Gebruiker:Mike1023/Kladblok3
Antonius en Cleopatra | |
![]() | |
Informatie | |
Alternatieve titel | The Tragedy of Antony and Cleopatra |
Schrijver | William Shakespeare |
Taal (origineel) | Engels |
Land | ![]() |
Genre | Tragedie |
Datum | 1607 (opvoering) |
Akte(s) | 5 |
Portaal ![]() |
Antonius en Cleopatra (Engels: Antony and Cleopatra) is een tragedie van de Britse toneelschrijver William Shakespeare. Het toneelstuk werd voor het eerst opgevoerd rond 1607. In 1623 werd het toneelstuk voor het eerst gepubliceerd. Het toneelstuk gaat over de relatie tussen de Romeinse generaal Marcus Antonius en Cleopatra, de koningin van Egypte.
Na de dood van Julius Caesar wordt Marcus Antonius een van de triumvaten (leiders) van het Romeinse Rijk. Hij verwaarloost echter zijn verplichtingen omdat hij verliefd wordt op Cleopatra. Naast de relatie tussen de hoofdpersonages speelt Octavius, de latere keizer Augustus en grote rivaal van Marcus Antonius, een rol in het toneelstuk. Het verhaal wisselt steeds tussen de gebeurtenissen in Rome en Alexandrië.
Het toneelstuk speelt zich af na de gebeurtenissen in Julius Caesar. Mogelijk is Antonius en Cleopatra bedoeld als een vervolg op dat toneelstuk.
Personages
Samenvatting
Hieronder staat de samenvatting van een verhaal. Soms is het niet leuk als je al weet hoe het verhaal afloopt! |