Begeleidingsmethode: verschil tussen versies
k |
k |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
− | Een '''begeleidingsmethode''' is een soort plan dat je maakt om iemand goed te kunnen helpen om zijn of haar doelen te behalen. Je hebt veel soorten begeleidingsmethodes | + | Een '''begeleidingsmethode''' is een soort plan van aanpak dat je maakt om iemand goed te kunnen helpen om zijn of haar doelen te behalen. Je hebt veel soorten begeleidingsmethodes. |
+ | Een voorbeeld is de ''"Triple C"''. Triple-C is een behandelmodel voor mensen met een verstandelijke beperking en gedragsproblemen. De drie C’s staan voor ''Cliënt'', ''Coach'' en ''Competentie''. Triple-C richt zich op de menselijke behoeften. Hierbij moet men zich niet (af)leiden door het uiterlijke gedrag van mensen, maar aansluiten bij wat zij nodig hebben. Daardoor nemen spanningen, stress en probleemgedrag af, en kunnen cliënten het gewone leven ervaren. | ||
+ | |||
+ | Een andere begeleidingsmethode is ''"Geef me de vijf"''. Een omgangsmethode voor mensen met autistisme. Hierbij gaat het om het leren begrijpen van autisme, het krijgen van een positief contact met de cliënt, het creëren van een basisrust, het oplossen van conflicten en het bevorderen van de ontwikkeling. | ||
+ | |||
+ | == Links == | ||
+ | * [https://www.triplecwerkplaats.nl/ Triple-C] | ||
+ | * [https://www.geefmede5.nl/home Geef me de vijf] | ||
[[Categorie:Onderwijs]] | [[Categorie:Onderwijs]] | ||
[[Categorie:Maatschappij]] | [[Categorie:Maatschappij]] | ||
{{stub}} | {{stub}} |
Versie van 19 jan 2022 12:42
Een begeleidingsmethode is een soort plan van aanpak dat je maakt om iemand goed te kunnen helpen om zijn of haar doelen te behalen. Je hebt veel soorten begeleidingsmethodes.
Een voorbeeld is de "Triple C". Triple-C is een behandelmodel voor mensen met een verstandelijke beperking en gedragsproblemen. De drie C’s staan voor Cliënt, Coach en Competentie. Triple-C richt zich op de menselijke behoeften. Hierbij moet men zich niet (af)leiden door het uiterlijke gedrag van mensen, maar aansluiten bij wat zij nodig hebben. Daardoor nemen spanningen, stress en probleemgedrag af, en kunnen cliënten het gewone leven ervaren.
Een andere begeleidingsmethode is "Geef me de vijf". Een omgangsmethode voor mensen met autistisme. Hierbij gaat het om het leren begrijpen van autisme, het krijgen van een positief contact met de cliënt, het creëren van een basisrust, het oplossen van conflicten en het bevorderen van de ontwikkeling.
Links
![]() |
Dit artikel is een beginnetje. Je wordt uitgenodigd op bewerk te klikken om dit artikel aan te vullen.
Meer informatie over dit onderwerp vind je hier: |
![]() |
Dit artikel is een beginnetje.
|