Ireen Wüst
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
De printervriendelijke versie wordt niet langer ondersteund en kan weergavefouten bevatten. Werk uw browserbladwijzers bij en gebruik de gewone afdrukfunctie van de browser.
Ireen Wüst | |
Wüst in 2013 | |
Nationaliteit | Nederland |
Geboren | 1 april 1986 |
Geboren te | Goirle |
Specialisme | Allround |
Huidige schaatsploeg | Team JustLease.nl |
Trainers/coaches | Rutger Tijssen |
Jaren actief | 2004-heden |
Portaal Sport |
---|
Irene Karlijn (Ireen) Wüst (Goirle, 1 april 1986) is een Nederlandse schaatser.
Records
Persoonlijke records
Afstand | Tijd | Datum | Baan |
---|---|---|---|
500 meter | 38,44 | 9 februari 2007 | Heerenveen |
1000 meter | 1.12,64 | 15 februari 2020 | Salt Lake City |
1500 meter | 1.50,70 | 10 maart 2019 | Salt Lake City |
3000 meter | 3.58,01 | 12 februari 2011 | Calgary |
5000 meter | 6.54,28 | 19 februari 2014 | Sotsji |
- * Wüsts PR's op de 1000 en 1500 meter zijn tevens Nederlandse records.
Wereldrecords
Nr. | Afstand | Tijd | Datum | Baan |
---|---|---|---|---|
jr1 | 1500 meter junioren | 1.58,10 | 11 maart 2004 | Calgary |
jr2 | 3000 meter junioren | 4.08,64 | 12 maart 2004 | Calgary |
jr3 | mini vierkamp junioren | 158,916 | 12 maart 2004 | Calgary |
jr4 | 3000 meter junioren | 4.08,15 | 5 februari 2005 | Moskou |
jr5 | 1500 meter junioren | 1.56,69 | 10 maart 2005 | Calgary |
jr6 | 3000 meter junioren | 4.07,71 | 11 maart 2005 | Calgary |
jr7 | 1000 meter junioren | 1.15,93 | 11 maart 2005 | Calgary |
jr8 | mini vierkamp junioren | 157,436 | 11 maart 2005 | Calgary |
Resultaten
Jaar | NK Afstanden |
NK Sprint |
NK Allround |
EK Afstanden |
EK Allround |
WK Allround |
WK Sprint |
WK Afstanden |
Olympische Spelen |
Wereldbeker | WK Junioren |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
2004 | 9e 500m 9e 1500m |
(11e, , , ) achtervolging | |||||||||
2005 | 5e 1000m 4e 1500m |
(, 5e, , 5e) |
4e (7e, , , 6e) |
5e (5e, 4e, , 6e) |
28e 1500m | (, , , ) achtervolging | |||||
2006 | 1000m 1500m 3000m |
(5e, 4e, , 4e) |
4e (5e, 7e, , 7e) |
4e 1000m 1500m 3000m 6e achtervolging |
7e 1000m 1500m 25e 3k/5k 5e achtervolging |
||||||
2007 | 4e 500m 1000m 1500m 3000m |
(, , , ) |
(, , , 6e) |
(, , , ) |
(14e, , 10e, ) |
1000m 1500m 5e 3000m achtervolging |
29e 500m 6e 1000m 1500m 6e 3k/5k achtervolging | ||||
2008 | 8e 500m 1000m 1500m 4e 3000m |
(5e, , 4e, ) |
(, , 4e, ) |
(4e, , , ) |
(, 4e, , 4e) |
6e (19e, , 19e, ) |
9e 1000m 7e 1500m achtervolging |
42e 500m 1000m 1500m 7e 3k/5k | |||
2009 | 10e 500m 6e 1000m 1500m DQ 3000m |
DNS3 (13e, 7e, DNS, -) |
(, , , ) |
6e (6e, 7e, 4e, 5e) |
(, 7e, , 8e) |
1500m achtervolging |
36e 1000m 6e 1500m achtervolging | ||||
2010 | 6e 500m 5e 1000m 1500m 3000m |
(4e, , , 5e) |
