Wereldkampioenschap voetbal vrouwen 2019: verschil tussen versies
Regel 1.320: | Regel 1.320: | ||
;3 doelpunten |
;3 doelpunten |
||
⚫ | |||
* {{Vlag|FRA}} [[Wendie Renard]] |
* {{Vlag|FRA}} [[Wendie Renard]] |
||
* {{Vlag|ITA}} [[Cristiana Girelli]] |
* {{Vlag|ITA}} [[Cristiana Girelli]] |
||
Regel 1.348: | Regel 1.349: | ||
* {{Vlag|AUS}} [[Caitlin Foord]] |
* {{Vlag|AUS}} [[Caitlin Foord]] |
||
* {{Vlag|AUS}} [[Chloe Logarzo]] |
* {{Vlag|AUS}} [[Chloe Logarzo]] |
||
+ | * {{Vlag|ARG}} [[Florencia Bonsegundo]] |
||
+ | * {{Vlag|ARG}} [[Milagros Menédez]] |
||
* {{Vlag|CAN}} [[Kadeisha Buchanan]] |
* {{Vlag|CAN}} [[Kadeisha Buchanan]] |
||
* {{Vlag|CAN}} [[Jessie Fleming]] |
* {{Vlag|CAN}} [[Jessie Fleming]] |
||
Regel 1.358: | Regel 1.361: | ||
* {{Vlag|ENG}} [[Nikita Parris]] |
* {{Vlag|ENG}} [[Nikita Parris]] |
||
* {{Vlag|ENG}} [[Jodie Taylor]] |
* {{Vlag|ENG}} [[Jodie Taylor]] |
||
⚫ | |||
* {{Vlag|FRA}} [[Valérie Gauvin]] |
* {{Vlag|FRA}} [[Valérie Gauvin]] |
||
| style="width: 24em;" | |
| style="width: 24em;" | |
||
Regel 1.373: | Regel 1.375: | ||
* {{Vlag|NOR}} [[Guro Reiten]] |
* {{Vlag|NOR}} [[Guro Reiten]] |
||
* {{Vlag|NOR}} [[Lisa-Marie Utland]] |
* {{Vlag|NOR}} [[Lisa-Marie Utland]] |
||
+ | * {{Vlag|SCO}} [[Jennifer Beattie]] |
||
* {{Vlag|SCO}} [[Lana Clelland]] |
* {{Vlag|SCO}} [[Lana Clelland]] |
||
− | * {{Vlag|SCO}} [[ |
+ | * {{Vlag|SCO}} [[Erin Cuthbert]] |
| style="width: 24em;" | |
| style="width: 24em;" | |
||
+ | * {{Vlag|SCO}} [[Claire Emslie]] |
||
+ | * {{Vlag|SCO}} [[Kim Little (voetbalster)|Kim Little]] |
||
* {{Vlag|ESP}} [[Lucía García]] |
* {{Vlag|ESP}} [[Lucía García]] |
||
* {{Vlag|THA}} [[Kanjana Sungngoen]] |
* {{Vlag|THA}} [[Kanjana Sungngoen]] |
||
Regel 1.395: | Regel 1.400: | ||
* {{Vlag|FRA}} [[Wendie Renard]] (tegen [[Noors vrouwenvoetbalelftal|Noorwegen]]) |
* {{Vlag|FRA}} [[Wendie Renard]] (tegen [[Noors vrouwenvoetbalelftal|Noorwegen]]) |
||
* {{Vlag|NGA}} [[Osinachi Ohale]] (tegen [[Noors vrouwenvoetbalelftal|Noorwegen]]) |
* {{Vlag|NGA}} [[Osinachi Ohale]] (tegen [[Noors vrouwenvoetbalelftal|Noorwegen]]) |
||
+ | * {{Vlag|SCO}} [[Lee Alexander]] (tegen [[Argentijns vrouwenvoetbalelftal|Argentinië]]) |
||
* {{Vlag|KOR}} [[Kim Do-yeon (voetballer)|Kim Do-yeon]] (tegen [[Nigeriaans vrouwenvoetbalelftal|Nigeria]]) |
* {{Vlag|KOR}} [[Kim Do-yeon (voetballer)|Kim Do-yeon]] (tegen [[Nigeriaans vrouwenvoetbalelftal|Nigeria]]) |
||
Versie van 20 jun 2019 07:24
Wereldkampioenschap voetbal vrouwen 2019 | |
Geen afbeelding
beschikbaar | |
Informatie | |
---|---|
Editie | 8 |
Datum | 7 juni – 7 juli 2019 |
Teams | 24 (van 6 confederaties) |
Stadions | 12 (in 12 steden) |
Statistieken | |
Wedstrijden | 32 |
Doelpunten | 96 (3 per wedstrijd) |
Toeschouwers | 602.645 (18.833 per wedstrijd) |
Topscorer(s) | Samantha Kerr Alex Morgan (5 doelpunten) |
Navigatie | |
◄ Vorige | Volgende ► |
Portaal Sport |
Het wereldkampioenschap voetbal vrouwen 2019 is de achtste editie van het wereldkampioenschap voetbal vrouwen. Het wordt van 7 juni t/m 7 juli 2019 gehouden in Frankrijk. Er doen 24 landen mee aan het eindtoernooi. De drie beste Europese landen kwalificeren zich voor het Olympisch voetbaltoernooi op de Olympische Zomerspelen 2020.
