Wereldkampioenschap voetbal 2018: verschil tussen versies
Regel 1.032: | Regel 1.032: | ||
| stadium = [[Otkrytieje Arena]], [[Moskou]] |
| stadium = [[Otkrytieje Arena]], [[Moskou]] |
||
| attendance = |
| attendance = |
||
− | | referee = |
+ | | referee = {{Vlag|USA}} [[Jair Marrufo]] |
| report= |
| report= |
||
}} |
}} |
Versie van 21 jun 2018 16:24
Wereldkampioenschap voetbal 2018 2018 | |
Logo voor het WK 2018 | |
Informatie | |
---|---|
Datum | 14 juni 2018 – 15 juli 2018 |
Teams | 32 (van 6 confederaties) |
Stadions | 12 (in 11 steden) |
Statistieken | |
Wedstrijden | 21 |
Doelpunten | 47 (2,24 per wedstrijd) |
Toeschouwers | 1.011.354 (48.160 per wedstrijd) |
Topscorer(s) | Cristiano Ronaldo (4 doelpunten) |
Navigatie | |
◄ | ► |
Portaal Sport |
Het Wereldkampioenschap voetbal 2018 wordt gehouden van 14 juni 2018 tot 15 juli 2018. Het is de 21e editie van het FIFA Wereldkampioenschap in de geschiedenis van de FIFA. Op 2 december 2010 werd bekend dat Rusland het WK van 2018 mocht organiseren. De overige kandidaten, de combinaties Spanje-Portugal en Nederland-België vielen toen af bij de laatste stemronde over de organisatie van het WK 2018. Het Russische elftal is als gastland zijnde automatisch geplaatst, dus zij hoefden niet mee te doen aan het kwalificatieproces.
Tijdens het WK wordt er gespeeld in 12 stadions, en die 12 stadions liggen in 11 steden:
- Sint-Petersburg
- Moskou
- Nizjni Novgorod
- Kaliningrad
- Jekaterinenburg
- Saransk
- Kazan
- Rostov aan de Don
- Sotsji
- Wolgograd
- Samara
Eén van de halve finales en de finale worden gespeeld in het Olympisch Stadion Loezjniki in Moskou. De andere halve finale en de finale voor de derde en vierde plaats vinden plaats in het Nieuwe Zenitstadion in Sint-Petersburg.
Tijden
In Nederlandse tijd vinden sommige wedstrijd plaats om 16:00 en sommige om 20:00, de finale vindt plaats om 16:00 (Nederlandse tijd).
Winnaar
De winnaar zal gekwalificeerd worden voor de FIFA Confederations Cup 2021.
Kwalificatie
Speelsteden
De Russische voetbalbond koos 12 stadions van 11 steden uit voor het WK 2018.
Sint-Petersburg | Moskou | Moskou | Nizjni Novgorod |
---|---|---|---|
Nieuwe Zenitstadion | Olympisch Stadion Loezjniki | Otkrytieje Arena | Strelkastadion |
Capaciteit: 66.881 (nieuw) | Capaciteit: 81.000 (renovatie) | Capaciteit: 43.300 (nieuw) | Capaciteit: 45.300 (nieuw) |
Kaliningrad | Jekaterinenburg | Saransk | Kazan |
Arena Baltika (nieuw) | Centraal Stadion (renovatie) | Mordovia Arena (nieuw) | Kazan Arena (nieuw) |
Capaciteit: 35.000 | Capaciteit: 44.130 | Capaciteit: 44.400 | Capaciteit: 44.700 |
200px | |||
Rostov aan de Don | Sotsji | Wolgograd | Samara |
Rostov Arena (nieuw) | Olympisch Stadion Fisjt | Volgograd Arena (renovatie) | Cosmos Arena (nieuw) |
Capaciteit: 43.702 | Capaciteit: 47.659 | Capaciteit: 45.015 | Capaciteit: 44.918 |
Poules
Op 1 december 2017 werden de 32 deelnemende landen door de FIFA verloot in 8 poules:
|
|
|
|
|
Scheidsrechters
Op 21 november 2017 maakte de FIFA een voorselectie bekend van de scheidsrechters die naar het WK zouden worden gestuurd. De FIFA besliste om 36 scheidsrechters en 63 assistent-scheidsrechters te sturen, welke hieronder in een overzicht te zien zijn. Fahad Al-Mirdasi, de scheidsrechter uit Saoedi-Arabië, was oorspronkelijk ook geselecteerd maar werd op 14 mei 2018 betrapt op poging tot matchfixing. Hierdoor werd hij door de Saoedische voetbalbond levenslang geschorst en vroeg de bond de FIFA om hetzelfde te doen, wat ook gebeurde.
