atatürk en Tito zijn daar goede voorbeelden van. Hun nalatenschap is vrij omstreden, omdat ze zowel veel goede dingen als veel slechte dingen hebben gedaan. Naar mijn mening maakt dat hen extreem interessant. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 21 dec 2024 12:32 (CET)
 
::::Aha, ik kende die term nog niet! Horen de ''Vijf Goede Keizers'' daar in principe ook bij? Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 21 dec 2024 12:36 (CET)
 
:::::Ik moet toegeven dat mijn kennis over de klassieke oudheid tamelijk slecht is. Ik neem aan dat het een min of meer vergelijkbare term is. ''Benevolent dictator'' verwijst echter naar meer moderne leiders. Ik denk dat er wel een verschil is in de perceptie. Van bijv. Hadrianus worden vrijwel altijd de goede aspecten benadrukt, mede doordat hij zeer lang geleden leefde. De negatieve aspecten worden vaak weggelaten. Van een ''benevolent dictator'' bestaat meer omstreden of genuanceerd beeld, mede doordat ze relatief kort geleden nog aan de macht waren. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 21 dec 2024 12:57 (CET)
 
::::::Ah, zo! Interessant om te weten! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 21 dec 2024 13:05 (CET)
 
 
 
== melancholische boeken ==
 
 
 
Waroom mag ik melancholische boeken lezen tijdens de winter? En wanneer mag ik dat wel lezen? {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 23 dec 2024 12:39 (CET)
 
:Dag Zozo, natuurlijk mag je melancholische boeken tijdens de winter lezen. Ik verbied je zeker niet om dat te doen. Het is meer een persoonlijk voorkeur. Winter is een vrij triestig seizoen met veel regen en kou. Dat is redelijk slecht voor mijn humeur. Als ik daarnaast ook melancholische boeken ga lezen, ben ik helemaal droevig. In zulke boeken gebeurt vaak het ene na het andere slechte ding personages. Of de boeken gaan diep in op zaken als trauma of depressie. Persoonlijk lees ik zulke boeken meestal in het voorjaar of de zomer. Het is dus vooral een advies. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 23 dec 2024 12:52 (CET)
 
::Oh, oké. {{Gebruiker:Zozo7077/Handtekening}} 23 dec 2024 13:01 (CET)
 
 
 
== De Literatuurster! ==
 
[[Bestand:Library_barnstar.svg|thumb|Nog een Literatuurster voor in je boekenka... uhhh... sterrenkast!]]
 
Beste Mike1023, ik zie dat je de laatste maanden veel bezig bent met het maken van artikelen over boeken en schrijvers! Bijvoorbeeld vandaag nog over [[Milan Kundera]] en ''[[De ondraaglijke lichtheid van het bestaan]]''. Jouw artikelen zijn altijd erg mooi en uitgebreid. Je voorziet ze verder van een mooie infobox rechtsboven met daarin informatie over het boek en een afbeelding van de boekenkaft. Daarom wil ik je nog eens de Literatuurster geven! (Ik weet dat je er al minstens twee hebt, maar deze ster past wel echt bij jou! 😉) Blijf zo doorgaan! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 27 dec 2024 16:28 (CET)
 
:Heel erg bedankt en ik zal zeker nog meer artikelen in het nieuwe jaar toevoegen! Het is ook een erg interessant boek met een poëtische titel. Het was ook het eerste boek dat ik las voor de ''Reading Around the World Challenge'' één jaar geleden. Lezen en analyseren helpt ook erg als je een eigen boek probeert te schrijven (een project waar ik sinds de zomer mee bezig ben en inmiddels 1/3 op papier heb staan). Trouwens, misschien een leuke leestip voor jou: ''[[Slachthuis vijf]]'' van [[Kurt Vonnegut]]. Ik las dat boek vorige maand en moest meteen aan jou denken, omdat het geschiedenis en sciencefiction-elementen (zoals aliens en tijdreizen) combineert. Overigens zag ik dat je ook bezig was met een portaal over sciencefiction. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 27 dec 2024 17:34 (CET)
 