Nieuwe spelregels
Vanaf 1 juni 2019 heeft de International Football Association Board (IFAB) tien nieuwe spelregels ingevoerd, die vanaf dit toernooi van kracht zijn. Vanaf 2020 worden deze regels ook bij de mannen ingevoerd. Voorbeelden van nieuwe regels zijn:
- Wisselspelers moeten voortaan zo snel mogelijk het veld verlaten via de dichtstbijzijnde zij- of achterlijn. Tot voorheen verlieten spelers het veld altijd via de zijlijn. Dit voorkomt tijdrekken.
- Bij een doeltrap hoeft de keeper de bal niet meer zelf uit het zestienmetergebied te werken, een verdediger mag de bal zelf ook daarin aannemen.
Zie ook deze link.
Selectie gastland
Op 6 maart 2014 maakte de FIFA bekend dat landen die interesse hadden voor de organisatie van het WK 2019 zich konden melden bij de bond, dit moest dan voor 15 april 2014 gebeuren. De bijbehorende documenten voor de kandidaatstelling moesten uiterlijk voor 31 oktober van dat jaar bij de FIFA binnen zijn.
De FIFA had de voorkeur dat het WK vrouwen 2019 én het WK 2018 onder 20 jaar door één land zouden worden georganiseerd, maar onder bepaalde omstandigheden kon de bond besluiten om beide toernooien aan verschillende landen te geven.
Uiteindelijk meldden vijf landen zich bij de FIFA voor de organisatie van het toernooi. Dit waren Engeland, Frankrijk, Zuid-Korea, Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika. In oktober 2014 werd het aantal landen teruggebracht naar twee, omdat alleen Frankrijk en Zuid-Korea de officiële documenten voor de organisatie hadden ingeleverd bij de FIFA.
Engeland en Nieuw-Zeeland hadden hun interesse getoond voor 15 april 2014, maar in juni 2014 werd bekend dat beide landen niet meer in de race waren voor de organisatie van het toernooi. Zuid-Afrika toonde ook hun interesse voor 15 april 2014, maar trok zich later toch terug. Japan en Zweden hadden in eerste instantie ook interesse in het WK 2019, maar trokken zich later allebei terug. Japan koos er voor om zich te richten op de organisatie van het Wereldkampioenschap rugby 2019 en de Olympische Zomerspelen 2020, waar Zweden zich besloot te richten op de organisatie van de Europese onder 17-competities.
Uiteindelijk leverden twee landen hun officiële documenten voor 31 oktober 2014 in bij de FIFA:
Op 19 maart 2015 wees de FIFA de organisatie van het WK vrouwen 2019 en het WK onder 20 jaar 2018 toe aan Frankrijk.