Confederatie | Scheidsrechter | Assistent-scheidsrechters | Video-assistent |
---|---|---|---|
AFC | Alireza Faghani | Reza Sokhandan Mohammadreza Mansouri |
Abdulrahman Al-Jassim |
Ravshan Irmatov | Abdukhamidullo Rasulov Jakhongir Saidov | ||
Mohammed Abdulla Mohamed | Mohamed Alhammadi Hasan Almahri | ||
Ryuji Sato | Toru Sagara Hiroshi Yamauchi | ||
Nawaf Shukralla | Yaser Khalil Abdulla Tulefat Taleb Al Maari | ||
CAF | Mehdi Abid Charef | Abdelhak Etchiali | |
Malang Diedhiou | Djibril Camara El Hadji Malick Samba | ||
Bakary Gassama | Jean-Claude Birumushahu Marwa Range | ||
Gehad Grisha | Redouane Achik Waleed Ahmed | ||
Janny Sikazwe | Jerson Emiliano Dos Santos Zakhele Thusi Siwela | ||
Bamlak Tessema Weyesa | Anouar Hmila | ||
CONCACAF | Joel Aguilar | Juan Zumba | |
Mark Geiger | Frank Anderson Joe Fletcher | ||
Jair Marrufo |
Corey Rockwell | ||
Ricardo Montero | Juan Carlos Mora Araya | ||
John Pitti | Gabriel Victoria | ||
César Arturo Ramos | Marvin Torrentera Miguel Ángel Hernández Paredes | ||
CONMEBOL | Julio Bascuñán | Carlos Astroza Christian Schiemann |
Wilton Pereira Sampaio Gery Vargas Mauro Vigliano |
Enrique Cáceres | Eduardo Cardozo Juan Zorilla | ||
Andrés Cunha | Nicolás Taran Mauricio Espinosa | ||
Néstor Pitana | Hernán Maidana Juan Pablo Belatti | ||
Sandro Ricci | Emerson de Carvalho Marcelo van Gasse | ||
Wilmar Roldán | Alexander Guzmán Cristian de la Cruz | ||
OFC | Matthew Conger | Simon Lount Tevita Makasini |
|
Norbert Hauata | Bertrand Brial | ||
UEFA | Felix Brych | Stefan Lupp Mark Borsch |
Bastian Dankert Paweł Gil Massimiliano Irrati Tiago Martins Danny Makkelie Daniele Orsato Artur Soares Dias Paolo Valeri Felix Zwayer |
Cüneyt Çakır | Bahattin Duran Tarik Ongun | ||
Sergej Karasjov | Anton Averianov Tikhon Kalugin | ||
Björn Kuipers | Sander van Roekel Erwin Zeinstra | ||
Szymon Marciniak | Paweł Sokolnicki Tomasz Listkiewicz | ||
Antonio Mateu Lahoz | Pau Cebrián Devis Roberto Díaz Pérez | ||
Milorad Mažić | Milovan Ristić Dalibor Đurđević | ||
Gianluca Rocchi | Elenito Di Liberatore Mauro Tonolini | ||
Damir Skomina | Jure Prapotnik Robert Vukan | ||
Clément Turpin | Cyril Gringore Nicolas Danos |
Groepsfase
- Betekenis van de kleuren
Groen: geplaatst voor de knock-outfase |
Rood: uitgeschakeld |
Groep A
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/- | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Rusland | 2 | 2 | 0 | 0 | 8 | 1 | +7 | 6 |
2 | Uruguay | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 3 |
3 | Egypte | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 4 | –3 | 0 |
4 | Saoedi-Arabië | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 6 | –6 | 0 |
| ||||
14 juni 2018 18:00 (UTC+3) |
Rusland | 5 – 0 | Saoedi-Arabië | Stadion: Olympisch Stadion Loezjniki, Moskou Toeschouwers: 78.011 Scheidsrechter: Néstor Pitana |
Gazinski 12' Tsjerysjev 43', 90+1' Dzjoeba 71' Golovin 90+4' |
||||
| ||||
15 juni 2018 17:00 (UTC+5) |
