Nederland op de Olympische Winterspelen 2018

Uit Wikikids
Ga naar: navigatie, zoeken

Tijdens de Olympische Winterspelen 2018 doet ook Nederland mee. In totaal neemt Nederland mee met 33 sporters aan 4 sporten. De chef de mission van deze editie is Jeroen Bijl, hij heeft dus de leiding over het Nederlandse team.

Nederlandse sporters in actie tijd/onderdeel

Hieronder staat een overzicht van alle sporters per onderdeel. De tijd die erbij staat is de West-Europese tijd waarop het in Nederland wordt uitgezonden.

Schaatsen (mannen)

Sven Kramer:

  • 5.000 meter: zondag 11 februari, 08.00 uur - Goud Eerste
  • 10.000 meter: donderdag 15 februari, 12.00 uur - Zesde
  • Ploegenachtervolging: zondag 18 februari, 12.00 uur (1/4 finales) / woensdag 21 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)
  • Massastart: zaterdag 24 februari, 12.00 (1/2 finales en finale)

Koen Verweij:

  • 1.500 meter: dinsdag 13 februari, 12.00 uur - Elfde
  • Ploegenachtervolging: zondag 18 februari, 12.00 uur (1/4 finales) / woensdag 21 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)
  • 1.000 meter: vrijdag 23 februari, 11.00 uur
  • Massastart: zaterdag 24 februari, 12.00 (1/2 finales en finale)

Jorrit Bergsma:

  • 10.000 meter: donderdag 15 februari, 12.00 uur - Zilver Tweede

Bob de Vries:

  • 5.000 meter: zondag 11 februari, 08.00 uur - Vijftiende

Jan Blokhuijsen:

  • 5.000 meter: zondag 11 februari, 08.00 uur - Zevende
  • Ploegenachtervolging: zondag 18 februari, 12.00 uur (1/4 finales) / woensdag 21 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)

Kjeld Nuis:

  • 1.500 meter: dinsdag 13 februari, 12.00 uur - Goud
  • 1.000 meter: vrijdag 23 februari, 11.00 uur

Patrick Roest:

  • 1.500 meter: dinsdag 13 februari, 12.00 uur - Zilver

Kai Verbij:

  • 500 meter: maandag 19 februari, 12.53 uur
  • 1.000 meter: vrijdag 23 februari, 11.00 uur

Ronald Mulder:

  • 500 meter: maandag 19 februari, 12.53 uur

Jan Smeekens:

  • 500 meter: maandag 19 februari, 12.53 uur

Schaatsen (vrouwen)

Ireen Wüst:

  • 3.000 meter: zaterdag 10 februari, 12.00 uur - Zilver Tweede
  • 1.500 meter: maandag 12 februari, 13.30 uur - Goud Eerste
  • 1.000 meter: woensdag 14 februari, 11.00 uur - Negende
  • Ploegenachtervolging: maandag 19 februari, 12.00 uur (1/4 finales) / woensdag 21 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)

Marrit Leenstra:

  • 1.500 meter: maandag 12 februari, 13.30 uur - Goud Eerste
  • 1.000 meter: woensdag 14 februari, 11.00 uur - Zesde
  • 500 meter: zondag 18 februari, 12.56 uur Vervangend door Lotte van Beek.
  • Ploegenachtervolging: maandag 19 februari, 12.00 uur (1/4 finales) / woensdag 21 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)

Annouk van der Weijden:

  • 5.000 meter: vrijdag 16 februari, 12.00 uur - Vierde
  • Massastart: zaterdag 24 februari 12.00 uur (1/2 finales en finale)

Antoinette de Jong:

  • 3.000 meter: zaterdag 10 februari, 12.00 uur - Brons Derde
  • Ploegenachtervolging: maandag 19 februari, 12.00 uur (1/4 finales) / woensdag 21 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)

Jorien ter Mors:

  • 1.000 meter: woensdag 14 februari, 11.00 uur - Goud Eerste
  • 500 meter: zondag 18 februari, 12.56 uur - Zesde

Esmee Visser:

  • 5.000 meter: vrijdag 16 februari, 12.00 uur - Goud Eerste

Carlijn Achtereekte:

  • 3.000 meter: zaterdag 10 februari, 12.00 uur - Goud Eerste

Lotte van Beek:

  • 1.500 meter: maandag 12 februari, 13.30 uur - Vierde
  • 500 meter: zondag 18 februari, 12.56 uur - Drieentwingiste

Anice Das:

  • 500 meter: zondag 18 februari, 12.56 uur - Negentiende

Irene Schouten:

  • Massastart: zaterdag 24 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)

Shorttrack (mannen)

Sjinkie Knegt:

  • 1.500 meter: zaterdag 10 februari, heats vanaf 11.00 uur, gevolgd door halve finales en finale - Zilver Tweede
  • 1.000 meter: dinsdag 13 februari, heats vanaf 11.26 uur / zaterdag 17 februari, finaledag vanaf 11.44 uur - Diskwalificatie
  • Ploegenachtervolging: dinsdag 13 februari, heats vanaf 12.32 uur / donderdag 22 februari, finales vanaf 12.47 uur - Diskwalificatie
  • 500 meter: dinsdag 20 februari, heats vanaf 11.45 uur / donderdag 22 februari, finaledag vanaf 11.00 uur

