Vajèn van den Bosch
Vajèn van den Bosch | |
![]() | |
Vajèn van den Bosch in 2022 | |
Persoonlijke informatie | |
Volledige naam | Vajèn van den Bosch |
Land | ![]() |
Geboortedatum | 13 maart 1998 |
Geboorteplaats | Oijen, gemeente Oss |
Carrière | |
Beroep | zangeres, musicalactrice, actrice |
Bekend van | Elsa in musical Frozen en The Voice Kids |
Actief | 2008-heden |
Genre(s) | popmuziek, musical |
Label | 8ball Music |
Website | |
https://www.vajenvandenbosch.nl/ | |
---|---|
Portaal ![]() |
Vajèn van den Bosch werd geboren in Oijen, gemeente Oss, op 13 maart 1998. Ze is een Nederlands zangeres en (musical- en stem)actrice.
Ze heeft ze de vooropleiding Muziektheater aan het Fontys Conservatorium in Tilburg. In het voorjaar van 2017 won ze de Kids Choice Awards 2017 voor "Favoriete ster – Nederland".
Als tienjarige speelde en zong ze mee in The Sound of Music.
Ze nam in 2012 ook deel aan The Voice Kids. Daar bereikte ze de finale. Toen heeft ze The Climb van Miley Cyrus gezongen tijdens haar blind audition. Ze heeft ook een battle en sing-off gewonnen en werd door haar coach Marco Borsato gekozen voor de finale.
Daarna kreeg ze meerdere rollen in verschillende musicals, zoals Mary Poppins (musical). Ze debuteerde op 1 september 2014 in de jeugdserie SpangaS, als Juliette, waar ze in 2015 mee stopte. Daarna speelde ze de rol van Sandy in de musical Grease. In 2016 speelde ze Prinses Tessa in De Gelaarsde Kat in het Efteling Theater en is ze te zien in de film Hartbeat. Ook was ze te zien in het derde seizoen van de Ghost Rockers.
Ze speelde ook mee in Nieuwe Tijden als Moon van Panhuys. In 2017 en 2018 speelde ze de rol Gloria Estefan in de musical On Your Feet!. Deze musical was te zien in het Beatrix theater in Utrecht. Vajèn van den Bosch speelde Elphaba in de Duitse versie van de musical Wicked van 2021 tot 2022. In 2023 speelde ze Éponine in Les Misérables. Daarna Jane Porter in Tarzan. In 2024 schittert ze als Elsa in Frozen in het AFAS Circustheater in Scheveningen, samen met Nienke Latten die Anna speelt.
Ook heeft Vajèn vele personages in films ingesproken zoals: Moana 1 en 2, Spirit Ongetemd, De familie Madrigal, Spike, The Super Mario Bros. Movie en Wicked. Vajèn heeft ook in films en series gespeeld, waaronder: Heartbeat, First Kiss, SpangaS, Best Friends the Movie en Onze Jongens 3.
Haar jongere zus Venna van den Bosch is ook actief als musicalactrice.