Egypte | 0 – 1 | Uruguay | Stadion: Centraal Stadion, Jekaterinenburg Toeschouwers: 27.015 Scheidsrechter: Björn Kuipers |
89' Giménez | ||||
| ||||
19 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Rusland | 3 – 1 | Egypte | Stadion: Nieuwe Zenitstadion, Sint-Petersburg Toeschouwers: 64.468 Scheidsrechter: Enrique Cáceres |
Fathy 47' (e.d.) Tsjerysjev 59' Dzjoeba 62' |
73' (pen.) Salah | |||
| ||||
20 juni 2018 18:00 (UTC+3) |
Uruguay | 1 – 0 | Saoedi-Arabië | Stadion: Rostov Arena, Rostov aan de Don Toeschouwers: 42.678 Scheidsrechter: Clément Turpin |
Suárez 23' | ||||
| ||||
25 juni 2018 18:00 (UTC+4) |
Uruguay | Wedstrijd 33 | Rusland | Stadion: Cosmos Arena, Samara |
| ||||
25 juni 2018 17:00 (UTC+3) |
Saoedi-Arabië | Wedstrijd 34 | Egypte | Stadion: Volgograd Arena, Wolgograd |
Groep B
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/- | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Portugal | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | +1 | 4 |
2 | Spanje | 2 | 1 | 1 | 0 | 4 | 3 | +1 | 4 |
3 | Iran | 2 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 | 3 |
4 | Marokko | 2 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | –2 | 0 |
| ||||
15 juni 2018 18:00 (UTC+3) |
Marokko | 0 – 1 | Iran | Stadion: Nieuwe Zenitstadion, Sint-Petersburg Toeschouwers: 62.548 Scheidsrechter: Cüneyt Çakır |
90+5' (e.d.) Bouhaddouz | ||||
| ||||
15 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Portugal | 3 – 3 | Spanje | Stadion: Olympisch Stadion Fisjt, Sotsji Toeschouwers: 43.866 Scheidsrechter: Gianluca Rocchi |
Ronaldo 4', 44', 88' | 24', 55' Costa 58' Nacho | |||
| ||||
20 juni 2018 15:00 (UTC+3) |
Portugal | 1 – 0 | Marokko | Stadion: Olympisch Stadion Loezjniki, Moskou Toeschouwers: 78.011 Scheidsrechter: Mark Geiger |
Ronaldo 4' | ||||
| ||||
20 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Iran | 0 – 1 | Spanje | Stadion: Kazan Arena, Kazan Toeschouwers: 42.718 Scheidsrechter: Andrés Cunha |
54' Costa | ||||
| ||||
25 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Iran | Wedstrijd 35 | Portugal | Stadion: Mordovia Arena, Saransk |
| ||||
25 juni 2018 20:00 (UTC+2) |
Spanje | Wedstrijd 36 | Marokko | Stadion: Arena Baltika, Kaliningrad |
Groep C
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/- | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Denemarken | 2 | 1 | 1 | 0 | 2 | 1 | +1 | 4 |
2 | Frankrijk | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 |
3 | Australië | 2 | 0 | 1 | 1 | 2 | 3 | –1 | 1 |
4 | Peru | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | –1 | 0 |
| ||||
16 juni 2018 13:00 (UTC+3) |
Frankrijk | 2 – 1 | Australië | Stadion: Kazan Arena, Kazan Toeschouwers: 41.279 Scheidsrechter: Andrés Cunha |
Griezmann 58' (pen.) Behich 80' (e.d.) |
62' (pen.) Jedinak | |||
| ||||
16 juni 2018 19:00 (UTC+3) |
Peru | 0 – 1 | Denemarken | Stadion: Mordovia Arena, Saransk Toeschouwers: 40.502 Scheidsrechter: Bakary Gassama |
59' Poulsen | ||||
| ||||
21 juni 2018 16:00 (UTC+4) |