Kwalificatie
Team | Gekwalificeerd als | Datum | Aantal keer gekwalificeerd |
Aantal keer achter elkaar |
Beste prestatie | FIFA- classificatie |
---|---|---|---|---|---|---|
Frankrijk | Thuisland | 19 maart 2015 | 4 | 3 | Vierde plaats (2011) | 4 |
China | Aziatisch kampioenschap 2018 | 9 april 2018 | 7 | 2 | Tweede plaats (1999) | 7 |
Thailand | Aziatisch kampioenschap 2018 | 12 april 2018 | 2 | 2 | Eerste ronde (2015) | 12 |
Australië | Aziatisch kampioenschap 2018 | 13 april 2018 | 7 | 7 | Kwartfinale (2007, 2011, 2015) | 7 |
Japan | Aziatisch kampioenschap 2018 | 13 april 2018 | 8 | 8 | Kampioen (2011) | 12 |
Zuid-Korea | Aziatisch kampioenschap 2018 | 16 april 2018 | 3 | 2 | Achtste finale (2015) | 16 |
Brazilië | Zuid-Amerikaans kampioenschap 2018 | 20 april 2018 | 8 | 8 | Tweede plaats (2017) | 8 |
Chili | Zuid-Amerikaans kampioenschap 2018 | 22 april 2018 | 1 | 1 | Eerste deelname | 40 |
Spanje | Kwalificatie Europese | 8 juni 2018 | 2 | 2 | Eerste ronde (2015) | 12 |
Italië | Kwalificatie Europese | 8 juni 2018 | 3 | 1 | Kwartfinale (1991) | 15 |
Engeland | Kwalificatie Europese | 31 augustus 2018 | 5 | 4 | Kwartfinale (1995, 2007, 2015) | 4 |
Schotland | Kwalificatie Europese | 4 september 2018 | 1 | 1 | Eerste deelname | 21 |
Noorwegen | Kwalificatie Europese | 4 september 2018 | 8 | 8 | Kampioen (1995) | 14 |
Zweden | Kwalificatie Europese | 4 september 2018 | 8 | 8 | Tweede plaats (2003) | 11 |
Duitsland | Kwalificatie Europese | 4 september 2018 | 8 | 8 | Kampioen (2003, 2007) | 2 |
Canada | Top 3 Noord-Amerikaans kampioenschap voetbal vrouwen 2018 | 14 oktober 2018 | 7 | 7 | Vierde plaats (2003) | 5 |
Verenigde Staten | Top 3 Noord-Amerikaans kampioenschap voetbal vrouwen 2018 | 14 oktober 2018 | 8 | 8 | Kampioen (1991, 1999, 2015) | 1 |
Jamaica | Top 3 Noord-Amerikaans kampioenschap voetbal vrouwen 2018 | 17 oktober 2018 | 1 | 1 | Eerste deelname | 64 |
Nederland | Kwalificatie Europese | 13 november 2018 | 2 | 2 | Laatste 16 (2015) | 10 |
Argentinië | Winnaar Play-off CONCACAF/CONMEBOL | 13 november 2018 | 3 | 1 | Eerste ronde | 36 |
Zuid-Afrika | Top 3 Afrikaans kampioenschap voetbal vrouwen 2018 | 27 november 2018 | 1 | 1 | Eerste deelname | 50 |
Nigeria | Top 3 Afrikaans kampioenschap voetbal vrouwen 2018 | 27 november 2018 | 8 | 8 | Eerste Ronde | 30 |
Kameroen | Top 3 Afrikaans kampioenschap voetbal vrouwen 2018 | 30 november 2018 | 2 | 2 | Laatste 16 (2015) | 49 |
Nieuw-Zeeland | Winnaar OFC Nations Cup Women 2018 | 1 december 2018 | 5 | 4 | Eerste Ronde | 20 |
Speelsteden
Twaalf steden hadden zich kandidaat gesteld voor de organisatie van het toernooi. Er vielen na de selecties drie steden af, dit waren Auxerre, Nancy en Nantes. Op 7 juni 2019 werd de openingswedstrijd gespeeld in het Parc des Princes in Parijs. De twee halve finales en de finale worden gespeeld in het Parc Olympique Lyonnais in Lyon, dat een capaciteit heeft van 58.000 toeschouwers.
Lyon | Grenoble | Montpellier |
---|---|---|
Capaciteit: 58.000 |
Capaciteit: 20.068 |
Capaciteit: 32.950 |
Le Havre | Parijs | Reims |
Capaciteit: 25.178 |
Capaciteit: 47.428 |
Capaciteit: 21.628 |
Rennes | Valenciennes | Nice |
Capaciteit: 29.778 |
Capaciteit: 25.172 |
Capaciteit: 35.624 |
Loting
Op 8 december 2018 vond de loting voor het WK plaats in het La Seine Musicale, een cultuurcentrum dat op een eilandje in de Seine staat. Voor de loting waren alle deelnemende landen in vier groepen verdeeld, waarbij de indeling op basis van FIFA-wereldranglijst (stand 7 december 2018) werd bepaald. Frankrijk werd in groep 1 geplaatst omdat het land het gastland is.