(6e, , , 7e) |
8e 1000m 1500m 7e 3000m 6e achtervolging |
53e 500m 19e 1000m 6e 1500m 9e 3k/5k 5e achtervolging | ||||||
2011 | ns2 500m 5e 1000m 1500m 3000m |
4e (5e, , 8e, ) |
(6e, , , ) |
(, , , ) |
7e (13e, , 16e, ) |
1000m 1500m 3000m achtervolging |
5e 1000m 1500m 9e 3k/5k achtervolging | ||||
2012 | 1000m 1500m 3000m |
5e (8e, , 9e, ) |
(, 5e, 6e, ) |
(, , , ) |
5e 1000m 1500m 3000m achtervolging |
5e 1000m 1500m 8e 3k/5k 6e achtervolging Grand World Cup | |||||
2013 | 6e 1000m 1500m 3000m |
5e (10e, , 11e, ) |
(, , , ) |
(4e, , , ) |
(, , , ) |
1000m 1500m 3000m 5000m achtervolging |
12e 1000m 1500m 6e 3k/5k achtervolging Grand World Cup | ||||
2014 | 1000m 1500m 3000m |
DSQ (8e, , 7e, DSQ) |
(, , , ) |
(, , , ) |
1000m 1500m 3000m 5000m achtervolging |
6e 1000m 1500m 6e 3k/5k achtervolging Grand World Cup | |||||
2015 | 1000m 1500m 3000m |
DNS3 (13e, , DNS, -) |
(, , , ) |
(, , , ) |
(, , , ) |
4e 1000m 1500m 3000m achtervolging |
6e 1000m 4e 1500m 3k/5k achtervolging 4e Grand World Cup | ||||
2016 | 1000m 1500m 3000m |
6e (11e, , 12e, ) |
(, , , 4e) |
(4e, , , ) |
6e 1000m 4e 1500m 3000m achtervolging |
20e 1500m 17e 3k/5k achtervolging | |||||
2017 | 10e 500m 1000m 1500m 3000m |
5e, , 5e, ) |
(, , , ) |
(, , , ) |
1500m 3000m achtervolging |
11e 1000m 4e 1500m 9e 3k/5k achtervolging | |||||
2018 | 1000m 1500m 3000m |
(9, , , ) |
9e 1000m 1500m 3000m achtervolging |
16e 1000m 7e 1500m 12e 3k/5k achtervolging | |||||||
2019 | 1000m 1500m 3000m |
4e (4e, 7e, 5e, 7e) |
5e (, 6e, , 7e) |
5e 3000m achtervolging 1500m |
53e 500m 8e 1000m 1500m 24e 3k/5k 4e achtervolging teamsprint | ||||||
2020 | 1000m 1500m 4e 3000m |
5e 1000m 1500m achtervolging teamsprint |
(4e, , , ) |
4e 1000m 1500m achtervolging |
14e 1000m 1500m | ||||||
2021 | 1000m 4e 1500m 5e 3000m |
6e 12e, 4e, 10e, ) |
5e 1500m achtervolging |
5e 1000m 1500m achtervolging | |||||||
2022 | 1000m 1500m 5e 3000m |
DQ (7e, , 7e, DQ) |
1500m achtervolging |
6e 1000m 1500m achtervolging |
Wereldbekerwedstrijden
- - = geen deelname
- * = 5000m
- (b) = B-divisie
Medaillespiegel
- bijgewerkt tot en met 07-02-2022
Kampioenschap | Goud |
Zilver |
Brons |
Totaal |
---|---|---|---|---|
NK Afstanden | ||||
NK Allround Klassement | ||||
NK Allround Afstanden | ||||
NK Sprint Klassement | ||||
NK Sprint Afstanden | ||||
EK Afstanden | ||||
EK Allround Klassement | ||||
EK Allround Afstanden | ||||
Olympische Spelen | ||||
WK Afstanden | ||||
WK Allround klassement | ||||
WK Allround afstanden | ||||
WK Sprint klassement | ||||
WK Sprint afstanden | ||||
Wereldbeker 500m | ||||
Wereldbeker 1000m | ||||
Wereldbeker 1500m | ||||
Wereldbeker 3000m | ||||
Wereldbeker Ploegenachtervolging | ||||
Wereldbeker Afstanden Totaal | ||||
Wereldbeker Klassement | ||||
WK Junioren |