Denemarken | 1 – 1 | Australië | Stadion: Cosmos Arena, Samara Toeschouwers: 40.727 Scheidsrechter: Antonio Mateu Lahoz |
Eriksen 7' | 38' (pen.) Jedinak | |||
| ||||
21 juni 2018 20:00 (UTC+5) |
Frankrijk | Wedstrijd 21 | Peru | Stadion: Centraal Stadion, Jekaterinenburg Scheidsrechter: Mohammed Abdulla Mohamed |
| ||||
26 juni 2018 17:00 (UTC+3) |
Denemarken | Wedstrijd 37 | Frankrijk | Stadion: Olympisch Stadion Loezjniki, Moskou |
| ||||
26 juni 2018 17:00 (UTC+3) |
Australië | Wedstrijd 38 | Peru | Stadion: Olympisch Stadion Fisjt, Sotsji |
Groep D
Voor de vijfde keer van de totale zes deelnames aan het WK, en tevens ook voor het derde WK op een rij, zitten Nigeria en Argentinië in dezelfde poule tijdens de groepsfase. In 1994, 2002, 2010 en 2014 zaten de twee landen, ook wel de Super Eagles (Nigeria) en La Albiceleste (Argentinië) genoemd, ook al samen in een groep. Overigens wist Argentinië al die vier eerdere wedstrijden te winnen.
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/- | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kroatië | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 0 | +2 | 3 |
2 | IJsland | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
3 | Argentinië | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
4 | Nigeria | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | –2 | 0 |
| ||||
16 juni 2018 16:00 (UTC+3) |
Argentinië | 1 – 1 | IJsland | Stadion: Otkrytieje Arena, Moskou Toeschouwers: 44.190 Scheidsrechter: Szymon Marciniak |
Agüero 19' | 23' Finnbogason | |||
| ||||
16 juni 2018 21:00 (UTC+2) |
Kroatië | 2 – 0 | Nigeria | Stadion: Arena Baltika, Kaliningrad Toeschouwers: 31.136 Scheidsrechter: Sandro Ricci |
Etebo 32' (e.d.) Modrić 71' (pen.) |
||||
| ||||
21 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Argentinië | Wedstrijd 23 | Kroatië | Stadion: Strelka Stadium, Nizjni Novgorod Scheidsrechter: Ravshan Irmatov |
| ||||
22 juni 2018 18:00 (UTC+3) |
Nigeria | Wedstrijd 24 | IJsland | Stadion: Volgograd Arena, Wolgograd Scheidsrechter: Matthew Conger |
| ||||
26 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Nigeria | Wedstrijd 39 | Argentinië | Stadion: Nieuwe Zenitstadion, Sint-Petersburg |
| ||||
26 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
IJsland | Wedstrijd 40 | Kroatië | Stadion: Rostov Arena, Rostov aan de Don |
Groep E
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/- | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Servië | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 |
2 | Brazilië | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
3 | Zwitserland | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
4 | Costa Rica | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | –1 | 0 |
| ||||
17 juni 2018 16:00 (UTC+4) |
Costa Rica | 0 – 1 | Servië | Stadion: Cosmos Arena, Samara Toeschouwers: 41.432 Scheidsrechter: Malang Diedhiou |
57' Kolarov | ||||
| ||||
17 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Brazilië | 1 – 1 | Zwitserland | Stadion: Rostov Arena, Rostov aan de Don Toeschouwers: 43.109 Scheidsrechter: César Arturo Ramos |