Pot 1 | Pot 2 | Pot 3 | Pot 4 |
---|---|---|---|
Frankrijk |
Groepsfase
Groep A
Pos. | Team | Wed | W | G | V | PT | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Frankrijk | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 7 | 1 | +6 |
2. | Noorwegen | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 6 | 3 | +3 |
3. | Nigeria | 3 | 1 | 0 | 1 | 3 | 2 | 4 | −2 |
4. | Zuid-Korea | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 8 | −7 |
| ||||
7 juni 2019 21:00 uur |
Frankrijk | 4 – 0 | Zuid-Korea | Stadion: Parc des Princes, Parijs Toeschouwers: 45.261 Scheidsrechter: Claudia Umpiérrez |
Le Sommer 9' Renard 35', 45+2' Henry 85' |
||||
| ||||
8 juni 2019 21:00 uur |
Noorwegen | 3 – 0 | Nigeria | Stadion: Stade Auguste-Delaune, Reims Toeschouwers: 11.058 Scheidsrechter: Kate Jacewicz |
Reiten 17' Utland 34' Ohale 37' (e.d.) |
||||
| ||||
12 juni 2019 15:00 |
Nigeria | 2 – 0 | Zuid-Korea | Stadion: Stade des Alpes, Grenoble Toeschouwers: 11.252 Scheidsrechter: Anastasia Poestovojtova |
Kim Do-yeon 29' (e.d.) Oshoala 75' |
||||
| ||||
12 juni 2019 21:00 |
Frankrijk | 2 – 1 | Noorwegen | Stadion: Allianz Riviera, Nice Toeschouwers: 34.872 Scheidsrechter: Bibiana Steinhaus |
Gauvin 46' Le Sommer 72' (pen.) |
54' (e.d.) Renard | |||
| ||||
17 juni 2019 21:00 |
Nigeria | 0 – 1 | Frankrijk | Stadion: Roazhon Park, Rennes Toeschouwers: 28.267 Scheidsrechter: Melissa Borjas |
Ebere 28', 75' | 79' (pen.) Renard | |||
| ||||
17 juni 2019 21:00 |
Zuid-Korea | 1 – 2 | Noorwegen | Stadion: Stade Auguste-Delaune, Reims Toeschouwers: 13.034 Scheidsrechter: Marie-Soleil Beaudoin |
Min-Ji 78' | 5' (pen.) Hansen 51' (pen.) Herlovsen | |||
Groep B
Pos. | Team | Wed | W | G | V | PT | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Duitsland | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 6 | 0 | +6 |
2. | Spanje | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 3 | 2 | +1 |
3. | China | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 1 | 1 | 0 |
4. | Zuid-Afrika | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 8 | −7 |
| ||||
8 juni 2019 15:00 uur |
Duitsland | 1 – 0 | China | Stadion: Roazhon Park, Rennes Toeschouwers: 15.283 Scheidsrechter: Marie-Soleil Beaudoin |
Gwinn 66' | ||||
| ||||
8 juni 2019 18:00 uur |
Spanje | 3 – 1 | Zuid-Afrika | Stadion: Stade Océane, Le Havre Toeschouwers: 15.000 Scheidsrechter: María Carvajal |
Hermoso 69' (pen.), 82' (pen.) L. García 88' |
25' Kgatlana 59', 81' Vilakazi | |||
| ||||
12 juni 2019 18:00 |
Duitsland | 1 – 0 | Spanje | Stadion: Stade du Hainaut, Valenciennes Toeschouwers: 18.000 Scheidsrechter: Kateryna Monzoel |
Däbritz 42' | ||||
| ||||
13 juni 2019 21:00 |
Zuid-Afrika | 0 – 1 | China | Stadion: Parc des Princes, Parijs Toeschouwers: 20.011 Scheidsrechter: Katalin Kulcsár |
40' Ying | ||||
| ||||
17 juni 2019 18:00 |
Zuid-Afrika | 0 – 4 | Duitsland | Stadion: Stade de la Mosson, Montpellier Toeschouwers: 15.502 Scheidsrechter: Sandra Braz Bastos |
14' Leupolz 29' Däbritz 40' Popp 58' Magull | ||||
| ||||
17 juni 2019 18:00 |
