Station Eijsden: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
 
(12 tussenliggende versies door 5 gebruikers niet weergegeven)
Regel 1: Regel 1:
{{werk}}
+
{{Infobox spoorwegstation
'''Station Eijsden''' is een [[station]] in de provincie [[Limburg]]. Het ligt in de gemeente [[Eijsden-Margraten]]. Het station is geopend op 1861. Het station is vanaf 2006 tot 2011 gesloten geweest, omdat er vanaf 2006 alleen maar [[intercity]]'s reden langs station Eijsden. Het station was te klein en daarom stopten er geen treinen meer op station Eijsden. In 2011 reden er weer [[stoptrein]]en langs het station en kon het heropend worden.
+
| naam        = Station Eijsden
 +
| afkorting    = Edn
 +
| afbeelding  = [[Bestand:Station-Eijsden.jpg|300px]]
 +
| opening      = 24 november 1861
 +
| plaats      = [[Eijsden]]
 +
| deelgebied  = {{Limburg (Nederland)}}
 +
| land        = {{NL}}
 +
| perrons      = 1
 +
| perronsporen = 2
 +
| spoorlijn    = [[Spoorlijn 40 Luik - Maastricht]]
 +
| reizigers    = ?
 +
}}
  
 +
'''Station Eijsden''' is een [[station]] in de provincie [[Limburg (Nederland)|Limburg]]. Het ligt in de gemeente [[Eijsden-Margraten]]. Het station is geopend op 1861. Het station is vanaf 2006 tot 2011 gesloten geweest, omdat er vanaf 2006 alleen maar [[intercity]]'s reden langs station Eijsden. Het station was te klein en daarom stopten er geen treinen meer op station Eijsden. In 2011 reden er weer [[stoptrein]]en langs het station en kon het heropend worden. Het is het meest zuidelijkste station van heel Nederland.
 +
 +
== Treinen ==
 +
Er is maar 1 treinverbinding die langs station Eijsden gaat:
 +
*5300 ([[Stoptrein]]): [[Station Maastricht|Maastricht]] – '''Eijsden''' – [[Station Wezet|Wezet]] – [[Station Luik-Guillemins|Luik-Guillemins]] – [[Station Tongeren|Tongeren]] – [[Station Diepenbeek|Diepenbeek]] – [[Station Hasselt|Hasselt]]
 +
 +
== Weetjes ==
 +
Keizer [[Wilhelm II van Duitsland|Wilhelm II]] kwam ooit op dit station om asiel aan te vragen in Nederland.
 +
 +
{{Navigatie spoorlijn Luik - Maastricht}}
 +
{{Navigatie spoorwegstations Limburg (Nederland)}}
 
{{beginnetje}}
 
{{beginnetje}}
  
[[Categorie:Station in Limburg]]
+
[[Categorie:Spoorwegstation in Limburg (Nederland)|Eijsden]]

Huidige versie van 15 jan 2023 om 16:54

Station Eijsden (Edn)

Station-Eijsden.jpg

Opening 24 november 1861
Plaats Eijsden
Deelgebied Flag of Limburg (Netherlands).svg Limburg
Land Vlag van Nederland Nederland
Aantal perrons 1
Aantal perronsporen 2
Spoorlijn Spoorlijn 40 Luik - Maastricht
Aantal reizigers ? per dag
Portaal Portal.svg Openbaar vervoer

Station Eijsden is een station in de provincie Limburg. Het ligt in de gemeente Eijsden-Margraten. Het station is geopend op 1861. Het station is vanaf 2006 tot 2011 gesloten geweest, omdat er vanaf 2006 alleen maar intercity's reden langs station Eijsden. Het station was te klein en daarom stopten er geen treinen meer op station Eijsden. In 2011 reden er weer stoptreinen langs het station en kon het heropend worden. Het is het meest zuidelijkste station van heel Nederland.

Treinen

Er is maar 1 treinverbinding die langs station Eijsden gaat:

Weetjes

Keizer Wilhelm II kwam ooit op dit station om asiel aan te vragen in Nederland.


Accessories-text-editor.svg
Dit artikel is een beginnetje. Je wordt uitgenodigd op bewerk te klikken om dit artikel aan te vullen.

Meer informatie over dit onderwerp vind je hier:
Tekst: WikipediaNPO KennisGoogle
Afbeeldingen: Wikimedia Commons (oud) • WikiKids Beeldbank
Clipjes: SchooltvBeeld & GeluidYouTube

Accessories-text-editor.svg
Dit artikel is een beginnetje.
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Station_Eijsden&oldid=760229"