Coutinho 20' | 50' Zuber | |||
| ||||
22 juni 2018 15:00 (UTC+3) |
Brazilië | Wedstrijd 25 | Costa Rica | Stadion: Nieuwe Zenitstadion, Sint-Petersburg Scheidsrechter: Björn Kuipers |
| ||||
22 juni 2018 20:00 (UTC+2) |
Servië | Wedstrijd 26 | Zwitserland | Stadion: Arena Baltika, Kaliningrad Scheidsrechter: Felix Brych |
| ||||
27 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Servië | Wedstrijd 41 | Brazilië | Stadion: Otkrytieje Arena, Moskou |
| ||||
27 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Zwitserland | Wedstrijd 42 | Costa Rica | Stadion: Strelka Stadium, Nizjni Novgorod |
Groep F
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/- | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Mexico | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 |
2 | Zweden | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | +1 | 3 |
3 | Zuid-Korea | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | –1 | 0 |
4 | Duitsland | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | –1 | 0 |
| ||||
17 juni 2018 18:00 (UTC+3) |
Duitsland | 0 – 1 | Mexico | Stadion: Olympisch Stadion Loezjniki, Moskou Toeschouwers: 78.011 Scheidsrechter: Alireza Faghani |
35' Lozano | ||||
| ||||
18 juni 2018 15:00 (UTC+3) |
Zweden | 1 – 0 | Zuid-Korea | Stadion: Strelka Stadium, Nizjni Novgorod Toeschouwers: 42.300 Scheidsrechter: Joel Aguilar |
Granqvist 65' (pen.) | ||||
| ||||
23 juni 2018 18:00 (UTC+3) |
Zuid-Korea | Wedstrijd 28 | Mexico | Stadion: Rostov Arena, Rostov aan de Don Toeschouwers: Milorad Mažić |
| ||||
23 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Duitsland | Wedstrijd 27 | Zweden | Stadion: Olympisch Stadion Fisjt, Sotsji Scheidsrechter: Szymon Marciniak |
| ||||
27 juni 2018 17:00 (UTC+3) |
Zuid-Korea | Wedstrijd 43 | Duitsland | Stadion: Kazan Arena, Kazan |
| ||||
27 juni 2018 19:00 (UTC+5) |
Mexico | Wedstrijd 44 | Zweden | Stadion: Centraal Stadion, Jekaterinenburg |
Groep G
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/- | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | België | 1 | 1 | 0 | 0 | 3 | 0 | +3 | 3 |
2 | Engeland | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 |
3 | Tunesië | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | –1 | 0 |
4 | Panama | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 3 | –3 | 0 |
| ||||
18 juni 2018 18:00 (UTC+3) |
België | 3 – 0 | Panama | Stadion: Olympisch Stadion Fisjt, Sotsji Toeschouwers: 43.257 Scheidsrechter: Janny Sikazwe |
Mertens 47' R. Lukaku 69', 75' |
||||
| ||||
18 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Tunesië | 1 – 2 | Engeland | Stadion: Volgograd Arena, Wolgograd Toeschouwers: 41.064 Scheidsrechter: Wilmar Roldán |
Sassi 35' (pen.) | 11', 90+1' Kane | |||
| ||||
23 juni 2018 15:00 (UTC+3) |
België | Wedstrijd 29 | Tunesië | Stadion: Otkrytieje Arena, Moskou Scheidsrechter: Jair Marrufo |
| ||||
24 juni 2018 15:00 (UTC+3) |