China | 0 – 0 | Spanje | Stadion: Stade Océane, Le Havre Toeschouwers: 11.814 Scheidsrechter: Edina Alves Batista |
Groep C
Pos. | Team | Wed | W | G | V | PT | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Italië | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 7 | 2 | +5 |
2. | Australië | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 8 | 5 | +3 |
3. | Brazilië | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 6 | 3 | +3 |
4. | Jamaica | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 | 1 | 12 | –11 |
| ||||
9 juni 2019 13:00 uur |
Australië | 1 – 2 | Italië | Stadion: Stade du Hainaut, Valenciennes Toeschouwers: 15.380 Scheidsrechter: Melissa Borjas |
Kerr 22' | 56', 90+5' Bonansea | |||
| ||||
9 juni 2019 15:30 uur |
Brazilië | 3 – 0 | Jamaica | Stadion: Stade des Alpes, Grenoble Toeschouwers: 17.668 Scheidsrechter: Riem Hussein |
Cristiane 15', 50', 64' | ||||
| ||||
13 juni 2019 18:00 |
Australië | 3 – 2 | Brazilië | Stadion: Stade de la Mosson, Montpellier Toeschouwers: 17.032 Scheidsrechter: Esther Staubli |
Foord 45+1' Logarzo 58' Mónica 66' (e.d.) |
27' (pen.) Marta 38' Cristiane | |||
| ||||
14 juni 2019 18:00 |
Jamaica | 0 – 5 | Italië | Stadion: Stade Auguste-Delaune, Reims Toeschouwers: 12.016 Scheidsrechter: Anna-Marie Keighley |
12' (pen.), 25', 46' Girelli 71', 81' Galli | ||||
| ||||
18 juni 2019 21:00 |
Jamaica | 1 – 4 | Australië | Stadion: Stade des Alpes, Grenoble Toeschouwers: 17.402 Scheidsrechter: Katalin Kulcsár |
Solaun 49' | 11', 42', 69', 83' Kerr | |||
| ||||
18 juni 2019 21:00 |
Italië | 0 – 1 | Brazilië | Stadion: Stade du Hainaut, Valenciennes Toeschouwers: 21.669 Scheidsrechter: Lucila Venegas |
74' (pen.) Marta | ||||
Groep D
Pos. | Team | Wed | W | G | V | PT | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Engeland | 3 | 3 | 0 | 0 | 9 | 5 | 1 | +4 |
2. | Japan | 3 | 1 | 1 | 1 | 4 | 2 | 3 | –1 |
3. | Argentinië | 3 | 0 | 2 | 1 | 2 | 3 | 4 | –1 |
4. | Schotland | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 5 | 7 | –2 |
| ||||
9 juni 2019 18:00 uur |
Engeland | 2 – 1 | Schotland | Stadion: Allianz Riviera, Nice Toeschouwers: 13.188 Scheidsrechter: Jana Adamkova |
Parris 14' (pen.) White 40' |
79' Emslie | |||
| ||||
10 juni 2019 18:00 uur |
Argentinië | 0 – 0 | Japan | Stadion: Parc des Princes, Parijs Toeschouwers: 25.055 Scheidsrechter: Stéphanie Frappart |
| ||||
14 juni 2019 15:00 |
Japan | 2 – 1 | Schotland | Stadion: Roazhon Park, Rennes Toeschouwers: 13.188 Scheidsrechter: Lidya Tafesse Abebe |
Iwabuchi 22' Sugasawa 36' (pen.) |
87' Clelland | |||
| ||||
14 juni 2019 21:00 |
Engeland | 1 – 0 | Argentinië | Stadion: Stade Océane, Le Havre Toeschouwers: 20.294 Scheidsrechter: Liang Qin |
Taylor 61' | ||||
| ||||
19 juni 2019 21:00 |
Japan | 0 – 2 | Engeland | Stadion: Allianz Riviera, Nice Toeschouwers: 14.319 Scheidsrechter: Claudia Umpiérrez |
White 14', 84' | ||||
| ||||
19 juni 2019 21:00 |
Schotland | 3 – 3 | Argentinië | Stadion: Parc des Princes, Parijs Toeschouwers: 28.205 Scheidsrechter: Ri Hyang-ok |
Little 19' Beattie 49' Cuthbert 69' |
74' Menédez 79' (e.d.) Alexander 90+4' (pen.) Bonsegundo | |||
