|
Werk in uitvoering
Aan dit artikel wordt de komende uren of dagen nog gewerkt. Belangrijk: Laat dit sjabloon niet langer staan dan nodig is, anders ontmoedig je anderen om het artikel te verbeteren. De maximale houdbaarheid van dit sjabloon is twee weken na de laatste bewerking aan het artikel. Kijk in de geschiedenis of je het artikel kunt bewerken zonder een bewerkingsconflict te veroorzaken.
|
|
|
|
Werk in uitvoering Aan dit artikel wordt nog hard gewerkt.
|
|
|
Rébecca Dautremer
|
Geen afbeelding beschikbaar
|
|
Persoonlijke informatie
|
Volledige naam
|
Rébecca Dautremer
|
Bijnaam
|
|
Land
|
Frankrijk
|
Geboortedatum
|
1 januari 1971
|
Geboorteplaats
|
Gap, Hautes Alpes
|
Overleden
|
|
Overleden te
|
|
Gehuwd met / relatie
|
|
Carrière
|
Beroep
|
Illustrator
|
Bekend van
|
|
Actief
|
1996-heden
|
Genre(s)
|
Kinderboek
|
Label
|
|
Website
|
https://rebeccadautremer.com/
|
Portaal Kunst & Cultuur
|
Rébecca Dautremer werd geboren op 1 januari 1971 in Gap. Ze is een Frans illustratrice van onder andere kinderboeken. Ze volgde een grafische opleiding aan de l'Ecole Nationale Supérieure des Arts Décoratifs (ensad) in Paris. Eerst wilde ze fotografe worden, maar dat veranderde na een ontmoeting met de artistiek directeur van uitgeverij Gautier Languereau. Haar eerste geïllustreerde boek was La chèvre au loup (De Wolf Geit - 1996) was de start voor een lamgdurige samenwerking met de uitgever. Ze illustreert af en toe eigen verhalen, maar meestal teksten van andere schrijvers. Waaronder haar echtgenoot Taï-Marc Le Thanh.
Van haar (in het Nederlands) verschenen
- 2003 L'amoureux - Ik val op jou! Vertaald door Marita Vermeulen. Leuven, Davidsfonds/Infodok, 2004.
Door haar geillustreerd
Ghislaine Biondi, Le géant aux oiseaux (2000): Een reus van een vriend. Vertaald door Jan van Coillie. Leuven, Davidsfonds/Infodok, 2002.
|
Philippe Lechermeier, Princesses oubliées ou inconnues... (2004): Het grote boek van vergeten prinsessen. Vertaald en bewerkt door Edward van de Vendel. Leuven, Davidsfonds/Infodok, 2006.
|
Carl Norac, Sentimento (2005): Sentimento. Vertaald en bewerkt door Ed Franck. Leuven, Davidsfonds/Infodok, 2005.
|
Taï-Marc Le Thanh, Elvis (2008): Elvis. Vertaald door Edward van de Vendel, Leuven, Davidsfonds/Infodok, 2011.
|
Philippe Lechermeier, Journal secret du Petit Poucet (2009): Het geheime dagboek van Klein Duimpje. Vertaald en bewerkt door Edward van de Vendel. Leuven, Davidsfonds/Infodok, 2010.
|
Lewis Carroll, Alice au Pays des Merveilles (2010): Alice in Wonderland. Bewerkt door Ed Franck. Leuven, Davidsfonds Uitgeverij, 2011.
|