Smokkelklomp: verschil tussen versies

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
(Nieuwe pagina aangemaakt met ''''Smokkelklompen''' waren klompen die in de Belgisch-Nederlandse grensstreek door kleine smokkelaars (ook pungelaars genaamd) gebruikt werden om de douaneambte...')
(geen verschil)

Versie van 13 nov 2024 12:21

Smokkelklompen waren klompen die in de Belgisch-Nederlandse grensstreek door kleine smokkelaars (ook pungelaars genaamd) gebruikt werden om de douaneambtenaren te foppen.

Aan de onderzijde waren de hak en de zool verwisseld waardoor de schoenafdruk verkeerd om stond, zodat de opsporingsambtenaren het spoor van de smokkelaars in de verkeerde richting volgden.

De smokkelklompen werden gebruikt in de jaren '20 en '30 van de 20e eeuw en zijn in enkele streekmusea in het grensgebied nog te vinden.

Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Smokkelklomp&oldid=895354"