Derde divisie 2017/18

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Derde divisie
Flag of the Netherlands.svg
Regio
Confederatie
Land Nederland
Bond KNVB
Competitie Derde divisie
Seizoen 2017/18
Kampioen Za: SV Spakenburg
Zo: Jong Vitesse
Koploper
Topscorer
Aantal clubs 36 (2 × 18)
Promotie naar Tweede divisie
Gepromoveerd Za: SV Spakenburg
Za: SVV Scheveningen
Za: Jong Almere City FC
Zo: Jong Vitesse
Degradatie naar Hoofdklasse
Gedegradeerd Za: Magreb '90
Za: ACV
Za: VV Spijkenisse
Za: vv Capelle
Zo: VV De Meern
Zo: Jong De Graafschap
Zo: Be Quick 1887
Europese kwalificatie
Europese kwalificatie
Algemeen
Opgericht 2010 (als Topklasse)
Recordtitelhouder zaterdag: Spakenburg (3x)
zondag: Achilles '29
FC Lienden (2x)
Website KNVB.nl
Actueel
Actueel Derde divisie 2018/19
Portaal Portal.svg Sport

De Derde divisie in het seizoen 2017/18 was het achtste seizoen van de Nederlandse Derde divisie. De eerste speelronde werd op 26 augustus 2017 gespeeld.

De derde divisie is opgedeeld in een zaterdag- en een zondagafdeling. De nummers 1 van de zaterdag- en zondagafdeling promoveren naar de Tweede divisie, de nummers 17 en 18 degraderen naar de Hoofdklasse, de zes (vervangende) periodekampioenen en de nummers 15 en 16 spelen tenslotte in de nacompetitie om lijfsbehoud in de Derde divisie of degradatie naar de Hoofdklasse.

Van de zaterdagafdeling werd SV Spakenburg kampioen, voor de zondagafdeling wist Jong Vitesse het kampioenschap te behalen.

Zaterdagafdeling

Teams

Club Plaats Accommodatie Cap. Trainer
ACV Assen Assen Univé-Sportpark 0.5.000 Fred de Boer
Jong Almere City FC Almere Yanmar Stadion 0.3.200 Ivar van Dinteren
ASWH Hendrik-Ido-Ambacht Sportpark Schildman 0.3.000 Jack van den Berg
vv Capelle Capelle a/d IJssel Sportpark 't Slot 0.3.000 Ton van Bremen
VV DOVO Veenendaal Sportpark Panhuis 0.3.200 Gert Kruys
DVS '33 Ermelo Ermelo Sportlaan 0.5.000 Willem Leushuis
Jong FC Groningen Groningen Sportpark Corpus den Hoorn 0.1.500 Alfons Arts
Harkemase Boys Harkema Sportpark De Bosk 0.6.000 Henk Herder
Magreb '90 Utrecht Sportpark Papendorp 0.1.000 Jamal Yahiaoui
ODIN '59 Heemskerk Sportpark Assumburg 0.3.000 Richard Plug
ONS Sneek Sneek Zuidersportpark 0.3.150 Chris de Wagt
Quick Boys Katwijk aan Zee Sportpark Nieuw Zuid 0.8.200 Jan Zoutman
SVV Scheveningen Scheveningen Sportpark Houtrust 0.3.000 John Blok
SV Spakenburg Spakenburg Sportpark De Westmaat 08.000 John de Wolf
VV Spijkenisse Spijkenisse Sportpark Jaap Riedijk 0.3.500 Peter Wubben
Jong FC Twente Hengelo FC Twente-trainingscentrum 0.1.000 Paul Bosvelt
Jong FC Volendam Volendam Kras Stadion 0.7.164 Berry Smit
VVOG Harderwijk Sportpark De Strokel .10.000 Ed Engelkes

