IJsselstein: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
(Uitgaan in IJsselstein)
Regel 15: Regel 15:
 
De binnenstad bestaat uit leuke winkeltjes en veel uitgaans gelegenheden
 
De binnenstad bestaat uit leuke winkeltjes en veel uitgaans gelegenheden
 
Er zijn verschillende soorten basisscholen te vinden in IJsselstein
 
Er zijn verschillende soorten basisscholen te vinden in IJsselstein
 
 
 
 
  
  

Versie van 30 mei 2007 10:02

Locatie van IJsselstein

IJsselstein is een stad en gemeente in de Nederlandse provincie Utrecht. IJsselstein is genoemd naar de Hollandse IJssel.

Cijfers

Bijnaam

De IJsselsteiners worden ook wel apenluiders genoemd.

IJsselstein is een klein stadje in de provincie Utrecht. Het aantal inwoners in IJsselstein is 33.608. De binnenstad bestaat uit leuke winkeltjes en veel uitgaans gelegenheden Er zijn verschillende soorten basisscholen te vinden in IJsselstein


Uitgaan in IJsselstein

In IJsselstein kun je genieten van de verschillende restaurant's en disco's. Ook heeft IJsselstein veel gezellige kroegen, hier volgen er een paar + informatie

Café de Stee In het weekend barst het uitgaansleven los. Café de Stee maakt deel uit van vier kroegen en twee discotheken die in de Voorstraat staan. Bij Café de Stee zijn er die avonden wel 350 mensen aanwezig. Tot 02.00 uur 's nachts kun je binnenlopen, daarna is de deur op slot en mogen er alleen nog mensen uit. De stap avonden zijn om ongeveer 05.00 uur afgelopen.

Pizzeria Piccolo Italia Het sfeervolle restaurant is gevestigd in een voormalige bakkerij in IJsselstein. Met leuke nisjes en zitjes kun je genieten van hun specialiteiten.

Winkelen in IJsselstein

Gevels in de binnenstad van IJsselstein

Het oude stadhuis en de waterpomp van IJsselstein

De ophaalbrug in IJsselstein

Het Fulcotheater

Fulco de Minstreel

Fulco de minstreel is geboren in 1297, bij het kasteel van IJsselstein.Fulco is een eenvoudige dienaar en hij was vermomd als minstreel. Zijn meester, heer Gijsbrecht van IJsselstein, uit de kerkers van de heer van vianen te redden. Als beloning voor die daad wordt hij tot ridder geslagen.

O.L.V. van Eiteren

Het brandspuithuisje

IJsselsteinse kasteeltoren

De stadsmuur van IJsselstein

Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=IJsselstein&oldid=31348"