Haastrecht: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
k (→‎top: Verandering in Infoboxen)
 
(15 tussenliggende versies door 7 gebruikers niet weergegeven)
Regel 1: Regel 1:
{| style="width:80px; background-color:white; margin:0 0 1em 1em; border:1px #ccc solid; border-collapse:collapse; font-size:90%;" border="1" cellpadding="3" cellspacing="0" align="right"
+
{{Infobox plaats (NL)
! style="font-size:110%;" colspan="2" bgcolor="#c0c0b4" align="center" |Haastrecht
+
| naam          = Haastrecht
|-
+
| dialect      =  
! colspan="2" align="center" |[[Afbeelding:HaastrechtLocatie.png]]
+
| vlag          = Haastrecht_vlag.svg
|- class="hiddenStructure{{{kaart2|}}}" class="hiddenStructure{{{kaart3|}}}"
+
| wapen        = Haastrecht_wapen.svg
! align="center"|{{{kaart2}}}
+
| kaart        = Map_NL_-_Vlist_-_Haastrecht.png
! align="center"|{{{kaart3}}}
+
| provincie    = {{Zuid-Holland}}
|-
+
| gemeente      = Krimpenerwaard
 
+
| gemeentelink  =
|-
+
| opgegaan      =
! colspan="2" bgcolor="#c0c0b4" align="center" |Geografie
+
| hoogteligging =
|-
+
| dichtheid    =
|'''[[Provincie]]'''
+
| postcode      = 2850, 2851
|{{Zuid-Holland}}
+
| netnummer    = 0182
|-
+
| website      =
|'''[[Hoofdplaats]]'''
+
| cbs          =
|'''Geen'''
+
| woonplaatscode= 2387
|-
+
| portaal      = Zuid-Holland
|'''[[Gemeente (bestuur)|Gemeente]]'''
+
}}
|[[Vlist (gemeente)|Vlist]]
+
'''Haastrecht''' ligt aan de Hollandse IJssel, voorheen in de gemeente [[Vlist (gemeente)|Vlist]] en nu in de gemeente [[Krimpenerwaard]] in de [[Nederland]]se provincie [[Zuid-Holland]].
|-
 
|'''[[Oppervlakte]]'''
 
|? [[vierkante kilometer|km²]]
 
|-
 
! colspan="2" bgcolor="#c0c0b4" align="center" |Bevolking
 
|-
 
|'''[[Bevolking|Inwoners]]'''<br/>– [[Bevolkingsdichtheid]]
 
|4.500 <small>''(01/01/2007)''</small><br/>? inw./km²
 
|-
 
! colspan="2" bgcolor="#c0c0b4" align="center" |Overige info
 
|-
 
|'''[[Postcode]]s'''
 
|?
 
|- class="hiddenStructure{{{netn|}}}"
 
|'''[[Netnummer|Zonenummer]]'''
 
|?
 
|}<noinclude>
 
 
 
'''Haastrecht''' ligt aan de Hollandse IJssel in de gemeente [[Vlist (gemeente)|Vlist]] in de [[Nederland]]se provincie [[Zuid-Holland]].
 
  
 
In het centrum vindt je verschillende soorten winkels. Je hebt er kapsalons en een supermarkt zitten. Er zijn 3 basisscholen: De Morgenster, de Katharinaschool en de Vlisterstroom.
 
In het centrum vindt je verschillende soorten winkels. Je hebt er kapsalons en een supermarkt zitten. Er zijn 3 basisscholen: De Morgenster, de Katharinaschool en de Vlisterstroom.
Regel 43: Regel 24:
 
Haastrecht is verdeeld in verschillende wijken: Bergvliet oud, Bergvliet nieuw, Hofkamp, Achterpoort, Dorp, Stein oost en Stein west.
 
Haastrecht is verdeeld in verschillende wijken: Bergvliet oud, Bergvliet nieuw, Hofkamp, Achterpoort, Dorp, Stein oost en Stein west.
  
'''Bezigheden:''' De Kleine Betuwe: een grote speeltuin met een watervliegtuig die naar beneden in een sloot plonsde.  
+
'''Museum:''' Er zijn verschillende musea in Haastrecht, het bekendste en belangrijkste is Museum Bisdom van Vliet. Voor dit museum heb je het Haastrechtse bos. Dit bos was eerst de tuin van de personen die in het museum woonde. Het bos heeft twee kanten. Het nieuwe bos en het oude bos.  
 
