Hoge hoed: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
k (Categorie:Hoofddeksel toegevoegd met HotCat) |
k |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
+ | [[Bestand:Stockholms mode-journal- Tidskrift för den eleganta werlden 1847, illustration nr 2.jpg|miniatuur|Heren in 1847 met een hoge hoed op]] | ||
De '''hoge hoed''', '''kachelpijphoed''' of '''cilinderhoed''', is een [[hoofddeksel]] die in de vroege 19e eeuw voornamelijk gedragen werd door de hogere klassen. Ze bestonden echter al in de 17e eeuw, toen ze bekend stonden als ''capotain''. Ze zijn in de late 18e eeuw populair gemaakt door de zogeheten dandy's. | De '''hoge hoed''', '''kachelpijphoed''' of '''cilinderhoed''', is een [[hoofddeksel]] die in de vroege 19e eeuw voornamelijk gedragen werd door de hogere klassen. Ze bestonden echter al in de 17e eeuw, toen ze bekend stonden als ''capotain''. Ze zijn in de late 18e eeuw populair gemaakt door de zogeheten dandy's. | ||
Huidige versie van 4 okt 2024 om 12:54
De hoge hoed, kachelpijphoed of cilinderhoed, is een hoofddeksel die in de vroege 19e eeuw voornamelijk gedragen werd door de hogere klassen. Ze bestonden echter al in de 17e eeuw, toen ze bekend stonden als capotain. Ze zijn in de late 18e eeuw populair gemaakt door de zogeheten dandy's.
Hoge hoeden zijn meestal zwart van kleur en werden tot in de jaren '60 van de twintigste eeuw nog wel gedragen bij trouwerijen door de bruidegom. We kennen ze vooral nog als goochelaarshoed, die er een konijn uit goocheld.