Eurovisiesongfestival 2019

Uit Wikikids
Naar navigatie springenNaar zoeken springen
Eurovisiesongfestival 2019
ESC 2019 Map.svg

 Deelnemende landen

 Landen die zich niet kwalificeerden voor de finale

 Landen die in het verleden deelnamen, maar in 2019 afwezig zijn

Motto Dare to Dream
Alternatieve naam
Gastland Flag of Israel.svg Israël
Locatie Expo Tel Aviv, Tel Aviv
Omroep IPBC
Halve finale
Halve finale 1 14 mei 2019
Halve finale 2 16 mei 2019
Finale 18 mei 2019
Datum
Regisseur
Presentatie
Presentator
Presentatoren Bar Refaeli
Erez Tal
Assi Azar
Lucy Ayoub
Halve finale
Halve finale 1
Halve finale 2
Halve finales
Finale
Green room
Over de winnaar
Land Nederland
Lied Arcade
Dansers
Artiest Duncan Laurence
Tekst Duncan Laurence
Componist Duncan Laurence, Joel Sjöö, Wouter Hardy, Will Knox
Andere gegevens
Stemgegevens Elk land verdeelt twee sets van 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10 en 12 punten; een via televoting en een via een vakjury
Aantal landen 41 (26 in finale)
Debuterend
Terugkerend
Terugtrekkend Flag of Bulgaria.svg Bulgarije
Flag of Ukraine.svg Oekraïne
Gediskwalificeerd
Nul punten
Openingsact
Intervalact
Nul punten
Halve finale
Halve finale 1
Halve finale 2
Finale Duits: (televoting)
Openingsact
Halve finale
Halve finale 1 Toy door Netta
Halve finale 2
Finale Dana International - Diva
Ilanit - Ey Sham
Nadav Guedj - Golden Boy
Vlaggenparade met de 26 finalisten
Intervalact
Halve finale
Halve finale 1 Dana International
Kutiman
Halve finale 2 Shalva Band
Kutiman
Izhar Cohen
Finale Conchita Wurst - Heroes
Måns Zelmerlöw - Fuego
Eleni Foureira - Dancing Lasha Tumbai
Vjerka Serdjoetsjka - Toy
Gali Atari - Hallelujah
The Idan Raichel Project - Bo'ee
Netta - Nana Banana
Madonna met Quavo - Like a Prayer/Future
Gal Gadot
Navigatie
vorige   volgende
Portaal Portaalicoon Muziek

Het Eurovisiesongfestival 2019 is de 64ste editie van dit evenement. Het werd gehouden in Israel, omdat dit land de vorige editie van het festival heeft gewonnen. Er waren eerst twee halve finales op resp. 14 en 16 mei 2019, waaruit tweemaal tien kandidaten tevoorschijn kwamen die – samen met een aantal geplaatste landen - aantraden voor de finale, die op 18 mei 2019 gehouden werd.

De uitslag van het Songfestival wordt bepaald door een vakjury en door televoting: de stemmen van de mensen thuis. Nederland met Duncan Laurence werd een grote kans op de overwinning toegedicht. En hij stelde niet teleur. Hij won!

Israël, Litouwen, Portugal, Letland, Zweden en Frankrijk gaven Nederland het maximaal aantal punten van douze points via de vakjury. 12 punten van het kijkerspubliek gaven België en Roemenië. En van deze landen kregen we de minste punten: Hongarije: 1 punt van de vakjury; San Marino: 3 punten van de vakjury; Moldavië: 3 punten van de vakjury; Montenegro: 1 punt via de televoting; Israël: 2 punten via de televoting; Servië: 3 punten via de televoting.

