Victorinox
Victorinox is een Zwitsers merk voor zakmessen en horloges. Nu is het een mes dat het leger en zelfs astronauten het gebruiken.
Het ontstaan
Vroeger was Victorinox een klein bedrijf. Het bedrijf is opgericht door Karl Elsener. Hij woonde in Ibach in Duitsland, daar heeft hij zijn bedrijf gesticht. De naam is afkomstig van zijn vrouw Victoria en het metal inoxdable dat is Frans voor toestvrijstaal.
Victorinox nu
Nu is Victorinox een groot bedrijf het verkoopt messen over de hele wereld. Vooral in Zwitserland zijn veel fabrieken en winkels. Nu worden er ook horloges gemaakt en kunt ook accesoires voor je zakmes kopen zoals een keykoard of een ketting voor aan je broek.
Productie
In de fabrieken worden elk jaar gemiddeld zeven miljoen messen gemaakt . Ze leveren de zakmessen aan het leger en zelfs aan de NASA.