Engeland | Wedstrijd 30 | Panama | Stadion: Strelka Stadium, Nizjni Novgorod |
| ||||
28 juni 2018 20:00 (UTC+2) |
Engeland | Wedstrijd 45 | België | Stadion: Arena Baltika, Kaliningrad |
| ||||
28 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Panama | Wedstrijd 46 | Tunesië | Stadion: Mordovia Arena, Saransk |
Groep H
Pos. | Land | GW | W | G | V | DV | DT | +/- | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Japan | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 |
2 | Senegal | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | +1 | 3 |
3 | Colombia | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | –1 | 0 |
4 | Polen | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 2 | –1 | 0 |
| ||||
19 juni 2018 15:00 (UTC+3) |
Colombia | 1 – 2 | Japan | Stadion: Otkrytieje Arena, Moskou Toeschouwers: 40.842 Scheidsrechter: Damir Skomina |
C. Sánchez 4' Quintero 39' |
6' (pen.) Kagawa 73' Osako | |||
| ||||
19 juni 2018 18:00 (UTC+3) |
Polen | 1 – 2 | Senegal | Stadion: Mordovia Arena, Saransk Toeschouwers: 44.190 Scheidsrechter: Nawaf Shukralla |
Krychowiak 86' | 36' (e.d.) Cionek 60' Niang | |||
| ||||
24 juni 2018 20:00 (UTC+5) |
Japan | Wedstrijd 32 | Senegal | Stadion: Centraal Stadion, Jekaterinenburg |
| ||||
24 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Polen | Wedstrijd 31 | Colombia | Stadion: Kazan Arena, Kazan |
| ||||
28 juni 2018 17:00 (UTC+3) |
Japan | Wedstrijd 47 | Polen | Stadion: Volgograd Arena, Wolgograd |
| ||||
28 juni 2018 18:00 (UTC+4) |
Senegal | Wedstrijd 48 | Colombia | Stadion: Cosmos Arena, Samara |
Knock-outfase
Achtste finale | Kwartfinale | Halve finale | Finale | |||||||||||
30 juni – Sotsji | ||||||||||||||
Winnaar Groep A | ||||||||||||||
6 juli – Nizjni Novgorod | ||||||||||||||
Tweede Groep B | ||||||||||||||
30 juni – Kazan | ||||||||||||||
Winnaar Groep C | ||||||||||||||
10 juli – Sint-Petersburg | ||||||||||||||
Tweede Groep D | ||||||||||||||
2 juli – Samara | ||||||||||||||
Winnaar Groep E | ||||||||||||||
6 juli – Kazan | ||||||||||||||
Tweede Groep F | ||||||||||||||
2 juli – Rostov aan de Don | ||||||||||||||
Winnaar Groep G | ||||||||||||||
15 juli – Moskou | ||||||||||||||
Tweede Groep H | ||||||||||||||
1 juli – Moskou | ||||||||||||||
Winnaar Groep B | ||||||||||||||
7 juli – Sotsji | ||||||||||||||
Tweede Groep A | ||||||||||||||
1 juli – Nizjni Novgorod | ||||||||||||||
Winnaar Groep D | ||||||||||||||
11 juli – Moskou | ||||||||||||||
Tweede Groep C | ||||||||||||||
3 juli – Sint-Petersburg | ||||||||||||||
Troostfinale | ||||||||||||||
Winnaar Groep F | ||||||||||||||
7 juli – Samara | 14 juli – Sint-Petersburg | |||||||||||||
Tweede Groep E | ||||||||||||||
3 juli – Moskou | ||||||||||||||
Winnaar Groep H | ||||||||||||||
Tweede Groep G | ||||||||||||||
Achtste finales
| ||||
30 juni 2018 17:00 (UTC+3) |
Winnaar Groep C | Wedstrijd 50 | Tweede Groep D | Stadion: Kazan Arena, Kazan |
| ||||
30 juni 2018 21:00 (UTC+3) |
Winnaar Groep A | Wedstrijd 49 | Tweede Groep B | Stadion: Olympisch Stadion Fisjt, Sotsji |
