Nederland op de Olympische Winterspelen 2018

Uit Wikikids
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
Nieuws.gif
In het nieuws
Dit artikel bevat onderwerpen die in het nieuws zijn. De informatie in dit artikel kan dus al snel verouderd zijn!
Je wordt uitgenodigd op bewerk te klikken om dit artikel aan te vullen.

Tijdens de Olympische Winterspelen 2018 doet ook Nederland mee. In totaal neemt Nederland mee met 33 sporters aan 4 sporten. De chef de mission van deze editie is Jeroen Bijl, hij heeft dus de leiding over het Nederlandse team.

Nederlandse sporters in actie tijd/onderdeel

Hieronder staat een overzicht van alle sporters per onderdeel. De tijd die erbij staat is de West-Europese tijd waarop het in Nederland wordt uitgezonden.

Schaatsen (mannen)

Sven Kramer:

  • 5.000 meter: zondag 11 februari, 08.00 uur - Goud Eerste
  • 10.000 meter: donderdag 15 februari, 12.00 uur
  • Ploegenachtervolging: zondag 18 februari, 12.00 uur (1/4 finales) / woensdag 21 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)
  • Massastart: zaterdag 24 februari, 12.00 (1/2 finales en finale)

Koen Verweij:

  • 1.500 meter: dinsdag 13 februari, 12.00 uur
  • Ploegenachtervolging: zondag 18 februari, 12.00 uur (1/4 finales) / woensdag 21 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)
  • 1.000 meter: vrijdag 23 februari, 11.00 uur
  • Massastart: zaterdag 24 februari, 12.00 (1/2 finales en finale)

Jorrit Bergsma:

  • 10.000 meter: donderdag 15 februari, 12.00 uur

Bob de Vries:

  • 5.000 meter: zondag 11 februari, 08.00 uur - Vijftiende

Jan Blokhuijsen:

  • 5.000 meter: zondag 11 februari, 08.00 uur - Zevende
  • Ploegenachtervolging: zondag 18 februari, 12.00 uur (1/4 finales) / woensdag 21 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)

Kjeld Nuis:

  • 1.500 meter: dinsdag 13 februari, 12.00 uur
  • 1.000 meter: vrijdag 23 februari, 11.00 uur

Patrick Roest:

  • 1.500 meter: dinsdag 13 februari, 12.00 uur

Kai Verbij:

  • 500 meter: maandag 19 februari, 12.53 uur
  • 1.000 meter: vrijdag 23 februari, 11.00 uur

Ronald Mulder:

  • 500 meter: maandag 19 februari, 12.53 uur

Jan Smeekens:

  • 500 meter: maandag 19 februari, 12.53 uur

Schaatsen (vrouwen)

Ireen Wüst:

  • 3.000 meter: zaterdag 10 februari, 12.00 uur - Zilver Tweede
  • 1.500 meter: maandag 12 februari, 13.30 uur
  • 1.000 meter: woensdag 14 februari, 11.00 uur
  • Ploegenachtervolging: maandag 19 februari, 12.00 uur (1/4 finales) / woensdag 21 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)

Marrit Leenstra:

  • 1.500 meter: maandag 12 februari, 13.30 uur
  • 1.000 meter: woensdag 14 februari, 11.00 uur
  • 500 meter: zondag 18 februari, 12.56 uur
  • Ploegenachtervolging: maandag 19 februari, 12.00 uur (1/4 finales) / woensdag 21 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)

Annouk van der Weijden:

  • 5.000 meter: vrijdag 16 februari, 12.00 uur
  • Massastart: zaterdag 24 februari 12.00 uur (1/2 finales en finale)

Antoinette de Jong:

  • 3.000 meter: zaterdag 10 februari, 12.00 uur - Brons Derde
  • Ploegenachtervolging: maandag 19 februari, 12.00 uur (1/4 finales) / woensdag 21 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)

Jorien ter Mors:

  • 1.000 meter: woensdag 14 februari, 11.00 uur
  • 500 meter: zondag 18 februari, 12.56 uur

Esmee Visser:

  • 5.000 meter: vrijdag 16 februari, 12.00 uur

Carlijn Achtereekte:

  • 3.000 meter: zaterdag 10 februari, 12.00 uur - Goud Eerste

Lotte van Beek:

  • 1.500 meter: maandag 12 februari, 13.30 uur

Anice Das:

  • 500 meter: zondag 18 februari, 12.56 uur

Irene Schouten:

  • Massastart: zaterdag 24 februari, 12.00 uur (1/2 finales en finale)

Shorttrack (mannen)

Sjinkie Knegt:

  • 1.500 meter: zaterdag 10 februari, heats vanaf 11.00 uur, gevolgd door halve finales en finale - Zilver Tweede
  • 1.000 meter: dinsdag 13 februari, heats vanaf 11.26 uur / zaterdag 17 februari, finaledag vanaf 11.44 uur
  • Ploegenachtervolging: dinsdag 13 februari, heats vanaf 12.32 uur / donderdag 22 februari, finales vanaf 12.47 uur
  • 500 meter: dinsdag 20 februari, heats vanaf 11.45 uur / donderdag 22 februari, finaledag vanaf 11.00 uur