Groep E
Pos. | Team | Wed | W | G | V | PT | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Nederland | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 4 | 1 | +3 |
2. | Canada | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 3 | 0 | +3 |
3. | Kameroen | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 4 | –3 |
4. | Nieuw-Zeeland | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | –3 |
| ||||
10 juni 2019 21:00 uur |
Canada | 1 – 0 | Kameroen | Stadion: Stade de la Mosson, Montpellier Toeschouwers: 10.710 Scheidsrechter: Ri Hyang-ok |
Buchanan 45' | ||||
| ||||
11 juni 2019 15:00 uur |
Nieuw-Zeeland | 0 – 1 | Nederland | Stadion: Stade Océane, Le Havre Toeschouwers: 10.654 Scheidsrechter: Edina Alves Batista |
90+2' Roord | ||||
| ||||
15 juni 2019 15:00 |
Nederland | 3 – 1 | Kameroen | Stadion: Stade du Hainaut, Valenciennes Toeschouwers: 22.423 Scheidsrechter: Casey Reibelt |
Miedema 41', 85' Bloodworth 48' |
43' Onguéné | |||
| ||||
15 juni 2019 21:00 |
Canada | 2 – 0 | Nieuw-Zeeland | Stadion: Stade des Alpes, Grenoble Toeschouwers: 14.856 Scheidsrechter: Yoshimi Yamashita |
Fleming 48' Prince 79' |
||||
| ||||
20 juni 2019 18:00 |
Nederland | – | Canada | Stadion: Stade Auguste-Delaune, Reims Scheidsrechter: Stéphanie Frappart |
| ||||
20 juni 2019 18:00 |
Kameroen | – | Nieuw-Zeeland | Stadion: Stade de la Mosson, Montpellier Scheidsrechter: Kateryna Monzoel |
Groep F
Pos. | Team | Wed | W | G | V | PT | DV | DT | DS |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Verenigde Staten | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 16 | 0 | +16 |
2. | Zweden | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 7 | 1 | +6 |
3. | Chili | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 5 | –5 |
4. | Thailand | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 18 | –17 |
| ||||
11 juni 2019 18:00 uur |
Chili | 0 – 2 | Zweden | Stadion: Roazhon Park, Rennes Toeschouwers: 15.875 Scheidsrechter: Lucila Venegas |
83' Asllani 90+4' Janogy | ||||
| ||||
11 juni 2019 21:00 uur |
Verenigde Staten | 13 – 0 | Thailand | Stadion: Stade Auguste-Delaune, Reims Toeschouwers: 18.591 Scheidsrechter: Laura Fortunato |
Morgan 12', 53', 74', 81', 87' Lavelle 20', 56' Horan 32' Mewis 50', 54' Rapinoe 79' Pugh 85' Lloyd 90+2' |
||||
| ||||
16 juni 2019 15:00 |
Zweden | 5 – 1 | Thailand | Stadion: Allianz Riviera, Nice Toeschouwers: 9.354 Scheidsrechter: Salima Mukansanga |
Sembrant 6' Asllani 19' Rolfö 42' Hurtig 81' Rubensson 90+6' (pen.) |
90+1' Sungngoen | |||
| ||||
16 juni 2019 18:00 |
Verenigde Staten | 3 – 0 | Chili | Stadion: Parc des Princes, Parijs Toeschouwers: 45.594 Scheidsrechter: Riem Hussein |
Lloyd 11', 35' Ertz 26' |
||||
| ||||
20 juni 2019 21:00 |
Zweden | – | Verenigde Staten | Stadion: Stade Océane, Le Havre Scheidsrechter: Anastasia Poestovojtova |
| ||||
20 juni 2019 21:00 |
Thailand | – | Chili | Stadion: Roazhon Park, Rennes Scheidsrechter: Anna-Marie Keighley |
Stand derde geplaatste teams
De vier beste derde geplaatste teams gaan door naar de volgende ronde.