::Leuk! Zelf ben ik alleen wel meer een schrijver dan een lezer. En ik ben inderdaad bezig met een [[Gebruiker:S.Perquin/Portaal:Sciencefiction|SciencefictionPortaal]]! Als ik er zin in heb, werk ik eraan! Maar ik heb momenteel honderd dingen waar ik tegelijkertijd aan werk... 😉 Nu experimenteer ik bijvoorbeeld met [[Gebruiker:Revitalize|een eventuele nieuwe hoofdpagina]]. Mocht je opmerkingen of aanvullingen hebben bij de technologieën of concepten bij het SciencefictionPortaal, laat het me dan maar weten! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 27 dec 2024 23:09 (CET)
 
:::Ik heb geen aanvullingen over de technologieën en concepten. Ik denk dat de belangrijkste zaken al vermeld zijn. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 27 dec 2024 23:42 (CET)
 
 
 
== Spurious correlations ==
 
 
 
Hoi Mike, ik las je artikel ''[[Met dit, dus door dit]]''. Het deed me denken aan de website ''[https://www.tylervigen.com/spurious-correlations spurious correlations]''. Ken je dat? Moet je maar eens kijken, is heel komisch! 😉 Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 3 jan 2025 18:49 (CET)
 
:Ja, ik kende dat toevallig. ''Spurious correlations'' (of willekeurige correlaties) zijn een statistische denkfout die erg lijkt op die drogreden. Mijn favoriete voorbeeld: "Naarmate het aantal piraten afneemt, neemt de klimaatverandering toe. Het gebrek aan piraten veroorzaakt daarom klimaatverandering." Statistisch gezien zou dat correleren, maar er is geen causaliteit. Ik ga vandaag of morgen daar nog een klein artikel over maken (ik moet dat toevallig ook weten voor een ander examen). Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 3 jan 2025 22:38 (CET)
 
::Haha, die is leuk! Dat kwam ook terug in ''The Gospel of the Flying Spaghetti Monster'', zie https://www.spaghettimonster.org/2017/03/30/climate-change/. Grappig, zulke [[willekeurige correlatie]]s! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 3 jan 2025 23:25 (CET)
 
:::Is het ook. Drogredenen zijn overigens ook interessant zeker als je de Nederlandse politiek volgt. In een doorsnee debat (of op X) komen er aardig wat voorbij. Een deel van mijn voorbeelden is zelfs op Tweets (of X's?) of debatfragmenten gebaseerd. Je zou haast met een bingokaart voor de laptop kunnen zitten en ze allemaal afkruisen. Mvg, {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 4 jan 2025 00:27 (CET)
 
 
 
== Stemmen over implementatie nieuwe hoofdpagina ==
 
 
 
Beste Mike1023, zou je ook willen stemmen op de implementatie van [[Gebruiker:Revitalize/v1.6|de nieuwe hoofdpagina]]? Op [[Overleg gebruiker:Revitalize#Stemming]] kun je je stem uitbrengen en eventuele op- en aanmerkingen maken! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 3 jan 2025 23:52 (CET)
 
:{{done}} {{Gebruiker:Mike1023/Handtekening}} 4 jan 2025 00:22 (CET)
 
 
 
== Economische sectoren ==
 
 
 
Dag Mike1023, je hebt mooie en duidelijke artikelen geschreven over de vier economische sectoren! Aan alle artikelen heb ik het nieuwe [[Sjabloon:Navigatie economische sectoren]] toegevoegd. Ik hoop dat je dit prima vindt, want zo kunnen kinderen sneller navigeren tussen de vier sectoren en ook in één oogsopslag zien wat alles ongeveer inhoudt! Met vriendelijke groet, {{Gebruiker:S.Perquin/Handtekening}} ✯ 9 jan 2025 11:51 (CET)
 
 
 
== Sorteren Portaal:politiek ==
 
 
 
Ben bezig Portaal:Politiek te sorteren. Wil je svp ff meekijken [[Gebruiker:Hanssain|Hanssain]] ([[Overleg gebruiker:Hanssain|overleg]]) 9 jan 2025 12:13 (CET)
 

Huidige versie van 7 sep 2025 om 20:00

Overlegpagina Mike1023
Tableau d' Albert Camus par Jean-Loup Othenin-Girard.jpg

Introductie:
Welkom op mijn overlegpagina. Hier kun je vragen aan mij stellen, tips geven of andere dingen bespreken. Ik probeer zo snel mogelijk antwoord te geven. Klik bovenaan de pagina op het knopje nieuw bericht en tik hier de titel en de inhoud van je bericht in. Klik op opslaan en hij staat er. Om het netjes te houden vraag ik je om je aan de naast staande regels te houden. Zo houden we het overleg gezellig en netjes. Verder vraag ik helemaal niks van je op de overlegpagina. Ik wil alleen dat als je een vraag hebt, deze dan ook stelt.

