SOAP-rapportage: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
(Nieuwe pagina aangemaakt met 'Als je in zorg een keer gaat '''rapporteren''' dan zou je tegen komen dat sommige organisaties volgens de '''soap''' met methode rapporteren. == Hoe werkt de soap...') |
k (Hippogryph heeft pagina Soap rapportage hernoemd naar SOAP-rapportage) |
(geen verschil)
|
Versie van 23 jan 2022 00:36
Als je in zorg een keer gaat rapporteren dan zou je tegen komen dat sommige organisaties volgens de soap met methode rapporteren.
Hoe werkt de soap
Hieronder leg ik uit hoe je met de soap methode kan gaan werken wat het betekent:
- S : Subjectief: wat de cliënt zegt .
- O: Objectief : De directe observatie door jou het gedrag dat je ziet .
- A: Analyse : De conclusie die trekt uit de subjectieve en objectieve observatie en gegevens die je hebt verzameld.
- P : plan: Wat je uiteindelijk gaat doen .
Voorbeeld van soap rapportage
Hieronder laat ik zien wat een correcte manier van rapporteren is:
- S :Subjectief : Mevrouw weigerde haar Middag medicijnen en zei dat ze niet wilde .
- O :Objectief: Eerst onrustig en van streek
- A: Analyse: Weigert in de regel geen medicijnen , maar ik heb pas geleden met mevrouw kennisgemaakt en ze kent mij niet zo goed .
- P :Plan : ik zou wat tijd samen met haar doorbrengen zodat ze vertrouwen raakt met mijn gezelschap en vraag of ze haar medicijnen later in wilt nemen.