Grp | Land | GW | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/− | Pnt | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | C | Brazilië | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 3 | +3 | 6 |
2 | B | China | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | 4 |
3 | A | Nigeria | 3 | 1 | 0 | 2 | 2 | 4 | –2 | 3 |
4 | D | Argentinië | 3 | 0 | 2 | 1 | 3 | 4 | –1 | 2 |
5 | ||||||||||
6 |
Knock-outfase
Achtste finale | Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||
22 juni – Nice | ||||||||||||||
Noorwegen | ||||||||||||||
27 juni – Le Havre | ||||||||||||||
Australië | ||||||||||||||
Winnaar Match 37 | ||||||||||||||
23 juni – Valenciennes | ||||||||||||||
Winnaar Match 39 | ||||||||||||||
Engeland | ||||||||||||||
2 juli – Lyon | ||||||||||||||
Derde Groep B/E/F | ||||||||||||||
Winnaar Match 45 | ||||||||||||||
23 juni – Le Havre | ||||||||||||||
Winnaar Match 46 | ||||||||||||||
Frankrijk | ||||||||||||||
28 juni – Parijs | ||||||||||||||
Derde Groep C/D/E | ||||||||||||||
Winnaar Match 40 | ||||||||||||||
24 juni – Reims | ||||||||||||||
Winnaar Match 41 | ||||||||||||||
Spanje | ||||||||||||||
7 juli – Lyon | ||||||||||||||
Winnaar Groep F | ||||||||||||||
Winnaar Match 49 | ||||||||||||||
25 juni – Montpellier | ||||||||||||||
Winnaar Match 50 | ||||||||||||||
Italië | ||||||||||||||
29 juni – Valenciennes | ||||||||||||||
Derde Groep A/B/F | ||||||||||||||
Winnaar Match 43 | ||||||||||||||
25 juni – Rennes | ||||||||||||||
Winnaar Match 44 | ||||||||||||||
Winnaar Groep E | ||||||||||||||
3 juli – Lyon | ||||||||||||||
Japan | ||||||||||||||
Winnaar Match 47 | ||||||||||||||
22 juni – Grenoble | ||||||||||||||
Winnaar Match 48 | Troostfinale | |||||||||||||
Duitsland | ||||||||||||||
29 juni – Rennes | 6 juli – Nice | |||||||||||||
Derde Groep A/C/D | ||||||||||||||
Winnaar Match 38 | Verliezer Match 49 | |||||||||||||
24 juni – Parijs | ||||||||||||||
Winnaar Match 42 | Verliezer Match 50 | |||||||||||||
Tweede Groep F | ||||||||||||||
Tweede Groep E | ||||||||||||||
Achtste finales
| ||||
22 juni 2019 17:30 (UTC+2) |
Duitsland | Match 38 | Derde Groep A/C/D | Stadion: Stade des Alpes, Grenoble |
| ||||
22 juni 2019 21:00 (UTC+2) |
Noorwegen | Match 37 | Australië | Stadion: Allianz Riviera, Nice |
| ||||
23 juni 2019 17:30 (UTC+2) |
Engeland | Match 39 | Derde Groep B/D/F | Stadion: Stade du Hainaut, Valenciennes |
| ||||
23 juni 2019 21:00 (UTC+2) |
Frankrijk | Match 40 | Derde Groep C/D/E | Stadion: Stade Océane, Le Havre |
| ||||
24 juni 2019 18:00 (UTC+2) |
Spanje | Match 41 | Winnaar Groep F | Stadion: Stade Auguste-Delaune, Reims |
| ||||
24 juni 2019 21:00 (UTC+2) |
Tweede Groep F | Match 42 | Tweede Groep E | Stadion: Parc des Princes, Parijs |
| ||||
25 juni 2019 18:00 (UTC+2) |
Italië | Match 43 | Derde Groep A/B/F | Stadion: Stade de la Mosson, Montpellier |
| ||||
25 juni 2019 21:00 (UTC+2) |
Winnaar Groep E | Match 44 | Japan | Stadion: Roazhon Park, Rennes |
Kwartfinales
| ||||
27 juni 2019 21:00 (UTC+2) |
Winnaar Match 37 | Match 45 | Winnaar Match 39 | Stadion: Stade Océane, Le Havre |
| ||||
28 juni 2019 21:00 (UTC+2) |
Winnaar Match 40 | Match 46 | Winnaar Match 41 | Stadion: Parc des Princes, Parijs |
| ||||
29 juni 2019 15:00 (UTC+2) |
Winnaar Match 43 | Match 47 | Winnaar Match 44 | Stadion: Stade du Hainaut, Valenciennes |
| ||||
29 juni 2019 18:30 (UTC+2) |
Winnaar Match 38 | Match 48 | Winnaar Match 42 | Stadion: Roazhon Park, Rennes |
Halve finales
| ||||
2 juli 2019 21:00 (UTC+2) |
Winnaar Match 45 | Match 49 | Winnaar Match 46 | Stadion: Parc Olympique Lyonnais, Lyon |
| ||||
3 juli 2019 21:00 (UTC+2) |
Winnaar Match 48 | Match 50 | Winnaar Match 47 | Stadion: Parc Olympique Lyonnais, Lyon |