Thüss

P.S. I'm able to answer questions in English.

Regels:
Hieronder vindt je een paar overleg regels:

  • Wees altijd vriendelijk en blijf netjes.
  • Gebruik s.v.p. de spellingregels.
  • Pleeg geen vandalisme (dit is tevens op de hele wiki verboden)
  • Deze enige twee dingen die ik moet zijn de regels opvolgen en belasting betalen vanaf mijn 18de. Voor de rest niks.
  • Zet berichten onderaan de pagina.
  • Maak niet steeds een nieuw kopje als het over hetzelfde onderwerp gaat.
  • Onderteken je bericht met ~~~~!

Reactie op: Gefeliciteerd!

Nog veel succes met je architectuur artikelen en natuurlijk gewoon alle andere artikelen! Moge er nog vele komen! Groetjes, Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 16 jun 2025 11:38 (CEST)

10.000 ARTIKELEN !!!

Hoi Mike, gefeliciteerd met het maken van je 10.000ste artikel! Hierbij overhandig ik je de enig-echte 10K artikel ster! Barnster10K.png. Gr. Hanssain (overleg) 16 jun 2025 21:43 (CEST)

Heel erg bedankt! Ik wist niet dat het er zoveel waren. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 16 jun 2025 21:46 (CEST)
Het is echt waar! Kijk maar: Gebruik EditCount2 om dit te kunnen zien.. Gr. Hanssain (overleg) 16 jun 2025 21:51 (CEST)
W-A-U-W. Gefeliciflapstaart man! Dit betekent dat ongeveer 20% van alle artikelen van jou zijn! Daar mag je hééééééél trots op zijn Mike! Je hebt hier denk ik heel lang over gedaan, en ik geniet van je artikelen! Ze zijn mooi geschreven, en over dingen waar ik niet eens de naam van weet. Je bent een van de grootste bijdragers aan deze website, denk ik. Wat ik net ook zei: weest trots op jezelf met deze prestatie, en ga zo door! (Was dit te overdreven? Ik weet niet.) Groetjes, Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 17 jun 2025 12:05 (CEST)
Bedankt. Dat klopt, maar het is ook over een zeer lange periode. Ik maakte mijn account aan in februari 2013 toen ik nog de eerste klas van de middelbare school zat. Voornamelijk tijdens de middelbare school heb ik een groot aantal artikelen aangemaakt, vaak ook over dingen waarover ik toetsen en examens had. Als je de leerstof aan iemand anders kan uitleggen dan weet je zeker dat je het voor een examen weet. Zo kwamen we bijvoorbeeld aan de artikelen planten, hart en vaatstelsel en goniometrie. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 17 jun 2025 17:26 (CEST)
Gefeliciteerd Jij hebt 20% van alle wikikids pagina's gemaakt MVG 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 19 jun 2025 11:18 (CEST)
Dankjewel. Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 19 jun 2025 13:16 (CEST)

Districten Antwerpen

Hoi Mike, ik gok dat jij wel weet hoe de districten in Antwerpen worden aangegeven. Hebben die een eigen bebouwde kom bord? Gr. Hanssain (overleg) 24 jun 2025 11:58 (CEST)

Dat klopt. In principe zijn de districten van Antwerpen gewoon deelgemeenten, maar met eigen raad, districtsburgemeester en verkiezingen. Een plaatsnaambord toont de naam van het district (dus bijv. Wilrijk) met daaronder het woord "Antwerpen" in een kleiner lettertype. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 24 jun 2025 12:48 (CEST)
Top! Bedankt. Gr. Hanssain (overleg) 24 jun 2025 13:18 (CEST)

Sjabloon:India

Dag Mike, Ik zag dat je met sjablonen bezig was en ik vroeg me af of jij het sjabloon voor werelderfgoed ook voor india zou kunnen maken? MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 26 jun 2025 20:52 (CEST)

Dag Thijmen, ik heb het Sjabloon:Navigatie werelderfgoed India voor je gemaakt. Je kunt deze op artikelen over de werelderfgoederen in India plaatsen. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 26 jun 2025 20:55 (CEST)
Bedankt ik heb het meteen op alle pagina's neer gezet. MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 26 jun 2025 21:02 (CEST)

