Gebruiker:BobbyJohnDB/Kladblad
Het volgende is voor een pagina met de naam: Palawan (Filipijnen)
Palawan is een provincie in de Filipijnen. Palwan wordt ook wel last frontier van de Filipijnen. genoemd. Het grootste eiland van de provincie heet ook Palawan zoals de provincie zelf. De provincie maakt sinds mei 2002 deel uit de regio 5-B (MIMAROPA). En ligt tussen Borneo en buurprovincie Mindoro. De hoofdstad van Palawan heet Puerto Princesa en ligt op het eiland Palawan. Eind 2010 telde de provincie 772.000 inwoners. [1]. Palwan heeft een oppervlakte van 17.030,8 km². En is daarmee met landoppervlakte de grootste provincie van de Filipijnen.
Geschiedenis
Palawan was maakte oorspronkelijk deel uit van regio 4. In 2001 hebben inwoners een voorstellen gedaan om zich aan te sluiten bij de Autonomous Region of Muslim Mindanao (ARMM) zodat Palawan deel uit maakt van het islamitische deel van het land. In 2002 werd Palawan door de Filipijnse president Macapagal-Arroyo toegevoegd bij de regio 5-B (MIMAROPA) in de plaats van de Autonomous Region of Muslim Mindanao (ARMM). Paar jaar later in mei 2005 werd de provincie verplaatst naar regio 6. Hierna werd regio 5-B MIMARO genoemd in de plaats van MIMAROPA.
Bevolking en cultuur
Bevolking
Palawan heeft verschillende culturen of zo gezegd verschillende stammen. De meeste mensen zijn van een Filipijnse stad genaamd Malay afkomstig in de Filipijnse provincie Aklan. Er zijn vele kleine groepen zoals de Batak en de Tagbanua en natuurlijk nog veel meer.
Taal
In Palawan worden 52 verschillende talen gesproken. Waarmee Tagalog ofwel Filipijns de meest gesproken taal is. De taal wordt 28 procent van de bevolking van Palawan gesproken. Na Filipijns of Tagalog spreken ook veel mensen in Palawan Engels zoals in overige gebieden in de Filipijnen. Hiermee is ook Engels een officiële taal in de Filipijnen.