Troostfinale
| ||||
6 juli 2019 17:00 (UTC+2) |
Verliezer Match 49 | Match 51 | Verliezer Match 50 | Stadion: Allianz Riviera, Nice |
Finale
| ||||
7 juli 2019 17:00 (UTC+2) |
Winnaar Match 49 | Match 51 | Winnaar Match 50 | Stadion: Parc Olympique Lyonnais, Lyon |
Kampioen
Op dit moment is de wereldkampioen nog niet bekend.
Toernooiranglijst
Plaats | Land | GW | Win | Gel | Ver | DV | DT | +/− | Pnt | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
2 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
3 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
4 | 7 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
Uitgeschakeld in de kwartfinale | ||||||||||
5 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
6 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
7 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
8 | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
Uitgeschakeld in de achtste finale | ||||||||||
9 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
10 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
11 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
12 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
13 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
14 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
15 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
16 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
Uitgeschakeld in de groepsfase | ||||||||||
17 | Schotland | 3 | 0 | 1 | 2 | 5 | 7 | −2 | 1 | |
18 | Zuid-Afrika | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 8 | –7 | 0 | |
18 | Zuid-Korea | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 8 | −7 | 0 | |
19 | Jamaica | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 12 | −11 | 0 | |
20 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
21 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
22 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
23 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||
24 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Kwalificatie Olympische Spelen
Via dit toernooi kunnen de drie beste Europese landen zich kwalificeren voor de Olympische Zomerspelen 2020. Mochten er meerdere teams gelijk eindigen kan de UEFA begin 2020 speciale kwalificaties opzetten, door middel van play-offs of een kwalificatietoernooi. Als Engeland bij de eerste drie gekwalificeerde Europese landen eindigt zal het Britse vrouwenelftal naar de Olympische Spelen worden gestuurd.
Land | Huidige ronde | Eindresultaat | Status OS 2020 |
---|---|---|---|
Frankrijk | 1/8e finale | ||
Noorwegen | 1/8e finale | ||
Spanje | 1/8e finale | ||
Duitsland | 1/8e finale | ||
Italië | 1/8e finale | ||
Schotland | Uitgeschakeld | Groepsfase | |
Engeland | 1/8e finale | ||
Nederland | 1/8e finale | ||
Zweden | 1/8e finale |
Nog in de race voor een ticket op de Olympische spelen van 2020. | |
Gekwalificeerd voor de Olympische spelen van 2020. | |
Gekwalificeerd voor de Olympische spelen van 2020 na extra Europese kwalificatieronde. | |
Uitgeschakeld, maar kwalificatie voor de Olympische spelen van 2020 is nog mogelijk in een extra kwalificatieronde of play-off. | |
Kwalificatie voor de Olympische spelen van 2020 is niet (meer) mogelijk. |
Statistieken
Doelpuntenmakers
- 5 doelpunten
- 4 doelpunten
- 3 doelpunten
- 2 doelpunten
- 1 doelpunt
- Eigen doelpunt
- Monica Hickmann Alves (tegen Australië)
- Wendie Renard (tegen Noorwegen)
- Osinachi Ohale (tegen Noorwegen)
- Lee Alexander (tegen Argentinië)
- Kim Do-yeon (tegen Nigeria)
Wereldkampioenschap voetbal vrouwen | |||
---|---|---|---|
1991 · 1995 · 1999 · 2003 · 2007 · 2011 · 2015 · 2019 · 2023 · 2027 |