The Guardian

Uit Wikikids
(Doorverwezen vanaf The Manchester Guardian)
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
The Guardian
The Guardian 2018.svg
Gegevens
Volledige naam
Land Flag of the United Kingdom (3-5).svg Verenigd Koninkrijk
Regio
Stad
Taal Engels
Eigenaar
Uitgeverij
Hoofdkantoor Londen
Oprichting 5 mei 1821
Opheffing
Type Dagblad
Slagzin
Oplage 105.134 (2021)
Bereik
Stroming Progressivisme
Doelgroep
Hoofdredacteur
Redacteur
ISSN
Overig
www.theguardian.com
Portaal Portaalicoon Media

The Guardian is een krant uit de Verenigd Koninkrijk. De krant werd in 1821 opgericht als The Manchester Guardian, maar sinds 1959 heet de krant The Guardian. Het is een van de belangrijkste kranten van het land. Samen met The Daily Telegraph, The Times en The Independent is The Guardian een van de kwaliteitskranten van het land. The Guardian is ook vergelijkbaar in veel andere (Engelstalige) landen. Daarnaast heeft de website aparte pagina's voor nieuws uit Europa, de Verenigde Staten, het Amerikaans continent, Azië, Australië, het Midden-Oosten, Afrika, Australië en Nieuw-Zeeland.

The Guardian staat bekend als een centrumlinkse krant voor progressieve lezers. De krant steunde oorspronkelijk de Liberal Party. Tijdens het begin van de 20e eeuw steunde krant afwisselend de Labour Party en de Liberal Democrats.

Accessories-text-editor.svg
Dit artikel is een beginnetje. Je wordt uitgenodigd op bewerk te klikken om dit artikel aan te vullen.

Meer informatie over dit onderwerp vind je hier:
Tekst: WikipediaNPO KennisGoogle
Afbeeldingen: Wikimedia Commons (oud) • WikiKids Beeldbank
Clipjes: SchooltvBeeld & GeluidYouTube

Accessories-text-editor.svg
Dit artikel is een beginnetje.
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=The_Guardian&oldid=940133"