Derde divisie 2018/19

Uit Wikikids
Naar navigatie springenNaar zoeken springen
Derde divisie
Flag of the Netherlands.svg
Regio
Confederatie
Land Nederland
Bond KNVB
Competitie Derde divisie
Seizoen 2018/19
Kampioen Za:
Zo:
Koploper
Topscorer
Aantal clubs 36 (2 x 18)
Promotie naar Tweede divisie
Gepromoveerd
Degradatie naar Hoofdklasse
Gedegradeerd
Europese kwalificatie
Europese kwalificatie
Algemeen
Opgericht 2010 (als Topklasse)
Recordtitelhouder zaterdag: Spakenburg (3x)
zondag: Achilles '29
FC Lienden (2x)
Website KNVB.nl
Actueel
Actueel Derde divisie 2018/19
Portaal Portal.svg Sport

De Derde divisie in het seizoen 2018/19 is het negende seizoen van de Nederlandse Derde divisie.

De nummers 1 van de zaterdag- en zondagafdeling promoveren allebei naar de Tweede divisie, de nummers 17 en 18 uit beide afdelingen degraderen naar de Hoofdklasse en de zes (vervangende) periodekampioenen van de Derde divisie en de nummers 15 en 16 uit de Tweede divisie spelen tenslotte in de nacompetitie om lijfsbehoud in de Derde divisie of degradatie naar de Hoofdklasse.

De oorspronkelijke zondagclubs Achilles '29, ASV De Dijk en SJC maken dit seizoen vrijwillig de overstap van de zondag- naar de zaterdagafdeling, dit vanwege een te groot aantal clubs op de zondag. De oorzaak hiervan is dat er teveel zondagclubs uit de Tweede divisie 2017/18 degradeerden dan dat er zaterdagclubs degradeerden naar het lagere niveau, wat ook al in het seizoen 2017/18 gebeurde. De gemaakte overstap naar de zaterdag is overigens alleen geldig voor dit seizoen.

Zaterdagafdeling

Teams

Club Plaats Accommodatie Cap. Trainer
Achilles '29 Groesbeek Sportpark De Heikant 0.4.500 Johan van Osch
Ajax (amateurs) Amsterdam Sportpark De Toekomst 0.2.050 Yuri Rose
ASWH Hendrik-Ido-Ambacht Sportpark Schildman 0.3.000 Jack van den Berg
ASV De Dijk Amsterdam Sportpark Schellingwoude 0.1.500 Cesco Agterberg
DOVO Veenendaal Sportpark Panhuis 0.3.200 Gert Kruys
DVS '33 Ermelo Ermelo Sportlaan 0.5.000 Bert van Hunenstijn
vv Eemdijk Bunschoten-Spakenburg Sportpark De Vinken 0.1.200 Patrick Loenen
FC Lisse Lisse Sportpark Ter Specke 0.7.000 Robbert de Ruiter
Jong FC Groningen Groningen Sportpark Corpus den Hoorn 0.1.500 Alfons Arts
Harkemase Boys Harkema Sportpark De Bosk 0.6.000 Tieme Klompe
HSV Hoek Hoek Sportpark Denoek 0.2.500 Jannes Tant
vv Noordwijk Noordwijk Sportpark Duinwetering 0.6.100 Kees Zethof
ODIN '59 Heemskerk Sportpark Assumburg 0.3.000 Richard Plug
ONS Sneek Sneek Zuidersportpark 0.3.150 Chris de Wagt
Quick Boys Katwijk aan Zee Sportpark Nieuw Zuid 0.8.200 Erik Assink
SJC Noordwijk Sportpark Lageweg 0.3.000 Sjaak Polak
SteDoCo Hoornaar, Hoogblokland Sportpark SteDoCo 0.1.000 Gijs Zwaan
VVOG Harderwijk Sportpark De Strokel .10.000 Hennie in't Hof

Ranglijst

Stand

Bijgewerkt tot en met 4 mei 2019

# ploeg gs w g v sp pnt dv dt ds
1. vv Noordwijk1 31 22 5 4 71 83 36 +47
2. Quick Boys 31 21 6 4 69 80 33 +47
3. DVS '33 Ermelo 31 19 5 7 62 94 38 +56
4. HSV Hoek2 31 18 7 6 61 69 47 +22
5. Jong FC Groningen 31 15 7 9 52 58 35 +23
6. Harkemase Boys 31 15 6 10 51 59 53 +6
7. SteDoCo 31 15 4 12 49 57 48 +9
8. ODIN '59 31 15 3 13 48 61 60 +1
9. VV DOVO 31 14 5 12 47 67 55 +12
10. ASWH 31 13 7 11 46 63 52 +11
11. FC Lisse 31 14 3 14 45 54 57 −3
12. Ajax (amateurs) 31 11 5 15 38 47 55 −8
13. ONS Sneek 31 11 3 17 36 52 50 +2
14. VVOG 31 8 8 15 32 38 66 −28
15. VV Eemdijk 31 8 2 21 26 45 79 −34
16. VV SJC 31 7 2 22 23 47 99 −52
17. ASV De Dijk 31 3 7 21 16 43 96 −53
18. Achilles '29* ** 31 4 7 20 −4 15 39 97 −58