Daan Breeuwsma:

  • 1.000 meter: dinsdag 13 februari, heats vanaf 11.26 uur / zaterdag 17 februari, finaledag vanaf 11.44 uur
  • Ploegenachtervolging: dinsdag 13 februari, heats vanaf 12.32 uur / donderdag 22 februari, finales vanaf 12.47 uur
  • 500 meter: dinsdag 20 februari, heats vanaf 11.45 uur / donderdag 22 februari, finaledag vanaf 11.00 uur

Dylan Hoogerwerf:

  • Ploegenachtervolging: dinsdag 13 februari, heats vanaf 12.32 uur / donderdag 22 februari, finales vanaf 12.47 uur
  • 500 meter: dinsdag 20 februari, heats vanaf 11.45 uur / donderdag 22 februari, finaledag vanaf 11.00 uur

Itzhak de Laat:

  • 1.500 meter: zaterdag 10 februari, heats vanaf 11.00 uur, gevolgd door halve finales en finale - Zesde
  • 1.000 meter: dinsdag 13 februari, heats vanaf 11.26 uur / zaterdag 17 februari, finaledag vanaf 11.44 uur
  • Ploegenachtervolging: dinsdag 13 februari, heats vanaf 12.32 uur / donderdag 22 februari, finales vanaf 12.47 uur

Dennis Visser:

  • Ploegenachtervolging: dinsdag 13 februari, heats vanaf 12.32 uur / donderdag 22 februari, finales vanaf 12.47 uur

Shorttrack (vrouwen)

Jorien ter Mors:

  • Ploegenachtervolging: zaterdag 10 februari, heats vanaf 12.52 uur / dinsdag 20 februari, finales vanaf 12.23 uur
  • 1.500 meter: zaterdag 17 februari, heats vanaf 11.00 uur, gevolgd door halve finales en finale

Suzanne Schulting:

  • 500 meter: zaterdag 10 februari, heats vanaf 11.44 uur / dinsdag 13 februari, finaledag vanaf 11.00 uur
  • Ploegenachtervolging: zaterdag 10 februari, heats vanaf 12.52 uur / dinsdag 20 februari, finales vanaf 12.23 uur
  • 1.500 meter: zaterdag 17 februari, heats vanaf 11.00 uur, gevolgd door halve finales en finale
  • 1.000 meter: dinsdag 20 februari, heats vanaf 11.00 uur / donderdag 22 februari, finaledag vanaf 11.15 uur

Rianne de Vries:

  • Ploegenachtervolging: zaterdag 10 februari, heats vanaf 12.52 uur / dinsdag 20 februari, finales vanaf 12.23 uur

Yara van Kerkhof:

  • 500 meter: zaterdag 10 februari, heats vanaf 11.44 uur / dinsdag 13 februari, finaledag vanaf 11.00 uur
  • Ploegenachtervolging: zaterdag 10 februari, heats vanaf 12.52 uur / dinsdag 20 februari, finales vanaf 12.23 uur
  • 1.000 meter: dinsdag 20 februari, heats vanaf 11.00 uur / donderdag 20 februari, finaledag vanaf 11.15 uur

Lara van Ruijven:

  • 500 meter: zaterdag 10 februari, heats vanaf 11.44 uur / dinsdag 13 februari, finaledag vanaf 11.00 uur
  • Ploegenachtervolging: zaterdag 10 februari, heats vanaf 12.52 uur / dinsdag 20 februari, finales vanaf 12.23 uur
  • 1.000 meter: dinsdag 20 februari, heats vanaf 11.00 uur / donderdag 20 februari, finaledag vanaf 11.15 uur

Snowboarden

Cheryl Maas:

  • Slopestyle: zondag 11 februari, kwalificatie vanaf 05.30 uur / maandag 12 februari, finales vanaf 02.00 uur
  • Big Air: maandag 19 februari, kwalificatie vanaf 01.30 uur / vrijdag 23 februari, finales vanaf 01.30 uur

Michelle Dekker:

  • Parallelreuzenslalom: donderdag 22 februari, kwalificatie 04.00 uur / zaterdag 24 februari, finaledag vanaf 04.00 uur

Niek van der Velden:

  • Slopestyle: zaterdag 10 februari, kwalificatie vanaf 02.00 uur / zondag 11 februari, finales vanaf 02.00 uur Wegens blessure afgelast
  • Big Air: woensdag 21 februari, kwalificatie vanaf 01.30 uur / zaterdag 24 februari, finales vanaf 02.00 uur

Skeleton

Kimberley Bos:

  • Skeleton: vrijdag 16 februari, heat 1 en 2 vanaf 12.20 uur / zaterdag 17 februari, heat 3 en 4 vanaf 12.20 uur
Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Nederland_op_de_Olympische_Winterspelen_2018&oldid=507833"