 
'''Museum:''' Voor dit museum heb je het Haastrechtse bos. Dit bos was eerst de tuin van de personen die in het museum woonde. Het bos heeft twee kanten. Het nieuwe bos en het oude bos.  
 
  
'''Feesten in Haastrecht:''' Jaarmarkt, koninginnedag en ook van de kerstmarkt. Elk jaar is er ook kermis.
+
'''Feesten in Haastrecht:''' Jaarmarkt, koninginnedag en ook van de kerstmarkt. Elk jaar is er ook kermis. Het chocoladefestival is ook elk jaar in Haastrecht. Dit is een soort jaarmarkt waar alles in het thema chocolade is.
  
 
'''Gebouwen:'''
 
'''Gebouwen:'''
Regel 55: Regel 34:
 
* Verenigingsgebouw: dit heeft ongeveer dezelfde functie als het Concordia.  
 
* Verenigingsgebouw: dit heeft ongeveer dezelfde functie als het Concordia.  
 
* Zwembad 'De Loete': Dit zwembad heeft 3 baden. Één peuterbad, een ondiep bad en een diep bad met 2 duikplanken en een glijbaan. Achter het zwembad vindt je ook een groot grasveld.
 
* Zwembad 'De Loete': Dit zwembad heeft 3 baden. Één peuterbad, een ondiep bad en een diep bad met 2 duikplanken en een glijbaan. Achter het zwembad vindt je ook een groot grasveld.
{{Navigatie gemeente Vlist}}
+
{{Navigatie gemeente Krimpenerwaard}}
[[categorie:Plaats in Nederland]]
+
{{Navigatie Plaatsen met historische stadsrechten in Zuid-Holland}}
 +
[[Categorie:Plaats in Zuid-Holland]]
 +
[[Categorie:Krimpenerwaard]]
 +
[[Categorie:Voormalige gemeente in Zuid-Holland]]

Huidige versie van 4 sep 2025 om 23:16

Haastrecht
gem. Krimpenerwaard

Silhouet kombord nederland.gif
Haastrecht vlag.svg       Haastrecht wapen.svg
Map NL - Vlist - Haastrecht.png
Land Vlag van Nederland Nederland
Provincie Flag of Zuid-Holland.svg Zuid-Holland
Gemeente Krimpenerwaard
Burgemeester Hans Beenakker
Opgegaan in
Oppervlakte 18,61 km²
Hoogteligging
Inwoners 4.345 (2023)
Dichtheid 233.48 inw./km² (2023)
Werkloosheidsgraad
Gemiddeld inkomen € (in 2023)
Postcode(s) 2850, 2851
Netnummer(s) 0182
Woonplaatscode 2387
CBS-code

Website
Portaal Portal.svg Zuid-Holland

Haastrecht ligt aan de Hollandse IJssel, voorheen in de gemeente Vlist en nu in de gemeente Krimpenerwaard in de Nederlandse provincie Zuid-Holland.

In het centrum vindt je verschillende soorten winkels. Je hebt er kapsalons en een supermarkt zitten. Er zijn 3 basisscholen: De Morgenster, de Katharinaschool en de Vlisterstroom.

Haastrecht is verdeeld in verschillende wijken: Bergvliet oud, Bergvliet nieuw, Hofkamp, Achterpoort, Dorp, Stein oost en Stein west.

Museum: Er zijn verschillende musea in Haastrecht, het bekendste en belangrijkste is Museum Bisdom van Vliet. Voor dit museum heb je het Haastrechtse bos. Dit bos was eerst de tuin van de personen die in het museum woonde. Het bos heeft twee kanten. Het nieuwe bos en het oude bos.

Feesten in Haastrecht: Jaarmarkt, koninginnedag en ook van de kerstmarkt. Elk jaar is er ook kermis. Het chocoladefestival is ook elk jaar in Haastrecht. Dit is een soort jaarmarkt waar alles in het thema chocolade is.

Gebouwen:

  • Stadhuis
  • Concordia: hierin worden verschillende activiteiten gegeven. Zo kan je er kijken naar toneelstukken, maar er wordt ook nog sportles gegeven.
  • Verenigingsgebouw: dit heeft ongeveer dezelfde functie als het Concordia.
  • Zwembad 'De Loete': Dit zwembad heeft 3 baden. Één peuterbad, een ondiep bad en een diep bad met 2 duikplanken en een glijbaan. Achter het zwembad vindt je ook een groot grasveld.
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Haastrecht&oldid=968754"