Legenda

Kleur Kwalificatie voor
Kampioen, promotie naar de Tweede divisie
(Plaatsvervangende) periodekampioen en nacompetitie voor promotie
Play-offs tegen degradatie naar de Hoofdklasse
Degradatie naar de Hoofdklasse

Zondagafdeling

Clubs

Club Plaats Accommodatie Cap. Trainer
ADO '20 Heemskerk Sportpark De Vlotter 0.1.100 Peter van Kersbergen
Blauw Geel '38 Veghel PWA Sportpark 0.2.500 Niels van Casteren
VV Dongen Dongen Sportpark De Biezen 0.1.800 Ruud Kaiser
EVV Echt Sportpark In de Bandert 0.2.000 Tini Ruijs
VV GOES Goes Sportpark Het Schenge 0.6.000 Roger Veenstra
HBS-Craeyenhout Den Haag Sportpark Daal en Bergselaan 0.1.000 Marcel Koning
USV Hercules Utrecht Sportpark Voordorp 000800 Jochen Twisker
HSC '21 Haaksbergen Groot Scholtenhagen 0.4.500 Daniël Nijhof
Jong FC Volendam Volendam Kras Stadion 0.7.384 Johan Steur
JVC Cuijk Cuijk Sportpark De Groenendijkse 0.3.000 Ferdi Akankan
OFC Oostzaan Sportpark OFC 0.1.500 Eric Heerings
OJC Rosmalen Rosmalen Sportpark De Groote Wielen 0.3.000 Bas Gösgens
SV OSS '20 Oss Sportpark de Rusheuvel 0.4.000 Bertran Kreekels
Quick '20 Oldenzaal Vondersweijde 0.7.000 Michel Steggink
Quick (H) Den Haag Sportpark Nieuw Hanenburg 0.1.500 Paul van der Zwaan
SV TEC Tiel Sportpark De Lok .12.000 Frits van den Berk
VV UNA Veldhoven Sportpark Zeelst 0.1.000 Jeroen van Bezouwen
RKVV Westlandia Naaldwijk Sportpark De Hoge Bomen 0.4.000 Edwin Grünholz

Ranglijst

Stand

Bijgewerkt tot en met 5 mei 2019

# ploeg gs w g v sp pnt dv dt ds
1. SV TEC1 31 19 6 6 63 56 37 +19
2. Jong FC Volendam 31 19 5 7 62 85 41 +44
3. OFC 31 16 8 7 56 74 39 +35
4. VV UNA 31 17 5 9 56 67 47 +20
5. VV GOES 31 18 1 12 55 73 52 +21
6. SV OSS '202 31 16 6 9 54 66 44 +22
7. ADO '20 31 13 8 10 47 59 51 +8
8. RKVV Westlandia 31 14 3 14 45 58 64 −6
9. USV Hercules 31 12 7 12 43 50 55 −5
10. Quick (H) 31 13 4 14 43 53 59 −6
11. VV Dongen 31 13 2 16 41 49 63 −14
12. JVC Cuijk 31 12 3 16 39 42 62 −20
13. EVV* 31 10 9 12 −1 38 36 40 −4
14. HSC '21 31 12 2 17 38 47 67 −20
15. Blauw Geel '38 31 9 7 15 34 50 63 −13
16. OJC Rosmalen 31 8 4 19 28 41 59 −18
17. Quick '20 31 7 5 19 26 47 79 −32
18. HBS-Craeyenhout 31 5 7 19 22 29 60 −31


Legenda

Kleur Kwalificatie voor
Kampioen, promotie naar de Tweede divisie
(Plaatsvervangende) periodekampioen en nacompetitie voor promotie
Play-offs tegen degradatie naar de Hoofdklasse
Degradatie naar de Hoofdklasse

1 Winnaar eerste periodetitel (wedstrijd 1-12)
2 Winnaar tweede periodetitel (wedstrijd 13-23)
3 Winnaar derde periodetitel (wedstrijd 24-34)


Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Derde_divisie_2018/19&oldid=559357"