Bouw van hunebedden: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
(Verwijst door naar Hunebed)
Label: Nieuwe doorverwijzing
 
(20 tussenliggende versies door 7 gebruikers niet weergegeven)
Regel 1: Regel 1:
{{Pabo}}
+
#redirect[[hunebed]]
 
 
De [[File:Zicht op hunebed D18,--Archeoregio 1 - Rolde - 20425889 - RCE.jpg|thumb|Zicht op hunebed D18,--Archeoregio 1 - Rolde - 20425889 - RCE]][[bouw van hunebedden]] was een moeilijke opgave voor de hunebedbouwers. Ze hadden geen machines en gereedschap beschikbaar zoals wij die kennen. Want de [[hunebedden]] zijn meer dan vijf duizend jaar geleden gebouwd. En dat was geen gemakkelijke klus. Want een hunebed bestaat uit reusachtige stenen. En één zo'n steen kan wel 15.000 kilo of meer wegen.
 
 
 
== Hunebedden in Nederland ==
 
In Nederland zijn er 54 hunebedden terug gevonden. Hiervan staan er 52 in Drenthe en 2 in Groningen. De hunebedden zijn gebouwd door het Trechterbekervolk. De mensen woonden meer dan vijf duizend jaar geleden in ons land. In 3500 v. Chr. tot 2700 v. Chr. Deze periode wordt ook wel de Nieuwe Steentijd genoemd. Het Trechterbekervolk waren boeren en ze hebben deze naam gekregen doordat zij bekers maakte in de vorm van trechters. [[[[File:Verzameling TRB-aardewerk.PNG|thumb|Verzameling TRB-aardewerk]]]]
 

Huidige versie van 27 dec 2021 om 16:53

Doorverwijzing naar:

Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Bouw_van_hunebedden&oldid=698783"