Overleg gebruiker:Celiane

Uit Wikikids
Versie door Gerarddummer (overleg | bijdragen) op 8 apr 2012 om 15:15 (Knikkeren)
(wijz) ← Oudere versie | toon huidige versie (wijz) | Nieuwere versie → (wijz)
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Welkom op WikiKids!
Emblem-earth.svg
Hoi, Celiane!

Leuk dat je er bent! WikiKids is een Nederlandse online kinderencyclopedie. We richten ons op kinderen van 8 tot 15 jaar, maar als je jonger, ouder of volwassen bent dan ben je hier ook van harte welkom.

Dit bericht staat op je overlegpagina. Via deze pagina kunnen andere gebruikers van WikiKids contact met je zoeken om vragen aan je te stellen of om je tips te geven over een artikel dat je hebt gemaakt. Lees de berichten op deze pagina daarom altijd goed door!

Om je snel wegwijs te maken op WikiKids hebben we hieronder een paar handige pagina's verzameld.

Gerarddummer 7 april 2012 10:24 (CEST)

Knikkeren

Dag Kim,

Je hebt een artikel geschreven over Hoe leer je knikkeren. Het artikel is eigenlijk meer een soort verhaaltje. En dat is op WikiKids niet de bedoeling. Hier schrijven we artikelen over onderwerpen. Je kunt je verhaal misschien veranderen zodat het een echt artikel wordt. Het is dan handig om de volgende vragen te gebruiken voor je artikel:

  1. Wat is een knikker
  2. Wat voor soorten knikkers zijn er?
  3. Hoelang bestaat de knikker al?
  4. Waar werd voor het eerst geknikkerd?
  5. Wat zijn de spelregels bij knikkeren?

Meer informatie over hoe je een artikel kunt maken vind je op het KidsPortaal.

Veel succes. Gerarddummer 8 april 2012 15:15 (CEST)


hoi, ik ben kim. en ik ga je wat leren over knikkeren. allereerst moet je de waardes weten. die gaan zo:

de allerkleinste knikkers zijn maar 1 waard. daarna de standaard knikker: 5. en de iets grotere + 5 en ga zo maar door.

nu iets bijzonders:.... als je een knikker met strepen hebt...+ 10

spikkels of stippen verdubbelen de waarde. byv: een knikker van 1 word met spikkels 2.! en een van 5 telt voor 10.

dan nog de olievlek. die is over het algemeen wat minder bekend. dat is een knikker die voor een deel in de olie lijkt ondergedompeld te zijn. die werkt hetzelfde als een spikkel of stippel.

nu wat over het knikkeren zelf. hierbij gebruik ik een klein verhaaltje: hier komt het....

lise en tom.

liese heeft een paar hele mooie knikkers mee naar school. Tom heef er ook een paar. liese ziet die van tom en ziet een schitterende regenboog-spikkel. 'die wil ik hebben' denkt liese. ze vraagt tom of hij een potje wil knikkeren. tom wil dat wel. ze houd hem een super-mega-gigabonk voor en vraagt of hij dan die regenboog-spikkel wil inzetten. tom vind het goed maar........het is een oneerlijk spel! liese zet een 500je in en tom maar een 300je. liese heeft het niet door en roept: laatst! dat betekent dat tom moet beginnen. ze gaan op 5 meter afstand van het putje staan en beginnen. op den duur is alleen nog liese's knikker in het spel. hij ligt op +- 2 meter afstand van het putje. de kinderen die kijken roepen in koor: wagen, wagen, wagen! dat betekent dat liese moet gokken of het haar lukt en hem in het putje moet proberen. daar zit een groot risico aan vast. als ze mist ligt de knikker te dicht bij het putje en wint tom. ze probeert het wips. (dat is een knikkerstijl) ennnn................. ze mist!!! nu wint tom vast en zeker. maar...net voordat tom speelt gaat de bel! liese grist snel haar knikker weg en rent naar de rij. terwijl ze de knikker weggrist roept ze: 'afkap,! dat betekent dat ze het potje vroegtijdig stopt. dat is natuurlik hartstikke valsspelerij. nooit doen dus!

Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Overleg_gebruiker:Celiane&oldid=224590"