Uitslag SuperSchrijfwedstrijd 2025

Beste Mike, mijn suggestie zou zijn om de uitslag van de SuperSchrijfwedstrijd 2025 sowieso te plaatsen op Wikikids:SuperSchrijfwedstrijd 2025/uitslag, net als destijds gedaan is bij de wedstrijd in 2013. Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 30 jun 2025 20:38 (CEST)

Yes, zal ik doen. Ik zal het zowel in het Clubhuis plaatsen als op die pagina. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 30 jun 2025 20:46 (CEST)

Deze had je nog niet

Hierbij geeft ik je de ster voor het wegwerken van rode links: Red Link Removal Barnstar Hires.png. Gr. Hanssain (overleg) 18 jul 2025 14:26 (CEST)

Heel erg bedankt. Ik ben momenteel bezig met het aanvullen van de rode links op de werelderfgoedlijst. Daar ben ik nog wel even zoet mee. Ook omdat ik enkele artikelen daaromheen probeer aan te maken. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 18 jul 2025 21:11 (CEST)
En jij bedankt voor het bedenken van de truuk om het probleem van Thijmen op te lossen. Gr. Hanssain (overleg) 18 jul 2025 22:19 (CEST)
Geen probleem. Het schoot me vanmiddag in ene keer te binnen. Als je de inhoud wil verbergen kun je het sjabloon:Inhoud verbergen gebruiken. Ik wist alleen niet over het sjabloon:abc dan nog werkte, maar blijkbaar kan dat. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 18 jul 2025 22:26 (CEST)

Artikelen gerelateerd aan TK-verkiezingen 2025

Hallo Mike1023, dank voor de moeite die je hebt gestoken in de artikelen Fryske Nasjonale Partij, anarchokapitalisme en minarchisme! De artikelen zien er goed uit. Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 29 jul 2025 18:17 (CEST)

Geen probleem. Ook bedankt voor het artikel over het basisinkomen. Nooit geweten wat dat plan inhield precies. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 29 jul 2025 19:58 (CEST)
Overigens: het viel me te binnen dat meer Nederlandse partijen (soort van) pleiten voor een basisinkomen. Ik weet dat Partij voor de Dieren verschillende keren het basisinkomen heeft voorgedragen als mogelijk voorstel. In Amsterdam staat het blijkbaar ook als expliciet standpunt op de website (zie hier). Ook zag ik Volt vaak flirten met het idee op Twitter (of X). Ik vond op de website deze pagina. Ik weet niet of dit het vermelden waard is, waardoor ik het even hier vermeld. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 29 jul 2025 22:53 (CEST)
Excuses voor de late reactie en bedankt voor het uitzoekwerk. Op de landelijke website van de Partij voor de Dieren staat dat de partij graag wil dat er een onderzoek komt naar een basisinkomen, maar ook openstaat voor alternatieven. Voor Volt geldt inderdaad (als ik het goed begrijp) dat zij stapsgewijs willen werken naar een basisinkomen. Verder kwam ik er vandaag achter dat de partij LEF (eerste deelname in 2023) ook pleit voor een basisinkomen. Ik denk dat dit wel het vermelden waard is op het artikel basisinkomen, maar dan met de kanttekeningen dat de PvdD eerst een onderzoek wil en dat Volt stapsgewijs daarnaartoe wil werken door eerst de bijstandsuitkering te verhogen. Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 7 aug 2025 19:33 (CEST)
Bedankt voor de toelichting. Ook een mooi artikel over Tofik Dibi. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 8 aug 2025 17:54 (CEST)
Dank voor het compliment! Ik heb de informatie over de standpunten van LEF, PvdD en Volt toegevoegd aan het artikel over het basisinkomen. Met vriendelijke groet, Hippogryph Overleg · (MOD) 9 aug 2025 17:57 (CEST)

Clear

Hoi Mike, weet jij of er zoiets bestaat als "Clearmiddle"? Ik gebruik de laatste tijd regelmatig Clearleft om de tekst onder een links uitgelijnde afbeelding ook links verder te laten lopen. Gr. Hanssain (overleg) 31 jul 2025 11:03 (CEST)

Hoi Hanssain, ik weet of dat bestaat. Misschien dat Rots61 het weet? Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 31 jul 2025 11:12 (CEST)
Je kunt op deze pagina het verschil zien: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/clear. We hebben {{clearleft}}, {{clearboth}} en clear none (standaard). Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 31 jul 2025 17:18 (CEST)
{{clearboth}} gebruik ik dus als "Clearmiddle"? Gr. Hanssain (overleg) 31 jul 2025 23:29 (CEST)
Ja, {{clearboth}} zorgt daarvoor. Vinkje.png Rots61 Overleg· (MOD) 31 jul 2025 23:45 (CEST)

185!

