Elon Musk: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
k (Link naar doorverwijspagina Huur link verwijderd met DisamAssist)
 
(12 tussenliggende versies door 7 gebruikers niet weergegeven)
Regel 1: Regel 1:
Elon Musk is een [[Verenigde Staten|Amerikaans]] Ondernemer en Uitvinder. Hij staat vooral bekend als de oprichter van [[Tesla]], [[SpaceX]] en [[Solarcity]]. Verder heeft hij ook de Hyperloop bedacht.
+
[[Bestand:Elon Musk 2015.jpg|thumb|Elon Musk]]
De volledige naam van Elon Musk is : Elon Reeve Musk. Hij is geboren op 28 juni 1971 in Zuid-Afrika in de stad Pretoria en verhuisde later naar Canada
+
'''Elon Reeve Musk''' (geboren te [[Pretoria]] in [[Zuid-Afrika]] op 28 [[juni]] 1971) is een [[Verenigde Staten|Amerikaans]] ondernemer en uitvinder. Elon Musk staat vooral bekend als de oprichter van [[Tesla]], [[SpaceX]] en [[Solarcity]]. Verder heeft hij ook de [[Hyperloop]] bedacht en is hij eigenaar van [[X (platform)|X]].
. Hij heeft ook meegewerkt aan het bedrijf [[PayPal]] dat voor heel veel geld werd verkocht. Het bedrijf Spacex had hij gemaakt omdat hij vond dat [[NASA]] te weinig ambities had. Elon Musk was ook de rijkste man op Aarde. Maar toen daalde de koersen van Tesla en werd [[Jeff Bezos]] weer de rijkste man op Aarde
 
[[Bestand:Elon Musk, Tesla Factory, Fremont (CA, USA) (8765031426).jpg|miniatuur|Elon Musk samen met de [[Tesla Model S]]]]
 
'''Jeugd'''
 
  
Elon Musk werd geboren op 28 Juni 1971. Hij werd geboren in [[Pretoria]], [[Zuid Afrika]]. Zijn moeder was een Canadees model en zijn vader een [[Zuid-Afrika|Zuid-Afrikaans]] [[Ingeniur]] . Toen hij tien was ontdekte hij de [[Commodore VIC-20]]. Toen hij dat kreeg leerde hij zichzelf programmeren en hij maakte op twaalfde een compterspel dat [[Blastar]] heet en hij verkocht het aan een blad voor ongeveer 500 dollar. In Juni 1989 verhuisde hij naar Canada   
+
Elon Musk was in 2022 volgens ''Forbes'' de rijkste man ter aarde, totdat de koersen van Tesla daalden. Dit gebeurde mede omdat aandeelhouders van Tesla het onverstandig vonden dat Musk geld uit Tesla-aandelen gebruikte om Twitter te kopen.
  
'''Carriére''' 
+
== Jeugd ==
 +
Elon Musk werd geboren op 28 juni 1971. Hij werd geboren in [[Pretoria]], [[Zuid Afrika]]. Zijn moeder was een Canadees model en zijn vader een [[Zuid-Afrika]]ans [[ingenieur]]. Toen Musk tien was ontdekte hij de [[Commodore VIC-20]]. Toen hij dat kreeg leerde hij zichzelf programmeren en hij maakte op twaalfde een computerspel dat [[Blastar]] heet. Dit verkocht het aan een blad voor ongeveer 500 dollar. In juni 1989 verhuisde hij naar [[Canada]].   
  
'''Zip2'''
+
== Carrière ==
 +
=== Zip2 ===
 +
In 1995 richtte Elon samen met zijn broer het internetbedrijf [[Zip2]] op. Elon Musk wilde heel graag algemeen directeur worden. Alleen niemand van het bedrijf was het met hem eens. Uiteindelijk nam [[Compaq]] Zip2 over voor 307 miljoen [[dollar]]. Hij kreeg 7 procent van het geld. Dus ongeveer 22 miljoen dollar.
  
In 1995 richte Elon samen met zijn broer Zip2 op. Zip2 is een internetbedrijf. Elon Musk wou heel graag Algemeen Directeur worden. Alleen niemand van het bedrijf was het met hem eens. Uiteindelijk nam  
+
=== X.com en PayPal ===
 +
In maart 1999 richte Musk [[X.com]] op, een online betaalplatform. Hij investeerde hier 10 miljoen dollar in. In 2000 stuurde de raad van bestuur Musk weg, omdat het niet goed ging met X.com. Het bedrijf had onder Musk te maken met technische problemen. Ook ging het niet goed met de bedrijfsvoering. Musk werd opgevolgd door [[Peter Thiel]], die het bedrijf de naam [[PayPal]] gaf.
 +
 
 +
=== SpaceX===
 +
In 2002 richtte Musk het bedrijf [[SpaceX]] op, omdat hij vond dat [[NASA]] te weinig ambities had.  
 +
 
