Gebruiker:Mike1023/Gids voor moderatoren/Portalen

Uit Wikikids
< Gebruiker:Mike1023‎ | Gids voor moderatoren
Versie door Mike1023 (overleg | bijdragen) op 4 jun 2023 om 23:37 (Dit is kort)
(wijz) ← Oudere versie | toon huidige versie (wijz) | Nieuwere versie → (wijz)
Naar navigatie springen Naar zoeken springen

Hieronder vindt je alle regels omtrent portalen.

Aanvraagprocedure nieuwe portalen (!)

Om wildgroei van portalen te voorkomen is er sinds 2015 een aanvraagprocedure. Op deze manier willen onafgemaakte en dubbele portalen voorkomen. Portalen moeten in de Boomhut of het Clubhuis aangevraagd worden. Voor het aanvragen van portalen geldt de volgende procedure:

  • De gebruiker doet een verzoek een vermeldt 1) het onderwerp en 2) waarom (onderbouwing). Andere gebruikers en moderatoren kunnen hierop reageren en toestemming verlenen.
  • De gebruiker maakt een ontwerp voor het portaal in eigennaamruimte. De gebruiker mag er zo lang doen over als hij/zij wilt om dit portaal te maken.
  • Zodra het af is presenteert de gebruiker zijn/haar ontwerp. Andere gebruikers kunnen reageren en eventuele aanpassingen kunnen gemaakt worden. Vervolgens kan het portaal in de juiste naamruimte geplaatst worden.

Beveiligen van portalen

In het verleden werden sommige portalen beveiligd, maar tegenwoordig zijn de meeste portalen vrij bewerkbaar voor gebruikers. Moderatoren kunnen een portaal tijdelijk beveiligen vanwege herhaald vandalisme of een bewerkingsoorlog (zoals bij artikelen).

De WikiKids-portalen zijn echter wel beveiligd, aangezien deze vaak bezocht worden. Dit zijn:

  • Portaal:Kids
  • Portaal:Kids2
  • Portaal:Hulp
  • Portaal:Moderator

Eventuele fouten kunnen via de overlegpagina van die portalen aangegeven worden.

Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Gebruiker:Mike1023/Gids_voor_moderatoren/Portalen&oldid=791850"