Daan Breeuwsma:

  • 1.000 meter: dinsdag 13 februari, heats vanaf 11.26 uur / zaterdag 17 februari, finaledag vanaf 11.44 uur - Serie
  • Ploegenachtervolging: dinsdag 13 februari, heats vanaf 12.32 uur / donderdag 22 februari, finales vanaf 12.47 uur - Diskwalificatie
  • 500 meter: dinsdag 20 februari, heats vanaf 11.45 uur / donderdag 22 februari, finaledag vanaf 11.00 uur

Dylan Hoogerwerf:

  • Ploegenachtervolging: dinsdag 13 februari, heats vanaf 12.32 uur / donderdag 22 februari, finales vanaf 12.47 uur
  • 500 meter: dinsdag 20 februari, heats vanaf 11.45 uur / donderdag 22 februari, finaledag vanaf 11.00 uur

Itzhak de Laat:

  • 1.500 meter: zaterdag 10 februari, heats vanaf 11.00 uur, gevolgd door halve finales en finale - Zesde
  • 1.000 meter: dinsdag 13 februari, heats vanaf 11.26 uur / zaterdag 17 februari, finaledag vanaf 11.44 uur - Kwartfinale
  • Ploegenachtervolging: dinsdag 13 februari, heats vanaf 12.32 uur / donderdag 22 februari, finales vanaf 12.47 uur - Diskwalificatie

Dennis Visser:

  • Ploegenachtervolging: dinsdag 13 februari, heats vanaf 12.32 uur / donderdag 22 februari, finales vanaf 12.47 uur - Diskwalificatie

Shorttrack (vrouwen)

Jorien ter Mors:

  • Ploegenachtervolging: zaterdag 10 februari, heats vanaf 12.52 uur / dinsdag 20 februari, finales vanaf 12.23 uur
  • 1.500 meter: zaterdag 17 februari, heats vanaf 11.00 uur, gevolgd door halve finales en finale - Vijfde

Suzanne Schulting:

  • 500 meter: zaterdag 10 februari, heats vanaf 11.44 uur / dinsdag 13 februari, finaledag vanaf 11.00 uur - Serie
  • Ploegenachtervolging: zaterdag 10 februari, heats vanaf 12.52 uur / dinsdag 20 februari, finales vanaf 12.23 uur
  • 1.500 meter: zaterdag 17 februari, heats vanaf 11.00 uur, gevolgd door halve finales en finale
  • 1.000 meter: dinsdag 20 februari, heats vanaf 11.00 uur / donderdag 22 februari, finaledag vanaf 11.15 uur - Tiende

Rianne de Vries:

  • Ploegenachtervolging: zaterdag 10 februari, heats vanaf 12.52 uur / dinsdag 20 februari, finales vanaf 12.23 uur

Yara van Kerkhof:

  • 500 meter: zaterdag 10 februari, heats vanaf 11.44 uur / dinsdag 13 februari, finaledag vanaf 11.00 uur - Zilver Tweede
  • Ploegenachtervolging: zaterdag 10 februari, heats vanaf 12.52 uur / dinsdag 20 februari, finales vanaf 12.23 uur
  • 1.000 meter: dinsdag 20 februari, heats vanaf 11.00 uur / donderdag 20 februari, finaledag vanaf 11.15 uur

Lara van Ruijven:

  • 500 meter: zaterdag 10 februari, heats vanaf 11.44 uur / dinsdag 13 februari, finaledag vanaf 11.00 uur - Serie
  • Ploegenachtervolging: zaterdag 10 februari, heats vanaf 12.52 uur / dinsdag 20 februari, finales vanaf 12.23 uur
  • 1.000 meter: dinsdag 20 februari, heats vanaf 11.00 uur / donderdag 20 februari, finaledag vanaf 11.15 uur

Snowboarden

Cheryl Maas:

  • Slopestyle: zondag 11 februari, kwalificatie vanaf 05.30 uur / maandag 12 februari, finales vanaf 02.00 uur - Drieentwintigste
  • Big Air: maandag 19 februari, kwalificatie vanaf 01.30 uur / vrijdag 23 februari, finales vanaf 01.30 uur

Michelle Dekker:

  • Parallelreuzenslalom: donderdag 22 februari, kwalificatie 04.00 uur / zaterdag 24 februari, finaledag vanaf 04.00 uur

Niek van der Velden:

  • Slopestyle: zaterdag 10 februari, kwalificatie vanaf 02.00 uur / zondag 11 februari, finales vanaf 02.00 uur Wegens ernstige blessure afgelast | Teruggekeerd op 16 februari 2018 naar Nederland.
  • Big Air: woensdag 21 februari, kwalificatie vanaf 01.30 uur / zaterdag 24 februari, finales vanaf 02.00 uur Wegens ernstige blessure afgelast | Teruggekeerd op 16 februari 2018 naar Nederland.

Skeleton

Kimberley Bos:

  • Skeleton: vrijdag 16 februari, heat 1 en 2 vanaf 12.20 uur / zaterdag 17 februari, heat 3 en 4 vanaf 12.20 uur - Achtste
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Nederland_op_de_Olympische_Winterspelen_2018&oldid=509587"