 +
=== Twitter ===
 +
In oktober 2022 nam Elon Musk Twitter over. Hij veranderde het bedrijf ingrijpend door veel medewerkers te ontslaan en een einde te maken aan de [[moderator|moderatie]] op het platform. Musk wilde hiermee geld besparen, maar dit leidde er ook toe dat Twitter te maken kreeg met technische problemen. Ook liet hij mensen weer terugkomen op het platform die eerder waren verbannen. Zij waren eerder verbannen vanwege de verspreiding van [[nepnieuws]], [[complottheorie]]ën of [[kinderporno]], of vanwege [[discriminatie]], [[racisme]] en/of [[antisemitisme]]. Volgens Musk was deze maatregel nodig om [[vrijheid van meningsuiting]] op Twitter in stand te houden. Door het gebrek aan moderatie nam echter het aantal [[discriminatie|discriminerende]] uitspraken op Twitter toe. De maatregelen hebben er mede toe geleid dat Twitter tussen oktober 2022 en mei 2023 ongeveer twee derde van zijn [[beurs]]waarde heeft verloren. In januari 2023 werd er een [[rechtszaak]] tegen Twitter aangespannen, omdat het bedrijf de huur van een kantoor in [[San Francisco]] niet meer kon betalen.
  
 
[[Categorie:Amerikaans ondernemer]]
 
[[Categorie:Amerikaans ondernemer]]
 
[[Categorie:Amerikaans uitvinder]]
 
[[Categorie:Amerikaans uitvinder]]

Huidige versie van 15 jan 2025 om 19:32

Elon Musk

Elon Reeve Musk (geboren te Pretoria in Zuid-Afrika op 28 juni 1971) is een Amerikaans ondernemer en uitvinder. Elon Musk staat vooral bekend als de oprichter van Tesla, SpaceX en Solarcity. Verder heeft hij ook de Hyperloop bedacht en is hij eigenaar van X.

Elon Musk was in 2022 volgens Forbes de rijkste man ter aarde, totdat de koersen van Tesla daalden. Dit gebeurde mede omdat aandeelhouders van Tesla het onverstandig vonden dat Musk geld uit Tesla-aandelen gebruikte om Twitter te kopen.

Jeugd

Elon Musk werd geboren op 28 juni 1971. Hij werd geboren in Pretoria, Zuid Afrika. Zijn moeder was een Canadees model en zijn vader een Zuid-Afrikaans ingenieur. Toen Musk tien was ontdekte hij de Commodore VIC-20. Toen hij dat kreeg leerde hij zichzelf programmeren en hij maakte op twaalfde een computerspel dat Blastar heet. Dit verkocht het aan een blad voor ongeveer 500 dollar. In juni 1989 verhuisde hij naar Canada.

Carrière

Zip2

In 1995 richtte Elon samen met zijn broer het internetbedrijf Zip2 op. Elon Musk wilde heel graag algemeen directeur worden. Alleen niemand van het bedrijf was het met hem eens. Uiteindelijk nam Compaq Zip2 over voor 307 miljoen dollar. Hij kreeg 7 procent van het geld. Dus ongeveer 22 miljoen dollar.

X.com en PayPal

In maart 1999 richte Musk X.com op, een online betaalplatform. Hij investeerde hier 10 miljoen dollar in. In 2000 stuurde de raad van bestuur Musk weg, omdat het niet goed ging met X.com. Het bedrijf had onder Musk te maken met technische problemen. Ook ging het niet goed met de bedrijfsvoering. Musk werd opgevolgd door Peter Thiel, die het bedrijf de naam PayPal gaf.

SpaceX

In 2002 richtte Musk het bedrijf SpaceX op, omdat hij vond dat NASA te weinig ambities had.

Twitter

In oktober 2022 nam Elon Musk Twitter over. Hij veranderde het bedrijf ingrijpend door veel medewerkers te ontslaan en een einde te maken aan de moderatie op het platform. Musk wilde hiermee geld besparen, maar dit leidde er ook toe dat Twitter te maken kreeg met technische problemen. Ook liet hij mensen weer terugkomen op het platform die eerder waren verbannen. Zij waren eerder verbannen vanwege de verspreiding van nepnieuws, complottheorieën of kinderporno, of vanwege discriminatie, racisme en/of antisemitisme. Volgens Musk was deze maatregel nodig om vrijheid van meningsuiting op Twitter in stand te houden. Door het gebrek aan moderatie nam echter het aantal discriminerende uitspraken op Twitter toe. De maatregelen hebben er mede toe geleid dat Twitter tussen oktober 2022 en mei 2023 ongeveer twee derde van zijn beurswaarde heeft verloren. In januari 2023 werd er een rechtszaak tegen Twitter aangespannen, omdat het bedrijf de huur van een kantoor in San Francisco niet meer kon betalen.

Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Elon_Musk&oldid=910369"