UNESCO logo English.svg
Deze gebruiker heeft meegeholpen met het Wikiproject Werelderfgoed, en heeft 185 artikelen verbeterd en gemaakt

Hoi Mike! Jij hebt bij veruit de meeste artikelen gemaakt/verbeterd. 185! Bedankt voor deze geweldige bijdrage aan dit project! Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 1 aug 2025 07:54 (CEST)

Bedankt! Het was een leuk project. Ik ben sowieso nog van plan enkele ontbrekende artikelen uit de werelderfgoedlijst aan te vullen/aan te maken. Ik hoop dat alles leuk is op vakantie. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 1 aug 2025 08:55 (CEST)
Zeker! Ook jij veel succes gewenst met het verbeteren nog! Met Vriendelijke Groet, Laurel-left.svgWEZOOMLaurel-right.svg Overleggen is leuk! 😄 1 aug 2025 09:09 (CEST)

Werk sjabloon

Dag Mike, ik heb het werk sjabloon op de pagina Lijst van doges van Venetië verwijdert. Dit komt omdat er 1 week lang niks is gewijzigd. Mvg 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 13 aug 2025 09:09 (CEST)

De houdbaarheidsdatum van het sjabloon is twee weken Thijmen, staat gewoon in het sjabloon. Ik zal het terug zetten, dan kan Mike zelf bepalen of hij al klaar was. Groempdebeer Vragen? 13 aug 2025 09:24 (CEST)
Klopt, de houdbaarheidsdatum is niet één maar twee weken. Het is dus belangrijk om het sjabloon goed te lezen. Voor nieuwe gebruikers zou zoiets namelijk verwarring kunnen veroorzaken. Ik ben waarschijnlijk nog een paar dagen bezig met het artikel. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 13 aug 2025 11:15 (CEST)
Ik had de houdbaarheidsdatum niet gelezen sorry daarvoor MVG, 🎮Thijmen4👍👍DDT👍👍Overleg👍👍 13 aug 2025 18:19 (CEST)

50.000e

Hoi Mike, zo te zien heb jij zojuist met Gokkersmisvatting het 50.000 artikel van WikiKids aangemaakt! Gefeliciteerd. Gr. Hanssain (overleg) 2 sep 2025 14:39 (CEST)

Ah wow, ik dacht dat de teller nog een stuk lager stond. In ieder geval ben ik blij dat de bekendste misvatting uit de kansberekening het 50.000e artikel geworden is! Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 2 sep 2025 14:46 (CEST)

Persbericht nakijken en eventueel verbeteren

Beste Mike, zie Wikikids:Bereiken van 50.000 artikelen. In het Clubhuis zei je: "Overigens kan ik het persbericht ook nakijken als je wilt. Tijdens mijn studie heb ik geleerd hoe je die het beste kunt opstellen (en heb dat al enkele keren gedaan voor organisaties). Ik kan er dan vanavond naar kijken." Zou je dit willen doen? Dan publiceer ik het persbericht vanavond nog op Facebook en LinkedIn! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 2 sep 2025 18:29 (CEST)