| ||||
1 juli 2018 17:00 (UTC+3) |
Winnaar Groep B | Wedstrijd 51 | Tweede Groep A | Stadion: Olympisch Stadion Loezjniki, Moskou |
| ||||
1 juli 2018 21:00 (UTC+3) |
Winnaar Groep D | Wedstrijd 52 | Tweede Groep C | Stadion: Strelka Stadium, Nizjni Novgorod |
| ||||
2 juli 2018 18:00 (UTC+4) |
Winnaar Groep E | Wedstrijd 53 | Tweede Groep F | Stadion: Cosmos Arena, Samara |
| ||||
2 juli 2018 21:00 (UTC+3) |
Winnaar Groep G | Wedstrijd 54 | Tweede Groep H | Stadion: Rostov Arena, Rostov aan de Don |
| ||||
3 juli 2018 17:00 (UTC+3) |
Winnaar Groep F | Wedstrijd 55 | Tweede Groep E | Stadion: Nieuwe Zenitstadion, Sint-Petersburg |
| ||||
3 juli 2018 21:00 (UTC+3) |
Winnaar Groep H | Wedstrijd 56 | Tweede Groep G | Stadion: Otkrytieje Arena, Moskou |
Kwartfinales
| ||||
6 juli 2018 17:00 (UTC+3) |
Winnaar Wedstrijd 49 | Wedstrijd 57 | Winnaar Wedstrijd 50 | Stadion: Strelka Stadium, Nizjni Novgorod |
| ||||
6 juli 2018 21:00 (UTC+3) |
Winnaar Wedstrijd 53 | Wedstrijd 58 | Winnaar Wedstrijd 54 | Stadion: Kazan Arena, Kazan |
| ||||
7 juli 2018 18:00 (UTC+4) |
Winnaar Wedstrijd 55 | Wedstrijd 60 | Winnaar Wedstrijd 56 | Stadion: Cosmos Arena, Samara |
| ||||
7 juli 2018 21:00 (UTC+3) |
Winnaar Wedstrijd 51 | Wedstrijd 59 | Winnaar Wedstrijd 52 | Stadion: Olympisch Stadion Fisjt, Sotsji |
Halve finales
| ||||
10 juli 2018 21:00 (UTC+3) |
Winnaar Wedstrijd 57 | Wedstrijd 61 | Winnaar Wedstrijd 58 | Stadion: Nieuwe Zenitstadion, Sint-Petersburg |
| ||||
11 juli 2018 21:00 (UTC+3) |
Winnaar Wedstrijd 59 | Wedstrijd 62 | Winnaar Wedstrijd 60 | Stadion: Olympisch Stadion Loezjniki, Moskou |
Troostfinale
| ||||
14 juli 2018 17:00 (UTC+3) |
Verliezer Wedstrijd 61 | Wedstrijd 63 | Verliezer Wedstrijd 62 | Stadion: Nieuwe Zenitstadion, Sint-Petersburg |
Finale
| ||||
15 juli 2018 18:00 (UTC+3) |
Winnaar Wedstrijd 61 | Wedstrijd 64 | Winnaar Wedstrijd 62 | Stadion: Olympisch Stadion Loezjniki, Moskou |
Doelpuntenmakers
- 4 doelpunten
- 3 doelpunten
- 2 doelpunten
- 1 doelpunt
- Eigen doelpunten
- Aziz Behich (tegen Frankrijk)
- Ahmed Fathy (tegen Rusland)
- Aziz Bouhaddouz (tegen Iran)
- Oghenekaro Etebo (tegen Kroatië)
- Thiago Cionek (tegen Senegal)
Wereldkampioenschap voetbal 2018 | |||
---|---|---|---|
Kwalificatie: Afrika (CAF) · Azië (AFC) · Europa (UEFA) · Noord- en Midden-Amerika (CONCACAF) · Oceanië (OFC) · Zuid-Amerika (CONMEBOL) |
Stadions WK voetbal 2018 | |||
---|---|---|---|
Stadion Sint-Petersburg (Sint-Petersburg) · Olympisch Stadion Loezjniki (Moskou) · Otkrytieje Arena (Moskou) · Stadion Nizjni Novgorod (Nizjni Novgorod) · Stadion Kaliningrad (Kaliningrad) · Centraal Stadion (Jekaterinenburg) · Mordovia Arena (Saransk) · Kazan Arena (Kazan) · Rostov Arena (Rostov aan de Don) · Olympisch Stadion Fisjt (Sotsji) · Volgograd Arena (Volgograd) · Cosmos Arena (Samara) |
Wereldkampioenschap voetbal (mannen) | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Wereldvoetbalbond FIFA | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|