Finale

Plaats Land Taal Artiest Lied Punten
1 Flag of the Netherlands.svg Nederland Engels Duncan Laurence Arcade 498
2 Flag of Italy.svg Italië Italiaans Mahmood Soldi 472
3 Flag of Russia.svg Rusland Engels Sergej Lazarev Scream 370
4 Flag of Switzerland (Pantone).svg Zwitserland Engels Luca Hänni She got me 364
5 Flag of Sweden.svg Zweden Engels John Lundvik Too late for love 334
6 Flag of Norway.svg Noorwegen Engels en Samisch KEiiNO Spirit in the sky 331
7 Vlag van Macedonië Noord-Macedonië Engels Tamara Todevska Proud 305
8 Flag of Azerbaijan.svg Azerbeidzjan Engels Chingiz Truth 302
9 Flag of Australia.svg Australië Engels Kate Miller-Heidke Zero gravity 284
10 Flag of Iceland.svg IJsland IJslands Hatari Hatrið mun sigra 232
11 Flag of the Czech Republic.svg Tsjechië Engels Lake Malawi Friend of a friend 157
12 Flag of Denmark.svg Denemarken Engels, Frans en Deens Leonora Love is forever 120
13 Vlag van Cyprus Cyprus Engels Tamta Replay 109
14 Vlag van Malta Malta Engels Michela Chameleon 107
15 Flag of Slovenia.svg Slovenië Sloveens Zala Kralj & Gašper Šantl Sebi 105
16 Flag of France.svg Frankrijk Engels en Frans Bilal Hassani Roi 105
17 Flag of Albania.svg Albanië Albanees Jonida Maliqi Ktheju tokës 90
18 Vlag van Servië Servië Servisch Nevena Božović Kruna 89
19 Flag of San Marino.svg San Marino Engels Serhat Say na na na 77
20 Flag of Estonia.svg Estland Engels Victor Crone Storm 76
21 Vlag van Griekenland Griekenland Engels Katerine Duska Better love 74
22 Flag of Spain.svg Spanje Spaans Miki La venda 54
23 Flag of Israel.svg Israël Engels Kobi Marimi Home 35
24 Flag of Belarus.svg Wit-Rusland Engels ZENA Like it 31
25 Flag of Germany.svg Duitsland Engels S!sters Sisters 24
26 Flag of the United Kingdom.svg Verenigd Koninkrijk Engels Michael Rice Bigger than us 11

Eerste halve finale

  • Frankrijk, Israël en Spanje stemden in deze halve finale mee.
Plaats Land Taal Artiest Lied Punten
1 Flag of Australia.svg Australië Engels Kate Miller-Heidke Zero gravity 261
2 Flag of the Czech Republic.svg Tsjechië Engels Lake Malawi Friend of a friend 242
3 Flag of Iceland.svg IJsland IJslands Hatari Hatrið mun sigra 221
4 Flag of Estonia.svg Estland Engels Victor Crone Storm 198
5 Vlag van Griekenland Griekenland Engels Katerine Duska Better love 185
6 Flag of Slovenia.svg Slovenië Sloveens Zala Kralj & Gašper Šantl Sebi 167
7 Vlag van Servië Servië Servisch Nevena Božović Kruna 156
8 Flag of San Marino.svg San Marino Engels Serhat Say na na na 150
9 Vlag van Cyprus Cyprus Engels Tamta Replay 149
10 Flag of Belarus.svg Wit-Rusland Engels ZENA Like it 122
11 Flag of Poland.svg Polen Engels en Pools Tulia Fire of love (pali się) 120
12 Vlag van Hongarije Hongarije Hongaars Joci Pápai Az én apám 97
13 Flag of Belgium (civil).svg België Engels Eliot Wake up 70
14 Flag of Georgia.svg Georgië Georgisch Oto Nemsadze Keep on going 62
15 Vlag van Portugal Portugal Portugees Conan Osíris Telemóveis 51
16 Flag of Montenegro.svg Montenegro Engels D mol Heaven 46
17 Flag of Finland.svg Finland Engels Darude feat. Sebastian Rejman Look away 23

Tweede halve finale

  • Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk stemden in deze halve finale mee.
Plaats Land Taal Artiest Lied Punten
1 Flag of the Netherlands.svg Nederland Engels Duncan Laurence Arcade 280
2 Vlag van Macedonië Noord-Macedonië Engels Tamara Todevska Proud 239
3 Flag of Sweden.svg Zweden Engels John Lundvik Too late for love 238
4 Flag of Switzerland (Pantone).svg Zwitserland Engels Luca Hänni She got me 232
5 Flag of Azerbaijan.svg Azerbeidzjan Engels Chingiz Truth 224
6 Flag of Russia.svg Rusland Engels Sergej Lazarev Scream 217
7 Flag of Norway.svg Noorwegen Engels KEiiNO Spirit in the sky 210
8 Vlag van Malta Malta Engels Michela Chameleon 157
9 Flag of Albania.svg Albanië Albanees Jonida Maliqi Ktheju tokës 96
10 Flag of Denmark.svg Denemarken Engels, Frans en Deens Leonora Love is forever 94
11 Flag of Lithuania.svg Litouwen Engels Jurij Veklenko Run with the lions 93
12 Flag of Moldova.svg Moldavië Engels Anna Odobescu Stay 85
13 Flag of Romania.svg Roemenië Engels Ester Peony On a Sunday 71
14 Vlag van Kroatië Kroatië Engels en Kroatisch Roko The dream 64
15 Flag of Latvia.svg Letland Engels Carousel That night 50
16 Flag of Armenia.svg Armenië Engels Srbuk Walking out 49
17 Flag of Austria.svg Oostenrijk Engels PÆNDA Limits 21
18 Flag of Ireland.svg Ierland Engels Sarah McTernan 22 16


Afkomstig van Wikikids , de interactieve Nederlandstalige Internet-encyclopedie voor en door kinderen. "https://wikikids.nl/index.php?title=Eurovisiesongfestival_2019&oldid=567675"