Dag S.Perquin, ik heb het persbericht nagekeken. Ten eerste een aantal goede dingen: je bent direct ter zake gekomen in de inleiding en je maakt een mooi bruggetje van het verleden naar toekomst (zowel voor WikiKids als de wereld ansich) en benadrukt daarbij de kracht van WikiKids. Ook is het goed dat je een korte titel hebt gekozen. Aangeraden wordt bij persberichten vaak een titel van maximaal zeven woorden te kiezen. Ik heb wel enkele veranderingen doorgevoerd:
  • Het persbericht was in de we-vorm geschreven. Ik heb dat veranderd naar de derde persoon. Hierdoor lijkt het meer op een krantenartikel. Waarom? Persberichten zijn bedoeld voor journalisten om over te nemen. Hierbij moet je het ze zo makkelijk mogelijk maken. Het liefste zo makkelijk dat ze het kunnen copy-pasten in hun krant of op hun website. (Overigens is dat de reden waarom je soms dezelfde artikelen ziet op meerdere platforms).
  • Ik heb sommige zinnen iets ingekort of opgesplitst. De combinatie van lange en korte zinnen leest voor de meeste mensen het prettigst. Ook moeten mensen veel inspanning doen voor moeilijke zinsconstructies en langere zinnen. Ik heb ook mijn eigen naam weggehaald. Buiten privacy-redenen is dat ook niet relevant voor journalisten. In principe zijn namen enkel interessant als het gaat om een bekend persoon (bijv. "Pommelien Thijs maakt samen met HEMA zomercollectie") of het gezicht van een organisatie (zoals Gerard Dümmer).
  • Ik heb de structuur iets veranderd, zodat er een betere afsluiting was.
  • Onderaan het bericht staat ook een korte beschrijving met contactgegevens (onder de streep). Voor journalisten kan dat relevant zijn als zij meer willen weten. Ook hierbij gaat het erom om het voor journalisten zo makkelijk mogelijk te maken. Je kunt dat eventueel weglaten voor sociale media. Bedrijven en organisaties hebben vaak een persberichtenpagina (bereikbaar vanuit de hoofdpagina), waar dat meestal wel staat (in some form). WikiKids heeft dat niet, maar misschien is het slim hierop den duur naar te kijken. Dan kunnen ook persberichten gepubliceerd voor zaken als projecten en wedstrijden. Stel je zou een wikiproject doen over Gelderland (als voorbeeld), zullen Gelderse media en misschien zelfs de website van de provincie Gelderland dat kunnen overnemen.
Een ander iets waar ik nog aanzat te denken is dat veel persberichten een citaat hebben van de baas/voorzitter van het bedrijf/de organisatie. In dit geval zou het leuk zijn als Gerard Dümmer in twee á drie zinnen zou zeggen wat de kracht van WikiKids is. Bij veel persberichten zijn dat zelfbedachte citaten door de opsteller van het persbericht (die met toestemming het citaat publiceert). Ironisch genoeg zijn dat dus dingen die nooit door de persoon gezegd zijn, maar het maakt een bericht meer levendig en zorgt voor een "gezicht". Lange uitleg, maar ik hoop dat je er iets meekan. Ik heb het artikel nagelezen op typfouten en zelfs ChatGPT gevraagd het nog eens na te kijken. S.v.p. lees het nog een keer na voordat ik iets over het hoofd zie. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 2 sep 2025 20:01 (CEST)
Dag Mike, supergoede tips en verbeteringen! Heel erg bedankt! Gerard Dümmer zei via een privébericht naar mij op LinkedIn het volgende: "Al bijna 20 jaar lang maken vrijwilligers WikiKids elke dag iets mooier! Inmiddels hebben we daardoor de 50.000 artikelen bereikt. Een mooie mijlpaal waar elk jaar miljoenen gebruikers van profiteren. Ik ben hier echt supertrots op!" Waar zou dit citaat het beste geplaatst kunnen worden? Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 3 sep 2025 07:37 (CEST)
Update: Ik heb het tussen het persbericht en "Over WikiKids" geplaatst, tussen horizontale strepen. Is dat goed zo? Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 3 sep 2025 07:52 (CEST)
Ik heb het in de tekst verwerkt op de plek die me het meest logisch lijkt. Voor journalisten is dat het handigst om over te nemen. Bedankt voor het regelen van een citaat. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 3 sep 2025 10:09 (CEST)
Super, dankjewel! Met vriendelijke groet, S.Perquin (overleg) ✯ 4 sep 2025 13:26 (CEST)

Het Perfecte WikiKids Kiekje

Hoi Mike, je kan nog tot 15 september stemmen op een foto van Wikikids:Het Perfecte WikiKids Kiekje. Hierna zal een tweede ronde volgen. Groempdebeer Vragen? 7 sep 2025 14:56 (CEST)

Bedankt voor het berichtje. Net gedaan. Mvg, Sunflower clip art.svg Mike1023 Sunflower clip art.svg 7 sep 2025 20:00 (CEST)
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Overleg_gebruiker:Mike1023&oldid=970058"