Ranglijst

Eindstand

club gs w g v sp pnt dv dt ds
1. SV Spakenburg 34 22 5 7 71 68 32 +36
2. SVV Scheveningen 2 34 20 5 9 65 68 44 +24
3. DVS '33 Ermelo 34 19 5 10 62 74 37 +37
4. Jong Almere City FC 1 34 18 7 9 61 73 54 +19
5. Jong FC Groningen 34 17 7 10 58 72 34 +38
6. Quick Boys 34 18 4 12 58 63 45 +18
7. Jong FC Volendam 3 34 18 2 14 56 60 48 +12
8. ODIN '59 34 14 7 13 49 56 51 +5
9. VV DOVO 34 13 10 11 49 54 52 +2
10. Jong FC Twente 34 14 6 14 48 52 45 +7
11. ASWH 34 12 11 11 47 52 51 +1
12. Harkemase Boys 34 14 4 16 46 55 56 -1
13. VVOG 34 11 9 14 42 36 51 -15
14. ONS Sneek 34 10 7 17 37 62 88 -26
15. vv Capelle 34 9 8 17 35 44 57 -13
16. VV Spijkenisse 34 7 12 15 33 56 83 -27
17. ACV 34 9 5 20 32 57 83 -26
18. Magreb '90 * ** *** 34 2 4 28 -7 3 31 122 -91

Legenda

Kleur Kwalificatie voor
Kampioen, promotie naar de Tweede divisie
(Plaatsvervangende) periodekampioen en nacompetitie voor promotie
Play-offs tegen degradatie naar de Hoofdklasse
Degradatie naar de Hoofdklasse

1 Winnaar eerste periodetitel (wedstrijd 1-12)
2 Winnaar tweede periodetitel (wedstrijd 13-23)
3 Winnaar derde periodetitel (wedstrijd 24-34)


* Magreb '90 kreeg 3 punten in mindering wegens geen
gecertificeerde jeugdopleiding en geen drie geregistreerde contractspelers.
** Magreb '90 kreeg 1 punt in mindering wegens het niet hebben van het minimale aantal contractspelers.
*** Magreb '90 kreeg 3 punten in mindering wegens het niet voldoen aan de
licentievoorwaarde m.b.t. het aanleveren van financiële jaarstukken

Uitslagen

Thuis ╲ Uit ACV ALM ASW CAP DOV DVS GRO HAR MAG ODI ONS QUI SVV SPA SPI TWE VOL VVO
ACV   1 - 2 1 - 1 4 - 1 1 - 2 3 - 2 1 - 3 3 - 1 3 - 3 2 - 3 2 - 2 2 - 4 5 - 2 0 - 0 5 - 3 1 - 3 2 - 1 2 - 2
Jong Almere City FC 5 - 1   2 - 0 2 - 2 2 - 0 1 - 4 2 - 0 2 - 4 2 - 0 1 - 1 4 - 2 1 - 4 3 - 1 1 - 4 8 - 1 2 - 1 0 - 1 4 - 2
ASWH 2 - 0 1 - 0   1 - 0 3 - 2 4 - 1 0 - 1 1 - 3 9 - 0 3 - 2 4 - 1 0 - 1 0 - 3 2 - 2 1 - 1 2 - 1 0 - 5 0 - 0
vv Capelle 1 - 0 0 - 1 1 - 2   2 - 0 1 - 1 0 - 2 1 - 4 0 - 1 2 - 3 4 - 1 1 - 1 1 - 1 1 - 2 1 - 2 1 - 1 0 - 0 1 - 2
VV DOVO 3 - 0 2 - 0 3 - 2 0 - 0   1 - 0 1 - 1 1 - 0 2 - 0 1 - 4 3 - 3 1 - 2 2 - 3 2 - 2 2 - 2 1 - 0 1 - 3 1 - 0
DVS '33 Ermelo 2 - 0 4 - 1 0 - 0 6 - 1 4 - 0   0 - 0 0 - 1 5 - 0 1 - 3 2 - 0 0 - 3 1 - 0 5 - 1 3 - 0 3 - 2 1 - 2 1 - 1
Jong FC Groningen 5 - 1 0 - 1 5 - 0 3 - 1 2 - 2 3 - 2   2 - 3 9 - 0 0 - 0 1 - 0 1 - 1 1 - 2 1 - 2 6 - 0 3 - 0 2 - 1 5 - 0
Harkemase Boys 1 - 2 1 - 1 1 - 2 2 - 3 1 - 2 0 - 1 2 - 1   5 - 1 4 - 2 2 - 3 0 - 1 3 - 1 0 - 2 3 - 1 0 - 3 2 - 1 0 - 0
Magreb '90 3 - 5 2 - 2 2 - 5 0 - 4 0 - 5 1 - 7 0 - 3 0 - 2   2 - 0 2 - 4 1 - 4 1 - 2 0 - 2 5 - 5 0 - 1 1 - 2 0 - 2
ODIN '59 4 - 0 1 - 4 0 - 0 2 - 0 2 - 5 1 - 2 1 - 2 1 - 1 1 - 0   2 - 2 0 - 1 1 - 3 1 - 0 1 - 1 1 - 3 2 - 0 0 - 0
ONS Sneek 4 - 1 1 - 1 3 - 1 0 - 2 3 - 3 2 - 3 1 - 1 2 - 5 3 - 0 0 - 2   1 - 4 1 - 3 0 - 4 5 - 1 4 - 2 3 - 2 3 - 2
Quick Boys 3 - 4 2 - 3 1 - 1 0 - 2 1 - 0 0 - 1 0 - 2 3 - 2 1 - 0 1 - 0 7 - 0   2 - 4 0 - 3 3 - 1 2 - 0 0 - 1 1 - 2
SVV Scheveningen 2 - 1 4 - 3 1 - 1 2 - 0 2 - 2 0 - 1 1 - 2 5 - 0 4 - 1 3 - 2 7 - 2 0 - 0   0 - 1 1 - 1 1 - 0 1 - 0 3 - 0
SV Spakenburg 4 - 0 1 - 3 2 - 1 5 - 2 3 - 0 2 - 1 2 - 1 3 - 0 6 - 1 1 - 2 1 - 1 2 - 0 0 - 2   2 - 1 0 - 0 2 - 0 3 - 0
VV Spijkenisse 2 - 1 1 - 2 0 - 0 2 - 2 2 - 2 2 - 2 2 - 2 3 - 0 2 - 2 2 - 6 3 - 0 3 - 5 2 - 0 0 - 2   2 - 2 3 - 4 0 - 3
Jong FC Twente 1 - 0 1 - 1 2 - 2 2 - 1 0 - 1 1 - 0 3 - 2 0 - 1 4 - 1 1 - 2 3 - 2 3 - 2 1 - 3 2 - 0 0 - 1   4 - 0 1 - 1
Jong FC Volendam 4 - 2 1 - 3 3 - 0 1 - 3 1 - 1 0 - 2 1 - 0 1 - 0 8 - 1 3 - 2 3 - 1 3 - 2 0 - 1 2 - 0 2 - 1 1 - 4   3 - 0
VVOG 2 - 1 3 - 3 1 - 1 1 - 2 1 - 0 0 - 6 1 - 0 1 - 1 3 - 0 0 - 1 1 - 2 0 - 1 3 - 0 0 - 2 0 - 3 1 - 0 1 - 0  

Zondagafdeling

Teams

Club Plaats Accommodatie Cap. Trainer
ADO '20 Heemskerk Sportpark De Vlotter 0.1.100 Thijs Sluijter
Be Quick 1887 Haren Stadion Esserberg .12.000 Mischa Visser
Blauw Geel '38 Veghel PWA Sportpark 0.2.500 Erwin van Breugel
Jong De Graafschap Varsselder De Buitenham 0.1.500 Richard Roelofsen
VV Dongen Dongen Sportpark De Biezen 0.1.800 Ron Timmers
EVV Echt Sportpark In de Bandert 0.2.000 Kevin van Dessel
HBS-Craeyenhout Den Haag Sportpark Daal en Bergselaan 0.1.000 Marcel Koning
USV Hercules Utrecht Sportpark Voordorp 000800 Erik Speelziek
HSC '21 Haaksbergen Groot Scholtenhagen 0.4.500 Daniël Nijhof
JVC Cuijk Cuijk Sportpark De Groenendijkse 0.3.000 Ruud Kaiser
VV De Meern De Meern Sportpark De Meern 0.2.000 Joël Titaley
OFC Oostzaan Sportpark OFC 0.1.500 Imdat Ilgüy
OJC Rosmalen Rosmalen Sportpark De Groote Wielen 0.3.000 David Vecht
Quick '20 Oldenzaal Vondersweijde 0.7.000 René Nijhuis
Quick (H) Den Haag Sportpark Nieuw Hanenburg 0.1.500 Paul van der Zwaan
VV UNA Veldhoven Sportpark Zeelst 0.1.000 Mark Schenning
Jong Vitesse Arnhem NSC Papendal 0.2.000 Joseph Oosting
RKVV Westlandia Naaldwijk Sportpark De Hoge Bomen 0.4.000 Edwin Grünholz

Ranglijst

Eindstand

club gs w g v sp pnt dv dt ds
1. Jong Vitesse 3a 34 23 6 5 75 96 36 +60
2. VV UNA 1 34 22 5 7 71 74 38 +36
3. Quick (H) 3b 34 18 9 7 63 74 58 +16
4. VV Dongen 34 17 4 13 55 61 65 -4
5. RKVV Westlandia 34 17 3 14 54 77 74 +3
6. OFC * 34 14 11 9 -1 52 64 47 +17
7. ADO '20 34 14 10 10 52 76 70 +6
8. JVC Cuijk 2 34 15 5 14 50 60 58 +2
9. USV Hercules 34 14 7 13 49 63 59 +4
10. Blauw Geel '38 34 14 5 15 47 60 62 -2
11. OJC Rosmalen 34 14 5 15 47 52 61 -9
12. HBS-Craeyenhout 34 11 7 16 40 43 43 0
13. EVV 34 11 6 17 39 32 48 -16
14. HSC '21 34 11 5 18 38 44 57 -13
15. Quick '20 34 11 5 18 38 52 67 -15
16. Be Quick 1887 34 9 6 19 33 61 85 -24
17. Jong De Graafschap 34 8 8 18 32 48 61 -13
18. VV De Meern 34 6 7 21 25 28 76 -48

Legenda

Kleur Kwalificatie voor
Kampioen, promotie naar de Tweede divisie
(Plaatsvervangende) periodekampioen en nacompetitie voor promotie
Play-offs tegen degradatie naar de Hoofdklasse
Degradatie naar de Hoofdklasse

1 Winnaar eerste periodetitel (wedstrijd 1-12)
2 Winnaar tweede periodetitel (wedstrijd 13-23)
3a Winnaar derde periodetitel (wedstrijd 24-34)
3b Plaatsvervangende winnaar derde periodetitel (wedstrijd 24-34)


* OFC kreeg 1 punt in mindering wegens het niet tijdig aanleveren van de jaarstukken over 2016/17.

Uitslagen

Thuis ╲ Uit ADO BEQ BLA DON EVV GRA HBS HER HSC JVC MEE OFC OJC Q20 QHA UNA VIT WES
ADO '20   4 - 4 4 - 2 3 - 6 2 - 2 4 - 0 1 - 1 4 - 1 2 - 0 3 - 2 0 - 0 0 - 1 1 - 0 1 - 1 1 - 1 2 - 3 1 - 1 4 - 2
Be Quick 1887 1 - 5   3 - 1 1 - 2 0 - 1 2 - 2 1 - 2 1 - 2 2 - 4 3 - 0 3 - 3 1 - 0 3 - 4 4 - 2 1 - 3 0 - 3 3 - 3 2 - 5
Blauw Geel '38 5 - 2 2 - 0   1 - 2 3 - 0 2 - 1 1 - 1 3 - 3 4 - 2 1 - 5 1 - 3 0 - 1 3 - 1 2 - 0 4 - 1 0 - 3 2 - 2 1 - 4
VV Dongen 1 - 4 2 - 0 3 - 2   2 - 0 1 - 0 2 - 1 2 - 2 1 - 3 0 - 2 3 - 0 0 - 7 4 - 0 0 - 3 3 - 1 2 - 2 0 - 3 6 - 2
EVV 0 - 2 1 - 2 1 - 0 0 - 0   2 - 0 1 - 0 2 - 1 2 - 1 1 - 0 3 - 0 2 - 2 0 - 1 1 - 2 1 - 1 1 - 0 0 - 3 0 - 3
Jong De Graafschap 1 - 3 0 - 1 3 - 4 4 - 1 0 - 0   2 - 1 1 - 2 2 - 0 1 - 4 4 - 0 3 - 2 3 - 1 2 - 3 0 - 0 1 - 1 3 - 0 0 - 2
HBS-Craeyenhout 0 - 1 5 - 1 0 - 0 0 - 2 1 - 0 2 - 2   0 - 0 0 - 1 2 - 0 1 - 0 3 - 1 1 - 0 0 - 0 1 - 3 0 - 1 0 - 2 4 - 2
USV Hercules 7 - 1 0 - 0 2 - 1 2 - 0 2 - 1 2 - 1 0 - 0   2 - 1 2 - 3 1 - 1 0 - 1 5 - 3 2 - 0 1 - 1 3 - 0 1 - 3 1 - 3
HSC '21 1 - 1 3 - 2 2 - 3 3 - 1 2 - 0 1 - 1 1 - 3 0 - 2   0 - 0 2 - 1 3 - 0 0 - 1 2 - 1 1 - 1 1 - 2 0 - 2 1 - 3
JVC Cuijk 0 - 0 4 - 2 1 - 1 2 - 4 0 - 1 3 - 2 0 - 2 2 - 4 2 - 0   2 - 0 0 - 3 2 - 0 4 - 1 2 - 1 2 - 1 0 - 3 2 - 1
VV De Meern 0 - 4 2 - 2 1 - 0 0 - 4 1 - 2 1 - 4 2 - 1 1 - 0 0 - 5 3 - 1   1 - 1 0 - 5 0 - 0 3 - 6 0 - 2 1 - 0 0 - 3
OFC 4 - 3 1 - 3 0 - 1 4 - 0 3 - 1 1 - 1 2 - 1 2 - 1 1 - 2 2 - 2 2 - 2   1 - 1 6 - 1 0 - 0 4 - 0 2 - 2 1 - 1
OJC Rosmalen 1 - 1 2 - 1 2 - 0 1 - 1 3 - 1 1 - 1 4 - 1 1 - 3 1 - 0 0 - 2 3 - 0 0 - 1   3 - 0 0 - 2 2 - 2 0 - 5 2 - 3
Quick '20 4 - 1 2 - 3 0 - 3 0 - 1 1 - 1 4 - 1 3 - 2 6 - 3 2 - 0 2 - 0 1 - 0 4 - 1 2 - 3   1 - 3 1 - 1 0 - 2 0 - 1
Quick (H) 4 - 3 2 - 3 3 - 1 5 - 2 3 - 2 3 - 0 2 - 1 5 - 2 0 - 0 3 - 1 2 - 1 3 - 3 4 - 1 3 - 1   0 - 5 0 - 2 2 - 2
VV UNA 4 - 2 5 - 0 0 - 1 2 - 0 2 - 1 3 - 0 2 - 0 2 - 0 2 - 1 3 - 2 4 - 0 0 - 0 6 - 1 5 - 1 1 - 3   1 - 0 3 - 1
Jong Vitesse 9 - 2 3 - 2 4 - 1 3 - 0 1 - 1 3 - 2 3 - 2 3 - 1 5 - 0 3 - 3 2 - 0 5 - 2 1 - 2 2 - 1 7 - 1 5 - 0   3 - 0
RKVV Westlandia 1 - 4 5 - 4 2 - 4 2 - 3 4 - 1 1 - 0 0 - 4 4 - 3 5 - 1 3 - 5 2 - 1 0 - 2 1 - 2 4 - 2 2 - 2 1 - 3 2 - 1  


Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Derde_divisie_2017/18&oldid=524294"